Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówki 2016 - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-23, 15:16   #1951
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
I chyba ja tak zrobię. Nie bede czytać Internetow i gdybać czy brać 6w1 czy 5w1 czy na NFZ. Zdam sie na lekarza, w sumie to on jest specjalista nie ja i Internet.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym tak jednemu lekarzowi nie ufała, tylko wolała właśnie zasięgnąć opinii innych...
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:21   #1952
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Aczkolwiek do 39 tygodnia to raczej łożysko nie jest chyba stare..?
Weselna nie chodzi o wage lecz tak jak pisze Polta o przeplywy, stan wod, lozyska i to czy nie jest okrecone pepowina.. ale ja tez kombinuje jak nie placic 150 za nastepna wizyte bo mlody w szpitalu mnie olal nie chcial mi zrobic ktg i przeplywow wiec jutro gadam z moim co dalej...starym.. ktg tez bym chciala jeszcze a w przychodni nie ma tylko w gabinecie...

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Gratki cherrie!!! Czekamy na relacje

Weselna myślę, że na twoim miejscu pojechalabym na IP i powiedziała, że nie czujesz ruchów, czy coś. I przy okazji poprosiła o usg chociaż powinni sami zrobić. 200zl to trochę szkoda...

Patrzylam dziś ceny szczepionek zalecanych. I pakiet rota + meningokoiki + pneumokoki + 6w1 kosztuje lekko ponad 3 tys zł no to zaczynamy z TZ zbierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bralam 5w 1 + rota, pneumo u nas finansuje miasto za free i teraz tez tak planuje

Edytowane przez miczka84
Czas edycji: 2016-08-23 o 15:19
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:30   #1953
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
Szczepiłam dzieci na nfz dokupiłam tylko na rotawirusa. Mi lekarka powiedziała że rodzice biorą te 5 czy 6 w 1 bo żal im dziecka jak płacze.
Moje płakało i te co miały 6w 1 tak samo.
W obu przypadkach trwa to minute lub kilka min i tyle.
Nie mam zamiaru wydawać takiej kasy z kuli płaczu trwającego min mniej
Beti te szczepionki różnią się nie tylko ilością wkłuć i dziwne, że lekarz o tym Cie nie poinformował, chociaż akurat to, że jest ich mniej dla działa na plus. Moja córka nigdy nie płakała podczas szczepień, bo nawet go nie zauważała. Ale kto jak szczepi i czy wogóle szczepi to indywidualna kwestia, tu ciężko coś komuś doradzić.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:31   #1954
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Widzę, ze rozpoczął sie temat szczepionek, z kim na ten temat rozmawiacie? Z położna? Ginekologiem? Internista? Czy moze idziecie do pediatry?
Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
I chyba ja tak zrobię. Nie bede czytać Internetow i gdybać czy brać 6w1 czy 5w1 czy na NFZ. Zdam sie na lekarza, w sumie to on jest specjalista nie ja i Internet.
Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
Ja bralam 5w 1 + rota, pneumo u nas finansuje miasto za free i teraz tez tak planuje
U mnie na sr prowadzoną przez połozną był obszerny temat szczepień, czy te na nfz, czy te 5w1 czy 6w1.

Ja bym chyba jednak chciała iść trybem nfz, dodatkowo zaszczepić na któreś koki, ale później i w tym celu wolę poradzić się pediatry. Koleżanki np. mi mówiły, ze jak się ma tylko 1 dziecko to np. zagrożenie zarażeniem sie rotawirusem jest małe...

Mam spore notatki dotyczące szczepień, ale pewnie i tak większość wyjdzie w praniu. Połozna własnie mówiła, że pakiet wszystkich dodatkowych przy wszystkich dawkach to 3-4 tysiace złotych.
Dodatkowo osobiscie swoim dzieciom podawałaby normalne szczepionki 3w1, a to dlatego, że jak będzie odczyn poszczepienny to łatwiej wykryć która szczepionka, a tak to jak jest 6w1 to zgaduj co spowodowało odczyn.

