Tajlandia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 23:13   #241
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Tajlandia

Czy Tajlandia w listopadzie to dobry pomysł?Podobno zaczyna się wtedy pora ciepła i sucha.Chciałabym głównie zwiedzać,nie leżakować.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:20   #242
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 16:38
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:50   #243
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Tajlandia

Właśnie nie cierpię upałów,ale deszczu również.Która pora jest najlepsza na aktywne zwiedzanie?Najbardziej pasuje mi listopad,ale jak mam się męczyć w Tajlandii,to wybiorę inny termin.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:09   #244
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

Dobre wiadomości

http://www.ttrweekly.com/site/2011/0...isa-free-list/
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 16:22   #245
emimilka
Przyczajenie
 
Avatar emimilka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tajlandia

painka, co kryło się pod tym linkiem?
coś na temat wiz? bo nie chce się otworzyć.

ja poluję na tani bilet na połowę listopada- lecę ze znajomymi, ale oni po miesiącu wracają, a ja chcę zostać dłużej w Azji, pojeździć po innych krajach- Malezja, Kambodża, może Wietnam. Trochę przeraża mnie to, że będę sama, ale jakoś dam radę w Pl nic mnie nie trzyma... Kupuję bilet w jedną stronę, bo nie mam pojęcia jak mi się tam spodoba, czy i kiedy wrócę
emimilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 21:12   #246
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez emimilka Pokaż wiadomość
painka, co kryło się pod tym linkiem?
coś na temat wiz? bo nie chce się otworzyć.

ja poluję na tani bilet na połowę listopada- lecę ze znajomymi, ale oni po miesiącu wracają, a ja chcę zostać dłużej w Azji, pojeździć po innych krajach- Malezja, Kambodża, może Wietnam. Trochę przeraża mnie to, że będę sama, ale jakoś dam radę w Pl nic mnie nie trzyma... Kupuję bilet w jedną stronę, bo nie mam pojęcia jak mi się tam spodoba, czy i kiedy wrócę
Proszę

Thailand expands visas on arrival list

The Phuket News - Tuesday, 31st May 2011 10:10
The government has added six countries to the list of those whose citizens qualify for 30-day tourist visas on arrival in Thailand.

Five of the countries are former Soviet bloc states – the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland and Slovenia. The sixth is the tiny European principality of Lichtenstein.
The visas-on-arrival list now totals 28 countries.
The visa-on-arrival period granted is 15 days.
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:09   #247
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez emimilka Pokaż wiadomość
painka, co kryło się pod tym linkiem?
coś na temat wiz? bo nie chce się otworzyć.

ja poluję na tani bilet na połowę listopada- lecę ze znajomymi, ale oni po miesiącu wracają, a ja chcę zostać dłużej w Azji, pojeździć po innych krajach- Malezja, Kambodża, może Wietnam. Trochę przeraża mnie to, że będę sama, ale jakoś dam radę w Pl nic mnie nie trzyma... Kupuję bilet w jedną stronę, bo nie mam pojęcia jak mi się tam spodoba, czy i kiedy wrócę
Calym sercem polecam Wietnam. To wspaniale miejsce na ziemi. Niesamowici ludzie, niesamowite widoki.. ahh... mnie sie podobalo bardziej niz w Tajlandi Kambodze tez jest warta zobaczenia choc tam bylo bardziej refleksyjnie, miejscami smutno..
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 13:25   #248
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Tajlandia

ja już wróciłam z 8 miesiecznego zycia w Azji, niestety do Tajlandii nie udało mi się dotrzec. mieszkałam w Wietnamie, podróżowałąm po Kambodzy i Laosie przez miesiąc autostopem. jeśli tylko bedzie miały okazje tam pojechać, gorąco polecam

emimilka,a gdziesz chcesz być? jeśli w Hanoi pamiętaj, że od grudnia zaczyna robić się tam zimno, w styczniu temperatura odczuwalna to 3*C , w centrum i na południu jest już inaczej, tylko w stolicy mroz własciwie:P
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 11:54   #249
Ania Wol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Tajlandia

Myślę tak samo jak Ty, ale przeraża mnie bariera językowa....generalnie ani ja ani mój mąż nie mówimy nawet po ang., w europie radzimy sobie podczas wyjazdów na własną rekę, sądzisz że tam również można sobie poradziś bez tego czy lepiej próbować załatwiać jakiegoś polskojęzycznego pilota?

