Mamy wrześniowe 2020 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-22, 07:47   #2851
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Słuchajcie ja mam pytanie zupełnie innej natury. Wiem, że klucia, ciągnięcia, pobolewania podbrzusza są normalne, bo i tak powiedział mi lekarz, ale... zdarzają mi się takie dziwne kłucia zlokalizowane w kroczu... pochwie? To takie uklucie jakby szpilka. Nie mam innych objawow temu towarzyszacych. Czy ktoś coś podobnego zaabserwowal? Odchodzę od zmysłów, A dziś sobota..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam takie kłucia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 08:31   #2852
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Słuchajcie ja mam pytanie zupełnie innej natury. Wiem, że klucia, ciągnięcia, pobolewania podbrzusza są normalne, bo i tak powiedział mi lekarz, ale... zdarzają mi się takie dziwne kłucia zlokalizowane w kroczu... pochwie? To takie uklucie jakby szpilka. Nie mam innych objawow temu towarzyszacych. Czy ktoś coś podobnego zaabserwowal? Odchodzę od zmysłów, A dziś sobota..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam. Rozmawiałam z lekarzem na temat moich bóli, bo niestety mam dość mocne skurcze często plus te kłucia w pochwie. Podobno to normalne i może trwać do końca ciąży, więc za bardzo mnie nie pocieszyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 08:33   #2853
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Też mam. Rozmawiałam z lekarzem na temat moich bóli, bo niestety mam dość mocne skurcze często plus te kłucia w pochwie. Podobno to normalne i może trwać do końca ciąży, więc za bardzo mnie nie pocieszyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też mówił, że to normalne, ale przy większych skurczach kazał zwiększać dawkę progesteronu i od kąd biorę więcej na tego krwiaka, nie mam żadnych boli

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 08:35   #2854
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Mamy wrześniowe 2020

Witajcie
Właśnie mi przyszedł SMS przypominający o prenatalnych czekam do wizyty żeby zapytać czy to możliwe że od 3 dni czuje delikatne „plum” na dole brzucha. Jestem pewna że to nic związane z jelitami bo to coś zupełnie innego
W poprzednich ciążach też szybko czułam ruchy ale nie pamietam dokładnie kiedy

Jeszcze dodam że nie wyczuwam tego w takich sytuacjach jak np. Chodzę. Najczęściej jak położę się spokojnie na plecach i np zjem mandarynkę

Czy któraś ma podobne „plum” ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Tosia_5
Czas edycji: 2020-02-22 o 08:39
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 08:38   #2855
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Stypi_89 nam się na razie żadne wesele nie szykuje

Gryzelda super, duży maluszek już!

Katarznaka ale śliczna ta sukienka! 🥰 współczuję Twojej mamie takich objawów przy okresie

Tosia śliczne te body! ja jeszcze nie czułam plum

Wiolkaa93 ale straszny sen

Mamaporazczwarty ja też raczej mam strach czy wszystko ok... niecierpliwie czekam na wizyty...

Ewulkamala16 ja chyba z dwa razy miałam takie ukłucia

Mnie coraz bardziej i coraz częściej kłuje w prawym pośladku 🤨

Co do zakupów to ciuszków na razie nie chcę kupować, a wózki TŻ oglądał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 08:42   #2856
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Witajcie
Właśnie mi przyszedł SMS przypominający o prenatalnych czekam do wizyty żeby zapytać czy to możliwe że od 3 dni czuje delikatne „plum” na dole brzucha. Jestem pewna że to nic związane z jelitami bo to coś zupełnie innego
W poprzednich ciążach też szybko czułam ruchy ale nie pamietam dokładnie kiedy

Czy któraś ma podobne „plum” ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podobno w kolejnych ciążach szybciej czuć, więc pewnie to to
Ja nic nie czuję ale u mnie jest spora warstwa obronna z tłuszczu
Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Mnie też mówił, że to normalne, ale przy większych skurczach kazał zwiększać dawkę progesteronu i od kąd biorę więcej na tego krwiaka, nie mam żadnych boli

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Może podpytam u siebie z tym progiem, bo mam już odstawiony, ale z kolei te bóle miałam też przy braniu końskiej dawki od początku ciąży :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Stypi_89 nam się na razie żadne wesele nie szykuje

Gryzelda super, duży maluszek już!

