Wybielanie zębów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-03, 15:29   #31
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Talking Białe Zęby

Czesc Dziewczyny. Mam Pytanie. Nie Wiedzialam Na Jakim Forum Je Umiescic, Bo Nie Ma Odpowiedniego, Wiec Robie To Tutaj.
Slyszalam Ze Mozna 'po Domowemu' Wybielic Zeby Dodajac Do Szklanki Wody Jakas Ilosc Sody Oczyszczonej, Poplukac Zeby Cala Szklanka, A Pozniej Szczotkowac Z Pasta Tak Jak Zawsze. Moze Ktoras Z Was Slyszala O Tym Sposobie??? Ja Wiem Ze To Zniszczy Szkliwo I Te Inne Sprawy, No Ale Chcialoby Sie Miec Cos Za Prawie Darmo, Hehe.jak Wiecie Cos Na Ten Temat, Moze Nawet Ktoras Probowala To Nabazgrajcie Cos. Moze Wiecie Jakie Proporcje Trzeba?tzn. Ile Sody Na Ile Wody. Dzieki Z Gory, Pozdrowienia
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:19   #32
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Białe Zęby

ja odradzam sode, widze że zdajesz sobie sprawę że niszczy szkliwo - bo tak jest gdy samemu się eksperymentuje. Jeśli chcesz coś prawie za darmo to to sie mija z celem, bo późniejsze drogie zabiegi u dentysty ze zniszczonym szkliwem bedą koniecznością. polecam przejżeć ostanie wątki tam dziewczyny pisały o niedorgiej paście do zębów która podobna jest świetna.
pozdrawiam
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:36   #33
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Białe Zęby

oj dore, dore, dore... czemu Ty chcesz sobie zaszkodzić? Nie znam przepisu na tę mixturę ale wiem tak ogólnie że każde wybielanie zębów na dłuzszą metę im szkodzi... będą nadwrażliwe na zimno, ciepło... itd...
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:40   #34
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Białe Zęby

Ja nie słyszałam o tym sposobie za to znam inny Trzeba pokroić cytrynę na ćwiartki i przecierać zęby taką cząstką ale nie wiem czy po myciu, czy przed myciem zębów :P
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:47   #35
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Białe Zęby

o cytrynie też słyszałam ale podobno "zżera" szkliwo i plomby
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 16:50   #36
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Białe Zęby

No nie wiem, ja kilka razy przecierałam nią przednie zęby - nic sie nie stało (co do efektów - wybielających - to nie wiem, bo za krótko ją stosowałam )
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 19:23   #37
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: Białe Zęby

Oj, z tą cytryną to jakaś bzdura. Za próchnicę odpowiadają właśnie kwasy, które sprzyjają demineralizacji szkliwa, więc zastanówcie się zanim zniszczycie sobie zęby, zwłaszcza po tej widocznej stronie, bo przecież ją właśnie zwykle chce się wybielić. A umycie zębów zaraz po cytrynie taż niewiele zmienia, bo w ten sposób wetrze się ten kwas jeszcze bardziej w szkliwo i efekty w póżniejszym czasie będą te same.

Dore, może po prostu zacznij częściej myć zęby - jeśli myjesz je 2 razy dziennie, spróbuj po każdym posiłku. Nie da to może spektakularnej bieli, ale z pewnością rozjaśni nieco zęby. Ważna jest systematyczność. Innej darmowej metody na ładne zęby niestety nie ma.
Pozdrawiam!
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 20:31   #38
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Białe Zęby

Albo stosuj pasty do zebow wybielajace ja stosuje Vademecum no i jestem zadowolona zeby staja sie bielsze moze nie z mycia na mycie ale sa wiec lepiej torche poczekac i miec je zdrowe i baile niz ztarte szkliwo i biale :|
Mozna isc do dentysty usunac kamien nazebny i stosowac jakies specyfiki do wybielania colgate blenda med cos takiego wypuszczalo jakies pendzelki plastiki itd :d
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:37   #39
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Smile Dot.: Białe Zęby