Z resztą szczepionki to zawsze drażliwy temat
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:33   #1955
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

No nic, popytam położna, popytam lekarza, popytam kuzynkę lekarza.
Wogole, mierzyłan dzis brzuch... Jest mniejszy od bioder. Brzuch 92, biodra 99. Chyba jestem ewenementem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:35   #1956
Ashley_88
Raczkowanie
 
Avatar Ashley_88
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 177
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Aczkolwiek do 39 tygodnia to raczej łożysko nie jest chyba stare..?
Hehe stare nie, ale dojrzewa. Ja w 35 tc i 3d miałam 1/3 łożyska już dojrzałego :-/
__________________
39 / 40 pierwsza dzidzia Lidzia
Ashley_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:35   #1957
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Aczkolwiek do 39 tygodnia to raczej łożysko nie jest chyba stare..?
Nie wiem. Raczej nie powinno poza konkretnymi przypadkami olewania podstawowych zalecen w ciazy np. nie pal i nie pij, co raczej w tym przypadku nie grozi.

Ja czułabym sie spokojniejsza gdyby w tym ostatnim miesiacu przynajmniej raz na 2 tygodnie ktos zerknal, ze nie dzieje sie nic niepokojacego. Dlatego napisalam, ze na twoim miejscu zglosilabym sie za tydzien/dwa na kontrole z usg.

Ja mam teraz wizyty, co tydzien. Na ostatniej mialam ktg, usg i badanie na fotelu z pobraniem gbs. Nastepnego dnia bylam na ip, bo na wizycie dowiedzialam sie, ze wszystko ok i zadnych konkretow. Ani co z szyjka, ani co z waga malucha. Tylko jakies głupie teksty o malej glowce i myciu podlog (a ciaza niedonoszona).
Przy czym ja mam te cukrzyce ciazowa i biore insuline, wiec waga i przybieranie malej ma duze znaczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 15:39   #1958
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja zamierzam szczepic 5w1, pneumokoki i rotawirusy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:40   #1959
trute
Rozeznanie
 
Avatar trute
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 627
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość

Która z Was bierze jeszcze nospę? Albo brała wcześniej - 2x1 tabletki to nie jest dużo? Na IP poradzili na skurcze brac nospę, ale nie powiedzieli ile, położna mówiła że max 2x1 tabl (40 mg). Teraz wzięłam rano i widzę, ze skurcze są duzo rzadsze niż po samym magnezie.
Ja jeszcze będę brać nospę i magnez przez ok. tydzień, do zakończenia 37 tyg. U mnie bez tego skurcze były często i gęsto

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość


A Cherrie się już rozpakowała Waga 3.240 53cm.
gratulacje, trzymajcie się ciepło
__________________

trute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 15:41   #1960
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Może trzeba będzie ponowić badanie, może czymś mocz został zabrudzony. Próbkę pobierałaś rano? Te kryształy też często sie pokazują gdy coś dzień wcześniej zjesz, albo za mało wypiłaś, więc może nic groźnego - mocz nie wyszedł zbyt gęsty?

Co do morfologii to popatrzyłam na swoje wyniki, które lekarz uznał za ok w ciąży to też są niższe. W laboratorium zwykle podaja normy dla ludzi, a nie kobiet w ciazy (jak to brzmi).
Erytrocyty nieco ponizej normy, hematokryt też nieco ponizej normy. Duże masz te spadki?

Która z Was bierze jeszcze nospę? Albo brała wcześniej - 2x1 tabletki to nie jest dużo? Na IP poradzili na skurcze brac nospę, ale nie powiedzieli ile, położna mówiła że max 2x1 tabl (40 mg). Teraz wzięłam rano i widzę, ze skurcze są duzo rzadsze niż po samym magnezie.

Mnie lekarz i położna juz tydzien temu powiedzieli, ze mam nie brać Nospy. Mam TP na 19.09 wg USG i 23.09 wg OM


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:16   #1961
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 16:17   #1962
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Nie wiem. Raczej nie powinno poza konkretnymi przypadkami olewania podstawowych zalecen w ciazy np. nie pal i nie pij, co raczej w tym przypadku nie grozi.

Ja czułabym sie spokojniejsza gdyby w tym ostatnim miesiacu przynajmniej raz na 2 tygodnie ktos zerknal, ze nie dzieje sie nic niepokojacego. Dlatego napisalam, ze na twoim miejscu zglosilabym sie za tydzien/dwa na kontrole z usg.

Ja mam teraz wizyty, co tydzien. Na ostatniej mialam ktg, usg i badanie na fotelu z pobraniem gbs. Nastepnego dnia bylam na ip, bo na wizycie dowiedzialam sie, ze wszystko ok i zadnych konkretow. Ani co z szyjka, ani co z waga malucha. Tylko jakies głupie teksty o malej glowce i myciu podlog (a ciaza niedonoszona).
Przy czym ja mam te cukrzyce ciazowa i biore insuline, wiec waga i przybieranie malej ma duze znaczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ci niektórzy lekarze to po prostu porażka...