Katarznaka ale śliczna ta sukienka! 🥰 współczuję Twojej mamie takich objawów przy okresie

Tosia śliczne te body! ja jeszcze nie czułam plum

Wiolkaa93 ale straszny sen

Mamaporazczwarty ja też raczej mam strach czy wszystko ok... niecierpliwie czekam na wizyty...

Ewulkamala16 ja chyba z dwa razy miałam takie ukłucia

Mnie coraz bardziej i coraz częściej kłuje w prawym pośladku 🤨

Co do zakupów to ciuszków na razie nie chcę kupować, a wózki TŻ oglądał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myslalam ze mam jakieś schizy z pośladkiem i wymyślam. Jak Cię boli? Taki skurcz trwający pare minut? U mnie tak to wyglądało do wczoraj, ale jak mnie wzięło o 22 to trzymalo do teraz :/ Nie mogłam chodzić ani się przewrócić na drugi bok w łóżku, bo bolało jak diabli.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 09:12   #2857
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Zambeza można powiedzieć, że taki skurcz właśnie. Mnie najbardziej kłuje jak się schylam :/ kłuje też niekiedy jak wstaję. Kilka dni temu ledwo z łóżka wstałam, ciężko było się wyprostować :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 09:24   #2858
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Podobno w kolejnych ciążach szybciej czuć, więc pewnie to to
Ja nic nie czuję ale u mnie jest spora warstwa obronna z tłuszczu Może podpytam u siebie z tym progiem, bo mam już odstawiony, ale z kolei te bóle miałam też przy braniu końskiej dawki od początku ciąży :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Myslalam ze mam jakieś schizy z pośladkiem i wymyślam. Jak Cię boli? Taki skurcz trwający pare minut? U mnie tak to wyglądało do wczoraj, ale jak mnie wzięło o 22 to trzymalo do teraz :/ Nie mogłam chodzić ani się przewrócić na drugi bok w łóżku, bo bolało jak diabli.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to też się zdarza, ale rzadziej...
Ja to chyba jestem przrwrazliwiona, ale kurczę... wszystko takie nowe, inne. Nic nie zrobię, że ciągle się martwię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 09:27   #2859
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Zambeza można powiedzieć, że taki skurcz właśnie. Mnie najbardziej kłuje jak się schylam :/ kłuje też niekiedy jak wstaję. Kilka dni temu ledwo z łóżka wstałam, ciężko było się wyprostować :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyczytałam, że to rwa kulszowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 09:40   #2860
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dziewczyny takie kłucie w pośladku promieniujące w dół nogi to właśnie rwa. Miałam pod koniec tamtej ciąży, i zdarzają mi się ataki.
Klucie w kroczu pamiętam do tej pory, jeszcze się u mnie nie zaczęło. I ciągnięcie w pachwinach. Czekam z otwartymi ramionami
Ja właśnie napisałam do koleżanki o wózek. Pamiętam, że fajny miała, a na nasze miasteczko i wspaniałe chodniki, półczolg musi być. Poza tym stwierdziłam,ze na wiosnę wolę zainwestować w fajna spacerówkę.
Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 09:47   #2861
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja też myśke o remoncie, sypialnie już odświeżyłam, ale gdzie reszta 🧐 nic jeszcze nie kupiłam dla dziecka, a wręcz złożyłam ostatnio z synem łóżeczko strasznego syna, żeby nie zawadzało do września, a będzie dla dzidzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Tzn. raczej poiw nam napisać rozłożyłam na części łóżko synka hehe
Powiedzcie mi coś, jakie macie ogólnie samopoczucie? Jest tylko radość i oczekiwanie? Ja mam ciągle strach jakiś, czwarte dziecko, a najwięcej lęków mnie dopada, zastanawiam się czy to głowa moja marna czy taka jakąś aura teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wszystkie złe myśli przeszły po pierwszych badaniach. Ostatnio moja lekarz prowadząca mnie nastraszyła. Stwierdziła, że plamienia, które mam od czasu do czasu, to pierwsze objawy łożyska przodującego. Już nawet chciała mnie wysłać na zwolnienie lekarskie, ale się nie dałam. Nie wyobrażam sobie teraz siedzieć w domu przez pół roku. Jeszcze się nasiedzę z dzieckiem w domu. Poszłam do lekarza mojej mamy (od miesiąca mi mówi, że mam do niego iść) i on stwierdził, że to jeszcze za wcześnie żeby mówić o łożysku przodującym, ciąża rozwija się prawidłowo, i że pani doktor dmucha na zimne z tym spokojnym trybem życia. Także teraz już jestem spokojna, że wszystko jest ok i nie mam zamiaru z niczego rezygnować.
Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Witajcie
Właśnie mi przyszedł SMS przypominający o prenatalnych czekam do wizyty żeby zapytać czy to możliwe że od 3 dni czuje delikatne „plum” na dole brzucha. Jestem pewna że to nic związane z jelitami bo to coś zupełnie innego
W poprzednich ciążach też szybko czułam ruchy ale nie pamietam dokładnie kiedy

