Od kiedy niemowlę może oglądać bajki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-17, 16:03   #1
poirytowanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 31

Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?


Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?
poirytowanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:22   #2
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Nie może (nie powinno).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:26   #3
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

nie sądzę, żeby niemowlak potrzebował oglądania bajek...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:37   #4
poirytowanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 31
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

moj 3 miesiaczy syn gapi sie na telewizor ;/
poirytowanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:46   #5
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez poirytowanaa Pokaż wiadomość
moj 3 miesiaczy syn gapi sie na telewizor ;/
prosta sprawa: wyłącz TV.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 16:51   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Eryk jak skończył rok to zaczął oglądać po 10 minut dziennie.
3 miesiące to stanowczo za wcześnie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 17:01   #7
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Mój 4miesieczny tez sie czasami gapi, ale to zazwyczaj kilka sekund
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 17:05   #8
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

niemowle jest za male zeby ogladal bajki
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 18:18   #9
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Po co niemowlak ma oglądać TVP? Wyłącz telewizor.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 18:48   #10
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

niemowlakowi tv niepotrzebne, a wrecz jest szkodliwe. wylaczyc.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 20:47   #11
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Moja córa ma 27miesięcy i jeszcze zasadniczo nie ogląda żadnych bajek. Po co dziecko uzależniać od TV??? A jeszcze niemowlaka????
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 22:32   #12
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Patrzy - bo zmieniają się obrazki.. wyłącz.
Tv jest szkodliwe dla tak małego dziecka.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 23:23   #13
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Niemowlę? Wcale nie może.

Po drugim roku życia w bardzo ograniczonej ilości, a kiedyś czytałam, że specjaliści zalecają dopiero po 4 roku życia, ale to by było raczej trudne do wykonania. Moja córka zaczęła oglądać tv mając ponad 2 lata, tylko dlatego, że byłam tak chora iż nie byłam w stanie zająć się swoim dzieckiem przez kilka dni W sumie jednak nie ma dramatu, bo teraz ma ponad 3 latka i są dni całkiem bez tv, a w te, w które ogląda to tak 1-1,5h dziennie maksymalnie.

Oglądanie telewizji zaburza rozwój gałki ocznej oraz rozwój mowy, umiejętność koncentracji, w późniejszym wieku utrudnia naukę czytania i pisania, ogranicza dziecku wyobraźnię a przy nadmiarze dzieci stają się też nerwowe, nadpobudliwe.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-01-17 o 23:24
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 09:47   #14
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Niemowlę wogóle nie może oglądać ani telewizji, ani bajek, bez szkody dla swojego rozwoju. Przedszkolak może, ale w ograniczonej ilości, i starannie wyselekcjonowane programy.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Niemowlę? Wcale nie może.

Po drugim roku życia w bardzo ograniczonej ilości, a kiedyś czytałam, że specjaliści zalecają dopiero po 4 roku życia, ale to by było raczej trudne do wykonania. Moja córka zaczęła oglądać tv mając ponad 2 lata, tylko dlatego, że byłam tak chora iż nie byłam w stanie zająć się swoim dzieckiem przez kilka dni W sumie jednak nie ma dramatu, bo teraz ma ponad 3 latka i są dni całkiem bez tv, a w te, w które ogląda to tak 1-1,5h dziennie maksymalnie.

Oglądanie telewizji zaburza rozwój gałki ocznej oraz rozwój mowy, umiejętność koncentracji, w późniejszym wieku utrudnia naukę czytania i pisania, ogranicza dziecku wyobraźnię a przy nadmiarze dzieci stają się też nerwowe, nadpobudliwe.
Zgadzam się z powyższym, a od siebie dodam conieco o nadpobudliwości. Bajka jako taka jest po prostu za dużą ilością bodźców dla małego dziecka - najpierw maluch zwyczajnie nie jest w stanie ogarnąć, co się dzieje wokół niego, a później się przyzwyczaja, obojętnieje na bodźce, i stąd mamy nadpobudliwość - nic nie jest w stanie zająć dziecka na dłużej, bo żeby się nie nudzić potrzebuje więcej bodźców niż jesteśmy mu w stanie dostarczyć. Specjaliści zalecają wprowadzać bajki tak późno jak się da I pilnowanie żeby dziecko oglądało bajki przeznaczone dla swojego wieku, a nie telewizję - reklamy to najgorsze co można dziecku puścić!
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.

