Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówki 2016 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-04, 11:33   #2851
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję, zapytałam jeszcze koleżanki i ona robi to na sucho, czyli wyciera patyczkiem i dopiero spryskuje osceniseptem



Dziękuję

Dziewczyny ile ml mleka piją wasze dzidziusie? w szpitalu dawałam cyca, ale chyba się nie najadal, cmokal go, bo traktował jak smoczek i tyle. Przez z tą spadł z wagi i o mało co bie mieliśmy zostać dłużej w szpitalu. W domu odciagam i podaję w butelce żeby mieć oko na to ile zjadł. W nocy wysunął 60 ml. Czy nie za dużo mu daję? Dodam, że bardzo długo pije mleczko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z sr pamietam tyle, że z każdym dniem od urodzenia powinna się zwiększać ilość pokarmu, które dziecko zjada na raz +/- 10 ml. Tylko kurcze nie pamiętam jak to dokładnie było i jaka ilość była wyjściowa. Chyba zaczynało się od 5 ml w pierwszej dobie i rosło z kazdym dniem co 10 ml. W poradni laktacyjnej mówili że to ma być 140-160 ml na każdy kg dziecka dziennie, podzielony przez ilość karmień.

W każdym razie - bardziej patrz na to czy się najada i czy ma prawidłowy przyrost wagi - nie ma co się porównywać do innych.
Mojej koleżanki dzieciak byl takim łakomczuchem że od samego początku zjadał sporo, jedna pierś nie wystarczała
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:35   #2852
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

aneczkakropeczka, Lemon_Drop wielkie gratulacje i dużo zdrówka i spokoju teraz dla was i maluchów, niech rosną zdrowe i szczęśliwe

Muszę powiedzieć że ja też jestem bardziej nerwowa, w piątek mam termin cc i to jest jak tykajaca bomba właśnie.
A dziwne jest to, że właściwy TP mam na niedzielę, a nie mam żadnych oznak zmiany. Brzuch wysoko, czop siedzi, zero skurczy, brzuch nawet nie twardnieje, młody się leniwie rozpycha.

Bardzo dziwne to kiedy porównuje do tego wszystkiego co piszecie co u was.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:42   #2853
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
aneczkakropeczka, Lemon_Drop wielkie gratulacje i dużo zdrówka i spokoju teraz dla was i maluchów, niech rosną zdrowe i szczęśliwe

Muszę powiedzieć że ja też jestem bardziej nerwowa, w piątek mam termin cc i to jest jak tykajaca bomba właśnie.
A dziwne jest to, że właściwy TP mam na niedzielę, a nie mam żadnych oznak zmiany. Brzuch wysoko, czop siedzi, zero skurczy, brzuch nawet nie twardnieje, młody się leniwie rozpycha.

Bardzo dziwne to kiedy porównuje do tego wszystkiego co piszecie co u was.
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych oznak przed. Dopiero w poniedZiałek wieczorem jak zrobiłam sobie kanapki na kolację zemdlilo mnie I nic nie zjadłam. W nocy zaczęły się skurcZe, ale później ustapily. O 16,25 we wtorek urodziłam syna. Wody przebiła mi położna, żadnych sygnałów wcześniej, czop też odszedł tuż przed....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:47   #2854
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
To ja przedwczoraj w szpitalu odciagnelam jednorazowo że 30 ml z obu piersi i położne dorabialy mm do 40/50 ml. wcześniej karmilam tylko piersią, ale nie wiedziałam ile je. A od wczoraj w domu to szok odciagnelam z jednej piersi jednorazowo 60 ml i laktacja się ładnie rozkręcila. Mam jzi zapas w lodówce na całą niedzielę. Popołudniu siądę to będzie na noc ale piersi mam tak ogromne, że szok. Główka Oliwierka jest trzy razy mniejsza przy nich kręgosłup mnie już boli od ich ciężaru, ale najważniejsze, że pokarm jest dla małego a mąż chodzi, napatrzeć się nie może i mówi 'ale cyce'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:47   #2855
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych oznak przed. Dopiero w poniedZiałek wieczorem jak zrobiłam sobie kanapki na kolację zemdlilo mnie I nic nie zjadłam. W nocy zaczęły się skurcZe, ale później ustapily. O 16,25 we wtorek urodziłam syna. Wody przebiła mi położna, żadnych sygnałów wcześniej, czop też odszedł tuż przed....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli mogę się spodziewać, że rozkreci się przed terminem cc? Młody ułożony posladkowo więc i tak będzie cesarka, tylko zastanawiam się czy w spokoju pojadę w piątek, czy będzie gonitwa wcześniej.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:56   #2856
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję, zapytałam jeszcze koleżanki i ona robi to na sucho, czyli wyciera patyczkiem i dopiero spryskuje osceniseptem



