Laserowa korekta wady wzroku - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-15, 20:53   #1561
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam strasznie tu dużo głupot macie.
Poniżej macie wstępne FAQ od serwisanta sprzętu med. Który po latach się zdecydował.

Ostatnio myślę nad nakręceniem materiału na YT bo jak oglądam podobnej maści youtuberki to ziemniaki mi w piwnicy gniją.
Może się przemogę.

W skrócie zdecydowałem się po ok 10 latach ciągle nieustabilizowana wada itd. Jak to powiedziano mi na rozmowie. Im człowiek więcej wie tym gorzej. Choć nie do końca. Ja uważam że poniższe podstawy każdy powinien wiedzieć.

Po 1
Ilość halo i innych efektów zależy od parametrów oka.
W skrócie im większa soczewka oraz źrenica tym gorzej.
Ja np posiadam 8 i 8.1mm źrednice.
Tylko 3 4 lasery na świecie operują poprawnie takie soczewki.
Visumax ma 6,5 max 7,5mm + 2mm płnnego przejścia.
Oraz Visix 4 posiada max 10mm płynnym przejściem.
Jeśli średnica ablacji (cięcia laserem) jest mniejsza o 1mm > wówczas efekty uboczne to ok 30% szans.
Czyli np mamy źrenicę 8mm zoperujemy MELem 80 6,5mm.

Po 2
Korekcja jest w 99% przypadków źle dobierana.
Wcale nie powinno się jej zbijać do 0.
Dlaczego? na staraość dochodzi starczowzroczność.
Więc idealnie jest mieć po kolekcji ok -0,5 -0,75.
Obecnie zostajemy sobie w okularach cienkiutkich nie zawsze potrzebnych. A nie po 50 mamy +4D

ad 2
Korekcję najlepiej dobierać wavescanem.
Czyli idziemy sobie do kliniki posiadającej taki sprzęt np visum czy innej. Wydajemy te 100 200pln. I dostajemy pełny obraz naszych oczu. W moim przypadku jest to np -6,87 i ciut mniej dla drugiego.
Szkła noszę -7 i -7,5.
Przekroczenie tego progu (właściwości fizycznych ludzkiego oka)
Może powodować duże problemy w przyszłości. Np konieczność używania na starość 2 par okularów.

Po 3
Jaki zabieg?
Zabiegi można podzielić na
a) Usuwające i ingerujące w płatek.
Najbardziej ingerujące Lasek alkochol do EBK miotełka.
Po tym cały płatek musi się odbudować co nie jest normalne. I może rodzić komplikacje.
Odbudowywanie płatka czy jakiekolwiek jego cięcie. MOŻE w zasadzie nawet musi rodzić suche oko i ból.

b) Zeiss i coś z 2 producentów zaczna kombinować.
Czyli jednie wysunięcie lentikuli z oka.
- jest brak możliwości rekorekcji.
Wszystko inne plus

Po 4
Dla wad minusowych macie więc do wyboru
Visix z wavescanem Sopot, Rzeszów i Białystok bodajże?
Zeiss optegra, Mavit i Voight medica. I Gemini czechy.
Reszty w dzisiejszych czasach nie należy brać pod uwagę.
Jedynie te 2 lasery mają FDA i NASA
Visix jest mega dokładny natomiast jest to wciąż lasik.
Zeiss za innowacyjną metodę.

WIĘC NIE POLECAM LASIK w optegrze bo to nie ma sensu.
Przejechani się 300km przy cenie zabiegu ok 5 tyś nie jest wielkim wyczynem. Do podanych miejsc gdzie jest Visix.
W optegrze nie wykonują zaawansowanych badań. Po prostu to co musi być. Masówka.
W Rzeszowie np robią full USG itd. Nie mówiąc już o klasie pomiaru dokładności aberracji.

Po 5
Powikłania itd. Szacuje się na 5% do 25% a nie 1 - 3% niezadowolonych ludzi.
Nigdy nie robił bym sobie korekcji mając mniej niż 2 3D.
99% błędnych operacji jest wynikiem operatora. A nie ma na to ani ubezpieczenia ani w zasadzie nie jesteście wstanie operatora oskarżyć.

Dlatego każdy powinien trochę przeczytać dokumentacji naukowych przed zabiegiem. Każdy ma telefon i jest wstanie zrobić sobie zdjęcia kartą. I przeanalizować ryzyko.

Idę na zabieg do opegry dlaczego?
Bo mają smila za 3,5 tys. W zasadzie to ja ustaliłem sobie korekcję. Bo mam wiedzę.
A potrzebuje jedynie sprawnego człowieka który mi wyjmie płatek oraz sprzętu.

Ośrodek określił bym mianem masówki.
Ani ilość badań którą wykonują ani czas dla pacjenta...
Jw proponuję porozmawiać z fachowcami w stylu dr Spyra czy Ludzie z Katowic. Ale ze względu na sprzęt iść do powyżej wymienionych.

Dlaczego wiec nie wybrałem Visum a Optegrę?
Ponieważ lasik to cięcie sobie oczu warstwowo. Zapewne efekt widzenia miałbym lepszy. Natomiast 'zrobienie nic innego jak soczewki w oku jest mało inwazyjne.
W dodatku o czym niewiele się mówi. Oko jest tworem ala balonik. Jeśli zmniejszysz rogówkę w jednym miejscu po czasie zaczyna się uwypuklać. Co nie ma miejsca przy Zeiss.
Wolę nie widzieć wiec idealnie. Bo w okularach i tak nie widzę. Ale nie mieć problemów.

Jak ktoś ma jakieś MĄDRE pytania a nie na zasadzie czy to boli czy będę mogła robić makijaż itd. To słucham.

PS. Jak się czyta coś takiego to naprawdę wyrosną mi ziemniaki...
" bo zobaczył filmik jak nozykiem się ścina w EBK"
EKB to miotełka ścina się przy epikeratomie.

"Zanim się poddałam zabiegowi dostałam umowę do podpisana,więc nikt rą k nie umywa jak coś pojdzie nie tak..."


Właśnie po to masz umowę i wyszczególnione na niej wszystkie możliwe przypadki powikłań. PO TO ŻEBY OŚRODEK ci nic nie wypłacił i nie brał odpowiedzialności za błąd ludzki. Logiczne ?

"To jest zabieg robiony na całym świecie od kilku lat. W życiu nie puściłabym go jako królika doświadczalnego błagam"
A te kiiiiilka lat to 2013r kiedy Zeiss wypuścił Visuaxa ?

W przypadku optegry masz nawet zapis że możesz oślepnąć ale mamy to w nosie.
Musiał bym spojrzeć ale coś tam że przypadki inne niż wymienione zdarzają się niezmiernie rzadko. Natomiast możliwe są również.... Jakoś tak ten zapis brzmi.

Dodam że większość lekarzy w takich masówkach zwłaszcza w UK nie ma bladego pojęcia o dobieraniu parametrów. Po prostu program auto i tyle. Klik i następny. Wiec nie ma się co dziwić o ogromnej ilości przypadków z powikłaniami. A wystarczyło by się dokształcić co do mierzenia aberracji soczewki, ablacji, kąta ablacji itp. Ale to są w większości prości lekarze okuliści. Do smile czy wszczepiania soczewek trzeba mieć sprawne dłonie do Femto lasika jedynie umieć klikać.


Postanowiłem ostatecznie że stworze wam to FAQ a potem zrobię YT.
Dawajcie pytania. Odpowiadał będę w tym 1 poście poniżej tego zapisu:
Bo jak czytam takie osoby jak justyna_k1 to naprawdę uważam że za mówienie głupot należy się kara chłosty. Typowa baba z YT która się wypowiada a nawet nie wie czym jest rogówka czy cokolwiek. ALBO SIĘ ZNAM NA CZYMŚ I SIĘ WYPOWIADAM ALBO CZYTAM I SIĘ DOWIADUJĘ. A POLAK SIĘ MUSI ZNAĆ NA WSZYSTKIM.




Pytanie
1. Czy rogówka się odradza.
Nie. W praktyce jak możesz sobie zrobić rekolekcję to max raz. Standardowo ma ok 500 550 um.
Im bardziej jej sobie ja ścienisz tym płyn wewnątrz gałkowy może uwypuklić ci soczewkę. Co powoduje powstawanie wady minusowej. W przypadku smile warstwy są mimo grubszego zabiegu mocniejsze.
Proponuje poczyta o ektazji.

2. Czy należy odstawić soczewki. Tak bezwzględnie. Większość ośrodków ma podane 2 tyg.
Tak naprawdę najlepiej skończyć sobie miesięczne soczewki minimum miesiąc wcześniej. Następnie używać jednodniówek. Przez te 2 tyg powiedzmy i następnie 2 3 tyg tylko okulary.
ZARÓWNO PRZED BADANIEM JAK I PRZED ZABIEGIEM.

3. Zabieg na dwoje oczy czy na jedno.
Bezpieczniej jest operować najpierw jedno oko potem drugie.
Wychodzi to jednak znacznie drożej i upierdliwej. Natomiast w razie w zostajesz z 1 swoim niezmienionym okiem. Jest to zabieg. Istnieje ryzyko zarażenia WZW, amebą itd.

4. To że masz -2 -1 czy nawet -15 nie mówi o tym czy możesz. Mówią o tym:
Grubość rogówki, Kształt rogówki, ciśnienie, rozmiar i kształt soczewki i wielkość źrenicy.

5. Jakie polecacie ośrodki. Uważam że tylko ośrodki posiadające Visix i Visu max są warte uwagi W PRZYPADKU WADY MINUSOWEJ. Warto jednak gruntownie się przebadać i wyznaczyć korekcję w innym ośrodku.
Polecanych specjalistów w Polsce jest może 10 15.

6. ZROBIĆ LISTĘ MOŻLIWYCH KOMPLIKACJI I DODAĆ LINK DO PRZYKŁADÓW.

7. DODAĆ I OPISAĆ LISTĘ ZABIEGÓW I FILMY.


8. W soczewkach widzę ok a w okularach nie.
Najczęściej spowodowane jest to zjawiskiem uginania fali świetlnej. I wysokiej krótkowzroczności.
Najprościej powiedziawszy płyny mają inny kąt załamywania światła. W powietrzu obraz się rozprasza. Natomiast w przypadku soczewek między okiem a soczewką masz płyn.
Oczywiście jest wiele możliwości. Ale to jest większość przypadków.

