Politechnika? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 22:53   #61
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Politechnika?

Skończyłam IŚ na politechnice i wszyscy od mnie z roku znaleźli pracę w branży. Zapewne są jakieś wyjątki o których nie wiem, ale osoby z którymi utrzymuję kontakt pracują w branży. Po IŚ dominuje praca w biurze projektowym, na budowie lub w firmach produkujących urządzenia.
Elektrotechnikę skończył mój chłopak, więc też mniej więcej wiem jaki jest program studiów i perspektywy po studiach. Pracy w tym zawodzie jest obecnie sporo, raczej nikt nie narzeka, ja jednak wiem, że bym się w tym na pewno nie odnalazła. Może bym jakoś studia skończyła, ale z pracy to by mnie wyrzucili po tygodniu ;D To samo sądzę o AiR, Informatyce ... jeśli ktoś się w tym odnajduję to na pewno przyszłościowo jest to dobry wybór, ale IŚ i budownictwo jest bez porównania łatwiejsze - zarówno studia jak i praca po.

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-06-07 o 23:05
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:13   #62
~*~Kejsi~*~
Raczkowanie
 
Avatar ~*~Kejsi~*~
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 184
Dot.: Politechnika?

Mam pytanie dotyczące drugiego kierunku, jestem tegoroczną maturzystką. Jeśli dostanę się na oba kierunki (na tej samej uczelni - PWr, inne wydziały) mogę przystąpić do obu jednocześnie czy nie? Jeśli tak czy ten drugi będzie płatny?
__________________

~*~Kejsi~*~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:21   #63
disaster21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 334
Dot.: Politechnika?

Drugi kierunek jest płatny.
disaster21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:42   #64
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez ~*~Kejsi~*~ Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące drugiego kierunku, jestem tegoroczną maturzystką. Jeśli dostanę się na oba kierunki (na tej samej uczelni - PWr, inne wydziały) mogę przystąpić do obu jednocześnie czy nie? Jeśli tak czy ten drugi będzie płatny?
będzie płatny ale jeszcze musisz się dowiedzieć czy możesz zacząć dwa na jednej uczelni. u mnie nie można, dopiero można drugi kierunek wziąć od 2 albo 3 roku.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:31   #65
kasia_93_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Politechnika?

Radziłabym też przejrzeć plany zajęć i program studiów żeby zorientować się jakie przedmioty by Ci się ewentualnie powtórzyły i ile czasu zajmuje jeden kierunek. Sama rozważałam studiowanie dwóch kierunków na politechnice ale gdy zobaczyłam ile czasu pochłania jeden to zrezygnowałam, przynajmniej na 1 rok bo wiadomo że właśnie na pierwszym roku najciężej się utrzymać..
kasia_93_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 12:17   #66
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez ~*~Kejsi~*~ Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące drugiego kierunku, jestem tegoroczną maturzystką. Jeśli dostanę się na oba kierunki (na tej samej uczelni - PWr, inne wydziały) mogę przystąpić do obu jednocześnie czy nie? Jeśli tak czy ten drugi będzie płatny?
Możesz przystąpić, ale drugi kierunek będzie płatny. I tak jak napisała pffe - na niektórych uczelniach nie można studiować kilku kierunków jednocześnie.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_93_ Pokaż wiadomość
wiadomo że właśnie na pierwszym roku najciężej się utrzymać..
No właśnie, wszyscy mówią, że I rok jest najgorszy i że na nim wylatuje najwięcej osób. A jak to jest z II i III rokiem? Ile mniej więcej osób na nich wylatuje?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 12:28   #67
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Możesz przystąpić, ale drugi kierunek będzie płatny. I tak jak napisała pffe - na niektórych uczelniach nie można studiować kilku kierunków jednocześnie.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------


No właśnie, wszyscy mówią, że I rok jest najgorszy i że na nim wylatuje najwięcej osób. A jak to jest z II i III rokiem? Ile mniej więcej osób na nich wylatuje?
wg mnie z kazdym kolejny semestrem jest wiecej pracy. Niekoniecznie sa trudniejsze rzeczy. Po prostu sa projekty, ktore zajmuja duzo czasu. Dochodzi duzo laborek- do kazdej trzeba sie nauczyc na wejsciowke- nie po 2-3 strony, tylko nawet po 50 napisac sprawozdanie, nauczyc sie na obrone. Ogolenie masa roboty.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 12:29   #68
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika?

