AUDI A3 pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 16:40   #1
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Angry

AUDI A3 pomóżcie


Słuchajcie mam problem z samochodem, generalnie jestem kobietą i już nie wiem do kogo mam sie zgłosić z tym problemem. Rece mi opadają bo w sumie uzytkuje auto od około pół roku i co chwila musze do niego dokładać:/ Posiadam audi a3 r. 2005 silnik 2.0 FSI i tak: tablica przy wskazówkach jak i przy radiu i zmieniarce strasznie słabo mi świeci:/ czasami nie mogłam zamknąć auta z pilota - mimo tego, że wymieniłam baterie w pilocie problem powracał a wczoraj chciałam odjechać spod bloku wyłączyłam alarm, otwarłam auto i same światła się zapaliły. Dziwna przypadłość, pierwszy raz coś takiego mi sie przytrafiło były wyłaczone! auto odpaliło dojechałam pod sklep i juz odjechać nie mogłam. Jak przekręciłam kluczyk widziałam jakby się jakieś spięcie robiło w środku. W gruncie rzeczy okazało się, że akumulator sie rozładował:/ Podłączyłam prostownik i problem zniknął:/ jak zakupiłam samochód sprawdzałam u mechanika i elektryka błędów nie ma, natomiast jeden mechanik mi powiedział że akumulator który mam obecnie jest za słaby do tej pojemności silnika ale powiedzcie mi czy było by to powodem odcięcia całej elektroniki w samochodzie:/? Moze jakiś facet mi pomoże bo już mi rece opadają:/
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 18:45   #2
Villemo44
Raczkowanie
 
Avatar Villemo44
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Pojemność akumulatora powinna być taka jaką zaleca producent, może być większa, ale nie mniejsza, bo to może być powodem twoich problemów. Jeśli wymiana akumulatora nie pomoże to powinnaś pojechać do elektryka aby sprawdził ładowanie akumulatora i spadki napięć. Jeśli to nie pomoże to elektryk stwierdzi co może być przyczyną. Najlepiej pojechać do dwóch różnych i sprawdzić czy powie to samo co pierwszy, aby nikt cię nie naciągnął na kasę. Ale zacząć trzeba od wymiany akumulatora na większy.
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym."-Marilyn Monroe
Villemo44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:03   #3
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Wielkie dzięki, przecież jakaś przyczyna musi być tego wszystkiego. Na tym akumulatorze napisaną do góry mam liczbe 64 bodajze nie wiem czy to jest moc tego akumulatora czy co:/ nawet auto na tym akumulatorze dziwnie odpala w sumie. To do silnika 2 litry benzyna FSI jaki powinien być zakupiony akumulator? Jaka musi być jego moc?
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:41   #4
Villemo44
Raczkowanie
 
