Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-08, 12:58   #3151
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Te dwie, ale nie umiem Ci dokladnie wytłumaczyć w których miejscach sa plaszcze. Z reszta tam jest bardzo sezonowo.

Tez nie przepadam za chodzeniem tam, ale trzeba niestety isc metodycznie alejka po alejce i byc wytrwałym wtedy znajduje się perełki.

Zdecydowanie lepiej jechać z lista i szukać konkretnych rzeczy (i to tak do 5 różnych z mojego doswiadcxenia), bo jak jedziesz tak ogólnie to będziesz patrzyc wszedzie, a jak jesteś na misji to ignorujesz wszystko co nie jest na liście. Załącznik 7726994

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
A no i od razu sobie sprawdz u nich na stronie ktore dni sa na detal i wchodząc do sklepu zaczynaj od pytania czy detal. Bo szkoda czasu.

Tam są takie dwa butiki gdzie zawsze mi się wszystko podoba ale sprzedają tylko hurt. Raz jakas babka sie nade mną zlitowała i jak brała w hurcie to wzięła jedna kosxule dla mnie i mi odsprzedała, ale potem pare razy prosiłam i sie mi nikt zgodzić nie chciał (nawet z marżą)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:00   #3152
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 16:24
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:09   #3153
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Te dwie, ale nie umiem Ci dokladnie wytłumaczyć w których miejscach sa plaszcze. Z reszta tam jest bardzo sezonowo.

Tez nie przepadam za chodzeniem tam, ale trzeba niestety isc metodycznie alejka po alejce i byc wytrwałym wtedy znajduje się perełki.

Zdecydowanie lepiej jechać z lista i szukać konkretnych rzeczy (i to tak do 5 różnych z mojego doswiadcxenia), bo jak jedziesz tak ogólnie to będziesz patrzyc wszedzie, a jak jesteś na misji to ignorujesz wszystko co nie jest na liście. Załącznik 7726994

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję. Zapiszę sobie te mapkę, bo tak, jak mówisz, tam jest bardzo sezonowo i chyba jeszcze muszę zaczekać z zakupami tam.

A na chodzenie i oglądanie tak ogólnie to nigdy przenigdy bym tam nie pojechała. Zawsze jechałam po 1 max 2 konkretne rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Marta, a jesteś pewna, że to ma być płaszcz? U mnie stanęło na kurtkach, bo w płaszczu (obowiązkowo za wielkim, w końcu kobieta zaczyna się od 170 ) wyglądam dokładnie tak jak to opisałaś - dziecięce przebieranki z babcinej szafy.
Tak, jestem pewna, bo okropnie marznę i dla mnie sezon na kurtki kończy się, gdy temperatura spada ponizej 7-8 stopni. Jakbym poruszała się wyłącznie samochodem, to pewnie sprawa wyglądałaby inaczej, ale sporo chodze i jeżdżę mpk, więc w kurtce mi za zimno.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A no i od razu sobie sprawdz u nich na stronie ktore dni sa na detal i wchodząc do sklepu zaczynaj od pytania czy detal. Bo szkoda czasu.

Tam są takie dwa butiki gdzie zawsze mi się wszystko podoba ale sprzedają tylko hurt. Raz jakas babka sie nade mną zlitowała i jak brała w hurcie to wzięła jedna kosxule dla mnie i mi odsprzedała, ale potem pare razy prosiłam i sie mi nikt zgodzić nie chciał (nawet z marżą)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ok, dziękuję za podpowiedź. Nic tak nie frustruje jka upatrzenie sobie czegoś idealnego, a później okazuje się, że nie można tego kupić. I później już się tylko porównuje do tego "ideału"

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88124942]Czy ktoś mógłby mi doradzić odnośnie typu kolorystycznego?
z natury jestem ciemną popielatą szatynką (fryzjerka mówiła, że mam bardzo zimny kolor), oczy ciemny brąz, ale tak jakby z ciepłym blaskiem, w słońcu wręcz miedziany brąz, czarna oprawa oczu i brwi, skóra zimą bladojasna (widać duży kontrast między włosami a skórą), latem trochę ciemniejsza, posiadam złotobrązowe piegi, ale słabo widoczne.
Dobrze mi w kolorach takich jak: niebieski, szmaragd, fiolety, fuksja, czerwień, czerń i biel. Źle mi w jesiennych kolorach. Niby to wszystko podchodzi pod kolorystyczną Zimę, pomijając piegi w kolorze ciepłym i żyły w kolorze zielononiebieskim, fioletowym... Już sama nie wiem, czy to może być tak, że karnację mam neutralną, mieszaną, ale reszta przemawia za Zimą? A jeśli jestem Zimą to którą z podtypów? Ciemną czy czystą? Bo chłodną raczej nie?
Jak komuś się będzie chciało zagłębić w ten opis to będę bardzo wdzięczna [/QUOTE]