Dziękuję

Dziewczyny ile ml mleka piją wasze dzidziusie? w szpitalu dawałam cyca, ale chyba się nie najadal, cmokal go, bo traktował jak smoczek i tyle. Przez z tą spadł z wagi i o mało co bie mieliśmy zostać dłużej w szpitalu. W domu odciagam i podaję w butelce żeby mieć oko na to ile zjadł. W nocy wysunął 60 ml. Czy nie za dużo mu daję? Dodam, że bardzo długo pije mleczko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twojego mleka może pić do oporu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 11:58   #2857
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Chrupa, trzeba by zaktualizować pierwszy post Rozpakowane są już przecież:

aneczkakropeczka - Ania, 23 lata (1 ciąża); TP 03.09.2016 syn
Lemon_Drop - TP 03/08.09.2016 córka
nelyen - 26 lat (1ciąża); TP 09.09.2016 syn

..i chyba tyle. Czy kogoś pominęłam?

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------



A mój,że jak właśnie nieruchomieje i rzadziej się rusza, to się zbiera Chyba chodzi generalnie o zmianę.
Tak tak ale do tego muszę siąść przy kompie bo z tel mi nie wychodzi edycja pierwszego posta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-04, 12:00   #2858
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Czyli mogę się spodziewać, że rozkreci się przed terminem cc? Młody ułożony posladkowo więc i tak będzie cesarka, tylko zastanawiam się czy w spokoju pojadę w piątek, czy będzie gonitwa wcześniej.
Całkiem możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 12:12   #2859
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość

...
A mój,że jak właśnie nieruchomieje i rzadziej się rusza, to się zbiera Chyba chodzi generalnie o zmianę.
Może być. Bo w końcu jak jest mniej tych ruchów to też każą reagować. Znajoma mi ostatnio mówiła, że jej też zaczął parę dni przed porodem tak mocno kopać i się rozpychać.

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
To ja przedwczoraj w szpitalu odciagnelam jednorazowo że 30 ml z obu piersi i położne dorabialy mm do 40/50 ml. wcześniej karmilam tylko piersią, ale nie wiedziałam ile je. A od wczoraj w domu to szok odciagnelam z jednej piersi jednorazowo 60 ml i laktacja się ładnie rozkręcila. Mam jzi zapas w lodówce na całą niedzielę. Popołudniu siądę to będzie na noc ale piersi mam tak ogromne, że szok. Główka Oliwierka jest trzy razy mniejsza przy nich kręgosłup mnie już boli od ich ciężaru, ale najważniejsze, że pokarm jest dla małego a mąż chodzi, napatrzeć się nie może i mówi 'ale cyce'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś z ciekawostek nam położna opowiadała jak przychodzi na któryś patronaż do świeżej mamusi i tak od słowa do słowa, mamusia się pochwaliła że ma już w lodówce i w zamrażarce ponad 3 litry swojego mleka w zapasie . A cały czas karmiła piersią a mleko na czarną godzinę chyba miało być. Stwierdziła że się chyba na wojnę szykuje.

