Problemy pierwszego świata + ot, część 8. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-31, 21:05   #271
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
o kurde, a ja myślałam, że to dziwne lizać się namiętnie przez cały film byłam w szoku że ludzie jeszcze praktykują takie zachowania w kinie, obok ludzi.
Kto nie robił podobnych rzeczy w młodości niech pierwszy rzuci kamień.

Przypuszczam, że ludzie, którzy to robią nie są pod czterdziestkę...
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 23:15   #272
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

PPŚ ubraniowy: Reserved idzie chyba ścieżką H&M, bo rozstrzał rozmiarów, które na mnie pasują jest po prostu niemożliwy. Zamówiłam koszulkę S (ja...) i jest na mnie za duża. Gdzie inne ich rzeczy mam w rozmiarze M, L, nawet XL. To samo w H&M - loteria i zgaduj zgadula metka w jakim rozmiarze im się naszyła na produkcji. Wtf?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 07:48   #273
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
PPŚ ubraniowy: Reserved idzie chyba ścieżką H&M, bo rozstrzał rozmiarów, które na mnie pasują jest po prostu niemożliwy. Zamówiłam koszulkę S (ja...) i jest na mnie za duża. Gdzie inne ich rzeczy mam w rozmiarze M, L, nawet XL. To samo w H&M - loteria i zgaduj zgadula metka w jakim rozmiarze im się naszyła na produkcji. Wtf?
LPP jakoś wiosną/latem zmieniało rozmiarówkę i ja mam teraz z nimi to samo. Dotąd miałam u nich S/M, teraz z ostatniego zamówienia zostawiłam bluzkę XS, a spodnie L

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 08:32   #274
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
PPŚ ubraniowy: Reserved idzie chyba ścieżką H&M, bo rozstrzał rozmiarów, które na mnie pasują jest po prostu niemożliwy. Zamówiłam koszulkę S (ja...) i jest na mnie za duża. Gdzie inne ich rzeczy mam w rozmiarze M, L, nawet XL. To samo w H&M - loteria i zgaduj zgadula metka w jakim rozmiarze im się naszyła na produkcji. Wtf?
Ja mam ten problem już praktycznie w każdej sieciówce. Loteria, a przy płatnych wysyłkach (kupuję w sieciówkach tylko na wyprzedażach praktycznie) mi się to nie kalkuluje, żeby zamawiać X rzeczy w różnych rozmiarach. Z Mango teraz też mam to samo, na szczęscie jeszcze wysyłka jest chociaż gratis.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 10:14   #275
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem już praktycznie w każdej sieciówce. Loteria, a przy płatnych wysyłkach (kupuję w sieciówkach tylko na wyprzedażach praktycznie) mi się to nie kalkuluje, żeby zamawiać X rzeczy w różnych rozmiarach. Z Mango teraz też mam to samo, na szczęscie jeszcze wysyłka jest chociaż gratis.
Gdyby nie darmowa dostawa do salonu i system odroczonych płatności (że nie muszę się spłukiwać zamawiając rzecz w 2-3 różnych rozmiarach do sprawdzenia), to również bym nic nie zamawiała. Ale tą koszulką S mnie rozwalili. Byłam pewna, że się pomylili. Do H&M poszłam ostatnio chyba po 2 latach przerwy po jakieś basic. Spodobała mi się jedna prosta, klasyczna bluzka. Dosłownie pływałam w rozmiarze M. Gdzie np. body wzięłam M, bo S było takie już za bardzo opięte.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 10:21   #276
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Gdyby nie darmowa dostawa do salonu i system odroczonych płatności (że nie muszę się spłukiwać zamawiając rzecz w 2-3 różnych rozmiarach do sprawdzenia), to również bym nic nie zamawiała. Ale tą koszulką S mnie rozwalili. Byłam pewna, że się pomylili. Do H&M poszłam ostatnio chyba po 2 latach przerwy po jakieś basic. Spodobała mi się jedna prosta, klasyczna bluzka. Dosłownie pływałam w rozmiarze M. Gdzie np. body wzięłam M, bo S było takie już za bardzo opięte.
Jak masz opcję odbioru w sklepie to pewnie. Mi niestety najbliższy Reserved zamknęli na stałe po remonie galerii trwającym praktycznie od mojej przeprowadzki Nawet nie zdążyłam być w tym salonie a do innych za daleko. Za to w Wólczance właśnie odbieram w sklepie, bo mam sklep w tej najbliższej galerii-inaczej też bym musiała płacić za dostawę.
Przez te zakupy online mam zamrożone zawsze miesięcznie jakieś 2 tysiące podczas wyprzedaży (tyle że dla mnie wyprzedaż to bardziej pojęcie całoroczne, bo na Zanado np.ciągle są jakieś okazje), bo płacę od razu. Nie jestem przekonana do systemu odroczonych płatności.
Z Lee też mam problem. Dźinsy u nich zawsze biorę dwa rozmiary większe niż gdzieindziej. Za to sukienki lub koszule- najczęściej topię się nawet w XS. Nie ogarniam. Jak osoba nosząca u nich rozmiar spodni 25 czy 26 ( czyli według mnie XXS w porywach do XS) ma sobie kupić tam koszulę lub sukienkę skoro ja noszę 28-29 i też 90 proc. odpada. A bardzo lubię tę markę.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-01 o 10:25
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 12:14   #277
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Odnoszę wrażenie, że ten cały wysyp różnych ser (od słowa: "serum", nie "ser") jest związany z tym, że łatwiej zrobić serum (trochę substancji czynnej plus wypełniacze) i konsystencja w nich jest mniej ważna niż w przypadku kremów.

