Holandia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-13, 21:59   #121
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

I tak na marginesie: troche sie dziwie dlaczego akurat tyle osob wybiera Amsterdam? Osobiscie nie znam mniej "holenderskiego" miasta jak A'dam. Fajnie jest tam pojechac na zakupy, odwiedzic muzea raz na jakis czas jak ktos interesuje sie sztuka, a takze odwiedziec jeszcze pare innych ciekawych miejsc, ale mieszkac tam osobiscie nigdy w zyciu bym nie chciala
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:03   #122
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Doni79
He he, Saxion Enschede do moja byla szkolka (a tak na marginesie ma lepsza opinie jesli chodzi o niektore kierunki niz uniwerek w A'damie )

Mysle, ze zawsze warto korzystac z tego typu programow wiec nie wahaj sie i dzialaj
to twoja szkólka??niemozliwe no to musisz mi opowiedziec , najlepiej podaj mi swojego mejla zeby nie zasmiecac tego watku moimi pytaniami
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:05   #123
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Doni79
I tak na marginesie: troche sie dziwie dlaczego akurat tyle osob wybiera Amsterdam? Osobiscie nie znam mniej "holenderskiego" miasta jak A'dam. Fajnie jest tam pojechac na zakupy, odwiedzic muzea raz na jakis czas jak ktos interesuje sie sztuka, a takze odwiedziec jeszcze pare innych ciekawych miejsc, ale mieszkac tam osobiscie nigdy w zyciu bym nie chciala
a ja nie wyobrazam sobie meiskac w innym miescie niz A;dam kocham go a inne miasta wydaja mi sie takie "nieholenderskie" ale to oczywiscie kwestia gustu

a co do rynku pracy to dobrze ze sie zgadzamy
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:15   #124
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Moj email magdalena@mrdevries.nl, obiecuje, ze odpowiem na wszystkie pytanka
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:28   #125
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

dziekijutro na pewno cos ci napisze
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 07:49   #126
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Holandia

ja chciałam tylko tak o poranku powitać Ebo! Też kiedyś mieszkałam w 't Gooi, dokładnie w Hilversum, ale pracowałam w Naarden- Bussum, a nad wodę do Huizen jeździłam- rzeczywiście pięknie tam, bogato! Teraz mieszkam w Hadze, którą kocham- za spokój, morze i plażę i w ogóle jakiś taki inny niż wszędzie gdzie indziej klimat- kolonialny czy jak go lepiej nazwać?

Co do dwóch spraw się nie mogę zgodzić z Tobą: z zaufanych źródeł wiem, że Holandia NIE zamierza otwierać rynku pracy dla Polaków. Jeśli się mylę ja i te źródła, to nawet dobrze, ale niestety chyba nie...
Podobnie rzecz się ma z pozwoleniem na pobyt- nawet jeśli trwa on dłużej niż 3 miesiące, Polak NIE ma już obowiązku posiadania takowego. Jest 'doradzany' ( patrz strona IND), ale nie obowiązkowy. Wystarczy się Polakowi zameldować w gemeente i tyle.

Pozdrawiam ciepło i walentynkowo!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:08   #127
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasia191273
ja chciałam tylko tak o poranku powitać Ebo! Też kiedyś mieszkałam w 't Gooi, dokładnie w Hilversum, ale pracowałam w Naarden- Bussum, a nad wodę do Huizen jeździłam- rzeczywiście pięknie tam, bogato! Teraz mieszkam w Hadze, którą kocham- za spokój, morze i plażę i w ogóle jakiś taki inny niż wszędzie gdzie indziej klimat- kolonialny czy jak go lepiej nazwać?

Co do dwóch spraw się nie mogę zgodzić z Tobą: z zaufanych źródeł wiem, że Holandia NIE zamierza otwierać rynku pracy dla Polaków. Jeśli się mylę ja i te źródła, to nawet dobrze, ale niestety chyba nie...
Podobnie rzecz się ma z pozwoleniem na pobyt- nawet jeśli trwa on dłużej niż 3 miesiące, Polak NIE ma już obowiązku posiadania takowego. Jest 'doradzany' ( patrz strona IND), ale nie obowiązkowy. Wystarczy się Polakowi zameldować w gemeente i tyle.

Pozdrawiam ciepło i walentynkowo!
Kasia to ty widze w Hadze mieszkasz Ale super!!! Jest to moje ulubione miasto holenderskie i po prostu marzy mi sie zeby tam kiedys zamieszkac (ala narazie czekam az ten moj maz wreszie UT w Enschede skonczy, wtedy bedzie mozna dalej pomyslec )

Ja rowniez mieszkalam w Hilversum przez rok. Okolica przepiekna, fakt, ale samo miasto nie bardzo mni zachwycilo.