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Tak się zastanawiam... gdzie jest Beti??
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:19   #1963
Sondrapransky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 202
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cześć dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza, mały ulożony pośladkowo, dostałam skierowanie na cesarkę. Tp mam na 28 września, a cesarkę mam mieć tydzień szybciej. No chyba że jakimś cudem za 2 tyg się obróci, ale lekarka mówi że nikłe szanse. Ale te usg dziwnie pokazują 2 tyg temu mały był ważony w szpitalu, a dzisiaj w przychodni i tylko 100g przybrał. Ona twierdzi że to zależy od usg i nie ma co się przejmować.
Kurcze tak sie na stawialam na poród sn, trochę się boję cesarki
Sondrapransky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:36   #1964
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpoczywaj ile wlezie! I jeszcze raz gratulacje!
Cytat:
Napisane przez Sondrapransky Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza, mały ulożony pośladkowo, dostałam skierowanie na cesarkę. Tp mam na 28 września, a cesarkę mam mieć tydzień szybciej. No chyba że jakimś cudem za 2 tyg się obróci, ale lekarka mówi że nikłe szanse. Ale te usg dziwnie pokazują 2 tyg temu mały był ważony w szpitalu, a dzisiaj w przychodni i tylko 100g przybrał. Ona twierdzi że to zależy od usg i nie ma co się przejmować.
Kurcze tak sie na stawialam na poród sn, trochę się boję cesarki
Ja w 35tygodniu się dowiedziałam że Młody się obrócił, byłam mega szczęśliwa, mojej znajomej córka obrócila się dwa dni prZed porodem, szansa jest.

Postanowiłam dziś ruszyć cztery litery. Poszliśmy na spacer. I siedzimy sobie u teściów I odpoczywamy. Choć podczas drogi brzuch twardnial raz za razem. Ale liczę że jeszcze tydzień wytrzymam w dwupaku. Bo DZIŚ zaczęłam 37tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:39   #1965
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wyśpij się i pisz jak było.

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ci niektórzy lekarze to po prostu porażka...

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Tak się zastanawiam... gdzie jest Beti??

Jestem jestem jeszcze.
Jutro mam wizyte u gina mojego.
Strach sie bać.
Ale już się ugadałam że będe leżeć na leżance i czekać na swoją kolej
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:44   #1966
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
Nam położna sugerowała na SR, że szczepionka 6 w 1 to wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo od 5 w 1 różni sie tylko tym że jest tam dodatkowo wzw b w pakiecie, a tak normalnie i tak sie szczepi 3 razy wzw b (i tyle wystarczy) a w tej 6 w 1 szczepi się tak jakby 4 razy wzw i przez to jest wyższa cena
U nas powiedziała że po 6w1 jest najwięcej komplikacji co nas ostatecznie przekonało.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 16:47   #1967
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Nie wiem. Aczkolwiek do 39 tygodnia to raczej łożysko nie jest chyba stare..?
Nie powinno, ale zdarza się. M.in. dlatego pod koniec ciąży wielu lekarzy chce żeby pojawiać się co 2 tygodnie, a nie co miesiąc

Co do Twojej wizyty, to skoro zrobiła USG na szybko, to myślę, ze spojrzała na łożysko Mi w piątek też lekarz sprawdził szyjke, tętno dzidziola i stan łożyska. Powiedział, ze zmierzymy go za 2 tygodnie (o ile dotrwam do tego czasu w dwupaku ). Nie ma natomiast aparatu do KTG w gabinecie, więc kazał iść na izbę przyjęć za kilka dni i sciemnic, ze boli mnie brzuch Może przy okazji zrobią też USG, to się dowiem czegoś przed kolejną wizytą
Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam nadzieję, ze Filip da Ci trochę odespac przed powrotem do domu