Edytowane przez Roane
Czas edycji: 2014-01-18 o 09:49
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:56   #15
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez poirytowanaa Pokaż wiadomość
moj 3 miesiaczy syn gapi sie na telewizor ;/
to jest odruch, dorosły też mimowolnie patrzy w tv gdy jest włączony w pomieszczeniu, w którym przebywa. dziecko interesują zmieniające się obrazy, kolory, ale nie jest to dla niego na pewno dobre. ja skończyłam oglądać tv przy dziecku jak zaczął się wykręcać w jego stronę (wcześniej oglądałam karmiąc piersią, ale 1-2 miesięcznego brzdąca nie interesował, do tego nie był w zasięgu jego wzroku). od tamtej pory włączam tv dopiero jak położę dziecko spać i też jest dobrze. oduczyłam też teściów włączania u nas telewizora i włączania u nich jak jesteśmy tam z synem, bo niestety u nich bez tv nie ma życia. znam osoby, które chwalą się, że roczne dziecko JUŻ nie interesuje się telewizorem, ale dla mnie to żaden powód do dumy, jeśli dziecko od powrotu ze szpitala miało tv w zasięgu wzroku, potem siedziało w bujaczku wykręcając głowę w stronę tv, aż po roku mu się znudził tv.
jak możesz żyć lub nauczyć się żyć bez tv to wyłącz i po problemie
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 11:30   #16
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Wooooow 3mc niemowlak i bajki My praktycznie nie ogladalismy tv przy dziecku do 2 lat-synek ma teraz 2,5 latka i oglada z 30 min bajki ale tylko dostosowane do jego wieku.Wzrok sie niszczy,dzieci sa nerwowe itp jak siedza ciagle przy tv a co dopiero niemowlak 3mce....Po przykladzie mojej znajomej corka pierwszy raz przespala cala noc majac 4 latka-ciagle ogladala bajki do tego filmy z rodzicami i odreagowala to w nocy ciaglymi pobudkami.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:44   #17
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

U nas telewizor gra bardzo długo i dziecko jest do niego przyzwyczajone, nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów na dziecko.Nie jest tak,że gapi się w niego cały dzień, ma swoje ulubione bajki, inne jej nie interesują i kiedy nie ma tych ulubionych to bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer.Nie ma żadnej tragedii.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:48   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
U nas telewizor gra bardzo długo i dziecko jest do niego przyzwyczajone, nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów na dziecko.Nie jest tak,że gapi się w niego cały dzień, ma swoje ulubione bajki, inne jej nie interesują i kiedy nie ma tych ulubionych to bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer.Nie ma żadnej tragedii.
To po co wam włączony tv jak "bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer" tak z ciekawości pytam... tak, żeby sobie hałasowało? Nigdy tego nie mogłam zrozumieć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 18:07   #19
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
U nas telewizor gra bardzo długo i dziecko jest do niego przyzwyczajone, nie zauważyłam żadnych negatywnych wpływów na dziecko.Nie jest tak,że gapi się w niego cały dzień, ma swoje ulubione bajki, inne jej nie interesują i kiedy nie ma tych ulubionych to bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer.Nie ma żadnej tragedii.
Jeszcze nie zauważyłaś żadnych negatywnych wpływów na dziecko.
Może masz farta i dziecko nie będzie miało żadnych negatywnych efektów takiej ekspozycji na bodźce. A może pójdzie do szkoły i będzie miało ogromny problem z dysleksją/dysgrafią/dyskalkulią, może będzie miało trudności ze skupieniem uwagi, może zrobi się nadpobudliwe... Może nauka będzie je zwyczajnie nudzić, bo będzie przyzwyczajone do mniej wymagającego dla umysłu spędzania wolnego czasu - oglądania telewizji? Szanse na te wszystkie problemy wzrastają wraz z ilością godzin spędzanych przed telewizorem.
Na to co napisałam powyżej są twarde dowody w postaci wyników badań naukowych.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To po co wam włączony tv jak "bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer" tak z ciekawości pytam... tak, żeby sobie hałasowało? Nigdy tego nie mogłam zrozumieć.
Ja też

A tak w temacie, skojarzyło mi się:
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 18:14   #20
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To po co wam włączony tv jak "bawi się klockami, układankami, maluje, rzucamy piłkę, idziemy na spacer" tak z ciekawości pytam... tak, żeby sobie hałasowało? Nigdy tego nie mogłam zrozumieć.
Nie lubię ciszy w domu,sama lubię czasem zerknąć w ekran, oglądnąć jakiś program,wiadomości itp.