9. Zapach przy zabiegu?
No sory smarzymy kurczaka, palimy włosy a laser sobie puka. Co w tym dziwnego?

10. Co to znaczy wada ustabilizowana.
Tzn że na autorefraktometrze (takie świstki które masz ala paragon w karcie okulistycznej) mamy od najlepiej 3 4 lat taką samą wartość.
Czyli np -7 z wahaniem +-0,5. NIE ma tu znaczenia że zwiększają ci się okulary. Czyli na autorefraktometrze masz stałą wartość a po prostu twoje mięśnie oka działają z wiekiem coraz słabiej.

11. Minimalny wiek zabiegu.
JW niektórzy podają 21 25 lat. Zazwyczaj oko mocno się zmienia w czasie hormonalnym człowieka 10 - 16 lat. Wówczas jest największy przyrost wady.

12. Regeneracja po zabiegu.
Im bardziej cięty miałaś płatek i rogówkę tym bardziej ciśnienie w baloniku musi się uspokoić.
Jak ktoś miesiąc po zabiegu uprawia sporty, nurkuje i chodzi w góry to jest po prostu głupi.
Bo co z tego że smile zapewnia ci bezpieczeństwo w sensie brak infekcji czy możliwość makijazu itd. Natomiast oko wciąż masz nieuspokojone.

13. W smile nie ma zapachu.
Smile to laser femtosekundowy wypala on w środku a nie na zewnątrz. Na zewnątrz masz ok 4mm nacięcie. Więc co ma śmierdzieć w porównaniu do cięcia sobie całej gałki ocznej z przodu?

14. Okulary dlaczego jednych są cienkie innych nie.
Po pierwsze index szkłą tzw. Czyli zdolność optyczna soczewki.
Po drugie kształt oprawy. Oprawy które są długie a wąskie mają najmniejsze szkła.
Cieniutkie będą nawet do -7 w tego typu.
http://i.imged.pl/8060-okulary-zerow...3563522273.jpg
Natomiast im bardziej okrągły kształt oprawki typu kujonki tym większa grubość szkłą

15. Wszczepianie soczewki. Dobra złe.
Zbyt długi temat. Jeśli masz -9 10 12 itd Nie masz za bardzo wyjścia.
Jest to już grubsza operacja. Modą zostać naruszone mięśnie, wszczepione choróbsko. Jest to po prostu operacja a nie zabieg.

16. Cena smile.
Wypowiadanie się że jest porównywalny jest błędem.
Zabieg ten normalnie kosztuje ok 5 5,5 tyś za oko. Optegra ma niską cenę. Wynika to zapewne z wymiany laserów w klinikach. Chęci zdobycia klientów. I rozpropagowania jako ICH metody czyli lentiviu a nie smile. Popatrz np na ceny mavitu czy gemini.
Lentiviu = smile + niby coś

17. EBK i PRK
To nie są nowoczesne metody.
Ani nawet bezbolesne.

18. Czy to boli.
Boli jeśli:
a) płatek musi się odradzać. PRK EBK itp.
b) Istnieje płatek po nacięciu mikrokeratomem lub femtolaserem i nie jest idealnie równy nie przylega lub mamy wrażliwe oczy.
Wynika to po prostu z ocierania naskórka o powiekę.

Smile nie boli ale jest najmniej przyjemny w czasie operacji.
Dlaczego? Bo lekarz szpatułką wydłubuje ci soczewkę. A ty gałką oczną starasz się utrzymać w pozycję.
Podczas gdy w femto masz tylko uniesienie i opuszczenie płatka.

19. Rekonwalescencja po.
Długi temat. Cecha indywidualna. Np w przypadku smile jednemu się komórki złączą do siebie po 2 dniach innemu po 2 tygodniach.

20. Makijaż szpachla fuga kremy itd.
Jeśli miałeś smile masz tylko 4mm nacięcie. Przez które coś się może dostać. Więc przyjmuje się że można następnego dnia.
W przypadku femto lub epikeratomu. Masz rąbek w koło źrenicy. Przyjmuje się 2 3 dni bez makijażu.
Metody gdzie nie ma płatka ochronnego. 2 tyg do miesiąca.

Dlaczego? Bo ci cząsteczki pudru będą podrażniały oko i powiekę. Mogą wywołać stan zapalny.
Dodatkowo Pani powinny się na 2 dni przed zabiegiem nie malować nie perfumować itd. Ma to na celu nie wywołanie pożaru poparzeń itp że tak podkoloryzuje.

21. Suche oko?
Z czego to wynika.
Jeśli weźmiesz sobie mapę wave scan. I zrobić operację dokładnie według niej. To masz liczne górki i dolinki. Nazwijmy to że masz tatry na oku. Na tych tatrach musi narodzić się nabłonek. Co trwa. Wówczas powieka trze o tatry.
Więc do rozwagi itp.
Indywidualna cecha na ile nabłonek jest wstanie wyrównać tatry. U niektórych osób jest to suche oko do końca życia.
Na ile warto robić tak dokładną operację. Na ile trochę gorzej widzieć.
W Zeiss po zabiegu masz równą powierzchnię. Bo nabłonek zostaje. Więc suche oko niemal nie występuje.
W femto i epilasiku masz nakrywkę z płatka. Więc jeśli otoczka goi się dobrze i nie ma zbyt wielu gór i dolinek wowczas jest to w średnim stopniu.
Natomiast jeśli masz PRK EBK ryzyko suchego oka jest duże.

22. Gradówka, Jęczmień, zatkany kanał itd.
Bo nie potraficie odpuścić makijażu na 2 tyg. Jak by to problem był bez szpachli chodzić.
Chętnym proponuje poszukać filmu z wyciskania gradówki. Jak wyjdzie wam 10ml ropy okiem.

23. Promocje
Zwykle Mavit i Optegra mają promocje po sobie.
Główne okresy promocyjne to okresy przed świąteczne i powakacyjne. Czytaj Marzec, Sierpień, Grudzień.

24. Jak uważasz czym jest spowodowana krótkowzroczność.
Jestem za teorią oka pierwotnego.
Czyli że oko ludzkie nie zmieniło się od tysięcy lat. Mamy syndrom polowania i nasze oczy stworzone są do patrzenia w dal za zwierzyną.
Przez technologie i książki. Coraz więcej osób ma krótkowzroczność.
Potwierdzają to badania. Jeśli weźmiemy ilość osób z krótkowzrocznością najmniej wada występuje u czarnoskórych najwięcej u azjatów. Podobnie im bardziej rozwinięty kraj tym częstsza wada.

Jestem zdania iż ćwiczeniami oczu naprawdę można poprawić wzrok.
Wszystkie techniki w skrócie polegają na patrzeniu blisko i daleko po to by pobudzić mięśnie oczne. Które w przypadku pracy po 12h przy komputerze po prostu zastane są w jednej pozycji.
Mięśnie te starzeją się z wiekiem.

Dlatego ważne jest by z dzieckiem często wychodzić lub zmuszać do patrzenia blisko - daleko.

25. Co nas dyskwalifikuje kategorycznie do zabiegu.
Autoimmunologia, bliznowacenie, cukrzyca, problemy z ciśnieniem, HIV itd.
Czyli jeśli się źle goimy. Mamy za duże za małe ciśnienie w oku.

26. Miałam dużą krótkowzroczność i co tyle? Koniec amen do śmierci.
A kija.
Po 1 nie możesz dźwigać. Przy krótkowzroczności dźwiganie ciężarów może odkleić siatkówkę.
Wielu lekarzy zabrania rodzić naturalnie.
To że zmieniliśmy optycznie oko nie znaczy że nie ma wady.
Więc wciąż raz na rok min do okulisty zbadać siatkówkę i stan oka.
Po 45 roku życia starczowzroczność czyli na +. Mętnienie rogówki, Jaskra i zaćma.

27. Sporty kontaktowe. Tarcie oka itp.
Im mniej miałaś płatka tym gorzej.
Dlatego smile poleca się dla sportów kontaktowych.
Czyli PRK LASEK EBK Lasik FEMTO SMILE

28. Kwalfikacja pod względem precyzji.
Femto z wave scanem jest najbardziej precyzyjnym najbardziej powierzchniowym zabiegiem.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-15 o 23:45
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 23:46   #1562
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

29. Jak wgląda zabieg?
W skrócie.
Przebierają cie w fartuszek. Zakraplają krople przeciwbólowe i antybiotyczne. Wkładają rozwórkę do oka które uniemożliwiają ci zamykanie.
Tak wyglada poza smile.
http://okulista.wroclaw.pl/wp-conten...ka-512x250.jpg
Przygotowuj się pole pod operację tj trawi płątek alkocholem etylowym, przycina mikrokeratomem, miotełką ebk lub wycina laserem.
Przysysa się pierścień zasysający do oka utrzymując nasze oko we właściwym miejscu.
Lub mamy patrzeć w określony punkt.
Następnie dokonuje ablacji laserem właściwym.
Czyścimy solą fizjologiczną.
Albo zakłada soczewkę opatrunkową PRK EBK albo przykrywa płątek i na to soczewka.
Całość trwa 15 20 min.
Kop w tyłek i pa pa

Potem po dniu tygodniu i miesiącu zazwyczaj mamy sprawdzenie czy ok.

30. Co to jest ten Wavescan ?
http://www.clinicaloft.com.br/site/2...magem_189.jpeg
Dokładne skanowanie optyki oka.
Warto zwrócić uwagę na high order aberration. Gdzie widzimy jak układają się zakłócenia dla naszego oka. Idealnie było by na samym środku mieć zielone na tyle duże na ile jest źrenica.

Pupils size. Tutaj 7,9 *7,7 mm
Czyli kształt i rozmiar źrenicy. Idealna powinna być okrągła i mniejsza niż 6mm. Im większa i mniej okrągła tym gorzej.

Jeśli mamy małą źrenicę, Quality z 4 ptaszki i niski high order to mamy dobre oko do zabiegu.

Przykładowe oko które poddano zabiegowi a nie powinno i kupa komplikacji:
http://www.lasikwithprobst.com/images/wavescan.jpg
I górki i dolinki o których psiałem wyżej:
https://www.onlinemep.com/images/WaveScanMap.jpg


zacząć od stron 48
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 06:59   #1563
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
8. W soczewkach widzę ok a w okularach nie.
Najczęściej spowodowane jest to zjawiskiem uginania fali świetlnej. I wysokiej krótkowzroczności.
Najprościej powiedziawszy płyny mają inny kąt załamywania światła. W powietrzu obraz się rozprasza. Natomiast w przypadku soczewek między okiem a soczewką masz płyn.
Oczywiście jest wiele możliwości. Ale to jest większość przypadków.
Jak widzisz rozwiązanie takiego problemu?
Skazanie na niedowidzenie w okularach?

