Problemy pierwszego świata + ot, część 8. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-20, 11:40   #451
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wypowiem się w kwestii długotrwałego stosowania.

Ale ja mój magnez jak mnie zaczyna brać niedobór to zaczynam od 5 dziennie, żeby szybko to naprawić (mam mrowienie ręki, w nocy budzą mnie kurcze, no takie objawy, że ciężko nie zauważyć). I to jest rada tego samego lekarza od wit. D.

Co prawda to tak parę dni/tydzień i wracam do 2 tabletek.
Może to nie jest zły pomysł. Spróbuję takiej bardziej uderzeniowej dawki w momencie, gdy odczuwam duży niedobór i będę potem zmniejszać. Ostatnio mam dużo stresów, poza tym dużo wysiłku fizycznego plus ćwiczenia. Może rzeczywiście ten organizm potrzebuje aż tyle (momentami).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 11:45   #452
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może to nie jest zły pomysł. Spróbuję takiej bardziej uderzeniowej dawki w momencie, gdy odczuwam duży niedobór i będę potem zmniejszać. Ostatnio mam dużo stresów, poza tym dużo wysiłku fizycznego plus ćwiczenia. Może rzeczywiście ten organizm potrzebuje aż tyle (momentami).



Magnez tez powinien być skorelowany z innymi pierwiastkami, na pewno z potasem i czymś tam jeszcze, żeby cos tam się zaczęło przyswajać.


Może warto też pić wysokomineralne wody na co dzień: Muszyna albo jeszcze gorsze paskudztwa, ale to już w tzw. krynicach. Może jakas wycieczka weekendowa do jakiejś Krynicy, Ciechocinka itp.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 11:48   #453
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Magnez tez powinien być skorelowany z innymi pierwiastkami, na pewno z potasem i czymś tam jeszcze, żeby cos tam się zaczęło przyswajać.


Może warto też pić wysokomineralne wody na co dzień: Muszyna albo jeszcze gorsze paskudztwa, ale to już w tzw. krynicach. Może jakas wycieczka weekendowa do jakiejś Krynicy, Ciechocinka itp.
Wysokomineralizowanych wód to co najwyzej szklanka-dwie długofalowo, chyba że ktoś chce mieć kamienie nerkowe
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 11:49   #454
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Magnez tez powinien być skorelowany z innymi pierwiastkami, na pewno z potasem i czymś tam jeszcze, żeby cos tam się zaczęło przyswajać.


Może warto też pić wysokomineralne wody na co dzień: Muszyna albo jeszcze gorsze paskudztwa, ale to już w tzw. krynicach. Może jakas wycieczka weekendowa do jakiejś Krynicy, Ciechocinka itp.
Piję tylko taką wodę. Dużo. Ale również kupię sobie trochę tych jeszcze bardziej lecznicznych.

Oj, taka wycieczka by mi się przydała, ale na razie bez szans.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 11:59   #455
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może to nie jest zły pomysł. Spróbuję takiej bardziej uderzeniowej dawki w momencie, gdy odczuwam duży niedobór i będę potem zmniejszać. Ostatnio mam dużo stresów, poza tym dużo wysiłku fizycznego plus ćwiczenia. Może rzeczywiście ten organizm potrzebuje aż tyle (momentami).
https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/ap...elitowe_50_szt.

Ja używam tego i nawet na opakowaniu radzą brać 5 dziennie w razie większych niedoborów.

"Dorośli (w niedoborach): 5 tabletek na dobę w dawkach podzielonych - 2 tabletki rano, 3 tabletki wieczorem przez 3 tygodnie, następnie 3 tabletki wieczorem."