Tak swoją drogą to czytałam ostatnio o laktacji że to najbardziej kaloryczne mleko pojawia się dopiero po około 20 min karmienia z jednej piersi i są właśnie zwolennicy żeby karmić dziecko za jednym razem tylko z jednej piersi żeby miało szansę dojść do tego mleka. Oczywiście nie mówię o początkach karmienia, bo na początku to się pewnie karmi czym jest byleby uruchomić pokarm.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
z sr pamietam tyle, że z każdym dniem od urodzenia powinna się zwiększać ilość pokarmu, które dziecko zjada na raz +/- 10 ml. Tylko kurcze nie pamiętam jak to dokładnie było i jaka ilość była wyjściowa. Chyba zaczynało się od 5 ml w pierwszej dobie i rosło z kazdym dniem co 10 ml. W poradni laktacyjnej mówili że to ma być 140-160 ml na każdy kg dziecka dziennie, podzielony przez ilość karmień.

W każdym razie - bardziej patrz na to czy się najada i czy ma prawidłowy przyrost wagi - nie ma co się porównywać do innych.
Mojej koleżanki dzieciak byl takim łakomczuchem że od samego początku zjadał sporo, jedna pierś nie wystarczała
Czasami dziecku chce się częściej pić niż jeść i wtedy też będzie chciało cyca. W te cieplejsze miesiące można ponoć trochę wodę podawać zamiast karmień. Oczywiście trochę.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 12:25   #2860
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Może być. Bo w końcu jak jest mniej tych ruchów to też każą reagować. Znajoma mi ostatnio mówiła, że jej też zaczął parę dni przed porodem tak mocno kopać i się rozpychać.



Kiedyś z ciekawostek nam położna opowiadała jak przychodzi na któryś patronaż do świeżej mamusi i tak od słowa do słowa, mamusia się pochwaliła że ma już w lodówce i w zamrażarce ponad 3 litry swojego mleka w zapasie . A cały czas karmiła piersią a mleko na czarną godzinę chyba miało być. Stwierdziła że się chyba na wojnę szykuje.

Tak swoją drogą to czytałam ostatnio o laktacji że to najbardziej kaloryczne mleko pojawia się dopiero po około 20 min karmienia z jednej piersi i są właśnie zwolennicy żeby karmić dziecko za jednym razem tylko z jednej piersi żeby miało szansę dojść do tego mleka. Oczywiście nie mówię o początkach karmienia, bo na początku to się pewnie karmi czym jest byleby uruchomić pokarm.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------



Czasami dziecku chce się częściej pić niż jeść i wtedy też będzie chciało cyca. W te cieplejsze miesiące można ponoć trochę wodę podawać zamiast karmień. Oczywiście trochę.
Nam w szkole rodzenia też o tym mówiła doradczyni laktacyjna. I jest też o tym w książce "Po prostu piersią", którą właśnie czytam Nawet jak masz jakieś aplikacje na telefon, to zaznaczasz, z której piersi było poprzednie karmienie

U nas położna tłumaczyła to tak, ze na początku leci rozwodnione mleko, bo dziecko może chcieć sie tylko napić. Potem leci najbardziej tresciwy "obiad", a na koniec "deser" I ze dzięki temu łatwo sprawdzić czy dziecko jest głodne i dlatego długo ssie pierś czy po prostu zrobiło sobie z niej smoczek - jeśli za długo jest przyssane do jednej piersi, to trzeba przystawic do drugiej: jesli będzie głodne, to będzie ssac dalej, a jak chodzi o samo ciumkanie, to w momencie jak zacznie mu lecieć ten tresciwy pokarm, to szybko zrezygnuje


A odnośnie mrozenia ogromnych zapasów, to też nie ma co tego robić, bo pokarm zmienia się nie tylko podczas każdego karmienia, ale jego skład dostosowuje się do wieku dziecka: inne mleko leci dla dziecka 2-tygodniowego, inne dla 2-miesięcznego, a inne dla półrocznego

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

A co do skurczow, to u nas w szpitalu mówili, ze przy pierwszym porodzie naprawdę lepiej przyjechać wcześniej, zeby na spokojnie zdążyli przebadać i przyjąć na oddział, niż żeby im zestresowana kobieta wpadła w ostatniej chwili - bo wbrew pozorom takie czekanie w stresie może poród utrudnić i wydłużyć.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-09-04 o 12:22
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 12:45   #2861
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja tez mroze nadwyżkę mleka ale mysle ze jeszcze kilka dni i laktacja sie unormuje bo mam dość laktatora i bolących piersi. Pomijam ze mam głodomora -je często i dużo 😉 ale sam maly nie jest wiec i potrzeby sa inne 😉

Spi w dzień a czuwa w nocy. W nocy je co chwile. Zanim sie nie przestawi na tryb dzien -noc to raczej nie pośpię.



