storczyk (orchidea) cz.III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 19:08   #31
kiniaczek31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 116
GG do kiniaczek31
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

jola2243 i solaola gratki z powodu pierwszaka tez bym chciala kwiatuszka juz jakiegos ale moje się troche obijają !

antilia masz osłonki to masz powód zeby je zapelnic storkami ))

ariena i nadi 111 przecudne storaski!!!!

Co do dendodrobium po przekwitnięciu dobrze go ostro przesuszyć ja swojemu tak zribiłam i na dobre mu wyszło!

Edytowane przez kiniaczek31
Czas edycji: 2010-04-10 o 19:10
kiniaczek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:28   #32
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny? Krzyżowałyście kiedyś falki? Bo ja chciałam spróbować , ale zielonego pojęcia o tym nie mam
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:39   #33
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Oglądam właśnie storaski w internecie i zobaczcie jakiego znalazłam, normalnie marzy mi się!! Ma któraś takiego zieloniaka?
U mnie w kwiaciarniach, to zazwyczaj tylko białe i różowe, a takich pięknisiów nie ma
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:54   #34
kiniaczek31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 116
GG do kiniaczek31
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Widziałam dziś cuda w LM ale oczywiście jako wystrój sklepu zasadzone w wielką donice zielone zolte w kropeczki albo paski różowe
a na sprzedaż już takich to nie było kurcze ,ogłam im foty pstryknąć
a w carrefourze byly storki przekwiniete ostro podlane po 19,90 ...
kiniaczek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 20:24   #35
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Nie ma nigdzie robaków, bo obserwuję je codziennie bardzo dokładnie A roślinki fakt, jak przyszła wiosna to rosą w mega tempie

I jeszcze jedno pytanko. Nie używałam nigdy żadnego nawozu, co polecacie najbardziej?
Jeśli chodzi o nawozy to ja mam Agrecol żel i sobie chwalę.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 20:44   #36
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

solaola falki w OBI były po 22 zł jednopędowe i po 30 prawie 2 pędowe.

Maja 77 tak jak mówiłam-mama też zaczyna mieć fizia na punkcie storczyków Oczywiście jedziemy razem na wystawę
Jak podlewasz swoje storczyki? Też chcę by moje puszczały takie pędy! Jaką wodę używasz, trzymasz je w osłonkach czy na keramzycie? Jak często podlewasz i jakim sposobem? I na jakim oknie je trzymasz?

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-04-10 o 20:45
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:17   #37
monis21
Raczkowanie
 
Avatar monis21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 264
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

EwelinQsia dzięki U mnie kropelki też występują, nie na wszystkich falkach, tylko na niektórych. Gdzieś czytałam, że to nie musi być oznaka występowania szkodników, ale to że storczykowi jest dobrze i wytwarza takie kropelki.
Maja 77 Twój też jest bardzo ładny i jakie duże płatki ma.
Nadi111 witaj, śliczny ten Twój brudasek jest takiego to bym chciała mieć
Ariena przepiękny ciapek, dobre oko ma Twoja mama
Callanthe ja nigdy nie krzyżowałam falków, może poszukaj informacji na Forum Ogrodniczym albo na FloraForum.

Edytowane przez monis21
Czas edycji: 2010-04-10 o 21:33
monis21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 22:43   #38
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam, mam pytanie gdzie najbardziej opłaca się kupić doniczki do storczyków? takie przwzroczyste, jakby popękane, z podniesionym częściowo dnem. mam pare swoich i pare mamy storczyków bez doniczek właśnie(tylko te w których były kupione) i postanowiłam zrobić z tym wkońcu porzadek na wiosne. jaki sklep polecacie? gdzie są najniższe ceny? jest tego za dużo na pobliską kwiaciarnię i na tyle mało(6) że nie opłaca się zamawiać przez internet.
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 01:26   #39
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam jestem początkującą storczykoholiczką na razie mam dendrobium i 2 falki Postaram się wrzucić foty.
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 08:21   #40
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Oglądam właśnie storaski w internecie i zobaczcie jakiego znalazłam, normalnie marzy mi się!! Ma któraś takiego zieloniaka?
U mnie w kwiaciarniach, to zazwyczaj tylko białe i różowe, a takich pięknisiów nie ma
Nie mam, ale w okolicznych kwiacaiarniach jakiś szał na nie. Są w donicach, są cięte.
Wczoraj w jednej widziałam okaz gigant z 3 wielkimi kwitnącymi łodygami.

