Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-12-19, 10:38   #631
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A jaki nosisz? Moim zdaniem to standardowa S-ka, choć niby XS/S z metki. Mogę Ci ją pomierzyć, bo jeszcze nie odesłałam.
S lub M. Mam wymiary:

ramiona: 97 cm
talia: 68 cm
biodra: 93 cm

Byłoby super, gdybyś przymierzyłam
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 10:54   #632
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Talia bedzie dobra na 100%, ramiona mam węższe tylko o 2cm. Zrobię dziś zdjęcia i wrzucę
Zmierzę tez jej długość, bo ja mam 162, a Ty chyba jesteś wysoka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 11:44   #633
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Talia bedzie dobra na 100%, ramiona mam węższe tylko o 2cm. Zrobię dziś zdjęcia i wrzucę
Zmierzę tez jej długość, bo ja mam 162, a Ty chyba jesteś wysoka.
Tak, mam 172 cm wzrostu. Dzięki
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 12:36   #634
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też tak myślę o tym.
Z tym, że dla mnie (i chimay też, mam wrażenie) najlepiej pozostać przy ogólnych zasadach, bo zagłębianie się w to za bardzo powoduje mętlik. Jak zaczęłam szukać coraz więcej oi więcej informacji, to czułam, że wiem coraz mniej i miałam wrażenie, że ja nigdzie nie pasuję i nic na mnie nie pasuje.
Wolę to brać ze sporym dystansem, uwzględniając też swoje własne preferencje.
Sądzę że i tak nawet będąc książkowym odwzorowaniem typu trzeba modyfikować garderobę pod swoje proporcje, potrzeby i gust czyli po prostu nad tym pracować.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Stylizacje w stylu Queens Gambit nie są łatwe przy niskim wzroście i nieco wyższej wadze. Sklepy mają raczej ubrania dla osób powyżej 165 cm. No i taka retro moda jest nie na czasie ów myślę ciągle o tym, żeby nauczyć się szyć, więc kto wie, może sobie coś takiego kiedyś uszyję
Mnie się z kolei wydaje, że ta moda jest na czasie, to znaczy od jakichś 10 lat ma wiele entuzjastek, ale jednak mało kto się tak ubiera, trudno powiedzieć z jakich powodów. Może to kwestia odwagi, bo jednak kloszowane spodnice rzucają się w oczy. Znacie Marchewkową? KLIK. Ona już od ponad 10 lat szyje ciuchy w stylu lat 60 i 70. To są akurat jej starsze outfity, moim zdaniem lepiej wygląda w nich niż w nowych, które idą bardziej w stronę naturali. Wolałam ja tez w długich włosach. Nie wiem tylko, jakim jest typem.

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Ja wykluczam u siebie czyste D. Źle mi w ubraniach bez podkreślonej talii.
No to chyba rzeczywiście tylko SD pozostało. Bo FN mierzyłaś i to nie było to.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 12:54   #635
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dodałam dwa zdjęcia w skórzanej ołówkowej spódnicy. Na jednym zdjęciu w połączeniu z bluzką, o którą jakiś czas temu pytałam, czy kolor powinien być dobry dla BSp. Na drugim z czerwoną bluzką w kwiaty, którą kiedyś wstawiałam i za bardzo nie przypadła wam do gustu, ale jakoś ją lubię
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 12:58   #636
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Nie wypowiem się o kolorze, choć wydaje się być raczej ok, natomiast kroje fuksjowej bluzki i spódnicy są świetne i razem wyglądają idealnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 13:08   #637
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się z kolei wydaje, że ta moda jest na czasie, to znaczy od jakichś 10 lat ma wiele entuzjastek, ale jednak mało kto się tak ubiera, trudno powiedzieć z jakich powodów. Może to kwestia odwagi, bo jednak kloszowane spodnice rzucają się w oczy. Znacie Marchewkową? KLIK. Ona już od ponad 10 lat szyje ciuchy w stylu lat 60 i 70. To są akurat jej starsze outfity, moim zdaniem lepiej wygląda w nich niż w nowych, które idą bardziej w stronę naturali. Wolałam ja tez w długich włosach. Nie wiem tylko, jakim jest typem.
Tez mi sie wydaje, ze sporo elementow tej mody i dzisiaj jest na czasie, oczywiscie w nieco innej wersji. Nawet ogladajac serial myslalam sobie, ze wiele tych stylizacji mozna by przeniesc na dzisiejsze czasy.
Te Marchewkowa wole w yinowych outfitach, moze jest SG? Ciekawe, ile ma wzrostu.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Farfalla, czerwona bluzka chyba lepiej wygladalaby wpuszczona w spodnice. Sama bluzka powinna byc ok, ale chyba ogolnie z innym dolem. Podoba mi sie bardzo zestaw z rozowa bluzka, ale kolor nie wiem, czy nie jest troche zbyt wybijajacy sie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 13:17   #638
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88372963]Tez mi sie wydaje, ze sporo elementow tej mody i dzisiaj jest na czasie, oczywiscie w nieco innej wersji. Nawet ogladajac serial myslalam sobie, ze wiele tych stylizacji mozna by przeniesc na dzisiejsze czasy.
Te Marchewkowa wole w yinowych outfitach, moze jest SG? Ciekawe, ile ma wzrostu.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Farfalla, czerwona bluzka chyba lepiej wygladalaby wpuszczona w spodnice. Sama bluzka powinna byc ok, ale chyba ogolnie z innym dolem. Podoba mi sie bardzo zestaw z rozowa bluzka, ale kolor nie wiem, czy nie jest troche zbyt wybijajacy sie.[/QUOTE]

