Mamy wrześniowe 2020 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-11, 13:29   #2251
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Podobno najlepiej póki dziecko nie chodzi/nie raczkuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No otóż to a ze w trakcie mojej ciąży raczej właśnie na takie wakacje nie polecimy to chcemy sobie odbić po urodzeniu dziecka

Ogólnie ja nadal jestem jak dziecko we mgle. W którym tygodniu robi się pierwsze prenatalne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 13:37   #2252
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Pysia1987 nie mówię, że nie, ale tak się zastanawiam czy łatwo to zorganizować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 13:46   #2253
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Pysia1987 nie mówię, że nie, ale tak się zastanawiam czy łatwo to zorganizować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


W sumie to się okaże. Bo dla dosyć starychrodziców (33 i 36), którzy przyzwyczaili się do wygody bycia we dwoje podejrzewam, ze najprostsza rzecz po urodzenie dziecka będzie dla nas wyzwaniem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012

Edytowane przez pysia1987
Czas edycji: 2020-02-11 o 14:04
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 13:53   #2254
vivian58
Zadomowienie
 
Avatar vivian58
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 579
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

cześć dziewczyny, chciałam tylko Wam dać znać że u mnie już po wszystkim, fizycznie wszystko ok, można powiedzieć że przeszłam to dość łagodnie. dziękuję Wam za wsparcie, wypiszę się już z wątku, jeszcze Was podczytuję ale to raczej nie jest dobry pomysł. zajrzę za jakiś czas zobaczyć co u Was. trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vivian58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 13:59   #2255
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, chciałam tylko Wam dać znać że u mnie już po wszystkim, fizycznie wszystko ok, można powiedzieć że przeszłam to dość łagodnie. dziękuję Wam za wsparcie, wypiszę się już z wątku, jeszcze Was podczytuję ale to raczej nie jest dobry pomysł. zajrzę za jakiś czas zobaczyć co u Was. trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vivian trzymam kciuki, że szybko wrócisz na wątek mamusiowy
Dużo, dużo wsparcia Ci wysyłam. Jakoś mi ciężko się z Tobą rozstać
Trzymaj się cieplutko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:00   #2256
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Vivian trzymaj się tam jakoś! tyle dobrze, że fizycznie jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:06   #2257
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, chciałam tylko Wam dać znać że u mnie już po wszystkim, fizycznie wszystko ok, można powiedzieć że przeszłam to dość łagodnie. dziękuję Wam za wsparcie, wypiszę się już z wątku, jeszcze Was podczytuję ale to raczej nie jest dobry pomysł. zajrzę za jakiś czas zobaczyć co u Was. trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Przykro mi trzymaj się i szybkiego powrotu do grona ciężarówek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 14:21   #2258
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Jest nas więcej na poniedziałkowe wizyty. O której godzinie je macie, dziewczyny?
Pol roku temu miałam tsh 2,4. Teraz bez żadnych leków spadło na 0,4

Vivian ciężko się rozstać. Wierzę, że szybciutko wrócisz. Na inny już wątek ale jednak. Trzymaj Cię ciepło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:26   #2259
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Też trzymam urlop idę gdy muszę np na prenatalne bo mam na 9.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Ja byłam w tamtym roku na Fuercie. I chętnie wrócę 🥰

Aa miałam napisać my chcemy jechać w maju do Wrocławia lub Poznania ale zobaczymy jeszcze

Stoję w kolejce i mówię do babki przede mną że jestem w ciąży i czy mogę wejść wcześniej bo źle się czuję. Babka mówi "Nie widać po Pani więc każdy tak może powiedzieć" 🤦♀️
Czekam w tej kolejce zaczyna się robić tłoczno gdy już dotarłam do rejestracji pokazałam kartę ciąży i mówię że chce zrobić te badania które są zaznaczone. No i tam babeczka wypisuje robi swoje gdy wypełniłam świstek w związku z HIV zaczęło mi się robić ciemno przed oczami. Oddaje jej ta kartkę i mowie czy mogę zaraz zapłacić bo się porzygam. Ledwo dotarłam do kibla. A babka która nie wpuściła mnie przed siebie miała taką minę że pewnie jej było mega głupio.
Pobierali mi krew na leżąco bo mówiłam że mam wrażenie że zaraz zemdleje.
Bardzo źle znoszę bycie na czczo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam podobne przejścia haha pobieranie krwi kończyli mi na leżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:28   #2260
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, chciałam tylko Wam dać znać że u mnie już po wszystkim, fizycznie wszystko ok, można powiedzieć że przeszłam to dość łagodnie. dziękuję Wam za wsparcie, wypiszę się już z wątku, jeszcze Was podczytuję ale to raczej nie jest dobry pomysł. zajrzę za jakiś czas zobaczyć co u Was. trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Vivian, ciężko się rozstać bo jesteś naszą założycielką Jeżeli będziesz się czuła na siłach zajrzyj do nas i pisz co u Ciebie zawsze Cię chętnie przyjmiemy na kawę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:31   #2261
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