A skąd jesteś? Może zaraz u Ciebie będzie ich zatrzęsienie?

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicja z Krainy Czarow Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie gdzie najbardziej opłaca się kupić doniczki do storczyków? takie przwzroczyste, jakby popękane, z podniesionym częściowo dnem. mam pare swoich i pare mamy storczyków bez doniczek właśnie(tylko te w których były kupione) i postanowiłam zrobić z tym wkońcu porzadek na wiosne. jaki sklep polecacie? gdzie są najniższe ceny? jest tego za dużo na pobliską kwiaciarnię i na tyle mało(6) że nie opłaca się zamawiać przez internet.
W sieciowcach typu OBI, LM, Castorama. We wszystkich widziałam szklane "popękane" doniczki do storczyków w przynajmniej kilku kolorach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 09:08   #41
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Alicja z Krainy Czarow Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie gdzie najbardziej opłaca się kupić doniczki do storczyków? takie przwzroczyste, jakby popękane, z podniesionym częściowo dnem. mam pare swoich i pare mamy storczyków bez doniczek właśnie(tylko te w których były kupione) i postanowiłam zrobić z tym wkońcu porzadek na wiosne. jaki sklep polecacie? gdzie są najniższe ceny? jest tego za dużo na pobliską kwiaciarnię i na tyle mało(6) że nie opłaca się zamawiać przez internet.
Najtaniej chyba w Tesco, bo były jakoś po 11 zł. Tylko czasem nie przesadzaj ich do nich, to jest tylko osłonka, a nie ma dziur na dole. Plastikowa ma dziury od spodu i jest wtedy potrzebny storczykom dostęp do powietrza. Po prostu włóż doniczki przeźroczyste do osłonek szklanych.

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
Witam jestem początkującą storczykoholiczką na razie mam dendrobium i 2 falki Postaram się wrzucić foty.
Witamy! Czekam na fotki.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 09:22   #42
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie mam, ale w okolicznych kwiacaiarniach jakiś szał na nie. Są w donicach, są cięte.
Wczoraj w jednej widziałam okaz gigant z 3 wielkimi kwitnącymi łodygami.

A skąd jesteś? Może zaraz u Ciebie będzie ich zatrzęsienie?
Jestem z Rawicza, małe miasto Jedyny taki duży sklep/market ogrodniczy u mnie to Bricomarche. Ale nigdy się jeszcze z takim nie spotkałam, u mnie to same białe i różowe, nieraz fioletowe.
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 10:15   #43
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kiniaczek31 Pokaż wiadomość
ariena i nadi 111 przecudne storaski!!!!
Cytat:
Napisane przez monis21 Pokaż wiadomość
Nadi111 witaj, śliczny ten Twój brudasek jest takiego to bym chciała mieć
Dziękuję
Ten brudasek to tak na pocieszenie od TŻ, bo upatrzyłam sobie ciapka w identycznych kolorach, ale już go nie było
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 11:25   #44
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