Jeszcze dodam że nie wyczuwam tego w takich sytuacjach jak np. Chodzę. Najczęściej jak położę się spokojnie na plecach i np zjem mandarynkę

Czy któraś ma podobne „plum” ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie potrafię sobie nawet wyobrazić, jakie to uczucie kiedy dziecko się rusza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 11:02   #2862
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Może i to rwa, ale mnie to nie promieniuje w dół nogi. Kłuje w pośladku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 11:10   #2863
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Takie objawy jak opisujecie miałam w obu ciążach poprzednich ale od około 7 miesiąca. Ból od biodra w dół. Po porodzie miałam RTG i wyszło Ok. Podejrzewali ucisk na jakiś nerw. Ale teraz jak dzidzia mała to raczej aż tak nie uciska chyba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 11:14   #2864
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Tosia no właśnie mnie to dziwi, że już teraz takie bóle. Moja mama też miała takie bóle, ale pod koniec ciąży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 11:15   #2865
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja miałam ból pleców promieniujący na nogę (czasami ją odbierało ból niesamowity) - zawsze miałam to zawsze (właściwie gdy zaczęłam stymulacje) 3-4 dni przed okresem.
Teraz ból pleców owszem mam ale nie promieniuje tak mocno.
Więc nie wiem tak jakby od hormonów (?).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 12:29   #2866
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że to rwa kulszowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie miałam napisać, że tak miałam przy objawach rwy kulszowej, ale nie bam wtedy w ciąży... Przykro mi, że Was boli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 14:30   #2867
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Poczytałam trochę i znalazłam m.in. coś takiego: "Rwa kulszowa w ciąży pojawia się na skutek kilku czynników. Jednym z nich są zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety. Oddziaływanie hormonów powoduje zmniejszenie napięcia więzadeł kręgosłupa. Jest także przyczyną zwiększonej ruchomości w stawach. To jedna z przyczyn pojawienia się rwy kulszowej na początku ciąży."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 15:53   #2868
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

U mnie wychodzi na to, że mam to od paru lat, tylko myślałam że to zwykły skurcz A teraz się mi to po prostu nasiliło.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 19:34   #2869
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Podobno w kolejnych ciążach szybciej czuć, więc pewnie to to
Ja nic nie czuję ale u mnie jest spora warstwa obronna z tłuszczu Może podpytam u siebie z tym progiem, bo mam już odstawiony, ale z kolei te bóle miałam też przy braniu końskiej dawki od początku ciąży :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Myslalam ze mam jakieś schizy z pośladkiem i wymyślam. Jak Cię boli? Taki skurcz trwający pare minut? U mnie tak to wyglądało do wczoraj, ale jak mnie wzięło o 22 to trzymalo do teraz :/ Nie mogłam chodzić ani się przewrócić na drugi bok w łóżku, bo bolało jak diabli.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też boli najbardziej przy schylaniu albo jak źle usiądę
Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę i znalazłam m.in. coś takiego: "Rwa kulszowa w ciąży pojawia się na skutek kilku czynników. Jednym z nich są zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie kobiety. Oddziaływanie hormonów powoduje zmniejszenie napięcia więzadeł kręgosłupa. Jest także przyczyną zwiększonej ruchomości w stawach. To jedna z przyczyn pojawienia się rwy kulszowej na początku ciąży."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde, to mam się zmagać jeszcze z rwą w ciąży nie dosyć że mdłości, to jeszcze to czego człowiek nie robi dla takiego małego stworzonka, które za chwilę zacznie pyskować 🤦☠♀️🤦☠♀️🤦☠♀️🤣

