Panny młode 2023! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-27, 14:26   #1501
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
O to fajnie, nie wiem czy ja tak dziwnie wybieram czy co z tego co wstępnie się orientowałam, to u nas wymagana z góry zaliczka, a kilka dni, a najdalej w dniu wesela za sale i jedzonko się płaci, a nie ze po z reguły większość na tydzień przed sobie życzy całości, bez zadatku.
No ale faktycznie może taki urok dworków czy restauracji.
Co do delegacji z pracy, u nas tez zwykle jest w US albo kościele, ale na weselach nie praktykuje się.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
My płaciliśmy zadatek przy podpisaniu umowy, połowę pół roku przed, a całą resztę w dniu wesela.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 14:45   #1502
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Panny młode 2023!

My płaciliśmy 1k przy podpisywaniu umowy, 1k mamy przesłać w styczniu a resztę 3 dni po weselu. Nie wyobrażam sobie rozliczać się w dniu wesela. Poza tym najlepiej płacić po wykonaniu usługi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 15:07   #1503
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
O to fajnie, nie wiem czy ja tak dziwnie wybieram czy co z tego co wstępnie się orientowałam, to u nas wymagana z góry zaliczka, a kilka dni, a najdalej w dniu wesela za sale i jedzonko się płaci, a nie ze po z reguły większość na tydzień przed sobie życzy całości, bez zadatku.
No ale faktycznie może taki urok dworków czy restauracji.
Co do delegacji z pracy, u nas tez zwykle jest w US albo kościele, ale na weselach nie praktykuje się.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
My płaciliśmy zaliczkę przy podpisywaniu umowy, reszta czesc przed weselem a część po z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
My płaciliśmy 1k przy podpisywaniu umowy, 1k mamy przesłać w styczniu a resztę 3 dni po weselu. Nie wyobrażam sobie rozliczać się w dniu wesela. Poza tym najlepiej płacić po wykonaniu usługi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Ja pewnie poproszę rodziców zeby jak coś zapłacili w dniu wesela czy po północy,bo nie wyobrażam sobie jako panna młoda latać z kasą po wszystkich

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 15:15   #1504
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Panny młode 2023!

No dla mnie to normalne, ze wszystkimi usługodawcami rozliczamy się w dniu wesela i z tego co rozmawiałam z koleżankami, to też płaciły w dniu wesela. TŻtowi, jak robi reportaż ślubny to też płacą, jak kończy już pracę wychodząc do domu, w dniu wesela.

Mam zamiar popakować w domu koperty, podpisać, dać świadkowej, żeby trzymała i każdemu na koniec zapłacić. Nie widzę w tym żadnego problemu
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 15:20   #1505
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

No pewnie tak,ale jednak w tym dniu mamy się super bawić i spędzać czas z gośćmi, a chciałbym żeby była taka osoba, która będzie wszystkiego doglądać po prostu. Może będą to świadkowie, nie wiem, na razie nadal nie mamy ich wybranych

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 16:02   #1506
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Panny młode 2023!

My mamy 80% miesiąc przed i resztę dzień po (pewnie rano jak się ogarniemy). U fotografa w umowie też mamy, że do iluś tam dni po. Na samym weselu to jednak może być zamieszanie i wolałabym sobie nie zaprzątać głowy pieniędzmi.

Ale na pewno liczę, że w razie czego będą nam świadkowie pomagać i myślę, że wybraliśmy takie osoby, że nie będą miały z tym problemu.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 16:25   #1507
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
My mamy 80% miesiąc przed i resztę dzień po (pewnie rano jak się ogarniemy). U fotografa w umowie też mamy, że do iluś tam dni po. Na samym weselu to jednak może być zamieszanie i wolałabym sobie nie zaprzątać głowy pieniędzmi.

Ale na pewno liczę, że w razie czego będą nam świadkowie pomagać i myślę, że wybraliśmy takie osoby, że nie będą miały z tym problemu.
Mój TŻ ma w umowie, że do 14 dni po uroczystości, ale tylko raz czy dwa mu się zdarzyło, że płacili później. Zazwyczaj mówią, że chcą mieć już z głowy formalności i płacą od razu
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-27, 17:55   #1508
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Panny młode 2023!

Ale dużo napisałyście.



