Jak odejść od męża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-25, 15:23   #1
Forsycja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 2

Jak odejść od męża


Witajcie,

Święta, a ja mam mętlik w głowie.... Jestem mężatką od prawie 13 lat, mam 3ke dzieci 10, 8 i 5 lat.

Nasz związek od początku był burzliwy, było wiele kłótni, wiele chwilowych rozstań i powrotów, tak przed ślubem jak i po. Potem pojawiły się dzieci, był pozorny spokój, aż 6 lat temu byliśmy już bardzo blisko decyzji i rozstaniu.

Ale od tamtego czasu wydaje się, że jest po prostu dobrze.

A teraz do sedna... jakiś czas temu kogoś poznałam. Jest to internetowa znajomość. Dużo piszemy ze sobą, w zasadzie o wszystkim, rozmowa zawsze się klei. Zaprzyjaźniliśmy się, a po czasie bardzo tymi rozmowami zbliżyliśmy. Oboje mamy rodziny, oboje nie chcemy nikogo skrzywdzić, oboje wiemy, że w naszych związkach jest ok, ale wiemy czego nam brakuje, czego nigdy nie było... I mało tego, wydaje się nam, że jesteśmy w stanie sobie to dać...

Zaczęły się delikatne rozmowy, że może kiedyś moglibyśmy sprobowac być razem... dziś wiem, że nie chcę czekać na kiedyś, nie chcę skończyć życia w związku, gdzie jest po prostu ok...

Ale boję się, boję się, że skrzywdzę dzieci, dlatego nie rozstałam się z mężem 6 lat temu, bo dzieci muszą mieć ojca...

Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...

Boję się opinii znajomych, bo mają nas za udane i wzorowe małżeństwo.. ciężko mi się cieszyć w te święta...
Forsycja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 19:14   #2
catja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak odejść od męża

Jeśli nie poznałaś go osobiście i to tylko internetowa znajomość to mega ryzykowne. Panowie są bardzo kreatywni w budowaniu swojego wizerunku w sieci, kiedy nie można tego skonfrontować na miejscu- poznać znajomych, otoczenie itp. Znam dziewczynę która się wkręciła w gościa z Irlandii, rzekomego rozwodnika z 3 dzieci, które bardzo kocha itd. Kiedy przyleciał do Polski miały być wspólne wakacje, ale po bardzo romantycznym weekendzie w hotelu oznajmił, że jednak nie może opuścić dzieci. Odezwał się po 2mies. i dalej czarował, kłamał. Okazał się zwykłym PUA, urabiał takie dziewczyny na pęczki. Życzę Ci abyś spotkała wielką miłość, ale miej w sercu lisa, jak śpiewała Kora i bądź ostrożna.
catja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 21:47   #3
Forsycja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak odejść od męża

Staram się sensownie ogarnąć głowę. On też ma żonę i dwie córki, oglądaliśmy swoje fb, bardziej na chwilę obecną tego nie da się skonfrontować.

Mimo wszystko w głowie mam, że to ja będę ta zła, ta, która zostawiła dzieci, bo jak matka może tak zrobić...
Forsycja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 12:35   #4
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak odejść od męża

Zejdź na ziemię, naprawdę planujesz już wspólną przyszłość z kimś, z kim tylko pisalas w internecie i wyjechanie do obcego kraju? W głowie się to nie mieści.
Nie jesteś szczęśliwa w małżeństwie, to się rozwiedź, przecież to nie oznacza, że dzieci tracą kontakt z jednym z rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 13:29   #5
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak odejść od męża

Dzieci muszą mieć ojca? Przecież równie dobrze mogą z nim zostać. Nie masz żadnej gwarancji, że dzieci byłyby przy Tobie - szczególnie, że to Ty będziesz odpowiedzialna za rozstanie.



Brak Ci odpowiedzialności autorko. Najpierw wychodzisz za mąż pomimo kłótni. Potem masz dzieci, pomimo kłótni. Teraz rozważasz zostawienie całego życia dla kogoś, kogo na oczy nie widziałaś...



