Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy małżeństwa jednopłciowe powinny być w Polsce zalegalizowane?
Tak 202 68,01%
Nie 73 24,58%
Nie wiem 5 1,68%
Nie obchodzi mnie to 17 5,72%
Głosujący: 297. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-07, 13:53   #61
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
lol, oczywiście że zmieni. bo wprowadzenie takiej regulacji siłą rzeczy zwiększy w końcu społeczną akceptację takich związków co wpłynie na zmniejszenie dyskryminacji.
no ale ty tego nie widzisz, więc sobie przewracaj oczami do woli i ciesz się że nikt w ciebie nie rzuca kamieniami jak idziesz ulicą trzymając się za ręce ze swoim mężem.
Nie mam męża.
To, ze nie jestem homo jeszcze nie znaczy, że nie byłam nigdy traktowana jak osoba gorszej kategorii.
A poza tym ja nigdzie nie pisałam, że jestem przeciw ślubom par homo. Nie jestem. Za też nie jestem. Ogólnie uważam, że po pierwsze małżeństwa par homo w końcu będą w Polsce możliwe bez względu na to, co się teraz wokół tego tematu dzieje. A po drugie moje stanowisko wobec tej kwestii jest takie, żeby sobie poczekać 15 lat, poobserwować bacznie państwa, które taką możliwość wprowadziły i jednocześnie uczyć się na ich błędach. I jeśli większość będzie za to wprowadzić. Za 15 lat klimat na pewno będzie lepszy, część społeczeństwa dojrzeje, a druga część będzie albo w grobie, albo na politycznej emeryturze. Teraz ważniejsza jest gospodarka, a kwestia małżeństw par homo to teraz bardziej temat zastępczy niż coś realnie rozważanego.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:03   #62
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55289146]N. A po drugie moje stanowisko wobec tej kwestii jest takie, żeby sobie poczekać 15 lat, poobserwować bacznie państwa, które taką możliwość wprowadziły i jednocześnie uczyć się na ich błędach. I jeśli większość będzie za to wprowadzić.[/QUOTE]
wyjaśnij mi proszę, czemu trzeba czekać, dlaczego akurat 15 lat i co niby mamy obserwować?
co takiego strasznego miałoby się stać? gospodarka upada z powodu tych związków czy co się konkretnie dzieje?
te pary już teraz żyją w homoseksualnych związkach, widzisz w tym jakieś niebezpieczeństwo? od czasów starożytnej grecji ludzie żyją w homo-związkach. a to bardzo bardzo długo i póki co ludzkość nie wymarła.

to, że osoby które już teraz żyją w swoich homo-związkach będą mogły mieć papier legalnie potwierdzający ten fakt ma na przestrzeni 15 lat jakoś zaszkodzi państwu?
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:04   #63
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55280591]
Nie uważam, żeby wprowadzenie małżeństw jednopłciowych było potrzebne. Już teraz są przecież możliwości uregulowania tych wszystkich spraw, które normalnie reguluje małżeństwo. Papierkami u notariusza można załatwić wiele. A jakoś nie słyszałam, żeby ktoś z tego korzystał. Bo się nie nazywa "małżeństwo".[/QUOTE]To, że o czymś nie słyszałaś, nie oznacza, że nie istnieje. Można sobie regulować u notariusza milion spraw i ludzie tak robią, ale muszą nad tym spędzić długie godziny i wydać kupę kasy.

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja osobiście jestem na nie.
I guzik mnie obchodzi czy wychowywują dzieci czy nie.

Nie chcę na drodze spotykać dwóch tatusiów prowadzących wózek czy dzieciaki.
Dla mnie to obrzydliwe i chore.

Zaznaczam! To TYLKO MOJE OSOBISTE ZDANIE.
A tobie się wydaje, że jak nie będzie jednopłciowych małżeństw, to nie będzie takich widoków na ulicach? Zabawne.