U mnie niestety zalegly urlop z zeszłego roku muszę wykorzystać do końca lutego więc tak będzie. Ale to tylko raptem 3 dni. No ale wyjazd zaliczymy
My nie planujemy wakacji w tym roku, chyba że jeszcze w maju nie będę na l4 to wyskoczymy gdzieś na weekend czy na tydzień.

Co do wakacji z dzieckiem to byliśmy w ubiegłą wakacje ze znajomymi w Grecji z ich rocznym dzieckiem to nie polecam, ani dla dziecka, ani dla rodziców nic fajnego. Cały wyjazd się klocili, w samolocie męka, potem sprzeczki kto zostaje w hotelu jak dziecko śpi itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 14:34   #2262
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Vivian trzymam kciuki żebyś szybko wróciła na inny wątek. Trzymaj się tam!

Dostałam wyniki krwii. W morfoligii mam kilka pozycji za wysoko i tsh 2,4. Przed ciaza jak badałam to było wszystko dobrze. Na szczęście w poniedziałek skonsultuję to z lekarzem. W ogóle okazało się, że przechodziłam toksoplasmoze bo mam przeciwciała - czyli nie muszę się już tym aż tak martwić?
W poniedziałek wizytuje się o 9:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:36   #2263
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Angel_P89 Pokaż wiadomość
My sie wybieramy pod koniec marca do miami i na Karaiby. Taka spóźniona podróż poślubna Myśleliśmy nad Bali lub Japonią ale teraz jestem bardzo zadowolona że się nie zdecydowaliśmy, jednak ze względu na okoliczności Azja to tak trochę strach.
A moj maz i jego rodzina są strasznie zakochani w Azji Ja mam dzisiaj pierwszą wizytę. Myślałam, że się nie doczekam ale jednak. I teraz mam stresa czy wszystko jest ok. Jeszcze kilka godzin.

Poinformowałam wczoraj szefa, myślałam żeby czekać do wizyty, ale potem długo nie byłoby okazji żeby sie spotkac w cztery oczy, a że szef jest super gość to nie chcialam go informować przez telefon.
Strasznie pozytywnie, bardzo sie ucieszył, zaczął zaraz snuć plany kiedy poinformować klientów, tak żebym miała komfortowe warunki pracy.
Zaraz sam też wyszedł z inicjatywą, że spróbuje utworzyć nowe stanowisko pracy dla mnie po powrocie z macierzyńskiego, tak żebym miala więcej czasu dla dziecka.
Mówię wam, to jest najlepsza osoba jaką miałam okazję poznać


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Zazdroszczę szefa. Ja na wieść o ciąży, kiedy przyniosłam zaświadczenie usłyszałam suche "Gratuluję " . U nas nie ma szans na takie układanie stanowisk. Teraz też nikt nie zapytał czy dam radę. Dobrze, że mam koleżankę na dziale, bo tak to bym mogła się pociąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:52   #2264
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
U mnie niestety zalegly urlop z zeszłego roku muszę wykorzystać do końca lutego więc tak będzie. Ale to tylko raptem 3 dni. No ale wyjazd zaliczymy
My nie planujemy wakacji w tym roku, chyba że jeszcze w maju nie będę na l4 to wyskoczymy gdzieś na weekend czy na tydzień.