EDIT. Wyczaszkowało mi, pewnie jako reklamę, ale chodzi o ten produkt: Slow-Mag B6, tabletki powlekane dojelitowe, 50 szt.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-09-20 o 12:00
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 12:03   #456
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
(...)
EDIT. Wyczaszkowało mi, pewnie jako reklamę, ale chodzi o ten produkt: Slow-Mag B6, tabletki powlekane dojelitowe, 50 szt.
O takich nie wiedziałam. Dziękuję za polecenie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 13:48   #457
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ale po co takie rzeczy jak wit. D przyjmować w formie suplementu skoro można kupić lek?



U Ciebie czyli gdzie? Ja nie widuje takich rzeczy. Tzn. są jakieś rzeczy z cekinami, ale w bardziej nowoczesnym stylu, ale to bliżej świąt i Sylwestra.
Mnie już w tej chwili nie chodzi o to, czy to ma być suplement czy lek, tylko o to, że nikt mi nie powie "przyjmuj to i to w takich i takich dawkach"
Faktcyznie witaminę D mam w formie suplementu obecnie, żeby za słowami pani doktor "wyjeść co mam w domu", magnez już biorę w formie leku.Witaminę D też kupię w formie leku, ale też nie wiem, na jaki postawić, a w mojej sytuacji jest to istotne
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-20, 14:48   #458
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
jedynie spodnie które na mnie pasują to takie w stylu obeliksa talia 36, ale tyłek i uda 38. I nie mam jak kupić spodni
To zależy, jakich fasonów szukasz, bo jak wąskich albo prostych na całej długości lub dzwonów, to może być ciężko, ale są fasony np paper bag, palazzo, cargo, pegged, harem lub całkiem szerokie, które z założenia są szersze w udach. Noszę najchętniej różne odmiany paper bagów i w mój rozmiar zmieściłyby się sporo tęższe uda niż moje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 15:55   #459
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy, jakich fasonów szukasz, bo jak wąskich albo prostych na całej długości lub dzwonów, to może być ciężko, ale są fasony np paper bag, palazzo, cargo, pegged, harem lub całkiem szerokie, które z założenia są szersze w udach. Noszę najchętniej różne odmiany paper bagów i w mój rozmiar zmieściłyby się sporo tęższe uda niż moje.
Przez spodnie obeliksa miałam własnie takie kroje na myśli to w co się mieszczę, niezbyt mi się podoba, ale niestety takie trzeba nosic
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 16:09   #460
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Mnie już w tej chwili nie chodzi o to, czy to ma być suplement czy lek, tylko o to, że nikt mi nie powie "przyjmuj to i to w takich i takich dawkach"

Faktcyznie witaminę D mam w formie suplementu obecnie, żeby za słowami pani doktor "wyjeść co mam w domu", magnez już biorę w formie leku.Witaminę D też kupię w formie leku, ale też nie wiem, na jaki postawić, a w mojej sytuacji jest to istotne
Ja przy dużym niedoborze witaminy D dostałam Dekristol (na receptę), dawkę 20 000 IU co drugi dzień. Po pewnym czasie miałam schodzić po kolei do dawki raz na 5 dni i teraz utrzymuję się w normie, ale niestety w dolnej granicy i pewnie na zimę trzeba będzie zwiększyć częstotliwość.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 18:33   #461
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Mnie już w tej chwili nie chodzi o to, czy to ma być suplement czy lek, tylko o to, że nikt mi nie powie "przyjmuj to i to w takich i takich dawkach"
Faktcyznie witaminę D mam w formie suplementu obecnie, żeby za słowami pani doktor "wyjeść co mam w domu", magnez już biorę w formie leku.Witaminę D też kupię w formie leku, ale też nie wiem, na jaki postawić, a w mojej sytuacji jest to istotne
Hmm może po prostu trafiłaś na kiepskiego lekarza. Poszukaj może kogoś innego.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-20, 20:49   #462
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
jedynie spodnie które na mnie pasują to takie w stylu obeliksa talia 36, ale tyłek i uda 38. I nie mam jak kupić spodni
Mam figurę jak Ty i znam ten problem, ale akurat w tym sezonie to nie jest problem. Sporo sklepów ma kroje, które dobrze leżą - nigdy nie kupiłam tylu par w kilka miesięcy.

