Zaproszenie ślubne- przykrość - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-03, 11:07   #241
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Znam ludzi po rozwodzie. Nie zamieszkali razem przed slubem i po pol roku sie rozwiedli splacajac jeszcze raty za wesele
nie powinno się kredytować wesela. Jeżeli nie ma się kasy to trzeba wziąć ślub i iść na kawę do domu a nie organizować weselicho na 100 osób na kredyt. Jak jest przerost formy nad treścią to wtedy nie dziwi rozwód.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:16   #242
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
A jesli narzeczenstwo czy para ma dziecko to zapraszasz "Marka z OT i janinka" czy wpisujesz marka iwone i janinke. Dla mnie to w sumie logiczne ze matka dziecka bedzie obecna bo ktora matka pozwoli opiekowac sie jej dzieckiem przez obcą kobiete
ja nie zapraszam dzieci... wg mnie wesele to nie miejsce dla dzieci,
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:50   #243
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
A jesli narzeczenstwo czy para ma dziecko to zapraszasz "Marka z OT i janinka" czy wpisujesz marka iwone i janinke. Dla mnie to w sumie logiczne ze matka dziecka bedzie obecna bo ktora matka pozwoli opiekowac sie jej dzieckiem przez obcą kobiete
W rodzinie przyjezdnej Tezeta nie zabiera sie dzieci na wesele a przyjada na 3 dni i zostawiaja dzieci z tesciami
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:30   #244
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Nie mialam akurat na myśli przyjezdnych. Sa pary z dzieckiem i normalnie przychodza na uroczystosci bo sa rodzina ale bez slubu.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:40   #245
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Nie mialam akurat na myśli przyjezdnych. Sa pary z dzieckiem i normalnie przychodza na uroczystosci bo sa rodzina ale bez slubu.
u mnie chocby ktos mieszkal 10m od sali czy kosciola - zaproszenie BEZ dzieci.
czy nie mozesz zaakceptować, że kazda z nas ma inne podejscie i za chiny ludowe nie narzucisz nam swojego?

a autorka wątku przepraszam to na ów wesele sie wybiera?
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 14:43   #246
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
u mnie chocby ktos mieszkal 10m od sali czy kosciola - zaproszenie BEZ dzieci.
czy nie mozesz zaakceptować, że kazda z nas ma inne podejscie i za chiny ludowe nie narzucisz nam swojego?

a autorka wątku przepraszam to na ów wesele sie wybiera?
Nie no, ciekawila mnie tok myslenia victorion. Jesli jest para z dzieckiem bez slubu to normalne ze dziecko przyjdzie ze swoim ojcem tomkiem i ze swoja matka- Iwona a nie z OT bo chyba zadna matka nie pusci kilkulatki z obca baba ktora bedzie i zabawiac jej dziecko i chlopaka wiec wpisywanie osoby towarzyszącej dla pary z dzieckiem bez slubu jest... glupie. Z kolei. dlaczego jedna para bez slubu z dzieckiem moze byc nazwana imiennie a inna bez tych dzieci nie? Mowiac inaczej malzenstwo to nie tylko glupia obrączka ale wspolne obowiązki i dom. Dla mnie to naturalne ze jesli iwona mieszka z Zugmuntem 10 lat i prowadza sklep i maja kredyt hipoteczny to przyjda razem i zapraszam w tym wypadku iwone i zygmunta. A brak slubu moze byc podyktowany osobistymi wzgledami i wygoda a nie ze nie sa godni swojej milosci albo Zygmunt czeka na inna lale. To ze wam sie faceci oswiadczyli i składacie przysiegi nie znaczy ze inne pary sie nie kochaja, sa bezimienne

Czy ktoras z was byla świadkiem jak przyszedl kuzyn do waszego domu zapraszac na komunie i skierowal tekst ze wasz chlopak z ktorym mieszkacie nie jest zaproszony bo to nie rodzina? Osobiscie bym za drzwi wyrzucila

Jestem mentalnie malzonka partnera ale nie mamy na razie slubu, placimy podatki, rachunki itd jesli komus nie chce sie wypisac mojego imienia na zaproszeniu albo zaprasza mnie sama bo nie mamy durnego papierka to po prostu nie przychodze.