Avatar Villemo44
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Ta liczba 64 oznacza pojemność akumulatora. Do twojego auta producent rekomenduje akumulator Bosch S5 77Ah, 780A. Nie musi być Bosch ale akumulator musi być tej samej wielkości gabarytowo, żeby pasował na miejsce starego i musi mieć takie same parametry lub wyższe.
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym."-Marilyn Monroe
Villemo44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:50   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Tak, jeśli akumulator padł to logiczne, że nic z elektroniki nie chodzi Wymień na akumulator odpowiedni do auta, powinno pomóc.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 06:55   #6
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Ten akumulator który mam obecnie był już po wcześniejszym właścicielu - jest na gwarancji ale to pewnie nawet w siedzibie tej firmy gdybym pojechała nie wymienia mi na inny. Ten stary mi dosłownie wszystko rozłancza:/ czasami boje się jechać gdzieś dalej żeby nagle nie stracił mocy i auto mi nie stanęło gdzieś na skrzyżowaniu:P Pojde dzisiaj najwyżej do sklepu z tymi akumulatorami i zorientuje sie cenowo jak to wygląda dzięki bardzo.
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 07:52   #7
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Jeśli przy odpalaniu jest jakieś tam łypnięcie kontrolkami, światłami czy zamkiem automatycznym i nic to akumulator. Też tak miałam jak mi padł. Zobacz w instrukcji obsługi albo na necie jaki akumulator do Twojego auta powinien być. Sprawdź czy taki masz, regenerowanych nie polecam. Tak jak było wspomniane wcześniej większy może być, mniejszy nie bo nie będzie palił. Jak kupować to w sklepie specjalistycznym gdzie sprzedają akumulatory, oni Ci powiedzą jaki jest Ci potrzebny, możesz u nich zostawić stary (bo nie wolno go wyrzucać) a jak działa to czasem w rozliczeniu też go wezmą.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 12:36   #8
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Większy akumulator też nie jest potrzebny, bo jak za duży to będzie niedoładowany,a to też raczej nie wydłuża jego żywotności
U siebie (silnik 2.0 benzyniak) mam 50Ah, jeśli dobrze pamiętam, wystarcza w zupełności
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:33   #9
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Słuchajcie dzisiaj auto mi odpaliło ale znów sie coś śmiesznego zadziało. Kiedy zgasiłam auto, wyłączyłam światła a mimo to światła (posiadam oświetlenie back to home czy jakoś tak no to co niby oświetla droge do domu) same się załączyły - mimo że tego wogóle nie włanczałam :/ dzwoniłam do elektryka w przyszłym tyg weźmie moje auto na przegląd. Wiecie co odnalazłam gwarancje od mojego aktualnego akumulatora i jednak jego moc to 80 Ah 700 AEN , 12V to myślicie że jest za mały do pojemności 2.0. FSI benzynka?
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 10:30   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

poczekaj na relację elektromechanika. Mi tak doszło do zwarcia instalacji, jak olewałam takie objawy.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 08:55   #11
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Są 3 opcje w sumie to 4.
- Brak masy.
- Za słaby aku. Jak było ciepło to nie miałaś problemów ?
Aku traci pojemność przy ujemnych temp nawet do 50%.

- Brak lub za słabe ładowanie. Padnięty alternator , przez co nie rekompensuje wystarczająco strat prądu ( nie doładowuje ) Co daje ujemny bilans i w końcu prowadzi do rozładowania.

- Problem z bendixem w rozruszniku, co może powodować nadmierne obciążenia przy starcie, a co za tym idzie szybkie rozładowywanie się aku.

Dźwięk przypominający zwarcie jaki pewnie słyszałaś(ciche trzaski i pykanie?) to bendix w rozruszniku.

To objaw słabego aku lub uszkodzenia samego bendixa w rozruszniku.

Wiecie co odnalazłam gwarancje od mojego aktualnego akumulatora i jednak jego moc to 80 Ah 700 AEN , 12V
Aku z pewnością nie jest za mały.Co nie znaczy że jest dobry.Powinien być od 64Ah do 77Ah w zależności od wyposażenia. 80Ah może być nie doładowywane przez alternator ( masz minimalnie za duży aku, ale nie sądzę że sama jego pojemność jest przyczyną )

Do tego akumulatory się zużywają i uszkadzają.Może po prostu Ci padł, albo jak wyżej nie masz ładowania.

W każdym z przypadków zamkniesz się w naprawie w 300-350 zł

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Mi tak doszło do zwarcia instalacji, jak olewałam takie objawy.
O_o
Kto jak kto, ale żebyś Ty tak zaniedbała auto... WSTYDŹ SIĘ !
A no tak, sprzątanie w aucie ważniejsze, w końcu to wg Ciebie bezpieczeństwo...