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jak masz inne zdanie, to sobie je miej, ale od mojej osoby się łaskawie odstosunkuj

Poniżej powody, dla których jestem przeciw adopcji dzieci przez pary homoseksualne:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,tit...?ticaid=116705

http://www.wykop.pl/ramka/1763844/ge...pedofile-skur/
Pierwszy link: na ten jeden przykład można znaleźć pierdyliard przykładów małżeństw hetero, które robiły to samo. Jesteś przeciwko małżeństwom hetero z tego powodu?
Z drugim linkiem aż by mi było głupio w jakikolwiek dyskutować, bo tu należałoby się zniżyć do poziomu źródła.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:12   #64
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Z tego co czytałem to w większości krajów europejskich rocznie jest branych od kilkuset do kilku tysięcy takich małżeństw na kraj. Nie wiem skąd statystyki, że 4 pary, możesz podać źródło? Może to chodziło o jeden miesiąc. Ale nawet gdyby 4 pary, to dlaczego miałyby one nie móc zawrzeć takiego związku? Jeśli wspólnie para dorobiła się pieniędzy, to dlaczego nie miałyby one między nimi zostać?
przepraszam chodzilo o 4% wszystkich malzenstw cywilnych. Takze i tak stosunkowo malo. Tu zrodlo na rok 2014 w oryginale http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/...9_4355770.html
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:24   #65
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
wyjaśnij mi proszę, czemu trzeba czekać, dlaczego akurat 15 lat i co niby mamy obserwować?
co takiego strasznego miałoby się stać? gospodarka upada z powodu tych związków czy co się konkretnie dzieje?
te pary już teraz żyją w homoseksualnych związkach, widzisz w tym jakieś niebezpieczeństwo? od czasów starożytnej grecji ludzie żyją w homo-związkach. a to bardzo bardzo długo i póki co ludzkość nie wymarła.

to, że osoby które już teraz żyją w swoich homo-związkach będą mogły mieć papier legalnie potwierdzający ten fakt ma na przestrzeni 15 lat jakoś zaszkodzi państwu?
Skoro już żyją od starożytnej Grecji, to chwila dłużej chyba nie robi różnicy, prawda?
Chodziło mi raczej o to, żeby zgrać wszystkie przepisy, żeby nie wychodziły różne kwiatki. Takie typu że niby są małżeństwem, ale gdzie tam jednak wychodzi problem załatwienia czegoś. A poza tym tak jak wyżej napisałam uważam, że w tej chwili jest kilka ważniejszych spraw, np. ułatwienia dla przedsiębiorców. Zresztą brutalnie to zabrzmi, ale to jednak będzie duża zmiana i moim zdaniem takie rzeczy lepiej wprowadzać w bardziej przyjaznej atmosferze, bez takich krzykaczy pokroju Macierewicza, z resztą tak czy inaczej byłaby potrzebna rotacja na scenie politycznej, bo w tej kadencji sejmu przecież nic takiego nie przejdzie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:39   #66
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55290311]Skoro już żyją od starożytnej Grecji, to chwila dłużej chyba nie robi różnicy, prawda?
Chodziło mi raczej o to, żeby zgrać wszystkie przepisy, żeby nie wychodziły różne kwiatki. Takie typu że niby są małżeństwem, ale gdzie tam jednak wychodzi problem załatwienia czegoś. A poza tym tak jak wyżej napisałam uważam, że w tej chwili jest kilka ważniejszych spraw, np. ułatwienia dla przedsiębiorców. Zresztą brutalnie to zabrzmi, ale to jednak będzie duża zmiana i moim zdaniem takie rzeczy lepiej wprowadzać w bardziej przyjaznej atmosferze, bez takich krzykaczy pokroju Macierewicza, z resztą tak czy inaczej byłaby potrzebna rotacja na scenie politycznej, bo w tej kadencji sejmu przecież nic takiego nie przejdzie.
[/QUOTE]
no tak, pewnie że im nie zrobi ciekawe czy gdyby tobie ktoś zabraniał małżeństwa z osobą, którą kochasz i z którą pragniesz mieć dzieci to też tak lekko podchodziłabyś do tematu.
przecież możesz sobie poczekać, prawda? nie pali się, w nosie mamy że chcesz ślub i potomstwo i że masz tylko jedno, ograniczone czasowo, życie.
w polityce zawsze będą inne sprawy, na ten "odpowiedni moment" możemy sobie czekać jeszcze przez kolejne pokolenia bo zawsze coś wyskoczy po drodze.

