Problem z nogami i depilacją! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-25, 14:46   #1
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964

Problem z nogami i depilacją!


Mam straszny problem, nie dotyczy tego co zwykle czyli wrastających włosów,choć tego po częsci też. Od paru lat chodzę tylko w rajstopach, długich spodniach i spódnicach, nie moge sobie pozwolić!!!!!!Tragedia, bo uważam że mam szczupłe ładne nogi gdyby nie problem z włosami. Mam strasznie wrażliwą skóre. Byle przecięcie i zostaje ślad na bardzo długo. Podrapanie czy ugryzienie przez komara również. Dosłownie tragedia. Używałam maszynki, czerwone ślady, strupeczki-koszmar.Zaczełam używać depilatora, krew, czerwone ślady utrzymujące sie nawet 2 dni, i zostawały czerwone plamy i strupeczki.Nie tylko na nogach tak jest-wszędzie! Nie wiem co mam robić..... całe życie bez pokazania nóg?!:/
POMOCY!!! Mam juz 22 lata.
Oczywiście używłam różnych maści,żeli itd.Teraz używam pudru alantan i nic nie pomaga.Rany jak były to są. Wrośniete włoski też. Okropna mam skóre!!!
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-08-25 o 14:52
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 18:00   #2
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

nie wiem co mogę na to poradzic....
Moze spróbuj kupić krem Veet -ostatnio widziałam reklamę,że taka pani ma na nogach krem i zbiera go taką łopatką może to pomoże
a jeśli nie to spytaj się w sklepie czy są takie dezodoranty do nóg,ktore minimalizują włoski
jest taki dezodorant ale do pach dove hear minimalising (więc może do nóg tez jest?)
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 18:15   #3
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Przy strasznie wrażliwej skórze nóg zdecydowanie nie polecam kremów Veet. Używałam kiedyś kilku (w tym wersji dla wrażliwców) i moje nogi były całe czerwone i bardzo podrażnione przez długi czas przy stosowaniu kremów łagodzących. Zresztą nie trafiłam nigdy na krem (i raczej już nie trafię, wolę męczyć się z maszynką co kilka dni), który by tak nie podrażniał mi skóry.
Mhm, ale jeśli odpada maszynka i depilator, to może pasta cukrowa? Wosk? Sama nie wiem... A koszmar wrażliwej skóry nóg znam i szczerze współczuję
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 20:05   #4
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Ja odradzam Veet do skóry wrażliwej również przy skórze, która nie jest strasznie wrażliwa.
A jak ktoś ma w dodatku mocne włoski i trzeba krem dłużej potrzymać, to po prostu umarł w butach.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:15   #5
deska123
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 2 112
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Albo laserowe usunięcie włosków.
__________________
dieta!
56...54...53...52...51...50