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez karaa86 Pokaż wiadomość
no witam szczerze ci powiem że szukałabym na Twoim miejscu hotelu gdzies w Jomtien , ja akurat tutaj mieszkam to jest bardzo blisko Pattayi i jeszcze taxi za 20 B czy za 2 zl do centrum Pattayi gdzie są imrpezki . Hotele są o wiele tansze, i ludzie jadąc na dwa tygodnie zatrzymują sie najcześciej tu , co do wycieczek ja akurat jak na razie nie jeźdze prawie nigdzie bo musimy układac swoje sprawy , ale wiem że sa organizowane , co chwila widac jakies punkty które oferuja rózne wycieczki za np. 100 - 200 zł i są bardzo ciekawe

co do pieniązków które musisz zabrac ciezko mi powiedziec bo nie wiem jak imprezujesz my z chłopakiem ostatnio wydalismy 900 zł przez jedną noc , jesli chdoz o klubu piwo jest w cenach od 10 - 30 zł róznie bywa , a jesli chodzi o jedzenie tutaj i jakies normalne życie jest o połowe tańsze
Jeśli mogę spytać - nie znajac ang (pojedyncze zwroty oczywiście ..) jesteśmy w stanie się tam dogadać jadąc na własną rękę?
Ania Wol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 09:26   #250
Natalia 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tajlandia

Hej Kochani
Na przełomie grudnia-stycznia 2011/2012 wybieram sie do TAjlandii. Planowo 3 tygodnie. Wybieram się z kolezanką, prawdziwą Tajką, która od 5 lat mieszka w Polsce. I tu moje pytanie, ma ktoś ochote się przyłączyc . Chłopak niestety zostaje w domu, nie dostanie tyle urlopu, a wiadomo im więcej znajomych osób tym rażniej, Tym bardziej, ze będziemy tam z rodowitą mieszkanką , która zna kraj od podszewki-znajomość cen hoteli i pozostałych atrakcji. Tydzień temu pojawił sie pomysł, rozgladamy sie powoli za biletami. Chetnych zapraszam. Ps. jestesmy z Wrocławia
Natalia 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:16   #251
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Natalia 123 Pokaż wiadomość
Hej Kochani
Na przełomie grudnia-stycznia 2011/2012 wybieram sie do TAjlandii. Planowo 3 tygodnie. Wybieram się z kolezanką, prawdziwą Tajką, która od 5 lat mieszka w Polsce. I tu moje pytanie, ma ktoś ochote się przyłączyc . Chłopak niestety zostaje w domu, nie dostanie tyle urlopu, a wiadomo im więcej znajomych osób tym rażniej, Tym bardziej, ze będziemy tam z rodowitą mieszkanką , która zna kraj od podszewki-znajomość cen hoteli i pozostałych atrakcji. Tydzień temu pojawił sie pomysł, rozgladamy sie powoli za biletami. Chetnych zapraszam. Ps. jestesmy z Wrocławia
Bardzo chetnie, ale...
Czy nie bedzie bardzo drogo? To szczyt sezonu.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 07:31   #252
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Tajlandia

Gdyby to było z miesiąc wcześniej,to mogłabym to rozważyć.
Koniecznie w tym terminie lecicie?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:14   #253
Natalia 123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczynki. Moja kumpela mowi, ze wtedy jest najpiekniej. Jesli chodzi o bilety tez podobno mozna trafic na promocje- ona juz to sledzi wiec jak tylko cos znajdzie dam znac. No chyba, ze wy cos szybciej znajdziecie, to prosze podzielcie sie informacjami. A miesiac wczesniej- musialabym zapytac chodzi o przelom listopada/grudnia-przyznam, ze rowniez bym tak wolala, ze wzgeldu na swieta i rodzine....porozmawiam z nia. Jak tylko cos bede wiedziec dam znac
Natalia 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 15:08   #254
Usmiech89
Raczkowanie
 
Avatar Usmiech89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 95
Dot.: Tajlandia

W Tajlandii będę już za miesiąc czyli akurat w porze deszczowej. Ale przynajmniej taniej i mniej ludzi. Poza tym deszcz to część tropików, dlatego aż tak mi nie przeszkadza W planach Phi Phi (komercha ale muszę poleżeć na tym samym piasku co Leo) i mnóstwo innych małych(niektóre niezaludnione), niekomercyjnych wysp.O Ko Tao itp może też uda się zahaczyć. Właśnie czytam Lonely Planet
Usmiech89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 21:30   #255
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2012-02-25 o 18:01
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:00   #256
ppestka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tajlandia