Co do wakacji z dzieckiem to byliśmy w ubiegłą wakacje ze znajomymi w Grecji z ich rocznym dzieckiem to nie polecam, ani dla dziecka, ani dla rodziców nic fajnego. Cały wyjazd się klocili, w samolocie męka, potem sprzeczki kto zostaje w hotelu jak dziecko śpi itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja tam nie mam zamiaru siedzieć w pokoju bo dziecko śpi. Również może sobie pospać w wózku na plazy czy podczas spaceru. Ale każdy ma inne podejście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 14:58   #2265
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę szefa. Ja na wieść o ciąży, kiedy przyniosłam zaświadczenie usłyszałam suche "Gratuluję " . U nas nie ma szans na takie układanie stanowisk. Teraz też nikt nie zapytał czy dam radę. Dobrze, że mam koleżankę na dziale, bo tak to bym mogła się pociąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję... z podobnych powodow ja nie mogłam znieść pracy na etacie i zdecydowałam się na swoje i to była najlepsza decyzja ever! Moją ostatnią szefową mogłam spokojnie oskarżyć o mobbing. Pracowałam tam dwa lata i akurat wyszłam za mąż, byłam na urlopie 2 tygodnie (tydzień przed i tydzień po) za który mi nie zapłacono! Ciągłe przytyki, że pewnie zaraz pojde na zwolnienie bo w ciąży będę wyśmiewane moich kompetencji przy innych pracownikach, wygrzebywanie starych maili i wmawianie mi że to z tego tygodnia a ja nie wysłałam oferty. Błaźniła mnie na każdym kroku, przekręcając moje nowe nazwisko w poniżający sposób (nazwisko ma 5 liter ale nic nie poradzę, że ktoś nie umie przeczytać tak krótkiego wyrazu). Odeszłam stamtąd z płaczem i trzaskając drzwiami... minęło ponad 3 lata, a ja nadal nie umiem jej powiedzieć nawet dzień dobry...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Katarznaka
Czas edycji: 2020-02-11 o 14:59
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:06   #2266
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam zamiaru siedzieć w pokoju bo dziecko śpi. Również może sobie pospać w wózku na plazy czy podczas spaceru. Ale każdy ma inne podejście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba pierwsze dziecko tak? Nie jedna osoba tak mówiła, że będzie podróżować itd... dziecku w wózku a to za gorąco, a to niewygodnie, a to się poci, uwierz, nie pośpi tak smao jak w łóżeczku, a ktoś kto odradza takie wakacje z małym dzieckiem po prostu pisze z własnych obserwacji. Czasem takie wakacje zamieniają się w koszmar, bo dziecka nie interesuje czy robi np. koncert w domu czy w hotelu, ale każdy musi spróbować, ewentualnie wrócić z rozstrojem nerwowym
Ja wlasciwie czasem mam wrażenie, że to trochę takie dziwne mówienie, że dziecko nic nie zmieni, będę robić jak chce itd., ale to przecież nie dziecko samo się pcha na świat, więc my chyba jesteśmy po to, żeby stworzyć mu jak najwięcej miłości i wygody. W moim odczuciu nie ważne co nam się podoba, ważne są potrzeby dziecka... Oczywiście, że o sobie nie możemy zapominać, trzeba się rozerwać, pomyśleć o sobie, ale jakby nie kosztem wygody naszego dziecka. Takie tam przemyślenia mam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:10   #2267
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, chciałam tylko Wam dać znać że u mnie już po wszystkim, fizycznie wszystko ok, można powiedzieć że przeszłam to dość łagodnie. dziękuję Wam za wsparcie, wypiszę się już z wątku, jeszcze Was podczytuję ale to raczej nie jest dobry pomysł. zajrzę za jakiś czas zobaczyć co u Was. trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się vivian mocno zaciskam za was kciuki!!!
Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
U mnie niestety zalegly urlop z zeszłego roku muszę wykorzystać do końca lutego więc tak będzie. Ale to tylko raptem 3 dni. No ale wyjazd zaliczymy
My nie planujemy wakacji w tym roku, chyba że jeszcze w maju nie będę na l4 to wyskoczymy gdzieś na weekend czy na tydzień.