Po kolorach, które wskazujesz, bardziej mi wygląda na Czystą Zimę, ale wszystko zależy od konkretnych odcieni
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:13   #3154
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88124942]Czy ktoś mógłby mi doradzić odnośnie typu kolorystycznego?
z natury jestem ciemną popielatą szatynką (fryzjerka mówiła, że mam bardzo zimny kolor), oczy ciemny brąz, ale tak jakby z ciepłym blaskiem, w słońcu wręcz miedziany brąz, czarna oprawa oczu i brwi, skóra zimą bladojasna (widać duży kontrast między włosami a skórą), latem trochę ciemniejsza, posiadam złotobrązowe piegi, ale słabo widoczne, skłonność do rumieńców.
Dobrze mi w kolorach takich jak: niebieski, szmaragd, fiolety, fuksja, czerwień, czerń i biel. Źle mi w jesiennych kolorach. Niby to wszystko podchodzi pod kolorystyczną Zimę, pomijając piegi w kolorze ciepłym i żyły w kolorze zielononiebieskim, fioletowym... Już sama nie wiem, czy to może być tak, że karnację mam neutralną, mieszaną, ale reszta przemawia za Zimą? A jeśli jestem Zimą to którą z podtypów? Ciemną czy czystą? Bo chłodną raczej nie?
Jak komuś się będzie chciało zagłębić w ten opis to będę bardzo wdzięczna [/QUOTE]Pasuja Ci niby zimowe kolory, a jednak z Twojego opisu przebija cos o cieple. Po samym tym opisie brzmisz jak Kontrastowa Zima lub Kontrastowa Wiosna.

Jak wygląda u Ciebie sytuacja z czerwonymi i hot pink szminkami?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:16   #3155
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

O, a ja odwrotnie. Marznę w tych wszystkich wełnianych, eleganckich płaszczach. Muszę mieć pikowaną kurtkę. Płaszczyk to tak właśnie na 8+, chociaż wiem, że jest technika z cienką puchówką pod spód.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:23   #3156
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
O, a ja odwrotnie. Marznę w tych wszystkich wełnianych, eleganckich płaszczach. Muszę mieć pikowaną kurtkę. Płaszczyk to tak właśnie na 8+, chociaż wiem, że jest technika z cienką puchówką pod spód.
Te plaszcze welniane z sieciowek, włączając w to Zare sa z bardzo cienkiego materiału.

Porzadna gruba welna jest cieplutka, ale to trudno kupić, bo trzeba iść do specjalnego sklepu z płaszczami (a w tych najyrazniej kupują tylko panie 50+ bo najmniejsze rozmiary to często duze 38),
no i cena też nie jest niska. Mieszanka zwykłej wełny i alpaki jest super.

Marta ma możliwość pojechania do Ptaka, ja juz tez planuje tam zakup plaszcza zimowego w tym sezonie (mysle ze sie tam pojawia na poczatku listopada). Ale przyznam ze gdybym tego miejsca nie znala to pewnie też bym nie chodziła w wełnianych płaszczach, bo nie miałabym gdzie porządnego kupic.

A z mojego punktu widzenia zaleta plaszcza wełnianego nad puchowka jest taka: jeżdżę do pracy pociągiem, puchowke musze ściągnąć natychmiast jak wsiądę bo inaczej się zleje potem, a welniany plaszcz wystarczy ze rozepne, a jak mam spacer z pociągu do pracy to tez mnie odpowiednio grzeje.


