Masażysta - czyli polecamy, odradzamy i pytamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-04, 12:20   #1
demit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 152
GG do demit

Gdzie w Krakowie??


Aby uniknąć kryptoreklamy, zapytam dookoła - gdyby Pan - Panie Piotrze mieszkał w Krakowie, do ktorego z masażystów udał by się Pan na masaż?
Z góry dziękuję za informację
demit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-04, 18:45   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Gdzie w Krakowie??

Tak sie składa że dosyć często jestem w Krakowie prowadząc zajęcia z masażu. Ale powiem wprost, polecam Medyczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie na ul. Królewskiej 86, wiesz dojazd od Teatru Bagatela kierunek Bronowice. Teraz maja ferie, ale za tydzień warto zapytać no i taniej bo masaże są w szkole wykonywane np przez nauczycieli lub uczniów. To jeżeli chodzi o masaże stricto lecznicze. Poza tym w miarę tanio.

Natomiast jezeli chodzi o relaksacyjny Masaż Bodywork lub masaż w kierunku kosmetyki. Polecam Mariusza Rudzkiego tel. 0608040066

Teraz to juz nie jest kryptoreklama. Pozdrawiam,powodzenia Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-05, 11:30   #3
demit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 152
GG do demit
Re: Gdzie w Krakowie??

Wielkie dzięki [img]icons/icon35.gif[/img]
demit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 02:49   #4
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
gabinet masażu we Wrocławiu?

Czy mógłby mi Pan polecić jakiś dobry gabinet we Wrocławiu? Taki w którym pracują profesjonalnie przygotowane osoby?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 08:47   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: gabinet masażu we Wrocławiu?

Witam, niestety nie znam we Wrocławiu osobiście aktualnych gabinetów profesjonalistów w dziedzinie masazu.
Polecam Pani natomist kilka uwag wg mozna taki gabinet znaleźć.
- Po pierwsze mozna zadzwonic pod konkretny nr telefonu i poprostu pytając jakie usługi wykonują w gabinecie, zapytać o uprawnienia z masażu, dyplomy. To normalne pytanie którego nie należy się wstydzić. W Polsce pełne uprawnienia i dyplom technika masażu do wykonywania masazu mają; absolwenci Medycznego Studium Wydział Masażu Leczniczego w Krakowie (Krakowska Szkoła dla Masażystów Niewidomych), poza tym jest jeszcze Bydgoszcz i Lublin.
Uprawnienia mają także słuchacze fizjoterapii i rehabilitacji.
Jest w Polsce także kilka prywatnych szkół masażu pół roku do roku, ale tu poziom jest naprawdę różny.
- Nalezy także zorientowac się w jakich masażach dany gabinet się specjalizuje. Bywa że sa masażyści bardzo dobrzy w masażu typowo leczniczym ale trudno sie udać w celach modelowania sylwetki lub terapii cellulite. Bywa także odwrotnie.
- Jeszcze jedna uwaga, dobrzy terapeuci masażu najczęściej unikają zatrudnienia u kogoś. Lubią pracować na własny rozrachunek. Nie znaczy to że w dużych osrodkach takowych nie ma. Ale statystycznie masażyści uprawiają poprostu wolny, niezalezny zawód.

Życzę powodzenia , pozdrawiam Wrocław.
No masz ci los a lata temu miałem tam pracować.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 09:24   #6
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: gabinet masażu we Wrocławiu?

Dziekuję za odpowiedź. No wielka strata, że Pan jednak się nie zdecydował na pracę we Wrocławiu, i dla mnie, bo na pewno bym skorzystała z usług profesjonalisty i dla Pana, bo to bardzo ładne misto .
Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 20:01   #7
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Pomóżcie Kochani!!! Szukam sprawdzonego masażysty z Łodzi. Chodzi mi o zabiegi typu drenaż limfatyczny lub inne masaże wyszczuplające. Błagam polećcie kogoś.....
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-30, 21:31   #8
diva
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 87
W Warszawie..

szukam taniego i skutecznego masazysty w warszawie, prosze was o pomoc , nigdy nie bylam na u masazysty, chodzi mi glownie o wyszczuplenie, ujedrnienie i zlikwidowanie drobnego cellulitu. help
diva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 16:31   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: W Warszawie..

Witam, jeśli chodzi o skuteczne i tanie masaże w przypadku Warszawy to trudne terminy do pogodzenia. No cóż kazde miasto ma swoje prawa.