Ja nikogo z pracy nie zapraszam. Będzie tylko zawiadomienie o ślubie, ale raczej nikt nie przyjedzie, bo to 150km w jedną stronę. U mnie w regionie różnie jest z delegacjami. Jedni przyjeżdżają na salę, drudzy tylko do kościoła. Różnie bywa



My zapraszamy tylko dzieci naszych sióstr. Innych nie.



My płaciliśmy zadatek w dniu podpisania umowy, rozliczenie się jest w poniedziałek po ślubie. Rozliczenie z fotografem jest dopiero przy odbiorze zdjęć. Z DJem szczerze mówiąc teraz nie pamiętam, chyba w dniu wesela.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Dałam siostrze dzisiaj zdrapkę z prośbą o świadkowanie. Podobało jej się, oczywiście się zgodziła i mówi, że super taka kartka, nie wiedziała, że coś takiego teraz robią, zostawi sobie na pamiątkę.
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 18:05   #1509
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Panny młode 2023!

My podobne zdrapki z informacją dla babć, że nią zostaną, I dziadka ze pradziadkiem będzie fajny bajer

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 18:40   #1510
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Panny młode 2023!

To ja zapraszam mój zespół z pracy ale to dlatego że ich lubię i spotykamy się normalnie po pracy. Wcześniej nasz zespół był mniejszy o 2 osoby ale zaproszę cały bo jednak glupio by mi było wydzielać a 4 osoby (bo z OT) nie robi aż takiej różnicy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 19:01   #1511
klapecznik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 282
Dot.: Panny młode 2023!

My z pracy nikogo nie zapraszamy, zawiadomień też nie ma u nas zwyczaju dawać. Ja bym może zaprosiła jedną koleżankę z pracy, z którą mam najlepszy kontakt, ale mieszka 500 km ode mnie, więc odpuszczam.
Zapraszamy bez dzieci. Za dużo mamy dzieci wśród znajomych i rodziny i zrobiłby się kinderbal

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
klapecznik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-27, 20:19   #1512
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość


U mnie też, ale minimalnie cena talerzyka mi wzrasta przy mniejszej liczbie osób.

Ale też w razie czego jakby nam rodzina odmówiła od razu to bierzemy pod uwagę opcję zaproszenia znajomych z pracy.
We wszystkich salach, w których byliśmy tu w regionie jest limit gości my wiedzieliśmy, że będziemy musieli się dopasować, bo zapraszamy wszystkich z dziećmi, więc jakby tak policzyć na sztuki to zapraszamy ponad 160 osób, ale zdajemy sobie sprawę, że duża część dzieci nie weźmie no i mamy ten przelicznik, że za dziecko do lat 10 płacimy 50% i ono się liczy do limitu jako połowa osoby
My w razie czego doprosimy sąsiadów i ewentualnie narzeczony zaprosi reprezentantów firm, które mają siedziby w jego budynku myślę, że nie będzie takiej potrzeby, no ale zobaczymy

Cytat:
Napisane przez klapecznik Pokaż wiadomość
Jakie wybrałaś zaproszenia? ja mam zamiar dziś zamówić, tylko jest tyle pięknych, że nie umiem się zdecydować

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Załączam próbkę
zależało nam, żeby były proste i przekazywały najważniejsze informacje. Nie dla nas wierszyki, obrazeczki itp. Polecam zamawianie próbek, bo niektóre na stronach wyglądają pięknie, ale np. są z cienkiego papieru i nie prezentują się dobrze. Warto też zwracać uwagę, czy dodawane są dopasowane koperty itp.
Zamówiliśmy personalizowane + 15 pustych

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja nie lubię dzieci są głośne, płaczliwe, ruchliwe, biegają, plączą się pod nogami. Wiem, że to normalne, ale mnie to po prostu okropnie denerwuje. Nie wchodzę na przykład do restauracji gdzie widzę, że są dzieci.
Więc dla mnie ten "klimat" by mi chyba cały dzień popsuł.
Też nie lubię dzieci. Jeszcze te mi najbliższe są znośne, ale obce mnie tylko drażnią. Nie wyobrażam sobie, że na naszym ślubie i weselu nie będzie moich bratanic i bratanków, więc podjęliśmy decyzję, że nie będziemy dyskryminować innych dzieci i wszystkich zapraszaliśmy z dziećmi. Myślałam, żeby dalszych znajomych i tych z pracy zaprosić bez dzieci, no ale uznaliśmy, że albo wszyscy albo nikt zatrudnimy animatorkę i dzieci będą mieć osobną salkę, a także zorganizowane miejsce na zewnątrz, żeby się nie nudziły, więc mam nadzieję, że będzie ok