na 2 i 3 już chyba tylko wypadają ci co chcą wypaść.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:17   #69
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
, co warto studiować
Na PW?
Z czystym sumieniem - wydział EiTI to najlepszy możliwy wybór.
Jest na bardzo wysokim poziomie, jego absolwenci pracują w najbardziej prestiżowych miejscach, za świetną kasę.
Jest jednak jedno "ale" - przygotuj się na przesiew rzędu...80%.
Bardzo mało osób daje rade wytrwać do końca, ale z 2 strony - już po 3 latach są bardzo dobrym materiałem na pracownika.

Cytat:
Oczywiście nie mam nic do księgowych, studentów FiR i innych - po prostu mówię jak to wygląda z mojej perspektywy .
Tyle, że Ci studenci FiRu mają dżyljon innych, znacznie lepszych możliwości niż FiR.
Zależy też o jakich papierach mówimy - księgowość/audyt itp. to nudne działki, ale takie doradztwo/controlling/ryzyko to już konkretne, ciekawe papiery, symulacje itd.

Cytat:
Na studiach raczej jak ktoś ma braki to musi sam to nadrobić, ale czasami zdarzają się jakieś dodatkowe zajęcia. Wiem, że na pewnej politechnice mieli takie zajęcia z fizyki.
Teraz standardowo są wyrównawcze z matematyki i fizyki, trwają chyba nawet dwa semestry.

Cytat:
na 2 i 3 już chyba tylko wypadają ci co chcą wypaść.
Na PW są duże odsiewy na każdym roku...poważnie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:28   #70
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
No właśnie, wszyscy mówią, że I rok jest najgorszy i że na nim wylatuje najwięcej osób. A jak to jest z II i III rokiem? Ile mniej więcej osób na nich wylatuje?
Z tym mitem najcięższego I roku to gruba przesada. Akurat merytorycznie jest on często bodaj najprostszy. A "wylatywalność" ma zupełnie inne podłoże, niż naukowe - sporo pierwszaków ma problemy z aklimatyzacją; bo nowe miasto, bo zerwanie się z rodzicielskiej smyczy, bo nowy etap w życiu... I to się często kończy olaniem nauki. No i na I roku ludzie często konfrontują swoje wyobrażenia o kierunku czy studiach w ogóle z rzeczywistością - czasem okazuje się, że to zupełnie nie to, że nie ta branża, że właściwie to wolą filologię od polibudy I to z tym raczej bym wiązała ilość osób, które odpadły, nie z kolokwiami z horroru. Na moim kierunku po I roku odpadła/ zrezygnowała ponad 1/3 przyjętych.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:58   #71
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Akurat merytorycznie jest on często bodaj najprostszy
W sumie to mogę się zgodzić.
Wystarczy "student killery" zaliczyć, czyli wszelkie matematyczne przedmioty + fizyka.
Zresztą da się do tego przygotować, w okresie wakacyjnym.
Ludzie, którzy nie marnowali czas w wakacje, na takim AGH przez pierwsze pół roku mogli się obijać.
Taki przykład.

Na polibudach sporo osób odpada też na II-III roku, szczególnie wydział EiTI na PW.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 09:24   #72
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Na PW?
Z czystym sumieniem - wydział EiTI to najlepszy możliwy wybór.
Jest na bardzo wysokim poziomie, jego absolwenci pracują w najbardziej prestiżowych miejscach, za świetną kasę.
Jest jednak jedno "ale" - przygotuj się na przesiew rzędu...80%.
Bardzo mało osób daje rade wytrwać do końca, ale z 2 strony - już po 3 latach są bardzo dobrym materiałem na pracownika.
[...]
Na polibudach sporo osób odpada też na II-III roku, szczególnie wydział EiTI na PW.
Ktoś Ci walnął straszną ściemę albo trafił się wyjątkowo słaby rocznik. Odsiew zwykle wynosi ok. 30 % - 50% (przy czym górna granica to słabsze roczniki). Jak się zaliczy pierwszy rok, to potem najwyżej pisze się pisma do dziekana albo idzie na wznowienie/dostaje się semestr spadochroniarza na odrobienie uwalonych przedmiotów
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:52   #73
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Ktoś Ci walnął straszną ściemę albo trafił się wyjątkowo słaby rocznik. Odsiew zwykle wynosi ok. 30 % - 50% (przy czym górna granica to słabsze roczniki). Jak się zaliczy pierwszy rok, to potem najwyżej pisze się pisma do dziekana albo idzie na wznowienie/dostaje się semestr spadochroniarza na odrobienie uwalonych przedmiotów
Ale ja mówiłem o jednym, konkretnym wydziale na PW - nie o całej uczelni.
On jest chyba nawet bardziej hardcorowy, niż WATowski WML, czy słynny bardzo nielubiany przez studentów - wydział elektryczny PWr.
Po prostu jest problem z magicznymi kolejnymi terminami/warunkami - przedmioty na III-IV semestrze są skutecznie blokowane, przez te na I-II, po prostu musisz je obowiązkowo zaliczyć.