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:28   #3157
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Myślisz, że dostałabym w Ptaku XS-kę?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 13:28   #3158
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
O, a ja odwrotnie. Marznę w tych wszystkich wełnianych, eleganckich płaszczach. Muszę mieć pikowaną kurtkę. Płaszczyk to tak właśnie na 8+, chociaż wiem, że jest technika z cienką puchówką pod spód.
Ja na naprawdę niskie temperatury mam puchowy płaszcz. Nie upiększa mnie za specjalnie, ale jak jest naprawdę zimno, to i tak jestem tak opatulona, że mam to gdzieś.
Mam na przejściowe temperatury płaszcz szlafrokowy na samej cienkiej podszewce. Na ciut chłodniejsze dni mam wełniany tez na cienkiej podszewce.
Na okolice 0 do - 5 stopni mam płaszcz z pikowaną, watowaną podszewką, który znalazłam kilka lat temu w Top Secret. Szczyt marzeń, bo jeszcze do tego ma kaptur. A jak dodać do tego nie najgorszy krój i asymetryczne zapięcie (tzn idzie pionowo, ale nie na środku, tylko po boku), bordowy kolor i jeszcze to, że kupiłam go na przecenie, to teraz myślę, że wygrałam chyba wtedy szóstkę w totka, bo od tamtej pory nie widziałam w żadnej sieciowe płaszcza z watowaną podszewką.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:30   #3159
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88124942]Czy ktoś mógłby mi doradzić odnośnie typu kolorystycznego?
z natury jestem ciemną popielatą szatynką (fryzjerka mówiła, że mam bardzo zimny kolor), oczy ciemny brąz, ale tak jakby z ciepłym blaskiem, w słońcu wręcz miedziany brąz, czarna oprawa oczu i brwi, skóra zimą bladojasna (widać duży kontrast między włosami a skórą), latem trochę ciemniejsza, posiadam złotobrązowe piegi, ale słabo widoczne, skłonność do rumieńców.
Dobrze mi w kolorach takich jak: niebieski, szmaragd, fiolety, fuksja, czerwień, czerń i biel. Źle mi w jesiennych kolorach. Niby to wszystko podchodzi pod kolorystyczną Zimę, pomijając piegi w kolorze ciepłym i żyły w kolorze zielononiebieskim, fioletowym... Już sama nie wiem, czy to może być tak, że karnację mam neutralną, mieszaną, ale reszta przemawia za Zimą? A jeśli jestem Zimą to którą z podtypów? Ciemną czy czystą? Bo chłodną raczej nie?
Jak komuś się będzie chciało zagłębić w ten opis to będę bardzo wdzięczna [/QUOTE]
Ustal czy jesteś raczej ciepła czy czysta.
Z opisu da się ustalić tylko to, że będziesz typem o raczej wysokim zakresie kontrastu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:30   #3160
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja na naprawdę niskie temperatury mam puchowy płaszcz. Nie upiększa mnie za specjalnie, ale jak jest naprawdę zimno, to i tak jestem tak opatulona, że mam to gdzieś.

Mam na przejściowe temperatury płaszcz szlafrokowy na samej cienkiej podszewce. Na ciut chłodniejsze dni mam wełniany tez na cienkiej podszewce.

Na okolice 0 do - 5 stopni mam płaszcz z pikowaną, watowaną podszewką, który znalazłam kilka lat temu w Top Secret. Szczyt marzeń, bo jeszcze do tego ma kaptur. A jak dodać do tego nie najgorszy krój i asymetryczne zapięcie (tzn idzie pionowo, ale nie na środku, tylko po boku), bordowy kolor i jeszcze to, że kupiłam go na przecenie, to teraz myślę, że wygrałam chyba wtedy szóstkę w totka, bo od tamtej pory nie widziałam w żadnej sieciowe płaszcza z watowaną podszewką.
Mialam plaszcz z Top Secret z watowana podszewka i z bardzo dobrej wełny. To był mój pierwszy plaszcz i nosilam go 8 sezonow zanim się wytarł przy mankietach i kieszeniach. Miał piękny czerwony kolor.

Niestety Top Secret nie szyję juz takich plaszczy od lat

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:32   #3161
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Pasuja Ci niby zimowe kolory, a jednak z Twojego opisu przebija cos o cieple. Po samym tym opisie brzmisz jak Kontrastowa Zima lub Kontrastowa Wiosna.

Jak wygląda u Ciebie sytuacja z czerwonymi i hot pink szminkami?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Zimą właśnie wyglądam jak Kontrastowa Zima, trochę jak Morticia Addams...
Latem właśnie te złotobrązowe piegi wychodzą i skóra jakby sprawia wrażenie ciepłej + miedzianobrązowe oczy w słońcu.

Czerwona szminka nie pasuje za bardzo, jasne róże odpadają, w rdzawych brązach źle, najlepiej mi w burgundzie (podobno), ale zazwyczaj nie używam szminek
pomadka Disguise, kolor 03 Burgundy Chef wygląda chyba najlepiej

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-09-08 o 13:37
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 13:33   #3162
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Myślisz, że dostałabym w Ptaku XS-kę?
W zeszłym roku mieli 34 na wiosnę z lżejszych. Za zimowym chciałam jechac ale rodzice byli tydzien wvzrsniej i powiedzieli mi ze juz za późno. Dlatego teraz mysle o poczatku listopada.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:36   #3163
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Mialam plaszcz z Top Secret z watowana podszewka i z bardzo dobrej wełny. To był mój pierwszy plaszcz i nosilam go 8 sezonow zanim się wytarł przy mankietach i kieszeniach. Miał piękny czerwony kolor.