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zauważyłaś żadnych negatywnych wpływów na dziecko.
Może masz farta i dziecko nie będzie miało żadnych negatywnych efektów takiej ekspozycji na bodźce. A może pójdzie do szkoły i będzie miało ogromny problem z dysleksją/dysgrafią/dyskalkulią, może będzie miało trudności ze skupieniem uwagi, może zrobi się nadpobudliwe... Może nauka będzie je zwyczajnie nudzić, bo będzie przyzwyczajone do mniej wymagającego dla umysłu spędzania wolnego czasu - oglądania telewizji? Szanse na te wszystkie problemy wzrastają wraz z ilością godzin spędzanych przed telewizorem.
Na to co napisałam powyżej są twarde dowody w postaci wyników badań naukowych.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------


Ja też

A tak w temacie, skojarzyło mi się:
Wiesz, co innego gdyby dziecko było cały czas zostawione tylko z telewizorem i nie miało innych zajęć ,le w ten sposób na pewno nie stanie mu się krzywda.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 18:43   #21
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
(...)
Wiesz, co innego gdyby dziecko było cały czas zostawione tylko z telewizorem i nie miało innych zajęć ,le w ten sposób na pewno nie stanie mu się krzywda.
Jeśli jesteś o tym przekonana, zrób test: przez kilka dni nie włączaj telewizora wogóle, i sprawdź jak wtedy dziecko będzie się bawiło, czy tak chętnie będzie samodzielnie zajmowało się sobą podczas zabawy zabawkami, i tak dalej. Jeśli dziecko jest teraz w wieku przedszkolnym, i telewizor gra ciągle w jego otoczeniu od maleńkości, jest mała szansa na to, że nie będzie różnicy w zachowaniu dziecka.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:00   #22
Fajna Mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 31
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

tak maluszek raczej nie powinien oglądać tv,troche starsze dziecko też powinno mieć ograniczane oglądanie tv,po co ma psuć sobie oczka,miałam operacje na oczy i wiem coś o tym
Fajna Mama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:19   #23
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Najlepiej jak przestanie być niemowlęciem i potem też jak najpóźniej.
Nie rozumiem zupełnie czemu telewizor ma być ciągle włączony także przy starszym dziecku? Brak pomysłów na zabawę? Do 2,5 roku moja mała nie oglądała tv w ogóle, może raz u dziadków - jest tyle fajnych kreatywnych zajęć które z dzieckiem można uskuteczniać, szczególnie jak ma się jeszcze jedno, któremu można poświęcić dużo czasu, że ten telewizor jest potrzebny?
Niestety ale czego to uczy dziecko? Że tv bębni ciągle bez sensu, owszem takie dziecko może mieć nawet sporą widzę z materiału zaczerpniętego z odbiornika ale w jakim stanie będą jego oczy za parę lat? Podejrzewam że w nie najlepszym. Sama jestem przykładem dziecka wychowanego na tv z piękną wadą wzroku I żeby nie było puszczę bajki Starszej jak zajmuję się Młodszym ale staram się mało a i tak mam wyrzuty sumienia.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:15   #24
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś o tym przekonana, zrób test: przez kilka dni nie włączaj telewizora wogóle, i sprawdź jak wtedy dziecko będzie się bawiło, czy tak chętnie będzie samodzielnie zajmowało się sobą podczas zabawy zabawkami, i tak dalej. Jeśli dziecko jest teraz w wieku przedszkolnym, i telewizor gra ciągle w jego otoczeniu od maleńkości, jest mała szansa na to, że nie będzie różnicy w zachowaniu dziecka.
Było parę takich dni w domu i dwa tygodnie na wakacjach-nie było żadnego problemu.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:54   #25
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Ja tylko dodam od siebie,że oczywiście lepiej gdy dziecko ma inne zajęcia niż siedzenie przed tv i należy ograniczać ogladanie,to czasem jednak może nie być to takie proste,gdy np jest więcej domoników,ktoś chce obejrzec jakiś program,oprócz młodszego dziecka są też starsze dzieci.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:40   #26
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Moim zdaniem telewizja nie jest taka zła. Ale to od rodzica zależy jak dziecko ukierunkuje w tym temacie. Jeśli chodzi o takie kanały jak discovery, animal planet, czy national geographic, to nie mam nic przeciwko żeby dzieci oglądały. Ale to starsze dzieci raczej.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 22:49   #27
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Moim zdaniem telewizja nie jest taka zła. Ale to od rodzica zależy jak dziecko ukierunkuje w tym temacie. Jeśli chodzi o takie kanały jak discovery, animal planet, czy national geographic, to nie mam nic przeciwko żeby dzieci oglądały. Ale to starsze dzieci raczej.
złe jest spędzanie przed TV sporej ilości czasu- nie uczy to ani zajecia samym sobą, ani nie rozwija motoryki (...za moich czasów dzieci biegały od rana do wieczora po "podwórku" a TV był tylko na czas wieczorynki włączany dla nich), dzieciakowi za to oczy się "psują". Mnie bola oczy po spędzeniu 2 godzin przed TV, dziecka więc pewnie też to dotyczy
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 23:08   #28
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
złe jest spędzanie przed TV sporej ilości czasu- nie uczy to ani zajecia samym sobą, ani nie rozwija motoryki (...za moich czasów dzieci biegały od rana do wieczora po "podwórku" a TV był tylko na czas wieczorynki włączany dla nich), dzieciakowi za to oczy się "psują". Mnie bola oczy po spędzeniu 2 godzin przed TV, dziecka więc pewnie też to dotyczy
Ale ja nie mówię o ciągłym siedzeniu przed tv. Jeden, dwa krótkie programy i koniec. Ja dzieciom jakoś zbytnio nie broniłam dostępu do tv, czy komputera. A i tak wolą być na podwórku i tylko na posiłki do domu z wielką łaską przychodzą ( 8 i 10 lat). Więc nie wiem od czego to zależy, ze jedne dzieci wolą bardziej sprzęty, a inne podwórko.