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2016-03-16 o 10:26
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 08:18   #1564
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Że co dubel ?
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 10:27   #1565
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Już poprawiłam.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:13   #1566
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Już poprawiłam.
Nie masz rozwiązania tego problemu.
W mikroskopii stosuje się olejki imersyjne. Między preparat a obiektyw.

Rozumie że nie widzisz w okularach. Dobrze widzisz w soczewkach ale nie możesz nosić. Bo coś tam.
W takich przypadkach pozostaje operacja.
Zakładając że masz pewnie z -8 > Proponuje rozważać wszczep soczewki.
Tego typu operacje to raczej udawał bym się do Gierkowej lub do wojskowej w Wawie.

I nie myl niedowidzenia z złym widzeniem w okularach.
Niedowidzenie (amblyopia) to zmniejszenie rozdzielczości nie ważne czy w soczewkach czy w okularach.

Cytując:
Niedowidzenie może być spowodowane przez:

jednostronny zez (zob. Zez),
różnowzroczność np +3 i -5D
ograniczenie używania oka np. z powodu opadania górnej powieki, zmniejszenia przejrzystości rogówki, zaćmy, długotrwałego zasłonięcia oka opatrunkiem (zob. Nieprzejrzysta rogówka,
Zaćma i Opadnięcie powieki [ptoza]),
dużą wadę refrakcji, głównie nadwzroczność (zob. Nadwzroczność) i niezborność (zob. Astygmatyzm).

A stosowane przez optyków (optometrystów) Że Pani nie dowidzi w okularach jest pojęciem błędnym.
Jak widzisz w soczewkach ok to jw powodem jest rozpraszanie światła przez już tak duża optykę.
Dla przykładu lupa ma ok +8 +10D i jak bardzo widzisz obraz w niej zniekształcony.

Takie osoby dużą różnicę odczują też po zmroku między okularami a soczewkami.
Sam przy okularach -7D chodziłem po ścianach w nocy przy wyłączonym świetle.
Po prostu szkło wymaga większej ilości światła by zobaczyć to samo.

Dlatego tak wiele wypowiedzi na zasadzie musiałam wrócić do okularów i nic nie widziałam.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-16 o 11:22
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:20   #1567
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki. Okuliści (prof. !) twierdzą, że mam niedowidzenie (0,3) w lewym oku.
Też uważam, że to nie jest niedowidzenie skoro występuje tylko w okularach. Soczewki jeszcze mogę nosić, myślę na zaś. Mam -5 i -6,5. Typowa korekcja odpada?

Napisz coś więcej o tym wszczepie soczewki. To odmiana laserowej korekcji czy coś zupełnie innego? Jakie są wskazania? Podobnie jak korekcja nie jest refundowane?

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2016-03-16 o 11:24
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 11:57   #1568
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

0,3
0,7 itp
To oznaczenie ilości widzianych linijek. Tak po ludzku 1 = widzisz wszystko 0,1 nie widzisz prawie nic.

Owszem masz jakiś stopień niedowidzenia który by można ująć nawet jako średni . W takich okularach powinnaś widzieć wszystko. Max 3 rzędy od dołu nie.
Ale z czego on wynika powinnaś mieć badanie. Ilości czopków pręcików. Max rozdzielczości itd. Pola widzenia. USG oka i wave font.
I wtedy będziesz miała czarno na białym.
Zrobią ci to w większości klinik za max 200pln full.

Więc wątpię iż wyraźnie lepiej widzisz w soczewkach.

Przy -5 -6 nie masz co brać wszczepu.
W Polsce nawet dentysta nie jest refundowany.
Soczewkę się wszczepia do wnętrza oka. Zabieg z dużą ilością możliwych komplikacji. Ale jedyny możliwy jak masz -9 - 10 -15 itd.

U Ciebie musisz wykryć co jest przyczyną. Bo tak to zmiana optyki oka raczej ci nie pomoże.

Jeśli widzisz w soczewkach a w okularach faktycznie nie.
To raczej masz stożek rogówki.
I jeśli sobie nakładasz soczewkę to oko ci się prostuje. I z tego wynikało by lepsze widzenie.

Ogólnie jesteś dla mnie dziwnym przypadkiem. Bo stożek rogówki też ci każdy lepszy okulista powinien wykryć a mówisz o profesorach.
http://eyelaser.pl/img/upload/300/nowe008.jpg

Może po prostu nosisz x czasu soczewki. I nigdy nie dałaś oczom się odnowić? I stożek by wyszedł jeśli byś z 2 tyg ponosiła okulary i dopiero się udała na badanie.

JW nie wiem co ci powiedziec

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:10
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:21   #1569
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W soczewkach widzę wszystkie linijki. W okularach tylko 3.

No własnie okuliści mają problem ze zdiagnozowaniem (ech). Jeden twierdzi, że to niedowidzenie, drugi, że skurcz akomodacji. Ale te ich diagnozy bylyby trafne gdybym i w okularach i w soczewkach widziała tak samo źle. A widzę inaczej. Może to problem okularów (miałam kilka), a nie oka?

Co do stożka, nie mam żadnych objawów typu swędzenie, zaczerwienienie, suchość, więc to raczej nie to.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:24
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:35   #1570
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja ci proponuje odłóż 250 max. Przedstaw sytuacje w dobrej klinice.
Niech ci zrobią pomiar grubości rogówki na całym oku.
Pełne usg, rozkład i gęstość i wsio będziesz wiedzieć.

Tylko wybierz naprawdę klinikę gdzie mają wszystko.
Bo albo znajdziesz gdzie nie mają pola. Albo gdzie nie ma wave.
Visum w Rzeszowie na pewno ma wszystko ale chyba nie maja pola widzenia.
Cegielniana i w Katowicach jest kilka ośrodków gdzie maja wsio.

Optegra i inne tego typu nie ma prawie nic. Czytaj niskiej rozdzielczości wave scan + pachymetria.

Jeśli w okularach bez indexu czytaj niecieniowanych widzisz źle to to jest wada oka. I jw ja obstawiam stożek.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:36
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 12:46   #1571
Gabriela3294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Homman7, bardzo ważne jest wszystko to, co napisałeś, na pewno pomoże wielu osobom. Z chęcią obejrzałabym filmik na YT Ja na szczęście trafiłam na naprawdę świetnego okulistę, pod którego opieką czułam się bardzo bezpiecznie, bo czułam, że wie, co robi i do mojego przypadku, który nie był łatwy podszedł bardzo indywidualnie i z sercem. Zabieg miałam w jednym z wymienionych przez Homman 7 ośrodków. U mnie również wykryto niedowidzenie (wynikające z zeza) w prawym oku. Moja wada to było -5 na prawym i -4,5 na lewym + astygmatyzm ponad -1 na obu oczach (który wykryty dopiero na badaniach pod kątem korekcji właśnie, choć do okulisty chodziłam regularnie i okulary nosiłam od lat...), a do tego wszystkiego jeszcze oczopląs i prawą rogówkę trochę cieńszą od lewej. Wcześniej byłam na badaniach kwalifikacyjnych w innej klinice i tam Pani doktor nawet o astygmatyzmie nie wspomniała!! Dowiedziałam się tylko, że zabieg jest u mnie niemożliwy. A jednak, po dużo dokładniejszych badaniach, udało się W związku z "rozległością" wady na prawym oku nie udało się ściągnąć wady do zera, ale i tak jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona z efektów. Podczas ostatnich badań w grudniu, moje widzenie zostało określone jako 1 na lewym oku i bodajże 0,6 czy 0,7 na prawym.

Edytowane przez Gabriela3294
Czas edycji: 2016-03-16 o 13:02
Gabriela3294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 12:56   #1572
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dlatego nawet na najlepszym sprzęcie można coś ......
Natomiast nawet najlepszy lekarz bez sprzętu nic nie zrobi.

Najlepszy sprzęt tam gdzie masówka i kasa.
A specjaliści i dobre podejście tam gdzie specjaliści.

Dlatego masz to wyraźnie napisane jak w moim przypadku.
Kwalfikacja i wyznaczenie korekcji gdzie indziej.

I nikt ci nie powie idź do optegry bo sprzęt. Ja na pewno.
Bo bezpieczniej było by mi np u Gierkowej.
Tylko ze Gierkowa ma sprzęt z przed 15 lat!

Spyra stworzył swój ośrodek za prywatną kasę np. Więc nie masz tam 15 operacji dziennie to i kasy na femto nie ma. A femto to też powoli przeżytek.

Lepszy sprzęt w Sopocie. Coś za coś jak to w życiu.

Ale np Spyra ci policzy wszystko dla oka. Sprawdzi itd.
W masówkach następny automat następny itd. Nie licz na rozmowę z lekarzem dłuższą niż 10 min itp.

Nawet kwestie higieny można prosto sobie porównać.
Do masówki przychodzisz normalnie. Wszedł wyszedł kop w d..
Do kliniki typu Visum Weiss itd masz mieć piżamę. Czas porozmawiać pogadać pośmiać.

Do visum są zapisy na 2 miesiące. Do Gierkowej czeka się po pół roku na konsultację. Do optegry? Na kwalfikacji proponowano mi operację jutro. A potem dzwoniono czy może chciałbym szybciej.

Astygmatyzm ma każdy na poziomie do -0,5.
A zbijanie do 0 nie jest dobre.
Za 7- 10 lat będziesz mieć 0.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-16 o 13:01
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:03   #1573
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki. Wszystkie okulary były, są cieniowane, indeks 1,67 (chyba).
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:18   #1574
annnia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy ktoś z Was robił może operacje w Krakowie i może coś polecić? Mam wadę na obu oczach ponad -4, chciałabym usłyszeć jakąś opinie od osoby, ktora juz to przerabiala, ktory punkt w Krakowie poleca.
annnia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 13:22   #1575
Gabriela3294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam zabieg w Krakowie właśnie, w klinice Voigt Medica. Już po swoim zabiegu spotkałam się z trochę negatywnymi opiniami na ich temat i szczerze mówiąc byłam mocna zaskoczona. Ja jestem bardzo zadowolona. Optometrysta z ogromną cierpliwością i w przemiłej atmosferze wykonał mi szczegółowe badania, a lekarz poświecił mi dużo uwagi i od razu wzbudził moje zaufanie. Był bardzo zaangażowany i czułam, że naprawdę chce, żeby tym razem moje doświadczenie było pozytywne i chce mi pomóc. Tak naprawdę bardzo się cieszę, że wcześniej słyszałam "nie", bo potem trafiłam w świetne ręce

Edytowane przez Gabriela3294
Czas edycji: 2016-03-16 o 13:48
Gabriela3294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 14:02   #1576
_Bathory_
Raczkowanie
 
Avatar _Bathory_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Gdyby teraz każdy serwisant czegokolwiek opisywał jak się np. przeprowadza bardziej zaawansowane zabiegi chirurgii estetycznej czy choćby stomatologiczne, decydowałaby się na to zaledwie garstka osób.
I jak to w medycynie czy kosmetologii – warto wybrać sprawdzoną klinikę, która ma zarówno sprzęt jak i specjalistów.
_Bathory_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:56   #1577
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post gabrieli śmierdzi mi reklamą. Konto specjalnie założone by odpowiedzieć na mój post. To raz.

