Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-18, 13:42   #1321
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87259733]akurat list o księżach pedofilach był czytany także na mszy dla dzieci
dzieci co nie wiedziały mogły się dowiedzieć


o złym dotyku mówił ksiądz przy omawianiu 6 przykazania,
w obecności rodziców (co 2 tygodnie była katecheza dla dzieci i rodziców)


ja byłam pod wrażeniem, jak ksiądz zgrabnie, taktownie i wyczerpująco przerobił temat[/QUOTE]

Dlatego jechanie ogólnikami niczemu nie służy.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 13:45   #1322
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Uwierz mi że są tacy księża co myślą inaczej i nie jest im do śmiechu z powodu pedofilii w kościele.

wiem, że są, ale co z tego? KK już dawno zajął stanowisko w sprawie pedofilii wśród księży. spoiler alert - niewłaściwe stanowisko.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;87259733]akurat list o księżach pedofilach był czytany także na mszy dla dzieci
dzieci co nie wiedziały mogły się dowiedzieć


o złym dotyku mówił ksiądz przy omawianiu 6 przykazania,
w obecności rodziców (co 2 tygodnie była katecheza dla dzieci i rodziców)


ja byłam pod wrażeniem, jak ksiądz zgrabnie, taktownie i wyczerpująco przerobił temat[/QUOTE]


no widzisz, a u mnie nic takiego nie miało miejsca. dowiedziałam się o zjawisku, jak dorosłam.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 13:57   #1323
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:09   #1324
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niejasne zapisy nie powinny byc przesłanką do kompletnego odklejenia od rzeczywistosci i nie zareagowania we właściwy i chroniący wiernych sposób.
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:11   #1325
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Robcia, chodziłam do szkoły (gimnazjum) dawno temu i wtedy część co prawda niewielka osób uprawiałi seks. Zazwyczaj dziewczyny ze starszymi partnerami. Moja mama pracuje z taka młodzieżą i zdaza się, że takie parki 13-14 lat oficjalnie u siebie sypiają. To nie są dzieciaki z tzw dobrych rodzin, raczej biednych, patologicznych. Mnie i większość dzieciaków seks w tak młodym nie interesował (uprawianie go).
Nie sądzę, że dostępność małych prezerwatyw coś zmieniłoby w tej kwestii tzn. myślę, że gdybym dostała je w gimnazjum to bym spaliła buraka i się nie przyznała w domu, a nie sprawiała seks.

Poza tym jakos specjalnie nie mam dreszczy jak pomyślę o seksie małolatow, są gorsze i bardziej szkodliwe rzeczy, które można robić w tym wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:12   #1326
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A gdzie mają im to powiedzieć? Przecież edukacji seksualnej nie ma. Na biologii? Rodzice?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Napisałam Ci skąd ja się tego dowiedziałam. Po pierwsze, właśnie ze szkoły, a po drugie z domu.

Tutaj pojawia się wątek kluczowy: czym jest edukacja seksualna i na czym ma polegać?

Czy jeśli nazwiemy wdż edukacja seksualna to wszyscy będą zadowoleni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:15   #1327
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Presja społeczna ma sens – szkoła wycofała się z „Dnia Spódniczki” ordoiurus

komentarze na fb:

Chwała Panu,
Bogu niech będą dzięki!

Ufff,Bogu Dzięki!
Żeby nie wiem co mój wnuk za żadne skarby nie założyłby spódniczki.
Dzięki Bogu....


spódnica, to jakby pół sutanny )



u dzieci w szkole było przedstawienie gdzie Kopciuszka grali chłopcy (2, bo dwóch się zgłosiło, na zmianę), rodzice jednego prowadzą parafialną poradnię rodzinną, byli tacy super, że płakałam ze śmiechu,
jedyny szkolny występ co naprawdę się podobał
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 14:20   #1328
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-18 o 14:22
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:36   #1329
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Robcia, chodziłam do szkoły (gimnazjum) dawno temu i wtedy część co prawda niewielka osób uprawiałi seks. Zazwyczaj dziewczyny ze starszymi partnerami. Moja mama pracuje z taka młodzieżą i zdaza się, że takie parki 13-14 lat oficjalnie u siebie sypiają. To nie są dzieciaki z tzw dobrych rodzin, raczej biednych, patologicznych. Mnie i większość dzieciaków seks w tak młodym nie interesował (uprawianie go).
Nie sądzę, że dostępność małych prezerwatyw coś zmieniłoby w tej kwestii tzn. myślę, że gdybym dostała je w gimnazjum to bym spaliła buraka i się nie przyznała w domu, a nie sprawiała seks.

