Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówki 2016 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 03:45   #1831
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cześć dziewczyny witam się o piątej rano, nie mogę spać. Obudził mnie mega twardy brzuch - przy podnoszeniu się bolał na samym dole. I ból nog i kości po lewej stronie. Mała rusza się baaaardzo słabo ale się rusza mimo wszystko. W różnych częściach brzucha już sama nie wiem jak jest ustawiona. Wizyta dopiero 1 września a ja się martwię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 04:10   #1832
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Pobudka na przepowiadacze...
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 05:18   #1833
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny witam się o piątej rano, nie mogę spać. Obudził mnie mega twardy brzuch - przy podnoszeniu się bolał na samym dole. I ból nog i kości po lewej stronie. Mała rusza się baaaardzo słabo ale się rusza mimo wszystko. W różnych częściach brzucha już sama nie wiem jak jest ustawiona. Wizyta dopiero 1 września a ja się martwię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie martw sie na zapas o ile ją czujesz, jeśli twardnienie będzie się pojawiać jedź na ip, tak jak ja to zrobiłam wczoraj. Teraz jesteśmy już nna takim etapie, że każde niepokojące objawy nikogo nie dziwią.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 05:42   #1834
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny od kilku godzin boli mnie Grażyna, ale tak jakby od zewnątrz, przy zmianie pozycji czuje się tak jakby ktoś mi w nią młotem walił. Pierwszy raz mam coś takiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to odczuwam już od ok. 10 tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 05:45   #1835
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Optymistka - ?

Ishtar - a może jedna wizyta prywatnie, jak nigdzie nie będzie miejsc? Ew. w sąsiedniej miejscowości coś jest wolne?

Grażyny to chyba bolą już wszystkie
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 06:03   #1836
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny witam się o piątej rano, nie mogę spać. Obudził mnie mega twardy brzuch - przy podnoszeniu się bolał na samym dole. I ból nog i kości po lewej stronie. Mała rusza się baaaardzo słabo ale się rusza mimo wszystko. W różnych częściach brzucha już sama nie wiem jak jest ustawiona. Wizyta dopiero 1 września a ja się martwię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie to samo. Wieczorem miałam twardy brzuch, ale miałam wrażenie, że troszkę zeszło jak szłam spać. Natomiast od 2 godzin mam mega twardy brzuch, jak się podnosilam to tak jakby mi pachwiny rozgrywać miało. Młody zawsze rano dawał kopiarki, a dziś takie delikatne tylko kilka kopniec. Zastanawiam się czy już panikowac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 06:09   #1837
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

2h ...strasznie mnie wymeczylo. Myślałam ze to juz.

Spalam niepelne 4h. Dzis jestem sama z synkiem.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 06:36   #1838
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

I dla mnie pobódki z bólem to już norma, częściowo kwestia pełnego pęcherza, częściowo pewnie samo z siebie tak być musi w ten czas. W ciągu dnia nie łapie mnie tyle bóli co w nocy. Jak już się przebudzę, to boję się przekręcić o kawałeczek, do podniesienia się z łóżka zbieram się jak do ciężkiej wyprawy... Z tym, że u mnie dochodzi podniesienie się z poziomu podłogi, bo śpimy na materacu

ishtar mi mój gin NFZ wypisał skierowanie na IP z prośbą o konslutację tj. usg. Sam nie ma aparatu w gabinecie, a z normalnym skierowaniem na wizytę w przychodni musiałabym czekać pewnie 2 miesiące.
Ty masz dokumentację z tej poetrwszej wizyty, powiedz, że była taka sytuacja, a Twój lekarz prowadzący jest niedostępny/nie ma możliwości zrobienia usg. Nie powinni marudzić
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 06:59   #1839
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja moja Natalke też już kocham ♥ już bym ją chciała przytulic...

Byliśmy dzisiaj u znajomych, którzy mają dwuletnie bliźniaczki. Dosłownie identyczne! Odroznialismy je z Tztem tylko po kolorze bluzek. Obie do nas lgnely i chciały się bawić, żeby pokazywać im książeczki, zwierzątka TZ zachwycony, chyba już się nie może doczekać aż nasza córeczka się urodzi Dostałam worek ubranek od 56-74 - wstawiłam wieczorem pierwsze pranie. Muszę jej się jakoś odwdzięczyć więc zamówiłam dziewczynkom po sukience i legginsach z hm. Masakra mieć bliźniaczki, za wszystko się płaci podwójnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ponoć z początku jest więcej roboty ale potem się to zwraca, bo dzieci potrafią się bawić ze sobą i częściej same się sobą zajmują a rodzic ma więcej czasu. Moja koleżanka tez ma bliźniaki i roboty miała z nimi dużo ale teraz wchodzi powoli w ten etap, że się bawią ze sobą.