dziekuje za pomoc
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 11:50   #45
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Maja 77
Jak podlewasz swoje storczyki? Też chcę by moje puszczały takie pędy! Jaką wodę używasz, trzymasz je w osłonkach czy na keramzycie? Jak często podlewasz i jakim sposobem? I na jakim oknie je trzymasz?
Arieno, moje storczyki stoją w szklanych osłonkach, podlewam je odstałą (nie gotuję) wodą z kranu (a mam dosyć twardą) zazwyczaj raz na 2-3 tygodnie ale zawsze przed dolaniem wody sprawdzam czy korzenie są srebrne. Między osłonką a doniczką mam keramzyt który zalewam wodą (nie odlewam jej tylko wlewam i zapominam ), na zdjęciu zaznaczyłam do jakiego poziomu. Pierwsza kreska od dołu oznacza miejsce gdzie jest dno doniczki a druga kreska oznacza do jakiego poziomu leję wodę (tak żeby ciut zamoczyć korzenie). Wodę staram się lać jak najbliżej brzegu doniczki. Moje kwiaty stoją na północnym parapecie w kuchni i tam najlepiej mi rosną mimo że czytałam że kuchnia nie jest zbyt dobrym miejscem ale jak widać moje kwiaty są absolutnym zaprzeczeniem tej tezy. Mam też kilka kwiatów na półce na ścianie przy południowym oknie ale tam stoją od niedawna więc na razie się nie wypowiem czy to miejsce im służy. Co do pędów to nie uważam że są w 100% moją zasługą, po prostu kupiłam zdrowe okazy (mam też kilka chorowitków i słabeuszy żeby nie było tak różowo ). W razie dalszych pytań, służę pomocą.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 12:59   #46
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziękuję za odpowiedź. Ja mam okna : południowe, północne i zachodnie. Które będzie najlepsze? Storasy całą zimę stały przy południowym, no ale nie wiem czy teraz nie będzie za mocno słońce grzało na nie. Dwa sobie stoją w sypialni zachodniej.
Twój sposób podlewania mnie zadziwia-twardą wodą i mimo to tak rosną.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 13:17   #47
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Wg mnie dobre jest okno północne, zachodnie też może być ale jak słońce będzie mocno grzać to musisz cieniować żeby nie popaliło. Ja swoje w zimie też trzymam na południowym oknie ale już kilka przestawiłam (na wspomnianą półkę) bo chyba słonko już je dorwało.
Moja metoda podlewania zadziwia i mnie samą ale jak pisałam woda jest odstała (2-3 tygodnie) i korzenie moczą się tylko ciut ciut a potem to już tylko keramzyt jest zalany wodą. Metodę stosuję od ok. 1,5-2 miesięcy i codziennie zaglądam czy coś złego się nie dzieje z kwiatkami ale póki co (tfu tfu odpukać) dzieje się tylko dobre! I mam nadzieję że tak zostanie!
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 17:28   #48
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Pochwale Wam się moim fioletowym, albo różowym (nie pamiętam)wypuszczającym, chyba 3 korzonki, nie znam się I na 2 i 3 zdjęciu mój giga białas który przedłużył pęd i wypuszcza z drugiego, zachacza już o firanke, ledwo mieści się na parapecie, niedługo nie wiem gdzie go położe Ale jak zakwitnie będzie piękny
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 17:31   #49
iguana5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Kurczę, dziewczyny mam chyba dylemat z moim storczykiem, na zdjeciach jest mój wariat. Odkąd go dostałam nie kwitnął drugi raz a teraz jak widzicie prawdopodobnie wypóścił odnózkę, poza tym wypuszcza masę nowych korzeni i ma coś zielonego w doniczce. W związku z tym mam do Was pytanie, czy mam go moze przesadzic? Czy zostawić tak jak jest? Czy to zielone coś w doniczce działa na jego korzyść?
iguana5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 17:43   #50
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez iguana5 Pokaż wiadomość
Kurczę, dziewczyny mam chyba dylemat z moim storczykiem, na zdjeciach jest mój wariat. Odkąd go dostałam nie kwitnął drugi raz a teraz jak widzicie prawdopodobnie wypóścił odnózkę, poza tym wypuszcza masę nowych korzeni i ma coś zielonego w doniczce. W związku z tym mam do Was pytanie, czy mam go moze przesadzic? Czy zostawić tak jak jest? Czy to zielone coś w doniczce działa na jego korzyść?
Dla mnie to wygląda jak glony od przelewania, ja choć nie znam się tak bardzo natychmiast bym go przesadziła
A na drugim zdjęciu to listki i pączek?!

Edytowane przez EwelinQsia
Czas edycji: 2010-04-11 o 17:45
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:16   #51
iguana5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Dla mnie to wygląda jak glony od przelewania, ja choć nie znam się tak bardzo natychmiast bym go przesadziła
A na drugim zdjęciu to listki i pączek?!
Właśnie listki i pączek i jest jeszcze mały korzonek
Podlewam go raz w tygodniu. No teraz to się chyba przestraszyłam
iguana5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:19   #52
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez iguana5 Pokaż wiadomość
Właśnie listki i pączek i jest jeszcze mały korzonek
Podlewam go raz w tygodniu. No teraz to się chyba przestraszyłam
Czyli keik, ale z pączkiem, pierwszy raz widzę coś takiego na oczy Musisz chyba poczekać, aż będą dziewczyny (albo nasz rodzynek)które bardziej się na tym znają i powiedzą Ci co i jak. Ja słyszałam, że jak wyjdzie keik to już kwiatek nie wypuszcza pędów, a Twój wypuszcza, a do tego keik z pąkiem, bardzo dla mnie dziwne. A w doniczce jak dla mnie to glony i trzeba będzie przesadzić...
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:30   #53
kiniaczek31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 116
GG do kiniaczek31
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Masz keiki fakt !
Ja tak sobie myślę że przesadzić to i taj nie zaszkodzi a potem rzadziej podlewać co 2-3tyg?