Edytowane przez kasienka129
Czas edycji: 2015-05-03 o 15:00
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 16:07   #247
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ko
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
na slub? a moze nie chciala faceta na slubie tylko Ciebie widziec?
chciala zebys przyszła i byla w kosciele/urzedzie jak bedzie przysiegac milosc wiernosc.. nie bylo imprezy.. dla mnie zapraszanie +1 jest zeby osoba miala z kim sie bawic...tu bylo zaproszenie - isc postac zlozyc zyczenia.. byc z mlodymi...

jeszcze troche i niektorzy sami sie nie zalatwia


nie to nie hejt. ja mysle ze kolezanka kasienka do slubu ma DALEKO i mysli ze to takie urocze zalatwianie, kokardki, wszyscy szesliwi, kaska z nieba leci, nie ma dylematów co wypada co nie wypada, nie ląduje sie na gastroskopii z nerwów (to ja ) i w ogole robi sie wszystko jak trzeba dla dobra siebie a co NAJWAZNIEJSZE gosci, bo przeciez to ONI beda robic ciuchcie i lapac welon.
uwazam ze kolezance daleko do slubu nie ma o tym pojecia i probuje przegadac te, któe przez to przeszły/przechodzą
Kultura nakazuje zapraszać pary razem...

Ja trochę nie ogarniam tych problemów ślubnych, biorę ślub za ok. 2 lata ale dynda mi kto kim dla kogo jest, jeżeli wyślę zaproszenia to informujące i tyle ale do głowy by mi nie przyszło by zaprosić osobę bez partnera... Wiocha na maksa, totalny brak taktu i kultury co do organizacji suknię, buty i wiązankę wymyśliłam w zaledwie godzine, wesele będzie skromne a tort, kwiatuszki i muzykę wybiera mi przyjaciółka, wiązankę rzucę za siebie, nie wiem która ją złapie bo nie jestem umysłowo w przedszkolu żeby planować takie rzeczy i w czym tu stres ? To ma być miły dzień a nie przedstawienie teatralne.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Dla mnie najwazniejszy jest ślub a co dla gości to już ich problem; >
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 18:03   #248
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

kultura nakazuje...no bez przesady tez... zapraszam kolezanke z pracy zeby przyszla na slub bo kazda pyta czy moze, to zapraszam. jej męża pewnie nic nie obchodzi czy ide do slubu czy nie. kolezanka chce niech przyjdzie z mezem ale raczej w 4sie zbiora, wsiada w auto i pojada.

nie widze powodu dlaczego mialabym zapraszać(inaczej zawiadamiac..bo dla mnie zaproszenie i zawiadomienie o slubie to jedno i to samo) meza takiej kolezanki, a co lepiej - kimkolwiek +1 jesli np nie ma faceta:P
to zaden towarzyski spęd zeby jej facet u boku był potrzebny.
imho.
moze jestem niekulturalna..ale w takim razie u wielu znajomych z pracy bylam takim niekulturalnie zaproszonym samotnym jakże gosciem.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 18:33   #249
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość
Ko

Kultura nakazuje zapraszać pary razem...

Ja trochę nie ogarniam tych problemów ślubnych, biorę ślub za ok. 2 lata ale dynda mi kto kim dla kogo jest, jeżeli wyślę zaproszenia to informujące i tyle ale do głowy by mi nie przyszło by zaprosić osobę bez partnera... Wiocha na maksa, totalny brak taktu i kultury co do organizacji suknię, buty i wiązankę wymyśliłam w zaledwie godzine, wesele będzie skromne a tort, kwiatuszki i muzykę wybiera mi przyjaciółka, wiązankę rzucę za siebie, nie wiem która ją złapie bo nie jestem umysłowo w przedszkolu żeby planować takie rzeczy i w czym tu stres ? To ma być miły dzień a nie przedstawienie teatralne.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Dla mnie najwazniejszy jest ślub a co dla gości to już ich problem; >
Dla mnie wazniejsze jest zaproszenie z weselem.Wtedy ubieram sie elegancko,ide do fryzjera,robie mocny makijaz.Gdy ide tylko na slub ,to zazwyczaj ide w dzinsach i kupuje bukiet kwiatow,makijaz codzienny ,do fryzjera nie ide.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 22:36   #250
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

ja na ślub idę wizytowo ubrana, ale nie tak odstrzelona jak na wesele.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 23:24   #251
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