A dwa gdyby ludzie byli świadomi takich zabiegów to uwierz mi było by mniej komplikacji.
Ale nie np kobiety są przekonane że wybielanie zębów jest ok i nie pójdą do stomatologa który ich skosi jak za zborze. Tylko kupią preparaty z chin w których składzie jest nic innego jak kwas.

Równie dobrze mogę napisać weźcie trochę octu domestosu i perchydrolu i ząbki jak ta lala. A to że się posypią za 5 lat...

Dlatego analogicznie jak wybielanie zębów za bardzo. Tak samo jak i robienie sobie operacji okulistycznej przy <3D uważam za czystą głupotę.

To że piszesz o zabiegach kosmetycznych w których tak naprawdę głównym aspektem jest nic innego jak polepszenie sobie ego kobiety i 90% zabiegów nic nie daje... no cóż. Próżność kobieca. Nic innego jak efekt podobny do czekolady. Tyle że po czekoladzie masz wyrzuty bo nie poszło w ... A tutaj masz uczucie relaksu i bycia piękną i że coś się zmieniło.

Co ciekawe wiele kobiet uprawiających sporty nie ma takiego efektu u kosmetyczek, fryzjerów, makijażystek, spa itd.

I co ciekawe słowa od waszego faceta nie działają na mózg już tak samo po kilku latach.

W tym aspekcie jesteście własnie ciekawe.. Najlepiej karmić was czekoladą, kupić psa z którym musicie biegać po 5 km dziennie. I zatrudniać facetów żeby wam mówili że jesteście piękne 3 razy dziennie. I spokój z wami.

Znasz klinikę mającą sprzęt i specjalistów ? Ja nie.
W żadnej dziedzinie.
Jeśli klinika ma kasę nie ważne czego. I jakiś lekarz coś zepsuje. To następnego dnia go nie ma.
Nie da się w naprawach czy medycynie działać bezbłędnie. Zawsze prędzej czy później coś zepsujesz.

Popatrz ile lekarzy okulistów zostało zwolnionych z klinik bo dostali pozew np.

Lekarze w szpitalach np pozwów mają masę. A przez 15 20 lat pracy mają doświadczenie.
Dlaczego tacy lekarze nie idą do klinik ?
Bo zakładają swoje i mają kiepski sprzęt.
Mają często po 3 4 praktyki w stylu ordynator, właściciel kliniki i konsultant regionalny, profesor akademicki itd.

Znam jeden mega ośrodek rehabilitacyjny np. Firmy produkującej i importującej sprzęt i co?
Sprzęt za mln lokomaty itd.
A specjaliści? Za 2 tyś pln.
Wyjątkiem np w tej dziedzinie jest Rzeszowskie centrum wybudowane z 2 lata temu z dotacji unijnych.
Za 5 10 lat będzie przeżytkiem i dalej będzie po staremu.

Zresztą np Voight medica ma taki laser również wyłącznie dzięki dotacjom unijnym.

No ale co ja się znam... przecież są ośrodki z specjalistami, super sprzętem i gdzie nie ma masówki tylko każdy jest super klientem. TYLKO GDZIE ?

Odpowiem ci.
Takie coś tylko w wojsku. Ale tam się nie dostaniesz.


Więc jw nie pisz bzdur.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-18 o 09:06
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 12:45   #1578
Gabriela3294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Odpowiadając na zarzut o reklamowanie klinki...Swój pierwszy post tutaj napisałam przed Twoim (patrz strona 52), to raz. To prawda, że w innych wątkach się nie wypowiadałam, ale czy to powód, żeby wysnuwać takie wnioski? Przed założeniem konta czytałam posty innych i po prostu stwierdziłam, żeby się wypowiedzieć. Po drugie, po co opisywałbym z dość dużą ilością szczegółów swój przypadek, gdyby moim celem było tylko i wyłącznie "zareklamowanie" kliniki? Informacji o tym, gdzie był mój zabieg i jakie są moje wrażenia udzieliłam dopiero w odpowiedzi na konkretne pytanie o polecane miejsce jeśli chodzi o zabieg w Krakowie. Owszem, jestem bardzo zadowolona z tej akurat kliniki, lekarza i efektów zabiegu, więc dlaczego miałabym o tym nie napisać, jeśli ktoś pyta o kliniki w Krakowie? Zauważ, że post był edytowany, pierwotnie nie udzieliłam informacji, gdzie dokładnie był mój zabieg po to właśnie, żeby nie było podejrzeń o reklamę. Ale potem stwierdziłam, że czemu tak na prawdę mam nie odpowiedzieć, jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie? Decyzję o tym, do jakiej klinki czy lekarza się udać i tak każdy podejmuje sam. Tyle ode mnie
Gabriela3294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:25   #1579
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

25.03 miałem zabieg Smile.

Czy żałuje ? Na razie tak.
Jak widzicie mimo ogromnej wiedzy, sprawdzeniu wszystkiego, updatu lasera na większe źrenice, mimo najdelikatniejszemu zabiegowi jaki istnieje dostałem Haze.
Po smile powinienem po dniu max 2 widzieć wsio.

Widzę? 3 4 linijki. W zasadzie śpię całymi dniami bo nic nie mogę robić.
Czy ustąpi. Kiedy i na ile? Nie wiem.

Dlatego jw jeśli masz -2 -3 D to nie męcz dupy i nie rób.

Jak widzę jak poddają się osoby z cienką rogówką EBK, zwijanie się z bólu i potem komplikacje to naprawdę tych ludzi nie rozumie. Bo im się soczewek zakładać nie chce na 10 dni w roku.

Ktoś tu mi zarzucił że gdyby każdy wiedział czemu się poddaje itd to by nie robił. Czysty przykład na mnie. Chyba jednak warto wiedzieć chociażby o możliwych komplikacjach. Oraz o tym ze FDA szacuje je na 20 30 % dla lasik i ok 10 - 20 % na smile. A nie na 1 - 3% jak w reklamach.
Bo przecież jeśli ja wrócę do zdrowia to zabieg będzie uznany za udany. A że będę się męczył kilka miesięcy z Haze...

Może po prostu głupi ma szczęście? Nic nie wie idzie robi i jest ok.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-03-27 o 21:27
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 17:37   #1580
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Optegra i Smorawski.

Drodzy, byłam na wizycie kwalifikacyjnej w Optegra u Smorawskiego (Warszawa)
(pisałam wcześniej że waham się między Smorawski i Optegra a pomiędzy Szaflikiem z OkoLaser, ale że Szaflik nie operuje to wybrałam Optegrę. I kierowałam się specjalistą a nie kliniką szukając dla siebie wizyty)
(:: błagam nie traktujcie tego jako reklamy, ja jak czytałam fora, a czytałam wizaż i o2 - bardzo mi brakowało NAZWISK lekarzy którzy operowali, wiem że np od uszu specjalistą najlepszym w Polsce jest prof Skarżyński, bo miałam już 2 operacje i z 80% niedosłuchu dziś słyszę, i bardzo byłam ciekawa kto jest takim mistrzem w dziedzinie okulistyki, bo jednak mam minus 9 oraz minus 11 + niedowidzenie i astygmatyzm. Uprzedzając: tak, wiem, że niedowidzenia nie usuną. )

No i rogówka ok, wada stabilna ale mam bardzo suche oczy i doktor zapisał mnie na 12.04 na kolejną wizytę kwalifikacyjną, i do tego czasu mam nawilżać oczy kropelkami 4x oraz 2x dziennie kłaść kompres mdg czy jakoś tak. Stosowałyście go? Wkurzyłam się bo zapłaciłam 100 zł (byłam w szoku jak pani mi powieziała cenę, no ale kupić musiałam, rozkaz doktora) a potem przeczytałam, bo byłam ciekawa CZEMU TO JEST TAKIE DROGIE, że ten kompres to siemie lniane owinięte materiałem no jakaś kpina jak za taką cenę ale stosuję i potem od razu mam masować powieki (tutaj taki masaż: http://www.thea.pl/higiena-powiek.html) któraś z Was musiała takie czary z kompresem robić?

Czy ktoś z Was miał za suche oczy ale 1 msc wystarczył by nawilżyć i potem miał zabieg?
Jestem ciekawa jaką metodę mi zaproponuje o ile się uda dostać pozwolenie


Moje wrażenia z wizyty: doktor wydawał się b.profesjonalny, był pogrążony czytając moje wyniki, ale zniechęcił mnie troszkę, bo nie słuchał mnie do końca ;/ rozmowa:

ja: nie mogę nosić soczewek wiec cieszę się że tu jestem u Pana, czy mam szansę na zabieg?
on (czytając dokumentację): tak tak, jest ok, rogówka i wada nie dyskwalifikują

(po paru minutach):
on: nie chce pani nosić okularów?
ja: no nie, nienawidzę ich, 12 lat nosiłam soczewki ale już nie mogę bo co je założę to dostaję zapalenia oczu, miesiąc leczę antybiotykiem, wyleczę i zakładam soczewki, po 2 dniach dostaję zapalenia, miesiąc leczę, zakładam soczewki na 2 dni i znow zapalenie...

(po paru minutach):
on: (...) no i proszę do kolejnej wizyty nie zakładać soczewek
ja: no ale mówiłam że nie noszę soczewek bo mam ciągle zapalenia ()


kurde. no ale mam nadzieję że będzie okej




Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
25.03 miałem zabieg Smile.

Czy żałuje ? Na razie tak.
Jak widzicie mimo ogromnej wiedzy, sprawdzeniu wszystkiego, updatu lasera na większe źrenice, mimo najdelikatniejszemu zabiegowi jaki istnieje dostałem Haze.
Po smile powinienem po dniu max 2 widzieć wsio.

Widzę? 3 4 linijki. W zasadzie śpię całymi dniami bo nic nie mogę robić.
Czy ustąpi. Kiedy i na ile? Nie wiem.