Spróbuj też mom's jeans.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 15:25   #463
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Hmm może po prostu trafiłaś na kiepskiego lekarza. Poszukaj może kogoś innego.
Być może bo akurat to była wizyta w ramach pakietu w Enelmedzie (żeby nie było, u jednego z niewielu z dobrymi ocenami, bo są też tam tacy co mają opinie 0,5/5). Wizyta wyszarpana, wyczekana, jeszcze wolne w pracy wzięłam, żeby pojechać To akurat endokrynolog, do którego to kazał mi się udać neurolog, żeby ten ze swojej "działki" przepisał mi różne badania. no ale wyszło tak, że ta osoba nic nie przepisała, otworzyła sobie tylko moje wyniki morfologii (które są w normie) i zaczęła po kolei pokazywać mi palcem, że są w normie Więc w sumie teraz to nie wiem, co dalej, bo nie jest mi lepiej, neurolog ewidentnie (mimo że wykrył mi przypadłość i jest fantastycznym człowiekiem i lekarzem (na wizytę prywatną czekałam ponad 3 miesiące-tym się nie zajmuje i kazał mi przyjść za kilka miesięcy na kontrolę). Gdybym uważałą, że to przez problemy z tarczycą pewnie szłabym znowu prywatnie na odstawie opinii w internecie, ale TSH zawsze mialam w normie, czasem robiłam też FT3 i FT4 i też nigdy nie było poza widełkami, wszystko w środkowych granicach, tarczyca niepowiększona, więc nie wiem, czy jest sens akurat kopać u endokrynologa, tylko po to by mi może powiedział, jaką witaminę D i B12 przyjmować i zlecił kolejne badania (prosiłam o badania na zjonizowaną formę pierwiastków, ale usłyszałam, że to nie ma sensu, gdyż nie ma to żadnego znaczenia, czy mam w normie czy nie). Na koniec wizyty mi powiedziała, że jestem ładna i szczupła i mam się nie martwić

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-21 o 15:32
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 16:36   #464
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Być może bo akurat to była wizyta w ramach pakietu w Enelmedzie (żeby nie było, u jednego z niewielu z dobrymi ocenami, bo są też tam tacy co mają opinie 0,5/5). Wizyta wyszarpana, wyczekana, jeszcze wolne w pracy wzięłam, żeby pojechać To akurat endokrynolog, do którego to kazał mi się udać neurolog, żeby ten ze swojej "działki" przepisał mi różne badania. no ale wyszło tak, że ta osoba nic nie przepisała, otworzyła sobie tylko moje wyniki morfologii (które są w normie) i zaczęła po kolei pokazywać mi palcem, że są w normie Więc w sumie teraz to nie wiem, co dalej, bo nie jest mi lepiej, neurolog ewidentnie (mimo że wykrył mi przypadłość i jest fantastycznym człowiekiem i lekarzem (na wizytę prywatną czekałam ponad 3 miesiące-tym się nie zajmuje i kazał mi przyjść za kilka miesięcy na kontrolę). Gdybym uważałą, że to przez problemy z tarczycą pewnie szłabym znowu prywatnie na odstawie opinii w internecie, ale TSH zawsze mialam w normie, czasem robiłam też FT3 i FT4 i też nigdy nie było poza widełkami, wszystko w środkowych granicach, tarczyca niepowiększona, więc nie wiem, czy jest sens akurat kopać u endokrynologa, tylko po to by mi może powiedział, jaką witaminę D i B12 przyjmować i zlecił kolejne badania (prosiłam o badania na zjonizowaną formę pierwiastków, ale usłyszałam, że to nie ma sensu, gdyż nie ma to żadnego znaczenia, czy mam w normie czy nie). Na koniec wizyty mi powiedziała, że jestem ładna i szczupła i mam się nie martwić
Dno. Uroda jako wskazanie do niemartwienia się.