Pomiędzy tkwieniem w związku w którym jest Ci źle, a wyjazdem do obcego typa z dziećmi jak planujesz jest coś jeszcze. I szczerzę mówiąc tak łatwo przychodzi Ci przestawienie całego życia dzieciom? ( wyjazd do innego kraju)?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 13:30   #6
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Staram się sensownie ogarnąć głowę. On też ma żonę i dwie córki, oglądaliśmy swoje fb, bardziej na chwilę obecną tego nie da się skonfrontować.

Mimo wszystko w głowie mam, że to ja będę ta zła, ta, która zostawiła dzieci, bo jak matka może tak zrobić...

Ochłoń albo przestań trollować.
Pan się wycofa rakiem, a ty zostaniesz bez pracy, bezpiecznej przystani i rodziny.

Czy poinformował żonę o rozstaniu? Jaki ma plan na przyjęcie Ciebie z trójką dzieci? Jak wyobraża sobie utrzymanie 5 dzieci i Ciebie jeżeli nie masz opcji na dobrze płatną robotę, która pozwoli Ci natychmiastową samodzielność w nowym kraju? Orientujesz się co ze szkołą, językiem w przypadku potomstwa? Już nie mówiąc o tym, że bez pozwolenia ojca dzieci nie mogą wyjechać.

Wiesz, jak tak bardzo marzysz o romansie to wymysl historię o podróży słuzbowej i po prostu spędzcie razem weekend czy coś.
Po co snuć jakieś kocopoły o nowym życiu?

Nie będziesz ta zła tylko ta głupia i słusznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 13:50   #7
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Święta, a ja mam mętlik w głowie.... Jestem mężatką od prawie 13 lat, mam 3ke dzieci 10, 8 i 5 lat.

Nasz związek od początku był burzliwy, było wiele kłótni, wiele chwilowych rozstań i powrotów, tak przed ślubem jak i po. Potem pojawiły się dzieci, był pozorny spokój, aż 6 lat temu byliśmy już bardzo blisko decyzji i rozstaniu.

Ale od tamtego czasu wydaje się, że jest po prostu dobrze.

A teraz do sedna... jakiś czas temu kogoś poznałam. Jest to internetowa znajomość. Dużo piszemy ze sobą, w zasadzie o wszystkim, rozmowa zawsze się klei. Zaprzyjaźniliśmy się, a po czasie bardzo tymi rozmowami zbliżyliśmy. Oboje mamy rodziny, oboje nie chcemy nikogo skrzywdzić, oboje wiemy, że w naszych związkach jest ok, ale wiemy czego nam brakuje, czego nigdy nie było... I mało tego, wydaje się nam, że jesteśmy w stanie sobie to dać...

Zaczęły się delikatne rozmowy, że może kiedyś moglibyśmy sprobowac być razem... dziś wiem, że nie chcę czekać na kiedyś, nie chcę skończyć życia w związku, gdzie jest po prostu ok...

Ale boję się, boję się, że skrzywdzę dzieci, dlatego nie rozstałam się z mężem 6 lat temu, bo dzieci muszą mieć ojca...

Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...

Boję się opinii znajomych, bo mają nas za udane i wzorowe małżeństwo.. ciężko mi się cieszyć w te święta...
Jak jesteś nieszczęśliwa z mężem, to rozwiedz się. To, że tkwisz w związku, w którym jesteś nieszczęśliwa rzeczywiście nie ma sensu. Ale postaraj się wszystko jak najlepiej zaplanować, tzn. pracę i mieszkanie.
Jeśli chodzi o faceta, którego znasz online, to za wcześnie by coś planować. Jakbyś go poznała osobiście, np. on by przyjechał na weekend do twojego miasta i byście mieli okazję się spotkać, to chociaż byś zobaczyła co to za człowiek (zaproponuj mu to, jeśli jest naprawdę tak zainteresowany to zgodzi się bez problemu). Może faktycznie w przyszłości będziecie razem, skoro oboja was tak trafiło. W końcu różne historie się zdarzają. Jednak na twoim miejscu podeszłabym do tego na chłodno i najpierw jak najlepiej zaplanowała rozwód.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-27, 13:58   #8
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Jak odejść od męża

czy już nie było takiego wątku gdzie kobieta na wariata chciała zabrać dzieci za granicę do nowopoznanego kolesia?
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 14:07   #9
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Jak odejść od męża

