Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-20, 08:07   #3091
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Albo zatrzymaly sie w latach 90-tych ze swoimi wyobrażeniami o kraju
W ten weekend musialam mojej najblizszej przyjaciolce przeslac zdjęcie z pociagu, bo...ona myslala ze wszystkie pociągi są nadal niebiesko-żołte i śmierdzi w nich. No i jak to ja mogę jechać pociagiem 200 km

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 08:38   #3092
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Czasem mam wrażenie jak czytam zagraniczne wizażanku, że wyjechały nie do sasiednich/nieco dalszych krajów tylko odleciały aż na księżyc

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

A ja, ze te, zyjace w Polsce kazda negytyna obserwacje czy odczucie dotyczace kraju prezentowane przez emigranta, odbieraja jako wywyzszanie sie i niemal atak.
Chetnie wymienie, co jest lepszego w pl w porownaniu z moim obecnym krajem zamieszkania, ale subiektywnie i obiektywnie (statystyki) bezpieczenstwo na drodze do nich nie nalezy. Dla mnie eot
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 08:38   #3093
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Duzo jeżdżę pociągami właśnie na trasie warszawa-kraków i też mi się wydają przesadzone te narzekania o ciągłych, długich opóźnieniach i postojach. Takie sytuacje zdarzały mi się, gdy ktoś się rzucił pod pociąg lub był inny wypadek na torach no i wtedy tak naprawdę nic nie da się zrobić. Zdarzają się opóźnienia jeśli pociąg przyjedza z innego miasta, a stacja na której wsiadam nie jest stacją początkową. Ale tez nie takie, że trzeba czekac godzinami. Jeżdżąc Pendolino opóźnienia chyba mi się nigdy nie przydarzyły

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 08:44   #3094
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 09:05   #3095
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak myślą. Mam ciotkę w Kanadzie i nic nie jest w stanie jej przekonać do przyjazdu i zobaczenia na wlasne oczy, że w sklepach mamy awokado czy klumatyzatory w domach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 09:08   #3096
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Tak myślą. Mam ciotkę w Kanadzie i nic nie jest w stanie jej przekonać do przyjazdu i zobaczenia na wlasne oczy, że w sklepach mamy awokado czy klumatyzatory w domach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mieszkając w UK słyszałam pytania czy u nas niedźwiedź na drodze to często spotykane zjawisko... I to nie był absolutnie żart

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 09:23   #3097
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-20, 09:33   #3098
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Tak myślą. Mam ciotkę w Kanadzie i nic nie jest w stanie jej przekonać do przyjazdu i zobaczenia na wlasne oczy, że w sklepach mamy awokado czy klumatyzatory w domach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ciotka pewnie uważa się za osobę światową

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
A ja, ze te, zyjace w Polsce kazda negytyna obserwacje czy odczucie dotyczace kraju prezentowane przez emigranta, odbieraja jako wywyzszanie sie i niemal atak.
]
Chodzi o przesadę. Popadanie w skrajności nigdy nie jest dobrze.

Przy czym fakt, że osoby żyjące po za granicami Polski często przedstawiający ją jako największe dziadostwo i zacofanie ( absolutnie nie twierdzę, że Ty tam myślisz!), jednocześnie chętnie wracają skorzystać z różnych form tutaj - zaczynając od dentysty kończąc na zapakowanym samochodzie różnymi rzeczami na powrót.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 09:35   #3099
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Moje doswiadczenia sa jednak inne, jestem w Polsce co najmniej 2x w roku, w roznych okresach, zawsze przynajmniej 1 pociag jest opozniony (grubo) albo gdzies staje na nie-wiadomo-ile. Mowimy o trasie krk-wwa. Jeszcze mi sie nie zdarzyl pobyt, zeby nie bylo problemu, moze po prostu mam pecha.

Ja nigdzie nie sugerowalam, ze jest az tak zle, jak w azji na przyklad, ale dla mnie jest odczuwalnie gorzej jesli chodzi o bezpieczenstwo na drodze. Nawet mozna zerknac na pierwsze lepsze statystyki gdzie w 2021 w Polsce na drodze zginelo o 700 osob wiecej niz w uk przy prawie 30mln roznicy w populacji, takze tego…

W temacie pociągów: oglądam sobie sporo zagranicznych memów i niepunktualność Deutsche Bahn jest wręcz sławna, śmieją się, że jak przyjedzie na czas, to jest zaskoczenie; o hiszpańskiej kolei widziałam podobne. Może w UK są punktualne, nie wiem, ale przekonanie, że polska kolej jest dużo gorsza niż inne europejskie jest owszem, krzywdzące.


Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Albo zatrzymaly sie w latach 90-tych ze swoimi wyobrażeniami o kraju
W ten weekend musialam mojej najblizszej przyjaciolce przeslac zdjęcie z pociagu, bo...ona myslala ze wszystkie pociągi są nadal niebiesko-żołte i śmierdzi w nich. No i jak to ja mogę jechać pociagiem 200 km

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Tak myślą. Mam ciotkę w Kanadzie i nic nie jest w stanie jej przekonać do przyjazdu i zobaczenia na wlasne oczy, że w sklepach mamy awokado czy klumatyzatory w domach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z drugiej strony Polacy też często mają dziwne wyobrażenia o niektórych krajach. Albo uważają, że jak 30 lat temu coś się działo i np. było bardzo niebezpiecznie, to dzisiaj jest tak samo.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 10:00   #3100
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Ja sie boje z dzieckiem pierwszy raz przyjechac z tego powodu wlasnie, my na pewno kurs krk-wwa bysmy musieli przerobic, autem strach a pociagiem tez wolalabym nie utknac w polu :/
Jeżdżę regularnie na trasie Krk-Wwa-Krk i od grudnia zdarzyły mi się dwie obsuwy do 20 min max.

Niedawno jechałam też S7 i to jest bajka, bardzo przyjemna trasa.
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No już bez przesady. Wróciłam z Sycylii i tam transport i kierowcy a tu to dwa inne światy na korzyść Polski.
To samo w Rzymie. Urzekło mnie to, że kierowcy potrafią tam zrobić 5 pasów ruchów przy dwóch wyznaczonych no i zero reguł dot. prędkości, przycinanie zakrętów, szybka jazda między wąskimi uliczkami. Doceniłam wtedy Polaków

Wciąż uważam, że mamy dużo do zrobienia i powinniśmy się wzorować na państwach o lepszej kulturze jazdy, ale na pewno jest o wiele lepiej, niż chociażby 20 lat temu.

Edytowane przez Olkaaaa_s
Czas edycji: 2023-07-20 o 10:05
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 10:15   #3101
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Duzo jeżdżę pociągami właśnie na trasie warszawa-kraków i też mi się wydają przesadzone te narzekania o ciągłych, długich opóźnieniach i postojach. Takie sytuacje zdarzały mi się, gdy ktoś się rzucił pod pociąg lub był inny wypadek na torach no i wtedy tak naprawdę nic nie da się zrobić. Zdarzają się opóźnienia jeśli pociąg przyjedza z innego miasta, a stacja na której wsiadam nie jest stacją początkową. Ale tez nie takie, że trzeba czekac godzinami. Jeżdżąc Pendolino opóźnienia chyba mi się nigdy nie przydarzyły

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Na trasie Kraków -Warszawa możliwe, że wszystko śmiga. Na innych trasach bywa różnie. Czasami nasłucham się od koleżanek jeżdżących pociągami (sama nie jeżdżę nimi od 15 lat więc też zatrzymałam się na tych starego typu ).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-20, 10:31   #3102
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Na trasie Kraków -Warszawa możliwe, że wszystko śmiga. Na innych trasach bywa różnie. Czasami nasłucham się od koleżanek jeżdżących pociągami (sama nie jeżdżę nimi od 15 lat więc też zatrzymałam się na tych starego typu ).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Tylko ze na tej trasie też jeżdżą pociągi które mają mnóstwo innych stacji po drodze np "słynne" tlk które jeździ bodaj z przemyśla nad morze

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 11:31   #3103
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 11:36   #3104
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pewnie, że obsuwa może się zdarzyć, ale już bez przesady z tym strachem przed jazda koleją lub samochodem po Polsce

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 11:57   #3105
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Tez uważam ze mocno przesadzasz, jeżdżę sporo po Polsce, a jeździłam tez w innych krajach i w PL jest spoko. Teraz się jeszcze tiry na autostradach nie mogą brać wiec w ogóle spoko się jeździ


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie widze duzej roznicy miedzy np. Niemcami a Polska.