Niestety Top Secret nie szyję juz takich plaszczy od lat

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Mój niestety nie jest wełniany, a poliesteowy, chyba z niewielka domieszką wełny. I zmechacił mi się już mocno po bodajże 4 sezonach. Co i tak jest rekordowym wynikiem jak na poliestrowy płaszcz za bodajże 180 zł
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:40   #3164
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88124999]Zimą właśnie wyglądam jak Kontrastowa Zima, trochę jak Morticia Addams...
Latem właśnie te złotobrązowe piegi wychodzą i skóra jakby sprawia wrażenie ciepłej + miedzianobrązowe oczy w słońcu.

Czerwona szminka nie pasuje za bardzo, jasne róże odpadają, w rdzawych brązach źle, najlepiej mi w ciemnym burgundzie (podobno), ale zazwyczaj nie używam szminek[/QUOTE]
Czyli nie wydajesz się czysto chłodnym typem.
Jakbyś chciała, to możesz dołączyć do tablicy na Pintereście i tam wrzucać zdjęcia z przymiarkami ubrań i testami pomadek.
Ciemny burgund wskazuje teoretycznie na Głęboką Zimę, ale niekoniecznie, bo burgund to też kolor Zgaszonego Lata. W ogóle Zgaszone Lato często myli się z Głęboką Zimą, jeśli ma ciemniejszą kolorystykę. Różnica oczywiście tkwi w twarzowości czerni i bieli (u Głębokiej Zimy duża, zwłaszcza w czerni od stóp do głów wyglądają bardzo dobrze, jako prawdopodobnie jedyny typ) oraz stopni nasycenia kolorów (bardzo niski u Zgaszonego Lata, umiarkowanie wysoki u Głębokiej Zimy, ale w żadnych wypadku jaskrawy).
Ta pomadka faktycznie wygląda dość mrocznie

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-09-08 o 13:41
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 13:58   #3165
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88125013]Czyli nie wydajesz się czysto chłodnym typem.
Jakbyś chciała, to możesz dołączyć do tablicy na Pintereście i tam wrzucać zdjęcia z przymiarkami ubrań i testami pomadek.
Ciemny burgund wskazuje teoretycznie na Głęboką Zimę, ale niekoniecznie, bo burgund to też kolor Zgaszonego Lata. W ogóle Zgaszone Lato często myli się z Głęboką Zimą, jeśli ma ciemniejszą kolorystykę. Różnica oczywiście tkwi w twarzowości czerni i bieli (u Głębokiej Zimy duża, zwłaszcza w czerni od stóp do głów wyglądają bardzo dobrze, jako prawdopodobnie jedyny typ) oraz stopni nasycenia kolorów (bardzo niski u Zgaszonego Lata, umiarkowanie wysoki u Głębokiej Zimy, ale w żadnych wypadku jaskrawy).
Ta pomadka faktycznie wygląda dość mrocznie [/QUOTE]

Mi właśnie bardzo dobrze w ciemnych nasyconych kolorach, ale nie wybitnie jaskrawych, super w bieli, czerni i czerwieni i innych zimowych chłodnych kolorach. To może faktycznie ta Zima, w jasnych kolorach i pastelach wyglądam słabo, w pomarańczach i brązie źle, gryzie się z czarną oprawą oczu i brwiami. Już sama nie wiem, nie będę może za dużo kombinować, ale faktycznie te typy bywają skomplikowane. Może trzeba też stworzyć Przedwiośnie z elementami ciepłymi, chyba byłby to najbrzydszy typ, bo kojarzy się głównie z błotem
Dziękuję za ocenę
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 14:04   #3166
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88125041]Mi właśnie bardzo dobrze w ciemnych nasyconych kolorach, ale nie wybitnie jaskrawych, super w bieli, czerni i czerwieni i innych zimowych chłodnych kolorach. To może faktycznie ta Zima, w jasnych kolorach i pastelach wyglądam słabo, w pomarańczach i brązie źle, gryzie się z czarną oprawą oczu i brwiami. Już sama nie wiem, nie będę może za dużo kombinować, ale faktycznie te typy bywają skomplikowane. Może trzeba też stworzyć Przedwiośnie z elementami ciepłymi, chyba byłby to najbrzydszy typ, bo kojarzy się głównie z błotem
Dziękuję za ocenę [/QUOTE]No właśnie takim przedwiosniem są Kontrastowa Zima i Wiosna. One w sobie lacza zimno i ciepło. Ale w innym chyba aspekcie niz Ty to widzisz. Bo to typy, ktore dostają wiecej światła, lacza sie z wydłużającym dniem i jaskrawoascia kontrastu miedzy śniegiem a zimowym niebem. Ja to błoto pośniegowe widze w szaro-bezach Kontrastowej Wiosny, ale do tego jest dodane mnostwo nasyconych barw pierwszych pąków, kwiatów, kiedy przyroda szaleje w promieniach nabierającego siły słońca I w tym aspekcie przedwiośnie jest piękne.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 14:50   #3167
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 16:25
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 14:57   #3168
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88125119]Podoba mi się Twoje artystyczne spojrzenie na ten typ, moje chyba było zbyt pesymistyczne