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89449109]czy już nie było takiego wątku gdzie kobieta na wariata chciała zabrać dzieci za granicę do nowopoznanego kolesia? [/QUOTE]


był. ale ona go znała i już była po rozwodzie planując wyjazd. wyjechała, wyszla za niego za mąż i ma już kolejne dziecko.



a w tym przypadku to mnie normalnie zatkało. czy ten facet wie, że już pakujesz walizki? ja bym była przerażona na jego miejscu, jakby mi się po pisaninie w necie i obejrzeniu mnie na fejsie władował na głowę obcokrajowiec z 3 dzieci. przecież to chore, podejmować życiowe decyzje na podstawie czczej paplaniny w necie.

Oderwanie od rzeczywistości level master - albo troll.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 14:11   #10
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Staram się sensownie ogarnąć głowę. On też ma żonę i dwie córki, oglądaliśmy swoje fb, bardziej na chwilę obecną tego nie da się skonfrontować.

Mimo wszystko w głowie mam, że to ja będę ta zła, ta, która zostawiła dzieci, bo jak matka może tak zrobić...

Ale ty jesteś ta zła. Snujesz jakieś wizje o zostawieniu męża i przeprowadzce z dziećmi za granicę do faceta którego nigdy nie widziałaś na oczy. Jak Wam się nie układa to się po ludzku rozstańcie. To co ty teraz robisz to kompletny brak szacunku dla człowieka z którym wzięłaś ślub. Gdyby moja rodzina albo koleżanka odwaliła taką akcję to sama nie chciałabym z nią gadać bo totalnie wychodzi to poza mój odbiór moralności.

A ten typ z którym gadasz pewnie nie ma nawet pojęcia że mu się z 3 dzieci planujesz zwalić na głowę - dla niego to równie dobrze może być taka pisanina która nic nie znaczy. Rozmawiałaś z nim chociaż kiedyś przez telefon?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 14:15   #11
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Jak odejść od męża

Chcesz zostawić męża i wyjechać z kraju dla internetowej znajomości? Przecież Ty tak naprawdę nie znasz tego faceta. Wiesz o nim tylko tyle ile chciał Ci napisać, równie dobrze to wszystko mogą być kłamstwa. Ochłon i włącz rozum. Nie jesteś szczęśliwa w związku to porozmawiaj o tym z mężem. Albo próbujecie ratować, albo rozstanie, separacja, rozwód. Ale robienie tego na szybko tylko dlatego że przez internet fajnie Ci się z kimś pisze to absurd.

Dzieci się same, magicznie nie pojawiają. Piszesz że 6 lat temu prawie się rozwiedliscie, że zostałaś tylko że względu na dzieci. Ale macie 5 letnia córkę. Czyli aż tak bardzo źle w małżeństwie nie było skoro zdecydowałaś się na kolejne dziecko. Odpowiedzialni ludzie nie decydują się na dziecko jeśli przechodzą kryzys i nie wiadomo czy w ogóle będą razem.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-27, 15:23   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Święta, a ja mam mętlik w głowie.... Jestem mężatką od prawie 13 lat, mam 3ke dzieci 10, 8 i 5 lat.

Nasz związek od początku był burzliwy, było wiele kłótni, wiele chwilowych rozstań i powrotów, tak przed ślubem jak i po. Potem pojawiły się dzieci, był pozorny spokój, aż 6 lat temu byliśmy już bardzo blisko decyzji i rozstaniu.

Ale od tamtego czasu wydaje się, że jest po prostu dobrze.