Dodałam zdjęcie z bluzką w środku. Jest lepiej?

Mam coraz gorsze światło
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 13:20   #639
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dodałam zdjęcie z bluzką w środku. Jest lepiej?

Mam coraz gorsze światło
Moim zdaniem trochę lepiej, ale jakoś jednak nie pasuje mi ta bluzka z tą spódnicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 15:39   #640
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam pomaranczowy sweterek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 15:45   #641
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88372992]Moim zdaniem trochę lepiej, ale jakoś jednak nie pasuje mi ta bluzka z tą spódnicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To są ciuchy z dwóch skrajnie różnych bajek - grzeczny basic vs dominatrix. Nie da się ich moim zdaniem połaczyć.


Sweterek ma fajny kolor, jest dobry.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-19, 15:48   #642
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sądzę że i tak nawet będąc książkowym odwzorowaniem typu trzeba modyfikować garderobę pod swoje proporcje, potrzeby i gust czyli po prostu nad tym pracować.



Mnie się z kolei wydaje, że ta moda jest na czasie, to znaczy od jakichś 10 lat ma wiele entuzjastek, ale jednak mało kto się tak ubiera, trudno powiedzieć z jakich powodów. Może to kwestia odwagi, bo jednak kloszowane spodnice rzucają się w oczy. Znacie Marchewkową? KLIK. Ona już od ponad 10 lat szyje ciuchy w stylu lat 60 i 70. To są akurat jej starsze outfity, moim zdaniem lepiej wygląda w nich niż w nowych, które idą bardziej w stronę naturali. Wolałam ja tez w długich włosach. Nie wiem tylko, jakim jest typem.



No to chyba rzeczywiście tylko SD pozostało. Bo FN mierzyłaś i to nie było to.
Nie chodzi o to, że to niemodne teraz, ale raczej o to, że takich ubrań nie znajdzie się w popularnych sklepach i sieciowkach. Podejrzewam, że powód jest bardzo prozaiczny - koszty. Takie ubrania wymagają znacznie większych nakładów finansowych, bo mają bardziej skomplikowane kroje, wymagają więcej materiału i to lepszej jakości, bo sztywnej spódnicy nie zrobi się z poliestrowego cienkiego wywłoczka.
Takie ubrania jak najbardziej widuje w internecie oraz wiem, że są sklepy, które takie sprzedają, ale to już nie jest 100 zl za spódnice, tylko 400 i więcej.

I na ulicach widuje kloszowane sukienki i spódnice. Kwestia odwagi? Wątpię sama mam kilka tego typu spódnic i nigdy nie postrzegałam ich jako przykuwające uwagę. Ot, ubranie jak każde inne.
A że widuje się ich mniej, to raczej wiążę z tym, że nie są tak dostępne jak inne ubrania. A ludzie najczęściej kupują to, co jest pod ręką, bo tak im wygodnie.