A co myślisz o aktorce Gillian Anderson? Mi niesamowicie się podoba jej uroda, chyba podchodzi pod Ciepłą Wiosnę, bardzo ładnie wyglądała w miedzianych włosach. Teraz na siłę robi z siebie platynkę w wersji Jasnego Lata. Uważam, że straciła sporo wdzięku przez tą przemianę, już z złotym lub miedzianym blondzie chyba wyglądała lepiej.
Tak samo Kate Winslet, w rudych włosach wyglądała zjawiskowo a później przeszła na blond, ale przynajmniej nie platynowy...

Która wersja lepsza? (tu nie widać platyny)



---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Trochę przesadziłam z tym zdjęciem... [/QUOTE]
W rudym, oczywiście
Głęboka Zima to z kolei, wbrew nazwie, początek zimy. Można sobie ją wyobrazić jako grudniowy wieczór albo głęboką noc:
https://www.pinterest.fr/msfeliciamm...-winter-night/
Fajnie by było, jakbyś okazała się tym wcale nie tak częstym typem kolorystycznym. Większość populacji jednak lepiej wygląda w jaśniejszych i cieplejszych tonacjach. Tym bardziej zachęcam do dołączenia na Pintereście
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 15:15   #3169
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88125119]Podoba mi się Twoje artystyczne spojrzenie na ten typ, moje chyba było zbyt pesymistyczne

A co myślisz o aktorce Gillian Anderson? Mi niesamowicie się podoba jej uroda, chyba podchodzi pod Ciepłą Wiosnę, bardzo ładnie wyglądała w miedzianych włosach. Teraz na siłę robi z siebie platynkę w wersji Jasnego Lata. Uważam, że straciła sporo wdzięku przez tą przemianę, już z złotym lub miedzianym blondzie chyba wyglądała lepiej.
Tak samo Kate Winslet, w rudych włosach wyglądała zjawiskowo a później przeszła na blond, ale przynajmniej nie platynowy...

Która wersja lepsza? (tu nie widać platyny)



---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Trochę przesadziłam z tym zdjęciem... [/QUOTE]Hehe, jestem doktorem inżynierem wiec nawet nie wiesz jak miło jest słyszeć, że mam artystyczną stronę Maggie mnie zaraziła tym patrzeniem na typy przez pryzmat pejzażu.

O aktorkach nie myślę nic, bo sama ledwo raczkuje w tych analizach wszystkich, a u aktorek jest dobierana cala stylizacja, makijaz i oświetlenie tak żeby pasowało do koncepcji.

Rano do kawy czytalam jakis wywiad z kostiumografka, ktora mówiła wlasnie ze najważniejszy jest charakter nagrywanej sceny i to jakie wrazenie ma stworzyć. Inne kolory się dobiera do scen sentymentalnych, intymnych, walk o wladze czy dramatycznych. Potem ubranie musi się pieknie fotografować, ale nie przesłaniać mimiki. A aktor to dla niej w sumie piekna glina, ktora dopiero kształtuje pod swoja wizje. Oczywiscie w kwestii wyglądu, bo gra aktorska to całkiem inny temat.

Domyslam sie ze podobnie jest z sesjami zdjęciowymi. A zdjec z czerwonych dywanów jakos nie trawie, bo te flesze wszystko mega wyostrzają.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88125144]W rudym, oczywiście

Głęboka Zima to z kolei, wbrew nazwie, początek zimy. Można sobie ją wyobrazić jako grudniowy wieczór albo głęboką noc:

https://www.pinterest.fr/msfeliciamm...-winter-night/

Fajnie by było, jakbyś okazała się tym wcale nie tak częstym typem kolorystycznym. Większość populacji jednak lepiej wygląda w jaśniejszych i cieplejszych tonacjach. Tym bardziej zachęcam do dołączenia na Pintereście[/QUOTE]To jeśli chodzi o te dwa konkretne zdjecia, to ja wole prawe.

Ale kolor z sexed to chyba już za duzo.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

A tak z innej beczki, to jak sie wlasciwie współcześnie nosi spodnie ktore nie sa skinny z butami zima?

Bo czy spodnie maja być na tyle szerokie zeby zasłonić gore botków? A może je trzeba do kozaków (ale tu z kolei sylwetke bedzie ciąc). A jeśli maja zasłonić botki, to na jakiej długości powinny się kończyć?

Szczerze mówiąc to tak mocno się opatrzyłam z botkami do skinny przez te lata że autentycznie nie wiem jak się powinno łączyć spodnie z butami zimą.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-09-08 o 15:07
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-08, 15:28   #3170
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki, to jak sie wlasciwie współcześnie nosi spodnie ktore nie sa skinny z butami zima?