A teraz do sedna... jakiś czas temu kogoś poznałam. Jest to internetowa znajomość. Dużo piszemy ze sobą, w zasadzie o wszystkim, rozmowa zawsze się klei. Zaprzyjaźniliśmy się, a po czasie bardzo tymi rozmowami zbliżyliśmy. Oboje mamy rodziny, oboje nie chcemy nikogo skrzywdzić, oboje wiemy, że w naszych związkach jest ok, ale wiemy czego nam brakuje, czego nigdy nie było... I mało tego, wydaje się nam, że jesteśmy w stanie sobie to dać...

Zaczęły się delikatne rozmowy, że może kiedyś moglibyśmy sprobowac być razem... dziś wiem, że nie chcę czekać na kiedyś, nie chcę skończyć życia w związku, gdzie jest po prostu ok...

Ale boję się, boję się, że skrzywdzę dzieci, dlatego nie rozstałam się z mężem 6 lat temu, bo dzieci muszą mieć ojca...

Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...

Boję się opinii znajomych, bo mają nas za udane i wzorowe małżeństwo.. ciężko mi się cieszyć w te święta...
jesli nie uklada ci sie z mezem to sie z nim poprostu rozwiedz
twoje plany o wyjezdzie za granice i sprowadzeniu dzieci sa praktycznie nierealne ,jesli ojciec dzieci nie zgodzi sie na ich wyjazd to nie bedziesz mogla ich wywiesc
,poza tym wyjazd za granice do nie znanego ci wogole goscia zostanie odebrany przez sad jako porzucenie rodziny wiec prawdopodobnie skonczysz z alimentami na ta trojke dzieci a dzieci zostana przy ojcu
jestes dorosla kobieta a myslisz jak nastolatka,nie znasz goscia ,praktycznie to moze byc ktokolwiek moze nawet nie ma zadnej zony moze jest handlarzem zywym towarem,moze jakims bajkopisarzem ktory tworzy nowa rzeczywistosc w necie i dla kogos takiego chcesz porzucac swoje dzieci ,cale dotychczasowe zycie?
ja nie neguje ani rozwodow ani tego ze ktos chce ukladac zycie z kims nowym ale nie na podstawie wymiany wiadomosci w necie i ukradkowych rozmow przez telefon-takie zachowanie jest dla mnie poprostu infantylne i zenujace

na twoim miejscu zakonczylabym ta nierokujaca znajomosc i skupila sie na rodzinie a jesli meza naprawde nie kochasz i nie chcesz z nim byc to sie z nim normalnie rozwiedz i ukladaj zycie bez niego ale nie z mrzonkami o kims o kim nic praktycznie nie wiesz
#
jednym slowem zenada co tu wypisujesz
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 15:48   #13
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak odejść od męża

Troll, dwoje dzieci w wieku szkolnym i takie durne dywagacje.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 16:02   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jak odejść od męża

Pewnie troll, ale tacy ludzie niestety istnieją - chcący porzucać rodzinę, pracę dla słodkich słówek. Brakuje tu jeszcze wątku "internetowy narzeczony poprosił o pożyczkę, bo utknął w Nigerii".

Nie chcesz już być z mężem? Nie bądź. Życie ma się jedno. Natomiast jak już, to rozstań się nie dla jakiegoś internetowego bytu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 18:55   #15
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Jak odejść od męża

Rozmawiałaś z nim chociaż na kamerce? Z jakiego kraju on jest? Przecież internet, a prawdziwe życie to dwa różne światy. Możecie się wcale nie dogadywać, może nie być chemii. Skoro kogoś szukasz to i tak się lepiej rozwiedź, bo widocznie mąż jest niewystarczający. Ale nie bądź taka naiwna, by jechać do obcego faceta.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 20:47   #16
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Jak odejść od męża