Dlatego jw jeśli masz -2 -3 D to nie męcz dupy i nie rób.

Jak widzę jak poddają się osoby z cienką rogówką EBK, zwijanie się z bólu i potem komplikacje to naprawdę tych ludzi nie rozumie. Bo im się soczewek zakładać nie chce na 10 dni w roku.

Ktoś tu mi zarzucił że gdyby każdy wiedział czemu się poddaje itd to by nie robił. Czysty przykład na mnie. Chyba jednak warto wiedzieć chociażby o możliwych komplikacjach. Oraz o tym ze FDA szacuje je na 20 30 % dla lasik i ok 10 - 20 % na smile. A nie na 1 - 3% jak w reklamach.
Bo przecież jeśli ja wrócę do zdrowia to zabieg będzie uznany za udany. A że będę się męczył kilka miesięcy z Haze...

Może po prostu głupi ma szczęście? Nic nie wie idzie robi i jest ok.
tak bardzo mi przykro
bardoz bardzo.
ja czekam na swój termin w kwietniu i boję się teraz bardzo, bo jednak osoby które wszystko widzą ok rzadko piszą na forach więc nie wiem jak to jest.


JAKĄ miałeś wadę?


---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
W optegrze nie wykonują zaawansowanych badań. Po prostu to co musi być. Masówka.
(...)
W przypadku optegry masz nawet zapis że możesz oślepnąć ale mamy to w nosie.
Musiał bym spojrzeć ale coś tam że przypadki inne niż wymienione zdarzają się niezmiernie rzadko. Natomiast możliwe są również.... Jakoś tak ten zapis brzmi.

Dodam że większość lekarzy w takich masówkach zwłaszcza w UK nie ma bladego pojęcia o dobieraniu parametrów. Po prostu program auto i tyle. Klik i następny. Wiec nie ma się co dziwić o ogromnej ilości przypadków z powikłaniami. A wystarczyło by się dokształcić co do mierzenia aberracji soczewki, ablacji, kąta ablacji itp. Ale to są w większości prości lekarze okuliści. Do smile czy wszczepiania soczewek trzeba mieć sprawne dłonie do Femto lasika jedynie umieć klikać.
.
To teraz jest mi słabo i chce mi się płakać
Optegra to kiepskie miejsce?
Wybrałam optegre bo tam jest SMORAWSKI, ma super opinie, że jak były trudne przypadkii i inni nie dawali szans to on robił operację korekty i ludzie widzą i są mu wdzięczni

kierowałam się specjalistą i no teraz... kurcze martwię się
ktoś potwierdzi czy optegra to zły wybór? ;(
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-04-01 o 17:23
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 00:37   #1581
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

Zrozumcie że lekarz nie ma aż tak dużego znaczenia. Co ona ma do roboty? Wklepać w komputer parametry.

Jedyne co robi to albo ustawia epikeratom czy laser femto albo wyjmuje lentikulę. I tak naprawdę dopiero przy smile liczą się sprawne ręce.
Nawet najsprawniejsze ręce mogą ciut poszarpać i jednemu nawet takie poszarpane się zgoi w dzień innemu w miesiąc.

Tłumacząc łopatologicznie chcesz pokroić chleb. Masz maszyne do krojenia taką przemysłową. Na ile kupionych bochenków miałaś z którymś coś nie tak? Tu masz wytłumaczenie dla sprzęt. Epi lasik.

Przekrój sobie laserem chleb przysmalisz go - Femto lasik. Niby dokłądnie a jednak potem komórki muszą się regenerować.

A teraz sobie wymyśl że masz zamiast chleba arbuz. I masz laser który wytnie ci miąższ w środku na powierzchni zrobi ci tylko 4mm nacięcie Smile. Smile robi ci podobnie jak wydmuszka jajka. Jajko wciąż jest twarde. A dziurka po malutka.

Piekarz był pijany, po imprezie czy coś źle zapakował chleb - przykrycie klapką.
Chciał wydłubać malutką dziurkę w wydmuszce a dziurka wyszłą troszkę większa - smile.

W przypadku SMILE to ty też decydujesz jak pójdzie odseparowywania płatka trzymając gałkę oczną. I właściwości twojego płatka rogówki czy się gdzieś udrze czy nie.

Znaczenie ma:
a) Sprzęt / metoda
b) Miejsce spasowania komórek. A tu jw taki poker po prostu.
c) Właściwości organizmu do gojenia. Też poker ja się goję zawsze błyskawicznie a oczy widzisz. Choć może z raz w życiu miałem gradówkę i nic więcej.

Im większa wada tym zazwyczaj większa różnica rogówki na mapie. Czyli więcej górek i dolinek. Tym więcej trzesz o powiekę. A ty teraz masz problem z suchym okiem. Smile nie rusza ci powierzchni oka.

Masz badanie kwalfikacyjne zdjęcie? Jak masz blisko przejdź się do kliniki i zrób albo skseruj. Im większe różnice https://www.onlinemep.com/images/WaveScanMap.jpg
Tym bardziej będziesz mieć suche oko. Chyba że uda ci się to wyrównać wavefont lasikiem.

W optegrze jest jak jest następny i następny. W optegrze nie przebadali ci ani pręcików, czopków. Mi szczerze nawet nie robili testu łzowego ! A u mnie np pomylili się co do wielkości soczewki. Taka to masówka

Byłem jednym z operowanych po update do 7mm ponieważ jak masz wyżej napisane moja źrenica ma ok 7 do 8.1 mm. Tym wyszło 6,5 nie wiem jak.

Czy to świadczy źle o klinice? No cóż albo płacisz i wymagasz albo masówka. Choć jak to moja znajoma powiedziała 7k za operacje i jeszcze za wizyty po płacisz?

Smorawski próbuje ci odradzić ale ci tego wprost nie powie.
Masz suche oko. Zapalenie oka co chwile. Nie jesteś po prostu najlepszą osobą. Ale piszesz że nie podał ci metody zabiegu ? Dziwne. Musiał wpisać w kartę do jakich metod się kwalfikujesz.
Ale uwierz mi znam kilka osób z wiecznymi problemami z oczami i wróciły do zdrowia znacznie szybciej niż ja.

Ja? -7 -7,5 dość wysklepiona rogówka. Niskie abeerracje duża średnica źrenicy.
Powinno być cacy a jw goję się nie najlepiej. Można powiedzieć że po tygodniu widzę jako tako tak na poziomie -2. Gdzie większość ludzi następnego dnia widzi cacy i prowadzą samochody. Najpierw sterydy żeby mi się zaledwie 4mm zrosło a ostatnio mi się w lewym rozkleiło. Wiec jw wsio super do cięcia. Pomyśl teraz co jakbym miał Lasik. A naprawdę prawie bym robił w Październiku.
To jest po prostu szczęście i tyle.

Zapisy które przytoczyłaś ma każda klinika. Jest to po prostu uświadomienie ludzi z małą wadą. I ryzyka jakie mogą być po.

Masz podane że tylko Optegra, Mavit i Voight mają SMILE. Jak masz kasy bez liku to Mavit. Tam cie obsłużą z herbatką, kawką i papciami Tyle że zabieg ok 3 tyś droższy. W optegrze jest promo po 3,5 za smile. mavit i gemini ok 5 tyś ale to też masówka. Kiedy optegra nie miała smile wielu ludzi jeździło obecnie bezsens.

Smorawski ma dobe opinie bo tylko on i jeszcze pani prof operują w Wawie. Jak masz czas na operację idź do Pani profesor. Zazwyczaj zapisy na zabieg są ok 1 miesiaca dłuższe. To jest dopiero fajna kobita

Co do trudnych przypadków masz wyżej moje zdanie. Trzeba być skończonym debilem żeby iść na operacje tak jak chłopak ze mną -1,7 i -2,5 mieć zbyt cienką rogówkę. Robić EBK i jeszcze specjalne leki utwardzające ponieważ chłopak ma bardzo miękką gałkę i wysokie ciśnienie.
Dlaczego? Jeśli nawet ci się uda mieć 20/20 to wada po 6 latach ci max wróci, ryzyko jaskry duże. Po co? To niewielka wada.
Opinia na zasadzie inni nie chcieli mi zrobić a wy mi zrobiliście. Teraz widzę super. A za 6 lat ?

Przeczytaj co masz napisane ze zrozumieniem.
OPTEGRA = niemal najlepszy sprzęt w Polsce. Traktowanie klienta masowo. Piszesz o Smorawskim więc wawa. Jw idź do Pani profesor. Jak sie tak boisz daj luknąć w papiery.

Mavit najlepszy sprzęt w pl ceny europejskie. Ale konkurencja ich gryzie więc widziałem żę poniżej 5 tyś zeszli z oka.
Voight = króliki doświadczalne. Nikt prawie nie chce iść zaczynają już koło 4 tyś wołać.

Visum clinik rzeszów Jedne z lepszych rąk w pl. Laser 10mm natomiast epikeratom. Jeśli ktoś nie ma zbyt grubej rogówki. Nie ma dużej wady powiedzmy -5 i innych problemów to najlepsze miejsce cena/ jakość. W dodatku po wave foncie będziesz widzieć lepiej niż po smile.
Nie aktualizują strony. Za 2 oczu i custom epi niecałe 5 tyś pln.

Długo się wahałem czy Visum czy optegra. Dziś ciesze się że poszedłem na Smile do optegry. Bo po Lasiku bym srał w majty z bólu jak wiem jak czułem 4mm nacięcia. Nie mówiąc już że przy tak małym zabiegu jak długo trwa moja rekonwalescencja. Po Lasiku bym leżał chyba z 3 miesiące.

To samo ma Sopot tylko że tam juz zamiast epikeratomu masz laser femto.

Dlatego jeśli ktoś jest np z Bydgoszczy torunia itd. To powinien rozważać Sopot i Wawę.

Dlaczego VISIX lepszy? Bo jakoś mapowania powierzchni. Dokładność i możliwość operowania dużych soczewek.

Poważniejsze zabiegi ? Katowice

Gdzie nie iść? Kliniki 2000 weiss klinik i inne kije mije dzikie weże. Z laserami niskiej jakości a cena jest ta sama. Są bo są dużo reklamy.


I myślałem że ludzie zaczną to czytać i rozumieć a tu jak zawsze Przeczytaj sobie moje posty na spokojnie.

