Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-23, 11:51   #2161
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89696881]Też nie rozumiem argumentu zastawiania. Ustawiają sie ludzie, którzy będą wysiadać na następnej stacji, więc jakoś wielce nie zastawiaja. A jak są ciasne przejścia między przedziałami i dużo ludzi, to tym bardziej nei można czekać do ostatniej chwili.

Ja się jeszcze muszę przyznać, że czasami na peronie źle się ustawię (zresztą nie zawsze wyraźnie słychać, który wagon w której sekcji teoretycznie się zatrzyma), a potem spanikuję i wsiądę, zanim dojdę do swojego wagonu, bo się boję, że mi odjedzie, i potem muszę się przeciskać. Ale staram się z tym walczyć: jak widzę, że mam jeszcze czas i konduktor mnie widzi, pokonuję chęć wejścia w pierwsze drzwi i idę dalej.

Na trasie, która trwa > 2 h, 10 minut to właśnie chwila.[/QUOTE]
Ja już wielokrotnie spotkałam się z tym, że dany wagon miał być na początku, a był na końcu, albo odworotnie. Zawsze skrupulatnie sprawdzam to przy zakupie biletu w aplikacji, tyle że ten schemat nic nie daje. Ciągle zamienione wagony, ciągle inny kierunek jazdy pociągu niż widniał na schemacie.I to mimo zapowiedzi z megafonu na dworcu przed przyjazdem pociągu a pociąg stoi chwilkę ( nie wiem,czy to nawet minuta), także dla mnie to też zawsze stres duży. Teraz to już w ogóle, bo okulary zaparują jak wsiądę, ja z bagażem, tu nic nie widzę, pociąg już rusza, a ja z bagażem się przeprawiam po wagonach w jadącym już pociągu prawie na ślepo... A jeszcze nieraz ledwie wsiądę do wagonu od wejścia konduktor woła bilet do kontroli. Gdyby postoj trwał 5 minut to spokojnie zdązyłabym wsiąść do odpowiedniego wagonu i usiąść na swoim miejscu ( albo się o nie wykłócić), a tak to zawsze to dla mnie duży stres. Jak wysiadam analogiczna sytuacja-u mnie w mieście za krótkie są perony, jeśli jadę w wagonie na końcu to muszę przejść 2-3 wagony do przodu z bagazem, żeby w ogóle móc wysiąść. I też nikt o tym nie informuje zazwyczaj.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-10-23 o 11:58
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 11:59   #2162
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Grunt to wsiąść do pociągu nie byle jakiego, tylko dobrego. Do wagonu przynajmniej zbliżonego do docelowego. A nawet jak będzie trzeba przejść więcej niż wagon czy dwa, to też da się zrobić. Może będzie trudniej, gdy ma się bagaż i dzieci, ale pewnie łatwiej niż zostać na dworcu.
W nowszych pociągach przejścia między wagonami są całkiem ok, więc to wcale nie takie straszne, gdy się pomyli wagony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:04   #2163
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:11   #2164
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z tego co piszecie wynika, że najlepiej, żeby pociąg podjechał i otworzył drzwi właściwego wagonu dokładnie w miejscu, w którym stoicie.
Tak, dokładnie tak napisałam. I jeszcze żeby konduktor wyszedł na powitanie, zabrał bagaż i zaprowadził mnie na miejsce.
Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Ja już wielokrotnie spotkałam się z tym, że dany wagon miał być na początku, a był na końcu, albo odworotnie. Zawsze skrupulatnie sprawdzam to przy zakupie biletu w aplikacji, tyle że ten schemat nic nie daje. Ciągle zamienione wagony, ciągle inny kierunek jazdy pociągu niż widniał na schemacie.I to mimo zapowiedzi z megafonu na dworcu przed przyjazdem pociągu a pociąg stoi chwilkę ( nie wiem,czy to nawet minuta), także dla mnie to też zawsze stres duży. Teraz to już w ogóle, bo okulary zaparują jak wsiądę, ja z bagażem, tu nic nie widzę, pociąg już rusza, a ja z bagażem się przeprawiam po wagonach w jadącym już pociągu prawie na ślepo... A jeszcze nieraz ledwie wsiądę do wagonu od wejścia konduktor woła bilet do kontroli. Gdyby postoj trwał 5 minut to spokojnie zdązyłabym wsiąść do odpowiedniego wagonu i usiąść na swoim miejscu ( albo się o nie wykłócić), a tak to zawsze to dla mnie duży stres. Jak wysiadam analogiczna sytuacja-u mnie w mieście za krótkie są perony, jeśli jadę w wagonie na końcu to muszę przejść 2-3 wagony do przodu z bagazem, żeby w ogóle móc wysiąść. I też nikt o tym nie informuje zazwyczaj.
Zwykle wsiadam na stacjach, gdzie tą minutę-dwie stoi, tak że zdążę przejść przez peron. Gdyby nie stał w ogóle, to bym się nie przejmowała, tylko wsiadała gdziekolwiek. Wielokrotnie sprawdziłam, że walizka na szerokość mieści się w przejściach, po prostu inni pasażerowie muszą się usuwać z drogi (lepiej mieć taką z czterema kółkami i ją obrócić węższym końcem, wtedy ktoś może przejść obok). Ale na pewno ludzie sobie myślą "że też nie mogła wsiąść do właściwego wagonu, tylko teraz się ciśnie!".
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niektóre stacje wyglądają tak, że patrząc przez okno nie zgadłabym, czy to stacja, czy pociąg się zatrzymał z innych powodów.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:11   #2165
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niby czemu? Jeśli jeżdżą rzadko to efekt nie muszą tak dobrze orientować się jak wygląda okolica torów.
Ja jak jeżdżę raz na kilka lat to też nie wiem jak wygląda ostatnie kilka kilometrów do dworca w moim mieście. Wiem jaka stacja jest wcześniej i ile od mojej, ale nie poznałabym tego po otaczającymi lesie i łąkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:23   #2166
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:25   #2167
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89697024]Tak, dokładnie tak napisałam. I jeszcze żeby konduktor wyszedł na powitanie, zabrał bagaż i zaprowadził mnie na miejsce.