Co do wakacji z dzieckiem to byliśmy w ubiegłą wakacje ze znajomymi w Grecji z ich rocznym dzieckiem to nie polecam, ani dla dziecka, ani dla rodziców nic fajnego. Cały wyjazd się klocili, w samolocie męka, potem sprzeczki kto zostaje w hotelu jak dziecko śpi itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam na urlopie najpierw z 9 miesięczną córka, a później gdy miała 18 miesięcy (wtedy lecieliśmy samolotem) i nie było większych problemów młoda chodzi o 20 najpóźniej spać i jak chcieliśmy wyjść gdzieś wieczorem to spała w wózku. Fakt, na większą imprezę nigdzie nie mogliśmy iść, ale w sumie to nie był dla nas jakiś mega problem a w samolocie popatrzyła tylko przez okno, jak startowaliśmy i później cały lot przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:16   #2268
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Chyba pierwsze dziecko tak? Nie jedna osoba tak mówiła, że będzie podróżować itd... dziecku w wózku a to za gorąco, a to niewygodnie, a to się poci, uwierz, nie pośpi tak smao jak w łóżeczku, a ktoś kto odradza takie wakacje z małym dzieckiem po prostu pisze z własnych obserwacji. Czasem takie wakacje zamieniają się w koszmar, bo dziecka nie interesuje czy robi np. koncert w domu czy w hotelu, ale każdy musi spróbować, ewentualnie wrócić z rozstrojem nerwowym
Ja wlasciwie czasem mam wrażenie, że to trochę takie dziwne mówienie, że dziecko nic nie zmieni, będę robić jak chce itd., ale to przecież nie dziecko samo się pcha na świat, więc my chyba jesteśmy po to, żeby stworzyć mu jak najwięcej miłości i wygody. W moim odczuciu nie ważne co nam się podoba, ważne są potrzeby dziecka... Oczywiście, że o sobie nie możemy zapominać, trzeba się rozerwać, pomyśleć o sobie, ale jakby nie kosztem wygody naszego dziecka. Takie tam przemyślenia mam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Od 2 lat żyliśmy w przekonaniu że dzieci nigdy nie będziemy mieć. Nie był to nasz życiowy priorytet, wiec nie podjęliśmy się leczenia. Wyszło jak wyszło, ale z tego powodu nie mam ochoty zwariować mam porównanie jak się na dziecko chucha i dmucha i wszystko na nie „bo dziecko” i cały swiat ma być podporządkowany dziecku. Ja bym zwariowała. A mam tez w otoczeniu pary, które normalnie żyją tylko z dodatkowym małym człowiekiem, którego wiadomo że potrzeby są ważne, ale i nasze również. Myśle ze to się da pogodzić. Ja akurat sporo interesuje się podróżami, obserwuje mnóstwo grup podróżniczych, czytam blogi itp i uwierz wszystko się da, kwestia odpowiedniego podejścia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:16   #2269
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Trzymaj się vivian mocno zaciskam za was kciuki!!! Ja byłam na urlopie najpierw z 9 miesięczną córka, a później gdy miała 18 miesięcy (wtedy lecieliśmy samolotem) i nie było większych problemów młoda chodzi o 20 najpóźniej spać i jak chcieliśmy wyjść gdzieś wieczorem to spała w wózku. Fakt, na większą imprezę nigdzie nie mogliśmy iść, ale w sumie to nie był dla nas jakiś mega problem a w samolocie popatrzyła tylko przez okno, jak startowaliśmy i później cały lot przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego lepiej takie rozważania zostawić gdy już dzidzia jest z nami, coś o dziecku już wiemy, bo każde dziecko inne. Mój trzeci syn miał takie kołki, że cudem było wysiedzieć gdziekolwiek choćby godzinke, natomiast najstarszy mógł z nami łazić wszędzie, spał byle gdzie, to po prostu zależy tylko i wyłącznie od dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-11, 15:19   #2270
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Współczuję... z podobnych powodow ja nie mogłam znieść pracy na etacie i zdecydowałam się na swoje i to była najlepsza decyzja ever! Moją ostatnią szefową mogłam spokojnie oskarżyć o mobbing. Pracowałam tam dwa lata i akurat wyszłam za mąż, byłam na urlopie 2 tygodnie (tydzień przed i tydzień po) za który mi nie zapłacono! Ciągłe przytyki, że pewnie zaraz pojde na zwolnienie bo w ciąży będę wyśmiewane moich kompetencji przy innych pracownikach, wygrzebywanie starych maili i wmawianie mi że to z tego tygodnia a ja nie wysłałam oferty. Błaźniła mnie na każdym kroku, przekręcając moje nowe nazwisko w poniżający sposób (nazwisko ma 5 liter ale nic nie poradzę, że ktoś nie umie przeczytać tak krótkiego wyrazu). Odeszłam stamtąd z płaczem i trzaskając drzwiami... minęło ponad 3 lata, a ja nadal nie umiem jej powiedzieć nawet dzień dobry...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Niestety miałam bardzo podobne przeżycia dawniej. Teraz mam bardzo fajne koleżanki w pracy i to mnie trzyma. Moja kierowniczka w sumie sama mnie na l4 wysłała... Ale wiesz mi z zupełnie innych powodek niż moje i mojego dziecka zdrowie. ale ja nie będę płakać, bo faktycznie jest mi ciężko... A praca w stresie i pod presją czasu w niczym mi nie pomoże.
Jeśli chodzi o wakacje to wiadomo za chwilę przejde na l4 i raczej nigdzie się nie wybieram. Mam rodziców na wsi to pewnie będę wpadać na jakieś grillowane kiełbaski i lemoniade latem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:22   #2271
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