Co do reszty to zgodze sie z Kasia.

Milego walentynkowego dzionka zycze wszystkim
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-14, 22:04   #128
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Może i macie rację jezeli chodzi o otwarcie rynku pracy... Nie chciałabym zeby z Holandii zrobiło się kolejne ogromne skupisko Polaków wyjeżdzających za chlebem.

A mnie do Amsterdamu wcale nie ciągnie. Za to do Rotterdamu baaaardzo.

Kasiu, czyli pozwolenie na pobyt nie jest już potrzebne? Ale wiza studencka tak?

Również pozdrawiam wszystkich walentynkowo!

PS. Zauważyłyście jak nam się ladnie ten wątek rozwija?
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 22:36   #129
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Miss Dior Chérie
...Zauważyłyście jak nam się ladnie ten wątek rozwija? ...
O tak, faktycznie bardzo ladnie Ciesze sie dziewczyny, ze mozemy sobie tu razem pogadac

Ja odpowiem troche za Kasie Wiza studecka jest potrzebna, ale jak sie ja dokladnie zalatwia to musisz sie dowiedziec w ambasadzie, bo moze sie troszke zmienilo niz jak ja zaczynalam.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 11:32   #130
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Holandia

Przepraszam,ze tak off topic...

Dziewczyny,mam prosbe,jak bedziecie w aptece,moglaby ktoras z Was zapytac o cene Bio-C.L.A 150 szt?Bede bardzo wdzieczna
Pozdrawiam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 16:08   #131
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Holandia

z tą wizą studencką to ja już sama nie wiem. Zaczynałam jeszcze przed wejściem Polski do UE. Na stronie IND jest tzw, verblijfwijzer i tam można wklepać różne opcje ( studia, założenie rodziny itd.) i pojawiają się informacje o warunkach i ew. koniecznych dokumentach. Mogę się mylić, ale niedawno sprawdzałam i pisali tam, że żeby przyjechać na studia, trzeba a. być na te studia zapisanym ( przyjętym przez uczelnię) b. mieć ubezpieczenie zdrowotne c. mieć wystarczającą sumę pieniędzy. Tę sumę się potwierdza podpisaniem oświadczenia i chyba (???) już nikt nie wymaga realnych pieniędzy na koncie. W tym względzie mogę się mylić... Co do wiz- na pewno ich nie potrzebujemy. Podobnie jak nie jest obowiązkowe verblijfvergunning- jest tylko doradzane. Dostaje się je na okres studiów po spełnieniu warunków: patrz--> link. Koszt 30 euro. Wlepiam:

http://www.ind.nl/NL/verblijfwijzer/...duur=1&lang=nl

http://www.ind.nl/NL/verblijfwijzer/...duur=1&lang=nl
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 11:00   #132
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasia191273
... niedawno sprawdzałam i pisali tam, że żeby przyjechać na studia, trzeba a. być na te studia zapisanym ( przyjętym przez uczelnię) b. mieć ubezpieczenie zdrowotne c. mieć wystarczającą sumę pieniędzy. Tę sumę się potwierdza podpisaniem oświadczenia i chyba (???) już nikt nie wymaga realnych pieniędzy na koncie. W tym względzie mogę się mylić... Co do wiz- na pewno ich nie potrzebujemy. Podobnie jak nie jest obowiązkowe verblijfvergunning- jest tylko doradzane. Dostaje się je na okres studiów po spełnieniu warunków...
Tak bylo jak ja zaczynalam i tak teraz tez jest. Pieniedzy na koncie nie trzeba miec, wystarczy, ze znajdziemy kogos, kto podpisze nam finansowa gwarancje. Pisalam juz o tym wczesniej.



"Verblijfsvergunning" nie jest potrzebne jesli tu tylko mieszkamy i ani nie pracujemy ani nie studiujemy. Gdy jednak cos z tych 2 rzeczy zaczynamy wtedy musimy miec "verblijfsvergunning" . Jesli zaczynamy studia musimy miec to, o czym wspomniala Kasia. Tak bylo przed wejsciem PL do unii (wtedy ja tez zaczynalam) i tak niestety musi byc teraz. Roznica polega tylko na tym, ze za wize teraz placimy 30 euro, a jak ja zaczynalam bylo 257 E i druga roznica jest taka, ze czasne za studia dla UE jest takie samo jak dla holenderskich i innych EU studentow, a dla nie EU jest z 6 razy wyzsze (albo wiecej nawet, czasem mniej, zalezy od uczelni)
Natomiast gdy juz pracujemy musimy wystapic o "verblijfsvergunning" . Do tego potrzebne jest oswiadczenie pracodwacy, kopia pozwolenia na prace i wypelniony taki formularz, ktory otrzymuje sie z urzedu.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 12:59   #133
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Holandia

ja studiuję już 3 rok i nie mam verblijfvergunning- tylko w pierwszym roku ( jeszcze przed UE) miałam wizę--> vergunning na kilka miesięcy za ponad 400 euro. Od temtego czasu nic nie mam.