Bo czy spodnie maja być na tyle szerokie zeby zasłonić gore botków? A może je trzeba do kozaków (ale tu z kolei sylwetke bedzie ciąc). A jeśli maja zasłonić botki, to na jakiej długości powinny się kończyć?

Szczerze mówiąc to tak mocno się opatrzyłam z botkami do skinny przez te lata że autentycznie nie wiem jak się powinno łączyć spodnie z butami zimą.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem raczej do kozaków lub botków z wyższa i wąska cholewka (np taka skarpetowa), ale to wszystko zależy od spodni, ich szerokości i długości. W każdym razie but na być zakryty. No i moim zdaniem przy staniu czy chodzie raczej lepiej jak brzeg cholewki jest ukryty, zresztą swiecenie gola skóra jest niepraktyczne zimą
https://pin.it/59oacV5
https://pin.it/7iidLtO
https://pin.it/7KvYpGr
https://pin.it/3iK1P7x
https://pin.it/tGnDGqB
https://pin.it/3xVLLES
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 15:32   #3171
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem raczej do kozaków lub botków z wyższa i wąska cholewka (np taka skarpetowa), ale to wszystko zależy od spodni, ich szerokości i długości. W każdym razie but na być zakryty. No i moim zdaniem przy staniu czy chodzie raczej lepiej jak brzeg cholewki jest ukryty, zresztą swiecenie gola skóra jest niepraktyczne zimą
https://pin.it/59oacV5
https://pin.it/7iidLtO
https://pin.it/7KvYpGr
https://pin.it/3iK1P7x
https://pin.it/tGnDGqB
https://pin.it/3xVLLES
O dzięki Marta, bardzo poglądowo ♡♡♡

A widzialyscie jak to ma wyglądać dla mimo wszystko dosc wąskich spodni ale juz nie obcisłych?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-09-08 o 15:34
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 17:47   #3172
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88123330]Rozumiem, że widziałaś podobne propozycje w internetach? Ja się wzdrygam na te wszystkie zestawienia z blokowaniem kolorów, które sprowadzają typy czyste do kiczu i pstrokacizny. W życiu nie ubrałabym się, pomijając typ sylwetki, np. tak:
https://www.pinterest.fr/pin/93379392248598822/
https://www.pinterest.fr/pin/146296687869199115/
https://www.pinterest.fr/pin/492649946711776/
Najlepiej olej te wszystkie wytyczne i łącz kolory wg. swojego poczucia estetyki.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Akurat róż z czerwienią to mi ostatnio nawet ładnie wychodził. Oc,ywiscie kolory dla BSp sa odrobine inne i chyba minimalnie delikatniejsze od tych dla BW.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Podoba mi się ostatnie połączenie różu i czerwieni i wcale nie wydaje mi się tandetne.


Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
@chimay a co byś powiedziała na takie połączenie kolorow dla LSp? Raczej na letni sezon, ale ja się przyznam, że mi się bardzo spodobało. A nie wydaje się to takie sztampowe ani oklepane, raczej nie widuje tego na ulicy.Załącznik 7726988

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88124770]Ani cukierkowe, na co narzekała chimay. Rzekłabym, że wręcz stonowane.[/QUOTE]

No nie jest cukierkowe, bo jest majtkowe Ten beż kojarzy mi się przede wszystkim z bielizną bezszwową.
Wrzuciłam 3 zdjęcia moich jasnych ciuchów zestawionych z innymi jasnymi oraz granatem (tak je przeważnie noszę). Te jasne mi się nie podobają.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dziewczyny próbuję wykombinować coś z fryzurą do pracy (czyli związane włosy). Wrzuciłam zdjecie do albumu, bo tak się zastanawiam czy nie nastroszylam za bardzo tego frontu xD

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Bardzo twarzowa fryzura. Też mi się wydaje dla typów yang.


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
O, a ja odwrotnie. Marznę w tych wszystkich wełnianych, eleganckich płaszczach. Muszę mieć pikowaną kurtkę. Płaszczyk to tak właśnie na 8+, chociaż wiem, że jest technika z cienką puchówką pod spód.
Chyba mamy podobne odczucia co do ubrań, bo ja także marznę w wełnianych płaszczach, także tych droższych i ze 100% wełny.
Tylko jeden miałam bardzo ciepły, pod który mogłam założyć zwykłą bluzkę i nic ponad to, ale on był dodatkowo ocieplany pikowaną warstwą od środka. Większośc płaszczy nie jest ocieplana i pewnie coraz rzadziej będzie biorąc pod uwagę zmiany klimatu (buty też już trudno kupić ocieplane).