21.08.09 - zdane prawko.
deska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:19   #6
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Cytat:
Napisane przez deska123 Pokaż wiadomość
Albo laserowe usunięcie włosków.
Wiesz, dziewczyna ma 22 lata i pewnie dużo innych wydatków...
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 10:02   #7
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Ja do golenie na pewno bym poleciła używanie kremów do depilacji, one nie powinny robić ran, ale to trzeba spróbować i nie tylko jednej firmy, bo teraz jest bardzo duży asortyment w tej kwestii. A jeśli chodzi o wrastanie to na kosmetycznym jest bardzo duży o wątek o tym jak dziewczyny sobie z tym radzą. Ja sama się z tym męczyłam po depilatorze, mnóstwo czerwonych plamek w miejscach gdzie wrastały włoski, nic mi an to nie pomagało tylko czas, po roku całkowicie zniknęły, ale przerzuciłam się na maszynkę i nawilżałam skórę. Przed wyjazdem nad morze jakiś miesiącem depilowałam nogi woskiem i było dobrze, ale teraz znów się pojawiło kilka kropek. Ale się pocieszam że tez za jakiś czas znikną A poza tym powinnaś nawilżać swoje nogi nie zwykłymi balsamami, tylko wybrać się do apteki i wypytać się pani magister co by ci poradziła do smarowania,
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 10:11   #8
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Ja do golenie na pewno bym poleciła używanie kremów do depilacji, one nie powinny robić ran, ale to trzeba spróbować
Spróbować zawsze można, ale jeśli, jak pisze, ma bardzo wrażliwą skórę to naprawdę radzę uważać, bo skutki mogą być opłakane (kiedyś po jednym użyciu Veeta bodajże miałam wręcz popalone łydki i męczyłam się z tym kilka miesięcy. Teraz mam superwrażliwą skórę nóg).
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:52   #9
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Kurcze dokładnie..kremy do depilacji też wiele szkód robią. Piszecie dziewczyny że przy wrażliwej skórze zostaje wam sama maszynka. Ja po tym też tragedia,a pozatym nie moge po dwóch dniach tego poprawić tzn ogolić znów musze czekać aż porządnie odrosną, bo inaczej krosta na kroście i podrażnione jeszcze bardziej niż zwykle. Laser...ojj bardzo bym chciała. Ale jak na studentke to narazie nie możliwy wydatek. Może najpier całe nogi wyleczyć,maściami na gojenie (gdzie jeszcze nei trafiłam na taką która nie piecze,moze jakąs znacie? i maściami na blizny? I nie dotykać przez ten czas, zarosne jak niedźwiedż ale może warto.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 23:02   #10
Srebrnousta
Wtajemniczenie
 
Avatar Srebrnousta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 2 129
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Kurcze dokładnie..kremy do depilacji też wiele szkód robią. Piszecie dziewczyny że przy wrażliwej skórze zostaje wam sama maszynka. Ja po tym też tragedia,a pozatym nie moge po dwóch dniach tego poprawić tzn ogolić znów musze czekać aż porządnie odrosną, bo inaczej krosta na kroście i podrażnione jeszcze bardziej niż zwykle. Laser...ojj bardzo bym chciała. Ale jak na studentke to narazie nie możliwy wydatek. Może najpier całe nogi wyleczyć,maściami na gojenie (gdzie jeszcze nei trafiłam na taką która nie piecze,moze jakąs znacie? i maściami na blizny? I nie dotykać przez ten czas, zarosne jak niedźwiedż ale może warto.
Na Twoim miejscu wybrałabym się do dermatologa - może on dobierze Ci jakąś odpowiednią maść. Używałaś może Oilatum Soft? Nie sprawdzałam go na swoich nogach, ale smarowałam nim okolice bikini, a nawet bardzo suche i podrażnione powieki. Może on Ci pomoże
__________________
je t'ai attendu cent ans dans les rues en noir et blanc
tu es venu en sifflant
Srebrnousta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:19   #11
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Kurcze dokładnie..kremy do depilacji też wiele szkód robią. Piszecie dziewczyny że przy wrażliwej skórze zostaje wam sama maszynka. Ja po tym też tragedia,a pozatym nie moge po dwóch dniach tego poprawić tzn ogolić znów musze czekać aż porządnie odrosną, bo inaczej krosta na kroście i podrażnione jeszcze bardziej niż zwykle. Laser...ojj bardzo bym chciała. Ale jak na studentke to narazie nie możliwy wydatek. Może najpier całe nogi wyleczyć,maściami na gojenie (gdzie jeszcze nei trafiłam na taką która nie piecze,moze jakąs znacie? i maściami na blizny? I nie dotykać przez ten czas, zarosne jak niedźwiedż ale może warto.
A może maść Alantan? Ona nie piecze, jest tylko bardzo tłusta, tak samo Tribiotic on jeszcze dodatkowo jest z antybiotykiem. Obie maści są tanie. Tribiotic jest sprzedawanych w takich malutkich saszetkach i go sie kladzie na rany, a Alantan w tubce.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 09:57   #12
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

a moze golenie maszynka elektryczna? nie poraznia co do juz istniejacych podraznien poczytaj watek na kosmetycznym (osobny o bliznach i o krostkach) a tak na szybko to tribiotic, alantan, alantavit, masci z mocznikiem, acnosan T, masc z vit A i wiele innych