Zwykle wsiadam na stacjach, gdzie tą minutę-dwie stoi, tak że zdążę przejść przez peron. Gdyby nie stał w ogóle, to bym się nie przejmowała, tylko wsiadała gdziekolwiek. Wielokrotnie sprawdziłam, że walizka na szerokość mieści się w przejściach, po prostu inni pasażerowie muszą się usuwać z drogi (lepiej mieć taką z czterema kółkami i ją obrócić węższym końcem, wtedy ktoś może przejść obok). Ale na pewno ludzie sobie myślą "że też nie mogła wsiąść do właściwego wagonu, tylko teraz się ciśnie!".

Niektóre stacje wyglądają tak, że patrząc przez okno nie zgadłabym, czy to stacja, czy pociąg się zatrzymał z innych powodów. [/QUOTE]
No widzisz, Ty byś się nie przejmowała, a ja się przejmuję, bo wiem, że to dla mnie problem. Mam spore problemy zdrowotne i nie jestem super sprawna i sprytna, żeby sobie tak bezproblemowo śmigać z bagażem w jadącym już i najczęściej zatłoczonym pociągu. Oczywiście, że skoro sytuacja mnie do tego zmusza to jakoś muszę sobie poradzić, ale jest to dla mnie bardzo niekomfortowe. Każdy ma inaczej. Zresztą uważam, że nie po to kupuję wcześniej bilet taki jaki mi odpowiada - kierunek jazdy do przodu i odpowiedni wagon, by potem biegać z wywieszonym jęzorem po dworcu, albo w pociągu, bo pkp jak zwykle nie potrafi ogarnąć czegokolwiek
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 12:30   #2168
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
No widzisz, Ty byś się nie przejmowała, a ja się przejmuję, bo wiem, że to dla mnie problem. Mam spore problemy zdrowotne i nie jestem super sprawna i sprytna, żeby sobie tak bezproblemowo śmigać z bagażem w jadącym już i najczęściej zatłoczonym pociągu. Oczywiście, że skoro sytuacja mnie do tego zmusza to jakoś muszę sobie poradzić, ale jest to dla mnie bardzo niekomfortowe. Każdy ma inaczej. Zresztą uważam, że nie po to kupuję wcześniej bilet taki jaki mi odpowiada - kierunek jazdy do przodu i odpowiedni wagon, by potem biegać z wywieszonym jęzorem po dworcu, albo w pociągu, bo pkp jak zwykle nie potrafi ogarnąć czegokolwiek
Popieram w 100%.