W rezultacie mam z 10 ser, których nie mam kiedy na siebie kłaść i 0 dobrego kremu na dzień. Z nocnymi jeszcze trochę łatwiej, ale znaleźć dobry krem na dzień to tragedia. I jak szukam w drogeriach to połowa asortymentu to sera.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-09-02 o 12:16
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-02, 12:55   #278
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że ten cały wysyp różnych ser (od słowa: "serum", nie "ser") jest związany z tym, że łatwiej zrobić serum (trochę substancji czynnej plus wypełniacze) i konsystencja w nich jest mniej ważna niż w przypadku kremów.

W rezultacie mam z 10 ser, których nie mam kiedy na siebie kłaść i 0 dobrego kremu na dzień. Z nocnymi jeszcze trochę łatwiej, ale znaleźć dobry krem na dzień to tragedia. I jak szukam w drogeriach to połowa asortymentu to sera.
Używam tylko ser w pielęgnacji od lat i nie podpiszę się pod tym. Miałam dużo kiepskich produktów w tej kategorii, lepiących się i zostawiających błyszczący film na skórze. Nie bez powodu w reklamach koreańskich ser często pokazują "test lepkości" z przyklejaniem się kawałeczków papieru do "naserowanej" skóry. Kremy z reguły tej akurat wady nie mają.
To że jest akurat bogata oferta ser wynika z tego, że są zwyczajnie modne i u wielu osób znalazły zastosowanie w ich rutynie. U niektórych mogły częściowo wyprzeć kremy, zwłaszcza na dzień w połączeniu serum + filtr (a tych drugich też uzywa coraz więcej osób).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 13:42   #279
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 225
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że ten cały wysyp różnych ser (od słowa: "serum", nie "ser") jest związany z tym, że łatwiej zrobić serum (trochę substancji czynnej plus wypełniacze) i konsystencja w nich jest mniej ważna niż w przypadku kremów.

W rezultacie mam z 10 ser, których nie mam kiedy na siebie kłaść i 0 dobrego kremu na dzień. Z nocnymi jeszcze trochę łatwiej, ale znaleźć dobry krem na dzień to tragedia. I jak szukam w drogeriach to połowa asortymentu to sera.
serów. To Serum te sera tych serów. Akwarium akwaria akwariów. Planetarium planetaria planetariów. W sumie tych ser to trochę taki ten perfum. To tak o, bo w sumie ciekawa delikatnie zagwozdka.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-09-02 o 13:44
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 16:52   #280
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
serów. To Serum te sera tych serów. Akwarium akwaria akwariów. Planetarium planetaria planetariów. W sumie tych ser to trochę taki ten perfum. To tak o, bo w sumie ciekawa delikatnie zagwozdka.
Zastanawiałam się nad tym dobre 5 minut
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 18:03   #281
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 225
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Pewności nie mam, językoznawcą nie jestem. Może to wcale nie jak akwaria i inne aria. Ale jednak często się trafia właśnie na ''ser''. Faktycznie jednak mi to wygląda że to tak samo przaśnie jak tego perfumu. Albo inne ''na powodzenie nie narzekam''. Czy ellenowe powyższe ''naprawdę''.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-02, 19:56   #282
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Tu jest dosyć dokładnie wyjaśnione co robić z tymi nieszczęsnymi serami :
https://polszczyzna.pl/serum-definic...ana-przyklady/

W liczbie pojedynczej nie odmieniamy, a w mnogiej:
M. sera
D. serów
C. serom
B. sera
N. serami
Ms. serach
W. sera

