Pytania o matury z Chemii i Biologii. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-29, 22:10   #1
OmniVisionEye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 5

Pytania o matury z Chemii i Biologii.


Hejka.



Moim marzeniem są studia z Biotechnologii, na kierunku inżynierskim, ponieważ jest mnóstwo możliwości w zatrudnieniu. W liceum profilowanym i gimnazjum lubiłam Biologię oraz Chemię, a w szkole podstawowej Przyrodę. Niestety skończyłam szkołę średnią 10 temu, więc nie jestem na bieżąco z Chemią i Biologią. Kupiłam dwa Vademeca do matury z tych przedmiotów, ale dowiedziałam się, że nie wystarczą do przygotowania się do matury. Nie wiem, od czego zacząć przygotowania do rozszerzonej Chemii i Biologii, dlatego mam kilka pytań:



1. Od jakiego rozdziału z Chemii i Biologii powinnam zacząć naukę do rozszerzonej matury? Nie miałam styczności z tymi przedmiotami od 10 lat, kiedy skończyłam liceum.



2. Jakie polecicie książki do tych przedmiotów, które pomogą nadrobić braki?



3. Jakie testy maturalne polecicie do nauki z Biologii i Chemii?



4. Jakie ogólnie książki do matury Biologii i Chemii polecicie osobie, która tyle lat nie miała tych przedmiotów?



5. Jest jakiś bezpłatny kurs do matury z Biologii i Chemii w Internecie?



6. Jak sobie rozplanowałyście naukę do matur z tych przedmiotów: kalendarz, planer do nauki albo w innej formie?



7. Z jakich technik przyswajania wiedzy korzystałyście do tych przedmiotów?



8. Skoro miałam podstawę z tych przedmiotów 10 lat temu i nie przypominałam z nich materiału, wystarczą tylko Vademeca maturalne do matury z Biologii i Chemii? Muszę dokupić podręczniki, żeby nadrobić wiadomości, ponieważ nie wystarczą Vademeca?
OmniVisionEye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-31, 16:15   #2
road_rage
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 1 115
Dot.: Pytania o matury z Chemii i Biologii.

Najpierw się dowiedz w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej co musisz zrobić żeby podejść do matury i która to będzie wersja egzaminu.
Potem poprzeglądaj odpowiednie arkusze egzaminacyjne i na ich podstawie oceń czego i jak się uczyć.
road_rage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-31 17:15:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.