Edytowane przez FrancuskieTonado
Czas edycji: 2014-02-09 o 10:02
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 11:14   #12
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Jak było ciepło na dworze to nie miałam żadnych problemów, oprócz jednego razu w sumie czulam jakby auto straciło moc (wrażenie jakbym jechała i miała zaciagnięty ręczny), dojechałam jakiś 1 km zdązyłam zaparkować i koniec nie mogłam odpalić auta:/ dopiero po odpięciu akumulatora problem znikł. Mechanik wykrył jakiś błąd i skasował go. Potem był jakiś 2 tygodnie spokoju i zaświeciła się kontrolka od ABS - kolejny błąd skasowany. Auto garażuje więc z odpaleniem nie powinnam mieć żadnego problemu. Sytuacja kiedy padł mi akumulator zdażyła się 4 dni temu więc temp. było +8 stopni na dworze więc powinien odpalić. Kiedy aku był rozładowany jak przekręciłam kluczyk oświetlenie w aucie było słabe, kontrolki migały bałam się że jakieś faktycznie się robi zwarcie:/ Podłączyłam prostownik i wszystko ok. Mechanicy sprawdzali mi to auto wszystko ok, u elektryka też raz byłam też ok. Bez przesady że to jest błąd którego nie da się wyłapać. Mam zamontowany alarm w samochodzie być może on jest przyczyną rozłanczania elektryki. Tablice w środku bardzo słabo świecą, także ja uważam że to jest problem z elektroniką. Jutro mam umówić się z tym elektrykiem i jeszcze raz musi mi to sprawdzić, jak znów powie że wszystko ok to ręce mi już opadną bo tak naprawdę nie wiem do kogo się udać żeby sprawdził to auto:/
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 11:32   #13
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Zamień się z kolegą / tatą czy chłopakiem na akumulatory.
Sprawdzali Ci ładowanie ? Powinno być leko ponad 14v na odpalonym silniku.
Jak nie , to pojedź do pierwsze warsztatu i to sprawdź .Za przysłowiowe piwo to tylko minuta roboty
Błędy często się sypią przez spadki napięcia.

Więc może gubisz masę.To już elektromechnik powinien szukać.
A może masz uszkodzony aku i szybko się rozładowuje. Zamień się z kimś na aku na powiedzmy kilka dni. Tylko zaznacz że jak oddasz to może być do ponownego ładowania

Utrata mocy przez auto przy pierwszym błędzie wprowadziła go w tryb awaryjny.
Pewnie wyciągało max 40-60 km/h.
Sam ten błąd nie jest przyczyną.Z resztą już jest skasowany.

Błąd absu znikną po samym kasowaniu czy były wymieniane jakieś czujniki ?
Jeśli nie i się nie pojawił winą są spadki napięcia.

Alarm masz nie oryginalny ?

Edytowane przez FrancuskieTonado
Czas edycji: 2014-02-09 o 11:39
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 12:40   #14
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Za pierwszym razem, kiedy pojawił się błąd na kompie wykryło mi czujnik ciśnienia paliwa i czujnik wałka rozrządu. Pan mechanik mi powiedział, że jesli ponownie powtórzy się taka sytuacja któryś z czujników będzie do wymiany (koszt jaki mi powiedział 500 zł). Tylko że za drugim razem kiedy zaświeciły mi się ABSy całkiem inny błąd się pojawił. Czujników nie wymieniałam. Generalnie powiedział mi, że ten akumulator ktory mam jest troszkę za słaby do tej pojemności silnika. Też mi proponował jakiegoś Bosha. Ten, który mam jest jakieś firmy SILVER:/ Ale tak myśle że skoro za pierwszym razem pojawił sie błąd i akumulator został odpięty i po ponownym zapięciu problem znikł to ciekawa sytuacja - chyba masz rację że coś z tym napięciem jest nie teges:/ A jeśli chodzi o alarm to nie jest oryginalny. Poprzedni właściciel założył sobie alarm dla własnego bezpieczeństwa, ale czy on mógłby byc przyczyną rozłanczania elektroniki?
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 15:14   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez FrancuskieTonado Pokaż wiadomość
(..)