A ja młodej parze okaże szacunek czy będą chcieli napchac mnie tortem czy nie, niektórych nie stać na wesele w szerszym gronie niż rodzice i babcie więc oko rozumiem ale w jeansach iść na ślub? Boże...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
kultura nakazuje...no bez przesady tez... zapraszam kolezanke z pracy zeby przyszla na slub bo kazda pyta czy moze, to zapraszam. jej męża pewnie nic nie obchodzi czy ide do slubu czy nie. kolezanka chce niech przyjdzie z mezem ale raczej w 4sie zbiora, wsiada w auto i pojada.

nie widze powodu dlaczego mialabym zapraszać(inaczej zawiadamiac..bo dla mnie zaproszenie i zawiadomienie o slubie to jedno i to samo) meza takiej kolezanki, a co lepiej - kimkolwiek +1 jesli np nie ma faceta:P
to zaden towarzyski spęd zeby jej facet u boku był potrzebny.
imho.
moze jestem niekulturalna..ale w takim razie u wielu znajomych z pracy bylam takim niekulturalnie zaproszonym samotnym jakże gosciem.
Mów co chcesz, jeżeli zapraszam kogoś o kim wiem, że ma Tz daję podwójne zaproszenie i nie robię z siebie chama.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Poprzedzam głupie pytania; po co komu ślub jeżeli go nie stać - bo ku zaskoczeniu wszystkich ślubu nie bierze się dla kwiatków, sukni za kilka tysięcy i fryzury za kilka stów a dla sformalizowania związku lub sakramentu
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 08:30   #252
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość
Poprzedzam głupie pytania; po co komu ślub jeżeli go nie stać - bo ku zaskoczeniu wszystkich ślubu nie bierze się dla kwiatków, sukni za kilka tysięcy i fryzury za kilka stów a dla sformalizowania związku lub sakramentu


zwykle na ślub ludzi stać - z weselem bywa różnie, ba nawet kredyt biorą żeby był bardziej okazały..... I masz rację ślubu nie bierze się dla sukienki za 4 tys i welonu.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:15   #253
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
Dla was narzeczonych i moze dla waszych rodzicow i rodzenstwa ten sakrament jest ważniejszy. Reszta przychodzi na zabawe i zeby sie spotkac z rodzina. Z reguly ta zabawa jest w waskim gronie. Ile osob sie miesci przy stole tyle sie ze soba bawi. 10 osob siedzi przy stoliku i oni maja swoj swiat. Nie zwracają uwagi na taniec świadkowej ani o czym rozmawiaja ci obok starsi ludzie .
Nie mierz ludzi swoją miarą. Często wybranie się na czyjś ślub/ wesele jest dużym przedsięwzięciem logistycznym - gdyby chodziło o samą zabawę, to po pierwsze - jest wiele innych sposobów na poprawienie sobie nastroju i zjedzenie olbrzymiej ilości jedzenia i przepicia %, nawet bez wychodzenia z własnego domu. Więc jednak ta ceremonia ma jakieś znaczenie nawet dla gości zainteresowanych tylko przyziemnymi sprawami.
Podejrzewam, że nie wszyscy goście z entuzjazmem wybraliby się na całonocną imprezę dla uczczenia bujnego życia erotycznego jakiejś parki albo 22-miesięcznicę związku (lub nawet dla możliwości napicia się z ciocią Kazią).