Starszy spi u siebie w pokoju ale jak placze to tez nas budzi. Zaczął wstawać co 3h w nocy...Szkoda tylko że nie zsynchronizowal sie z bratem 😝
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-04, 12:57   #2862
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
To ja przedwczoraj w szpitalu odciagnelam jednorazowo że 30 ml z obu piersi i położne dorabialy mm do 40/50 ml. wcześniej karmilam tylko piersią, ale nie wiedziałam ile je. A od wczoraj w domu to szok odciagnelam z jednej piersi jednorazowo 60 ml i laktacja się ładnie rozkręcila. Mam jzi zapas w lodówce na całą niedzielę. Popołudniu siądę to będzie na noc ale piersi mam tak ogromne, że szok. Główka Oliwierka jest trzy razy mniejsza przy nich kręgosłup mnie już boli od ich ciężaru, ale najważniejsze, że pokarm jest dla małego a mąż chodzi, napatrzeć się nie może i mówi 'ale cyce'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Haha dobre.
Daj mu też cyca niech się pocieszy.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 12:59   #2863
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Coś mnie dzisiaj skurcze łapią, niektóre takie rzeczywiście mocniejsze i z przejściem bólu na krzyż i biodra... Ciekawe czy coś się rozkręci czy tylko straszy
Pierwszy raz mi się to pojawiło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 13:01   #2864
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dziewczyny, te karmiące znaczy się, jakich laktatorow używacie I kl je oceniacie?
Ja czekam z kupnem aż będę pewna że jest wszystko ok I karmię piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez katkasiek
Czas edycji: 2016-09-04 o 13:03
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 13:07   #2865
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

A propos skurczy- rodzila ze mną dziewczyna ktora wjechala na porodowke spanikowana na maxa mosiac Rooooooodzeeeeeeee! Pierwsze dziecko urodziłam w 1,5h po tym jak poczułam pierwszy lekki skurcz i ledwo co dojechalam do szpitala a ponoc z drugim dzieckiem jest szybciej aaaaa nie chce rodzic na korytarzu 😁

A moja koleżanka rodzila 26h. Tylko ze wody jej odeszly i trzeba było monitorować stan.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Laktator ręczny Tommee Tippee mam. Dla mnie wystarczający. Mam w domu elektryczny Tufi Gaia ale nie używam bo mimo regulacji sily ssania jakos mnie boli a w ręcznym sobie różnicuje rytm.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 13:31   #2866
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Majlenka odciągasz i karmisz butelką? czy to tak na zapas?

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
aneczkakropeczka, Lemon_Drop wielkie gratulacje i dużo zdrówka i spokoju teraz dla was i maluchów, niech rosną zdrowe i szczęśliwe

Muszę powiedzieć że ja też jestem bardziej nerwowa, w piątek mam termin cc i to jest jak tykajaca bomba właśnie.
A dziwne jest to, że właściwy TP mam na niedzielę, a nie mam żadnych oznak zmiany. Brzuch wysoko, czop siedzi, zero skurczy, brzuch nawet nie twardnieje, młody się leniwie rozpycha.

Bardzo dziwne to kiedy porównuje do tego wszystkiego co piszecie co u was.
Ja mam tp na 16.09 ale nie mam żadnych objawów, ani skurczy ani czopa, ale jutro idę do szpitala na cc, zrobią jutro albo we wtorek, sama nie wiem. W pierwszej ciąży też nic się nie działo do końca. Także każda inaczej przechodzi, jak coś się będzie szybciej działo to najwyżej szybciej podjedziesz na oddział.