Ja miałam Simply White Colgate. Po kilku dniach używania zęby stały się bardzo wrażliwe. Na zimno, gorąco, kwaśne...i wyrzuciłam do kosza. Lepiej unikać mocnej kawy, herbaty a o wybielaniu porozmawiać z dentystą. Może wystarczy usunąć kamień nazębny...
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:45   #40
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Dot.: Białe Zęby

Aha odpowiadam na Twoje pytanie. Z tą sodą to jest tak: bierzesz trochę sody wysypujesz na szczteczkę i czyścisz tym zęby a potem rormalnie pastą. To stary sposób na wybielanie zębów. Ale ja tego nie doradzam teraz są nowocześniejsze metody
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 21:10   #41
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Białe Zęby

Zgadzam się z Karolą. Z sodą i z cytryną to niezły paradoks, bo gdy zniszczymy sobie szkliwo, to zeby dopiero będa przebarwione, żółtawe i w dodatku narażone na próchnicę.
Jeśli faktycznie zależy nam na wybieleniu, to może lepiej zainwestować w jakiś sprawdzony z medycznego punktu widzenia sposób?
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-04, 11:01   #42
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Białe Zęby

Ok Dzieki Bardzo Moze Kupie Sobie Ta Paste Wybielajaca Jakas, Ale Bede Musiala Ja Ukrywac Przed Bratem, Bo Tez Ma Bzika Na Punkcie Wybielana Zebow,heh. Pozdrowienia
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 08:54   #43
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Białe Zęby

może pasta Blend-a-Med ta wybielająca White
albo coś mocnieszego od czasu do czasu, moje najnowsze odkrycie Diamant Email wybielająca kosztuje ok 21zł do kupienia w aptekach
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 23:13   #44
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
wybielanie zębów u dentysty

Wybielał ktoś z Was zęby u dentysty? jest to szkodliwe dla szkliwa? na jak dlugo widac efekty? bo wybielanie apteczne typu: colgate simple white , biala perla nic mi nie pomaga wiec zostaje dentysta.
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 23:28   #45
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Ja wybielałam.
Nie jest to proces szkodliwy dla szkliwa. Efekt utrzymuje się do 3 lat, w zależności od Twojego trybu życia (czy palisz / pijesz dużo kawy / często jesz i pijesz barwiące produkty typu jagody, wiśnie, buraki, czerwone wino).
Pasty i inne metody "domowe" wybielą zęby najwyżej o 1-2 tony, natomiast u dentysty możesz uzyskać odcień nawet kilkanaście razy jaśniejszy od wyjściowego.
Nie jest to niestety impreza tania (ok. 800 zł) ani przyjemna - na jakiś czas zęby stają się tak nadwrażliwe, że wszystkie napoje musiałam pić przez rureczkę, wlewajac sobie niemal bezpośrednio do gardła.
Wybielałam zęby rok temu, efekt jest ciągle bardzo dobry (żadna śnieżna biel, do tego potrzeba licówek), pomimo, że niczego sobie generalnie nie odmawiam.
Ale w okresie bezpośrednio po zabiegach unikałam barwiacych potraw / napojów.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:28   #46
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

zastanawiam sie nad wybielaniem bo estetyczniej to bedzie wygladac (palilam przez 3 lata)a bedac ostatnio u dentysty dowiedzialam ze jest promocja: 350 zl ta mysl ciagle mnie przesladuje.. a jakie zabiegi trzeba wykonac jeszcze przed wybielaniem?
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 09:30   #47
joker
Raczkowanie
 
Avatar joker
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piekoszów/ Lublin
Wiadomości: 173
GG do joker
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Hmm... Mnie dentystka odradzala :/ Stwierdzila ze z wykonaniem czegos takiego nie ma problemu ale powinnam sie nad tym zastanowic, bo taki zabieg wiaze sie moze nie z uszkodzeniem, ale ze "scieraniem" szkliwa i automatycznie zeby staja sie bardziej podatne na choroby.Ja tez mam ochote na taki zabieg( mam fiola na punkcie bialych zebow ) i jestem w kropce .
joker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 10:08   #48
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

wlasnie tez sie z tym spotkalam stwierdzeniem ze zęby sa bardziej podatne na choroby przez scieranie szkliwa podczas wybielania..
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 12:29   #49
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Dziewczyny, ale wybielanie to nie "ścieranie" mechaniczne! Może mylicie to ze zdejmowaniem kamienia (w żaden sposób nie uszkadza szkliwa! Jest wskazane przed wybielaniem, a także jako regularna pielęgnacja, bo osad i kamień nazębny sprzyjają próchnicy) albo piaskowaniem? Z resztą jeśli dentysta opowiada, że wybielanie "ściera" szkliwo, zmieńcie dentystę.