Poza tym jakos specjalnie nie mam dreszczy jak pomyślę o seksie małolatow, są gorsze i bardziej szkodliwe rzeczy, które można robić w tym wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiscie jakies pojedyncze przypadki sa ,u syna w klasie byla dziewczynka ,ktora nagabywala starszych facetow i ogolnie slabo to wygladalo a miala wtedy ze 13 lat ale to sa wyjatki.
Oczywiscie dziewczynki wczesniej dojrzewaja ale ciagnie je raczej do starszych chlopcow niz 12 - 13 - letnich rowiesnikow. Natomiast roznica miedzy 12 a 14 letnim chlopcem jest spora , a nawet miedzy 14 - latkami .Dla mnie robienie prezerwatyw, dla docelowej grupy 12 - latkow,ktora tak naprawde tego nie potrzebuje to nic innego jak biznes. A biznes rzadzi sie wlasnymi prawami. Znalezli sobie nisze i tak naprawde g..o ich obchodza nastoletnie ciaze , teraz robia sobie dobry PR a przeciez wiek przyzwolenia jest wyzszy. Wiem ,ze to nie u nas i nie moze byc u nas o tym mowy na razie ale uwazam , ze to akurat dobrze.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-10-18 o 14:37
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 16:41   #1330
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Ja nawet sie pokusze o teze że wiekszosc 15latkow nie jest gotowych na seks a co dopiero 12lat.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 16:49   #1331
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Ej, ale jeszcze nikt chyba oficjalnego programu zajęć tej edukacji seksualnej nie przedstawił? Żadni nauczyciele nie zostali przeszkoleni? Czyli ZNOWU dyskutujemy tylko i wyłącznie o tym co ktoś sobie wyobraża, co ktoś sobie zinterpretował w propozycjach WHO, co ktoś usłyszał w tych czy tamtych mediach? Ale już będziemy nasze biedne niewinne dzieciaczki chronić przed tymi złymi edukatorami, tak?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 17:54   #1332
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ej, ale jeszcze nikt chyba oficjalnego programu zajęć tej edukacji seksualnej nie przedstawił? Żadni nauczyciele nie zostali przeszkoleni? Czyli ZNOWU dyskutujemy tylko i wyłącznie o tym co ktoś sobie wyobraża, co ktoś sobie zinterpretował w propozycjach WHO, co ktoś usłyszał w tych czy tamtych mediach? Ale już będziemy nasze biedne niewinne dzieciaczki chronić przed tymi złymi edukatorami, tak?
Dlatego napisałam wyraźnie, że jestem za wprowadzeniem edukacji seksualnej, ale nie na wzór zachodni, bo uważam, że jest ona szkodliwa w takiej formie.

Bo owszem, żadnych konkretnych projektów nie ma, ale razie wszędzie słyszę tylko 'na zachodzie jest to my musimy też mieć, byle tylko taka sama'.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 18:02   #1333
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Bo owszem, żadnych konkretnych projektów nie ma, ale razie wszędzie słyszę tylko 'na zachodzie jest to my musimy też mieć, byle tylko taka sama'.
Ale to jest znów gadanie bez konkretów. Znowu awantura nie wiadomo o co...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 18:06   #1334
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 18:18   #1335
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

No. Bo łatwiej postraszyć piekłem pełnym rozseksualizowanych dzieci. Och bosz...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 19:05   #1336
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oczywiście, że tak. I jak zawsze histeria polityczna i to po obu stronach polskiej politycznej barykady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 10:38   #1337
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

A propos tego, że mamy już WDŻ, więc nie ma o co się kłócić: https://oko.press/edukacja-seksualna...ania-do-zycia/
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 13:40   #1338
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A propos tego, że mamy już WDŻ, więc nie ma o co się kłócić: https://oko.press/edukacja-seksualna...ania-do-zycia/
Jezu czemu to wszystko nie może być takie normalne, ludzie. Albo jakieś parareligijne bzdury albo z drugiej strony rysowanie cipek i nakładanie kondomów na banany. Czemu nie da się zrobić czegoś po środku? Bez żadnej ideologii, w ogóle jak najbardziej na sucho tzn czysta wiedza bez żadnych opinii. Nawet wartościowe byłoby wspomnienie ze na pewne tematy ludzie mają różne poglądy w zależności od systemu moralności. I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 18:14   #1339
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jezu czemu to wszystko nie może być takie normalne, ludzie. Albo jakieś parareligijne bzdury albo z drugiej strony rysowanie cipek i nakładanie kondomów na banany. Czemu nie da się zrobić czegoś po środku? Bez żadnej ideologii, w ogóle jak najbardziej na sucho tzn czysta wiedza bez żadnych opinii. Nawet wartościowe byłoby wspomnienie ze na pewne tematy ludzie mają różne poglądy w zależności od systemu moralności. I tyle.
Masz rację, tylko że na "po środku" ciężko zbić jakikolwiek kapitał. Skrajne poglądy sprzedają się najlepiej bo kupują je ci, którzy nie mają żadnych.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 08:43   #1340
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jezu czemu to wszystko nie może być takie normalne, ludzie. Albo jakieś parareligijne bzdury albo z drugiej strony rysowanie cipek i nakładanie kondomów na banany. Czemu nie da się zrobić czegoś po środku? Bez żadnej ideologii, w ogóle jak najbardziej na sucho tzn czysta wiedza bez żadnych opinii. Nawet wartościowe byłoby wspomnienie ze na pewne tematy ludzie mają różne poglądy w zależności od systemu moralności. I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak byłoby oczywiście najlepiej tylko, że taki głos to głos ludzi, których nie widać w przestrzeni publicznej i on niknie w tłumie.