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Co do szczepionek to też pare razy słyszałam, ze po tych łączonych częściej pojawiają się powikłania... Ale szczerze mówiąc jeszcze się za bardzo w temat nie wglebialam
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 17:48   #1968
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję! Dużo zdrówka dla Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Sondrapransky Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza, mały ulożony pośladkowo, dostałam skierowanie na cesarkę. Tp mam na 28 września, a cesarkę mam mieć tydzień szybciej. No chyba że jakimś cudem za 2 tyg się obróci, ale lekarka mówi że nikłe szanse. Ale te usg dziwnie pokazują 2 tyg temu mały był ważony w szpitalu, a dzisiaj w przychodni i tylko 100g przybrał. Ona twierdzi że to zależy od usg i nie ma co się przejmować.
Kurcze tak sie na stawialam na poród sn, trochę się boję cesarki
Mam to samo. Cały czas myślałam o SN, a tu cc. Tez się boję 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 18:03   #1969
Sondrapransky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 202
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Gratuluję! Dużo zdrówka dla Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------


Mam to samo. Cały czas myślałam o SN, a tu cc. Tez się boję 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz już wyznaczoną datę? Mój bobo cały czas leżał miednicowo a teraz fiknął koziołka i pośladkowo. Rozmawiałam z lekarzem o bólu po cc i mówi że każdy organizm inny, jedne chodzą na następny dzień inne kobiety dłużej dochozą do siebie
Sondrapransky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 18:26   #1970
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

W recepcji usłyszałam, że jak będę miała co tydzień KTG to razem z wizytą u dżinki a ona zawsze każe się kłaść na głowicę. To może po prostu widząc, że może mnie po minucie-dwóch odprawić, to na jednym wydechu powiem: "Czyli wisi głową do dołu, waga ok, niczym się nie martwić?" i zobaczę, jak zareaguje?

A tak poza tym to jak od wtorku mogę rodzić, to wracam do spacerów i tulenia się do męża, dostałam zielone światło ^^
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 18:44   #1971
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Sondrapransky Pokaż wiadomość
Masz już wyznaczoną datę? Mój bobo cały czas leżał miednicowo a teraz fiknął koziołka i pośladkowo. Rozmawiałam z lekarzem o bólu po cc i mówi że każdy organizm inny, jedne chodzą na następny dzień inne kobiety dłużej dochozą do siebie
w piątek kładę się w szpitalu, a po niedzieli, w poniedziałek lub wtorek cięcie
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:16   #1972
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
No nic, popytam położna, popytam lekarza, popytam kuzynkę lekarza.
Wogole, mierzyłan dzis brzuch... Jest mniejszy od bioder. Brzuch 92, biodra 99. Chyba jestem ewenementem.

Ja tez z ciekawosci dzis się zmierzyłam, biodra 98, brzuch 91 cm.

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
Ja jeszcze będę brać nospę i magnez przez ok. tydzień, do zakończenia 37 tyg. U mnie bez tego skurcze były często i gęsto

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Mnie lekarz i położna juz tydzien temu powiedzieli, ze mam nie brać Nospy. Mam TP na 19.09 wg USG i 23.09 wg OM
Poszłam dziś na kontrolę, mój prowadzacy oczywiscie się nie zgodził :/ ale byłam u innej i kazała do konca 37 tc brac nospe i magnez, bo zwróciła uwagę że brzuch dość twardy, a wsumie w domu to tylko lezę i tylko na 10 minut z psem wyjde...

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
w piątek kładę się w szpitalu, a po niedzieli, w poniedziałek lub wtorek cięcie
Nie mozesz się doczekać?
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:26   #1973
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Ja tez z ciekawosci dzis się zmierzyłam, biodra 98, brzuch 91 cm.





Poszłam dziś na kontrolę, mój prowadzacy oczywiscie się nie zgodził :/ ale byłam u innej i kazała do konca 37 tc brac nospe i magnez, bo zwróciła uwagę że brzuch dość twardy, a wsumie w domu to tylko lezę i tylko na 10 minut z psem wyjde...



Nie mozesz się doczekać?
Cały czas już o tym myślę. Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej boję się tej cesarki. Na dodatek w sobotę ten ślub brata i mama to ciągle ma nadzieję, że mnie wypuszczą w sobotę i będę mogła położyć się w niedzielę. Ale ja tego nie widzę. Po co tyle zachodu robić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:27   #1974
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Melduję ze żyje
Filip jest piękny <3 tak jak Weselna Wam napisała 3240 i 53cm
Marzę o drzemce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje kochana :-* odpocznij, a później czekamy na relację

...

Weselna, ja też, tak jak dziewczyny piszą olalabym wizytę u prywatnego
Skoro wszystko ok, to dla poznania wagi nie wyrzucałabym 200zl

...