Skoro, jak piszesz, z mężem jest po prostu dobrze, to może skup się jednak na Waszym związku? Rozmawiałaś z nim o tym, czego Ci brakuje, myśleliście o jakiejś terapii? Bo to, co chcesz zrobić, to rzeczywiście brak szacunku dla człowieka, za którego wyszłaś, jak ktoś wyżej pisał. Z tym facetem znacie się tylko online, a Ty już jesteś tak zauroczona, że chętnie pakowałabyś siebie i dzieci. A on może Cię zwyczajnie zwodzić. Ochłoń, bo stawiasz na szali rodzinę i człowieka, którego na oczy nie widziałaś i o którym tak naprawdę nic nie wiesz.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 22:11   #17
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Jak odejść od męża

O rany, i jesteś matka trójki dzieci? No brak odpowiedzialności razy milion. Znaczy ja rozumiem, można się rozstać, czasem dochodzi do zdrady...No życie. Ale Ty chłopa na oczy nie widziałaś! Jesteś matką trójki dzieci, halo tu ziemia! Nie jesteś nastolatka, która sobie spróbuje, a jak nie wyjdzie to life goes on. Nie wiem czym i jak musiałby mi zaimponować facet żebym zaryzykowała życie 4 osób dla niego. Jeszcze z jednym dzieckiem jest trochę inaczej, a tu trzy mózgi do ogarnięcia i byty do utrzymania. Jak dla mnie to musiałby być jakiś książę z bajki i to z fantastyczna sytuacja materialną.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 22:36   #18
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Jak odejść od męża

Piszesz że nie rozstałaś się z mężem 6 lat temu a wasze dziecko ma 5 lat czyli to trzecie dziecko miało poprawić małżeństwo?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 00:20   #19
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Jak odejść od męża

Dla mnie to też abstrakcja. Rozwieść się z mężem możesz, skoro wam się nie układa, ale zrób wszystko dobrze, po kolei i z głową. Nowego faceta poznaj bardzo dobrze na neutralnym gruncie, nigdzie się nie przeprowadzaj, bo prawdopodobnie stracisz dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-28, 07:56   #20
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Święta, a ja mam mętlik w głowie.... Jestem mężatką od prawie 13 lat, mam 3ke dzieci 10, 8 i 5 lat.

Nasz związek od początku był burzliwy, było wiele kłótni, wiele chwilowych rozstań i powrotów, tak przed ślubem jak i po. Potem pojawiły się dzieci, był pozorny spokój, aż 6 lat temu byliśmy już bardzo blisko decyzji i rozstaniu.

Ale od tamtego czasu wydaje się, że jest po prostu dobrze.

A teraz do sedna... jakiś czas temu kogoś poznałam. Jest to internetowa znajomość. Dużo piszemy ze sobą, w zasadzie o wszystkim, rozmowa zawsze się klei. Zaprzyjaźniliśmy się, a po czasie bardzo tymi rozmowami zbliżyliśmy. Oboje mamy rodziny, oboje nie chcemy nikogo skrzywdzić, oboje wiemy, że w naszych związkach jest ok, ale wiemy czego nam brakuje, czego nigdy nie było... I mało tego, wydaje się nam, że jesteśmy w stanie sobie to dać...

Zaczęły się delikatne rozmowy, że może kiedyś moglibyśmy sprobowac być razem... dziś wiem, że nie chcę czekać na kiedyś, nie chcę skończyć życia w związku, gdzie jest po prostu ok...

Ale boję się, boję się, że skrzywdzę dzieci, dlatego nie rozstałam się z mężem 6 lat temu, bo dzieci muszą mieć ojca...

Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...