Z tymi bólami Krystyny to ja zaczęłam mieć częściej jak zaczęłam częściej chodzić na spacery i ćwiczenia ale w zasadzie teraz nie mam tak często mimo, że dalej chodzę. Bóle nasilały się nawet przy dźwiganiu czegoś co nawet z pozoru wydawało się lekkie np kilo śliwek, albo jak spacer był cięższy. Mój mąż ostatnio nawet moją torebkę niósł bo wydawała mi się po pewnym czasie zbyt ciężka i to przechodziło później na bóle w kroczu.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2016-08-22 o 07:00
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 07:08   #1840
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Hej hej, witam się i melduję miałam dotrwac do 22.08., wiec dotrwalam i obudzilam się już bez czopa bo to chyba czop był
Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
Hejo

U mnie jedt teraz tak że dziecko wkręca się w kanał. Czuje to tak jak ktoś by go śrubokrętem wkręcał. Przy tym jest mega ból krzyża promieniujący po grażyny krystyny czy bożeny. Boli tak kilka sekund i przechodzi. I zmowu to samo.
Ciekawe czy dotrwam do pon czy wtorku na wizyte. Ale leże plackiem. Ledwo do kibla dochodzę takie mam boleści w dole.
O, to przynajmniej wiem dlaczego mi się wydawało, że Filip ma tam w środku nóż i próbuje mnie zadźgac
Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Pieczonki to potrawa z ziemniaków, kiełbasy, boczku, cebuli, buraków, niektórzy dają jeszcze marchew, koperek i piecze się ją w kociołku na ogniu z drzewa. Najlepiej smakuje jak warzywa są młode, no i robi się je w sezonie letnim
U nas to się nazywa kociołek, tak jak tu juz później dziewczyny pisały i dodaje się właśnie jeszcze kapustę ale narobilyscie smaka
Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Właśnie jutro zamierzam wybrać się w poszukiwaniu fotelika. Nie orientujesz się czy aktualnie są jakieś fajne promocje w którymś z tych trzech sklepów? Sama też oczywiście poprzeglądam ich oferty ale jakbyś była na bieżąco to sporo ułatwiłabyś mi sprawę
Swoją drogą myślałam, że w ToysRus mają tylko zabawki I nawet nigdy nie chciało mi się tam wchodzić.



Zazdroszczę Ja mam 3 tygodnie i 2 dni i dalej nie mamy imienia
Manddy jak tam? Gotowa na jutrzejsze zdjęcie szwu? bo ja to chyba aż za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 07:21   #1841
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Optymistka - ?

Ishtar - a może jedna wizyta prywatnie, jak nigdzie nie będzie miejsc? Ew. w sąsiedniej miejscowości coś jest wolne?

Grażyny to chyba bolą już wszystkie
Spróbuję jutro się wepchnąć poza kolejką, może mnie przyjmie. Niby to luxmed, ale czasem robią wyjątki. A jesli nie to zawwsze jest jakiś inny lekarz, tylko wiadomo, to jednak nie jest prowadzący.


Cytat:
Napisane przez deraa Pokaż wiadomość
I dla mnie pobódki z bólem to już norma, częściowo kwestia pełnego pęcherza, częściowo pewnie samo z siebie tak być musi w ten czas. W ciągu dnia nie łapie mnie tyle bóli co w nocy. Jak już się przebudzę, to boję się przekręcić o kawałeczek, do podniesienia się z łóżka zbieram się jak do ciężkiej wyprawy... Z tym, że u mnie dochodzi podniesienie się z poziomu podłogi, bo śpimy na materacu

ishtar mi mój gin NFZ wypisał skierowanie na IP z prośbą o konslutację tj. usg. Sam nie ma aparatu w gabinecie, a z normalnym skierowaniem na wizytę w przychodni musiałabym czekać pewnie 2 miesiące.
Ty masz dokumentację z tej poetrwszej wizyty, powiedz, że była taka sytuacja, a Twój lekarz prowadzący jest niedostępny/nie ma możliwości zrobienia usg. Nie powinni marudzić
Dzięki, tak jak pisałam wyżej spróbuję jutro (bo kontrola miała być za 2-3 dni).