Jeśli chodzi o osobę godną polecenia w celu wykonania masażu wyszczuplającego lub w terapii cellulite (trochę inne masaże i procedury) to polecam Panią Elzbietę Musiał, tel. gabinet na Alejach Wyścigowych 609569401.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-13, 17:41   #10
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
masaż/drenaż limfatyczny --> Lublin

witam chcialabym sie zapytac, czy moze Pan polecic spprawdzonego masazyste w Lublinie? mysle o drenazu limfatycznym w celu wspomozenia walki z cellulitem dziekuje z gory i pozdrawiam
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 07:37   #11
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: masaż/drenaż limfatyczny --> Lublin

W Lublinie polecam Dariusza Kierepkę, w pełni dyplomowany masażysta, poza tym działa w stowarzyszeniu masażystów i jest obecnie bodaj nauczycielem zawodu.Świetny masażysta, jeśli byłby bardzo zajety to na pewno kogoś konkretnego poleci. W razie czego proszę się powołać na mnie. tel Darka 601336922
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-14, 14:48   #12
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Znakomity i godny polecenia jest Jan Mazurkiewicz (al. Kościuszki 1, tel. 630 23 26). Korzystałam z jego usług kilka lat temu i strasznie żałuję, że teraz nie mogę. Różnica w wyglądzie skóry jest kolosalna! Tylko może będziesz musiała cierpliwie poczekać na wolny termin, bo jest on strasznie zapracowany, ale z drugiej strony to przecież świadczy o tym, że jest naprawdę dobry. Powodzenia!!!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 15:01   #13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

jak sie ceni ten pan?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 15:58   #14
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Jestem wstrząśnięta , ktoś odpowiedział na moje pytanie . Dziekuję bardzo E. Zadzwonię i napewno się umówię. Pozdrowienia
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 16:57   #15
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Re: masaż/drenaż limfatyczny --> Lublin

dziekuje bardzo
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 13:25   #16
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Elu, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam - nie miałam czasu zerknąć w tę skrzynkę, nie mówiąc o Wizażu... Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo od dawna u niego nie byłam. Zapewniam, że warto - mnie strasznie tego brakuje. Wcześniej podawałam nr telefonu (mam nadzieję, że jest aktualny)- tam na pewno udzielą ci informacji. Pozdrawiam.
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 18:59   #17
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Ja już dzwoniłam do Pana Janka i 60 minutowy masaż kosztuje 60 zł. Już zapisałam się na pierwszą wizytę ale boję się czy osiągnnę pożądany efekt. Mnie chodzi o drenaż limfatyczny i ogólnie wyszczuplanie. Mam nadzieję że będzie oki. Bo mam jeszcze jeden gabinet i 60 minut drenażu kosztuje tam 45 zł. Niby tylko pietnaście złotych ale zamiast trzech wizyt u Pana Janka miałabym cztery tam. Miejsce o którym myślę to solarium Jamajka. Tam jest masażysta i wykonuje ten zabieg. Mam dylemacik....
Buziaki
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 11:27   #18
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Carla, oczywiście różnica w cenie jest spora. Nie mogę nic powiedzieć nt. masażysty w "Jamajce", bo ani ja, ani nikt znajomy tam nie chodził. Polecam Pana Janka, bo przestowałam jego umiejętności masażu na sobie. Znacznie wtedy zeszczuplałam (nie robiąc nic dodatkowo, zero diet itp.), pozbyłam się pomarańczowej skórki i ujędrniłam ciało - stało się po prostu "cud, miód". Pan Janek używał (jeżeli klientka sobie tego życzyła) odpowiednich do likwidacji konkretnych problemów preparatów, a w gabinecie można się było naprawdę zrelaksować. Dotychczas byłam w sumie u 4 masażystów (może to nie tak wiele?) i on okazał się być najlepszy.
Wydaje mi się, że powinnaś jednak pomasować ciałko w obydwu gabinetach i zdecydować, bo różnica w cenie wcale nie jest mała, a może tamten masażysta też jest znakomity.
Tak po cichu to już Ci zazdroszczę... strasznie mi tego brakuje...
Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:04   #19
Grazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
GG do Grazka
Re: W Warszawie..

Polecam Ci p. Tomka Rysia. Sama mam problemy z cellulitem, dzieki niemu powoli znika mam nadzieje, ze do wiosny zniknie zupełnie Ma swoja stronę www.sense.republika.pl
Grazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-23, 12:25   #20
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: W Warszawie..

ja mam pare pytan w zwiazku z tym:
Czy chodzilas na masaz limfatyczny? Calosci ciala, czy tylko nogi? I ile takich masazy poleca pan Tomek, aby pozbyc sie tej dolegliwosci?

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-26, 14:07   #21
Grazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
GG do Grazka
Re: W Warszawie..

Zaczęłam od masażu relaksacyjnego. Potem drenaż limfatyczny, czyli pozbycie sie cellulitu. Ja mam go na nogach i dlatego chodzę na masaże tylko tej części ciała Do tej pory byłam na 4 zabiegach i skóra wygląda zdecydowanie lepiej Bedę jeszcze 2 razy. Niestety cellulitu sie nie da pozbyć całkowicie, cudów niestety nie ma a liszba zabiegów zależy od zaawansowania.
Grazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 07:29   #22
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: W Warszawie..