Boję się opinii znajomych, bo mają nas za udane i wzorowe małżeństwo.. ciężko mi się cieszyć w te święta...
A kto powiedział, że dzieci będą się chciały z Tobą gdzieś za granicę przeprowadzić bo sobie czatowałaś online


Jak Ci w małżeństwie źle to się rozwiedź, i wylej kubeł zimnej wody na głowę bo rzucać wszystko i lecieć do jakiegoś gościa z rodziną z którym tylko pisałaś brzmi absurdalnie
Nie zdziwiłbym się gdyby sprawa o dzieci trafiła do sądu, a rodzina była przeciwko Tobie, aby nie rozwalać im życia. Rozwód czy romans, pół biedy, ale jechać z 3ką dzieci do innego kraju, do gościa który też ma dzieci i nawet go nie poznałaś to jakiś żart.
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 11:48   #21
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Jak odejść od męża

Zacznij szanować człowieka za którego wyszłaś a nie szukasz bzdurnych wymówek typu „nie układa nam się” żebyś mogła JUŻ TERAZ zdradzać swojego męża.

Paskudny charakter, daj chłopu być szczęśliwym bez takiej żonki u boku. Myślisz tylko o sobie, a gdzie rozmowa z mężem?

Zamiast wchodzić ze związku w związek popracuj nad sobą
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 12:39   #22
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Jak odejść od męża

Ja tam nie widzę problemu, chcesz się rozstać z mężem dla jakiegoś Enrique z Madrytu czy Marcina z Głogowa - luz. Twoje życie, nikt Ci nie każe ze swoim mężem siedzieć. Zwłaszcza, że przy 3 dzieci życie nie jest łatwe i pewnie twoje małżeństwo to zwykła rutyna, przyzwyczajenie, więc to naturalne, że jak ktoś oferuje ci nowe, nieznane uczucia to jesteś zainteresowana i najchętniej rzuciłabyś wszystko, wsiadła w samolot (albo PKS) I ruszyła na podbój serca innego.
Tylko po co ci do tego wszystkiego dzieci? Zostaw je z mężem
Dzieci będą musiały porzucić wszystko co mają - szkole, przyjaciół, ojca, dziadków, ciocie, wujków, kluby sportowe, drużyny - całe swoje życie, żebyś TY mogła być szczęśliwa. Żebyś TY była zaspokojona.
A przecież wcale nie muszą. Mogą zostać w domu, uczyć się w tym samym miejscu, pykać w piłkę na tym samym boisku co zawsze z tym, że będą cię widywać raz na 3 miesiące. I wilk syty i owca cała


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 13:15   #23
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Jak odejść od męża

Mnie to trochę pachnie oszustwem typu "amerykański żołnierz" czy inny lekarz na misji. Ale cóż, dopóki będą panie, które się na takie historie nabierały, dopóty będą istnieć tacy oszuści. Jest popyt, jest podaż.


Co do chęci rozwodu i zmiany życia dla osoby, której się nawet nie widziało na oczy na żywo, to skomentuję to krótko: głupota do entej potęgi.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 13:53   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...
...
To z kim bys zostawila dzieci, gdyby Ciebie nie bylo?
Troche to wyglada jakbys Ty unikala macierzynstwa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 14:01   #25
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Jak odejść od męża

Trzeba mieć zero oleju w głowie, żeby porywać się na kota w worku przy trójce dzieci, bo się trochę popisało. Obys była nieprawdziwa, bo żal dzieci, że mają taką naiwna matkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 16:21   #26
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
jest po prostu dobrze
..
Tak to jest, jak się chleb ma w domu, ale bułek się chce
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 16:29   #27
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Mnie to trochę pachnie oszustwem typu "amerykański żołnierz" czy inny lekarz na misji. Ale cóż, dopóki będą panie, które się na takie historie nabierały, dopóty będą istnieć tacy oszuści. Jest popyt, jest podaż.

Są też gangi pedofilskie, które urabiają matki małych dzieci na zagraniczny wyjazd.
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 17:25   #28
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Piszesz że nie rozstałaś się z mężem 6 lat temu a wasze dziecko ma 5 lat czyli to trzecie dziecko miało poprawić małżeństwo?

No standard. Jest problem? Nie rozwiązujmy go, zróbmy sobie dziecko
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 20:06   #29
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 395
Dot.: Jak odejść od męża

Cytat:
Napisane przez Forsycja1 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Święta, a ja mam mętlik w głowie.... Jestem mężatką od prawie 13 lat, mam 3ke dzieci 10, 8 i 5 lat.