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość

Poprzedzam głupie pytania; po co komu ślub jeżeli go nie stać - bo ku zaskoczeniu wszystkich ślubu nie bierze się dla kwiatków, sukni za kilka tysięcy i fryzury za kilka stów a dla sformalizowania związku lub sakramentu
Burzysz światopogląd wielu kobiet
Niestety znam takie, które chcą w ten jeden dzień być księżniczką, nieważne, że z misiaczkiem się nie układa - piękna kiecka z metką zagwarantuje " i żyli długo i szczęśliwie".
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:44   #254
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Nie mierz ludzi swoją miarą. Często wybranie się na czyjś ślub/ wesele jest dużym przedsięwzięciem logistycznym - gdyby chodziło o samą zabawę, to po pierwsze - jest wiele innych sposobów na poprawienie sobie nastroju i zjedzenie olbrzymiej ilości jedzenia i przepicia %, nawet bez wychodzenia z własnego domu. Więc jednak ta ceremonia ma jakieś znaczenie nawet dla gości zainteresowanych tylko przyziemnymi sprawami.
Podejrzewam, że nie wszyscy goście z entuzjazmem wybraliby się na całonocną imprezę dla uczczenia bujnego życia erotycznego jakiejś parki albo 22-miesięcznicę związku (lub nawet dla możliwości napicia się z ciocią Kazią).


Burzysz światopogląd wielu kobiet
Niestety znam takie, które chcą w ten jeden dzień być księżniczką, nieważne, że z misiaczkiem się nie układa - piękna kiecka z metką zagwarantuje " i żyli długo i szczęśliwie".
To może zamiast ślubu lepiej iść na bal przebierańców żeby ksiezniczkowac xD

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zwykle na ślub ludzi stać - z weselem bywa różnie, ba nawet kredyt biorą żeby był bardziej okazały..... I masz rację ślubu nie bierze się dla sukienki za 4 tys i welonu.
No racja, źle napisałam xd
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 13:53   #255
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Nie mierz ludzi swoją miarą. Często wybranie się na czyjś ślub/ wesele jest dużym przedsięwzięciem logistycznym - gdyby chodziło o samą zabawę, to po pierwsze - jest wiele innych sposobów na poprawienie sobie nastroju i zjedzenie olbrzymiej ilości jedzenia i przepicia %, nawet bez wychodzenia z własnego domu. Więc jednak ta ceremonia ma jakieś znaczenie nawet dla gości zainteresowanych tylko przyziemnymi sprawami.
Podejrzewam, że nie wszyscy goście z entuzjazmem wybraliby się na całonocną imprezę dla uczczenia bujnego życia erotycznego jakiejś parki albo 22-miesięcznicę związku (lub nawet dla możliwości napicia się z ciocią Kazią).


Burzysz światopogląd wielu kobiet
Niestety znam takie, które chcą w ten jeden dzień być księżniczką, nieważne, że z misiaczkiem się nie układa - piękna kiecka z metką zagwarantuje " i żyli długo i szczęśliwie".
moze inaczej to ujme, bywalam na weselach osob ktore nie znalam i do tej pory z nimi nie utrzymuje kontaktu, i nawet po weselu nikt sie nie zapytal " a moze podaj telefon to sie bedziemy spotykac". urodzilo sie 1 dziecko, 2 czy 3 to nawet nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka. jesli chodzi o wesele to siedzalam z moja rodzina najblizsza albo z mlodszymi doroslymi, bo tak sie zebralismy przed sala ze razem usiadziemy i wypijemy kielonka i tylko komentowalismy - ze jak ktos sie zblizal do nowozencow to chyba babcia panny mlodej albo to jest zona brata, rozmawialismy tylko w swoim gronie i w swoim gronie kibicowalismy za konkurs itd, nie interesowalo mnie serio kto jest chrzestnym, kto swiadkiem a kto ojcem panny mlodej (jesli pan mlody to moj kuzyn)
i nie mam co na prawde celebrowac bo sa mi obojetni, poszlam z tam poniekad z obowiazku bo dla rodzicow to jest oczywiste ze gdzie oni ida na slub rodzinny to ja tez musze, jesli mamy zaproszenie.

