Wypadanie włosów podczas mycia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 20:04   #1
Kamilkowa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5

Wypadanie włosów podczas mycia


Witam, od jakiegoś czasu miałam problem z wypadającymi włosami - wypadały garściami nieważne, czy podczas mycia, czy czesania, czy nawet przeciągnięcia po nich dłonią. Od tygodnia stosuję szampon Pharmaceris + wcieram w skórę głowy kozieradkę. Do tego łykam tran, olej z wiesiołka, Skrzyp+vit z bambusem i piję herbatki z pokrzywy.

Efekty są widoczne, bo podczas czesania na szczotce zostaje tylko parę włosów, jest spora różnica. Ale jest problem podczas mycia. Mam wrażenie, że włosy sypią się w jeszcze większej ilości, podczas płukania wypadają pasmami. Nie czeszę ich na mokro, jedynie delikatnie rozplątuję je palcami. Kiedy są mokre, strasznie wyłażą.

Czy problem może leżeć w szamponie, ewentualnie kozieradce? A może warto wybrać się do dermatologa?
W załączniku dodaję zdjęcie - podczas płukania wypada mi sporo takich pasemek włosów ; / Wydaje mi się, że nie powinny tak wypadać, wcześniej nie zauważyłam aż takich ilości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0279.jpg (51,0 KB, 99 załadowań)
Kamilkowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 20:48   #2
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Mam dokładnie ten sam problem, u mnie jeszcze więcej wychodzi, właśnie przy myciu jest najgorzej..
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 10:24   #3
AnetteKZ
Raczkowanie
 
Avatar AnetteKZ
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 48
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Jeśli problem masz od niedawna może to poprostu wina jesieni? podczas której włosów ubywa nam więcej
__________________
Wewnętrzne piękno jest okey ale piękne włosy to nic złego
http://kosmetycznyzaulek.blogspot.com

**
Włosy po przymusowym cięciu zniszczonych końcówek :28 cm .. ;(
cel:60 cm
**
Skrzypokrzywa od :15.10.2014
AnetteKZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 10:31   #4
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Ja mam takie jazdy z włosami jak schudnę. Choćby tylko parę kilo, od razu wypadają mi włosy.
Podczas mycia wypadają bardziej, to normalne w tej patologii
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 09:07   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Ja tak miałam latem, skutki stresu (zaczęły wypadać dużo później). Zajrzyj na ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727965
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 16:36   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Jeśli nie jest to problem "jesienny", to polecam podstawowe badania: morfologię, żelazo, TSH, a potem ewentualnie dermatolog
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 21:03   #7
Kamilkowa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

TSH mam w normie, z powodu chorób tarczycy mamy i babci muszę się badać u endokrynologa co jakiś czas. Czyli to normalne, że podczas mycia wypada więcej włosów, niż podczas czesania?
Kamilkowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 09:10   #8
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Cytat:
Napisane przez Kamilkowa_ Pokaż wiadomość
TSH mam w normie, z powodu chorób tarczycy mamy i babci muszę się badać u endokrynologa co jakiś czas. Czyli to normalne, że podczas mycia wypada więcej włosów, niż podczas czesania?
Mi podczas czesania na szczotce zostaje mało włosów ale podczas mycia zazwyczaj cały odpływ jest zatkany
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:35   #9
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Moim zdaniem zawsze podczas mycia musi wypaść więcej włosów niż podczas standardowego czesania.

W końcu podczas mycia wykonujesz też masaż skalpu i dzięki temu pozbywasz się wszystkiego co już wypadło (tylko jakimś cudem uchroniło się przed grzebieniem/szczotką) oraz tego co "wisiało na włosku".

Mój przykład jest mało miarodajny ponieważ jako kręconowłosa czeszę tylko na mokro, ale: mycie co 4 dni powoduje mi łowienie z odpływu wanny około 250-350 włosów (kilka razy policzyłam). Jest to u mnie stan normalny i utrzymujący się "od zawsze".

Jeśli nadmierne (w porównaniu z Twoim normalnym) wypadanie będzie się przedłużać to tak jak radzi kascysko - zrób podstawowe badania. Póki co moim zdaniem nie ma jeszcze powodu do paniki.

Mała uwaga (skojarzyłam, że mam podobnie) używanie wcierki (jakiejkolwiek, nie tylko kozieradki) i masowanie skalpu czasami skutkuje migracja włosów.
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 10:54   #10
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

U mnie tak działa stres. Jak pojawia się większy, lecą włoski. :/
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 15:55   #11
odkurzacz_
Przyczajenie
 
Avatar odkurzacz_
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Próbowałaś używać kosmetyków na wypadające włosy? Wcierki? Wypróbuj koniecznie jantar (u mnie zahamował wypadanie) albo kozieradkę (zahamowanie wypadania plus nowe włosy!), tylko że kozieradka ogromnie śmierdzi, ludzie chodzą za tobą i mówią że pachniesz rosołem teraz jestem w trakcie stosowania seboradinu fitocell i zachwycam się☠nim i opowiadam o nim wszystkim, bo kombos szampon, maska i wcierka zrobił cudo z moich włosów, nie wypadają☠tak koszamrnie a przy okazji wzmocniło, nawilżyło, no kompleksowo. trochę drogo (sama wcierka stówę), ale zdecydowanie warto. werjsa tańsza to jak już pisałam jantar i kozieradka, też wypróbuj na początek.
odkurzacz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 17:55   #12
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Na mnie niestety ani jantar ani kozieradka nie działają ale dużo osób je chwali więc warto spróbować
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:51   #13
odkurzacz_
Przyczajenie
 
Avatar odkurzacz_
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Pokaż wiadomość
Na mnie niestety ani jantar ani kozieradka nie działają ale dużo osób je chwali więc warto spróbować
może za krótko / za mało systematycznie wcierasz? dziwne, nie spotkałam jeszcze nikogo na kogo nie podziałał ani jantar, ani kozieradka. a czarna rzepa? wypróbuj ten seboradin fitocell wcierkę bo robi cuda, trochę drogo ale moim zdaniem warto.. w ogóle mogli by zrobić próbki tej wcierki żeby móc sprawdzić jak się☠sprawuje i dopiero potem kupić cały zestaw za stówę
odkurzacz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:36   #14
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Wypadanie włosów podczas mycia

Cytat:
Napisane przez odkurzacz_ Pokaż wiadomość
może za krótko / za mało systematycznie wcierasz? dziwne, nie spotkałam jeszcze nikogo na kogo nie podziałał ani jantar, ani kozieradka. a czarna rzepa? wypróbuj ten seboradin fitocell wcierkę bo robi cuda, trochę drogo ale moim zdaniem warto.. w ogóle mogli by zrobić próbki tej wcierki żeby móc sprawdzić jak się☠sprawuje i dopiero potem kupić cały zestaw za stówę
Kozieradkę wcieram przed każdym myciem, a jantar po myciu czyli co 2 dni od jakiegoś miesiąca jantar, a kozieradkę od 2miesięcy
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-08 15:36:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.