Martwią mnie jednak te częste twardnienia brzucha, jak to u Was jest? Często? (kilkanaście razy na dobę, bolesne) czy raczej rzadko? Jak się będą do srody utrzymywać to chyba jednak się w szpitalu położę, a tak nie lubię...
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 07:39   #1842
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dostałam ostatnio taka rozpiskę kiedy zgłosić się do szpitala:

-krwawienie z dróg rodnych

-skurcze macicy do 10-15min szczególnie jesli występują wcześniej niz 3tyg przed Tp

-brak odczuwania ruchów plodu

-slabe lub szczególnie gwałtowne odczuwanie ruchów

-b silny bol brzucha

-urazy upadki

-zaslabniecie omdlenie

-odplywanie plynu owodniowego lub podejrzenie odplywania

-wymioty ponad 3x na dobę i biegunka trwajaca ponad 24h
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 07:45   #1843
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Dostałam ostatnio taka rozpiskę kiedy zgłosić się do szpitala:

-krwawienie z dróg rodnych

-skurcze macicy do 10-15min szczególnie jesli występują wcześniej niz 3tyg przed Tp

-brak odczuwania ruchów plodu

-slabe lub szczególnie gwałtowne odczuwanie ruchów

-b silny bol brzucha

-urazy upadki

-zaslabniecie omdlenie

-odplywanie plynu owodniowego lub podejrzenie odplywania

-wymioty ponad 3x na dobę i biegunka trwajaca ponad 24h
Mam to na wypisie z IP
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:09   #1844
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Spróbuję jutro się wepchnąć poza kolejką, może mnie przyjmie. Niby to luxmed, ale czasem robią wyjątki. A jesli nie to zawwsze jest jakiś inny lekarz, tylko wiadomo, to jednak nie jest prowadzący.




Dzięki, tak jak pisałam wyżej spróbuję jutro (bo kontrola miała być za 2-3 dni).

Martwią mnie jednak te częste twardnienia brzucha, jak to u Was jest? Często? (kilkanaście razy na dobę, bolesne) czy raczej rzadko? Jak się będą do srody utrzymywać to chyba jednak się w szpitalu położę, a tak nie lubię...
Ja od rana mam prawie cały czas twardy brzuch. Młody mniej się rusza, ale jak TZ położył rękę to go skopal, czyli norma.
Natomiast martwi mnie ten ból w pachwinach. Wiecie. Takie uczucie jakbym siedziała długo po turecku I nogi mi scierply w tym miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:13   #1845
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dzień dobry ja już byłam w laboratorium. Zjedliśmy z mężem śniadanie i teraz leżę mały się ruszał w nocy i teraz też, ale zaś mam kolejny powód do zmartwienia, bo chyba się obrócił. 3 tygodnie był główką do dołu, a wczoraj chyba się obrócił, bo czuję mocne ruchy w dole, no chyba że nawala z bańki w szyjke, ale wątpię... Miałam nadzieję, że już będzie siedział tak jak należy

Edit: chyba, że się w kanał przeciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez majlenka_
Czas edycji: 2016-08-22 o 08:17
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:29   #1846
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja już byłam w laboratorium. Zjedliśmy z mężem śniadanie i teraz leżę mały się ruszał w nocy i teraz też, ale zaś mam kolejny powód do zmartwienia, bo chyba się obrócił. 3 tygodnie był główką do dołu, a wczoraj chyba się obrócił, bo czuję mocne ruchy w dole, no chyba że nawala z bańki w szyjke, ale wątpię... Miałam nadzieję, że już będzie siedział tak jak należy

Edit: chyba, że się w kanał przeciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój to Chyba bokserem bedzie. Upatrzyl sobie mój lewy jajnik I potrafi tak w niego przywalic, że zwijam się z bólu, a łzy same mi idą. Myślałam, że nogami tak kopie, dopiero lekarz mi uświadomił, że Młody już główka w dół. A to znaczy, że boksuje tak. Do tego czasami mam wrażenie że schodzi w dół, bo aż mi Grażynę rozrywa. Nie cały czas, takie przychodzace bóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:31   #1847
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Hejka, to która rodzi teraz? U mnie się nie zapowiada, więc ustępuję pierwszeństwa.

Wczoraj mnie strasznie jakby kości łonowe bolały z dwóch stron, zdaniem mojej mamy organizm przygotowuje się do porodu Moim, nie wiem co to było. Uczucie kłucia w Bożenie mam już codziennie

Wczoraj wieczorem jeszcze byliśmy z mężem na zakończeniu lata u mnie w mieście. Zmokliśmy sobie, ale przynajmniej się trochę rozerwałam
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:37   #1848
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Hejka, to która rodzi teraz? U mnie się nie zapowiada, więc ustępuję pierwszeństwa.