Trzymaj się vivian mocno zaciskam za was kciuki!!! Ja byłam na urlopie najpierw z 9 miesięczną córka, a później gdy miała 18 miesięcy (wtedy lecieliśmy samolotem) i nie było większych problemów młoda chodzi o 20 najpóźniej spać i jak chcieliśmy wyjść gdzieś wieczorem to spała w wózku. Fakt, na większą imprezę nigdzie nie mogliśmy iść, ale w sumie to nie był dla nas jakiś mega problem a w samolocie popatrzyła tylko przez okno, jak startowaliśmy i później cały lot przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja osobiście nie mam jeszcze dzieci ale od znajomych z dziećmi słyszałam podobne opinie. Im mniejsze dziecko tym mniej gada i widziwia chociaż mam bratową dla której wyjście do sklepu 100 metrów to już sport ekstremalny, ale na własne życzenie przykleiła do siebie dzieci, bo nikt nie mógł się nimi nawet 5 min zająć. A nasi znajomi z nami 10miesięcznego syna zabrali z nami na wakacje i nie było problemu. Fakt odpadła wyprawa na wulkan czy jaskinia lodowa lub głośne disco ale bez przesady, to nie jest utrapienie tylko kwestia organizacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 15:37   #2272
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Dziewczyny dawałyście pracodawcy jakieś zaświadczenie o ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja jutro się wybieram do gin po zaświadczenie bo firma wymaga. Myślałam że jak chorobowe wpłynie do ZUS to oni to załatwia a tu jednak nie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 17:11   #2273
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
No właśnie ja jutro się wybieram do gin po zaświadczenie bo firma wymaga. Myślałam że jak chorobowe wpłynie do ZUS to oni to załatwia a tu jednak nie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Czyli też muszę w takim układzie pogadać z "kadrami". No ale to po prenatalnych. Przesunęłam wizytę i zamiast 4.03 mam 9.03 uznałam że wolę mieć pewność że wynik PAPPY już będzie. I takim sposobem wróciłam do mojego starego ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 17:20   #2274
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
No właśnie ja jutro się wybieram do gin po zaświadczenie bo firma wymaga. Myślałam że jak chorobowe wpłynie do ZUS to oni to załatwia a tu jednak nie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ja z kolei 5 razy dopytywałam jak zgłaszałam l4 czy potrzebują zaświadczenie o ciąży to mówili, że nie chcą. W pierwszej ciąży pamiętam, że dawałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 17:30   #2275
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Dlatego lepiej takie rozważania zostawić gdy już dzidzia jest z nami, coś o dziecku już wiemy, bo każde dziecko inne. Mój trzeci syn miał takie kołki, że cudem było wysiedzieć gdziekolwiek choćby godzinke, natomiast najstarszy mógł z nami łazić wszędzie, spał byle gdzie, to po prostu zależy tylko i wyłącznie od dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie! Miałam to samo napisać To zależy od tego jakie dziecko się nam trafi Moja mała też miała kolki, do 4 miesiąca włącznie więc ja nawet na spacer z nią w wózku nie mogłam wyjść, taki to był krzyk kiedy tylko kładłam na płasko w wózku. Gdzie tam jakiś wyjazd to było niewykonalne!
Z kolei byliśmy na Krecie jak miała rok. I było całkiem ok Ale wtedy tylko dobre all inclusive i można trochę nacieszyć się wyjazdem, pod warunkiem że para wymienia sie opieką. Ale to też oczywiście nie dla każdego bo jeśli ma się bardzo ruchliwe czy płaczliwe dziecko to może być ciężko. Jak N. miała już 2 latka to wyjazd był cudowny Spała na plaży na leżaku a my się wylegiwaliśmy <3 w ogóle nie płakała i znajdowała sobie zajęcie w piasku Ale znam też pary które narzekają że na plaży biegali non stop za dzieckiem.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 17:56   #2276
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Dlatego lepiej takie rozważania zostawić gdy już dzidzia jest z nami, coś o dziecku już wiemy, bo każde dziecko inne. Mój trzeci syn miał takie kołki, że cudem było wysiedzieć gdziekolwiek choćby godzinke, natomiast najstarszy mógł z nami łazić wszędzie, spał byle gdzie, to po prostu zależy tylko i wyłącznie od dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie mam jeszcze dzieci ale od znajomych z dziećmi słyszałam podobne opinie. Im mniejsze dziecko tym mniej gada i widziwia chociaż mam bratową dla której wyjście do sklepu 100 metrów to już sport ekstremalny, ale na własne życzenie przykleiła do siebie dzieci, bo nikt nie mógł się nimi nawet 5 min zająć. A nasi znajomi z nami 10miesięcznego syna zabrali z nami na wakacje i nie było problemu. Fakt odpadła wyprawa na wulkan czy jaskinia lodowa lub głośne disco ale bez przesady, to nie jest utrapienie tylko kwestia organizacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Pewnie, że każde dziecko inne! Wiadomo pierwsze miesiące są zawsze ciężkie, bo nie wiesz co cię czeka. Czy leżące i śpiące dziecko, czy raczej kolki 🤦☠♀️ ale już tak po pół roku wydaje mi się, że to kwestia podejścia i trochę już wychowania tzn zobaczę jak teraz będzie z drugim, ale z moją J. to wydaje mi się, że nieźle nam poszło,choć nie mowie i ona ma czasami gorszy dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 18:29   #2277
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Katarznaka współczuję takiej sytuacji w pracy dobrze, że już tam nie pracujesz!