nie rozumiem argumentu że małżeństwo homoseksualne miałoby nagle, znienacka napotykać jakieś prawne nieścisłości przecież jak teraz zawierane są małżeństwa to raczej nie jest to kwestia interpretacji tylko statusu prawnego, wystarczy tylko rozszerzyć to, co już jest od dawna na pary homo.
no ale to trzeba chcieć.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:45   #67
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
O wypraszam sobie, to że nie mam zamiaru oglądać dwóch facetów czy kobiet prowadzących się za ręce, czy się całujących nie znaczy że morduje dzieci
I nigdzie nie napisałam "zwyrodnialec" więc nie wciskaj mi słów których nie powiedziałam.
Zwyrodnialcem może być pedofil czy jeszcze inny, nikt nie mówi że gej jest zwyrodnialcem.
Jest dla mnie obrzydliwym życie z osobą tej samej płci i tyle.

(...).
Nie musisz na nich patrzeć, możesz patrzeć w drugą stronę.

Proszę, wyrażaj swoją opinię w sposób mniej obraźliwy. To tak a propos wcześniejszych wypowiedzi.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 14:58   #68
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;55289506]jednopłciowych małżeństw, to nie będzie takich widoków na ulicach? Zabawne.[/QUOTE]


JJak sie nie ma ślubu to się nie chodzi za rękę, przeciez to oczywiste



To jest w ogóle najgłupszy argument ever chyba. Bo jak nie będą mogli zalegalizować związku to znikną xd

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2016-02-07 o 14:59
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:04   #69
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Yuri22 Pokaż wiadomość
Bzdura. Jesteśmy państwem słowiańskim.
No, a kiedyś z neandertalczykami się mieszaliśmy. Teraz jesteśmy w UE. Co powiesz o Czechach, gdzie zalegalizowane są od ponad 10 lat związki partnerskie i ponad połowa społeczeństwa popiera legalizację małżeństw? Poza tym omijasz to, co najważniejsze:
- napisałeś, że nie uznajesz przytoczonych badań, więc pytam, jakie znalazłeś w nich błędy, że odrzucasz ich wiarygodność?
- napisałeś, że jest tak samo dużo badań potwierdzających rzekomą szkodliwość wychowywania dzieci przez parę gejów lub lesbijek, co temu przeczących, ja podałem bibliografię - gdzie Twoja? dodam od razu, że takowej nie ma, bo żadne szanujące się czasopismo naukowe nie opublikuje badań niepoprawnych metodologicznie, w skrócie: zakłamujących rzeczywistość.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
W historii mamy również wiele innych rzeczy, nie tylko ludobójstwa gejów
No ale dyskutujemy teraz o tym, że Twoje poglądy przyczyniły się do ludobójstwa gejów. Nie rozumiem jak naród Polaków, który doświadczył ludobójstwa ogólnie, może nie pojmować tak ważnych rzeczy, być tak nieświadomy historii i społeczeństwa?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie może nie ma nic obrzydliwego.
Dla mnie i owszem.
No to pytam, co jest dla Ciebie w tym obrzydliwego?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:08   #70
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Mam takie samo zdanie jak Renatka_2108, nikomu nie muszę się tłumaczyć, dlaczego np. geje mnie obrzydzają, tak jest i tyle. Niech sobie biorą nawet jakieś "śluby", ale bez żądań do adopcji dzieci. Znam kilku gejów, nie dałam im nigdy odczuć wprost mojej antypatii, bo w sumie nie obchodzą mnie oni, ale od dzieci niech trzymają się z daleka.
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:13   #71
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Co powiesz o Czechach, gdzie zalegalizowane są od ponad 10 lat związki partnerskie i ponad połowa społeczeństwa popiera legalizację małżeństw?
Co powiesz o Czechach, w których najwięcej osób jest przeciwnych nielegalnej imigracji w postaci "uchodźców"? Więcej nawet niż w Polsce i na Węgrzech?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 15:18   #72
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55287141]Porównywanie tego do zniesienia niewolnictwa jest jeszcze głupsze. To, że mówią tak autorytety nie znaczy jeszcze, że to takie mądre. [/quote]
Ale jak Ty mówisz inaczej, to już jest mądre?