A ja zostałam na cały weekend sama z młodą 🤦☠♀️ i jeszcze w poniedziałek będę sama w pracy, no japierdziele, lepszego weekendu nie mogłam sobie wymarzyć jednyne co dobre to "wyprowadziłam się" do mamy na weekend, to ku trochę przy młodej pomaga, ale wieczory i tak mam przeliczane, bo nie dosyć że mdłości, to jeszcze młodą trzeba ogarnąć i położyć spać 🤦☠♀️🤦☠♀️🤦☠♀️ co zajmuje ostatnio jakoś 1.5 h 🤦☠♀️🤦☠♀️ no nic.. trzymajcie za mnie kciuki, żebym nie zwariowała i przetrwała do wtorku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 19:37   #2870
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Klusia moim zdaniem opłaca się kupować nowe jeśli planujesz dwoje dzieci w krótkim czasie po sobie i zostawiasz rzeczy dla drugiego, a jak nie to można polować na używane (oprócz fotelika)

Mamaporazczwarty u mnie trzecie dziecko i dużo więcej lęków bo wiem co mnie czeka
Przy drugim porodzie byłam tak zestresowana, że aż mi się nogi trzęsły, bo właśnie wiedziałam już czego się spodziewać



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 20:19   #2871
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Hej! Mogę dołączyć? termin mam na 17.09 więc już mi słabo na myśl o brzuszku przez całe lato! Oczywiście cieszę się baaardzo <3
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 20:42   #2872
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Hej! Mogę dołączyć? termin mam na 17.09 więc już mi słabo na myśl o brzuszku przez całe lato! Oczywiście cieszę się baaardzo <3
Hej to pierwsza ciąża?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 20:54   #2873
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Hej! Mogę dołączyć? termin mam na 17.09 więc już mi słabo na myśl o brzuszku przez całe lato! Oczywiście cieszę się baaardzo <3
Witaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Tak swoją droga macie też takie humorki? Dzisiaj płaczę o byle co... Stwierdziłam, że jutro jadę się zrelaksować na kilka dni do rodziców bo mnie ten remont wykończy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 20:58   #2874
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cześć dziewczyny Na takie bóle w pierwszej kolejności dobre powinno być porządne rozciąganie oczywiście pod warunkiem że nie ma silnego stanu zapalnego

U mnie weekend pod znakiem nauki ... Dzisiaj egzamin, jutro egzamin. Siedzę i się uczę i w ramach przerw zaglądam sobie do Was
Męczy mnie strasznie konieczność częstego jedzenia :/
No i niestety kolejna rzecz mi odpadała z menu - czekoladowe słodycze, i ogólnie bardzo słodkie słodycze. Strasznie mi po nich niedobrze, wymioty też były:/
Już mi nic prawie z przyjemności nie zostało ani słodyczy ani kawy ech.

Witam nową mamę!
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 21:14   #2875
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Mamy wrześniowe 2020



Ciąża druga, mam na pokładzie 3,5letniego Syna.
Coś czuję, że nic nie pamiętam jak ogarnąć takiego noworoda więc jestem wydygana Brzuch rośnie i koniecznie muszę kliknąć jakieś ubrania bo guzik w dzinsach uwiera bardzo. Jestem na stronie Selfieroom - znacie? Podobają mi się bardzo kiecki ale obawiam się, że to ścierki

Widziałam, że rozmawiałyście o wózkach... My mieliśmy 2w1 camarello carera i jako gondola super się sprawdziła, ale spacerówka słabo, bo mega ciężka a mieszkamy na 2piętrze bez windy. A spacerówkę Valco snap 3 (na piankach) i była cudowna, dopóki nie rozwalił się hamulec Teraz też postawię na Valco ale koniecznie na pompowanych kołach, bo jednak podczas zimy pianki nie dawały rady w zaspach przy przejściach
A foteliki samochodowe polecam z całego serca ze sklepów w stylu osiemgwiazdek.pl
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 21:34   #2876
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość


Ciąża druga, mam na pokładzie 3,5letniego Syna.
Coś czuję, że nic nie pamiętam jak ogarnąć takiego noworoda więc jestem wydygana Brzuch rośnie i koniecznie muszę kliknąć jakieś ubrania bo guzik w dzinsach uwiera bardzo. Jestem na stronie Selfieroom - znacie? Podobają mi się bardzo kiecki ale obawiam się, że to ścierki