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Ja tez mroze nadwyżkę mleka ale mysle ze jeszcze kilka dni i laktacja sie unormuje bo mam dość laktatora i bolących piersi. Pomijam ze mam głodomora -je często i dużo 😉 ale sam maly nie jest wiec i potrzeby sa inne 😉

Spi w dzień a czuwa w nocy. W nocy je co chwile. Zanim sie nie przestawi na tryb dzien -noc to raczej nie pośpię.



Starszy spi u siebie w pokoju ale jak placze to tez nas budzi. Zaczął wstawać co 3h w nocy...Szkoda tylko że nie zsynchronizowal sie z bratem 😝
Starszy zaczął tak wstawać co 3h? Nie pocieszasz mnie, u mnie starsza do tej pory śpi słabo, a to prawie 3 latka i będziemy wszyscy razem w 1 pokoju. Spodziewam się totalnej maskary. To sobie dzisiaj jeszcze w spokoju poleże i nacieszę się chwilą
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 14:01   #2867
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Ja tez mroze nadwyżkę mleka ale mysle ze jeszcze kilka dni i laktacja sie unormuje bo mam dość laktatora i bolących piersi. Pomijam ze mam głodomora -je często i dużo 😉 ale sam maly nie jest wiec i potrzeby sa inne 😉

Spi w dzień a czuwa w nocy. W nocy je co chwile. Zanim sie nie przestawi na tryb dzien -noc to raczej nie pośpię.



Starszy spi u siebie w pokoju ale jak placze to tez nas budzi. Zaczął wstawać co 3h w nocy...Szkoda tylko że nie zsynchronizowal sie z bratem 😝

O to nieciekawie.
Mam nadzieje że moje się nie będą budzić nawzajem
Marzenia dobrz rzecz.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 14:29   #2868
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
z sr pamietam tyle, że z każdym dniem od urodzenia powinna się zwiększać ilość pokarmu, które dziecko zjada na raz +/- 10 ml. Tylko kurcze nie pamiętam jak to dokładnie było i jaka ilość była wyjściowa. Chyba zaczynało się od 5 ml w pierwszej dobie i rosło z kazdym dniem co 10 ml. W poradni laktacyjnej mówili że to ma być 140-160 ml na każdy kg dziecka dziennie, podzielony przez ilość karmień.

W każdym razie - bardziej patrz na to czy się najada i czy ma prawidłowy przyrost wagi - nie ma co się porównywać do innych.
Mojej koleżanki dzieciak byl takim łakomczuchem że od samego początku zjadał sporo, jedna pierś nie wystarczała
Ja mam tak w notatkach:

Dzień pierwszy:
karmienie przez cały dzień na każde życzenie dziecka
Po 5 min każda pierś

Dzień drugi:
karmienie co 2 godziny
Po 10 minut każda pierś

Dzień trzeci:
karmienie co 2,5 godziny
Po 10 minut każda pierś

Dzień czwarty:
początek karmienia jednostronnego według typowego planu dnia; maksimum 40 minut, co 2,5-3 godziny zmieniając piersi przy kolejnych karmieniach
Po 15-20 minut każda pierś

4-8 tygodni: Do 40 minut (60-150 g pokarmu)
8-12 tygodni: Do 30 minut (120-180 g pokarmu)
3-6 miesięcy: Do 20 minut (150-240 g pokarmu)

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

U mnie skurcze są tylko w nocy i tylko jak śpię na plecach więc nawet nie wiem, czy to nie z tego powodu. Ale już mam dość spania na lewym boku. Na prawym z kolei małe dostaje szału i mnie kopie.

A w dzień mam kilka razy takie napinanie brzucha, jakby mi ktoś podpiął pompkę do roweru i ten brzuch pompował. Zawsze się boję, że zaraz eksploduje..i po chwili pompowanie i twardnienie mija.

