Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-17, 11:24   #91
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ja też chodzę prywatne. Z tym że do mojej ginekolog trzeba się zapisywać z ok miesięcznym wyprzedzeniem. W ciąży już inaczej zapisują.
Dzisiaj się czuję jak na kacu, coś bym zjadła, ale jak tylko spojrzę na jedzenie, to mi niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 11:42   #92
madziunia911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Też chodzę prywatnie, bo do lekarki mam zaufanie prowadzila moją poprzednią ciąże. Jakbym znała jakiegoś fajnego lekarza na nfz to pewnie bym chodziła na nfz. Następna wizyta 6 listopada z kompletem wyników

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziunia911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 11:55   #93
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Czesc miło mi znowu zawitac na wizazu !
Jestem Natalia, 28 lat i mam 3 letniego synka Mieszkamy w UK



Obecnie jestem w 7 tygodniu i 2 dniu. Troche z zaskoczenia ta ciaza bo staralismy sie ponad 2 lata i jeszcze karmie mojego 3 latka
Strasznie sie cieszymy, a zarazem boimy bo przed moim synem mialam pare strat i cala ciaze przelezalam z lekami. Tym razem mam nadzieje, ze bedzie inaczej!
Hej,witaj. Bedzie dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 11:57   #94
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez nulkaa3 Pokaż wiadomość
Ja też chodzę prywatne. Z tym że do mojej ginekolog trzeba się zapisywać z ok miesięcznym wyprzedzeniem. W ciąży już inaczej zapisują.
Dzisiaj się czuję jak na kacu, coś bym zjadła, ale jak tylko spojrzę na jedzenie, to mi niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Mam pytanie,czy czujecie jakby Wam "wydelo" brzuch? Brzucha ciazowego nie mam jeszcze,wiadomo,ale czuje sie ciezka taka,i jakbym wiecznie pelna byla xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 11:59   #95
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez nulkaa3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj się czuję jak na kacu, coś bym zjadła, ale jak tylko spojrzę na jedzenie, to mi niedobrze
O to to, dokładnie jeszcze tydzień temu rzucałam się na jedzenie, a od kilku dni zamula z głodu, a do jedzenia wstręt.

Co do L4 bo widziałam, że się przewinęło - ja chciałabym popracować jak najdłużej, bo lubię swoją pracę i dobrze mi to robi na głowę jak wychodzę do ludzi Póki co nie jest tak źle, a liczę że w drugim trymestrze się poprawi
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 12:01   #96
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość



Mam pytanie,czy czujecie jakby Wam "wydelo" brzuch? Brzucha ciazowego nie mam jeszcze,wiadomo,ale czuje sie ciezka taka,i jakbym wiecznie pelna byla xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo i ledwo dopinam spodnie...
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 12:01   #97
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Mam pytanie,czy czujecie jakby Wam "wydelo" brzuch? Brzucha ciazowego nie mam jeszcze,wiadomo,ale czuje sie ciezka taka,i jakbym wiecznie pelna byla xd
Tak, ja już chodzę z rozpiętym guzikiem, bo inaczej po czasie boli mnie podbrzusze
annic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 12:04   #98
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Dziewczyny masakra! Moj maz od kilku dni mial bol brzucha. Kilka dni temu wymiotowal itp,myslelismy ze to wirusowka i dziesiejsze bole to prostu konsekwencja. Dzis bolu po nocnej zmianie juz nie wytrzymal. Poszedl do rodzinnego a tu sie okazalo ze to moze byc albo zapelenie wyrostka albo juz nawet pekniecie badz zapelenie otrzewnej bo boli pare dni! Grozi mu operacja! Lekarz zaznaczyl pilne i wyslal go na badania do szpitala i siedzi tam od 15 i jeszcze siedzi i czeka no kuzwa! A ja oszaleje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rety, nie zazdroszczę takich przygód. Trzymam kciuki za męża!!!
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 12:11   #99
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O. To chociaz wiem ze moje wzdecie:p niejest wymyslem xd

A co do meza. Niby ok. Usg,krew-idealne. Lekarz powiedzial ze to zator pewnie w nerkach. Zobaczymy... jutro idzie do pracy,duzo tam dzwiga na odlewni,pewnie wroci ledwo zywy z bolu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 12:12   #100
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mwladowska Pokaż wiadomość
Tak samo mam mieszane uczucia czy iść do gabinetu na NFZ czy od razu prywatnie?? Co doradzacie?
Też chodzę prywatnie, nie miałam wątpliwości co do wyboru lekarza, bo trafiłam do niej z innymi problemami i mi bardzo pomogła. Minus jest taki że taka wizyta z USG jednak trochę kosztuje. Ale mam już za to rozpisane wszystkie wizyty do końca ciąży
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 14:18   #101
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Hej, a u mnie się uspokoiło. Ugotowalam sobie rosolek i jest ok. Trochę mnie muli ale bez przesady jeny jeszcze 13 dni do wizyty... Masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 14:22   #102
nulkaa3
Rozeznanie
 