Natomiast skrajne głosy przebijaja się, bo one funkcjonują dzięki tym skrajnościom... W tv, w internecie, w polityce itd. ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 09:43   #1341
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jezu czemu to wszystko nie może być takie normalne, ludzie. Albo jakieś parareligijne bzdury albo z drugiej strony rysowanie cipek i nakładanie kondomów na banany. Czemu nie da się zrobić czegoś po środku? Bez żadnej ideologii, w ogóle jak najbardziej na sucho tzn czysta wiedza bez żadnych opinii. Nawet wartościowe byłoby wspomnienie ze na pewne tematy ludzie mają różne poglądy w zależności od systemu moralności. I tyle.
Tylko jak sobie wyobrażasz taką neutralność? Wystarczy wspomnieć, że istnieją inne orientacje seksualne niż heteroseksualizm, i nie dodać przy tym żadnego wartościowania (np. że są one dewiacjami), to już dla strony konserwatywnej jest pozytywne przedstawianie homoseksualizmu. Bo skoro nie mówisz, że homoseksualizm jest zły, to jeszcze ktoś może sobie pomyśleć, że jest dobry! W edukacji seksualnej typu zachodniego nie wychwala się przecież "odmiennych" orientacji, tylko pokazuje je wszystkie na równi. Tak samo o masturbacji mówi się jako o normalnym zjawisku. Czy to jest jeszcze biologia, czy już ideologia? A jeśli to drugie, to jak uzyskać neutralność—przez ignorowanie tematu?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 10:40   #1342
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Tylko jak sobie wyobrażasz taką neutralność? Wystarczy wspomnieć, że istnieją inne orientacje seksualne niż heteroseksualizm, i nie dodać przy tym żadnego wartościowania (np. że są one dewiacjami), to już dla strony konserwatywnej jest pozytywne przedstawianie homoseksualizmu. Bo skoro nie mówisz, że homoseksualizm jest zły, to jeszcze ktoś może sobie pomyśleć, że jest dobry! W edukacji seksualnej typu zachodniego nie wychwala się przecież "odmiennych" orientacji, tylko pokazuje je wszystkie na równi. Tak samo o masturbacji mówi się jako o normalnym zjawisku. Czy to jest jeszcze biologia, czy już ideologia? A jeśli to drugie, to jak uzyskać neutralność—przez ignorowanie tematu?
Pamietam ,ze kiedy syn chodzil do szkoly , normalnie stalo jak byk w podreczniku , o masturbacji i nie bylo ani slowa czy jest dobra czy zla ,tyle ,ze wystepuje. W podreczniku byl tez slowniczek pojec , ktore mieli przyswoic , byla to chyba 4 czy 5 klasa ,gdzie byly takie pojecia jak penis ,wagina ,polucje itp. Wiem , bo go odpytywalam. Przepraszam , czy to na tym poziomie nie jest wystarczajaca wiedza? Moze cos sie zmienilo od tamtego czasu? Kojarze tez z pozniejszych lat dokladna budowe anatomiczna penisa i jader oraz narzadow kobie ych z nauka cyklu miesiecznego. Kto chcial sie nauczyc ,mial wszystkie narzedzia ku temu.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 10:45   #1343
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