Nie umiem zbytnio odróżnić, co z tego może być przepowiadającymi a co rozciąganiem się dziecka.
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 14:54   #2869
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Beti młodszego nic nie rusza. W sumie cala ciążę sluchal placzu starszegobi dla niego to normalka 😉 Starszy nie lubi jak maluch placze ale tez go to nie budzi, natomiast zaczął sie budzic metodycznie co 3h, max 4. I...domaga sie butli z mlekiem. Cyrk. Ale poza tym ze chce sie z nami więcej bawić i przytulać to jest super.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-04, 15:15   #2870
_chouchou
Raczkowanie
 
Avatar _chouchou
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 325
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Serdeczne gratulacje dla ostatnio rozpakowanych dziewczyn!
__________________
35/40
_chouchou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 15:31   #2871
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość

U mnie skurcze są tylko w nocy i tylko jak śpię na plecach więc nawet nie wiem, czy to nie z tego powodu. Ale już mam dość spania na lewym boku. Na prawym z kolei małe dostaje szału i mnie kopie.

A w dzień mam kilka razy takie napinanie brzucha, jakby mi ktoś podpiął pompkę do roweru i ten brzuch pompował. Zawsze się boję, że zaraz eksploduje..i po chwili pompowanie i twardnienie mija.

Nie umiem zbytnio odróżnić, co z tego może być przepowiadającymi a co rozciąganiem się dziecka.
Z tym spaniem mam podobnie. Źle mi n plecach, bo są skurcze, lewego boku mam już dość, po pół godzinie mam wrażenie jakbym całą noc na tym boku spała, a na prawym młody mi wali po brzuchu takie kopy, e mm wrażenie że mnie rozerwie.

Nosi mnie dziś.Na obiad zrobiłam moim rodakom bariery domowe, TZ upiekłam do tego frytki, upiekłam babkę, z polewa czekoladową(nie wiem co mi, ale mogłabym jeść I jeść te ciasta ostatnio), do tego dwa prania, podłogę zamiotlam I umylam.
A jeszcze chce upiec takie pseudo paszteciki.
Oznaka zbliżającego się porodu???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 15:49   #2872
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Beti młodszego nic nie rusza. W sumie cala ciążę sluchal placzu starszegobi dla niego to normalka 😉 Starszy nie lubi jak maluch placze ale tez go to nie budzi, natomiast zaczął sie budzic metodycznie co 3h, max 4. I...domaga sie butli z mlekiem. Cyrk. Ale poza tym ze chce sie z nami więcej bawić i przytulać to jest super.

A no to dobrze bo myślałam ze mlodszy budzi wam starszaka
Nasz od zawsze był tulakiem ale też jestem ciekawa jaka będzie jego reakcja.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 16:07   #2873
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Z tym spaniem mam podobnie. Źle mi n plecach, bo są skurcze, lewego boku mam już dość, po pół godzinie mam wrażenie jakbym całą noc na tym boku spała, a na prawym młody mi wali po brzuchu takie kopy, e mm wrażenie że mnie rozerwie.

Nosi mnie dziś.Na obiad zrobiłam moim rodakom bariery domowe, TZ upiekłam do tego frytki, upiekłam babkę, z polewa czekoladową(nie wiem co mi, ale mogłabym jeść I jeść te ciasta ostatnio), do tego dwa prania, podłogę zamiotlam I umylam.
A jeszcze chce upiec takie pseudo paszteciki.
Oznaka zbliżającego się porodu???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to są bariery domowe?? :Hahaha:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 16:31   #2874
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Ja tez mroze nadwyżkę mleka ale mysle ze jeszcze kilka dni i laktacja sie unormuje bo mam dość laktatora i bolących piersi. Pomijam ze mam głodomora -je często i dużo 😉 ale sam maly nie jest wiec i potrzeby sa inne 😉

Spi w dzień a czuwa w nocy. W nocy je co chwile. Zanim sie nie przestawi na tryb dzien -noc to raczej nie pośpię.



Starszy spi u siebie w pokoju ale jak placze to tez nas budzi. Zaczął wstawać co 3h w nocy...Szkoda tylko że nie zsynchronizowal sie z bratem 😝
Ja nie mrożę, nawet nie mam tych woreczków.
Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te karmiące znaczy się, jakich laktatorow używacie I kl je oceniacie?
Ja czekam z kupnem aż będę pewna że jest wszystko ok I karmię piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam medela ręczny i jestem zadowolona ☺
Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Majlenka odciągasz i karmisz butelką? czy to tak na zapas?