Co do szczepionek, to ja chyba się zdecyduje na te z NFZ. Jakoś my byliśmy tak szczepieni i żyjemy. Oczywiście wiem, że postęp itp., że kiedyś się żyło bez prądy i wody bieżącej, ale mimo wszystko jakoś nie mam przekonania do tych all in one. Mo ale temat szczepień jest bardzo drazliwy, ile rodziców tyle opinii i każdy zrobi w końcu jak chce.

...

Ja po wizycie. Gin powiedział, że do porodu jeszcze bardzo daleko, nic się nie szykuje i że on obstawia nawet tydzień po terminie. Zrobił też usg, serduszko ładnie biło, łożysko i wody w porządku, mała ułożona główkowo. I waży 2760g powiedział, że nie jest ani mała ani duża. No i jak nic nie ruszy, to 5 września mam przyjść do niego na oddział, zrobi mi ktg i wtedy będziemy decydować co dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:42   #1975
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Cały czas już o tym myślę. Z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej boję się tej cesarki. Na dodatek w sobotę ten ślub brata i mama to ciągle ma nadzieję, że mnie wypuszczą w sobotę i będę mogła położyć się w niedzielę. Ale ja tego nie widzę. Po co tyle zachodu robić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty nie patrz na mamę tylko na siebie. Wszyscy zrozumieją dlaczego nie ma Cię na ślubie brata. Nikt nie będzie miał żadnego "ale" do tego. A wy jesteście teraz najważniejsze.

Ja jutro wizyta u mojego gina. Mam nadzieje, że powie mi, że szyjka się skrocila w końcu.
Powiem wam szczerze, że czuje się ociezala jak nie wiem co....
A co do obwodu brzucha... W brzuchu 110, w biodrach 97. W sumie lepiej ze nie odwrotnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:53   #1976
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Ty nie patrz na mamę tylko na siebie. Wszyscy zrozumieją dlaczego nie ma Cię na ślubie brata. Nikt nie będzie miał żadnego "ale" do tego. A wy jesteście teraz najważniejsze.

Ja jutro wizyta u mojego gina. Mam nadzieje, że powie mi, że szyjka się skrocila w końcu.
Powiem wam szczerze, że czuje się ociezala jak nie wiem co....
A co do obwodu brzucha... W brzuchu 110, w biodrach 97. W sumie lepiej ze nie odwrotnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jej to mówię i ona niby rozumie mnie, wie że ja to mam w głowie, ale bardzo by chciała też żebym ja tam była. No i z tego powodu już mi truje, że trzeba zapytać lekarza, bo przecież w weekend nic nie będą robić. A że lekarzem jest wujek to ma do niego smialosc (pn też będzie na tym weselu). I już myśli, martwi się, przeżywa, a przecież wszystko się okaże w piątek. Do tego czasu to mnie utruje serio.


Powodzenia na wizycie dobrych wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:56   #1977
Sondrapransky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 202
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
w piątek kładę się w szpitalu, a po niedzieli, w poniedziałek lub wtorek cięcie
Wow, ale szybko. Ja jeszcze mam msc czekania. Koniecznie daj znać jak po Trzymam mocno kciuki, żeby połóg był lekki.
Sondrapransky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:56   #1978
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Lea tez mam zamiar sie jakos na ip wkrecic...
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 19:58   #1979
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
U nas powiedziała że po 6w1 jest najwięcej komplikacji co nas ostatecznie przekonało.
Zaglebilam się w temat szczepień. I rzeczywiście lepiej wziąć 5w1 niż 6w1, natomiast zastanawiam się czy nie brać po prostu tych na NFZ + rotawirusy, ospa wietrzna i pneumokoki. W tym przypadku Mała miałaby 21 wkluc , a przy 5w1 + rotawirusy, ospa i pneumokoki miałaby 14 wkluc. Nie ma dużej różnicy moim zdaniem, tylko ogromną różnica cenowa. Ale nie wiem jak to praktycznie wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 20:01   #1980
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Sondrapransky Pokaż wiadomość
Wow, ale szybko. Ja jeszcze mam msc czekania. Koniecznie daj znać jak po Trzymam mocno kciuki, żeby połóg był lekki.
No szybciutko wczoraj na wizycie lekarz mnie zaskoczył pozytywnie. Cieszę się, bo już niedługo będę mieć skarba przy sobie i może w końcu obrzęk rąk minie, przez który nie mogę spać w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 19:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.