najłatwiej isc do dermy i zapytac
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:25   #13
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Dzięki Kobiety! Dobry pomysł z tą maszynką elektryczną. Siedziałam wczoraj cały wieczór szukając odpowiedniej, będzie mały problem bo zawsze pół na pół opinie , tyle samo złych co dobrych. Boję sie troche wydać tyle pieniędzy i żeby nie działała. Spróbuje może na początek jedną z tańszych. Kiedyś (ok 2 lata temu) pozyczyłam od koleżanki,nie wiem jaki model, coś philipsa i w ogóle nie goliła, nie zbierała włosków. No coż...ryzyko.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 14:09   #14
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

ja mam podobna do tej http://www.smartbay.pl/g5/c76/s40/30...o_srebrna.html
wiem ze to meska ale mam silne wloski i tylko taka daje rade jak masz trocheciensze to taka z "siateczka" damska powina wystarczyc swoja kupilam za ok 100zl w promocji , ma pojemniczek na wloski i nie jest na akumulator tylko podlacza sie ja normalnie jak depilator do gniazdka moze nogi nie sa ogolone na "gładziusieńko" jak po normalnej maszynce ale nie mam po niej podraznien i moge golic nawet 3 razy dziennie jak mam potrzebe i nie musze sie bac ze cos bedzie nie tak
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 17:16   #15
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Dusiaa,może masz racje i może męska to dobry pomysł... też mam grube, a wiele kobiet pisze że te damskie to większość prektycznie włosów nie zbiera. Można poprawiać 3 razy, czyli takie krótkie włosy też łapie?

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Acha i czy przy takiej maszynce trzeba wymieniać głowice czy coś tam? Czy poprostu się ją ma i już?
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-08-29 o 17:14
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:23   #16
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

łapie włoski przy samej skórze, wiec jak przed goleniem zrobisz dobry peeling a potem posmarujesz balsamem to skóra jest gladka ja poznym wieczorem juz czuje ze jest lekko ostra ale mi wlosy rosna blyskawicznie i sa naprawde grube i ciemne ogolenie calych nog zajmuje mi ok 20 min bez zadnych pianek i paprania wiec dla mnie idealnie potem tylko wloski wytrzepuje z pojemniczka dezynfekuje glowice np spirytusem i po robocie

na opakowaniu pisze ze glowice powinno sie wymienic co 2 lata ale moj tata ma jedna z pierwszych takich maszynek ma juz ja z 10lat (jak nie lepiej ) i nie wymienil nic a goli calkiem porzadnie a nawet jesli po 2 latach sie troche przytepi to i tak mysle ze to sporo czasu i oszczednosc pieniedzy (ktore przy jednorazowkach plynely na leki,masci itd...) wazne zeby nie golic nog jak sa tluste lub posmarowane jakas mascia...wtedy szybciej sie tepia ostrza
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 19:35   #17
nika_nika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Witam, jestem tu nowa, to mój pierwszy przejaw przynależności do wizazu i ciesze sie ze juz moge cos doradzic. Przechodziłam przez to samo, lato witałam zawsze z mieszanymi uczuciami, bo nogi mam naprawde zgrabne ale golenie maszynką pozostawiało na nich jesien sredniowiecza. U mnie akurat depilator sie sprawdzał dopóki włoski nie zaczeły wrastac pod skóre, usuwanie ich owocowało kolejnymi ranami. Efektem tego wszystkiego było zakrywanie nóg w nagorsze upały pot sciekajacy mi miedzy posladkami . Teraz to wspomnienie na szczescie sie rozmywa gdyz odkryłam ze namydlenie nóg szarym mydłem, spłukanie i wytarcie oraz potrakowanie ich różowo-białą maszynka gilette -na sucho- delikatnymi krótkimi ruchami, zapewnia zero podrażnien i efekt gładkich nóg. Mydło zmiekcza mi skóre i przygotowuje na kontakt z ostrzem Moge tak robic codziennie, warto spróbowac.
nika_nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:06   #18
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

KOBIETO JESTES BOSKA!!!!!!!!!!!!!!!! Wypróbowałam na jednej nodze,cudo. Nic nie piecze,nic czerwonego! Ciekawe tylko czy jutro będe mogła również powtórzyć, bo zwykle bywało że wiązało się to z większą tragedią. Nogi nadal nie wyglądają ładnie po ranach po wrośniętych włosach i po goleniu. Masa blizn.Ale może jak opale,może kupie maść na blizny, choć podobno na efekty czeka się okropnie długo.
Dziękuje Ci nika! Jak ja się ciesze, że pojawiłaś się właśnie tu!