Wszedzie sa i normalni kierowcy i tacy troche gorsi na ktorych trzeba uwazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 11:59   #3106
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Często jeeżdżę pociągiem na trasie Warszawa-Lublin. Połowa kursów jest z opóźnieniem większym niż 15 minut. Raz rekordowo było to 2h bo najpierw zepsuła się lokomotywa, a potem konduktor kończył zmianę i się zamieniali Juz nie mówię o innych atrakcjach typu- poprzestawiane wagony, mimo możliwości rezerwacji ze schematu czy wczęsniejszych zapowiedzi, że wagon x jest na początku składu a wagon y na końcu-często jest odworotnie, a ma to znaczenie jednak jak pociąg stoi minutę a ma się ciężkie torby i wpływa to też na kierunek jazdy, nie po to ktoś sobie wybiera miejsca takie, żeby jechać zgodnie z kierunkiem jazdy, by się okazało, że jednak jest odwrotnie. Nikt też najczęściej nie informuje zazwyczaj, że trzeba wychodząc przechodzić do innego wagonu, bo zwyczajnie nie wysiądziesz, gdyż peron jest za krótki Wracając znad morza w tym roku przez godzinę dzwonił dzwonek (taki, jak poprzedza komunikat konduktora), jadąc nad morze (ta sama trasa, ten sam czas, tylko w drugą stronę)ktoś się rzucił pod pociąg czekaliśmy ponad 3h zanim ruszyliśmy w ogóle ze stacji początkowej (jasne, to sytuacja losowa), ale nikt nas nie informował, za ile możliwy jest ewentualny odjazd, nie padło ani słowo na ten temat, ludzie wychodzili z pociągu na papierosy, wiem, że były osoby, które nie zdązyły wrócić i jechały w pociągu same bagaże. Opóźnienie solidne a oni tylko ogłosili że w jednym z wagonów można wziąć sobie batonika - nota bene Nagie Góralki.
Nie wspomnę już, że trasę tę (Warszawa-Lublin i dalej)oblegają Ukraińcy, z którymi bardzo często trzeba wykłócać się o swoje wykupione miejsce, zazwyczaj razem z konduktorem,a oni udają że nie wiedzą o co chodzi. Jeśli ma się farta to taka osoba wstanie w końcu, po dużej awanturze, ale na ogół wisi nad tobą w przejściu (wagon bezprzedziałowy). No nie jest to przyjemne. Nie twierdzę, że jacyś Polacy też miejsc nie zajmują, bo na pewno tak jest i nie chodzi o jakieś uprzedzenia narodowościowe, ale po prostu sytuacja jest tu nagminna.No nie wiem, dla mnie podróź koleją nie jest przyjemna ani nawet znośna przeważnie, a bilety do tanich nie należą.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-07-20 o 12:08
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 17:21   #3107
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Jeżdżę regularnie na trasie Krk-Wwa-Krk i od grudnia zdarzyły mi się dwie obsuwy do 20 min max.

Niedawno jechałam też S7 i to jest bajka, bardzo przyjemna trasa.


To samo w Rzymie. Urzekło mnie to, że kierowcy potrafią tam zrobić 5 pasów ruchów przy dwóch wyznaczonych no i zero reguł dot. prędkości, przycinanie zakrętów, szybka jazda między wąskimi uliczkami. Doceniłam wtedy Polaków

Wciąż uważam, że mamy dużo do zrobienia i powinniśmy się wzorować na państwach o lepszej kulturze jazdy, ale na pewno jest o wiele lepiej, niż chociażby 20 lat temu.
Włochy są o ponad połowę bezpieczniejsze dla pieszych niż Polska. Może kierowcy jeżdżą "jak chcą", ale w mieście jeżdżą wolno. Spójrz na ten wykres. Po Rumuni, Polska jest najbardziej niebezpiecznym krajem dla pieszych.
https://www.nimblefins.co.uk/safest-...es-pedestrians

I nie wiem, czy jest lepiej. 20 lat temu bez problemu mogłam dojechać do sąsiedniego miasta PKS-em. A teraz nie ma żadnego połączenia pomiędzy tymi miastami.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Albo zatrzymaly sie w latach 90-tych ze swoimi wyobrażeniami o kraju
W ten weekend musialam mojej najblizszej przyjaciolce przeslac zdjęcie z pociagu, bo...ona myslala ze wszystkie pociągi są nadal niebiesko-żołte i śmierdzi w nich. No i jak to ja mogę jechać pociagiem 200 km

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko że te pociągi jeżdżą w Polsce pomiędzy dużymi miastami. Do mniejszego miasta dojazdu nie ma. A wspomniane 20 lat temu był autobus jeżdżący kilka razy dziennie.