Wczoraj mnie strasznie jakby kości łonowe bolały z dwóch stron, zdaniem mojej mamy organizm przygotowuje się do porodu Moim, nie wiem co to było. Uczucie kłucia w Bożenie mam już codziennie

Wczoraj wieczorem jeszcze byliśmy z mężem na zakończeniu lata u mnie w mieście. Zmokliśmy sobie, ale przynajmniej się trochę rozerwałam
Ciekawe czy w dole też się rozerwalas to tak w zartach

Może optymistka chyba, że cherriebomb? ;>

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:47   #1849
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja już byłam w laboratorium. Zjedliśmy z mężem śniadanie i teraz leżę mały się ruszał w nocy i teraz też, ale zaś mam kolejny powód do zmartwienia, bo chyba się obrócił. 3 tygodnie był główką do dołu, a wczoraj chyba się obrócił, bo czuję mocne ruchy w dole, no chyba że nawala z bańki w szyjke, ale wątpię... Miałam nadzieję, że już będzie siedział tak jak należy

Edit: chyba, że się w kanał przeciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może się rozpędza i pikuje w stronę wyjścia
Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Ciekawe czy w dole też się rozerwalas to tak w zartach

Może optymistka chyba, że cherriebomb? ;>

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idę właśnie zaraz do wanny sprawdzić czy będę następna czy jeszcze nie 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 08:58   #1850
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cześć dziewczyny w końcu coś zaczyna ruszać na wątku ciekawe u której się zacznie najpierw :-D
U mnie też chyba powoli coś się zaczyna dziać z czopem bo co prawda malutki kawaleczek, ale jednak :-P galaretki mi się ujawnił na papierze ;-) dlatego też idę robić leczo, pranie już wstawilam z ręcznikami, potem jeszcze pościel muszę wyprać i poprasować parę rzeczy. Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 09:21   #1851
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja już byłam w laboratorium. Zjedliśmy z mężem śniadanie i teraz leżę mały się ruszał w nocy i teraz też, ale zaś mam kolejny powód do zmartwienia, bo chyba się obrócił. 3 tygodnie był główką do dołu, a wczoraj chyba się obrócił, bo czuję mocne ruchy w dole, no chyba że nawala z bańki w szyjke, ale wątpię... Miałam nadzieję, że już będzie siedział tak jak należy

Edit: chyba, że się w kanał przeciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby to drugie mam to samo uczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Hejka, to która rodzi teraz? U mnie się nie zapowiada, więc ustępuję pierwszeństwa.

Wczoraj mnie strasznie jakby kości łonowe bolały z dwóch stron, zdaniem mojej mamy organizm przygotowuje się do porodu Moim, nie wiem co to było. Uczucie kłucia w Bożenie mam już codziennie

Wczoraj wieczorem jeszcze byliśmy z mężem na zakończeniu lata u mnie w mieście. Zmokliśmy sobie, ale przynajmniej się trochę rozerwałam
Ja będę ostatnia, zobaczycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 09:26   #1852
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Witam po weekendzie

W sobotę urządzałam grilla, a przed nim robiliśmy z mężem ostre sprzątanie w całym domu, bo wszystko leżało wszędzie. Plus ścieranie kurzu sprzed wieków. Aaale jestem zadowolona, że jest tak czyściutko Miałam mega potrzebę sprzątania, instynkt wicia gniazda się odezwał
Grill wyszedł super, chociaż już w pewnym momencie nie miałam siły na nic :P Kobietki z rodziny zaczęły opowiadać o swoich porodach - a bratowa do mnie - ty tego nie słuchaj! Ja zaczęłam mieć regularne skurcze o 17, a o 21.20 mały był na świecie I strofowała resztę żeby mnie nie straszyły. Ale ja i tak wychodzę z założenia, że wszystko się okaże, może być łatwo i szybko, może być długo i trudno, zobaczymy. Chwilowo mnie nie dopada strach pt "aaa... poród!". Jak już to "aaa... jak to będziemy mieli dziecko?" Usłyszałam też od rodzinki że stwierdzenia typu: "No dobra, może da się go oddać w ramach gwarancji" albo "Jest u nas 3 dni, wystarczy. Ale jak to ma być już przez całe życie??" są zupełnie normalne
W każdym razie zabawnie i pozytywnie. No i wg wszystkich brzuch mi opadł, chociaż osobiście ból w żebrach czuję tak samo i na pęcherz też nie mam większego nacisku

W ogóle ciocia wyskoczyła do mnie z tekstem, że z ciekawości sprawdziła mój biorytm kiedy urodzę I wyszło jej, że albo 31 sierpnia albo 12 września No ciekawe.