SMILE = nie idealna korekcja bo tworzysz soczewkę i nie da się tu płycej tam głębiej. Za to masz większą pewność ze ci się oko nie zmieni bo oko to balonik im bardziej zcienisz tym częściej spowrotem wybrzuszy w tym miejscu. Nie ruszasz powierzchni oka więc nie masz suchego oka. Masz 4mm miejsce gojenia wyłącznie. W Lasiku masz cały okrąg. + górki i dolinki a więc duże ryzyko suchego oka.

Na razie brak możliwości rekorekcji.
Max źrenicą soczewki 7mm

Epi lasik = epikeratom = żyletka
Femto = robienie okręgu laserem czyli komórki w koło obumierają.
Co lepsze zdania podzielone i tu coś i tu coś. Epi przeważnie udaje się bardzo cienko wyciąć więc możliwsza większa korekcja

Kiedy lasik jest lepszy od smile?
Kiedy masz duże górki i dolinki. Pozwala wyrównać powierzchnię oka. Masz 10mm ablację w Visexach więc można nimi operować niemal każde nadające się oko bez efektów halo.
Oczywiście wyrównywanie jest możliwe tylko przy wavefoncie.
Badanie wave font w Visex to niebo a ziemia w porównaniu do zeiss.


Nawet jak masz idealne oko jak ja nikt ci nie odpowie co wybrać.
Bo sama musisz zdecydować znając te 3 podstawowe metody.
Rozważyć możliwość komplikacji vs dokładność widzenia vs suche oko vs aberracje.

Jak sobie wybierzesz metodę i możesz nią mieć to potem sobie wybieraj kliniki i lekarzy. Choć jak podałem wyżej wcale takiego szerokiego wyboru w pl nie ma.

NAJWAŻNIEJSZE to podejść do zabiegu na luzie. Ja np mam bardzo duży ścisk oka i reakcje na cokolwiek. I tego nie zmienisz. Jeden dotyka palcem oka i ok inny nie może.
Oblukaj jak wygląda cały zabieg na YT masz każdą metodę.
I jak już jesteś na tym łóżku to się nie stresuj. Bo i tak uja zmienisz Reszta zależy od twojego organizmu... Zabiegi Lasik / SMILE są naprawdę przyjemne relaksujące wręcz jak do tego odpowiedni podejdziesz brakuje tylko pozytywki. Obawy to możesz mieć co do ewentualnego bólu po, gojenia.

Wielu ludzi po prostu źle podchodzi. Uwiera cię rozwórka spytaj lekarza czy może poluzować. Każdy człowiek ma inaczej. Czujesz zbyt mocne ssanie w pierścieniu poproś o zmniejszenie. To jest naprawdę 5 minut które powinnaś czuć mniej niż hmm. No w zasadzie to nic nie poczujesz. Chyba ze jw ktoś mądry ci rozkręci rozwórkę albo da za mocne ssanie. Najgorszy moment to smile kiedy tracisz wzrok na 30 sek. Bo jedno już zoperowane i zakryte. A w drugim płatek jeszcze nie wyjęty wiec przez moment nie widzisz kompletnie nic.


W czasie poświęconym tu na pisanie naprawdę zrobił bym tego YT....

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-04-02 o 01:16
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 09:47   #1582
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Optegra i Smorawski.

homman7 odnośnie Twojego posta #1581 - dziękuję że odpisałeś.

Zapytam z ciekawości: jesteś polakiem? troszkę trudno mi się Ciebie czyta czasem więc moze czegoś nie rozumiem


1) Ale to Smorawski nie może mi powiedzieć wprost że się nie nadaję?
2) Nie, nie podał mi metod jakimi można zrobić mi oczy. Powiedział że za 1 msc się widzimy, jak nawilżę oko i jak będzie ok to zabieg.
3) Nie mówił nic o wynikach, tylko jak go dopytałam to powiedział: rogówka ok, wada stabilna.
4) I nie widzę na stronie optegra że mają metodę SMILE.. a Smorawski nic nie powiedział o metodach.
5) Sugerujesz mi przenieść się do MAVITU? Czy optegra ale ale u pani profesor z optegry?

6) muszę poczytać o metodach, myslalam ze lekarz ma najwieksza role w tym wszystkim, a tu zrozumialam ze trzeba isc tam gdzie jest najlepszy sprzet- zgadza sę?
7) pooglądam na YT i poczytam o tych metodach


____________
EDIT: nie, ja jednak nie rozumiem
8) to JA mam podjąć decyzję jakim laserem chcę? ale to NIE JA jestem lekarzem, to nie lekarz ma mi powiedzieć co jest najlepsze dla mojego oka (12 lat soczewki, wada minus 9 i minus 11, astygmatyzm i niedowidzenie na jedno, suche oko)???
Czy to nie powinno wyglądać tak, że lekarz mi moówi: ,,słuchaj da się zrobić tą operację, masz rogówkę i wadę ok ale SUGEROWAŁABYM ci tego nie robić bo masz suche oko, za parę lat może ci się ta wada pogorszyć i możesz kiedyś mieć zaćmę więc odpusciłbym na twoim miejscu."

9) podejdę do kliniki, poproszę o wyniki, chętnie je pokażę, to żaden problem
10) czyli CO jest najlepsze dla moich oczu? lepiej jest jej nie robić??? czy to lekarz mi może doradzić i da się zrobić tka bym widziała 0.0 i nie miała zagrozenia zaćmą i powrotu wady? NIC TAKEIGO nie udało mi się nigdzie przeczytać, o czym Ty piszesz drogi homman7 - dziękuję za Twoje opinie



jestem załamana trochę.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-04-02 o 10:09
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 09:55   #1583
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
I nie mają na stronie napisane ze mają SMILE..
Wg Optegry Lentivu to rozwinięcie SMILE (klik)
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 10:14   #1584
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Wg Optegry Lentivu to rozwinięcie SMILE (klik)
aha okej, dziękuję
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 19:14   #1585
Gabriela3294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Może po prostu głupi ma szczęście? Nic nie wie idzie robi i jest ok.
Uważam, że takie podejście jest trochę nie fair...Jestem pod bardzo dużym wrażeniem Twojej wiedzy, ale zdecydowana większość osób decydujących się na ten zabieg takiej wiedzy nie posiada. Co nie znaczy, że decydują się na niego, nomen omen, na ślepo. Udanej rekonwalescencji życzę.
Gabriela3294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 00:33   #1586
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

lentiviu = smile + "niby coś"
To niby coś to niby specjalny zestaw badań i opieka po.
Opieka po to leżanka z której niemal mnie wyproszono. Bo następni czekają. A specjalny zestaw badań i traktowania? Nie wiem. Nie doznałem. Może odpłatne wizyty po zabiegu

Po prostu optegra nie informuje o smile wyłącznie informacje o takowej masz w umowie. Ponieważ chcą poniekąd zawładnąć rynkiem i że tylko oni robią taki zabieg.
A dwa za każde Smile Relex użycie musieli by płacić zeissowi za znak zastrzeżony


@Gabriela nie o to chodziło.
Po prostu jw znam wielu głupich ludzi mających szczęście w stylu znalezienie 50e pod samochodem. A jw napisałem osoby idące z -2 na laser i nic nie czytające uważam za głupie. Bo w dzisiejszych czasach dostać się do informacji to nie problem.

1) Nie nie może. Mają procedury
Jeśli byś miała np > 7mm źrenicę może się nie podjąć.
Natomiast JEŚLI NIE MA PRZECIWSKAZAŃ nie może ci odmówić takie niepisane prawo optegry. Każdy chce przecież zarobić?
A tu nie jest to że ty się nie nadajesz. Tylko że masz dolegliwosci oczu i ze mozesz sie po tym naprawdę długo leczyć. Ale jw masz przykłąd na mnie nigdy zadnego zapalenia itp a leczę się długo.
A są ludzie którzy np co chwile gradówka i po 2 dniach byli ok.
Po prostu przekazał ci na zasadzie. Wie Pani że po zabiegu może pani 3 miesiące mieć wyjęte z życia i że ma pani większe ryzyko blizny nabłonka i innych komplikacji pooperacyjnych ?
2) ten 1 miesiąc mnie dziwi.
3) No oni tak tam patrzą jw rogówka ok? wada stabilna? Ciśnienie <17 źrenica < 7 no to kroimy. Mówiłem że taka no firma nie klinika.
4) W normalnej klinice by ci przedstawiono wszystkie metody. Dla przykładu w visum gadałem z dr ok 1h. W optegrze....... 10 min?
Przegląd metod masz najlepiej przedstawiony w PDF z Mavitu. Lepiej w necie nie widziałem gotowca.

Link :http://www.mavit.com.pl/files/informator.pdf


O smile też masz kompendium w Mavicie :
http://smile.info.pl/

Jak przeczytasz jedno i drugie. Obejrzysz filmy np :
90% wiedzy o smile : https://www.youtube.com/watch?v=9QYWiRgBx9s
Bardzo dobrze przedstawiona procedura operacyjna https://www.youtube.com/watch?v=FD_I...st=WL&index=38
I tu https://www.youtube.com/watch?v=L41-CqynUHE

Przykład gdzie lekarz troche spiepszył rozdarł więcej niż 6mm gdzieś teraz nie widze jak znajde to dodam.
Po prostu wyjęcie tej lentikuli nie jest takie proste

LASIK
Femto czyli laserem robisz płątek
https://www.youtube.com/watch?v=WOlXZOmMvqs
Epi czyli epikaratomową żyletką
https://www.youtube.com/watch?v=vlO-SXf9hkk

BĘDĘ SOBIE TU WSTAWIAŁ LINKI TO POTEM DO KOMPENDIUM SIE PRZYDA.

EPIKERATOM wygląd:
http://img.medicalexpo.de/images_me/...80-9160906.jpg
Użycie między pierścień ssący:
http://www.lasiktv.com/video/archive...-ip-poster.jpg
http://www.reviewofophthalmology.com.../1_13171_4.jpg
http://i2.ytimg.com/vi/AgMJ42cnQKI/mqdefault.jpg

Porównanie gruboście płatka Lasik vs epikeratom
http://zaufanekliniki.pl/wp/wp-conte..._epi_lasik.jpg

Rozwórka:
https://static-secure.guim.co.uk/sys...-an-ey-008.jpg
(nie nie jest sie jak w plastiku na zdjęciu) Ale tutaj dobrze widać rozwórki lepszej jakość z pierścieniem regulacyjnym.
Wiele osób skarży się właśnie że rozwórka powoduje nacisk. Jak czujesz nieprzyjemny nacisk poproś lekarza by po prostu ją poluzował. W optegrze mają regulowane.
http://sklep.ultra-med.pl/media/prod...?lm=1455626652

Rozwórka kijowej jakości bez regulacji.
http://adst.mp.pl/s/empendium/img_zo...5/016_6464.jpg

EBK czyli miotełka. Wiele małych mikroostrzy zdrapuje ci płatek. Nazywane czasem błędnie epikeratomem. Czasem EPI clear.
http://weissklinik.pl/wp-content/upl...iclear_EBK.jpg
Bardzo dobry film jest u producenta
http://www.mdt.pl/epikeratom-ebk
Metoda jeśli masz cienką rogówkę. Lepsza od Laseku lub PRK. Bo zostaje warstwa bowmana. Ale cały płatek i tak musi odrosnąć.