robcia, a czy poza biologią i fizjologią było coś w tym podręczniku o orientacji seksualnej?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 11:04   #1344
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Pamietam ,ze kiedy syn chodzil do szkoly , normalnie stalo jak byk w podreczniku , o masturbacji i nie bylo ani slowa czy jest dobra czy zla ,tyle ,ze wystepuje.
Masturbacja nie występuje, ją się wykonuje. Więc jak można o tym powiedzieć zupełnie neutralnie? "W tym wieku pojawia się napięcie seksualne, które można ugasić z pomocą masturbacji"—pojawia się problematyczne słowo "można", bo to brzmi jak przyzwolenie. "W tym wieku pojawia się napięcie seksualne, które niektórzy chłopcy gaszą za pomocą masturbacji"—jacy "niektórzy", większość, mniejszość? Jeśli powiemy, że większość (co jest prawdą), to już mamy argument za masturbacją. To jest niby neutralność, same fakty, ale dla strony prawicowej to już brzmi jak promowanie masturbacji przez ukazywanie jej jako coś normalnego, co się po prostu robi w pewnym wieku.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 11:07   #1345
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Caudofemoralis no ale czyj to jest problem, że prawica uważa normalną rzeczy za wynaturzenie? No wyłącznie ich. W podręczniku powinno być to przedstawione właśnie neutralnie, jako możliwość rozładowania napięcia seksualnego, które się pojawia.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 11:25   #1346
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

A kto ustala, co jest normalne, a co jest wynaturzeniem? Natura? Gwałt jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia. Ale się go u nas nie praktykuje. Dlaczego? Nie z powodu faktów, tylko przez promowanie pewnych wartości. Prawica w ten sam sposób postrzega kwestię masturbacji.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 12:09   #1347
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
robcia, a czy poza biologią i fizjologią było coś w tym podręczniku o orientacji seksualnej?
Tego nie pamietam akurat. Moglo byc na innych lekcjach , jak godz wychowawcza czy przysposobienie do zycia w rodzinie. Pamietam biologie do pewnego momentu bo musialam go przycisnac. Wtedy go to w ogole nie interesowalo.
Bylo o hermafrodytyzmie oczywiscie . A o transplciowosci jako zaburzeniu ale to juz pozniej i jako ciekawostce i chyba nie w podreczniku ,rozmawialismy luzno o tym.
Tak jak mowie , moze teraz jestinaczej , syn juz jakis czas temu skonczyl gimnazjum

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2019-10-20 o 12:11
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 12:50   #1348
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
A kto ustala, co jest normalne, a co jest wynaturzeniem? Natura? Gwałt jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia. Ale się go u nas nie praktykuje. Dlaczego? Nie z powodu faktów, tylko przez promowanie pewnych wartości. Prawica w ten sam sposób postrzega kwestię masturbacji.
No to co, jak jutro posłowie uznają, że to normalne, że człowiek ma 30 zębów, a nie 32 to mamy tak uczyć w szkołach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Gwałt to jest przestępstwo, masturbacja nie (a przynajmniej jeszcze nie). Różnica jest oczywista.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 13:24   #1349
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87263540]No to co, jak jutro posłowie uznają, że to normalne, że człowiek ma 30 zębów, a nie 32 to mamy tak uczyć w szkołach?

Gwałt to jest przestępstwo, masturbacja nie (a przynajmniej jeszcze nie). Różnica jest oczywista. [/QUOTE]
Widzisz, najpierw uznałaś, że to absurdalne, żeby posłowie definiowali, co jest normalne, a co nie... a potem wyjaśniłaś, że gwałtu nie uznaje się za normalny sposób rozładowania napięcia, bo posłowie tak ustalili. Więc jak to w końcu jest—kto ustala, co jest wynaturzeniem? Rząd, przez zakazywanie pewnych praktyk? Akty homoseksualne także były kiedyś przestępstwem, a związki z małoletnimi były i są nadal legalne w wielu krajach.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 14:02   #1350
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Tylko jak sobie wyobrażasz taką neutralność? Wystarczy wspomnieć, że istnieją inne orientacje seksualne niż heteroseksualizm, i nie dodać przy tym żadnego wartościowania (np. że są one dewiacjami), to już dla strony konserwatywnej jest pozytywne przedstawianie homoseksualizmu. Bo skoro nie mówisz, że homoseksualizm jest zły, to jeszcze ktoś może sobie pomyśleć, że jest dobry! W edukacji seksualnej typu zachodniego nie wychwala się przecież "odmiennych" orientacji, tylko pokazuje je wszystkie na równi. Tak samo o masturbacji mówi się jako o normalnym zjawisku. Czy to jest jeszcze biologia, czy już ideologia? A jeśli to drugie, to jak uzyskać neutralność—przez ignorowanie tematu?
Zdaje sobie sprawę że to może być trudne. Nie mam na to recepty. Wyobrażam sobie to tak że można wspomnieć o istnieniu czegoś bez wartościowania dodając jednocześnie że ludzie mają na ten temat różne zdanie i np. większość religii uznaje coś za grzech a naukowcy uważają tak i tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 14:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.