Wybielanie jest "zabiegiem" wieloetapowym i polega na chemicznym oddziaływaniu substancji wybielających (nadtlenek mocznika) na zęby. Najpierw dentysta wykonuje gipsowy odlew łuków zębowych, przygotowuje według niego specjalną plastikową nakładkę, którą wypełnia się żelem wybielającym i zakłada na noc. W zależności od koloru, jaki chcesz osiągnąć, śpisz z tą nakładką przez tydzień - dwa.
Jeśli spanie z nakładką jest dla Ciebie bardzo niewygodne, istnieją metody wybielania na fotelu u dentysty, błyskawiczne. Zęby poddawane są wtedy działaniu substanji reagującej na światło i po jej wpływem wybielają się. Wszystko trwa nie dłużej niż godzinę, efekt identyczny jak przy nakładkach, ale jest drożej.

Więcej n.p. tu:
http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51167,328932.html
http://www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/z...ie/art/2002/47
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 12:33   #50
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Do wybielania należy dodać jeszcze jeden koszt,a mianowicie wymiana plomb,szczególnie jeżeli są w przednich.Plomby będą ciemniejsze niż nowe zęby.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 12:38   #51
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez natii4
Do wybielania należy dodać jeszcze jeden koszt,a mianowicie wymiana plomb,szczególnie jeżeli są w przednich.Plomby będą ciemniejsze niż nowe zęby.
Tak, to prawda. Ale tylko widocznych plomb, tych z tyłu nie ma potrzeby ruszać, jeśli przy uśmiechu ich nie widać.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 12:43   #52
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez pixie7
Tak, to prawda. Ale tylko widocznych plomb, tych z tyłu nie ma potrzeby ruszać, jeśli przy uśmiechu ich nie widać.
Chodziło mi o 1,2,3 Ja mam zęby jak ser szwajcarski,więc u mnie wybielanie u dentysty byłyoby drogą i długotrawałą zabawą
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 13:01   #53
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez natii4
Chodziło mi o 1,2,3 Ja mam zęby jak ser szwajcarski,więc u mnie wybielanie u dentysty byłyoby drogą i długotrawałą zabawą
Róznie to bywa, mam 15-letnie wypełnienie na górnych jedynkach, które nie jest w ogóle widoczne, także po wybielaniu. Nawet dentysta się zdziwił.
Wiele zależy od wyjściowego koloru i tego, w jakim kierunku będą się wybielać - warto pooglądać sobie dentystyczny próbnik kolorów, tam są cztery skale: A, B, C, D, gdzie każda ma swój odcień najjaśniejszy i najciemniejszy. Jeśli mamy na przykład zęby w kolorze C2, to mogą wybielić się do B2, B1, A2, A1. Przykładowo podaję. Trudno to z całą pewnością przewidzieć.
Dopiero po wybelaniu widać tak naprawdę, czy wymiana plomb jest konieczna, ale tak, trzeba się z tym liczyć...

Mnie zaskoczyło jeszcze coś: po wybielaniu okazało się, że moje zęby są w dużym stopniu...przeźroczyste! Co widać najlepiej na dolnych partiach siekaczy. I to właśnie daje efekt przyciemnienia, bo przecież z tyłu tam w paszczy światła brak. Oprócz tego wyszła na jaw krystaliczna struktura szkliwa (na powierzchni widać fakturę "marmurkową").