Edytowane przez truskawk_a
Czas edycji: 2014-01-18 o 23:15
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 01:18   #29
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię o ciągłym siedzeniu przed tv. Jeden, dwa krótkie programy i koniec. Ja dzieciom jakoś zbytnio nie broniłam dostępu do tv, czy komputera. A i tak wolą być na podwórku i tylko na posiłki do domu z wielką łaską przychodzą ( 8 i 10 lat). Więc nie wiem od czego to zależy, ze jedne dzieci wolą bardziej sprzęty, a inne podwórko.
Może od przykładu w otoczeniu?
W sensie, jeśli rodzice telewizję oglądają tyle co statystyczny polak, ponad 4 godziny dziennie, i dziecko to od najmniejszego widzi, to będzie robić tak samo?
I alternatywnie, jeśli dziecko widzi że rodzice włączają telewizor raz na jakiś czas, chcąc obejrzeć jakiś wyselekcjonowany program/film, też będa brały przykład, i nie oglądały całej sieczki jak leci.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 12:20   #30
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Od kiedy niemowlę może oglądać bajki?

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Moim zdaniem telewizja nie jest taka zła. Ale to od rodzica zależy jak dziecko ukierunkuje w tym temacie. Jeśli chodzi o takie kanały jak discovery, animal planet, czy national geographic, to nie mam nic przeciwko żeby dzieci oglądały. Ale to starsze dzieci raczej.
tyle, że tu jest mowa o niemowlakach, a dokładniej o 3-miesięcznym dziecku. starsze wiadomo, że coś obejrzą czasem i będzie dobrze.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam od siebie,że oczywiście lepiej gdy dziecko ma inne zajęcia niż siedzenie przed tv i należy ograniczać ogladanie,to czasem jednak może nie być to takie proste,gdy np jest więcej domoników,ktoś chce obejrzec jakiś program,oprócz młodszego dziecka są też starsze dzieci.
na pewno. ja się wypowiadam z perspektywy 3 osobowej rodziny, w tym jeden niemowlak. wydaje mi się, że autorka wątku również, choć mogę się mylić. jest też różnica pomiędzy ktoś chce obejrzeć jakiś program a ktoś chce żeby w tle leciał tv bo się nudzi spędzając czas z dzieckiem
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 11:59:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.