Mam problem - zgubiłam legitymację studencką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 23:50   #1
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554

Mam problem - zgubiłam legitymację studencką


Hej Dziewczyny,
Piszę do Was, bo liczę na poradę. W zeszłą środę wracałam pociągiem ze studiów do domu (długa trasa) i pamiętam, że w pociągu z całą pewnością miałam legitkę. Położyłam na takim mini stoliczku przy drzwiach rozsuwanych i wydaje mi się, że na stacji końcowej zabrałam razem z biletem i wysiadłam. To jest moje ostatnie wspomnienie tego dokumentu.

Dziś jechałam pociągiem powrotnym i zauważyłam, że legitymacji nie ma w tym miejscu, gdzie wkładałam ją zawsze, tj. w kieszeni płaszcza. Wszystkie inne karty miałam, tylko tej nie. Musiałam zapłacić za normalny bilet

Problem w tym, że niedługo znów będę musiała jechać pociagiem, a prawdopodobnie uczelnia nie zdąży mi wyrobić do tego czasu nowego dokumentu. Konduktor stwierdził, że koleje nie respektują żadnego innego okresowego zamiennika. A może tak nie jest?

Poza tym, miałam na ten dokument "nabity" bilet 3-miesięczny na komunikację miejską. Sądzicie, że dałoby się jakoś to "odzyskać"? Perspektywa zakupu nowego biletu i zapłaty za legitymację mnie przeraża.

Najsmutniejsze jest to, że ja nie mam pojęcia, jak mogłam coś takiego zgubić, pierwszy raz mi się to przytrafia...
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 00:28   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Nie respektują zamiennika bo to legitymacja upoważnia do przejazdu ze zniżką. Nie dyplom, nie wyciąg, nie podpis, nie wydruk, nawet nie dowód ubezpieczenia na uczelni ale legitymacja. Powinno im raczej pójść na tyle szybko by ta 3 miesięczna karta miejska nie przepadła..
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 01:01   #3
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

tylko chodzi mi o to, czy Zarząd Transportu Miejskiego odnowi mi ten bilet na nowej legitce?
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 01:13   #4
beses
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Zrób tak: idź do dziekanatu po zaświadczenie o zgubieniu legitymacji, na tym zaświadczeniu powinni Ci napisać nr seryjny legitki, następnie udaj się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM i przedstaw swoją sytuację.
beses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:46   #5
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

To tak z doświadczenia mojej kuzynki powiem

Raczej nie zwrócą Ci tych przejazdów na 3 miesiące. Kupiłaś je, miałaś nabite na legitymacje. Nikogo nie interesuje co się dalej dzieje z legitymacja ( czy wykorzystujesz przejazdy, czy leży zakurzona, czy ja zgubiłas) Im nie opłaca się po raz drugi dawać przejazdy.

PS Ale próbuj, może Tobie akurat jakoś się uda
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:30   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Cytat:
Napisane przez anka_bunio Pokaż wiadomość
tylko chodzi mi o to, czy Zarząd Transportu Miejskiego odnowi mi ten bilet na nowej legitce?
Wiem, że w Warszawie jest taka możliwość ale nie wiem jak wygląda procedura w całej Polsce, szczególnie, że nie podałaś skąd jesteś. Poszukaj na stronie komunikacji powinna być tam informacja odnoście utraty biletu.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 10:36   #7
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Miałam ostatnio podobną sytuację. Wymieniałam legitymację z powodu zmiany danych osobowych i też miałam nabity na nią bilet. Panie obsługujące mnie w ZTM bez problemu "wbiły" mi bilet na nową legitymację.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 10:48   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Ja jechałam z PKP IC w pociągu TLK na początku października ubiegłego roku na zniżce studenckiej na podstawie zaświadczenia o tym, że jestem studentką mojej uczelni - nie miałam z tego tytułu problemów. Tak samo jeździłam komunikacją miejską w moim mieście - fakt, to może był tydzień maksymalnie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 11:43   #9
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja jechałam z PKP IC w pociągu TLK na początku października ubiegłego roku na zniżce studenckiej na podstawie zaświadczenia o tym, że jestem studentką mojej uczelni - nie miałam z tego tytułu problemów. Tak samo jeździłam komunikacją miejską w moim mieście - fakt, to może był tydzień maksymalnie.
Miałam kiedyś podobną sytuację i nie uznano mi zaświadczenia (w pociągu nie, w komunikacji miejskiej tak). Więc to chyba zależy od konduktora itp.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 12:02   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;39072736]Miałam kiedyś podobną sytuację i nie uznano mi zaświadczenia (w pociągu nie, w komunikacji miejskiej tak). Więc to chyba zależy od konduktora itp.[/QUOTE]

Nie próbowałaś płakać? Serio, jeśli nie ma jakiegoś zapisu w Regulaminie to ja bym starała się bardzo konduktora "przekupić" werbalnie na swoją stronę. Konduktor też człowiek. A jeśli o mnie chodzi to wiadomo - głupi ma zawsze szczęście

Ok, w taryfie przewozowej jest napisane, że musi być legitymacja studencka wydana przez szkołę. Ja bym jednak starała się jakoś wyjaśnić to z PKP IC i myślę, że zrozumieliby sytuację. Swoją drogą bilety 100% tanie nie są..