zmiana jest też taka, że aby uzyskać verblijfvergunning NIE trzeba już mieć wizy uzyskiwanej w Warszawie
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:03   #134
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasia191273
ja studiuję już 3 rok i nie mam verblijfvergunning- tylko w pierwszym roku ( jeszcze przed UE) miałam wizę--> vergunning na kilka miesięcy za ponad 400 euro. Od temtego czasu nic nie mam.

zmiana jest też taka, że aby uzyskać verblijfvergunning NIE trzeba już mieć wizy uzyskiwanej w Warszawie
Aha, no to jeszcze faktycznie dodatkowa zmiana.

Ja studiowalam 3 lata (powinnam 4, ale HBO zaczelam odrazu od 2 roku), skonczylam w czerwcu 2005 i musialam co roku odnawiac moj studencki "verblijfsvergunning" . Nie wiem od czego to zalezy, ze raz jest tak, a raz tak
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 19:30   #135
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Holandia

znaczy się, Doni, wzywali Cię co roku ? Policja? Gemeente?
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 11:08   #136
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kasia191273
znaczy się, Doni, wzywali Cię co roku ? Policja? Gemeente?
Dostawalam co roku list z IND i formularze, ale wlasnie sprawdzilam jak to jest. Przed otrzymaniem wizy studenckiej musialam udowodnic, ze mam okreslona ilosc pieniedzy NA ROK, dlatego musialam to odnawiac co roku, bo co roku musialam udowodnic, ze mam kase (tzn. nie ja, a ta osoba, ktora dala mi gwarancje ) na nastepny rok nauki wiec jesli ktos ma mozliwosc udowodnienia, ze ma pieniazki na cale studia wiec stara sie o wize raz i otrzymuje ja na caly okres studiow. Tyle wyczytalam na stronie IND.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:48   #137
Sweetie
Raczkowanie
 
Avatar Sweetie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 206
Dot.: Holandia

Hej!
Ktos chcial wiedzec czy mozna z Polskim bachelorem 'wskoczyc' na magisterski program w Holandii. Otoz mozna, ja to zrobilam. A kierunek niekoniecznie musi byc ten sam, ale musi byc przynajmniej pokrewny. W razie potrzeby mozna zrobic tzw. 'pre-master courses'
Powodzenia

Pozrdowienia dla Kasi Ja tez studiuje w Leiden
Sweetie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:53   #138
Sweetie
Raczkowanie
 
Avatar Sweetie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 206
Dot.: Holandia

A jesli chodzi o pozwolenie pobytu to prawdziwa 'jazda' zaczyna sie gdy sie juz wczesniej bylo zameldowanym w Holandii, a chce sie podjac prace tzw. studencka...
Sweetie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 20:27   #139
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Ok, dziękuje za odpowiedzi Trochę póxno odpisuję aczkolwiek...

Cos nowego u Was, dziewczyny?
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-22, 20:36   #140
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

W przyszlym tygodniu mam egzamin z angielskiego kwalifikujacy do Socratesa, spodziewam sie jakiegos popieprzonego z gramatyka (tak by the way po co dawac zadania gramatyczne, nawet IELTS I TOELF od tego odchodza-bez sesnu) no ale..musze go oczywsice zdac idealnie, bo potem to z gorki-srednia i rozmowa kwalifikacyjna
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 21:06   #141
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Porób sobie troche ćwiczonek i będzie dobrze! W sumie gramatyka nie jest taka straszna, kiedys jej nienawidziłam, a teraz czasem lubie robić na przykład przekształcenia zdań. Nie mówie oczywiście że znam ją doskonale. Ale czasem żałuje, ze w szkole nic już nowego nie bierzemy, bo omówiliśmy już wszystko co było możliwe do omówienia.
A wracając do Twojego egzaminu to: będzie dobrze! Na pewno lepiej niż na moim Swoją droga jutro powinnam dostac wyniki.
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 21:35   #142
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Doni 79 moze to off topic ale musze to powiedziec. Obejrzalam WSZYSTKIE Twoje zdjceia ze slubu i filmik i jestem wzruszona na prawde pieknie..ciekawei mnie jak odbyl sie slub koscielny z Twoim mezem??Interesuja mnie wzgledy techniczne przysiega po niderlandzku? Noi wesele- co to te czerwone serca? Gosice cos czytali (lub spiewali ) a kartek co to bylo? I to serce ze swiec Gratuluje Ci- no i piekna pogoda jak na pażdziernik.pozdrawiam no i moze sie postkamy kiedys w Enchede. Pozdrawiam.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 09:22   #143
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa
Doni 79 moze to off topic ale musze to powiedziec. Obejrzalam WSZYSTKIE Twoje zdjceia ze slubu i filmik i jestem wzruszona na prawde pieknie..ciekawei mnie jak odbyl sie slub koscielny z Twoim mezem??Interesuja mnie wzgledy techniczne przysiega po niderlandzku? Noi wesele- co to te czerwone serca? Gosice cos czytali (lub spiewali ) a kartek co to bylo? I to serce ze swiec Gratuluje Ci- no i piekna pogoda jak na pażdziernik.pozdrawiam no i moze sie postkamy kiedys w Enchede. Pozdrawiam.
Dziekuje