Przepraszam za małą dygresje. Ale jeśli jest cellulit tylko na nogach to nie robimy drenazu tylko nóg. Chodzi o cyrkulacje całego organizmu. Owszem przede wszystkim nogi, ale nie tylko. Najpierw przygotowuje się cały organizm, zaczyna np. od pnia szyjnego, potem opracowanie okolic stawowych oraz duże węzły chłonne a potem dopiero reszta. Jeśli drenaz limfatyczny wykonywany jest tylko na partiach ciała gdzie wystepuje cellulit, działanie masażu jest bardzo ograniczone.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 16:27   #23
solka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 21
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

ojjj, to może i ja bym się wybrała....Czy ten pan jest młody? bo wstydze się wyskoczyć ze swoim sporym ciałkiem
solka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 07:38   #24
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Solka, Pan Janek nie jest młody. Ile on może mieć lat? Na pewno jest po 50-tce. Zresztą nie masz się co wstydzić, on codziennie przyjmuje kilka klientek. Zapewniam Cię, że wiele z nich zdecydowanie nie ma figury modelki. A poza tym jest bardzo taktowny i nie musisz się obawiać jakichkolwiek komentarzy, chyba, że będziesz się usilnie tego domagać. Jednak nawet w takim wypadku, informacje nt. kondycji Twojej skóry, "poda" Ci w taki sposób, abyś nie czuła się nieprzyjemnie. Powodzenia!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-28, 08:38   #25
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Witajie kobietki , jutro mam umówiony masażyk u Pana Janka, ale mam pytanko szczególnie do E. Jeszcze niegdy nikt mi nie robił masażu i nie wiem jak się ubrać. Może to głupie ale nie wiem... Poradzisz coś?
Buziaki Karolina
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-29, 15:01   #26
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Carla, ja bym polecała stringi - nie będzie trzeba kombinować przy masażu pośladków i stringi raczej Ci się nie wybrudzą preparatami do masażu. Oczywiście możesz też mieć biustonosz, ale to naprawdę niewygodne - trzeba go odpinać, przesuwać itp. i zawsze się zatłuści. Ja zawsze byłam "odziana" wyłącznie w stringi. Pozdrawiam!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 07:16   #27
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Carla, strasznie jestem ciekawa jakie są Twoje wrażenia. Mam nadzieję, że Pan Janek w dalszym ciągu jest tak świetny jak parę lat temu. Liczę na to, że dasz znać!
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 08:25   #28
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Moje wrażenia... rewelacja. Pan Janek wygniótł moje ciałko. Powiedział że faceci w wakacje będą się ślinić na mój widok . Szkoda tylko, że to tyle kosztuje. W zasadzie 60 zł to nie jakaś kosmiczna cena ale raz w tygodniu to daje 480 zł do wakacji... Gadaliśmy cały czas, na rózne tematy od zdrowego odżywiania po anegdotki łódzkie i nie tylko. Co do samego masażu to moje nóżki dostały solidny wycisk, dzisiaj mam dwa malutkie siniaczki . Czułam się na prawdę wspaniale. Oj gdyby tak mieć pieniążki i gdyby Pan Janek miał czas to chodziłabym codziennie.
Nie zawiodłam się wcale. Do tego masażysty w solarium Jamajka chyba nawet nie pójdę. Pan Janek i jego gabinet mnie oczarowały.
Powiedziałam, że znalazłam go w i nternecie z Twojego polecenia E. Był bardzo zdziwiony, ale i mile zaskoczony.
Oj chyba zostałam jego stałą klientką, niezbyt częstą ( bo on polecał 2 razy w tygodniu) ale myślę że może raz w tygodniu, albo choiaż raz na 2 tygodnie sobie na niego pozwolę .
Buziaki i dzięki za namiar na Pana Janka.
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 09:55   #29
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Carla, strasznie się cieszę, że Ci się podobało! Ja chodziłam dwa razy w tygodniu przez wiele, wiele miesięcy i strasznie się do tego przyzwyczaiłam. Co prawda efekty były widoczne po bardzo krótkim czasie, ale tak lubiłam masowanie mego ciałka, że nie chciałam sobie tego odmawiać. I powiem Ci, że żadne zabiegi kosmetyczne (a próbowałam bardzo wielu), żadne cudowne (nawet bardzo drogie) kosmetyki nie dały takiego efektu jak masaż.
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-30, 11:21   #30
carla10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do carla10
Re: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Ja mam nadzieję, że jeśli będę u Pana Janka nawet raz w tygodniu to coś z tego będzie. Też stosowałam różne balsamy (Avon, ATW, Cztery Pory Roku, Ziaji i chyba jeszcze jakieś) ale to nie pomaga dlatego zdecydowałam się na profesjonalistę. Pan Janek powiedział mi co mam w domku robić żeby to wszystko postępowało szybciej. Zalecany peeling właśnie przed chwilka zrobiłam , do naprzemiennych pryszniców muszę się jeszcze przekonać no i przede wszystkim to co chcę zrobić z sobą to nie tylko do wakacji ale już na zawsze. Bo to co my same sobie złego robimy to to, że odchudzamy się bo idą wakacje, bo Sylwester, a potem zapominamy o ćwiczeniach, o masażach, czy o racjonalnym żywieniu. I dlatego nasza skóra wygląda tak jak wygląda i my wyglądamy coraz mniej ciekawie...
Ale się napisałm morałów... ale to wszystko po tej wizycie u Pana Janka. Duzo mówi ale mądrze .
Buziaki Karolina
carla10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-08 09:15:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.