Zresztą, mój najlepszy kumpel to kolejarz maszynista, szkoleniowiec (itd.) i czasami mi opowiada jaki na niektórych stacjach jest "porządek". Ostatnio w pewnym mieście pociąg sobie np. przejechał bez zatrzymywania się - maszynista się zapomniał. Serio zdarzają się różne historie i czynnik ludzki jest tu najważniejszy, bo i sto systemów, czujników i tym podobnych nie zastąpi komuś myślenia, wyczucia.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:39   #2169
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:40   #2170
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
No widzisz, Ty byś się nie przejmowała, a ja się przejmuję, bo wiem, że to dla mnie problem. Mam spore problemy zdrowotne i nie jestem super sprawna i sprytna, żeby sobie tak bezproblemowo śmigać z bagażem w jadącym już i najczęściej zatłoczonym pociągu. Oczywiście, że skoro sytuacja mnie do tego zmusza to jakoś muszę sobie poradzić, ale jest to dla mnie bardzo niekomfortowe. Każdy ma inaczej. Zresztą uważam, że nie po to kupuję wcześniej bilet taki jaki mi odpowiada - kierunek jazdy do przodu i odpowiedni wagon, by potem biegać z wywieszonym jęzorem po dworcu, albo w pociągu, bo pkp jak zwykle nie potrafi ogarnąć czegokolwiek
Nie no, rozumiem, dlatego też uważam, że powinno być wiadomo, w którym sektorze stanąć, żeby móc wsiąść we właściwym miejscu.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:43   #2171
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zaliczyłyśmy raz z matką niezły sprint, bo okazało się, że zupełnie nie ten peron. Oczywiście nie my jedyne. To musiało fajnie wyglądać - spora grupa ludzi z walizkami biegnąca po schodach w dół, potem w górę i z krzykiem do pociągu, który już prawie odjeżdżał.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 12:45   #2172
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie taki burdel był w zeszłym roku na stacji Warszawa Zachodnia (nie wiem czy już skończyli remont). Kręciłam się z 15 minut próbując odnaleźć przystanek komunikacji miejskiej (liczyłam, że sobie dojadę z dworca autobusem), niby były tabliczki informacyjne, ale w pewnym momencie się urwały. Ostatecznie zamówiłam bolta
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:47   #2173
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No mniej więcej wiadomo i tak, to bardzo pomocne, chyba na początku pisałam, że powrót do domu jest łatwiejszy niż wyprawa w nieznane. Jednak i tak czasami te ostatnie 20 minut wydłuża się o różny czas i bywało, że stałam minutę, a bywało, że znacznie dłużej - bo ostatnie trzy kilometry torów w remoncie i pociąg się ledwo toczył. A okolicy torów nie znam, więc też nie jestem w stanie ocenić, czy skoro do mojej stacji powinnam mieć dwie minuty, a pociąg się toczy, to mam dodać jeszcze 2 minuty czy może już 7.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 12:49   #2174
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:47
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 13:24   #2175
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 13:29   #2176
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O to to. Niektórzy chyba wyznają zasadę, że jak jest zbyt lekko, to źle. To samo jest przecież z autobusami - są kierowcy, którzy jakoś potrafią zatrzymać się na przystanku w sposób rozsądny i powtarzalny, a są i tacy, którzy staną jak chcą, na samym skraju, odjechawszy od grupki czekających ludzi jak najdalej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 14:11   #2177
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Akcja z pieskami super. Co do dziwnego vibe - Koroluk na materiale na YT co po wyborach mówił, że dotarły o tym facecie do niego niepokojące plotki. Mam jednak nadzieję, że to tylko plotki bo nieprzywoitych ludzi już nam starczy we wszystkich innych opcjach...


Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 16:55   #2178
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak ktoś się śpieszy, to właśnie wtedy też warto wstać wcześniej i podejść do drzwi, a nie lecieć na ostatnią chwilę jak wszyscy się zrywają na hura.

Dziwi mnie co tu piszecie na temat tego, że ktoś może się stresować podróżą i tym, że przegapi swoją stację. I że jak ktoś się tak boi, to najlepiej niech podróżuje innym środkiem transportu. No jasne, bo każdy przecoież zawsze ma wybór Podróżują różni ludzie, nie tylko młodzi, nie tylko Ci co podróżują regularnie. Dworce też są różne. Czasem na jakiś wioskach, to jest mała buda w polu. Nie każdy ma apki, nie każdy ma potrzebę je ściągać jak podróżuje raz na jakiś, nie każdemu przede wszystkim chce się to śledzić bo i po co. Ludzie zwykle w pociągu coś słuchają/czytają/są pogrążeni we własnych myślach, a jak zbliża się orientacyjny czas przyjazdu, to zwyczjanie się zbierają. Już nie mówiąc o tym, że internet w pociągach często działa bardzo kiepsko. Do tego jak jest zima/ciemno/deszczowo/są zaparowane okna, to łatwo stracić orientację. Jak pociąg ma opóźnienie, to często chce właśnie nadrobić na stacjach i zatrzymuję się na bardzo krótko. Często też jest tak, że pociąg jest przepełniony, ludzie stoją i trzeba się dopchać do tych drzwi. No i przede wszystkim są ludzie, którzy lubią być wszędzie wcześniej, a nie na ostatnią chwilę i zwyczajnie wtedy odczuwają komfort. Jedni Zawsze wszędzie się spóźniają, a inni zawsze są za wcześnie i czekają. To kwestia charakteru. Ja też bym wolała postać 10 minut dłużej niż przegapić stację i potem kombinować jak wrócić.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 18:13   #2179
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jedyne, czego się zawsze bałam jeśli chodzi o pociągi to to, że będę wysiadać sama i nie dam rady otworzyć tych drzwi bez guzika, przez to do teraz na mniej obleganych stacjach idę zawsze w kierunku drzwi, przy których już ktoś stoi.
Z pociągowych zdziwień: ludzie zajmujący nieswoje miejsca i odpowiadający: ale moje też było zajęte. Co mnie to obchodzi, że ktoś nie umie się odezwać do obcej osoby, która go podsiadła?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 18:23   #2180
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Z pociągowych zdziwień: ludzie zajmujący nieswoje miejsca i odpowiadający: ale moje też było zajęte. Co mnie to obchodzi, że ktoś nie umie się odezwać do obcej osoby, która go podsiadła?