mialam tez wrazenie ze inni chadzaja na wesela zeby potanczyc i pojesc i sie pobawic sami ze soba (nie z nowozencami) bo nie maja okazji, bo zamiast placic dodatkowo za bal karnawalowy czy wyjazd w gory to zaplaca raz za wesele i czesto zadaja pytanie "kiedy sie pobawie na twoim weselu" slub nie jest wazny ino prosiaczek i wodka.
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 14:03   #256
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Dlatego nie ma sensu zapraszać 400 osób np. z hali produkcyjnej które Cię ledwie kojarzą albo odpowiadają tylko cześć dla sztucznego tłumu na ślubie a tylko i wyłącznie najbliższych
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 14:52   #257
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość
Dlatego nie ma sensu zapraszać 400 osób np. z hali produkcyjnej które Cię ledwie kojarzą albo odpowiadają tylko cześć dla sztucznego tłumu na ślubie a tylko i wyłącznie najbliższych

widzisz, wiele osob marzy o weselu bo chce sie pobawic, marza o tancu, bawi ich rzucanie welonem i jak goscie skakacza na baloniku (dla przykladu), chca sie opic, chca swinie na srodku sali i stol wiejski i albo rodzina jest duza, ze rodzenstwo rodzicow, dzieci, chrzestni, znajomi to juz sie robi 100 osob, albo rodzice placa i naciskaja na ciocie krysie ktora od 10 lat siedzi w kanadzie.a jak nie bedzie wesela to obraza majestatu. no ktos ma taki gust. osobiscie zastanawiam sie po co dla 30-40 osob organizowac orkiestre i wesele do rana
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:26   #258
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość

Mów co chcesz, jeżeli zapraszam kogoś o kim wiem, że ma Tz daję podwójne zaproszenie i nie robię z siebie chama.
a przepraszam, moglabys mnie nie obrażać i wyzywać?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
moze inaczej to ujme, bywalam na weselach osob ktore nie znalam i do tej pory z nimi nie utrzymuje kontaktu, i nawet po weselu nikt sie nie zapytal " a moze podaj telefon to sie bedziemy spotykac". urodzilo sie 1 dziecko, 2 czy 3 to nawet nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka. jesli chodzi o wesele to siedzalam z moja rodzina najblizsza albo z mlodszymi doroslymi, bo tak sie zebralismy przed sala ze razem usiadziemy i wypijemy kielonka i tylko komentowalismy - ze jak ktos sie zblizal do nowozencow to chyba babcia panny mlodej albo to jest zona brata, rozmawialismy tylko w swoim gronie i w swoim gronie kibicowalismy za konkurs itd, nie interesowalo mnie serio kto jest chrzestnym, kto swiadkiem a kto ojcem panny mlodej (jesli pan mlody to moj kuzyn)
i nie mam co na prawde celebrowac bo sa mi obojetni, poszlam z tam poniekad z obowiazku bo dla rodzicow to jest oczywiste ze gdzie oni ida na slub rodzinny to ja tez musze, jesli mamy zaproszenie.

mialam tez wrazenie ze inni chadzaja na wesela zeby potanczyc i pojesc i sie pobawic sami ze soba (nie z nowozencami) bo nie maja okazji, bo zamiast placic dodatkowo za bal karnawalowy czy wyjazd w gory to zaplaca raz za wesele i czesto zadaja pytanie "kiedy sie pobawie na twoim weselu" slub nie jest wazny ino prosiaczek i wodka.
i imienne zaproszenie Ci sie należało? bardzo niemiło traktujesz mlodych skoro idziesz z obowiązku albo żeby sie najeść i popić za frajer..a nie przepraszam za włożone do koperty pare stówek.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:59   #259
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
widzisz, wiele osob marzy o weselu bo chce sie pobawic, marza o tancu, bawi ich rzucanie welonem i jak goscie skakacza na baloniku (dla przykladu), chca sie opic, chca swinie na srodku sali i stol wiejski i albo rodzina jest duza, ze rodzenstwo rodzicow, dzieci, chrzestni, znajomi to juz sie robi 100 osob, albo rodzice placa i naciskaja na ciocie krysie ktora od 10 lat siedzi w kanadzie.a jak nie bedzie wesela to obraza majestatu. no ktos ma taki gust. osobiscie zastanawiam sie po co dla 30-40 osob organizowac orkiestre i wesele do rana
Bo ich szanuję?