Cytat:
Wkurza mnie ten postmodernistyczny zwyczaj zrównywania i porównywania kompletnie różnych sytuacji bez logicznego uzasadnienia i hiperbolizowania wszystkiego.
Małżeństwa osób homo są jak emancypacja, bo? Brak małżeństw osób homo to niewolnictwo, bo? Jesteś w stanie to logicznie uzasadnić rzeczowymi argumentami? Nie sądzę.
Nie dla założonej przez Ciebie z góry błędnie hipotezy. Jak wyżej.

Cytat:
Jak ktoś nie ma ubezpieczenia z urzędu to zwykle sam jest sobie winien. A nawet jeśli, to ubezpieczy go MOPS.
Tak, jakby to była jedyna kwestia. A dobrze wiesz, że jest ich więcej.

Cytat:
Zaleszczot tak na logikę. Jeśli para jest ze sobą x lat, niby się kochają, niby im na sobie zależy, niby chcą być ze sobą do końca życia. Ale z jakiegoś powodu ślubu nie mają (nie ważne, czy są homo, czy hetero). Jeśli nie wysilają się nawet na spisanie testamentu to albo jednak im tak na sobie nie zależy, albo są bezmyślni, albo uważają, że państwo powinno wszystko za nich załatwić.

Nie widzę powodu, by żałować takich osób bez względu na ich orientację. Przypominam, że nie trzeba notariusza do spisania testamentu, wystarczy kartka i długopis. I nie przekonuje mnie "jesteśmy tacy biedni, nie możemy po sobie dziedziczyć, bo nie możemy wziąć ślubu".
No a w przypadku par jednopłciowych jest to po prostu uniemożliwione. Nawet jak spiszą notarialnie wszystko, to muszą np. zapłacić duży podatek w razie śmierci partnera, nie mogą zorganizować pochówku. I powtórzę, to nadal tylko część problemów. Skoro sądzisz, że małżeństwa to takie nic, to dlaczego nie lobbujesz za całkowitym usunięciem instytucji małżeństwa dla kogokolwiek?


Cytat:
O badaniach poczytam potem, teraz mam mało czasu.
Polecam. Ale tak na logikę (nie tą Twoją wyżej, tylko logikę), to wiesz, że pary gejów i lesbijek tak czy siak mają dzieci. I bez regulacji ich związków obrywa się nie tylko tejże parze, ale także ich dzieciom. Pod koniec 2015 roku w Kolumbii mimo braku małżeństw jednopłciowych przyznano możliwość adopcji dzieci parom jednopłciowym i poczyniono odpowiednie regulacje prawne, ponieważ to w istocie jest łamanie praw tego dziecka - brak takich małżeństw i prawa do adopcji. Mam nadzieję, że skoro uznałaś się za mądrzejszą od historyków, socjologów i kulturoznawców, to za samozwańczą prawniczkę robić już nie będziesz .