Jakoś Tobie nie wstyd było powiedzieć - to akurat obstawiam oszuści, którzy nie mają wykupionego miejsca.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 18:38   #2181
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89697295]Jakoś Tobie nie wstyd było powiedzieć - to akurat obstawiam oszuści, którzy nie mają wykupionego miejsca.[/QUOTE]
No właśnie zastanawiam się do jakiego momentu sprzedawane są bilety. Wczoraj musiałam wracać wcześniejszym pociągiem niż planowałam, bo na ten co chciałam nie było już miejsc ani przez internet ani w kasie (pani miała blokadę), a w tym moim było mnóstwo ludzi bez wykupionego miejsca. Też musiałam kogoś "wyrzucić".
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 18:42   #2182
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jedyne, czego się zawsze bałam jeśli chodzi o pociągi to to, że będę wysiadać sama i nie dam rady otworzyć tych drzwi bez guzika, przez to do teraz na mniej obleganych stacjach idę zawsze w kierunku drzwi, przy których już ktoś stoi.
Z pociągowych zdziwień: ludzie zajmujący nieswoje miejsca i odpowiadający: ale moje też było zajęte. Co mnie to obchodzi, że ktoś nie umie się odezwać do obcej osoby, która go podsiadła?
Też się tego bałam, nauczyłam się uderzać mocno barkiem, oczywiście po przekręceniu wajhy. Łatwo nie było ale dawałam radę.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 18:56   #2183
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jedyne, czego się zawsze bałam jeśli chodzi o pociągi to to, że będę wysiadać sama i nie dam rady otworzyć tych drzwi bez guzika, przez to do teraz na mniej obleganych stacjach idę zawsze w kierunku drzwi, przy których już ktoś stoi.
Z pociągowych zdziwień: ludzie zajmujący nieswoje miejsca i odpowiadający: ale moje też było zajęte. Co mnie to obchodzi, że ktoś nie umie się odezwać do obcej osoby, która go podsiadła?
Też się tego bałam A teraz są jeszcze takie pociągi? Bo jak byłam na studiach, to była norma, ale teraz chyba już jest większość nowszych. Pamiętam też, że dużo było takich z plastikowymi siedzeniami. Pod spodem było ogrzewanie, więc zimą jak grzali na fulla, to się wstawało z mokrym tyłkiem. Tak samo latem jak było ponad 30 stopni
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 19:14   #2184
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawiam się do jakiego momentu sprzedawane są bilety. Wczoraj musiałam wracać wcześniejszym pociągiem niż planowałam, bo na ten co chciałam nie było już miejsc ani przez internet ani w kasie (pani miała blokadę), a w tym moim było mnóstwo ludzi bez wykupionego miejsca. Też musiałam kogoś "wyrzucić".
Myślałam, że takie ograniczenia są tylko w pociągach objętych całkowitą rezerwacją miejsc. A nie wszystkie takie są, w niektórych można rezerwować miejsca, ale nie trzeba.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też się tego bałam A teraz są jeszcze takie pociągi? Bo jak byłam na studiach, to była norma, ale teraz chyba już jest większość nowszych. Pamiętam też, że dużo było takich z plastikowymi siedzeniami. Pod spodem było ogrzewanie, więc zimą jak grzali na fulla, to się wstawało z mokrym tyłkiem. Tak samo latem jak było ponad 30 stopni
Nie tak dawno takim jechałam i musiałam te drzwi otwierać.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 19:20   #2185
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też się tego bałam A teraz są jeszcze takie pociągi? Bo jak byłam na studiach, to była norma, ale teraz chyba już jest większość nowszych. Pamiętam też, że dużo było takich z plastikowymi siedzeniami. Pod spodem było ogrzewanie, więc zimą jak grzali na fulla, to się wstawało z mokrym tyłkiem. Tak samo latem jak było ponad 30 stopni
Czasami podstawiają takie starsze wagony czy całe pociągi. Dwa lata temu takim jechałam, nie sądziłam, że jeszcze przejadę się takim, jakie pamiętam z dzieciństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 19:57   #2186
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89697336]Nie tak dawno takim jechałam i musiałam te drzwi otwierać.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Czasami podstawiają takie starsze wagony czy całe pociągi. Dwa lata temu takim jechałam, nie sądziłam, że jeszcze przejadę się takim, jakie pamiętam z dzieciństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jestem w szoku, że takie antyki jeszcze jeżdżą Ja teraz jeżdże sporadycznie i mam widocznie jakiś fart bo trafiam na nowsze.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 20:32   #2187
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2023-10-23 o 20:34
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 20:55   #2188
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Jak ktoś się śpieszy, to właśnie wtedy też warto wstać wcześniej i podejść do drzwi, a nie lecieć na ostatnią chwilę jak wszyscy się zrywają na hura.