Avatar nulkaa3
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 864
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Hej, a u mnie się uspokoiło. Ugotowalam sobie rosolek i jest ok. Trochę mnie muli ale bez przesady jeny jeszcze 13 dni do wizyty... Masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomyśl, że ja muszę czekać 19 dni do kolejnej...
Mój 'kac' nie odpuszcza, siedzę w pracy i odliczam godziny do wyjścia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nulkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 14:58   #103
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O to dlugo bedziecie czekac... ja mam rowno za tydzien.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:15   #104
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

To i ja chciałabym się przywitać. Lat 34 , staraliśmy się 6 lat. OM 27.08, według aplikacji termin na 2.06 , ale będzie to chyba w okolicach 10.06. Dwa dni temu byłam na pierwszej wizycie u gin (z usg wówczas wyszło 6t+4). Serduszko już było.
Objawy ciąży zauważyłam po zmienionej sylwetce ciała i okres spóźniał się 7 dni.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:31   #105
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
To i ja chciałabym się przywitać. Lat 34 , staraliśmy się 6 lat. OM 27.08, według aplikacji termin na 2.06 , ale będzie to chyba w okolicach 10.06. Dwa dni temu byłam na pierwszej wizycie u gin (z usg wówczas wyszło 6t+4). Serduszko już było.
Objawy ciąży zauważyłam po zmienionej sylwetce ciała i okres spóźniał się 7 dni.
Hej witaj!

To super,Wasze upragnione dzieciatko ma serducho

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:40   #106
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

To moja pierwsza ciąża. Lekarz nie dał L4, a w pracy usłyszałam o osobie, która do 9 m-ca pracowała.
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 18:58   #107
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
To moja pierwsza ciąża. Lekarz nie dał L4, a w pracy usłyszałam o osobie, która do 9 m-ca pracowała.
A gdzie pracujesz? Ja w biedronce i mi dal bez problemu,od razu. A slyszalam ze kobita ginekolog u mnie w miescie,nie daje przed 5 msc ciazy nie jestem w stanie wyobrazic sobie dzwigania kartonkw z bananami ktore waza po 20 kg,a czasem i palete taka sie rozladowuje,a gdzie reszta warzyw...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 19:01   #108
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
To moja pierwsza ciąża. Lekarz nie dał L4, a w pracy usłyszałam o osobie, która do 9 m-ca pracowała.
Ja usłyszałam w pracy ze " w tej firmie kobiety pracują do 7 miesiąca" już się ugryzlam w język, że ciekawe czy te wszystkie kobiety mają taką samą historie choroby jak ja i też ich tyle kosztowało żeby zajść. Ale było mi tak źle jeszcze te hormony, że prawie się poplakalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-17, 19:55   #109
Renessme1985
Rozeznanie
 
Avatar Renessme1985
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 826
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Ja usłyszałam w pracy ze " w tej firmie kobiety pracują do 7 miesiąca" już się ugryzlam w język, że ciekawe czy te wszystkie kobiety mają taką samą historie choroby jak ja i też ich tyle kosztowało żeby zajść. Ale było mi tak źle jeszcze te hormony, że prawie się poplakalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A ja myślę, że trzeba zrozumieć obie strony... tego „złego” pracodawcę też... zobaczcie ile jest kobiet, które nadużywają zwolnienia i to nie tylko w ciąży... ja wiem, że każda z Nas ma swój bagaż doświadczeń i chce dla siebie i maluszka jak najlepiej, ale nie pochwalam dawania L4, bo kobieta tak chce... jeśli są do tego wskazania, bo np. się bardzo źle czuje, albo ma charakter pracy, który zagraża ciąży, to oczywiście tak...

Ja akurat jestem po tej drugiej stronie barykady i naprawdę mam ze swoimi pracownicami czysty układ. Zdaję sobie z tego sprawę, że każda młoda kobieta w końcu w tej ciąży będzie i one raczej same do mnie przychodzą, że planują, a ja im wtedy pomagam na tyle ile mogę, jeśli chodzi o zasiłek chorobowy i macierzyński... i miałam sporo dziewczyn przez ostatnie lata, niektóre nawet po dwa bobasy i żadna nie poszła z dnia na dzień na zwolnienie. Zawsze była między nami rozmowa i np. przychodziły na dużo krócej w okresie wdrażania pracownika, który je później zastępował, albo po prostu szły na L4, ale po uzgodnieniu ze mną i gdy nie było przeszkód kadrowych. Zawsze puszczała je szybciej do domu, gdy się źle czuły, albo dawałam dni wolne. Wiadomo, że wszystko zależy od atmosfery w pracy i pracodawcy. Jakbym natknęła się na jakiegoś „buraka”, to pewnie tez bym rzuciła L4, ale raczej zawsze cenie sobie szczerość i wyrozumiałość. Sama mam za sobą 4 ciąże z czego tylko dwie zakończone pomyślnie... ta jest 5...