Edytowane przez Natalie_Alex
Czas edycji: 2023-07-20 o 17:19 Powód: nie chcę dublować postów
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 17:39   #3108
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Tylko ze na tej trasie też jeżdżą pociągi które mają mnóstwo innych stacji po drodze np "słynne" tlk które jeździ bodaj z przemyśla nad morze

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
No ba, Przemyślanin chyba do końca świata będzie jeździł na trasie Świnoujście - Przemyśl jazda tym pociągiem to prawdziwa przygoda, a zdobycie biletu na przejazd jest niezłym wyczynem - szczególnie jak coś komuś wypadnie i szuka biletu np. z tygodniowym wyprzedzeniem bo jedzie na pogrzeb.
Osobiście na trasach dłuższych niż 2h nie chciałabym jeździć pociągiem z dzieckiem, nie wspominając już o dziecku z niepełnosprawnością bo jest to męczące i dla dziecka i dla dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 17:41   #3109
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość



Tylko że te pociągi jeżdżą w Polsce pomiędzy dużymi miastami. Do mniejszego miasta dojazdu nie ma. A wspomniane 20 lat temu był autobus jeżdżący kilka razy dziennie.
Na podstawie swojego rodzinnego miasta (mniej niż 20tys mieszkancow) muszę się z tym niestety zgodzić. Połączeń było całkiem sporo przed pandemia, przy tym pierwszym lockdownie przewoźnicy zawiesili wszystkie połączenia, potem przywrócili w mocno okrojonej liczbie i tak to zostało do dzisiaj. Czekanie po 2 godziny na przesiadkę z jednego autobusu na drugi to standard.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No ba, Przemyślanin chyba do końca świata będzie jeździł na trasie Świnoujście - Przemyśl jazda tym pociągiem to prawdziwa przygoda, a zdobycie biletu na przejazd jest niezłym wyczynem - szczególnie jak coś komuś wypadnie i szuka biletu np. z tygodniowym wyprzedzeniem bo jedzie na pogrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahah o taaak, a podróż nim w upały to prawdziwe przeżycie

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-20, 18:08   #3110
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No ba, Przemyślanin chyba do końca świata będzie jeździł na trasie Świnoujście - Przemyśl jazda tym pociągiem to prawdziwa przygoda, a zdobycie biletu na przejazd jest niezłym wyczynem - szczególnie jak coś komuś wypadnie i szuka biletu np. z tygodniowym wyprzedzeniem bo jedzie na pogrzeb.
Osobiście na trasach dłuższych niż 2h nie chciałabym jeździć pociągiem z dzieckiem, nie wspominając już o dziecku z niepełnosprawnością bo jest to męczące i dla dziecka i dla dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale nie każdy pociąg jest taki, jak opisany. Pendolino są w porządku, te oznaczone EIC też, a do tego objęte całkowitą rezerwacją miejsc, nie da się kupić biletu bez miejscówki. Jak dla mnie wygodniej niż samochodem czy autobusem. Jeśli ktoś chce jechać np. z Katowic do Warszawy to serio jest to dobra opcja.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 18:39   #3111
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No ba, Przemyślanin chyba do końca świata będzie jeździł na trasie Świnoujście - Przemyśl jazda tym pociągiem to prawdziwa przygoda, a zdobycie biletu na przejazd jest niezłym wyczynem - szczególnie jak coś komuś wypadnie i szuka biletu np. z tygodniowym wyprzedzeniem bo jedzie na pogrzeb.
Osobiście na trasach dłuższych niż 2h nie chciałabym jeździć pociągiem z dzieckiem, nie wspominając już o dziecku z niepełnosprawnością bo jest to męczące i dla dziecka i dla dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzieki za zrozumienie.
Jak jestem sama to wlasnie traktuje jazde pociagiem jak przygode i zawsze zakladam, ze beda problemy/opoznienia, to tak jakby w cenie biletu i tak naprawde mi to nie przeszkadza. Ale gdybym miala ze soba mlodego to juz bylby ogromny problem i stres.