Dziwi mnie co tu piszecie na temat tego, że ktoś może się stresować podróżą i tym, że przegapi swoją stację. I że jak ktoś się tak boi, to najlepiej niech podróżuje innym środkiem transportu. No jasne, bo każdy przecoież zawsze ma wybór Podróżują różni ludzie, nie tylko młodzi, nie tylko Ci co podróżują regularnie. Dworce też są różne. Czasem na jakiś wioskach, to jest mała buda w polu. Nie każdy ma apki, nie każdy ma potrzebę je ściągać jak podróżuje raz na jakiś, nie każdemu przede wszystkim chce się to śledzić bo i po co. Ludzie zwykle w pociągu coś słuchają/czytają/są pogrążeni we własnych myślach, a jak zbliża się orientacyjny czas przyjazdu, to zwyczjanie się zbierają. Już nie mówiąc o tym, że internet w pociągach często działa bardzo kiepsko. Do tego jak jest zima/ciemno/deszczowo/są zaparowane okna, to łatwo stracić orientację. Jak pociąg ma opóźnienie, to często chce właśnie nadrobić na stacjach i zatrzymuję się na bardzo krótko. Często też jest tak, że pociąg jest przepełniony, ludzie stoją i trzeba się dopchać do tych drzwi. No i przede wszystkim są ludzie, którzy lubią być wszędzie wcześniej, a nie na ostatnią chwilę i zwyczajnie wtedy odczuwają komfort. Jedni Zawsze wszędzie się spóźniają, a inni zawsze są za wcześnie i czekają. To kwestia charakteru. Ja też bym wolała postać 10 minut dłużej niż przegapić stację i potem kombinować jak wrócić.

Ja jestem z tych wiecznie spóźnionych. Ale pociągi i samoloty to dla mnie taki temat, że zawsze jestem wcześnie, pierwsza w kolejce itd.


Pewnie jakbym podróżowała tak często, to bym była spokojniejsza. Ale robię to rzadko i jestem zawsze bardzo zagubiona na dworcach (na lotniskach to wynika z niechęci przegapienia samolotu, ale na dworcu jest po prostu burdel i nigdy nic nie wiadomo).


Moim zdaniem połączenia w PKP są fatalnie zorganizowane, a jestem człowiekiem technologii, mam apkę do wszystkiego, jak nie wiem, to pytam obsługi, potrafię się wszędzie odnaleźć i dać sobie radę. Ale polskie dworce mnie przerastają.



Z mojego doświadzenia orientują się tylko ludzie, którzy często podróżują, bo rzeczywiście te informacje są dostępne, ale trzeba wiedzieć, co się czyta i gdzie tego szukać. A ja nie wiem. Wolę być wcześniej i postać 10 minut przy wyjściu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 21:21   #2189
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ty chyba rzadko podrozujesz pociagiem. Zjezdzilam chyba cala Polske z naszym cudownym PKP, i na wiekszosci tras przez polowe czasu nie mialam w ogole internetu, albo bardzo slaby zasieg. Zdarzylo mi sie stac 3 godziny w szczerym polu i skakac z zepsutego pociagu na tory, by potem jakis facet pomogl mi sie wciagnac do innego pociagu. A zeby sie dowiedziec, co sie dzieje, dzwonilam na infolinie, bo konduktorzy nie pofatygowali sie nawet, zeby nas o czymkolwiek poinformowac. Tak ze XXI wiek i te sprawy... Jak jedziesz w Warszawy do Krakowa, to spoko, ale jak masz wysiasc gdzies miedzy Pcimiem Dolnym a polem rzepaku, i jedziesz klekotem ktory musi przepuszczac wszystkie ekspresy, to powodzenia. Mozesz z trzygodzinnym opoznieniem wysiasc w Pcimiu Gornym, w srodku nocy, bo np. na tablicy w pociagu wyswietla sie zla stacja, albo nie wyswietla sie nic, a internetu niet i nijak nie sprawdzisz na google maps, gdzie jestes. Mialam kilka takich sytuacji, gdzie zapisywalam sobie wczesniej trase z e-podroznika i w srodku nocy przez pol godziny rozszyfrowywalam kolejne nazwy stacji na peronach, bo rozklad sobie, tablica w pociagu sobie, i realna trasa tez sobie.
No i ja mam zawsze problem z drzwiami, ktore trzeba otworzyc recznie. Zawsze musze szukac kogos, kto mi z tym pomoze, bo raz nie bylam w stanie ich otworzyc i przejechalam swoja stacje.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 23:20   #2190
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.