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
a przepraszam, moglabys mnie nie obrażać i wyzywać?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------



i imienne zaproszenie Ci sie należało? bardzo niemiło traktujesz mlodych skoro idziesz z obowiązku albo żeby sie najeść i popić za frajer..a nie przepraszam za włożone do koperty pare stówek.
Eee Gdzie ja Cię obraziłam? Napisałam o sobie, że nie chcę robić z siebie chama a widzę, że ktoś tu jest nadwrazliwy i już do moderatora zgłosił
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 19:02   #260
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

wiesz, skoro ja mowie o jakims zachowaniu jedno, a Ty mowisz ze wg Ciebie to robienie z siebie chama, to znaczy że tak mnie określasz.
I jak widać nie tylko ja tak twierdze.
Generalnie rozmowa jest dość burzliwa, każda ma inne zdanie, ale nikt tu sie nie obraża i sobie po prostu tego nie życzę. Mimo odmiennych zdań ja się staram nikogo nie obrazić i mimo czyiś poglądów nie wyzywam od głupich, chamskich czy prostaków. i oczekuje tego od innych. I nie jest to nadwrażliwość tylko wolalabym sie tu ani z Toba ani żeby nikt inny wyzwiskami nie obrzucać, wiec kwestia dopilnowania jakiejkolwiek kultury.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:13   #261
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
a przepraszam, moglabys mnie nie obrażać i wyzywać?

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------



i imienne zaproszenie Ci sie należało? bardzo niemiło traktujesz mlodych skoro idziesz z obowiązku albo żeby sie najeść i popić za frajer..a nie przepraszam za włożone do koperty pare stówek.
Tak wyszlo, bylam sporo mlodsza. Wtedy na zapis sie nie zwracalo uwagi. Teraz jestem starsza, zyje z kims choc sie nie pobieramy oczekuje szacunku. Nawet jesli bede miec zaproszenie z OT nie znaczy ze pojde sie bawic z kims innym i znajde zastępstwo tylko dlatego ze partner sie rozschorowal. Sama nie posiedze do rana, albo pobede co najwyzej do 20

Edytowane przez kasienka129
Czas edycji: 2015-05-04 o 19:18
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:43   #262
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
wiesz, skoro ja mowie o jakims zachowaniu jedno, a Ty mowisz ze wg Ciebie to robienie z siebie chama, to znaczy że tak mnie określasz.
I jak widać nie tylko ja tak twierdze.
Generalnie rozmowa jest dość burzliwa, każda ma inne zdanie, ale nikt tu sie nie obraża i sobie po prostu tego nie życzę. Mimo odmiennych zdań ja się staram nikogo nie obrazić i mimo czyiś poglądów nie wyzywam od głupich, chamskich czy prostaków. i oczekuje tego od innych. I nie jest to nadwrażliwość tylko wolalabym sie tu ani z Toba ani żeby nikt inny wyzwiskami nie obrzucać, wiec kwestia dopilnowania jakiejkolwiek kultury.
Jeżeli coś jest dla mnie chamskie to znaczy, że zachowując się w ten sposób robię z siebie chama, to Ty miałaś coś, że dla mnie to brak taktu i kultury więc o co Ci chodzi?
Chciałaś mi coś udowodnić ale Ci nie wyszło to się doczepiłaś i tyle.
W moim poście słowa o Tobie nie ma, to jest raczej wyobrażenie Twoje i moderatorki.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Hah nawet można tę abstrakcyjną sytuację określić jako "uderz w stół, nożyce się odezwą "
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:45   #263
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

proszę zakończyć te przepychanki słowne.
każdą wątpliwość można wyjaśnić ze sobą na pw, z moderacją również.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 13:35   #264
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Autorko postu, nie ma co marudzic przeciez to zadna ujma... Na kazdym zaproszeniu z jakim sie spotkalam nie bylo imiennie wypisanego mojego TZ tylko pisalo osoba towarzyszaca. Dla mnie to jak najbardziej rzecz normalna...
Dokładnie tak!
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 22:05   #265
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