Co to jest ten wavefont.
To po prostu mapa oka. Górki dolinki.
Proste urządzenia mają np 20 poziomów. A visix ma najwięcej.
http://i1.allaboutvision.com/i/og-20...ik-660x440.jpg
Przykłądowa ciulowa jakość amo z przed? 10 lat
http://dreddy.com/AMO_TrtDesign.jpg
Jakość visix
http://www.newmanlasik.com/images/sub/Wavescan.jpg
http://lasikcustomvision.com/wp-cont...avefront_1.jpg
http://www.newmanlasik.com/images/sub/design.jpg
Przykłądowe typy nierówności rogówki
http://cdna.allaboutvision.com/i/abe...er-565x566.gif

Stożek rogówki:
https://upload.wikimedia.org/wikiped...nus_pl.svg.png
http://instytutoka.pl/wp-content/upl...tytut-oka1.jpg
http://www.okulista.pl/temp/fckedito...0topografi.jpg
http://www.okulista.pl/temp/fckedito...i/topo1-ed.jpg

Zdjęcia laserów:
Visix Star 4
http://c1-preview.prosites.com/43088...0Institute.png
Po lewej jest femto tylko w sopocie. Na środku S4 3 w pl. Po prawej Wavefont

Visumax zazwyczaj stoi razem z melem80.
Nowsza wersja mel 90 chyba w polsce jeszcze nie istnieje.
Na visumaxie zazwyczaj się robiło nacięcie femto płatka następnie łóżko przekręcało się pod mela i tam lasik.
Aż odkryto że visumaxem można robić całą operacje przez smile.
http://www.jxsncdxfsykyy.cn/w/img/VisuMaxMEL80.jpg
http://mms.businesswire.com/bwapps/m...d=320876&vid=5
http://www.augenzentrum-rostock.de/w...m-IMG_0797.jpg

Informator visumax
http://www.marestan.com/products/eye...fo/visumax.pdf
Visumax ma łądne podświetlenie melodyjki brakuje
https://i.ytimg.com/vi/FD_I59P4Lw8/maxresdefault.jpg
W tym cypelku umieszcza się pierścień ssący który przysysa się BEZBOLEŚNIE no chyba że lekarz za dużo ustawi wówczas poproś o mniej. Do twego oka zeby je unieruchomić.
Ty patrzysz tylko w zielone światełko na początku co by trafić.
Potem starasz się nie zaciskać oka. Bo zmieniasz ciśnienie i kształt oka.
DLATEGO JEŚLI CIĘ BOLI POPROSZENIE O ZMNIEJSZENIE CIŚNIENIA JEST WAŻNE.
Tutaj jest ale ściema bo pacjent ma rozworke itd ale nie moge znaleść lepszego zdjecia:
http://www.lasikfrankfurt.com/wp-con...LEx_Smile-.jpg

Porównanie głębokości zmile i lasik
http://www.silmakirurgia.ee/UserFile...vs%20lasik.jpg
Po prostu przez smile omijasz nerwy wiec mniejsze ryzyko komplikacji
http://eyeworld.org/images/New_Artic...12/09/93_b.jpg

Fajny obrazek :
http://www.divaeyeinstitute.com/images/smile.jpg

Problem smile i dużej źrenicy.
http://www.zeiss.it/content/dam/Medi...ik-728x532.jpg


Ile taki laser kosztuje?
W brew pozorom nie tak dużo ok 1mln.
Często koszty wniesienia instalacji itp są baaaaardzo duże.
No i nie jest to sam laser. A osprzęt femto laser, aparatura do badania oka itd. W skróce 2mln się nie zamknie. Ciekawa instalacja visumaxa
http://geek-mag.com/posts/254124/

Porównanie ilości cięcia smile vs lasik
http://britishlasikdubai.com/blog/wp.../smileEn_0.jpg

ZNALEŚĆ STONE Z PORÓWNANIAMI LASERÓW DATAMI WALIDACJI DOPUSZCZEŃ FDA zakresy korekcji jakie FDA dopuszcza na danych laserach itd.

Znaleść stronę z zestawem halo glare itd.

Lampa szczelinowa:
http://britishlasikdubai.com/blog/wp...9/841472_l.jpg
Jeśli mamy taką kartę jesteśmy na niej wstanie dowiedzieć się wszystko
Hight order
Jakośc oka w ptaszkach.
Średnicę oka itd




Jakie leki są podawane.
Zazwyczaj
tableta przeciwbólowa
Krople do oka przeciwbólowe, antybiotykowe lub torsja
Syropek torsja (żeby ruchy okiem były ograniczone)



to będziesz miała 90% wiedzy.
Pozostałe co byś potrzebowała to umieć czytać dane. Oraz Przeczytanie danych FDA na temat porównania i komplikacji metod. Czyli to co podałem w skrócie wyżej Lasik ok 20 30 % komplikacji. Smile ok 20%. Suche oko itp pierdoły w Smile mniejsze o ok 20 - 80%. Jakość widzenia znacznie lepsza po wavefont lasiku.

6) Nie do końca.
Smile (visumax) jest drogi i jest tam gdzie kasa.
Visix s4 też jest znacznie droższy od mela 80 np.

Tam gdzie totalnie nie ma kasy stoją sprzęty nawet 10 razy tańsze.

Musisz sama zdecydować to co ci napisałem na końcu.
Smile = muszą mieć najnowszy sprzęt metoda z 2013r.
Wycinają ci soczewkę w oku a nacięcie jest tylko 4mm
Minimalizujesz niemal wszystko. Suche oko w przypadku równej powierzchni. regresje wady itd.

Ale nie robisz idealnej korekcji. Czyli zła metoda dla ludzi którzy źle widzą w okularach dobrze w soczewkach np.
Jeśli masz właśnie duze górki i dolinki jak to nazwałem lepszy dla ciebie jest LASIK nie smile. A najlepszy lasik to VISIX czyli visum lub sopot.

Inna sprawa jeśli masz nietypowe oko i wgrę wchodzi ebk itp. tu zbyt duży temat do gadania.

8) tak każdy lekarz ci zaproponuje 2 3 metody i to ty decydujesz
W każdej znanej mi klinice tak jest.
Jak by każdy lekarz powiedział to co jest w umowie o zabiegu to by 80% od razu zrezygnowało. SMILE minimalizuje powikłania ale nie jest idealną korekcja. Jest to 1 metoda na którą godzą się ludzie świadomi jak ja czy lekarze. Bo naprawdę minimalizujesz wszystko. Z tego co napisałaś masz grubą rogówkę więc rozważasz smile vs lasik z wavem.
Jak nie masz dużych górek dolinek robisz smile i się nic nie bój. Jak masz...... to trochę gorzej.

Czekaj może mam umowę na dysku...
Dobrze ze robiłem zdjęcie znajomej :P Bo bym wcale nie miał. Bo umowę ci zabierają i nie masz kopii.

Tu masz całą umowę z optegrą i ich reklamy może komuś się przyda:
https://www.dropbox.com/s/fj7v8ovale...tegra.rar?dl=0
Druga strona umowy = możliwe komplikacje.
Jak by gdzieś były jeszcze jakieś dane których nie powinno być daj znać. Mi tam nazwisko nie problem bo mnie łatwo znaleźć ale od optegry bym nie chciał



9.Idź do optegry. Powiedz że się bardzo przestraszyłaś zabiegu że masz kolegę który studiuje okulistykę czy coś. I że czy mogła byś sobie zrobić ksero albo zrobić zdjęcia. Powinni ci dać. Sekretarki są raczej miłe choć dla mnie pewne zasady w tej instytucji są ........ mocno. SAMA SOBIE ZOBACZYSZ I ZDECYDUJESZ ja ci powiem co gdzie możesz odczytać

10. Napisałem ci SMILE vs wavefont lasik. A co... nie wiem nie mam karty.

Zagrożenie zaćmą, jaskrą, ektazją, zaburzeniami widzenia, zmniejszeniem ostrosci itd zawsze masz możliwość takowych powikłań czy choćby przymglona rogówka czasowo jak u mnie lub na stałe
Masz o tym wyraźnie w umowie.
SMILE MA NAJMNIEJSZE.
Preparaty stosowane po np lotemax też może wywołać jaskrę.
I KAŻDY KTO IDZIE NA ZABIEG KOREKCJI POWINIEN O TYM WYRAŹNIE WIEDZIEĆ. A ze nie wiedzą i się nie informuje stąd ci piszę że ludzie idący z -2 to debile. Bo przy -12 nawet jak dostaniesz przymglenia jak ja to będziesz zadowolona naprawdę.


Więc wszystko jest moja droga napisane. Ale nie mówi się o tym głośno PUKI coś się nie zdarzy. Np masz w umowie ulotce leków itd.

Myślę że w ulotce Mavitu też jest. Choć nie wiem nie przeglądałem jej. Ale tam masz 99% potrzebnych podstawowych info które w normalnej klinice przekazuje lekarz.

I NIE NIE NARZEKAM NA OPTEGRĘ. tam po prostu tak jest. Czy to dobrze czy źle? Pacjent nie informowany pacjent spokojniejszy. Zapisy tam gdzie są istnieją. Ankietę zadowolenia wypełniasz minimum po miesiącu od zabiegu. Więc jeśli coś było to zapominasz. No i tyle no.

Łamać się nie masz co
Obie metody nie bolą i nie są nieprzyjemne. Więc już masz duży plus żeby się nie stresować. Nie musisz mieć EBK PRK czy Laseku.

Dowiesz się czy ta czy ta metoda dla ciebie lepsza.
Jak będziesz wiedziała metode to poznasz komplikacje możliwe.
I wówczas decydujesz chcesz czy nie chcesz.
TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ.
90% komplikacji po zabiegu jest lepsze niż -7 -12 I dlatego o tym mówię że tylko osoby z duża wadą powinny się decydować. Bo takie osoby jak ja np nie chcą zbić do 0,0 bo starczy im -1. Ty też na pewno przy -1 -2 byłą byś zadowolona czyż nie ?