Niestety nie czuję tej rewelacyjnej ciepłoty, którą to ponoć daje wełna. Jak czytam te porady typu jak nie marznąć, to się zastanawiam, czy one są pisane dla osób, które spedziły całe życie na równiku i właśnie przeprowadziły się do Europy?

I jeszcze co do płaszczy, to niestety żeby one były wygodne, to albo muszą być szyte na miarę albo po prostu większe o 1-2 numery od normalnych ciuchów. Obecnie odchodzi się od ultra skinny fasonów i to chyba akurat w przypadku płaszczy jest dobre.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A widzialyscie jak to ma wyglądać dla mimo wszystko dosc wąskich spodni ale juz nie obcisłych?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Tu jest raczej większa dowolność, nogawka może zachodzić na cholewkę botków, być mniej więcej na jej wysokości albo odsłaniać trochę nogi.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-09-08 o 18:01
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 17:58   #3173
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podoba mi się ostatnie połączenie różu i czerwieni i wcale nie wydaje mi się tandetne.













No nie jest cukierkowe, bo jest majtkowe Ten beż kojarzy mi się przede wszystkim z bielizną bezszwową.

Wrzuciłam 3 zdjęcia moich jasnych ciuchów zestawionych z innymi jasnymi oraz granatem (tak je przeważnie noszę). Te jasne mi się nie podobają.







Bardzo twarzowa fryzura. Też mi się wydaje dla typów ying.









Chyba mamy podobne odczucia co do ubrań, bo ja także marznę w wełnianych płaszczach, także tych droższych i ze 100% wełny.

Tylko jeden miałam bardzo ciepły, pod który mogłam założyć zwykłą bluzkę i nic ponad to, ale on był dodatkowo ocieplany pikowaną warstwą od środka. Większośc płaszczy nie jest ocieplana i pewnie coraz rzadziej będzie biorąc pod uwagę zmiany klimatu (buty też już trudno kupić ocieplane).



Niestety nie czuję tej rewelacyjnej ciepłoty, którą to ponoć daje wełna. Jak czytam te porady typu jak nie marznąć, to się zastanawiam, czy one są pisane dla osób, które spedziły całe życie na równiku i właśnie przeprowadziły się do Europy?



I jeszcze co do płaszczy, to niestety żeby one były wygodne, to albo muszą być szyte na miarę albo po prostu większe o 1-2 numery od normalnych ciuchów. Obecnie odchodzi się od ultra skinny fasonów i to chyba akurat w przypadku płaszczy jest dobre.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------





Tu jest raczej większa dowolność, nogawka może zachodzić na cholewkę botków, być mniej więcej na jej wysokości albo odsłaniać trochę nogi.
Dzieki Chimay.

A co do zdjęć to wiem, że nie zmieni to Twojego zdania, ale sweter dzielony na trzy (jest świetny, co to za marka?) z różowymi spodniami wyglada lżej, świeżej i zabawniej. Absolutnie nie wygladasz w tym infantylnie. Żółty sweterek z błękitnymi dżinsami tez mi się bardziej podoba na Tobie. Polaczenie seledynu i różu jest faktycznie tandetne mimo, że twarz promienieje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 18:07   #3174
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

No nie jest cukierkowe, bo jest majtkowe Ten beż kojarzy mi się przede wszystkim z bielizną bezszwową.
Wrzuciłam 3 zdjęcia moich jasnych ciuchów zestawionych z innymi jasnymi oraz granatem (tak je przeważnie noszę). Te jasne mi się nie podobają.
Bardzo świeżo i energicznie!
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 18:07   #3175
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dostałam idealne jeansy! Nie zrobiłam zdjęcia, ale w skrócie są proste, obcisłe w udach, przed kostkę i z wysokim stanem (wzięłam białe i domawiam niebieskie). W ubiegłym roku udało mi się kupić podobne, ale średni stan, a ja jestem usatysfakcjonowana, jak mi się fałdki chowają za pasek i wszystko siedzi właściwie zdyscyplinowane, bo i wtedy można zaszaleć z crop topem.

Chimay po tym jak spędziłam zimę w Londynie zrozumiałam pod kogo są robione te wszystkie "zimowe" okrycia z sieciówek, no ale tam w lutym nikogo nie dziwiły gołe nogi i szpilki dziewczyn jadących na imprezę, a mnie wystarczała bluza "miś", skóra i parasol.

Bardzo mi się podobasz w wersji z błękitnymi jeansami. Do różowych założyłabym melanżowy szary t-shirt. Róż z miętą są zbyt słodkie, ale te zestawy z granatem dają taki wyblakły efekt.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 18:27   #3176
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dzieki Chimay.