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

***A Ty sobie poradziłaś z tymi śladami po włoskach?
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 10:50   #19
magdzia987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Arrow Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Dziewczynom, które są napalone na depilację laserową skutecznie ją ODRADZAM. Miałam to nieszczęście (wtedy myślałam że to cud) wypróbować ją na swoich nogach. Po 5 zabiegu zrezygnowałam. Teraz moje nogi są w opłakanym stanie przez całe lato chodzę w czymś co koniecznie zakrywa nogi, bo blizna na bliźnie.
Jeżeli decyduje się któraś z Was na opalanie nóg na których są blizny, to trzeba uważać bo pod wpływem słońca blizny stają się bardziej widoczne. A co do maści, używam teraz Cepan, skończyłam pierwszą tubkę i generalnie jest duża poprawa, niektóre blizny są mało widoczne(te mniejsze) a niektóre dużo bledsze. Dlatego radzę się uzbroić w cierpliwość.
Aha i co do golenia przy wrośniętych włosach: Nie radzę depilować pozostałych, za to polecam golarkę elektryczną która ścina tylko przy skórze, nie podrażniając jej.

P.S. sory za dłuuugą wypowiedź ale może komuś się przyda bo o nogach to chyba mogłabym napisać esej
pozdrawiam
magdzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 15:58   #20
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

O jeju... masakra tyle pieniędzy Ci poszło i pogorszyło zamiast poprawić Wykonałaś taką ilosc zabiegów jaka była konieczna?
Kurcze strasznie mi przykro, bo wiem jak to jest zasłaniac nogi. Może wrzucisz zdjęcie nóżek? Chciałabym to zobacz.
Wysłałam mame do apteki, kazałam jej kupić CEPAN albo inną maść na blizny. No i teraz czekam
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:12   #21
magdzia987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Ilość konieczna to ilość nieskończona w tym przypadku, nie wierz że po 5,7 czy 10 zabiegach wlosy przestaną rosnąć. Bzdura. Depilacje i tak trzeba powtarzac co najmniej raz na 3 miesiące( o ile wczesniejsze zabiegi ci pomoga i zauwazysz różnicę). U mnie też dopatrywałam się jej, ale jak zobaczyłam ile włosów zaczyna mi wrastać a co za tym idzie, tworzyły się takie male krostki ropne to podziękowałam, no i jak głupia dodatkowo zaczęłam je wyciskać. No ale za głupotę sie płaci
Zdjęcie nóg? A chcesz mieć koszmary do końca życia zaoszczędzę ci tego.
Lepsza ponoć od maści Cepan jest Contratubex (chyba dobrze napisałam). kosztuje 35,00zl. możesz ewentualnie stosować na przemian, aha maść cepan strasznie śmierdzi cebulą wiec ja na początku do nosa przykładałam ręcznik bo dla mnie ten zapach był straszny! ale teraz to już luz
magdzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:25   #22
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Widzę, że tu trzeba sprostowania

W przypadku depilacji laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Sama wiązka promieni lasera działa selektywnie i powierzchniowo, a dzięki temu nie wpływa na stan skóry i funkcje organizmu. Włosy znajdujące się w fazie wzrostu reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku, po tym okresie cześć z nich znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego by osiągnąć efekt całkowitej depilacji zabieg należy powtórzyć około 3 razy. Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30% widocznych ciemnych włosów. Po trzech zabiegach można osiągnąć efekt usunięcia 80-92% włosów. 100%-owa depilacja nie jest możliwa, gdyż cienkie, słabe włoski mieszkowe posiadają zbyt małą ilość barwnika, by mogły być usunięte. W przypadku włosów jaśniejszych lub delikatniejszych możliwe jest tylko uzyskanie przerzedzenia. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci szczypania lub pieczenia. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej kobiety-zależny on bowiem od indywidualnej wrażliwości na ból.