Nie chce wywoływać tutaj żadnej burzy w tym temacie, ale myślę że o tym pracodawcy też warto czasem pomyśleć... może wcale nie jest taki zły, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Oliwierek 13.05.2011

Strzałeczka
Renessme1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 21:02   #110
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
To i ja chciałabym się przywitać. Lat 34 , staraliśmy się 6 lat. OM 27.08, według aplikacji termin na 2.06 , ale będzie to chyba w okolicach 10.06. Dwa dni temu byłam na pierwszej wizycie u gin (z usg wówczas wyszło 6t+4). Serduszko już było.
Objawy ciąży zauważyłam po zmienionej sylwetce ciała i okres spóźniał się 7 dni.
Witamy i gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 00:21   #111
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Pracuję za biurkiem, wręcz prawie jak w domowych warunkach. Czuję się nie najgorzej, no oprócz dolegliwości gastrycznych, które towarzyszą już od 2 tych godni i problemami ze snem co właśnie widać
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 08:32   #112
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Renessme1985 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że trzeba zrozumieć obie strony... tego „złego” pracodawcę też... zobaczcie ile jest kobiet, które nadużywają zwolnienia i to nie tylko w ciąży... ja wiem, że każda z Nas ma swój bagaż doświadczeń i chce dla siebie i maluszka jak najlepiej, ale nie pochwalam dawania L4, bo kobieta tak chce... jeśli są do tego wskazania, bo np. się bardzo źle czuje, albo ma charakter pracy, który zagraża ciąży, to oczywiście tak...

Ja akurat jestem po tej drugiej stronie barykady i naprawdę mam ze swoimi pracownicami czysty układ. Zdaję sobie z tego sprawę, że każda młoda kobieta w końcu w tej ciąży będzie i one raczej same do mnie przychodzą, że planują, a ja im wtedy pomagam na tyle ile mogę, jeśli chodzi o zasiłek chorobowy i macierzyński... i miałam sporo dziewczyn przez ostatnie lata, niektóre nawet po dwa bobasy i żadna nie poszła z dnia na dzień na zwolnienie. Zawsze była między nami rozmowa i np. przychodziły na dużo krócej w okresie wdrażania pracownika, który je później zastępował, albo po prostu szły na L4, ale po uzgodnieniu ze mną i gdy nie było przeszkód kadrowych. Zawsze puszczała je szybciej do domu, gdy się źle czuły, albo dawałam dni wolne. Wiadomo, że wszystko zależy od atmosfery w pracy i pracodawcy. Jakbym natknęła się na jakiegoś „buraka”, to pewnie tez bym rzuciła L4, ale raczej zawsze cenie sobie szczerość i wyrozumiałość. Sama mam za sobą 4 ciąże z czego tylko dwie zakończone pomyślnie... ta jest 5...

Nie chce wywoływać tutaj żadnej burzy w tym temacie, ale myślę że o tym pracodawcy też warto czasem pomyśleć... może wcale nie jest taki zły, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale ja jej nie rzuciłam z dnia na dzień l4. Jeszcze go w ogóle nie dałam. Po prostu jej powiedziałam że bym chciała pójść od tego miesiąca. Chociaż teraz żałuję że tak nie zrobiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 09:04   #113
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Hej, nieśmiało się witam...
Wczoraj zrobiłam test, pierwszą betę i kontrolnie progesteron. Pierwsza wizyta 8.11. Aplikacja mówi o terminie 22.06, ale spodziewam się cesarki więc pewnie wyjdzie ciut wcześniej...

Mam 30 lat, mamy już 17 mies synka. Tak jak w przypadku pierwszej ciąży, zatrybiło w cyklu, w którym regularnie piłam ziółka Ojca Sroki ;-)
Mieszkam we Francji.

Co do wcześniejszych dyskusji -
Kawę piję i pić będę. Rano czarna, mocna, innej sobie nie wyobrażam.
W pierwszej ciąży przeszłam na zwolnienie ......... 3 tyg przed terminem ) Teraz też zamierzam pracować do oporu. Praca biurowa, spokojna.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Czesc miło mi znowu zawitac na wizazu !
Jestem Natalia, 28 lat i mam 3 letniego synka Mieszkamy w UK
Obecnie jestem w 7 tygodniu i 2 dniu. Troche z zaskoczenia ta ciaza bo staralismy sie ponad 2 lata i jeszcze karmie mojego 3 latka
Cześć koleżanko również na obczyźnie!
I szacun za tak długie karmienie
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 11:50   #114
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
Hej, nieśmiało się witam...
Wczoraj zrobiłam test, pierwszą betę i kontrolnie progesteron. Pierwsza wizyta 8.11. Aplikacja mówi o terminie 22.06, ale spodziewam się cesarki więc pewnie wyjdzie ciut wcześniej...