Hej Kochani
Na przełomie Listopada/ Grudnia wybieram się do Tajlandii (własciwie 6 os. grupa). Jest to mój pierwszy wyjazd w tamte regiony i przyznam szczerze, że dopiero powoli wdrazam się w temat.
Czas pobytu to ok.14 dni- na własną ręke.
Czy możecie doradzić jakie miejscowości są warte zobaczenia/ co omijać szerokim łukiem bo np. jest przereklamowane.
Ile +/- należy zabrać kieszonkowego na taki 14 dniowy wyjazd (zaznaczam, że nie wymagamy luksusów, ale chcemy się mniej więcej nastawić na jakąś konkretną kwotę).


Czy macie swoje sprawdzone hotele w bankoku? Póki co szukam poprzez booking.com , ale może coś doradzicie?

Ktoś wczesniej pytał o bilety : ja zamawiałam poprzez jakąś stronę a'la tanie loty i wyszlo mnie to 2300 + opłaty transakcyjne+ ubezpieczenie (łącznie 2600/ os) - linie lotnicze swiss

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi
ppestka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:14   #257
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:11
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 05:53   #258
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o nocleg w Bangkoku to polecam hotel Woraburi Sukhumvit, cena bardzo przystępna, hotel znajduje się na dosc imprezowej ulicy Bangkoku - bardzo fajnej,3 minuty drogi od metra. Ja byłam już tam 3 razy, mój tata (który nawet teraz tam jest ) zawsze nocuje w tym hotelu, gdy jest w Bangkoku, a jest dosc często. Mogę polecic z czystym sumieniem. Link do hotelu: http://www.woraburi.com/woraburisukhumvit/index.html
Ładny, ale jeżeli komuś wystarczy wygodne łóżko, prysznic i klimatyzacja, to w okolicach Khao San może znaleźć hotel za mniej niż połowę tej ceny.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 07:49   #259
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:11
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 19:17   #260
ppestka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tajlandia

Bardzo dziękuje za wszystkie cenne wskazówki. Faktycznie jest do wyboru kilka miejsc/ hoteli i wybór jest tym bardziej trudny, dlatego też cenie sobie zdanie osoby, która już była w Tajlandii i jest w stanie się wypowiedzieć.

A jak jest z tym kieszonkowym? Ile mniej więcej nalezy zabrać na 14 dniowy pobyt
ppestka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 20:34   #261
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez ppestka01 Pokaż wiadomość
A jak jest z tym kieszonkowym? Ile mniej więcej nalezy zabrać na 14 dniowy pobyt
To oczywiście zależy co i gdzie planujesz robić, w jakiego typu miejscach planujesz spać i co planujesz jeść. Możesz równie dobrze zmieścić się w 700 złotych, jak i nie zmieścić się w 1500.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 13:37   #262
Wichita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Ania Wol Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać - nie znajac ang (pojedyncze zwroty oczywiście ..) jesteśmy w stanie się tam dogadać jadąc na własną rękę?
Byłam wiele razy w miejscach gdzie nie byłam w stanie dogadać się w żadnym ze znanych mi języków i jakoś się dogadałam - wszystko zależy od tego jak bardzo jesteście zdeterminowani. Doświadczenie też pomaga.

W Tajlandii mieszkałam przez tydzień u rodziny, która po angielsku mówiła mniej więcej tak jak ja po tajsku (czyli podstawowe zwroty) i było fajnie

A angielskiego bym się zaczęła uczyć na kolejne podróże

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ppestka01 Pokaż wiadomość
Czy możecie doradzić jakie miejscowości są warte zobaczenia/ co omijać szerokim łukiem bo np. jest przereklamowane.
Ile +/- należy zabrać kieszonkowego na taki 14 dniowy wyjazd (zaznaczam, że nie wymagamy luksusów, ale chcemy się mniej więcej nastawić na jakąś konkretną kwotę).

