Dobra szczoteczka + dobra pasta. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 15:40   #1
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426

Dobra szczoteczka + dobra pasta.


Witam,
Przejrzałam to forum, i nie znalazłam wątku dotyczącego konkretnie tego, co mnie interesuje Jeśli gdzieś już był takowy - proszę o nakierowanie mnie

Zależy mi na szczoteczce, przy pomocy której skutecznie wyczyściłabym zęby przy dziąśle jak i przestrzenie międzyzębowe (chociaż w stopniu zadowalającym). Jeśli chodzi o te przestrzenie - mam zęby (wg stomatologa) bardzo ściśle ustawione, po wyrośnięciu 8, jeszcze bardziej się ścisnęły i każda próba użycia nici dentystycznej kończy się bólem i próbą wydobycia nici z zęba. Nie próbowałam czyścików, ale obawiam się, że będzie to równie nieprzyjemne. Czyszczę zęby rano i wieczorem bardzo starannie, jednak mimo tego zęby psują mi się na stykach. Dlatego zwracam się o pomoc do Was

Od kilku lat noszę się z zamiarem kupna dobrej szczoteczki elektrycznej i dobrego modelu szczoteczki manualnej. O ile szczoteczki elektrycznej nie miałam, to szczoteczek manualnych miałam mnóstwo, i żadna tak na prawdę mnie nie zadowoliła. Efekt idealnie wyczyszczonych zębów zauważałam jakiś tydzień po kupnie szczoteczki, a później wydawało mi się, że lepiej by było jakbym umyła zęby palcem Obecnie mam szczoteczkę Oral B Pro-Expert Clinic Line Pro-Flex. Staram się wymieniać szczoteczki co 3-4 miesiące i z reguły wybieram produkty Oral B lub Colgate. Może jest jakiś producent nieznany, który ma lepsze szczoteczki niż te do kupienia w drogeriach?
Proszę więc, którą szczoteczkę elektryczną jak i manualną, mogłybyście mi doradzić? Tak z własnego doświadczenia. Ja nie znam się na szczoteczkach elektrycznych, a jest ich tyle różnych modeli, że aż w głowie się kręci. Nie chciałabym pieniędzy wyrzucić w błoto. Na elektryczną mogłabym przeznaczyć kwotę do 150zł.


Co do pasty - tak jak wyżej, chciałabym zakupić pastę, która świetnie chroniłaby mnie przed próchnicą, jak i dawałaby świeży oddech. Obecnie stosuję pastę Elmex (pomarańczową) oraz płyn Elmex (do wrażliwych dziąseł).

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, bo zęby dla mnie są bardzo ważne, a wstyd mi, gdy zachodzę do stomatologa, a ten mnie karci, że mam "brudne" zęby :wstydnis:
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 16:40   #2
rozsznurowana
Zadomowienie
 
Avatar rozsznurowana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 1 271
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

jeśli chodzi ci o szczoteczkę elektryczną to polecę ci oral-b vitality. kosztuje do 100zł, są do niej dostępne różne końcówki, wybielająca itp. końcówki wymienia się mniej więcej co 3 miesiace kiedy włókna z koloru niebieskiego, przejdą w biały to znak, że trzeba wymienić. posiada też timer, po 2 minutach daje sygnał, że można skończyć szczotkowanie. do zestawu dołączona jest ładowarka. ja za swoją zapłaciłam 89zł w rossmanie powiem ci, że kiedy po raz pierwszy umyłam zęby tą szczoteczką poczułam tak na prawdę co to są czyste zęby. zero osadu, jak przejedziesz językiem są aż śliskie, sprawiają wrażenie wypolerowanych wręcz i nawet się błyszczą, tak lśnią. uważam to za bardzo dobry zakup. polecam
__________________
People change, memories don't.

włosomaniaczka
kierowca od 25.10.2013
kociara



rozsznurowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 18:03   #3
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Cytat:
Napisane przez rozsznurowana Pokaż wiadomość
jeśli chodzi ci o szczoteczkę elektryczną to polecę ci oral-b vitality. kosztuje do 100zł, są do niej dostępne różne końcówki, wybielająca itp. końcówki wymienia się mniej więcej co 3 miesiace kiedy włókna z koloru niebieskiego, przejdą w biały to znak, że trzeba wymienić. posiada też timer, po 2 minutach daje sygnał, że można skończyć szczotkowanie. do zestawu dołączona jest ładowarka. ja za swoją zapłaciłam 89zł w rossmanie powiem ci, że kiedy po raz pierwszy umyłam zęby tą szczoteczką poczułam tak na prawdę co to są czyste zęby. zero osadu, jak przejedziesz językiem są aż śliskie, sprawiają wrażenie wypolerowanych wręcz i nawet się błyszczą, tak lśnią. uważam to za bardzo dobry zakup. polecam
Dziękuję za odpowiedź. Muszę się nią zainteresować W sklepach jest cała masa różnych modeli tych szczoteczek, a jednak trochę to kosztuje, więc lepiej się najpierw upewnić Choć pewnie co człowiek, to inna opinia
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 20:07   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Do czyszczenia przestrzenie międzyzębowych i miejsc przy dziąsłach najlepszy byłby irygator, mogę polecić irygator WaterPik (model WP100), ma najlepszą moc spośród dostępnych na rynku, cena ok. 400 zł.
Co do pasty o działaniu przeciw próchniczym : w aptece można kupić Elmex żel. To jest żel z fluorem, do intensywnej profilaktyki przeciwpróchniczej, znoszenia nadwrażliwości i wczesnych zmian próchnicowych. Używa się go raz w tygodniu.
Jeśli chodzi o szczoteczki to słyszałam dobre opinie o szczoteczkach Curaprox( szczoteczki manualne), sama nie używałam, nie są dostępne w drogeriach, niektóre gabinety stomatologiczne sprzedają.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 20:11   #5
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Nie wiem tylko, czy bym mogła używać irygatora - stomatolog powiedział mi, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku byłoby po prostu płukanie jamy ustnej płynem.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 17:22   #6
Anastazja :-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 64
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Wg mnie żadna szczoteczka, nawet elektryczna nie wyczyści miejsc stycznych. Sama mam elektryczną i podczas nitkowania widać, że ona tych miejsc nie doczyszcza. Irygator jest już lepszym pomysłem. Natomiast najlepsza byłaby nić- czy nici przez Ciebie używane były pokryte woskiem ? Może masz złą technikę nitkowania i również stąd problemy? Płukanie płynem usuwa bakterie z błona śluzowych jamy ustnej i oczywiście jakieś pozostałości z zębów, natomiast na miejsca styczne nie ma wg mnie większego wpływu
Anastazja :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 15:20   #7
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Nie wiem tylko, czy bym mogła używać irygatora - stomatolog powiedział mi, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku byłoby po prostu płukanie jamy ustnej płynem.
wyobraziłam sobie usuwanie resztek jedzenia z moich ścisłych zębów płynem do płukania
tylko waterpik, działa cuda.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 18:57   #8
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobra szczoteczka + dobra pasta.

Kupiłam sobie szczoteczkę z Aquafresh Interdental, ale wzięłam przez przypadek soft, i średnio myje.
Nici używałam, wydaje mi się, że prawidłowo...
No płyn nie działa, niestety Do tego stomatologa już nie chodzę na szczęście (uważał, że stan zapalny z ropą na dziąśle nie wziął się od źle zaleczonego kanałowo zęba )
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.