Widziałam, że rozmawiałyście o wózkach... My mieliśmy 2w1 camarello carera i jako gondola super się sprawdziła, ale spacerówka słabo, bo mega ciężka a mieszkamy na 2piętrze bez windy. A spacerówkę Valco snap 3 (na piankach) i była cudowna, dopóki nie rozwalił się hamulec Teraz też postawię na Valco ale koniecznie na pompowanych kołach, bo jednak podczas zimy pianki nie dawały rady w zaspach przy przejściach
A foteliki samochodowe polecam z całego serca ze sklepów w stylu osiemgwiazdek.pl
Witaj
Kochana jakie zaspy... widziałaś tegoroczną zime? Bo ja nie ale wiadomo, zobaczymy co bedzie za rok lub 2, moze nas zasypie
W temacie "obsługi" noworodków to ja nie wiem nic. Nawet na ręce w rodzinie maluszki brałam na ręcę jak już było sztywne, bo się bałam... o dzieciach nie wiem nic a nic. Nigdy nawet nie przebieralam pieluszki
Może któraś poleci fajną książkę? Czytam aktualnie Ciężarówką przez 9 miesiecy, aczkolwiek dotyczy ona samej ciąży.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 21:43   #2877
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Witaj
Kochana jakie zaspy... widziałaś tegoroczną zime? Bo ja nie ale wiadomo, zobaczymy co bedzie za rok lub 2, moze nas zasypie
W temacie "obsługi" noworodków to ja nie wiem nic. Nawet na ręce w rodzinie maluszki brałam na ręcę jak już było sztywne, bo się bałam... o dzieciach nie wiem nic a nic. Nigdy nawet nie przebieralam pieluszki
Może któraś poleci fajną książkę? Czytam aktualnie Ciężarówką przez 9 miesiecy, aczkolwiek dotyczy ona samej ciąży.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Nie martw się, instynkt zadziała

Ja polecam nie czytać zbyt dużo bo jest dużo sprzecznych informacji i potem i tak nie wiadomo co wybrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 21:46   #2878
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Co do ksiazek to polecam "W oczekiwaniu na dziecko". Słyszałam, że warto przeczytać "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy".
Ja też jestem zielona jeśli chodzi o dzieci. Uwielbiam małe dzieci ale zawsze unikałam brania takich noworodków na ręce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-22, 21:48   #2879
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Co do ksiazek to polecam "W oczekiwaniu na dziecko". Słyszałam, że warto przeczytać "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy".
Ja też jestem zielona jeśli chodzi o dzieci. Uwielbiam małe dzieci ale zawsze unikałam brania takich noworodków na ręce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wlaśnie mialam zamówic "W oczekiwaniu...", bo jest polecana czesto, ale chce dorzucić coś stricte o bliźniakach ale nic nie moge ciekawego znaleźć :/

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-23, 05:52   #2880
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja polecam od siebie cykl "szkoła rodzenia" z bebiprogramu na Youtube. Bardzo fajnie i prosto pokazane są te podstawowe czynności pielęgnacyjne przy noworodku. Przewijanie, kąpiel, ubieranie, jak podnosić dziecko. Trafiłam na te filmiki parę lat temu gdy zaczęliśmy starania i niedawno obejrzeliśmy sobie znowu z mężem.
Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Hej! Mogę dołączyć? termin mam na 17.09 więc już mi słabo na myśl o brzuszku przez całe lato! Oczywiście cieszę się baaardzo <3
Hej ;-)
Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Na takie bóle w pierwszej kolejności dobre powinno być porządne rozciąganie oczywiście pod warunkiem że nie ma silnego stanu zapalnego

U mnie weekend pod znakiem nauki ... Dzisiaj egzamin, jutro egzamin. Siedzę i się uczę i w ramach przerw zaglądam sobie do Was
Męczy mnie strasznie konieczność częstego jedzenia :/
No i niestety kolejna rzecz mi odpadała z menu - czekoladowe słodycze, i ogólnie bardzo słodkie słodycze. Strasznie mi po nich niedobrze, wymioty też były:/
Już mi nic prawie z przyjemności nie zostało ani słodyczy ani kawy ech.

Witam nową mamę!
Ja chyba wolę nie działać tu na własną rękę, skonsultuję się z lekarzem ale dzięki za radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.