O_o
Kto jak kto, ale żebyś Ty tak zaniedbała auto... WSTYDŹ SIĘ !
A no tak, sprzątanie w aucie ważniejsze, w końcu to wg Ciebie bezpieczeństwo...
odpiszę Ci choć jesteś tak żenujący, że się w pale nie mieści..

byłam u 3 elektryków i żaden problemu nie widział, samochód stał 2 tygodnie. Problem jakiś? odpuść sobie i nie podniecaj się tak.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 15:46   #16
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Za pierwszym razem, kiedy pojawił się błąd na kompie wykryło mi czujnik ciśnienia paliwa i czujnik wałka rozrządu. Pan mechanik mi powiedział, że jesli ponownie powtórzy się taka sytuacja któryś z czujników będzie do wymiany (koszt jaki mi powiedział 500 zł). Tylko że za drugim razem kiedy zaświeciły mi się ABSy całkiem inny błąd się pojawił. Czujników nie wymieniałam. Generalnie powiedział mi, że ten akumulator ktory mam jest troszkę za słaby do tej pojemności silnika. Też mi proponował jakiegoś Bosha. Ten, który mam jest jakieś firmy SILVER:/ Ale tak myśle że skoro za pierwszym razem pojawił sie błąd i akumulator został odpięty i po ponownym zapięciu problem znikł to ciekawa sytuacja - chyba masz rację że coś z tym napięciem jest nie teges:/ A jeśli chodzi o alarm to nie jest oryginalny. Poprzedni właściciel założył sobie alarm dla własnego bezpieczeństwa, ale czy on mógłby byc przyczyną rozłanczania elektroniki?
Myślę że to wszystko przez spadki napięcia skoro błędy się nie powtarzają.
Np w BMW to normalna reakcja na takie spadki.Myślę że Ty masz podobnie.Twój akumulator nie jest za słaby. to jest pewne.Pisałem wyżej jakie powinien mieć parametry- Twój ma aż nad to.
Za to może być uszkodzony lub zużyty !
Zacznij od podmiany aku na kilka dni(np tydzień) - jak nic takiego nie będzie się działo, to sprawa prosta, aku do wymiany.
Zmierz też ładowanie.To praktycznie nic nie kosztuje.
A sam alarm może być przyczyną jeśli ktoś go źle zamontował.Tyle on by Ci się rozładowywał od stania. A nie tak jak piszesz, że zdycha zaraz po przejażdżce. Alternator powinien go na tyle podładować że ten proces(rozładowywania) powinien trwać całą noc.
Jak na innym (sprawdzonym) aku też będą Ci od razu przygasać kontrolki, to masz problem z masą albo ze zwarciem.
Podmianka dużo powie i może zaoszczędzi wydatków
Tylko musisz wiedzieć czy w ogóle masz ładowanie ( czy alternator działa) i od tego zacznij.
Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
odpiszę Ci choć jesteś tak żenujący, że się w pale nie mieści..

byłam u 3 elektryków i żaden problemu nie widział, samochód stał 2 tygodnie. Problem jakiś? odpuść sobie i nie podniecaj się tak.
Pije tylko do tematu w którym się ze mną kłóciłaś i robiłaś z siebie wielką znawczynię i córkę mechanika.A teraz znajduje Twój post że sfajczyło Ci się autko i kolejny, że jeździłaś 33konną corsą z silnikiem 1.2 .Tyle że każdy silnik 1.2 opla przekracza 40 Km Więc wychodzi na to że nie wiesz czym jeździsz...
Już kończę rozmowę z Tobą

Edytowane przez FrancuskieTonado
Czas edycji: 2014-02-09 o 16:02
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 15:48   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez FrancuskieTonado Pokaż wiadomość
(...)