Dziękuję za to za link. Fajne te sukienki.

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dodałam dwa zdjęcia w skórzanej ołówkowej spódnicy. Na jednym zdjęciu w połączeniu z bluzką, o którą jakiś czas temu pytałam, czy kolor powinien być dobry dla BSp. Na drugim z czerwoną bluzką w kwiaty, którą kiedyś wstawiałam i za bardzo nie przypadła wam do gustu, ale jakoś ją lubię
Spódnica fajna, ale z bluzką w kwiaty mi nie pasują. Różowa trochę za zimny odcień chyba. I mam wrażenie, że ciut za obszerna jest do tej spódnicy.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88372992]Moim zdaniem trochę lepiej, ale jakoś jednak nie pasuje mi ta bluzka z tą spódnicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No ta bluzka by pasowała do jeansów. Przy skórzanej spódnicy różnica materiałów i ich wybarwienia mocno się rzuca w oczy.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88373231]Wrzuciłam pomaranczowy sweterek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Bardzo ładny, mam taki sam
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-19, 18:03   #643
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
To są ciuchy z dwóch skrajnie różnych bajek - grzeczny basic vs dominatrix. Nie da się ich moim zdaniem połaczyć.

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No ta bluzka by pasowała do jeansów. Przy skórzanej spódnicy różnica materiałów i ich wybarwienia mocno się rzuca w oczy.
W punkt.
Ja się nauczyłam takie rzeczy dostrzegać dzięki Wam na tym wątku. Kiedyś oglądałam swoje zdjęcia i nie miałam pojęcia, czemu coś do czego nie pasuje. Teraz już mi to lepiej idzie.

Różowy sweter bardziej mi się podoba, tylko nie jestem pewna tego koloru. Wydaje mi się dla BW.


Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, że to niemodne teraz, ale raczej o to, że takich ubrań nie znajdzie się w popularnych sklepach i sieciowkach. Podejrzewam, że powód jest bardzo prozaiczny - koszty. Takie ubrania wymagają znacznie większych nakładów finansowych, bo mają bardziej skomplikowane kroje, wymagają więcej materiału i to lepszej jakości, bo sztywnej spódnicy nie zrobi się z poliestrowego cienkiego wywłoczka.
Takie ubrania jak najbardziej widuje w internecie oraz wiem, że są sklepy, które takie sprzedają, ale to już nie jest 100 zl za spódnice, tylko 400 i więcej.

I na ulicach widuje kloszowane sukienki i spódnice. Kwestia odwagi? Wątpię sama mam kilka tego typu spódnic i nigdy nie postrzegałam ich jako przykuwające uwagę. Ot, ubranie jak każde inne.
A że widuje się ich mniej, to raczej wiążę z tym, że nie są tak dostępne jak inne ubrania. A ludzie najczęściej kupują to, co jest pod ręką, bo tak im wygodnie.

Ja w ogóle nie widuję tego typu KLIK outfitów.
Chociaż takie sukienki KLIK jeszcze do niedawna były popularne w niektórych sieciówkach. Nawet miałam na to nazwę, "pańciowate" sklepy i swego czasu próbowałam się w nich ubierać. Orsay, Quiosque, Mohito. Chociaż jak teraz patrzę na ich strony, to rzeczywiście nie widzę już tego typu sukienek inspirowanych latami 50-60, jak były w ofercie jeszcze 3 lata temu.

Co do skomplikowanych krojów to tutaj mogą wchodzić w grę też inne czynniki poza kosztami takie jak szycie na konkretne sylwetki. Te fasony były dość mocno targetowane na klepsydry o wąskich taliach, a to (chyba?) nie jest większość klientek.
I jednocześnie sporo bardziej yangowych sylwetek niekoniecznie będzie korzystnie wyglądać w tych kloszowanych sukniach. Więc na pewno kasa gra tu decydującą rolę, ale te inne czynniki też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 05:08   #644
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki za opinie

Celestine, cudny sweterek! Idealny dla Ciebie kolor

PaniRobot, podobasz mi się w bluzce w paski z tym "przeplatanym" dekoltem w połączeniu ze spódnicą. Dałam serduszka tam, gdzie podobają mi się bluzki.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 07:55   #645
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie



Celestine, cudny sweterek! Idealny dla Ciebie kolor



PaniRobot, podobasz mi się w bluzce w paski z tym "przeplatanym" dekoltem w połączeniu ze spódnicą. Dałam serduszka tam, gdzie podobają mi się bluzki.
Farfalla ja nadal myślę, że jesteś SD.