Co Ci dolega ze neurolog polecił Ci wizyte u endo?
Czasami na wszystkowątku dziewczyny piszą o różnych badaniach jakie robią przy niepokojących objawach ...
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 16:46   #465
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Jestem potwornie zmęczona. Staram się pić tylko 1 espresso dziennie, bo mam doświadczenie, że to równia pochyła, ale trudno mi robić cokolwiek oprócz leżenia w łóżku.

Jestem zdrowa - morfologia kilka dni temu wyszła ok, hormony tarczycowe też. Uprawiam sport (regularne bieganie, rower), ale nie daje mi energii.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 16:49   #466
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Jestem potwornie zmęczona. Staram się pić tylko 1 espresso dziennie, bo mam doświadczenie, że to równia pochyła, ale trudno mi robić cokolwiek oprócz leżenia w łóżku.



Jestem zdrowa - morfologia kilka dni temu wyszła ok, hormony tarczycowe też. Uprawiam sport (regularne bieganie, rower), ale nie daje mi energii.
Miałaś robione też przeciwciała tarczycowe? U mnie długo wszystko było ok poza właśnie przeciwciałami, a czułam się beznadziejnie.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 16:50   #467
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Jestem potwornie zmęczona. Staram się pić tylko 1 espresso dziennie, bo mam doświadczenie, że to równia pochyła, ale trudno mi robić cokolwiek oprócz leżenia w łóżku.

Jestem zdrowa - morfologia kilka dni temu wyszła ok, hormony tarczycowe też. Uprawiam sport (regularne bieganie, rower), ale nie daje mi energii.
Sprawdzałaś ferytyne, b12, Wit d?
Mierzysz regularnie ciśnienie? Nawadniasz się?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 17:33   #468
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Miałaś robione też przeciwciała tarczycowe? U mnie długo wszystko było ok poza właśnie przeciwciałami, a czułam się beznadziejnie.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Miałam:

P.ciała przeciw tyreoglobulinie - ATG
P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO
Trójjodotyronina wolna - fT3
Tyroksyna wolna - fT4

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89674691]Sprawdzałaś ferytyne, b12, Wit d?
Mierzysz regularnie ciśnienie? Nawadniasz się?[/QUOTE]

Widzę, że ferrytyny nie miałam sprawdzanej, ale skoro morfologia wyszła ok, to małe prawdopodobieństwo, żebym miała anemię.

Suplementuję witaminę d. Od czasu, kiedy miałam mocną anemię rok temu jem codziennie mnóstwo mięsa, ryb i jaj, więc nie sądzę, żeby niedobór b12 był problemem.

Ciśnienie zawsze miałam raczej niskie niż wysokie, ale tego nie można łatwo zmienić oprócz sportu, kawy, soli. Nawadniam.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 18:26   #469
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Miałam:

P.ciała przeciw tyreoglobulinie - ATG
P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO
Trójjodotyronina wolna - fT3
Tyroksyna wolna - fT4

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



Widzę, że ferrytyny nie miałam sprawdzanej, ale skoro morfologia wyszła ok, to małe prawdopodobieństwo, żebym miała anemię.

Suplementuję witaminę d. Od czasu, kiedy miałam mocną anemię rok temu jem codziennie mnóstwo mięsa, ryb i jaj, więc nie sądzę, żeby niedobór b12 był problemem.

Ciśnienie zawsze miałam raczej niskie niż wysokie, ale tego nie można łatwo zmienić oprócz sportu, kawy, soli. Nawadniam.
Bywa ze b12 nie wchłania sie z przewodu pokarmowego.
Przydałby się filmowy doktor house.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-21, 18:54   #470
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Miałam:

P.ciała przeciw tyreoglobulinie - ATG
P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO
Trójjodotyronina wolna - fT3
Tyroksyna wolna - fT4

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



Widzę, że ferrytyny nie miałam sprawdzanej, ale skoro morfologia wyszła ok, to małe prawdopodobieństwo, żebym miała anemię.