Pije tylko do tematu w którym się ze mną kłóciłaś i robiłaś z siebie wielką znawczynię i córkę mechanika.A teraz znajduje Twój post że sfajczyło Ci się autko i kolejny, że jeździłaś 33konną corsą z silnikiem 1.2 .Tyle że każdy silnik 1.2 opla przekracza 40 Km Więc wychodzi na to że nie wiesz czym jeździsz...
Już kończę rozmowę z Tobą
1. Doczytaj.
2. Nie widzę tu rozmowy.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:56   #18
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Słuchajcie bedę informowała was o mojej sytuacji z samochodem bo byc może ktoś kiedys bedzie potrzebowal pomocy z identyczym problemem do mojego a więc: przed wczoraj wybrałam się do mechanika i okazało sie, że ładowanie akumulatora jest ok ma 14V także wiadomo, że to nie to jest problemem alternator też wporzo a jesli chodzi o takie delikatne pukanie w silniku to powiedział mi, że jakiś zawór jest zużyty czyli teraz nie pozostaje mi nic innego jak zgłosić się do elektryka, niech sprawdza samochód bo jesli akumulator jest dobry to gdzieś nie ma przepływu prądu:/
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 09:33   #19
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Już wiesz na czym stoisz. Jedna usterka wyeliminowana. Teraz podmień aku z jakimś znajomym na jakiś czas. Najlepiej na większy jak 55Ah ale mniejszy jak 85. To wyeliminujesz i to. Co do stukania to hydropopychacz. Ale nie ma on związku z prądem
Może jeszcze takie pytanie. Wszystkie przełączniki od szyb odbijają Ci jak należy?Nie masz jakiegoś uszkodzonego?

Edytowane przez FrancuskieTonado
Czas edycji: 2014-02-15 o 09:56
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 16:56   #20
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Hmm jesli chodzi o te przełaczniki co otwieram szyby to sa ok zresztą auto mam 3 drzwiowe ale domykają się i działaja bez zarzutu jedynie czasem zastanawiam sie bo jak np. odpale samochód to silnik strasznie cichutko chodzi, prawie wogóle go nie słychać ale jak auto stoi w miejscu czasem sama nasluchuje czy auto nie zgasło:/ przedtem jak ten aku mi sie rozładował to z 2 dni radio nie grało mi wogóle. Po 2 dniach samo się naprawiło. Teraz szukam jakiegoś konkrtenego elektryka żeby mi pomógł zdiagnozowac usterkę
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 19:48   #21
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Zdemontuj to radio i sprawdź czy nie przygasają kontrolki bez niego. Może ono robi jakieś zwarcie skoro przestało działać i się naprawiło
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy awaria radia bezpośrednio zapoczątkowała spadki napięcia ? Jeśli tak, to sprawdź czy problem nie zniknie jak je zdemontujesz...
A to że nie słychać silnika, to bardzo dobrze
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 14:46   #22
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Na samym początku jak kupiłam auto tzn może na 2 dzień kiedy chciałam wyprowadzić go z garażu auto odpaliło ale moje radio zawołało kodu, tak jak by akumulator uległ rozłączeniu mimo, ze nie był rozłączony. Widocznie to już był jakis spadek napięcia. A co do rozłączenia radia to ja napewno tego sama nie zrobię, bo radio mam wbudowane tzn. mam je razem ze zmieniarką na płyty i całe radio jest na takim dużym wyświetlaczu jak nawigacja - mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi nagłośnienie Boss czy jakoś tak mam w aucie i może faktycznie auto zbyt dużo energii od tych duperelków pobiera ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, że tablica przy wskazówkach tu przy kierownicy bardzo słabo mi świeci i te wszystkie diody wokół radia tak samo licho:/ czy tam by były wogóle jakieś żaróweczki do wymiany?