Zaczęłam się stresować, że nie mamy imienia... Na początku byłam pewna, że będzie Łucja, ale potem się okazało, że mężowi średnio podchodzi i mamy w zanadrzu jeszcze Annę i Lidię. A podoba nam się jeszcze np. Nina, Karina czy Ida. I już sama nie wiem. Ustaliłam, że nazwiemy jak już się urodzi, ale co będzie jeśli nic nam nie będzie pasowało?

A co do czopa to mi z półtora tygodnia temu chyba kawałek wyszedł, ale dalej nic nie było więc nie wiem. Też mnie łapią czasem dziwne bóle, pojedyncze kłucia w krystynie albo pachwinach, ale niezbyt często i krótko. Brzuch zaczyna być coraz cięższy, jak się mam obrócić w nocy na drugi bok to czasem łapie mnie ból, jakby mi się macica też przesuwała w środku zgodnie z grawitacją. Zwykle się wtedy na chwilę spina, ale zaraz puszcza.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

No i właśnie skończyła 37 tc Za tydzień będę w terminie
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:01   #1853
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
...
Martwią mnie jednak te częste twardnienia brzucha, jak to u Was jest? Często? (kilkanaście razy na dobę, bolesne) czy raczej rzadko? Jak się będą do srody utrzymywać to chyba jednak się w szpitalu położę, a tak nie lubię...
U mnie to twardnieje tylko jak chodzę dużo a tak to nie.

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja już byłam w laboratorium. Zjedliśmy z mężem śniadanie i teraz leżę mały się ruszał w nocy i teraz też, ale zaś mam kolejny powód do zmartwienia, bo chyba się obrócił. 3 tygodnie był główką do dołu, a wczoraj chyba się obrócił, bo czuję mocne ruchy w dole, no chyba że nawala z bańki w szyjke, ale wątpię... Miałam nadzieję, że już będzie siedział tak jak należy

Edit: chyba, że się w kanał przeciska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może nie. U mnie to z bańki tak uderza w tą szyjkę czasami że myślę że to kopniak a za chwilę znów czuję nogi na boku.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:07   #1854
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Hej hej. Zaczynamy dziś 40 tc , byłam na wizycie szyjka pozamykana, mała nisko ale jeszcze troszkę ma miejsca na dole żeby się wkręcić. Wszystko juz miękkie, wiec coś tam się do porodu przygotowuje. Waga małej 3100 gr za tydzień w dniu TP kolejna wizyta, i potem co dwa. Ale chciałabym do tego czasu już urodzić, jednak nic się nie zanosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:12   #1855
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
Hej hej. Zaczynamy dziś 40 tc , byłam na wizycie szyjka pozamykana, mała nisko ale jeszcze troszkę ma miejsca na dole żeby się wkręcić. Wszystko juz miękkie, wiec coś tam się do porodu przygotowuje. Waga małej 3100 gr za tydzień w dniu TP kolejna wizyta, i potem co dwa. Ale chciałabym do tego czasu już urodzić, jednak nic się nie zanosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duuuuuzo seksu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:13   #1856
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Duuuuuzo seksu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:19   #1857
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Może się rozpędza i pikuje w stronę wyjścia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobrze by było

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
Hej hej. Zaczynamy dziś 40 tc , byłam na wizycie szyjka pozamykana, mała nisko ale jeszcze troszkę ma miejsca na dole żeby się wkręcić. Wszystko juz miękkie, wiec coś tam się do porodu przygotowuje. Waga małej 3100 gr za tydzień w dniu TP kolejna wizyta, i potem co dwa. Ale chciałabym do tego czasu już urodzić, jednak nic się nie zanosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale masz dobrze! jakbym miała już termin porodu to by mi położyli w szpitalu, lekarz powiedział, że nie będziemy czekać, więc chyba miał na myśli wywoływanie.