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-02-06 o 12:07
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 14:32   #11
sensowna_panienka
Przyczajenie
 
Avatar sensowna_panienka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 19
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

W wakacje miałam identyczną niemal sytuację, zorientowałam się że zostawiłam legitymację w pociągu będąc już w domu.
Wydzwanianie do biura rzeczy znalezionych PKP nic nie dało.

Masakra, bo miałam dużo wyjazdów w tamtym czasie, a całe bilety są drogie. Niestety nie chcieli mi wystawiać biletu ulgowego na zaświadczenie o statusie studenta ani indeks. Za to w niektórych spółkach PKP są zniżki kilkunasto procentowe (na dowód) do 26 roku życia, więc tym się ratowałam Przy zakupie biletu zawsze proś o taki z tą zniżką

BTW w moim w mieście od tego roku też wprowadzili kodowanie biletów na legitymacjach, jednak po przeanalizowaniu za i przeciw, nie przystałam na to ze względu na ową historię ze zgubą.
sensowna_panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 14:45   #12
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Przy mnie kiedyś dziewczyna wybłagała zniżkę na sam indeks Było oczywiście dużo "oj ja nie wiedziałam", "legitymację zgubiłam i mam robiony duplikat", "przecież widać, że studiuję", "nie mam pieniędzy, żeby dopłacić za normalny" itp. Był wzywany kierownik pociągu, do kogoś zadzwonili i odpuścili jej Czyli jak widać- można, ale czy warto to już jest inna kwestia. Może napiszesz podanie do uczelni, żeby się wyjątkowo pośpieszyli z wydawaniem legitki?
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 14:45   #13
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Cytat:
Napisane przez sensowna_panienka Pokaż wiadomość
W wakacje miałam identyczną niemal sytuację, zorientowałam się że zostawiłam legitymację w pociągu będąc już w domu.
Wydzwanianie do biura rzeczy znalezionych PKP nic nie dało.

Masakra, bo miałam dużo wyjazdów w tamtym czasie, a całe bilety są drogie. Niestety nie chcieli mi wystawiać biletu ulgowego na zaświadczenie o statusie studenta ani indeks. Za to w niektórych spółkach PKP są zniżki kilkunasto procentowe (na dowód) do 26 roku życia, więc tym się ratowałam Przy zakupie biletu zawsze proś o taki z tą zniżką

BTW w moim w mieście od tego roku też wprowadzili kodowanie biletów na legitymacjach, jednak po przeanalizowaniu za i przeciw, nie przystałam na to ze względu na ową historię ze zgubą.
Zniżki do 26 lat już nie ma, wycofali 1 stycznia
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 16:06   #14
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

A może niech autorka wątku zadzwoni do spółki, z którą jeździ i uzyska oficjalne stanowisko? Albo na ich fejsie napisze, np. Pociąg do podróży albo Pociąg do miejsc. Trzeba też pamiętać, że warto w razie czego zagwarantować sobie oficjalne potwierdzenie na piśmie, np. mail, bo w tej spółce każda kasjerka, infolinia telefoniczna i nawet konduktor - ma swoje zdanie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 16:55   #15
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

No właśnie dowiedziałam się, że poczekam jakieś 2 tygodnie... Cholera, miałam jechać do domu za 2-3 dni, za tydzień wolne mi się kończy
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 18:18   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Cytat:
Napisane przez anka_bunio Pokaż wiadomość
No właśnie dowiedziałam się, że poczekam jakieś 2 tygodnie... Cholera, miałam jechać do domu za 2-3 dni, za tydzień wolne mi się kończy
Ech to lipa A na jakiej trasie jeździsz? Może lepiej wybrać się autobusem (tam pewnie wystarczy zaświadczenie, choć trzeba to potwierdzić). Poza tym pozostaje jeszcze kwestia polowania na bezzwrotne bilety..
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:43   #17
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

Poznań - Katowice. Własnie patrzę na PKS i wygląda na to, że nawet zwykły pks wyjdzie taniej niż płacenie pelnego w PKP. Dowiem się jutro, czy honorują zniżki bez legitymacji.
Legitki nie znalazłam, złożyłam już wniosek i zapłaciłam, ale czas oczekiwania to jakieś 2 tygodnie.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:50   #18
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Mam problem - zgubiłam legitymację studencką

W Gda jesli ma sie paragon, to mozna spokojnie ponownie nabić na legitymacje kupiony wczesniej bilet okresowy.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.