Ewulkamala16 u Ciebie w pracy też nieciekawie widzę... ale u mnie pewnie podobna reakcja będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 18:49   #2278
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Treść usunięta

Edytowane przez 081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Czas edycji: 2020-02-11 o 18:53
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 19:55   #2279
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Vivian trzymam kciuki żebyś szybko wróciła na inny wątek. Trzymaj się tam!

Dostałam wyniki krwii. W morfoligii mam kilka pozycji za wysoko i tsh 2,4. Przed ciaza jak badałam to było wszystko dobrze. Na szczęście w poniedziałek skonsultuję to z lekarzem. W ogóle okazało się, że przechodziłam toksoplasmoze bo mam przeciwciała - czyli nie muszę się już tym aż tak martwić?
W poniedziałek wizytuje się o 9:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też z badania krwi wyszło że przeszła toksoplazmozę i ginekolog zleciła jeszcze dodatkowe badania z krwi na "awidność toksoplazmozy".

A TSH 6.6 To już endokrynolog na 20/02 umówiony...
Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam zamiaru siedzieć w pokoju bo dziecko śpi. Również może sobie pospać w wózku na plazy czy podczas spaceru. Ale każdy ma inne podejście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak jechali z kimś jeszcze to pewnie trudno było się dopasować. A jak pojedziecie sami z dzieckiem, to problemy typu "kto zostaje" raczej odpadają ;P Moja przyjaciółka była w Grecji z 2-miesieczną córką i się dobrze bawili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-11, 19:58   #2280
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja z kolei 5 razy dopytywałam jak zgłaszałam l4 czy potrzebują zaświadczenie o ciąży to mówili, że nie chcą. W pierwszej ciąży pamiętam, że dawałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja w pierwszej ciąży nie dawałam, bo nikt nie chciał. Ale to się daje tylko raz czy co miesiąc?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.