Nasz związek od początku był burzliwy, było wiele kłótni, wiele chwilowych rozstań i powrotów, tak przed ślubem jak i po. Potem pojawiły się dzieci, był pozorny spokój, aż 6 lat temu byliśmy już bardzo blisko decyzji i rozstaniu.

Ale od tamtego czasu wydaje się, że jest po prostu dobrze.

A teraz do sedna... jakiś czas temu kogoś poznałam. Jest to internetowa znajomość. Dużo piszemy ze sobą, w zasadzie o wszystkim, rozmowa zawsze się klei. Zaprzyjaźniliśmy się, a po czasie bardzo tymi rozmowami zbliżyliśmy. Oboje mamy rodziny, oboje nie chcemy nikogo skrzywdzić, oboje wiemy, że w naszych związkach jest ok, ale wiemy czego nam brakuje, czego nigdy nie było... I mało tego, wydaje się nam, że jesteśmy w stanie sobie to dać...

Zaczęły się delikatne rozmowy, że może kiedyś moglibyśmy sprobowac być razem... dziś wiem, że nie chcę czekać na kiedyś, nie chcę skończyć życia w związku, gdzie jest po prostu ok...

Ale boję się, boję się, że skrzywdzę dzieci, dlatego nie rozstałam się z mężem 6 lat temu, bo dzieci muszą mieć ojca...

Boję się tego, że musiałabym zostawić dzieci na jakiś czas, bo On mieszka w innym kraju, muszę się tam zaaklimatyzować znaleźć pracę, mieszkanie i dopiero potem ściągnąć dzieci, a jestem pewna, że mąż może się nie zgodzić, żeby ich wywieźć...

Boję się opinii znajomych, bo mają nas za udane i wzorowe małżeństwo.. ciężko mi się cieszyć w te święta...
Znam bardzo podobny przypadek, różnica taka że kochanek nie miał żony i nie mieszkał za granicą, a po prostu nie widział się w roli ojca jej dzieci. Więc kobieta zostawiła dzieci z mężem, rozwód, on pełna opieka ona alimenty, zamieszkała z kochankiem, po czym klasyk- rozstali się. Najstarsze dziecko które rozumiało sytuację obecnie nie ma ochoty jej znać, jej najlepsza przyjaciółka nadal odwiedza jej byłego męża i dzieci- jej nie chce znać. W rodzicach wsparcia nie ma. Kobieta w zasadzie została sama, z tego co wiem to otwarcie przyznaje że to był największy błąd w jej życiu i od lat walczy aby odzyskać rodzinę- w tym męża. Dobrze że młodsze dzieci nie pamiętają najgorszego momentu i mieszkanie z tatą to jedyne co znają i pamiętają, więc na ten moment nie rozumieją że ona ich kiedyś porzuciła dla kochanka.
Autorko ja bym radziła przede wszystkim urwanie kontakty z OBCYM gościem, którego nawet na oczy nie widziałaś i spróbowanie terapii małżeńskiej. Jeżeli nie widzisz sensu to rozwód. Nie jestem za trwaniem w beznadziejnym związku dla dzieci, ale rozstawać się też trzeba umieć zwłaszcza jak dzieci są. To co opisałaś, to najgorsze co mogłabyś zrobić. Jak już chcesz się rozwieść, to przede wszystkim myśl o dzieciach i o tym aby w ich życiu jak najmniej się zmieniło i aby ustabilizować im sytuację, przyzwyczaić ich do nowej rzeczywistości, a dopiero potem zajmuj się romansowaniem.
undecided_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 20:37   #30
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Jak odejść od męża

Równie dobrze ten Twój facet to może być jakieś dziecko, któremu się nudzi.. Dorosła jesteś, a żyjesz jakimiś mrzonkami. Chyba nawet nastolatki nie mają pomysłów, żeby przeprowadzać się do obcego typa za granicę xD
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-29 13:39:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.