Zeby nie bylo, ze tylko narzekam, w Polsce nie mam obaw wyjsc sama po zmroku lub do klubu, a tutaj sie boje. Mieszkam na polnocy kraju, zaden londyn, pro-brexitowy region, biedny, malo imigrantow. Nie wiem od czego to zalezy.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 18:49   #3112
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 19:52   #3113
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

W miedzyczasie: wyciekly wyniki sekcji uczestnikow wypadku w krk, kierowca mial 2.3promila…

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...VVtH-OEG1t-eq4
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 20:08   #3114
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
W miedzyczasie: wyciekly wyniki sekcji uczestnikow wypadku w krk, kierowca mial 2.3promila…

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...VVtH-OEG1t-eq4

Można się było tego spodziewac. Morderca..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 20:28   #3115
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 23:10   #3116
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
No ba, Przemyślanin chyba do końca świata będzie jeździł na trasie Świnoujście - Przemyśl jazda tym pociągiem to prawdziwa przygoda, a zdobycie biletu na przejazd jest niezłym wyczynem - szczególnie jak coś komuś wypadnie i szuka biletu np. z tygodniowym wyprzedzeniem bo jedzie na pogrzeb.
Osobiście na trasach dłuższych niż 2h nie chciałabym jeździć pociągiem z dzieckiem, nie wspominając już o dziecku z niepełnosprawnością bo jest to męczące i dla dziecka i dla dorosłych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jechałam tym pociągiem na krótszej trasie (nigdy do końca w żadną stronę) i on zawsze jest tak nabity, że OMG. Ze dwa wagony by się przydało doczepić.
Ale na trasie Wrocław-Warszawa też przy być bardzo dużo ludzi.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 23:32   #3117
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja mieszkając w UK słyszałam pytania czy u nas niedźwiedź na drodze to często spotykane zjawisko... I to nie był absolutnie żart

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Niedźwiedzie to rzadko za to stada dzików w środku np. Gdańska to normalka wszak ( jakby tak newsy medialne przyjąć za powszechną rzeczywistość )

Aaa- I wiadomo, że na polską rzeczywistość, komunikację itp. Mogą narzekać tylko rdzenni Polacy
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 07:45   #3118
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 07:51   #3119
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo się zgadzam, bardzo.
Ja jestem takim przypadkiem - nie mam samochodu, teleportować się nie potrafię, dojechać gdzieś muszę. U mnie w mieście ostatnimi czasy komunikacja publiczna mocno siadła, jeśli chodzi o jakość usług. Hitem jest rozkład "wakacyjny", argumentowany tym, że uczniowie nie jeżdżą do szkół. Tyle że co roku taki rozkład był wprowadzany z głową, a w tym roku jest tragedia. I dokładnie są narzekania na to wszystko co piszesz, ludzie dzwonią do zarządcy infrastruktury, piszą skargi i wnioski, piszą na ich profilu facebookowym, i co? I nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 08:09   #3120
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Bardzo się zgadzam, bardzo.
Ja jestem takim przypadkiem - nie mam samochodu, teleportować się nie potrafię, dojechać gdzieś muszę. U mnie w mieście ostatnimi czasy komunikacja publiczna mocno siadła, jeśli chodzi o jakość usług. Hitem jest rozkład "wakacyjny", argumentowany tym, że uczniowie nie jeżdżą do szkół. Tyle że co roku taki rozkład był wprowadzany z głową, a w tym roku jest tragedia. I dokładnie są narzekania na to wszystko co piszesz, ludzie dzwonią do zarządcy infrastruktury, piszą skargi i wnioski, piszą na ich profilu facebookowym, i co? I nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz







To wszytko, to jest skutek zbiednienia samorządów w wyniku juz lat, działalnosci PiSu
Okradali, ssali, ograniczali jak mogli i w końcu zaczynają się uwidaczniać skutki lawinowo.


Tych połaczen naprawdę nie ma mniej dlatego ze ktos jest wredny, głupi, robi na zlosć, tylko bo: miasta sa pozadłuzane po uszy, dodatkowo w tamtym roku potwornie oberwały przez podwyżki pradu , gazu, paliwa i po prostu brakuje pieniędzy w kasach samorządów.


I to widać w wielu aspektach: mniejsza dbałość o zieleń miejską (np. brak nowych nasadzen i pielęgnacji starych), gorsza usługa transportowa, dużo gorsza jakość sprzątania przestrzeni miejskiej typu: mycie i wymiatanie pozimowego piachu z ulic itp.




A to będzie trzeba LAT !!!! żeby to poodrabiać.
Jak PiS znów wygra, albo konfa co jeden pies bo już się piękniusio dogadali ze sobą, to będzie jeszcze gorzej i duzo dłużej gorzej
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.