Edytowane przez kiniaczek31
Czas edycji: 2010-04-11 o 18:32
kiniaczek31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 18:52   #54
iguana5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ok. Mogę go przesadzić ale sęk w tym ze boję się ze po przesadzeniu straci pąka i wogóle osłabnie mi ten cudak
iguana5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 19:16   #55
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez iguana5 Pokaż wiadomość
Ok. Mogę go przesadzić ale sęk w tym ze boję się ze po przesadzeniu straci pąka i wogóle osłabnie mi ten cudak
Jak nie chcesz przesadzać to przynajmniej go przesusz! I porób otwory w doniczce żeby był lepszy dostęp powietrza. Czy on do tej pory tak szybko przesychał (tzn. czy miał srebrne korzenie) że musiałaś go podlewać co tydzień? Moim zdaniem to bardzo często a storczyki nie lubią ciągle mieć mokro i pewnie stąd te glony. I dementuję pogłoskę, że jak storczyk wypuści keiki to roślina macierzysta już nie wypuści pędu. Moja kumpela ma takiego "keikowca" i u niej i keiki kwitnie i "mama" wypuszcza pęd. Kwiaty na keiki to też częsta sprawa, czytałam że kwiat bardzo osłabia keiki i lepiej go usunąć ale jak liście wyglądają ok i ogólnie młoda roślinka nie marnieje to możesz zostawić. Pamiętaj o nawożeniu tej roślinki bo teraz potrzebuje siły żeby "wykarmić" maleństwo, tylko nie przesadź z nawozem.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 19:17   #56
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Oglądam właśnie storaski w internecie i zobaczcie jakiego znalazłam, normalnie marzy mi się!! Ma któraś takiego zieloniaka?
U mnie w kwiaciarniach, to zazwyczaj tylko białe i różowe, a takich pięknisiów nie ma
Ja mam całkowicie zielono-cytrynowego. Ale miniaturkę . Na razie, niestety nie kwitnie. Nawet łodygi nie ma, bo jakieś 5 miesięcy temu, uschła i więcej się do mnie nie uśmiechnął.
Fochnął się chyba..
Cytat:
Napisane przez monis21 Pokaż wiadomość
Callanthe ja nigdy nie krzyżowałam falków, może poszukaj informacji na Forum Ogrodniczym albo na FloraForum.
Okej. Spróbuję poszukać. Dzięki!
Cytat:
Napisane przez iguana5 Pokaż wiadomość
Kurczę, dziewczyny mam chyba dylemat z moim storczykiem, na zdjeciach jest mój wariat. Odkąd go dostałam nie kwitnął drugi raz a teraz jak widzicie prawdopodobnie wypóścił odnózkę, poza tym wypuszcza masę nowych korzeni i ma coś zielonego w doniczce. W związku z tym mam do Was pytanie, czy mam go moze przesadzic? Czy zostawić tak jak jest? Czy to zielone coś w doniczce działa na jego korzyść?
Glony :rzyga:. Na 100%.
Cytat:
Napisane przez iguana5 Pokaż wiadomość
Ok. Mogę go przesadzić ale sęk w tym ze boję się ze po przesadzeniu straci pąka i wogóle osłabnie mi ten cudak
Okej. Skoro tak bardzo pragniesz aby osłabł Ci przez glony .
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 19:24   #57
Sylwia cypr
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia cypr
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Limassol, Cypr
Wiadomości: 235
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam w czesci III
Dawno sie nie odzywalam, ale czytam wszystko na biezaco