Nie rozumiem, dlaczego wykonałaś aż pięć zabiegów. Włoski owszem odrastają ale jest ich mniej, są rzadsze i cieńsze - praktycznie niewidoczne. Dobrze wykonany zabieg nie pozostawia żadnych blizn. Dlatego przed zabiegiem warto sprawdzić, czy gabinet do którego się idzie cieszy sie dobrą opinią
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 00:05   #23
magdzia987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Salon do którego chodziłam cieszy się w Krk dość dobrą opinią, dlatego nie miałam powodów by nie spróbować. Napaliłam się na ten laser i powiem szczerze że informacji na temat depilacji miałam więcej niż Pani wykonująca go. Dlatego ucieszyłam się kiedy następną depilację prowadziła inna Pani. Jestem dość odporna na ból więc podczas depilacji nie czułam żadnych szczypań itp. Ok może w okolicach kostek dało się poczuć jakieś ukłucia, ale czytając wypowiedzi koleżanek na forach internetowych mój "ból" był naprawdę znikomy.

Powiem tak: po pierwszym zabiegu stwierdziłam że chyba jakieś przerzedzenie włosów jest, po drugim "wmawiałam" sobie że przecież jest ich już mniej. I tak ciągnęłam do 5. Z tym że przy piątym kiedy to nie było za bardzo czego depilować bo włosy zaczynały wrastać pod skórę, stwierdziłam że to jednak nie ma sensu. W sumie też nie jest prawdą że włosy u każdej pacjentki się przerzedzą, bo włosy są w różnych fazach wzrostu, dlatego w trzy zabiegi to ja naprawdę nie wierzę. I w ciągu tych 3 depilacji włos który został naświetlony podczas 1 zabiegu zdąży się odnowić i powoli wzrastać. no i co? I trzeba wykonać 4 zabieg i wkoło macieju ...

Dołożyłam swoje 5 groszy wyciskając te krostki z włosem czego efekty mam do teraz. Ale powoli znikają. )

Właśnie zaczynam się rozglądać czy jest jakiś zabieg który pozwoli mi chociaż częściowo usunąć te blizny lub chociaż zrobić tak by były bledsze?
magdzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:41   #24
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Toteż nie ukrywam, ze co jakiś czas niestety trzeba wykonać tak zwany zabieg utrwalających. Nie wydaje mi się jednak by seria 5 zabiegów pod rząd była konieczna. Wszytsko zalezy również od tego jakim laserem był wykonywany zabieg. I być może lekarz źle dobrał jego parametry. czy miałaś przed zabiegiem robiona konsultacje dermatologiczną? Nie zdziwiłabym się, jeżeli odpowiedź byłaby przecząca. Tylko dermatolog może zakwalifikowac do zabiegu - jest on również odpowiedzialny za dobranie czestotliwości wiązki światła emitowanego z lasera. Niestety, wciąż wiele gabinetów robi depilację szablonowo - efekty są mizerne.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 23:12   #25
magdzia987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Tak, i lekarz jak najbardziej zakwalifikował mnie do zabiegu. Nie wiem jednak kto dobierał częstotliwość bo jak przyszłam urządzenie było gotowe do pracy.
magdzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 08:53   #26
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Ja zostaje, przy sposobie z szarym mydłem!!!Raz ogoliłam i cudo, bałam się powtórzyć na trzeci dzień, ale pewnie nie potrzebnie. Narazie lecze moje rany i postanowiłam chodzić w kłakach zasłaniając nogi-trzeba pocierpieć. Smaruje maściami i jestem dobrej myśli. A za pomysł z szarym mydłem jestem bardzo wdzięczna.
A co do tego lasera.. to może...komus musiało się zdarzyć. Ja też używam cepan, a do świerzych jeszcze ran maści z witaminą A. Dużo czytałam na forum o bliznach po depilacji.https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...izny+depilacji.
Musze jeszcze wypróbować maść cynkową, podobno ładnie rozjaśnia przebarwienia.
Bałam się tylko jak wrastających włosów nawet po zwykłym goleniu, ale te są mniej zagłębione pod skórą i pozbyć się ich można porostu peelingami i mam zamiar kupić rękawice sizalową.Czytałam dużo na ten temat na innym forum.
Jest tylko jedna rzecz która zmywa sen z powiek, podobno po jakims czasie włoski się robią mocniejsze, co jest normalne po goleniu i widac czarne punkciki na nogach, zwłaszcza że posiadam białą karnacje. Ale i tak ciesze się że kiedyś będe mogła pokazać nogi. Jestem dobrej myśli Choćby kiedys kiedyś zaczeły się punkciki to lepsze od ran,podrażnień i blizn, wtedy to w ogóle nóg jak pisałam wyżej nie pokazywałam.