Ogółem wszystkie wymienione to ciężkie wydziały, ale widać po ludziach, że to się opłaca.
Większość ludzi po EiTI na PW - pracuje w IT i mają się dobrze, nie mówiąc już nawet o tych, którzy pracują w CERN itp.


PS: sugerowałbym zmienić avatar na poprzedni, obecnie jest znacznie gorszy. ;x
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:01   #74
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
w przypadku inżyniera nawet jak słaby to ludziom krzywdy nie robi a i się może douczyć a zarabiać mało.
Bzdura.

W kazdej branzy trzeba uwazac, lekarz moze postawic zla diagnoze, informatyk spowodowac smierc, a filolog zle przetlumaczyc dokument prawny, z czego potem wynikna nieprzyjemnosci.

Edytowane przez Zielony24
Czas edycji: 2013-06-10 o 16:09
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:19   #75
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ale ja mówiłem o jednym, konkretnym wydziale na PW - nie o całej uczelni.
On jest chyba nawet bardziej hardcorowy, niż WATowski WML, czy słynny bardzo nielubiany przez studentów - wydział elektryczny PWr.
Po prostu jest problem z magicznymi kolejnymi terminami/warunkami - przedmioty na III-IV semestrze są skutecznie blokowane, przez te na I-II, po prostu musisz je obowiązkowo zaliczyć.

Ogółem wszystkie wymienione to ciężkie wydziały, ale widać po ludziach, że to się opłaca.
Większość ludzi po EiTI na PW - pracuje w IT i mają się dobrze, nie mówiąc już nawet o tych, którzy pracują w CERN itp.


PS: sugerowałbym zmienić avatar na poprzedni, obecnie jest znacznie gorszy. ;x
Ale ja też pisałam o tym jednym konkretnym Na elce rzadko dochodzi do blokowania się przedmiotów (raczej zdarza się w przypadku specjalizacyjnych), większość możesz powtarzać co semestr do semestru krytycznego i jeszcze dłużej, progi ECTS są coraz łatwiejsze do przeskoczenia im dalej w las. Do tego to bardzo przyjazny wydział.

Nie jest tak hardcorowo
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:27   #76
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
W kazdej branzy trzeba uwazac, lekarz moze postawic zla diagnoze, informatyk spowodowac smierc, a filolog zle przetlumaczyc dokument prawny, z czego potem wynikna nieprzyjemnosci.
Tutaj kolega ma racje. ^

Cytat:
Na elce rzadko dochodzi do blokowania się przedmiotów
Hmm, czyli jednak inaczej niż na PWr ( błędnie z góry sobie założyłem, że pewnie jest tak samo ).

Cytat:
Nie jest tak hardcorowo
Hmm, no z 2 strony jak obniżają poziom z roku na rok ( jak wszędzie ).
Jeszcze "niemal fresh" ( tego się chyba, nie da po polsku odmienić, więc zaczerpnąłem z en ) absolwenci ( swoją drogą, pracujący w konkretnych miejscach ), twierdzili, że nie jest tak izi, wręcz hardcorem powiewa.
Zresztą wbrew pozorom - akurat PW jest nawet rozpoznawalna poza krajem ( oczywiście - nie tak bardzo jak MIT itp. - ale wciąż ).