A co do zdjęć to wiem, że nie zmieni to Twojego zdania, ale sweter dzielony na trzy (jest świetny, co to za marka?) z różowymi spodniami wyglada lżej, świeżej i zabawniej. Absolutnie nie wygladasz w tym infantylnie. Żółty sweterek z błękitnymi dżinsami tez mi się bardziej podoba na Tobie. Polaczenie seledynu i różu jest faktycznie tandetne mimo, że twarz promienieje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Różowa bluza jest z &other stories, ale obecnie widzę że nie mają już wcale ciuchów z kontrastowymi wstawkami, a kiedyś było ich więcej. Teraz wszystko monochromatyczne lub właśnie w jasnych, ciepłych barwach.

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Bardzo świeżo i energicznie!

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podobasz w wersji z błękitnymi jeansami. Do różowych założyłabym melanżowy szary t-shirt. Róż z miętą są zbyt słodkie, ale te zestawy z granatem dają taki wyblakły efekt.
Tak myślałam, że będzie się Wam podobać Ja nawet butów nie mam ani jednych jasnych, które by się nadawały do letnich jasnych, outfitów

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dostałam idealne jeansy! Nie zrobiłam zdjęcia, ale w skrócie są proste, obcisłe w udach, przed kostkę i z wysokim stanem (wzięłam białe i domawiam niebieskie). W ubiegłym roku udało mi się kupić podobne, ale średni stan, a ja jestem usatysfakcjonowana, jak mi się fałdki chowają za pasek i wszystko siedzi właściwie zdyscyplinowane, bo i wtedy można zaszaleć z crop topem.
Miałam parę przymiarek spodni z wysoką talią, ale mam z nimi taki problem, że strasznie spłaszczają mi tyłek. Pokaż te swoje
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 18:42   #3177
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Chimay kupuję w Zarze, a wcześniej w Mango. W innych sklepach nie odpowiadał mi materiał, albo walczyłam z krojem. Ostatnio udało mi się w śmiesznych cenach kupić w RE, ale to wyjątek i namierzyłam się z 15 modeli, zanim coś znalazłam. Bardzo wiele par jest luźna w kolanach i tylko w kolanach. Wygląda to komicznie. H&M ma niezłe spodnie, ale tylko te premium, chociaż mam od nich jedne płaskodupce właśnie.

Bardzo lubię te, bo są masywne i jednocześnie elastyczne i dobrze się wywija mankiet, ale Ty chyba nie nosisz skinny https://www.zara.com/pl/pl/spodnie-j...947&v2=1549230

A nowy nabytek to te: https://www.zara.com/pl/pl/spodnie-jeansowe-w-stylu-vintage-z-wysokim-stanem-z-kolekcji-z1975-p06164072.html?v1=5103004 8&v2=1549230



Ah, Chimay, do czegoś się jeszcze muszę przyznać... Przez odcienie, które sobie wybierasz Twoja uroda wydawała mi się jakaś taka mdła (jasne oczy, jasne włosy, jasna cera, spokojne rysy). No i to nie jest absolutnie kwestia urody, bo w tych żywych pastelach nabierasz kolorów i jest zmiana 180 stopni.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-09-08 o 18:45
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 19:01   #3178
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 16:26
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 19:58   #3179
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88125650]Ale ogólnie, patrząc globalnie, to chyba większość ludzi jest w typie Głębokiej Zimy (kraje południowe). U nas za to przewaga Lata.
Niektórzy przypisują Megan Fox do Zimy a okazuje się, że ona jest Wiosną... więc pogmatwane to wszystko.
Bardzo ładne zdjęcia na tym Pintereście

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------



[/QUOTE]
Nie wydaje mi się. Należy rozdzielić typ urody pod względem pochodzenia etnicznego od typu kolorystycznego. To są dwie zupełnie różne kwestie. Można np. być Azjatką i być Wiosną, można być czarnoskórą i być typem kontrastowym, można być Latynoską i być Zgaszoną Jesienią. Nie patrzymy tak bardzo na to, jak dana osoba wygląda, tylko na to, w jakich kolorach rozkwita.
Zdecydowanie zgadzam się co do chimay i twarzowości żywych pasteli.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-09-08 o 20:00
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-08, 20:18   #3180
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ah, Chimay, do czegoś się jeszcze muszę przyznać... Przez odcienie, które sobie wybierasz Twoja uroda wydawała mi się jakaś taka mdła (jasne oczy, jasne włosy, jasna cera, spokojne rysy). No i to nie jest absolutnie kwestia urody, bo w tych żywych pastelach nabierasz kolorów i jest zmiana 180 stopni.
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88125829]
Zdecydowanie zgadzam się co do chimay i twarzowości żywych pasteli.[/QUOTE]

To bardzo niedobrze Bo tak to się można ubierać latem, ale nie przez większość roku. To są po prostu strasznie niezyciowe kolory.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.