Dziś wizyta, więc zobaczymy co powie

Przyszedł mi ochraniacz i pościel, czekam jeszcze na te ubranka z lidla i dopiero zrobię pranie. Jakbym tak kupiła te spodnie to przydałyby się białe skarpetki i muszę gdzieś dokupić.
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:22   #1858
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Witam po weekendzie

W sobotę urządzałam grilla, a przed nim robiliśmy z mężem ostre sprzątanie w całym domu, bo wszystko leżało wszędzie. Plus ścieranie kurzu sprzed wieków. Aaale jestem zadowolona, że jest tak czyściutko Miałam mega potrzebę sprzątania, instynkt wicia gniazda się odezwał
Grill wyszedł super, chociaż już w pewnym momencie nie miałam siły na nicKobietki z rodziny zaczęły opowiadać o swoich porodach - a bratowa do mnie - ty tego nie słuchaj! Ja zaczęłam mieć regularne skurcze o 17, a o 21.20 mały był na świecie I strofowała resztę żeby mnie nie straszyły. Ale ja i tak wychodzę z założenia, że wszystko się okaże, może być łatwo i szybko, może być długo i trudno, zobaczymy. Chwilowo mnie nie dopada strach pt "aaa... poród!". Jak już to "aaa... jak to będziemy mieli dziecko?" Usłyszałam też od rodzinki że stwierdzenia typu: "No dobra, może da się go oddać w ramach gwarancji" albo "Jest u nas 3 dni, wystarczy. Ale jak to ma być już przez całe życie??" są zupełnie normalne
W każdym razie zabawnie i pozytywnie. No i wg wszystkich brzuch mi opadł, chociaż osobiście ból w żebrach czuję tak samo i na pęcherz też nie mam większego nacisku

W ogóle ciocia wyskoczyła do mnie z tekstem, że z ciekawości sprawdziła mój biorytm kiedy urodzę I wyszło jej, że albo 31 sierpnia albo 12 września No ciekawe.

Zaczęłam się stresować, że nie mamy imienia... Na początku byłam pewna, że będzie Łucja, ale potem się okazało, że mężowi średnio podchodzi i mamy w zanadrzu jeszcze Annę i Lidię. A podoba nam się jeszcze np. Nina, Karina czy Ida. I już sama nie wiem. Ustaliłam, że nazwiemy jak już się urodzi, ale co będzie jeśli nic nam nie będzie pasowało?

A co do czopa to mi z półtora tygodnia temu chyba kawałek wyszedł, ale dalej nic nie było więc nie wiem. Też mnie łapią czasem dziwne bóle, pojedyncze kłucia w krystynie albo pachwinach, ale niezbyt często i krótko. Brzuch zaczyna być coraz cięższy, jak się mam obrócić w nocy na drugi bok to czasem łapie mnie ból, jakby mi się macica też przesuwała w środku zgodnie z grawitacją. Zwykle się wtedy na chwilę spina, ale zaraz puszcza.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

No i właśnie skończyła 37 tc Za tydzień będę w terminie
Co do imienia może wybierzcie takie, które będzie pasować do nazwiska, poczytajcie znaczenia imion jak tylko mój TZ zaczął czytać znaczenie imienia Natalia to nawet nie skończył czytać a już powiedział - że będzie Natalia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
Hej hej. Zaczynamy dziś 40 tc , byłam na wizycie szyjka pozamykana, mała nisko ale jeszcze troszkę ma miejsca na dole żeby się wkręcić. Wszystko juz miękkie, wiec coś tam się do porodu przygotowuje. Waga małej 3100 gr za tydzień w dniu TP kolejna wizyta, i potem co dwa. Ale chciałabym do tego czasu już urodzić, jednak nic się nie zanosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może zdobędziesz brązowy medal )) nie mogę się doczekać, aż się u nas ruszy na wątkuto będzie dopiero sajgon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Duuuuuzo seksu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Siostra próbowała seksu i nie pomogło, oleje rycynowe, żele, maści, wchodzenie i schodzenie po schodach... urodziła 2 tyg po terminie

Udało mi się obciąć paznokcie u stóp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2016-08-22 o 11:24
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:23   #1859
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Oj chciałabym ten brąz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 11:36   #1860
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Co do imienia może wybierzcie takie, które będzie pasować do nazwiska, poczytajcie znaczenia imion jak tylko mój TZ zaczął czytać znaczenie imienia Natalia to nawet nie skończył czytać a już powiedział - że będzie Natalia



Udało mi się obciąć paznokcie u stóp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja bliska kumpela ma na imię Natalia i jest z niej naprawdę świetna laseczka, można z nią gadać i gadać, pośmiać się i poimprezować

też przed chwilą obcinałam paznokcie u stóp, bo już były za długie, nawet dałam radę wypiłować
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 19:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.