Zresztą Ty studiujesz na tym wydziale?
W sumie trudniejsze rzeczy/większe przesiewy, powinny być później. ^
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:47   #77
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Tutaj kolega ma racje. ^

Hmm, czyli jednak inaczej niż na PWr ( błędnie z góry sobie założyłem, że pewnie jest tak samo ).

Hmm, no z 2 strony jak obniżają poziom z roku na rok ( jak wszędzie ).
Jeszcze "niemal fresh" ( tego się chyba, nie da po polsku odmienić, więc zaczerpnąłem z en ) absolwenci ( swoją drogą, pracujący w konkretnych miejscach ), twierdzili, że nie jest tak izi, wręcz hardcorem powiewa.
Zresztą wbrew pozorom - akurat PW jest nawet rozpoznawalna poza krajem ( oczywiście - nie tak bardzo jak MIT itp. - ale wciąż ).

Zresztą Ty studiujesz na tym wydziale?
W sumie trudniejsze rzeczy/większe przesiewy, powinny być później. ^
Już nie (i nie, nie było później większych przesiewów).

Co do obniżania poziomu to nie jestem taka pewna, jakoś niedawno zamówili na elce któryś z kierunków i próg znacząco skoczył, ale to wiadomo - trzeba by dwa razy przejść cały cykl, żeby ocenić.

Ja zawsze twierdzę, że jak ktoś ma taaaak cięęężkooo, to niech sobie zmieni uczelnię/kierunek, bo widać, że to nie na jego umiejętności.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:51   #78
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
próg znacząco skoczył, ale to wiadomo - trzeba by dwa razy przejść cały cykl, żeby ocenić.]
A co próg ma do rzeczy?
Bardziej chodzi mi o to, że wszystkie uczelnie obecnie tną program jak leci, aby tylko więcej studentów przepuścić, albo żeby chociaż miał kto za warunki płacić.
Tak to jest...jak się robi masówkę z edukacji wyższej.

Cytat:
Ja zawsze twierdzę, że jak ktoś ma taaaak cięęężkooo, to niech sobie zmieni uczelnię/kierunek, bo widać, że to nie na jego umiejętności.
To nie jest też do końca tak.
Jak ktoś zaczyna łączyć studia z pracą, to jest ciężej, a obecnie to jest bardzo zalecane.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:09   #79
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
A co próg ma do rzeczy?
Bardziej chodzi mi o to, że wszystkie uczelnie obecnie tną program jak leci, aby tylko więcej studentów przepuścić, albo żeby chociaż miał kto za warunki płacić.
Tak to jest...jak się robi masówkę z edukacji wyższej.

To nie jest też do końca tak.
Jak ktoś zaczyna łączyć studia z pracą, to jest ciężej, a obecnie to jest bardzo zalecane.
Próg ma to do rzeczy, że nie trzeba było obniżyć poziomu, żeby nie odpadło za dużo osób (bo nie oszukujmy się, ale poziom ludzi, którzy się dostali, ma wpływ na poziom nauczania). Myślę, że ten wydział ma takie obłożenie, że nie trzeba odpuszczać studentom. Jak pisałam - przesiew zazwyczaj nie był taki znaczący, więc to był wyjątek albo ściema i warunki ma kto płacić.

Przeważająca większość pracuje w trakcie studiów, no i...?
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 18:37   #80
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Politechnika?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;41251347]Próg ma to do rzeczy, że nie trzeba było obniżyć poziomu, żeby nie odpadło za dużo osób (bo nie oszukujmy się, ale poziom ludzi, którzy się dostali, ma wpływ na poziom nauczania). Myślę, że ten wydział ma takie obłożenie, że nie trzeba odpuszczać studentom. Jak pisałam - przesiew zazwyczaj nie był taki znaczący, więc to był wyjątek albo ściema i warunki ma kto płacić.[/QUOTE]
Ja w ogóle nie rozumiem tego obniżania progów w przypadku niektórych kierunków . Wiadomo, że jeśli na taką filozofię jest niecała osoba na miejsce to biorą każdego. Ale już psychologia, jeden z najbardziej obleganych kierunków, nie potrzebuje moim zdaniem obniżania progów, więc dlaczego to robią?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:54   #81
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem tego obniżania progów w przypadku niektórych kierunków . Wiadomo, że jeśli na taką filozofię jest niecała osoba na miejsce to biorą każdego. Ale już psychologia, jeden z najbardziej obleganych kierunków, nie potrzebuje moim zdaniem obniżania progów, więc dlaczego to robią?
Pierwszy raz słyszę o tym, by to uczelnia obniżała progi. Próg kształtuje się raczej w zależności od tego, z jakimi wynikami i ile osób wybiera się na dany kierunek. Liczba miejsc zostanie ta sama, dostają się tylko najlepsi z tych, którzy się zgłosili - i wynik tego ostatniego, który się dostał, to jest próg.
Uczelnia może co najwyżej zwiększyć ilość studentów na roku...
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:02   #82
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Politechnika?