Suplementuję witaminę d. Od czasu, kiedy miałam mocną anemię rok temu jem codziennie mnóstwo mięsa, ryb i jaj, więc nie sądzę, żeby niedobór b12 był problemem.

Ciśnienie zawsze miałam raczej niskie niż wysokie, ale tego nie można łatwo zmienić oprócz sportu, kawy, soli. Nawadniam.

Nadal warto sprawdzić ferrytynę. A IO? Robiłaś homa? Krzywą glukozowo insulinową?



Warto też rozróżnić normy laboratoryjne, a normy funkcjonalne.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-21, 20:24   #471
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Być może bo akurat to była wizyta w ramach pakietu w Enelmedzie (żeby nie było, u jednego z niewielu z dobrymi ocenami, bo są też tam tacy co mają opinie 0,5/5). Wizyta wyszarpana, wyczekana, jeszcze wolne w pracy wzięłam, żeby pojechać To akurat endokrynolog, do którego to kazał mi się udać neurolog, żeby ten ze swojej "działki" przepisał mi różne badania. no ale wyszło tak, że ta osoba nic nie przepisała, otworzyła sobie tylko moje wyniki morfologii (które są w normie) i zaczęła po kolei pokazywać mi palcem, że są w normie Więc w sumie teraz to nie wiem, co dalej, bo nie jest mi lepiej, neurolog ewidentnie (mimo że wykrył mi przypadłość i jest fantastycznym człowiekiem i lekarzem (na wizytę prywatną czekałam ponad 3 miesiące-tym się nie zajmuje i kazał mi przyjść za kilka miesięcy na kontrolę). Gdybym uważałą, że to przez problemy z tarczycą pewnie szłabym znowu prywatnie na odstawie opinii w internecie, ale TSH zawsze mialam w normie, czasem robiłam też FT3 i FT4 i też nigdy nie było poza widełkami, wszystko w środkowych granicach, tarczyca niepowiększona, więc nie wiem, czy jest sens akurat kopać u endokrynologa, tylko po to by mi może powiedział, jaką witaminę D i B12 przyjmować i zlecił kolejne badania (prosiłam o badania na zjonizowaną formę pierwiastków, ale usłyszałam, że to nie ma sensu, gdyż nie ma to żadnego znaczenia, czy mam w normie czy nie). Na koniec wizyty mi powiedziała, że jestem ładna i szczupła i mam się nie martwić
Ja też nie mam dobrych doświadczeń z Eenelmedem. Miałam wrażenie, że wszystkie wizyty były traktowane bardzo po macoszemu. Lekarze sprawiali wrażenie niekompetentnych i jakby przyjmowali za karę. Nie wiedziałam jak mam traktować to co mówili, bo nie potrafiłam im zaufać. Skoro nie chcesz iść do lekarza, to może przyjmuj standardową dawkę.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Jestem potwornie zmęczona. Staram się pić tylko 1 espresso dziennie, bo mam doświadczenie, że to równia pochyła, ale trudno mi robić cokolwiek oprócz leżenia w łóżku.

Jestem zdrowa - morfologia kilka dni temu wyszła ok, hormony tarczycowe też. Uprawiam sport (regularne bieganie, rower), ale nie daje mi energii.
Od dawna tak masz? Może to przesilenie jesienne? Wysypiasz się?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 09:27   #472
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Jestem potwornie zmęczona. Staram się pić tylko 1 espresso dziennie, bo mam doświadczenie, że to równia pochyła, ale trudno mi robić cokolwiek oprócz leżenia w łóżku.

Jestem zdrowa - morfologia kilka dni temu wyszła ok, hormony tarczycowe też. Uprawiam sport (regularne bieganie, rower), ale nie daje mi energii.