wg. savoir vivre "osoba towarzysząca" powinna być wpisywana wyłącznie, gdy naprawdę nie wiemy, czy zapraszany gość ma kogoś na stałe.
Kiedy wiemy, że daleki kuzyn żyje sobie w konkubinacie ze stałą partnerką to grzecznie byłoby się wywiedzieć, jak się nazywa i ująć ją imiennie w zaproszeniu. Myśmy się podpytywali.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 22:37   #266
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
wg. savoir vivre "osoba towarzysząca" powinna być wpisywana wyłącznie, gdy naprawdę nie wiemy, czy zapraszany gość ma kogoś na stałe.
Kiedy wiemy, że daleki kuzyn żyje sobie w konkubinacie ze stałą partnerką to grzecznie byłoby się wywiedzieć, jak się nazywa i ująć ją imiennie w zaproszeniu. Myśmy się podpytywali.
Ale w przypadku gdy mieszkają ze sobą? Czy jak np. Kuzyn ma dziewczynę od 2 miesięcy to też ją powinnam wypisać z imienia i nazwiska?Pytam poważnie bo warto wiedzieć.
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 22:55   #267
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
wg. savoir vivre "osoba towarzysząca" powinna być wpisywana wyłącznie, gdy naprawdę nie wiemy, czy zapraszany gość ma kogoś na stałe.
Kiedy wiemy, że daleki kuzyn żyje sobie w konkubinacie ze stałą partnerką to grzecznie byłoby się wywiedzieć, jak się nazywa i ująć ją imiennie w zaproszeniu. Myśmy się podpytywali.
Dokladnie. Dlaczego moj "kochanek" ma byc bezimienny jak chodzimy wszedzie razem od imienin babci po stypy, a dzieci z rodzin mowia do nas ciociu i wujku. Nie mamy papierka i nie chcemy miec bo nie jest to nam potrzebne.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość
Ale w przypadku gdy mieszkają ze sobą? Czy jak np. Kuzyn ma dziewczynę od 2 miesięcy to też ją powinnam wypisać z imienia i nazwiska?Pytam poważnie bo warto wiedzieć.
To zalezy jak daleko jest ten kuzyn, jakie relacje cie z nim lacza i jaki jest wiek,no i czy widzialas ta dziewczyne. Normalne ze 30 latek moze zyc z kobieta pod 1 dachem po takim krotkim czasie a co innego 18 latek, raczej nie planuje nic powaznego bo nie ma na to srodkow finansowych i skupia sie na pracy, mentalnie to dzieciak jeszcze
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 00:04   #268
MalinowaMilka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: U Fioletowej krówki na herbatce :)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

W sumie fakt
MalinowaMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 07:57   #269
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Kurde, ale macie dyskusje. U nas całe "moje" pokolenie z rodziny, młodsze ode mnie i bez partnerów zostało zaproszone same - wszyscy byli przyjezdni, wszystkim oferowaliśmy noclegi, wszyscy przyjechali z rodzinami. Jedna kuzynka, starsza od tamtych, a niewiele młodsza ode mnie, dostała zaproszenie z OT - pytałam, czy ma być OT, czy ma być konkretne imienne, zdecydowała, że OT. Winietkę dorabiałam jej partnerowi dzień przed ślubem, żeby była imienna, aczkolwiek na tablicy przed salą, gdzie była rozpiska, kto gdzie siedzi - nadal jej partner był jako OT. Są ze sobą od kilku lat, ale z przerwami, że tak to ujmę
Jeśli zapraszaliśmy kogoś i znaliśmy obie osoby w parze, to pisaliśmy zaproszenie dla pary nazwiskami, np. Anna Kowalska i Tomek Nowak. Tak samo w przypadku pary, która nie ma ślubu, a ma córeczkę Tutaj bez znaczenia był wiek - zapraszaliśmy tylko tak bliską rodzinę i znajomych, że o wszystkich związkach wiedzieliśmy.
Z drugiej strony, dobrze że zamówiliśmy dużo zapasowych zaproszeń, bo trzy pary się rozstały przed naszym ślubem. Potem jedna się zeszła znów i na ślubie byli razem, a druga przyszła jako para znajomych.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 23:48   #270
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez MalinowaMilka Pokaż wiadomość
Ale w przypadku gdy mieszkają ze sobą? Czy jak np. Kuzyn ma dziewczynę od 2 miesięcy to też ją powinnam wypisać z imienia i nazwiska?Pytam poważnie bo warto wiedzieć.

Pytasz kuzyna o jej dane.

Jak kuzyn się z nią rozstanie przed samą uroczystością i przyjdzie z kimś innym to wówczas zrób sobie na zapas winietki ogólnikowe "osoba towarzysząca" i podmienisz na stole.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.