Czy macie swoje sprawdzone hotele w bankoku? Póki co szukam poprzez booking.com , ale może coś doradzicie?
jeśli chodzi o hotele i jest to wasz pierwszy wyjazd do Tajlandii to ja bym się zatrzymała w okolicy Khao San Road - jest to warte zobaczenia samo w sobie wieczorem Jak dla mnie to najbardziej backpackerska ulica na jakiej kiedykolwiek mieszkałam.
A żeby było trochę bardziej spokojnie to fajna jest równoległa do niej Rambuttri Road. Ja zawsze szukałam miejsca jak już tam dojechałam. Spałam w różnych hotelach i dwa na Rambuttri Road właśnie mi najbardziej odpowiadały. Jeden to:
http://www.khaosanroad.com/rambuttri_house/rooms.htm
- cena za trzyosobowy to 1200Bh - warunki fajne. Dwójka oczywiście drożej.
Dokładnie naprzeciwko niego jest hotel, którego teraz nazwy nie pamiętam, a był duży, tańszy i też fajny - i tam się zatrzymaliśmy kilka razy.

Jeśli chodzi o kieszonkowe to nie pomogę za bardzo. Ja w zależności od kraju i tego jak i z kim podróżuję najczęściej robię sobie założenie w granicach 20-60$ za dzień i pilnuję, żeby średnia wyszła dobra - wszystko zależy od tego jakie atrakcje lubicie. I ile alkoholu pijecie

14 dni to nie jest za dużo. Możecie spojrzeć do folderu biura podróży na przykładowy plan i zobaczyć jak to wygląda.
Jak dla mnie to najlepiej byłoby ze 2 dni w Bkk, Ayutayah (hmmm... jak to się pisało??) Kanchanaburi, może Chiang Mai? i jakieś plaże.
Wichita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 19:00   #263
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: Tajlandia

Witajcie

Pod koniec pażdziernika jedziemy w 6osób na 3 tyg do Tajlandii.
Hotele jakos ogarniemy, ale mam kilka innych pytań.
Chcemy zwiedzić Bankok(dosłownie3-4dni), Ko Phi Phi(tam około 5 osttanich dni na sam relax), Kaambodże - Phnom Penh. Ale jakie miasta/miesjcowosci jeszcze polecacie?
Jak wyglada kwestia transportu, czym najlepiej, autobusami, pociagami?
Moja koleżanka uparła sie, że powinniśmy sie zaszczepić (znalazła chyba z 5 chorób) - żółtaczka, tężec i reszta, których nazw nie pamietam, ktoś z Was sie szczepił, ale zachorował w Tajlandii?
Wiem, że to pytanie już było, ale biorąc pod uwagę, że chcemy aby to była wycieczka zycia nie chcemy sobie żałowac na zwiedzanie, atrakcje, jedzenie itd (oczywiście nie musimy soac w **** hotelu ani jadac w najlepszych restauracjach), jadąc na 3 tyg ile zł mamy zabrac na głowę? myśleliśmy o ok 2,5 tys... ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:46   #264
Wichita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez ChocolatePuma Pokaż wiadomość
Witajcie
Chcemy zwiedzić Bankok(dosłownie3-4dni), Ko Phi Phi(tam około 5 osttanich dni na sam relax), Kaambodże - Phnom Penh. Ale jakie miasta/miesjcowosci jeszcze polecacie?
zakładam, że pisząc o Kambodży po prostu zapomniałaś w spomniec o Siem Reap i Angkor Wat - nam w sumie na to i PP w Kambodży wystarczyło 5 dni.
Co do Tajlandii - zależy co was interesuje.

Cytat:
Jak wyglada kwestia transportu, czym najlepiej, autobusami, pociagami?
Pociągi są fajne - te lepsze klasy, albo sypialne, ale nie zawsze są bilety w ostatniej chwili i często mają duże opóźnienia.
Autobusy i busy są chyba najłatwiejsze.
Zdecydowanie polecam samolot, żeby się dostać na Ko Phi Phi. Tzn. samolot Bangkok - Krabi i potem promem - zaoszczędza się 1 dzień, a ceny przelotów naprawdę nie są wysokie. Ja kiedyś zapłaciłam ok. 100zł za przelot w jedną stronę.