Ostatnio widuje troche tablic z inspiracjami dla "młodych" SD. Wrzucę Ci tu jedną, może pomoże Ci spojrzeć na ten typ przez inny pryzmat.

Poza tym, wydaje mi sie też, że dużo inspiracji znalazłabyś po rosyjskojęzycznej stronie internetu (na pinterest). Duzo osob tam używa troche innego systemu niz kibbe, ale wydaje mi sie ze w tamtym nazewnictwie byłabyś romantic dramaric. Żeby wyszukać na pinterscie zdjec trzeba to napisać po angielsku ale cyrylicą xD.

Ja niestety po rosyjsku nie mówię, więc powyższe wydaje mi sie glowbie z jakis tlumaczen googlem i oglądania zdjęć, ale może Ty akurat mowisz, albo masz kogoś kto Ci coś przetlumaczy c79e8417fb432fe572158e1b2c9391ab.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 09:17   #646
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Farfalla ja nadal myślę, że jesteś SD.

Ostatnio widuje troche tablic z inspiracjami dla "młodych" SD. Wrzucę Ci tu jedną, może pomoże Ci spojrzeć na ten typ przez inny pryzmat.

Poza tym, wydaje mi sie też, że dużo inspiracji znalazłabyś po rosyjskojęzycznej stronie internetu (na pinterest). Duzo osob tam używa troche innego systemu niz kibbe, ale wydaje mi sie ze w tamtym nazewnictwie byłabyś romantic dramaric. Żeby wyszukać na pinterscie zdjec trzeba to napisać po angielsku ale cyrylicą xD.

Ja niestety po rosyjsku nie mówię, więc powyższe wydaje mi sie glowbie z jakis tlumaczen googlem i oglądania zdjęć, ale może Ty akurat mowisz, albo masz kogoś kto Ci coś przetlumaczy Załącznik 7736513

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ten system, często stosowany na rosyjskich stronach to właśnie Dwyn Larson. Do farfalli jeszcze moglby pasować Delicate dramatic - the missing tall identity KLIK. Blossom styling tam właśnie umieściła Anye Taylor-Joy i Taylor Swift.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 09:43   #647
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten system, często stosowany na rosyjskich stronach to właśnie Dwyn Larson. Do farfalli jeszcze moglby pasować Delicate dramatic - the missing tall identity KLIK. Blossom styling tam właśnie umieściła Anye Taylor-Joy i Taylor Swift.
Ooo! Dzięki Chimay. Zachodziłam w głowę czy ten system ma jakąś nazwę. Ale tak jak wspominałam posługuje się tłumaczem, a to jest całkiem skuteczne jesli wiesz co chcesz przetłumaczyć, ale zupelnie nieskuteczne kiedy robi się szeroki przeglad sytuacji.

Chimay masz może link do jakichś stron które lepiej opisują ten system? Próbuje googlać, ale wychodzą mi wyłącznie jakieś pocięte kawałki z których chyba nigdy nie zloże o co dokładnie tam chodzi i czym się różni od Kibbe.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-12-21 o 09:55
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 10:39   #648
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki dziewczyny. Marta, faktycznie, to ten rdzawy sweterek, który wrzucałaś nawet nie zdałam sobie sprawy.

Ciekawe z tym Delicate Dramatic. Fakt, że wysokie typy mają mało możliwości. Chociaż u Evy Green akurat nie widzę specjalnie yinu, jak dla mnie ona jest po prostu D albo ewentualnie SD. Wiele celebrytek jest też po prostu bardzo szczupłych, no to wiadomo, że curves które pasowałyby do SD będą mniej widoczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 11:36   #649
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ooo! Dzięki Chimay. Zachodziłam w głowę czy ten system ma jakąś nazwę. Ale tak jak wspominałam posługuje się tłumaczem, a to jest całkiem skuteczne jesli wiesz co chcesz przetłumaczyć, ale zupelnie nieskuteczne kiedy robi się szeroki przeglad sytuacji.