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------



Ja mam tp na 16.09 ale nie mam żadnych objawów, ani skurczy ani czopa, ale jutro idę do szpitala na cc, zrobią jutro albo we wtorek, sama nie wiem. W pierwszej ciąży też nic się nie działo do końca. Także każda inaczej przechodzi, jak coś się będzie szybciej działo to najwyżej szybciej podjedziesz na oddział.



Starszy zaczął tak wstawać co 3h? Nie pocieszasz mnie, u mnie starsza do tej pory śpi słabo, a to prawie 3 latka i będziemy wszyscy razem w 1 pokoju. Spodziewam się totalnej maskary. To sobie dzisiaj jeszcze w spokoju poleże i nacieszę się chwilą
Odciagam trochę więcej i trzymam w lodówce. Jak mały się budzi to odlewam do butelki i podgrzewam. Aktualnie mam dwie porcje na zapas ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 16:37   #2875
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja mam nadzieje, ze dzieciaki nie beda się budziły nawzajem... W prawdzie pokoje mają obok siebie, ale starszy raczej mocno śpi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 17:18   #2876
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Ja nie mrożę, nawet nie mam tych woreczków.

Ja mam medela ręczny i jestem zadowolona ☺

Odciagam trochę więcej i trzymam w lodówce. Jak mały się budzi to odlewam do butelki i podgrzewam. Aktualnie mam dwie porcje na zapas ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam doradzali żeby kupić takie pojemniczki na mocz w aptece i w nich trzymać, porcjować i zamrażać pokarm. Tańsze jak te całe woreczki i można wykorzystać wiele razy po umyciu.

Mi się obiło o uszy, że nie powinno się takiego przechowanego pojemnika z mlekiem otwierać kilka razy tylko szykować porcje mniejsze i większe i na raz zużyć jedną porcję. Słyszałyście coś o tym? Chociaż mogło to dotyczyć tylko mrożenia.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 18:08   #2877
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Nam doradzali żeby kupić takie pojemniczki na mocz w aptece i w nich trzymać, porcjować i zamrażać pokarm. Tańsze jak te całe woreczki i można wykorzystać wiele razy po umyciu.

Mi się obiło o uszy, że nie powinno się takiego przechowanego pojemnika z mlekiem otwierać kilka razy tylko szykować porcje mniejsze i większe i na raz zużyć jedną porcję. Słyszałyście coś o tym? Chociaż mogło to dotyczyć tylko mrożenia.
Ja słyszałam odwrotnie żeby nie dawać do pojemników na mocz bo ten plastik nie jest przystosowany do przechowywania żywności...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 18:32   #2878
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość

To zdawaj na bieżąco relację A maluśkie jak będzie zdjęcie chętnie dodam do wrześniowego kolażu i do galerii ^^
Będę zdawać na pewno A zdjęciem też się pochwalę (pewnie jak całemu światu ), tylko jakie to jest malusie? Takie zwykłe z telefonu jest ok?

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
To ja przedwczoraj w szpitalu odciagnelam jednorazowo że 30 ml z obu piersi i położne dorabialy mm do 40/50 ml. wcześniej karmilam tylko piersią, ale nie wiedziałam ile je. A od wczoraj w domu to szok odciagnelam z jednej piersi jednorazowo 60 ml i laktacja się ładnie rozkręcila. Mam jzi zapas w lodówce na całą niedzielę. Popołudniu siądę to będzie na noc ale piersi mam tak ogromne, że szok. Główka Oliwierka jest trzy razy mniejsza przy nich kręgosłup mnie już boli od ich ciężaru, ale najważniejsze, że pokarm jest dla małego a mąż chodzi, napatrzeć się nie może i mówi 'ale cyce'
Ile można trzymać w lodówce pokarm?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć że ja też jestem bardziej nerwowa, w piątek mam termin cc i to jest jak tykajaca bomba właśnie.
A dziwne jest to, że właściwy TP mam na niedzielę, a nie mam żadnych oznak zmiany. Brzuch wysoko, czop siedzi, zero skurczy, brzuch nawet nie twardnieje, młody się leniwie rozpycha.