Wybielanie nie da nam efektu idealnie równych śnieżnobiałych żebów jak u hollywoodzkich gwiazd (zwłaszcza na zdjęciach ). Do tego potrzebne są licówki (czyli rodzaj wypełnienia zakładany na lico - frontową ścianę - zęba, który wcześniej musi zostać opiłowany). Tu koszt wzrasta mniej więcej dziesięciokrotnie, no i wiąże się z mechanicznym uszkadzaniem zdrowych zębów.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:14   #54
asia17
Przyczajenie
 
Avatar asia17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

"Nie jest to niestety impreza tania (ok. 800 zł) ani przyjemna - na jakiś czas zęby stają się tak nadwrażliwe, że wszystkie napoje musiałam pić przez rureczkę, wlewajac sobie niemal bezpośrednio do gardła." Droga pixie7 tak się zastanawiam coż to za metoda wybielania jest... za 800 zł. Może wkładkami z żelem? Czytałam ostatnio że laserowe wybielanie ząbków u dentysty to koszt ok 1700 zł za wszysko .... troszke dużo
asia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:23   #55
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez asia17
"Nie jest to niestety impreza tania (ok. 800 zł) ani przyjemna - na jakiś czas zęby stają się tak nadwrażliwe, że wszystkie napoje musiałam pić przez rureczkę, wlewajac sobie niemal bezpośrednio do gardła." Droga pixie7 tak się zastanawiam coż to za metoda wybielania jest... za 800 zł. Może wkładkami z żelem? Czytałam ostatnio że laserowe wybielanie ząbków u dentysty to koszt ok 1700 zł za wszysko .... troszke dużo
Tak Asiu, chodzi o nakładki z żelem. Wybielanie laserowe nie jest wcale efektywniejsze (zęby nie będą jeszcze bielsze niż przy metodzie nakładkowej), jedynie droższe i szybsze (jeden zabieg, godzinka i już, a wkładki trzeba zakładać na każdą noc przez 1-3 tygodnie).
"Metoda laserowa", to pokrycie zębów specjalnym preparatem a następnie ich naświetlanie (następuje reakcja chemiczna pod wpływem światła).
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 08:56   #56
zyziaa
Raczkowanie
 
Avatar zyziaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 85
GG do zyziaa
Dot.: Białe Zęby

A ja ci proponuje użyć do wybielania węgiel Carbo. Moze masz akurat w apteczce :P Pocierasz nim mokra szczoteczke i szoru szoru :P
zyziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 09:14   #57
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Białe Zęby

A ja ci polecę zielony Elmex - bardzo dobra pasta, chroni dziąsła i szkliwo a do tego jeszcze wybiela Jest jeszcze pasta Meridol, tej samej firmy co produkuje Elmex, i też rewelacyjnie dba o ząbki (i nieco mocniej o dziąsła )

Mój dentysta mowił mi o płukaniu zębów wodą utlenioną - w celu lekkiego rozjaśnienia Sode i cytryne lepiej zostawić

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 12:09   #58
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Białe Zęby

wode utleniona,pierwsze slysze zeby plukac,musi to byc nie przyjemne dla jamy ustnej
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:06   #59
crazy-in-love
Raczkowanie
 
Avatar crazy-in-love
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Polska ;P
Wiadomości: 127
GG do crazy-in-love
piekny uśmiech

Nie wiem czy wybrałam odpowiednie forum ale mam nadzieje że tak
otoz mam pytanie : czy ktoras z was wybielala sobie zabki? ja bardzo bym chciala to zrobic, ale po pierwsze nie wiem ile kosztuje taka "przyjemnosc", po drugie: czy to boli?;> no i czy trzeba miec wszystkie zabki w idealnym stanie??
Ostatnio coraz bardziej wstydze sie usmiechac, nie dosc ze zeby mi sie krzywia(kiedys nosilam aparat staly...) to jeszcze zolkna nie mam pojecia czemu, myje je 2 razy dziennie no i ogolnie dbam o nie a pasty wybielajace nic nie pomagaja ;(
__________________
...Prawdziwie kochasz tylko wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
crazy-in-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 15:42   #60
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: piekny uśmiech

http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=465172
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-23 12:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.