Notoryczne zmęczenie może być objawem zakażenia helikobakter pyroli.
Zrób sobie test, kupuje się go w aptece za jakieś 20 kilka zł i robi samemu w domu (ten z kału, jest najskuteczniejszy mimo ze domowy).
jak ci wyjdzie pozytywny to wtedy z tą wiadomością do lekarza pierwszego kontaktu- da kuracje antybiotykową.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-09-22 o 10:03
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:16   #473
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Co do witaminy B12 to chyba przy skrajnych brakach dostaje się zastrzyki, nie?
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 10:44   #474
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Notoryczne zmęczenie może być objawem zakażenia helikobakter pyroli.
Zrób sobie test, kupuje się go w aptece za jakieś 20 kilka zł i robi samemu w domu (ten z kału, jest najskuteczniejszy mimo ze domowy).
jak ci wyjdzie pozytywny to wtedy z tą wiadomością do lekarza pierwszego kontaktu- da kuracje antybiotykową.
(...)
Fajnie, że o tym piszesz. Sama sobie zrobię taki test. Czuję ostatnio, że coś jest nie tak, tylko nie wiem co.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-22, 12:16   #475
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Co do witaminy B12 to chyba przy skrajnych brakach dostaje się zastrzyki, nie?
Nie mam skrajnych braków. Przynajmniej w morfologii wyszła mi dolna granica normy. Myślałam, że zleci mi więc kilka dodatkowych badań, żeby sprawdzić ile z tego dociera do tkanek, ale no niestety, nie dostałam nic. Dodatkowo chyba miło byłoby zlecić poziom żelaza, kwas foliowy,potas itd., ja o tym wszystkim mówiłam, ale nie dostałam. Pewnie tak się skończy, że zrobię to na własną rękę.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89674675]Dno. Uroda jako wskazanie do niemartwienia się.

Co Ci dolega ze neurolog polecił Ci wizyte u endo?
Czasami na wszystkowątku dziewczyny piszą o różnych badaniach jakie robią przy niepokojących objawach ...[/QUOTE]

Dodatnia próba tężyczkowa. Kazał mi z tym się udać do endokrynologa, żeby zlecił "konieczne badania", a jak nic wowczas nie wyjdzie, to polecił pójść do psychiatry po uspokajacze Tyle,że ja mam zmiany w rezonansie głowy, bałam się, że to SM, ale na ten moment neurolog twierdzi, że nie ma potrzeby robić punkcji, gdyż nie są to zmiany dynamiczne, ktore by wskazywało na to.Jemu akurat wierzę, wydaje się kompetentny, jest ordynatorem w szpitalu. Ale ewidentnie tężyczką nie chce się zająć. Na tyle co sama wyczytałam drętwienia konczyn i zmiany w mozgu tego typu moga byc spowodowane przez niedobor b12, ale znowu nie jestem lekarzem, żeby przesądzać, czy wynik w dolnej granicy normy może dawać aż takie objawy.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja też nie mam dobrych doświadczeń z Eenelmedem. Miałam wrażenie, że wszystkie wizyty były traktowane bardzo po macoszemu. Lekarze sprawiali wrażenie niekompetentnych i jakby przyjmowali za karę. Nie wiedziałam jak mam traktować to co mówili, bo nie potrafiłam im zaufać. Skoro nie chcesz iść do lekarza, to może przyjmuj standardową dawkę.



Od dawna tak masz? Może to przesilenie jesienne? Wysypiasz się?
I jeszcze to, że siedzą w gabinetach i czekają na pacjenta który zapłaci dodatkowo, a pakietowych nie chcą przyjąć rzekomo z uwagi na brak wolnych terminów. Pustki w przychodni, nie ma nikogo, ale terminów też nie ma. Jak mówisz, że zapłacisz to znajdują się od ręki.Ja niestety z większości tych wizyt jestem bardzo niezadowolona, chociaż bywały wyjątki.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 07:07   #476
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
PPŚ sklepy to naprawdę mają zapłon. Tyle lat narzekałam, że nic nie ma w moich kolorach i zawsze kupowałam ciuchy w okresie bożonarodzeniowym (mam zimowy typ urody).