Dzięki w ogóle, że mi pomagasz bo u nas są tak tepi mechanicy i elektrycy, że wogóle nie mają pojęcia o usterkach:/ Predzej tutaj mi ktoś pomoże niż u fachowca
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 14:51   #23
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Na samym początku jak kupiłam auto tzn może na 2 dzień kiedy chciałam wyprowadzić go z garażu auto odpaliło ale moje radio zawołało kodu, tak jak by akumulator uległ rozłączeniu mimo, ze nie był rozłączony. Widocznie to już był jakis spadek napięcia. A co do rozłączenia radia to ja napewno tego sama nie zrobię, bo radio mam wbudowane tzn. mam je razem ze zmieniarką na płyty i całe radio jest na takim dużym wyświetlaczu jak nawigacja - mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi nagłośnienie Boss czy jakoś tak mam w aucie i może faktycznie auto zbyt dużo energii od tych duperelków pobiera ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, że tablica przy wskazówkach tu przy kierownicy bardzo słabo mi świeci i te wszystkie diody wokół radia tak samo licho:/ czy tam by były wogóle jakieś żaróweczki do wymiany?

Dzięki w ogóle, że mi pomagasz bo u nas są tak tepi mechanicy i elektrycy, że wogóle nie mają pojęcia o usterkach:/ Predzej tutaj mi ktoś pomoże niż u fachowca
Bose
I tak sobie myślę, próbowałaś poszukać na jakimś forum audimaniaków? :P Na pewno takie jest, a może akurat ktoś tam miał podobny problem...
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:04   #24
FrancuskieTonado
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Krzesło przed biurkiem
Wiadomości: 25
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Nagłośnienie masz fabryczne
Podmień ten akumulator i później pomyślimy.
Druga sprawa to masz pokrętło od podświetlania tablicy może masz przygaszoną ?
FrancuskieTonado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:25   #25
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Do PannaCola: zalogowałam sie nawet kiedys na forum elektroda czy jakos tak i nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje:P pomysleli pewnie, że skoro baba pyta to coś nie potrafię przełączyc albo cuś zresztą jak mi ktoś podpowie na forum to też jest inaczej bo u mnie w miasteczku naprawde nie ma mechanika dobrego:/ najbliżej bym musiała zapierniczać do łodzi jakby przyszło mi kogoś szukac do pomocy albo do serwisu Audi ale ja dziekuje pewnie ładnie tam by mnie skasowali

Francuskie tak z boku mam pokretło do rozjasniania tablic ale to nic nie daje tzn, nie ma żadnej różnicy tak jak świeci przed rozkreceniem słabo tak samo jest po...:/
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:44   #26
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

spróbuj na http://www.a3-club.net/portal/
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 22:29   #27
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Do PannaCola: zalogowałam sie nawet kiedys na forum elektroda czy jakos tak i nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje:P pomysleli pewnie, że skoro baba pyta to coś nie potrafię przełączyc albo cuś zresztą jak mi ktoś podpowie na forum to też jest inaczej bo u mnie w miasteczku naprawde nie ma mechanika dobrego:/ najbliżej bym musiała zapierniczać do łodzi jakby przyszło mi kogoś szukac do pomocy albo do serwisu Audi ale ja dziekuje pewnie ładnie tam by mnie skasowali
Akurat ja mieszkam w Łodzi, ale nie polecę żadnego mechanika, bo nie korzystam Mam TŻ'a od wszelakich spraw

Coś TŻ mi wspominał o komputerze/sterowniku BSI. Może to on powoduje te wariactwa w Twoim aucie...

Spróbuj zajrzeć na to forum, co podesłała lza_slonca, bo tam naprawdę może będzie jakaś pomocna informacja
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:53   #28
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

wystarczy zapytać na forum o kogoś z kablem i laptopem (program)
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:19   #29
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Nie nie program akurat tutaj nic nie da.....na laptopie nie ma ŻADNYCH błędów:/
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 22:02   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: AUDI A3 pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Nie nie program akurat tutaj nic nie da.....na laptopie nie ma ŻADNYCH błędów:/
są 2 wyjścia, albo ktoś po łebkach Ci sprawdzał albo..na odwal się i tyle.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-13 15:36:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.