Chimay masz może link do jakichś stron które lepiej opisują ten system? Próbuje googlać, ale wychodzą mi wyłącznie jakieś pocięte kawałki z których chyba nigdy nie zloże o co dokładnie tam chodzi i czym się różni od Kibbe.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Główna strona padła po śmierci Larson.
Jak dotąd znalazłam:
-strony stylistów pracujących na tym systemie, ale bez szczegółów, trzeba się po prostu umówić na konsultację.
-dyskusję na forum KLIK
-rosyjski blog KLIK, tylko niestety wszystkie zdjęcia są "nieczynne", bo linkowały do oryginalnej strony
-oraz zdjęcia na pintereście. Zrobiłam sobie na nie osobną tablicę, ale nie odnajduję się w nich. Za to Ty wg tego systemu chyba byś pasowała na Dramatic Classic, choćby z racji wzrostu KLIK KLIK

Niestety trudno z tych strzępków pozyskać wiedzę na temat całego tego systemu. Oryginalnie była jakaś checklist, którą się wypełniało i dostawało wynik.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-21, 11:55   #650
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Główna strona padła po śmierci Larson.

Jak dotąd znalazłam:

-strony stylistów pracujących na tym systemie, ale bez szczegółów, trzeba się po prostu umówić na konsultację.

-dyskusję na forum KLIK

-rosyjski blog KLIK, tylko niestety wszystkie zdjęcia są "nieczynne", bo linkowały do oryginalnej strony

-oraz zdjęcia na pintereście. Zrobiłam sobie na nie osobną tablicę, ale nie odnajduję się w nich. Za to Ty wg tego systemu chyba byś pasowała na Dramatic Classic, choćby z racji wzrostu KLIK KLIK



Niestety trudno z tych strzępków pozyskać wiedzę na temat całego tego systemu. Oryginalnie była jakaś checklist, którą się wypełniało i dostawało wynik.
Szkoda że to już nie działa. Tak patrząc po tym co ma blossom styling to myślę, że w tym systemie nadal jestem DC. Ale chyba u blossom nie ma wszystkich typów, bo gdzies wyczytałam ze u Dwyn były aż 32.

Widzialam tez wspomnienie książki, ale nie znalazłam nigdzie czegos takiego.

Ciekawa jestem czy te pojęcia petite, sharp, blunt itd. są tożsame z tym jak Kibbe to definiuje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 12:58   #651
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Szkoda że to już nie działa. Tak patrząc po tym co ma blossom styling to myślę, że w tym systemie nadal jestem DC. Ale chyba u blossom nie ma wszystkich typów, bo gdzies wyczytałam ze u Dwyn były aż 32.

Widzialam tez wspomnienie książki, ale nie znalazłam nigdzie czegos takiego.

Ciekawa jestem czy te pojęcia petite, sharp, blunt itd. są tożsame z tym jak Kibbe to definiuje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Pojedyncze strony z książki są na Pintereście. Np wg tej strony KLIK są następujące typy:
-4 bazowe: gamine Pg, romantic G, natural Ag, dramatic Tg
-4 zbalansowane: dynamic PATG, charismic GAPT, classic APTG, sophisticate TAPG
-6 kombinacji = 12 typów: buoyant APg, expressive TPg, flamboyant ATg, genial GP, vibrant TG, vivacious AG

Ten wpis już kiedyś linkowałam KLIK. A ta stylistka KLIK oferuje kursy, z tego co rozumiem w formie webinarów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 13:09   #652
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pojedyncze strony z książki są na Pintereście. Np wg tej strony KLIK są następujące typy:

-4 bazowe: gamine Pg, romantic G, natural Ag, dramatic Tg

-4 zbalansowane: dynamic PATG, charismic GAPT, classic APTG, sophisticate TAPG

-6 kombinacji = 12 typów: buoyant APg, expressive TPg, flamboyant ATg, genial GP, vibrant TG, vivacious AG



Ten wpis już kiedyś linkowałam KLIK. A ta stylistka KLIK oferuje kursy, z tego co rozumiem w formie webinarów.
Ciekawe, przyznam że mnie nawet kusi ten kurs. Ale nie jest napisane ile godzin zajmie tygodniowo, a ja pracuję normalnie w labie, więc może być ciężko.