Odmiana przez przypadki:
Mianownik (M.) – kto? co? ( jest)
Dopełniacz (D.) – kogo? czego? ( nie ma)
Celownik (C.) – komu? czemu? ( przyglądam się)
Biernik (B.) – kogo? co? ( widzę)
Narzędnik (N.) – z kim? z czym? ( idę)
Miejscownik (Ms.) – o kim? o czym? ( mówię)
Wołacz (W.) – o!
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-02, 19:59   #283
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-02 o 20:01
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 07:56   #284
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Serumy brzmią ciekawie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 12:32   #285
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że ten cały wysyp różnych ser (od słowa: "serum", nie "ser") jest związany z tym, że łatwiej zrobić serum (trochę substancji czynnej plus wypełniacze) i konsystencja w nich jest mniej ważna niż w przypadku kremów.

W rezultacie mam z 10 ser, których nie mam kiedy na siebie kłaść i 0 dobrego kremu na dzień. Z nocnymi jeszcze trochę łatwiej, ale znaleźć dobry krem na dzień to tragedia. I jak szukam w drogeriach to połowa asortymentu to sera.

Nie widzę zależności.



Serum działa intensywniej niż krem. Po co mam modzić z różnymi kremami, skoro mogę mieć 3 serum i jeden krem i w efekcie lepszy efekt. Jeśli masz ich 10 to równie możesz mieć 10 kremów, których nijak nie wykorzystasz.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 17:59   #286
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662278]Nie widzę zależności.



Serum działa intensywniej niż krem. Po co mam modzić z różnymi kremami, skoro mogę mieć 3 serum i jeden krem i w efekcie lepszy efekt. Jeśli masz ich 10 to równie możesz mieć 10 kremów, których nijak nie wykorzystasz.[/QUOTE]

No nie, bez przesady. Sera zazwyczaj są lekkie i jak się na nie nic nie położy to wysuszają. Większość ludzi potrzebuje czegoś na serum albo miesza serum z kremem.

To przecież nie jest tak, że tylko koncentracja aktywnego składnika (witamin, kwasu hial., itd.) się liczy w tym, czy kosmetyk będzie dobrze wpływał na naszą cerę. Kilkanaście lat temu jak wybuchła moda na samodzielnie robione kosmetyki rzuciłam się na to w końcu dochodząc do wniosku, że same samoróbki nie wystarczą. Bo np. serum z kwasem hial. raczej wysusza niż nawilża, chyba że się je "zamknie" np. olejem. A sera zazwyczaj tego nie mają, bo to właśnie tylko kilka składników.

Wątpię też, żeby np. serum z witaminą C dobrze się wchłaniało skoro to woda z witaminą C, o tym, że moja, tłusta, cera jest po samych serach ściągnięta tak, że nie mogę spać nie wspominając.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-09-03 o 18:01
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:14   #287
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
No nie, bez przesady. Sera zazwyczaj są lekkie i jak się na nie nic nie położy to wysuszają. Większość ludzi potrzebuje czegoś na serum albo miesza serum z kremem.

To przecież nie jest tak, że tylko koncentracja aktywnego składnika (witamin, kwasu hial., itd.) się liczy w tym, czy kosmetyk będzie dobrze wpływał na naszą cerę. Kilkanaście lat temu jak wybuchła moda na samodzielnie robione kosmetyki rzuciłam się na to w końcu dochodząc do wniosku, że same samoróbki nie wystarczą. Bo np. serum z kwasem hial. raczej wysusza niż nawilża, chyba że się je "zamknie" np. olejem. A sera zazwyczaj tego nie mają, bo to właśnie tylko kilka składników.

Wątpię też, żeby np. serum z witaminą C dobrze się wchłaniało skoro to woda z witaminą C, o tym, że moja, tłusta, cera jest po samych serach ściągnięta tak, że nie mogę spać nie wspominając.

Przecież to oczywiste, że na serum nakłada się krem.



Tak samo, kosmetyki należy dobrać pod siebie. Jeśli ktoś nie potrafi dopasować sobie składników aktywnych, stosuje je niewłaściwie - winna jest ta osoba, nie kosmetyk.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:25   #288
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662462]Przecież to oczywiste, że na serum nakłada się krem.



Tak samo, kosmetyki należy dobrać pod siebie. Jeśli ktoś nie potrafi dopasować sobie składników aktywnych, stosuje je niewłaściwie - winna jest ta osoba, nie kosmetyk.[/QUOTE]

Dla mnie to też oczywiste i nie widzę żadnej winy kosmetyków. Pod krem z filtrem to nawet lepiej serum. Chyba że komuś kremy nie służą.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:31   #289
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Post Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
No nie, bez przesady. Sera zazwyczaj są lekkie i jak się na nie nic nie położy to wysuszają. Większość ludzi potrzebuje czegoś na serum albo miesza serum z kremem.
I tym czymś jest u coraz większej liczby osób filtr, w związku z czym odpada używanie zwykłych kremów na dzień.


Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
To przecież nie jest tak, że tylko koncentracja aktywnego składnika (witamin, kwasu hial., itd.) się liczy w tym, czy kosmetyk będzie dobrze wpływał na naszą cerę. Kilkanaście lat temu jak wybuchła moda na samodzielnie robione kosmetyki rzuciłam się na to w końcu dochodząc do wniosku, że same samoróbki nie wystarczą. Bo np. serum z kwasem hial. raczej wysusza niż nawilża, chyba że się je "zamknie" np. olejem. A sera zazwyczaj tego nie mają, bo to właśnie tylko kilka składników.
Nie ma sensu porównywać oferty rynku kosmetycznego sprzed kilkunastu lat z obecnym. Wtedy to nawet nie dało się kupić niczego do mycia twarzy bez siarczanów a szczytem wyrafinowania i know how było kupowanie w aptece kropli dla dzieci z wit C, mieszanie ich z wodą i smarowanie tym twarzy. Wiem, bo sama to robiłam.
Obecnie serum jest po prostu lżejszą alternatywą dla kremu, że zredukowaną fazą olejową, ale w wielu przypadkach jak najbardziej obecną. Są serum ze skwalanem, z ceramidami, z dodatkiem olejów czy kapką innych emolientów.
Nie brakuje też długiej i bogatej listy INCI.


Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Wątpię też, żeby np. serum z witaminą C dobrze się wchłaniało skoro to woda z witaminą C, o tym, że moja, tłusta, cera jest po samych serach ściągnięta tak, że nie mogę spać nie wspominając.
Są serumy z wit C (nie wiem czy przyzwyczaję się do tej formy), które dobrze się wchłaniają.
U mnie jest dokładnie odwrotnie, w zależności od wilgotności powietrza i produktu użytego do mycia twarzy, mogę już nic nie kłaść a i niejedno serum jest dla mnie za ciężkie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-09-03 o 18:45
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 19:09   #290
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 19:18   #291
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zamotałyście mnieWychodzi na to, że wcześniej poprawnie używałam mianownika l.mn. sera, ale nie byłam pewna dalszych przypadków, a teraz to już nic nie wiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 19:29   #292
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 08:11   #293
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Od lat nie kupowałam kremu na dzień i w ogóle kremu. Filtr jest wystarczający. Na noc nic lub ewentualnie jaki regulator. Ale ja mam tłustą cerę i skłonną do zapychania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 08:52   #294
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Nie potrafię znaleźć kremu, który by mnie zadowolił na dłużej i naprawdę odpowiadał na wszystkie potrzeby mojej mieszanej cery. Mam 2-3 bardzo lubiane, ale stosuję je raczej doraźnie, często nawet nie na całą twarz (bo np. służy policzkom, ale czołu już nie). Ostatnio przed wyjściem z domu używam po prostu nawilżającej bazy pod makijaż z odpowiednim SPF.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 08:55   #295
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie potrafię znaleźć kremu, który by mnie zadowolił na dłużej i naprawdę odpowiadał na wszystkie potrzeby mojej mieszanej cery. Mam 2-3 bardzo lubiane, ale stosuję je raczej doraźnie, często nawet nie na całą twarz (bo np. służy policzkom, ale czołu już nie). Ostatnio przed wyjściem z domu używam po prostu nawilżającej bazy pod makijaż z odpowiednim SPF.
To co Ci nie pasuje w tych kremach? Czego oczekujesz? Dlaczego nie służy czołu, a policzkom tak?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 09:01   #296
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Wątpię też, żeby np. serum z witaminą C dobrze się wchłaniało skoro to woda z witaminą C, o tym, że moja, tłusta, cera jest po samych serach ściągnięta tak, że nie mogę spać nie wspominając.
Nie kojarzę serum z witaminą C o takim składzie, zawsze jest jeszcze jakiś nośnik.