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Czyli keik, ale z pączkiem, pierwszy raz widzę coś takiego na oczy Musisz chyba poczekać, aż będą dziewczyny (albo nasz rodzynek)które bardziej się na tym znają i powiedzą Ci co i jak. Ja słyszałam, że jak wyjdzie keik to już kwiatek nie wypuszcza pędów, a Twój wypuszcza, a do tego keik z pąkiem, bardzo dla mnie dziwne. A w doniczce jak dla mnie to glony i trzeba będzie przesadzić...
Co do keikow to moze nie jestem ekspertem ale akurat mam jeden okaz ktory uszczesliwil mnie az 3 keikami. Jak na razie nie oddzielilam ich od mamuski bo cala rodzinka ma sie dobrze. Jest to jakis wyjatkowy okaz, bo jeden keik kwitnie mi juz 2 raz ... tak tak dziewczyny jedna dzidzia kwitnie kolejny juz raz (moze ktoras kojarzy bo wklejalam zdjecia) najpierw z samego srodeczka wypuscila jeden paczek, a nastepnie z boku ped kwiatowy z 4 paczkami ... 2 keik tez ma taki sam ped kwiatowy i tez 4 paczusie, ktore wlasnie sie otwieraja , ale to nie wszystko bo mamuska pozazdroscila dzieciakom i sama tez wypuscila ped i zgadnijcie ile ma paczkow??? hihihi tez 4 oczywiscie
Tak wiec ewidentnie moj keikowiec jest inny niz wszystkie bo zlamal wszystkie "zasady" "reguly" czy inne "inszosci"
Zalaczam zdjecia mojej koleikcji i mam pytanko co do kambri - Norka Ty masz chyba taka sama - co moze byc przyczyna ze nagle zaczely jej schnac kwiaty??? mam ja od 6 marca i pieknie rosla, kwitla i pachniala a teraz nagle cos sie stalo i nie wiem co pomozcie prosze...

O matko ale sie rozpisalam
Sylwia cypr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:58   #58
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam storczykomanki
Tak ciężko przekopać się przez poprzednie dwa wątki, że zadam tu pytanie.
Na jednym ze storczyków zauważyłam pod światło takie maleńkie przezroczyste plamki, z czarnym punkcikiem w środku. W dotyku są wypukłe. Niestety nie potrafie ich do żadnego zdjęcia z chorobami przyrówać.
Liście są grube, ogromne, jest ich aż osiem. Nie wygląda jakby chorował. Spotkałyście się już z czymś takim?
Jeszcze były na brzegach takie kropelki lepkie. Na wszelki wypadek, gdyby miały to być robaki, przemyłam liście wodą z płynem do naczyń. Ale robali nie widziałam.
Pomożecie? Szkoda mi go, wyratowałam go z kosza, wysuszonego dwa lata temu a teraz to

Edytowane przez Monii...
Czas edycji: 2010-04-11 o 22:01
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 23:34   #59
monis21
Raczkowanie
 
Avatar monis21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 264
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Monii... ja miałam identyczne plamki na jednym ze storczyków. Tutaj na forum Norka napisała mi, że to mogą być robaki i rzeczywiście to były one. Przypatrz się dokładnie czy nie ma ich w podłożu, ja widziałam tylko jednego, ale później gdy po namoczeniu wyjęłam storczyka z wiaderka, zobaczyłam, że na wodzie jest mnóstwo skaczących robaczków. Ja zastosowałam Talstar, ale potem zdecydowałam się przesadzić tego storczyka do nowego podłoża i jak na razie nowe plamki nie powstają A liść, na którym były plamy wycięłam, bo bałam się, że jakaś choroba wejdzie do storczyka.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...03913&page=162 tutaj są zdjęcia plam, które były u mnie.

Sylwia cypr
łał, ale okaz Ci się trafił, tyle keików na jednej roślinie

Edytowane przez monis21
Czas edycji: 2010-04-11 o 23:49
monis21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 07:34   #60
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziękuję bardzo za odpowiedż. Narazie wstrzymam się z wycinaniem liści bo plamki pojawiły się na najmłodszych liściach. Nie wiem jak dawno temu, bo dopiero kilka dni temu je zaobserwowałam. Jutro będę przesadzać to zobaczę co się tam w ziemi dzieje.
Bardziej obawiałam się, że to może być jakiś wirus.
Jaki będzie najlepiej preparat kupić, który ma większe spektrum działania? Najlepiej taki dostępny również w UK.
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.