Jak idzie osoba z -3 po zabiegu ma -0,75 przymglenie i suche oko to nie dziw się że jest Ze wydał 7 10k na zabieg teraz musi wydać na okulary kolejne 500. Na krople do końca życia ok 20pln miesięcznie. A wtedy Pan doktor a tutaj ma pani zapis...

I to nie mówię wcale dla zabawy.. To są po prostu zabezpieczenia żebyś czasem kogoś nie pozwała. I że byłaś w pełni świadoma konsekwencji które mogą być. Wyraziłaś przecież to na piśmie.

I moim celem naprawdę nie jest zniechęcanie ludzi mających po -5 >. A proszenie o poświęcenie 5 min na przeczytanie konsekwencji.
Świadomości że np 90% klinik używa preparatów niecertyfikowanych do tego. Masz to w umowach. Preparaty certyfikowane kosztują po 300pln np. Preparaty niecertyfikowane 30.
Poświęcenie 1h na metody i w pełni świadomą decyzje. A nie na zasadzie ta metoda droższa to lepsza bo uja prawda.

Już nie mówić że uświadomienie że przejechanie 200km. Naprawdę jest lepsze niż operowanie się w jednej pewnie z 10 klinik na śląsku. Bo dużo ludzi blisko i pani okulistka która ma z tego kasę polecała. Z śląska do wrocka jest 2h ludzie.. w tych czasach nie przesadzajmy polski bus w 2 strony to 50pln.

I to mam na celu a ze mi sie nie chce to trace x czasu tlumaczac to n ty raz przy mojej złej formie tłumaczenia.

JAK NAPISZE RECKĘ NA TABLETOWO POTEM DO M$ Potem jeszcze zrobie mamie CV to się zajmę tym naprawdę
Tak sobie teraz myślę że uruchomię jakiś kanał i zacznę kręcić i w międzyczasie rozbudowywać wideo. Tam będzie prościej niż zrobić tekst i potem cos tam i cos tam. Wkurzy to oglądających bo niby jedno wideo a będzie się pół roku rozbudowywać no ale coz..

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-04-03 o 02:07
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 11:29   #1587
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Optegra i Smorawski.

Jestem wlasnie po drugiej wizycie kwalifikacyjnej w Optegra u Smorawskiego w Warszawie.
Narazie odmowa, za 2 msce mam przyjsc na trzecia wizyte kwalifikacyjna, bo teraz oko jest wciaz za suche.
Przez miesiac stosowalam kompres i 4x dziennie kropelki ale nie ma poprawy.
Jak nawilze oko to jedyna metoda na jaka sie kwalifikuje to SMILE.

Mam minus 9 oraz minus 11.
Przez 12 lat nosilam soczewki a od 4 mscy nie nosze bo oko przestalo je tolerowac.

Nienawidze okularow bo jestem w nich opozniona, zle w nich widze, zero mam sprytu i spostrzegawczosci, przestalam uprawiac sport bo w okularach to zadna przyjemnosc (cross fit, silka, rower, jazda konno).

Jestem dzis najsmutniejsza osoba na swiecie.
Tak bardzo, bardzo marzylam o nowych, zdrowych, widzacych oczach... nie ma dla mnie wiekszej wartosci jak zdrowie. Tak mocno mi smutno.

Gratuluje i zazdroszcze Wam ktorzy jestescie po operacji i widzicie dobrze. Jestescie szczesciarzami

Powodzenia zycze i mam nadz ze za 2 msce uda mi sie jakims cudem nawilzyc oko.

Wrażenia po wizycie: nic mi nie powiedział więcej jak że trzeba nawilżyć i SMILE, sama dopytałam w razie co jaka metoda jak nawilżę oko, nie powiedział nic o badaniach, wynikach, o tym jakie plusy i minusy tej metody, itp.... wizyta trwała około 3 minut.
Dziewczyna poznana na korytarzu sama musiała dopytać czy badają śródbłonek - bo w poprzedniej klinice jej odmowli wlasnie ze wzgledu na ten srodbłonek, to pani pielęgniarka w optegra powiedziała że oni nawet takich badań nie mają i że dodatkowo może jej zrobić .... no jakaś patologia chyba lekka....?


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
[SIZE="2"][FONT="Arial"]Drodzy, byłam na wizycie kwalifikacyjnej w Optegra u Smorawskiego (Warszawa)
(pisałam wcześniej że waham się między Smorawski i Optegra a pomiędzy Szaflikiem z OkoLaser, ale że Szaflik nie operuje to wybrałam Optegrę. I kierowałam się specjalistą a nie kliniką szukając dla siebie wizyty)
(:: błagam nie traktujcie tego jako reklamy, ja jak czytałam fora, a czytałam wizaż i o2 - bardzo mi brakowało NAZWISK lekarzy którzy operowali, wiem że np od uszu specjalistą najlepszym w Polsce jest prof Skarżyński, bo miałam już 2 operacje i z 80% niedosłuchu dziś słyszę, i bardzo byłam ciekawa kto jest takim mistrzem w dziedzinie okulistyki, bo jednak mam minus 9 oraz minus 11 + niedowidzenie i astygmatyzm. Uprzedzając: tak, wiem, że niedowidzenia nie usuną. )

No i rogówka ok, wada stabilna ale mam bardzo suche oczy i doktor zapisał mnie na 12.04 na kolejną wizytę kwalifikacyjną, i do tego czasu mam nawilżać oczy kropelkami 4x oraz 2x dziennie kłaść kompres mdg czy jakoś tak.

(...)

Moje wrażenia z wizyty: doktor wydawał się b.profesjonalny, był pogrążony czytając moje wyniki, ale zniechęcił mnie troszkę, bo nie słuchał mnie do końca ;/ rozmowa:

ja: nie mogę nosić soczewek wiec cieszę się że tu jestem u Pana, czy mam szansę na zabieg?
on (czytając dokumentację): tak tak, jest ok, rogówka i wada nie dyskwalifikują

(po paru minutach):
on: nie chce pani nosić okularów?
ja: no nie, nienawidzę ich, 12 lat nosiłam soczewki ale już nie mogę bo co je założę to dostaję zapalenia oczu, miesiąc leczę antybiotykiem, wyleczę i zakładam soczewki, po 2 dniach dostaję zapalenia, miesiąc leczę, zakładam soczewki na 2 dni i znow zapalenie...

(po paru minutach):
on: (...) no i proszę do kolejnej wizyty nie zakładać soczewek
ja: no ale mówiłam że nie noszę soczewek bo mam ciągle zapalenia ()

(...)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-04-12 o 12:17
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 23:19   #1588
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

Czyli tak jak mówiłem Placówka masówka.
Szkoda kasy. Trzeba było jechać pogadać w Mavicie. Czy Visum.

Nie badają śródbłonka i czopków.

Suchym okiem tak bardzo się nie martw. Akurat w Optegrze przesadzają. Jak na co dzień obecnie nie musisz dawać kropli. Nie bolą cie oczy nie są suche itd to po smile będzie identycznie.

Rozumie że papierów też ci nie dali
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 07:59   #1589
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Warszawa: kliniki - wrażenia.

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Czyli tak jak mówiłem Placówka masówka.
Szkoda kasy. Trzeba było jechać pogadać w Mavicie. Czy Visum.

Nie badają śródbłonka i czopków.

Suchym okiem tak bardzo się nie martw. Akurat w Optegrze przesadzają. Jak na co dzień obecnie nie musisz dawać kropli. Nie bolą cie oczy nie są suche itd to po smile będzie identycznie.

Rozumie że papierów też ci nie dali

Dokumentacja: wypełniłam papierki o prośbę o nią i mam czekać do 10 dni na tel od nich.
Optegra: masz rację homman7 że to masówka.... cieszę się, że pomogłeś mi podjąć decyzję by iść do innej kliniki niż tylko do Optegry, gdzie Pan doktor Smorawski na 2 wizytach kwalifikacyjnych nie wyjaśnił mi metod, nie powiedział nic a nic o moich wynikach, a sama musiałam dopytywać ,,czy mam kwalifikację" albo ,,jaka metoda" ;/
No i na drugiej wizycie kwalifikacyjnej poświęcił mi 3 minuty.
_____________________

Zadzwoniłam dziś rano do Mavit.
Ojej.... to różnica spora więc tak:
- mam 12.05 wizytę kwalifikacyjną za 150 zł, za ok 1,5H. (mogłam wziać kompletną wizytę kwalifikacyjną za 300 zł za 3-4 H ale nie chciałam bo nie wiem czy dostanę kwalifikację)
- do wyboru już Panie z infolinii mi zasugerowały przy moim lewe minus 9 i astygm & moim prawym minus 11 i astyg i niedowiedzenie, że
- albo SMILE (ale SMILE jest do minus 10 więc średnio pasuje....)
- albo SOCZEWKI FAKIJNE (ale przeciwskazanie to niedowiedzenie, a ja mam więc średnio....) - zobaczymy co lekarz powie.

Ale 3-4H na wizytę i w gabinecie panie mówiły że około 1h z lekarzem się siedzi No jest inny poziom obsługi.
(w Mavicie pytałam czy robią badanie śródbłonka - powiedzieli że nie, ewentualnie jak lekarz zleci dodatkowo ... - to źle jak nie robią? )
_____________________

Visum - widzę że w Rzeszowie są - to odpuszczę sobie, bo ja w Wawie mieszkam.




DZIĘKUJĘ za wsparcie!

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-04-13 o 11:26
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 12:07   #1590
Gabriela3294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Warszawa: kliniki - wrażenia.

Friese, powodzenia! Trzymam kciuki. Moja droga do zabiegu też nie była taka łatwa, więc doskonale Cię rozumiem. Zanim trafiłam tam, gdzie mnie zoperowano, w innej klinice okulistka również proponowała mi ewentualnie wszczepienie soczewek fakijnych zamiast lasera, ale jak zaczęła mi opowiadać, że na takie soczewki trzeba bardzo uważać, np. przy upadku, to od razu stwierdziłam, ze to nie dla mnie (mam pewne problemy z chodzeniem). Co do niedowidzenia, to też je mam, ale o nim akurat pani doktor nie mówiła jako o przeciwwskazaniu do wszczepu soczewek, dlatego, że w ogóle go nie wykryła...Dowiedziałam się o nim dopiero na badaniach tam, gdzie miałam zabieg...

Edytowane przez Gabriela3294
Czas edycji: 2016-04-13 o 12:08
Gabriela3294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.