Mam 30 lat, mamy już 17 mies synka. Tak jak w przypadku pierwszej ciąży, zatrybiło w cyklu, w którym regularnie piłam ziółka Ojca Sroki ;-)
Mieszkam we Francji.

Co do wcześniejszych dyskusji -
Kawę piję i pić będę. Rano czarna, mocna, innej sobie nie wyobrażam.
W pierwszej ciąży przeszłam na zwolnienie ......... 3 tyg przed terminem ) Teraz też zamierzam pracować do oporu. Praca biurowa, spokojna.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------



Cześć koleżanko również na obczyźnie!
I szacun za tak długie karmienie
Hej bardzo długo pracowałaś aż tak dobrze znosiłaś ciążę, czy we Francji inne realia i trzeba zacisnąć zęby i mimo wszystko chodzić do pracy?

W ogóle zastanawiam się jak to ugryźć w tej ciąży ze zwolnieniem, ostatnio poszłam na L4 pod koniec szóstego miesiąca i to z dnia na dzień. Tym razem wolałabym nie znikać tak nagle tylko dać wcześniej znać, ale no kurczę, nie wiem kiedy mnie szlag trafi tym razem

Czemu cesarka? Ja prawdopodobnie też będę mieć cc, chyba za strachliwa jestem na vbac, choć kusi mnie

Edytowane przez annic
Czas edycji: 2019-10-18 o 12:47
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 13:23   #115
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Annic, we Francji jak i w Polsce, jak są wskazania dostajesz L4, jak nie to nie. Jedyna różnica jest taka, że w Polsce jak ktoś chce przejść na zwolnienie bo woli chuchać na zimne to u nas to nie przejdzie, nie ma czegoś takiego jak prywatna wizyta.
Ja czułam się na tyle rewelacyjnie, że mogłabym pracować jeszcze z tydzień dłużej, ale już ustawowo nie mogłam zdarzyło mi się parę razy zostać w domu jak było gorzej, ale ja sypiam z szefem więc przymknął na to oko
P.S mój szef to mąż mąż

Poprzednia ciąża zakończyła się cc. Lekarz powiedział, że mam szanse urodzić naturalnie, ale musi być spełnionych kilka warunków, w tym waga dziecka poniżej 4 kg. A że syn urodził się 4310 to nie wiem...
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 13:31   #116
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Hej,
Muszę się przenieść z wątku majowego, bo jednak mam się trzymać daty z USG czyli 8 czerwca
29 lat, 3 ciąża, 0 dzieci, staraliśmy się od roku, ale czuję że teraz będzie dobrze bo to już 7 tydzień

Kolejna wizyta dopiero 7.11 z kompletem badań, ale wcześniej jeszcze mini wakacje w ciepełku
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 13:37   #117
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

No jasne, że teraz już będzie dobrze! Nudnej ciąży w takim razie!
I zazdro wakacji! Odpoczywajcie Gdzie jedziecie/lecicie?
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 13:41   #118
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Hej,
Muszę się przenieść z wątku majowego, bo jednak mam się trzymać daty z USG czyli 8 czerwca
29 lat, 3 ciąża, 0 dzieci, staraliśmy się od roku, ale czuję że teraz będzie dobrze bo to już 7 tydzień

Kolejna wizyta dopiero 7.11 z kompletem badań, ale wcześniej jeszcze mini wakacje w ciepełku
Hej!
Bedzie dobrze,bo musi!


Jej tez bym chciala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 14:32   #119
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
No jasne, że teraz już będzie dobrze! Nudnej ciąży w takim razie!
I zazdro wakacji! Odpoczywajcie Gdzie jedziecie/lecicie?
Dziękuję!
Lecimy do Dubaju - mąż w interesach, ja jako dodatek

Cytat:
Napisane przez mancia9301 Pokaż wiadomość
Hej!
Bedzie dobrze,bo musi!


Jej tez bym chciala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję i trzymam za nas wszystkie kciuki!
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-18, 15:44   #120
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

A ja mam dzis tak paskudny dzien haha. Chwilowo mi przeszlo,bo leje wody do wanny z plynem do kapieli o zapachu bzu-uwielbiam! Ale tak dzis latwo sie denerwuje,o nic doslownie... jestem taka smutna jakas,rozdrazniona. Czuje sie brzydka,gruba otd xd dobrze ze maz w pracy wroci po 19 bo mialby dzis ze mna ciezko xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.