Ogolnie msza byla prowadzona po polsku i angielsku (prowadzona przez super wspanialego ksiedza!!!), czytania z Biblii byly po polsku i holendersku (tu czytal to moj tesc i siostra mojego R.), natomiast przysiege ja skladalam po polsku, a moj R. po holendersku. Moglismy jednak sami wybrac jak i co, jednak zdecydowalismy sie na zrobic to w swoich jezykach. R. Natomiast wesele to byla taka mieszanka polsko-holenderska Wszystkie nasz polskie tradycje byly zachowane i do nich doszly holenderskie jak np. ukladania mlodym piosenki osobno przez ciotki i wujkow, kuzynostwo i znajomych (to wlasnie te zdjeci z sercami), przez najblizsza rodzinke itd. Te swieczki w sercu to jest takze ich tradycja, a wyglada tak: gasi sie swiatla, kazdy spiewa tradycyjna "Piosenke na szczescie" (cos takiego, nie wiem jak musze to dokladnie przetlumaczyc ), trzyma w reku zapalona swieczke i podczas spiewu sklada sie ja do srebnego serca, ktore lezy na podlodze przed mlodym. Bardzo wzruszajacy moment

Pogoda nam sie faktycznie udala. BYlo naprawde bardzo cieplo i pieknie!!Echh, co to byl za dzien...

Do zobaczenia w Enschede
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:41   #144
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Doni, a czy Ty aby przypadkiem nie zaczęłaś wczoraj nowej pracy? Z tego co pamiętam miałaś ją zacząć od marca. Jezeli tak, to opowiadaj szybciutko jak Ci sie pracuje.

Opiumalfa, jak Twój egzamin z angielskiego? Mam nadzieje ze świetnie.
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:57   #145
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Jeszcze nie wiem jak ten egzamin. Jak go zalicze to przejde do nastepnego etapu rekrutacji, jak nie to Dag!! w kazdym razie jestem dobrej mysli. A u Ciebie Miss??jak TOELF??
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:23   #146
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

A wiesz że jeszcze nie dostałam wyników? Minęło już ponad 3 tygodnie a ja wciąż czekam. Sprawę studiów w Holandii będę musiała chyba odłożyć na przyszły rok, bo z papierami na pewno już nie zdąże. Trudno, nie ma tego złego... pojadę może po szkole do Anglii, zarobię i podszkolę język przez następne kilka miesięcy.
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 13:33   #147
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Wreszcie jestem Dawno mnie nie bylo, bo wlasnie nareszcie pracka sie zaczela i jestem bardzo zabiegana, ale strasznie zadowolona Narazie jest super!! Zabiegana jestem okropnie, musze sie bardzo duzo nauczyc, wiele rzeczy poznac i czekaja na mnie niemale wyzwania i wysilek, ale to jest wlasnie to, na co najbardziej lubie takze jednym slowem, narazie wszystko cool

Pozdrawiam
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:50   #148
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Az bije optymizm z Towjego posta Doni. Ciesze sie, że jestes zadowolona i oby dalej również było super, a nie jedynie "na razie", jak napisałaś. W każdym razie zycze powodzenia.
PS. Tylko zebys nie była tak zapracowana ze nie będziesz mogła znaleźć chwilki zeby tu zaglądnąć

A ja dzisiaj dostałam pocztą wyniki TOEFLA! I uwaga, uwaga... mam 223 pkt! Jeeeeeeeeeee...... co prawda nie rewelacyjnie, ale 10 pkt powyżej minimum przyjęcia na większość uniwersytetów więc nieźle. Ciesze sie, że się udało!
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:12   #149
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Ile ważny jest Toelf?IELTS dwa lata..
Gartuluje MIss Dior
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:28   #150
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Dziękuję
TOEFL też 2 lata...
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.