Cytat:
A argument, że homo zwalniają, bo są homo, to już w ogóle żal, Tak, na pewno wszyscy geje i lesbijki są bezrobotni. Tak, na pewno oprócz osób homo żadne grupy nie bywają szykanowane. Tak, wprowadzenie opcji ślubów na pewno to zmieni
Już zmienia - spójrz na kraje, gdzie równość prawna osób LGBT przekłada się z czasem na równość społeczną. Przeczysz czemuś, co już zaszło.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Być może i tak... ale sądzę że pracodawca mając do wyboru mężczyznę i kobietę w tym samym wieku i o podobnych kwalifikacjach prędzej pomyśli "wezmę faceta bo kobieta zajdzie w ciążę" niż "wezmę kobietę bo on może być gejem".
No tak, ale chyba dobrze kojarzę, że z tego względu ochrona kobiet na rynku pracy jest prawnie ustalana w różnych krajach. Nie mówię, że jest idealnie, ale to ma miejsce. Jednak pod tym względem poczyniono coś także w Polsce: kodeks pracy zabrania dyskryminacji ze względu na orientację od któregoś roku z pierwszej dekady tego wieku.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:20   #73
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Mnie obrzydzają ludzie-glonojady i gra wstępna na ulicy, może być w wykonaniu hetero, może być homo, na jedno wychodzi

201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:29   #74
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;55289146] Ogólnie uważam, że po pierwsze małżeństwa par homo w końcu będą w Polsce możliwe bez względu na to, co się teraz wokół tego tematu dzieje. A po drugie moje stanowisko wobec tej kwestii jest takie, żeby sobie poczekać 15 lat, poobserwować bacznie państwa, które taką możliwość wprowadziły i jednocześnie uczyć się na ich błędach.[/QUOTE]

Pierwsze związki partnerskie legalizowano jeszcze pod koniec lat 80 XX wieku, pierwsze małżeństwa - w 2001 roku. Mamy więc już dane z badań nad kolejnymi pokoleniami. Na świecie są już miliony osób, które oficjalnie były wychowywane przez pary jednopłciowe. Badania cały czas są prowadzone. I co? Nie ma końca świata, nie ma zwiększenia proporcji między osobami hetero, a homo, ani nic takiego, a te dzieci wyrastają na normalnych, dorosłych, zdrowych ludzi. Co do tematu zastępczego - naprawdę uważasz, że sprawa, która dla niektórych osób jest jedną z ważniejszych w ich życiu, jest sprawą zastępczą? Poza tym ustanowienie małżeństw jednopłciowych to nie jest coś co wymagałoby wielkich nakładów finansowych z budżetu czy nie wiadomo czego, to akurat prosta, bez liczących się kosztów regulacja prawna, zależąca wyłącznie od dobrej woli polityków/Trybunału Konstytucyjnego.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
przepraszam chodzilo o 4% wszystkich malzenstw cywilnych. Takze i tak stosunkowo malo. Tu zrodlo na rok 2014 w oryginale http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/...9_4355770.html
No ale jest ogromna różnica, pomiędzy "4 małżeństwa na rok" a "4% wszystkich małżeństw spośród iluś tam tysięcy" .

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez CrispyCookie Pokaż wiadomość
Znam kilku gejów, nie dałam im nigdy odczuć wprost mojej antypatii, bo w sumie nie obchodzą mnie oni, ale od dzieci niech trzymają się z daleka.
Dlaczego?
Tak swoją drogą, to pewnie owszem, dałaś im odczuć - też znam osoby, które niby nic do gejów nie mają, ale jak jest temat małżeństw, adopcji, wygranej Eurowizji 2014 czy Parad Równości to da się odczuć tę pogardę.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Co powiesz o Czechach, w których najwięcej osób jest przeciwnych nielegalnej imigracji w postaci "uchodźców"? Więcej nawet niż w Polsce i na Węgrzech?
A jak sprawy imigracji mają się do równouprawnienia osób LGBT? To dwie niezależne sprawy.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2016-02-07 o 15:31
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:30   #75
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez CrispyCookie Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie jak Renatka_2108, nikomu nie muszę się tłumaczyć, dlaczego np. geje mnie obrzydzają, tak jest i tyle. Niech sobie biorą nawet jakieś "śluby", ale bez żądań do adopcji dzieci. Znam kilku gejów, nie dałam im nigdy odczuć wprost mojej antypatii, bo w sumie nie obchodzą mnie oni, ale od dzieci niech trzymają się z daleka.