To teraz sezon się zmienił i na wystawy wjechały śliwki, granaty, fiolety i wściekłe fuksje, szmaragdowe zielenie itd. Tak, że wejdę do sklepu i wszystko dla mnie jest. Ale czemu TERAZ, jak jest kryzys i wszystko podrażało. Kiedy moja szafa jest pełna i niczego nie potrzebuję. I kiedy zmieniłam styl na vintage i nie chce mi się chodzić w spodniach i marynarce. 15 lat czekałam, żeby na wystawie wszystko było w fioletach, fuksji i zieleni.

To jak z tymi trendami na okulary kujonki. Kiedyś to były kujonki - wpie.do.l.ki, a potem się zrobiło trendy i wszyscy chcieli nosić.

Korciły mnie w tych sklepach śliwkowe spodnie do pracy, ale do połączenia mam tylko marynarki w czerni i granacie to ich nie wzięłam, bo chcę często w nich chodzić, a nie mam z czym ich nosić. Nie będę często po nie sięgać to po co. Jak założę do nich białą bluzkę i granatową marynarkę to mnie w pracy za to zjedzą. Pracuję na recepcji i nie mogę wyglądać jak papuga i razić w oczy kolorami. Dwa kolory max.

I teraz wszystkie swetry na wystawach mają wzór w cekiny. Ja już tak dawno nie noszę cekin, że nawet za darmo bym nie założyła. Kolory super, a wzory pierwszej edycji Big Brothera / Baru. Cekiny, dobrze czytacie. Takie coś tylko w innych kolorach. To jest teraz wszędzie modne czy tylko u mnie?

Chyba w Irlandii są inne trendy kolorystyczne , zamieniłabym się, bo u nas w sezonie AW 23/24 ma królować czerwień, czerń z bielą, beże i pojawiły się pastele jako kolory zimowe, do tego powrót szarości (w końcu coś dla mnie, może będzie więcej tych ciemnych: antracytu i grafitu).
Od 2 sezonów jesienno-zimowych szukam ciemnofioletowego/ śliwkowego swetra
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2023-09-23 o 07:08
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 08:28   #477
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Chyba w Irlandii są inne trendy kolorystyczne , zamieniłabym się, bo u nas w sezonie AW 23/24 ma królować czerwień, czerń z bielą, beże i pojawiły się pastele jako kolory zimowe, do tego powrót szarości (w końcu coś dla mnie, może będzie więcej tych ciemnych: antracytu i grafitu).
Od 2 sezonów jesienno-zimowych szukam ciemnofioletowego/ śliwkowego swetra
Też mnie cieszy powrót szarości do sklepów bo lubię ten kolor. Na insta za to śmieszy mnie jak to każda babeczka teraz uwielbia szarość jakby do tego camelu były zmuszane

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 10:14   #478
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Rozmiarówka w sklepach już kompletnie "oszalała". Wczoraj kupiłam w New Yorkerze tshirt w rozmiarze xxs - normalnie noszę s/m/l.
Nie mogłam znaleźć zwykłej czarnej koszulki, bo w xs/s mogłam się utopić.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 10:23   #479
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Rozmiarówka w sklepach już kompletnie "oszalała". Wczoraj kupiłam w New Yorkerze tshirt w rozmiarze xxs - normalnie noszę s/m/l.
Nie mogłam znaleźć zwykłej czarnej koszulki, bo w xs/s mogłam się utopić.
Też mam wrażenie, że ostatnio te rozmiary są dziwne. Normalnie noszę xs/S a tu co przymierze w sklepie to w XS się topie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 10:29   #480
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Też to zauważyłam. Często m jest na mnie za duże, a normalnie noszę l.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-14 10:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.