Ojeju, nie chodziło mi o progi, tylko o warunki przyjmowania . Nie wiem czemu plątał mi się w głowie ten próg.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:41   #83
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem tego obniżania progów w przypadku niektórych kierunków . Wiadomo, że jeśli na taką filozofię jest niecała osoba na miejsce to biorą każdego. Ale już psychologia, jeden z najbardziej obleganych kierunków, nie potrzebuje moim zdaniem obniżania progów, więc dlaczego to robią?
Na uczelniach prywatnych rozumiem obniżanie wymagań, ale na publicznych? Wiem, że masowe uwalanie ponad normę bywa kontrolowane przez władze uczelni.

Co do skoczenia progu, to miałam raczej na myśli, że inaczej się pracuje z osobami dobrymi a olimpijczykami (a skok progu był taki, że górna połowa osób miała maksa z fizyki i matmy). Można to zaobserwować chociażby na jednoczesnych mat-inf na UW - sami olimpijczycy, więc i poziom zawrotny.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:56   #84
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Na uczelniach prywatnych rozumiem obniżanie wymagań, ale na publicznych?
Przecież ten proces już trwa od lat.
W dodatku dolicz, że w rozwój u nas mało się inwestuje - uczelnie często jadą na archaicznym sprzęcie, nawet podręczników i programu nie chce im się "apdejtować".
No i przepuszcza też się zdecydowanie więcej ludzi, niż kiedyś.

To jest już nawet zauważalne od początku procesu edukacji - obniża się wymagania w podstawówkach, gimnazjach i liceach - upraszcza się matury, aby jak najwięcej ludzi zdało i można ich było wysłać na studia.
Kiedyś taka analiza matematyczna - to przecież normalnie była w programie 4-letniego LO, teraz jej nie ma.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:00   #85
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Politechnika?

upraszcza się matury? no chyba nie z rozszerzonych przedmiotów, bo niektóre matury z nich są coraz bardziej pokręcone
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:01   #86
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
upraszcza się matury? no chyba nie z rozszerzonych przedmiotów, bo niektóre matury z nich są coraz bardziej pokręcone
spokojnie, Pan Troll chce się czuć najlepszy, bo on miał trudniejszą maturę (według niego).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:04   #87
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
upraszcza się matury? no chyba nie z rozszerzonych przedmiotów, bo niektóre matury z nich są coraz bardziej pokręcone
Podstawowe są znacznie prostsze - taka matematyka teraz, a wcześniej to kosmos.
Rozszerzenia przez 2005 też były trudniejsze.

Cytat:
spokojnie, Pan Troll chce się czuć najlepszy, bo on miał trudniejszą maturę (według niego).
Ja miałem akurat najprostsze z możliwych ( no z wyjątkiem wosu, który był wyjątkowo trudny ).
I kto tutaj trolluje, kłamiąc w dodatku?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:06   #88
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Politechnika?

kłamiąc
dobra, idę na zjeść kolację bo już mi się odechciewa od pana najlepszego.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:08   #89
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Politechnika?

Cytat:
kłamiąc
Wymyślanie i podawanie informacji niezgodnych z prawdą jest kłamstwem - nie wiem, gdzie Ty tu widzisz sprzeczność.

Cytat:
bo już mi się odechciewa od pana najlepszego.
Ty to powiedziałaś.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:11   #90
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Politechnika?

akurat robiłam z dwóch przedmiotów roz matury przed 2005 i trudniejsze to one na pewno nie były
ale przecież jak każdy kto się z Tobą nie zgadza kłamię
idź się pobaw w piaskownicy boś nudny
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.