mój znajomy gej jest nauczycielem. dzieciom się jakoś krzywda nie dzieje
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:35   #76
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość

mój znajomy gej jest nauczycielem. dzieciom się jakoś krzywda nie dzieje
Największym bólem dla homofobów było dowiedzenie się ilu homoseksualistów mają w otoczeniu
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:35   #77
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Niektórzy chyba wyobrażają sobie Polskę po legalizacji związków partnerskich czy małżeństw tak .

201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:38   #78
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Największym bólem dla homofobów było dowiedzenie się ilu homoseksualistów mają w otoczeniu
oni naprawdę myślą, że w ich środowisku takich ludzi nie ma, to jest fascynujące
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:54   #79
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Yuri22 Pokaż wiadomość
nie muszę oglądać facetów trzymających się za ręce.
mnie brzydzi jak para hetero - małolatów (albo i nie takich małolatów) LIŻE się ze sobą tak, że wyglądają, jakby zjadali swoje twarze.
Koniec z tym. Wyznaczmy długość pocałunku, stopień otwarcia ust i na ile cm można wysuwać język. Koniec z tym obrzydlistwem!

Dlaczego jestem jak najbardziej za małżeństwami? Pierwszy powód - miłość. Drugi - Marek ma partnera Karola od 8 lat. Karol trafił do szpitala po wypadku. Marek chce odwiedzić Karola w szpitalu, ale nie dowie się żadnych szczegółów bo "nie jest z rodziny" (przy czym mąż/żona to też rodzina).

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2016-02-07 o 15:59
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 15:56   #80
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
oni naprawdę myślą, że w ich środowisku takich ludzi nie ma, to jest fascynujące
Jeszcze bardziej fascynujące jest jak są to są, tylko niech się nie obnoszooo!!!

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
mnie brzydzi jak para hetero - małolatów (albo i nie takich małolatów) LIŻE się ze sobą tak, że wyglądają, jakby zjadali swoje twarze.
Koniec z tym. Wyznaczmy długość pocałunku, stopień otwarcia ust i na ile cm można wysuwać język. Koniec z tym obrzydlistwem!
Pary dwupłciowe od dziś maja zakaz pokazywania dzieci (już nie będzie zdjęć bobo na fejsiku), chodzenia do parków, usuwamy karty familijne itd.
Bo to jak krzyczenia patrzcie uprawiamy seks!

Edytowane przez 201607111003
Czas edycji: 2016-02-07 o 15:58
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:59   #81
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Jeszcze bardziej fascynujące jest jak są to są, tylko niech się nie obnoszooo!!!
To jestem w stanie zrozumieć tylko w jednym kontekście: osób przeginających pałę () na paradach równości i innych tego typu wydarzeniach. Bo wtedy widzę to tak:
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:02   #82
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Według Stołecznej Komendy Policji nic takiego nie ma miejsca.

A sama parada równości jest świętem o konkretnym rodowodzie i raczej bez wiedzy o Stonewell, całym tle socjologicznym trudno jest zrozumieć jego istotność.

Edytowane przez 201607111003
Czas edycji: 2016-02-07 o 16:05
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:07   #83
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Jestem na tak, co mają mieć lepiej niż hetero.