Szare mydło! Kobieto jak w ogóle na to wpadłaś? Przeczytałaś gdzieś?
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-09-04 o 08:57
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 09:02   #27
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

ja tez tak mialam...ja bym Ci radzila wszystkie wloski wyleczyc i zapuscic do czasu az nie bedzie zadnej krostki...stosuj peeling i przecieraj takim płynem acnosan t sie chyba nazywa, nawilżaj kiedy juz włoski i skóra będa wyleczone(to moze potrwac ok 3 tyg) wejdz do wanny z ciepla wodą polez troche tak ok 10 min aby lydki byly zamoczone potem posmaruj takie mokre oliwką dużo oliwki i zgól maszynka tylko na tej oliwce...ja tak zrobilam i mam spokój, moze z 2 pryszczki mam na nodze..tak po 2 dniach od zgolenia peeling i przecieranie tym acnosanem
tak ja zrobilam a wierz mi ze nogi mialam w takim stanie ze ich nie pokazywalam nikomu, i pomogło
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 17:55   #28
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Płyn napewno kupie.Choć narazie mam masc z wit A i cepan, tak jak pisałam myśle o tej paście cynkowej, ale może lepiej ten płyn. Żebym nie przesadziła z ilością środków Bo chyba dużo wcale nei znaczy dobrze No,ale tak to jest jak się człowiek napali.
Kiedyś może spróbuje tej oliwki.Narazie to szare mydło to odkrycie stulecia
nika_nika a gdzie Ty się podziewasz?
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 22:01   #29
ola.c.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

a moze depilacja laserem?? tania nie jest ale spokoj na dlugi czas wiec zero podraznien, bo nie depilujesz nog. ja jestem 3 lata po zakonczeniu depilacji i chociaz mialam tylko 3 serie to efekty sa do dzisiaj, ale chyba zima poprawie okolice kolan i bikini bo rosnie tu juz wiecej wloskow, ale sa cienkie i depilacja depilatoem nie pozostawia sladow. na depilacje laserem całe nogi i glebokie bikini wydalam na 3 zabiegi ok. 2500zł. ten koszt rozkłada sie w czasie, bo pomiedzy kazdym zabiegiem jest przerwa. mysle jednak ze jak mam spokoj juz od 3 lat to warto zainwestowac, bo na depilacje woskiem w gabinecie wiecej bym wydala prze te lata.
ola.c. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 12:27   #30
nika_nika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z nogami i depilacją!

Ogromnie sie ciesze ze szare mydło skutkuje Kremy do golenia sa do kitu zeby nie powiedziec do d**** , pianki do golenia podrażniają a okazuje sie ze prosta rozwiazania (najlepsze) skutkują zarówno w moim jak i Twoim przypadku. Mam nadzieje ze nadal jestes zadowolona. Blizny mi zeszły same, nawet nie wiem kiedy, nic w tym kierunku nie robiałam.Pozdrawiam serdecznie. PS. nie odpisywałam bo pojechałam na wycieczke zycia
nika_nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.