Bardzo dziwne to kiedy porównuje do tego wszystkiego co piszecie co u was.
U mnie też się nic nie dzieje oprócz twardego brzucha, ale to mam akurat od kilku tygodni tak więc też żadna nowość

Cytat:
Napisane przez katkasiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te karmiące znaczy się, jakich laktatorow używacie I kl je oceniacie?
Ja czekam z kupnem aż będę pewna że jest wszystko ok I karmię piersią.
Też miałam taki plan ale przestraszyłam się, że w szpitalu jednak będzie mi potrzebny - albo podczas nawału albo odwrotnie, do stymulacji laktacji. Dlatego wczoraj pojechałam i kupiłam na początek ręczny Avent. Wolałam sama to załatwić niż gdybym miała TŻ wysyłać

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Ja mam tak w notatkach:

Dzień pierwszy:
karmienie przez cały dzień na każde życzenie dziecka
Po 5 min każda pierś

Dzień drugi:
karmienie co 2 godziny
Po 10 minut każda pierś

Dzień trzeci:
karmienie co 2,5 godziny
Po 10 minut każda pierś

Dzień czwarty:
początek karmienia jednostronnego według typowego planu dnia; maksimum 40 minut, co 2,5-3 godziny zmieniając piersi przy kolejnych karmieniach
Po 15-20 minut każda pierś

4-8 tygodni: Do 40 minut (60-150 g pokarmu)
8-12 tygodni: Do 30 minut (120-180 g pokarmu)
3-6 miesięcy: Do 20 minut (150-240 g pokarmu)
Dzięki, zanotowałam

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Ja słyszałam odwrotnie żeby nie dawać do pojemników na mocz bo ten plastik nie jest przystosowany do przechowywania żywności...
Ja kupiłam ten laktator, o którym wyżej pisałam z kilkoma pojemniczkami w zestawie, które nadają się i do mrożenia i do mikrofali (której nie mam).

I właśnie mam pytanie a propos mikrofali Skoro jej nie posiadam to jak sterylizować pojemniki, butelki... Czytałam, że trzeba wygotować kilka minut i zastanawiałam się czy przelanie/zalanie wrzątkiem nie wystarczy?
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 18:37   #2879
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja przy starszym przelewalam wrzątkiem tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 18:50   #2880
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Będę zdawać na pewno A zdjęciem też się pochwalę (pewnie jak całemu światu ), tylko jakie to jest malusie? Takie zwykłe z telefonu jest ok?



Ile można trzymać w lodówce pokarm?



U mnie też się nic nie dzieje oprócz twardego brzucha, ale to mam akurat od kilku tygodni tak więc też żadna nowość



Też miałam taki plan ale przestraszyłam się, że w szpitalu jednak będzie mi potrzebny - albo podczas nawału albo odwrotnie, do stymulacji laktacji. Dlatego wczoraj pojechałam i kupiłam na początek ręczny Avent. Wolałam sama to załatwić niż gdybym miała TŻ wysyłać



Dzięki, zanotowałam



Ja kupiłam ten laktator, o którym wyżej pisałam z kilkoma pojemniczkami w zestawie, które nadają się i do mrożenia i do mikrofali (której nie mam).

I właśnie mam pytanie a propos mikrofali Skoro jej nie posiadam to jak sterylizować pojemniki, butelki... Czytałam, że trzeba wygotować kilka minut i zastanawiałam się czy przelanie/zalanie wrzątkiem nie wystarczy?
U nas w szkole rodzenia doradczyni laktacyjna mówiła, ze w temperaturze pokojowej można trzymać 6-7 godzin, w lodówce 24 godziny, no a w zamrażalniku długo (ale tak jak już pisałam, radziła żeby i tak mrozic na bieżąco, jeśli jest potrzeba, bo skład mleka szybko się zmienia wraz z rosnieciem dziecka).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 19:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.