A poważnie to z instytucją z małżeństwa wiążą się sprawy związane z dziedziczeniem, rozwodem, alimentami, podziałem majątku, ubezpieczeniem, prawem do kontaktu z dziećmi po rozwodzie (może to być dziecko partnera a nie wspólne), prawem do decyzji o sposobie leczenia jeżeli partner trafi do szpitala nieprzytomny .... Jest dużo sytuacji w których sam fakt że partnerzy są małżonkami ułatwia życie. Dlaczego pozbawiać tego homoseksualistów?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:17   #84
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
To jestem w stanie zrozumieć tylko w jednym kontekście: osób przeginających pałę () na paradach równości i innych tego typu wydarzeniach. Bo wtedy widzę to tak:
Takie dziwactwa to tylko na kilkusettysięcznych czy kilku milionowych paradach w Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Barcelonie czy Sao Paulo, gdzie trudno upilnować tylu ludzi. Na powiedzmy milion osób na takiej paradzie zawsze znajdzie się jakiś ułamek procenta osób, które są prowokatorami, fetyszystami itp. W Polsce takie coś nie ma miejsca. W zeszłym roku jakaś kobieta wyszła z gołą klatką piersiową, z zaklejonymi sutkami, na Paradzie Równości, to organizatorzy ją wyprosili.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2016-02-07 o 16:20
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:26   #85
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Takie dziwactwa to tylko na kilkusettysięcznych czy kilku milionowych paradach w Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Barcelonie czy Sao Paulo, gdzie trudno upilnować tylu ludzi. Na powiedzmy milion osób na takiej paradzie zawsze znajdzie się jakiś ułamek procenta osób, które są prowokatorami, fetyszystami itp. W Polsce takie coś nie ma miejsca. W zeszłym roku jakaś kobieta wyszła z gołą klatką piersiową, z zaklejonymi sutkami, na Paradzie Równości, to organizatorzy ją wyprosili.
Ale wciąż, nawet jeśli to prawa człowieka są dla wszystkich bez wyjątków.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:33   #86
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Dobra, wpisałam w google parada równości Warszawa. I myślę że serio jeśli chce się walczyć o tolerancję z którą jak widać są problemy z pewnością lepiej to robić tak:
http://bi.gazeta.pl/im/66/45/f4/z160...e--2010-r-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/64/45/f4/z160...-Warszawie.jpg

niż wybierając takie "stylizacje":
http://bi.gazeta.pl/im/60/45/f4/z160...wie-mogli-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/5f/45/f4/z160...-Warszawie.jpg

Nie wiem do czego dwa ostatnie przykłady miałyby przekonać kogoś kto twierdzi że obrzydzają go dwaj mężczyźni trzymający się za ręce.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:40   #87
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
Ale wciąż, nawet jeśli to prawa człowieka są dla wszystkich bez wyjątków.
Oczywiście że tak. Przecież ośrodki adopcyjne stawiają takie same warunki parom homo i hetero, więc wszystko jest do zweryfikowania przez odpowiednich urzędników.

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie wiem do czego dwa ostatnie przykłady miałyby przekonać kogoś kto twierdzi że obrzydzają go dwaj mężczyźni trzymający się za ręce.
To są pojedyncze osoby. Też mi się taka stylizacja nie podoba, ale to od organizatorów zależy, co akceptują a co nie.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 17:23   #88
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

A mnie jest obojętna. Nie wiem czym się różnią od karnawałowych przebrań z Rio.
Pierwsze zdjęcie to w ogóle z zasady przerysowana Drag queen. Serio bez wiedzy o Stonewall i Ameryki końca lat 60 nie macie odpowiedniego tła i nie rozumiecie, co w sumie nie zmienia tego że na prawa człowieka się nie zasługuje, nie zdobywa punktów do zasłużenia na bycie podmiotem.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 17:29   #89
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Ja znam historię Stonewall . Nadal uważam, że niektóre kreacje są wg mnie niegrzeczne, ale też nie uważam z tego powodu, że osoby tak się zachowujące nie zasługują na jakieś prawa.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 17:58   #90
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Małżeństwa jednopłciowe (homoseksualne) w Polsce

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Ja znam historię Stonewall . Nadal uważam, że niektóre kreacje są wg mnie niegrzeczne, ale też nie uważam z tego powodu, że osoby tak się zachowujące nie zasługują na jakieś prawa.
Nazwałabym je raczej prowokacyjną odpowiedzią na prześladowania wykorzystujące ubiór jako pretekst.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-15 11:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.