Z tego postu jednak wynika że klasiki i gaminy są rozumiane mocno różnie w tych dwóch systemach. Pooglądam sobie to jeszcze.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez silver_lining
Czas edycji: 2020-12-21 o 13:14
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:04   #653
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Ciekawe, przyznam że mnie nawet kusi ten kurs. Ale nie jest napisane ile godzin zajmie tygodniowo, a ja pracuję normalnie w labie, więc może być ciężko.
Ceny tez na razie nie ma. Ja mam akurat duzo czasu, wiec moze bym sie na to zapisala, ale nie, jesli kosztuje to miliony.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:05   #654
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88376996]Ceny tez na razie nie ma. Ja mam akurat duzo czasu, wiec moze bym sie na to zapisala, ale nie, jesli kosztuje to miliony.[/QUOTE]Oj tak cena to też istotny czynnik, a faktycznie nie ma nadal. Zastanawiam się czy nie napisać z prośbą o szczegóły.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:10   #655
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Oj tak cena to też istotny czynnik, a faktycznie nie ma nadal. Zastanawiam się czy nie napisać z prośbą o szczegóły.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
W sumie niby po to jest formularz pod spodem. Mozna by zapytac o przewidywana cene i ilosc godzin
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:15   #656
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88377011]W sumie niby po to jest formularz pod spodem. Mozna by zapytac o przewidywana cene i ilosc godzin [/QUOTE]Masz rację, napisałam do niej - ciekawe jak odpisuje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:42   #657
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Masz rację, napisałam do niej - ciekawe jak odpisuje.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Super Ciekawe, co odpisze.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 14:45   #658
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88377139]Super Ciekawe, co odpisze.[/QUOTE]Dam Ci znać.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 18:57   #659
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Farfalla ja nadal myślę, że jesteś SD.

Ostatnio widuje troche tablic z inspiracjami dla "młodych" SD. Wrzucę Ci tu jedną, może pomoże Ci spojrzeć na ten typ przez inny pryzmat.

Poza tym, wydaje mi sie też, że dużo inspiracji znalazłabyś po rosyjskojęzycznej stronie internetu (na pinterest). Duzo osob tam używa troche innego systemu niz kibbe, ale wydaje mi sie ze w tamtym nazewnictwie byłabyś romantic dramaric. Żeby wyszukać na pinterscie zdjec trzeba to napisać po angielsku ale cyrylicą xD.

Ja niestety po rosyjsku nie mówię, więc powyższe wydaje mi sie glowbie z jakis tlumaczen googlem i oglądania zdjęć, ale może Ty akurat mowisz, albo masz kogoś kto Ci coś przetlumaczy Załącznik 7736513

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten system, często stosowany na rosyjskich stronach to właśnie Dwyn Larson. Do farfalli jeszcze moglby pasować Delicate dramatic - the missing tall identity KLIK. Blossom styling tam właśnie umieściła Anye Taylor-Joy i Taylor Swift.
Dzięki za podpowiedzi. Poszukam czegoś na ten temat w wolnym czasie (rosyjskiego niestety nie znam).

Zwątpiłam w to, że znajdę swój typ, ale podróż przez kibbe i tak wiele mi dała, jeżeli chodzi o świadomość pasujących fasonów.
Tak samo jak analiza kolorystyczna, która jest już o niebo łatwiejsza do ogarnięcia.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-21, 19:33   #660
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedzi. Poszukam czegoś na ten temat w wolnym czasie (rosyjskiego niestety nie znam).

Zwątpiłam w to, że znajdę swój typ, ale podróż przez kibbe i tak wiele mi dała, jeżeli chodzi o świadomość pasujących fasonów.
Tak samo jak analiza kolorystyczna, która jest już o niebo łatwiejsza do ogarnięcia.
No i właśnie o to w tym chodzi, a niekoniecznie o ostateczne "zdiagnozowanie się ".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.