Ja mam podobnie jak dziewczyny, na dzień jedyny krem nawilżający to filtr. Na noc wybór kremu to był zawsze problem, bo mam skórę trądzikową, leczoną dermatologicznie, więc z jednej strony krem musi działać łagodząco na podrażnioną lekiem skórę, z drugiej nie zapychać. Udało się taki znaleźć, ale po wielu nieudanych eksperymentach. Z serami (?) nie mam takich problemów, jeszcze żadne mnie nie zapchało.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 11:17   #297
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
PPŚ ubraniowy: Reserved idzie chyba ścieżką H&M, bo rozstrzał rozmiarów, które na mnie pasują jest po prostu niemożliwy. Zamówiłam koszulkę S (ja...) i jest na mnie za duża. Gdzie inne ich rzeczy mam w rozmiarze M, L, nawet XL. To samo w H&M - loteria i zgaduj zgadula metka w jakim rozmiarze im się naszyła na produkcji. Wtf?
Ja mam wrażenie, że chyba wszystkie sieciówki idą tą drogą. Wkurza mnie, bo muszę zamawiać po kilka rozmaiów od XS do M. Właśnie jeszcze pół biedy jak jest odroczona płatność jak w Reserved, bo nie trzeba mrozić kasy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 13:20   #298
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662713]To co Ci nie pasuje w tych kremach? Czego oczekujesz? Dlaczego nie służy czołu, a policzkom tak?[/QUOTE]

Np. fajnie nawilży suchawe policzki, a niestety rozszerzy pory na czole. Tu już musiałabym zastosować inny krem. Znowu kremy matujące, regulujące sebum bardzo szybko robią mi krzywdę w skłonnych do przesuszania się partiach. Mam cerę mieszaną, skłonną do trądziku w niektórych partiach, plus alergie, plus nadreaktywność (z wiekiem na szczęście już nie mocno). Kombo.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Nie kojarzę serum z witaminą C o takim składzie, zawsze jest jeszcze jakiś nośnik.

Ja mam podobnie jak dziewczyny, na dzień jedyny krem nawilżający to filtr. Na noc wybór kremu to był zawsze problem, bo mam skórę trądzikową, leczoną dermatologicznie, więc z jednej strony krem musi działać łagodząco na podrażnioną lekiem skórę, z drugiej nie zapychać. Udało się taki znaleźć, ale po wielu nieudanych eksperymentach. Z serami (?) nie mam takich problemów, jeszcze żadne mnie nie zapchało.
O to to. A nie zawsze zapcha od razu. Czasami niby dobrze, niby ładnie, a nagle bach. Pochwal się proszę jaki krem.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że chyba wszystkie sieciówki idą tą drogą. Wkurza mnie, bo muszę zamawiać po kilka rozmaiów od XS do M. Właśnie jeszcze pół biedy jak jest odroczona płatność jak w Reserved, bo nie trzeba mrozić kasy.
Właśnie o to chodzi. Serio nie chcę zostawiać po sobie dużego śladu węglowego jeżeli chodzi o zakupy (bo z podróży to u mnie praktycznie wychodzi zero), ale nie da się - nieraz fajna rzecz dostępna jedynie w jakichś sklepach typu Warszawa lub wyłącznie online, a rozmiar nijak się ma do tabelki sklepu. I zabawa w odsyłanie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-09-04 o 13:22
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 13:21   #299
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Np. fajnie nawilży suchawe policzki, a niestety rozszerzy pory na czole. Tu już musiałabym zastosować inny krem. Znowu kremy matujące, regulujące sebum bardzo szybko robią mi krzywdę w skłonnych do przesuszania się partiach. Mam cerę mieszaną, skłonną do trądziku w niektórych partiach, plus alergie, plus nadreaktywność (z wiekiem na szczęście już nie mocno). Kombo.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------





O to to. A nie zawsze zapcha od razu. Czasami niby dobrze, niby ładnie, a nagle bach. Pochwal się proszę jaki krem.
https://www.superpharm.pl/cerave-906...kaAs2FEALw_wcB
Ten balsam od CeraVe ale wiem, że zdania o nim są podzielone. Dla mnie jakby był jeszcze nietestowany na zwierzętach to byłby idealny, jak go zużyję to może się pokuszę o szukanie zamiennika. Plus też taki, że jedną tubę mam od roku, a używam co drugi dzień.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 13:25   #300
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi. Serio nie chcę zostawiać po sobie dużego śladu węglowego jeżeli chodzi o zakupy (bo z podróży to u mnie praktycznie wychodzi zero), ale nie da się - nieraz fajna rzecz dostępna jedynie w jakichś sklepach typu Warszawa lub wyłącznie online, a rozmiar nijak się ma do tabelki sklepu. I zabawa w odsyłanie.
Dokładnie. Ja bardzo ograniczyłam zakupy, zamawianie też chce ograniczyć, ale właśnie problem z rozmiarami, a jak pójdę do sklepu, to nie ma połowy asortymentu co w sklepie online.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-14 10:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.