Cytat:
Moja koleżanka uparła sie, że powinniśmy sie zaszczepić (znalazła chyba z 5 chorób) - żółtaczka, tężec i reszta, których nazw nie pamietam, ktoś z Was sie szczepił, ale zachorował w Tajlandii?
Ja jestem zaszczepiona na większość, ale to dlatego, że było też potrzebne przy innych wyjazdach.
Myślę, że warto się zaszczepić na żółtaczkę A+B - to się często i w Polsce może przydać.

co do cen nie pomogę.
Wichita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:04   #265
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez ChocolatePuma Pokaż wiadomość
Witajcie

Pod koniec pażdziernika jedziemy w 6osób na 3 tyg do Tajlandii.
Hotele jakos ogarniemy, ale mam kilka innych pytań.
Chcemy zwiedzić Bankok(dosłownie3-4dni), Ko Phi Phi(tam około 5 osttanich dni na sam relax), Kaambodże - Phnom Penh. Ale jakie miasta/miesjcowosci jeszcze polecacie?
Jak wyglada kwestia transportu, czym najlepiej, autobusami, pociagami?
Moja koleżanka uparła sie, że powinniśmy sie zaszczepić (znalazła chyba z 5 chorób) - żółtaczka, tężec i reszta, których nazw nie pamietam, ktoś z Was sie szczepił, ale zachorował w Tajlandii?
Wiem, że to pytanie już było, ale biorąc pod uwagę, że chcemy aby to była wycieczka zycia nie chcemy sobie żałowac na zwiedzanie, atrakcje, jedzenie itd (oczywiście nie musimy soac w **** hotelu ani jadac w najlepszych restauracjach), jadąc na 3 tyg ile zł mamy zabrac na głowę? myśleliśmy o ok 2,5 tys... ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
moge ci podpowiedziec jezeli chodzi o kambodze:

w Phnom Penh radzilabym spedzic 3 dni , zobaczyc S21, Choeung Ek, obejrzec miasto (polecam zakupy na marketach, np russian market, z klubow wlasciwie nie ma tam nic ciekawego oprocz Sharky's ktory jest na prawde świetny w srodku, wrockowym stylu - szkoda tylko ze pelno w nim starych bialych facetow i maloletnich dziewczyn .. ale muzyka dobra ) i wlasciwie tyle. natomiast jeśli chcecie mieć wycieczke zycia, to jesli nie byliscie - Siem Reap i Angkor Wat. można dostac sie tam na rowerkach i tuk tukiem - w Siem Reap jest zakaz wypozyczania motorow obcokrajowcom. ja probowalam i tego i tego i z racji swojego lenistwa wole tuk tuka [10$ za dzien]. oprocz tego w Siem Reap jest swietny market nocny z dobrym jedzeniem na około

mysle ze mniej wiecej 1000$ powinno wam wystarczyc w tych krajach z kosmetykow najdrozsze sa kremy z filtrami, wszystko do opalania, wiec lepiej wezcie zapas z polski, bo szkoda pieniedzy tam wydawac. najtansze i najsmaczniejsze jedzenie jest na ulicy have fun!
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…







Edytowane przez Ashlee_
Czas edycji: 2011-08-17 o 10:09
Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 22:24   #266
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: Tajlandia

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, bardzo mi pomogłyście
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 15:14   #267
edekm1967
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Tajlandia

Hej wszystkim !!!!!. Wróciliśmy z 18 dniowej wycieczki - Tajlandia + Kambodża 14.07.2011 ( 3 osobowa rodzina ). Na to konto powstał mój blog, w którym opisałem i zamieściłem wszystkie praktyczne i nie praktyczne informacje dotyczące tego wyjazdu. Było super !!!!. Chętnych zapraszam do lektury pod tym linkiem: http://rodzinne-podroze.blogspot.com...odza-2011.html
Pozdrawiam - mam nadzieję, że komuś się to przyda )))))
edekm1967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:03   #268
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: Tajlandia

Dużo przydatnych informacji - dzięki
Tylko na szczescie wiz do samej Tajlandii już nie potrzeba, zostały zniesione chyba w listopadzie.
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:04   #269
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2013-02-12 o 17:12
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 14:25   #270
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez edekm1967 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim !!!!!. Wróciliśmy z 18 dniowej wycieczki - Tajlandia + Kambodża 14.07.2011 ( 3 osobowa rodzina ). Na to konto powstał mój blog, w którym opisałem i zamieściłem wszystkie praktyczne i nie praktyczne informacje dotyczące tego wyjazdu. Było super !!!!. Chętnych zapraszam do lektury pod tym linkiem: http://rodzinne-podroze.blogspot.com...odza-2011.html
Pozdrawiam - mam nadzieję, że komuś się to przyda )))))
Fajny blog
A robiłeś podliczenia typu: całkowity koszt posiłków/hoteli/transportu/wejściówki...?No i ja bym tam wrzuciła mapkę z trasą (miejscami większych przesiadek) co by to wizualnie ogarnąć (same nazwy niewiele mi mówią)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.