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
O to fajnie, nie wiem czy ja tak dziwnie wybieram czy co z tego co wstępnie się orientowałam, to u nas wymagana z góry zaliczka, a kilka dni, a najdalej w dniu wesela za sale i jedzonko się płaci, a nie ze po z reguły większość na tydzień przed sobie życzy całości, bez zadatku.
No ale faktycznie może taki urok dworków czy restauracji.
Co do delegacji z pracy, u nas tez zwykle jest w US albo kościele, ale na weselach nie praktykuje się.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
My przy podpisywaniu umowy wpłaciliśmy zadatek i menadżerka nas poinformowała, że przy potwierdzaniu ilości gości na 2 tygodnie przed weselem powinniśmy coś wpłacić - uznaje się, że 50%, ale nie będzie problemu jak wpłacimy 10%. Wszystko do dogadania się. Będziemy chcieli zapłacić 90-95% dzień przed weselem, żeby potem spokojnie w poniedziałek rozliczyć się z reszty. Pozostałym usługodawcom zapłacimy w dzień wesela, chociaż wszędzie mamy terminy do 14 dni po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4357 (1).jpg (76,4 KB, 49 załadowań)
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-27, 21:13   #1513
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Też nie lubię dzieci. Jeszcze te mi najbliższe są znośne, ale obce mnie tylko drażnią. Nie wyobrażam sobie, że na naszym ślubie i weselu nie będzie moich bratanic i bratanków, więc podjęliśmy decyzję, że nie będziemy dyskryminować innych dzieci i wszystkich zapraszaliśmy z dziećmi. Myślałam, żeby dalszych znajomych i tych z pracy zaprosić bez dzieci, no ale uznaliśmy, że albo wszyscy albo nikt zatrudnimy animatorkę i dzieci będą mieć osobną salkę, a także zorganizowane miejsce na zewnątrz, żeby się nie nudziły, więc mam nadzieję, że będzie ok
Ja mam albo młode koleżanki, które dzieci jeszcze nie mają, albo takie które dzieci mają już dorosłe, albo prawie dorosłe z rodziny prawie nikogo nie zapraszam, a jak zapraszam to jakoś tak się złożyło, że to też osoby, które dzieci nie mają.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 06:31   #1514
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Panny młode 2023!

To my w rodzinie za dużo maluchów nie mamy i je wszystkie zapraszamy. Ze znajomych tak nie maja, jedno w drodze i tu się zastanawiam bo maluch będzie miał 2 miesiące i jestem ciekawa czy w ogóle będą chcieli przyjść.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 07:14   #1515
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
We wszystkich salach, w których byliśmy tu w regionie jest limit gości my wiedzieliśmy, że będziemy musieli się dopasować, bo zapraszamy wszystkich z dziećmi, więc jakby tak policzyć na sztuki to zapraszamy ponad 160 osób, ale zdajemy sobie sprawę, że duża część dzieci nie weźmie no i mamy ten przelicznik, że za dziecko do lat 10 płacimy 50% i ono się liczy do limitu jako połowa osoby

My w razie czego doprosimy sąsiadów i ewentualnie narzeczony zaprosi reprezentantów firm, które mają siedziby w jego budynku myślę, że nie będzie takiej potrzeby, no ale zobaczymy







Załączam próbkę

zależało nam, żeby były proste i przekazywały najważniejsze informacje. Nie dla nas wierszyki, obrazeczki itp. Polecam zamawianie próbek, bo niektóre na stronach wyglądają pięknie, ale np. są z cienkiego papieru i nie prezentują się dobrze. Warto też zwracać uwagę, czy dodawane są dopasowane koperty itp.

Zamówiliśmy personalizowane + 15 pustych







Też nie lubię dzieci. Jeszcze te mi najbliższe są znośne, ale obce mnie tylko drażnią. Nie wyobrażam sobie, że na naszym ślubie i weselu nie będzie moich bratanic i bratanków, więc podjęliśmy decyzję, że nie będziemy dyskryminować innych dzieci i wszystkich zapraszaliśmy z dziećmi. Myślałam, żeby dalszych znajomych i tych z pracy zaprosić bez dzieci, no ale uznaliśmy, że albo wszyscy albo nikt zatrudnimy animatorkę i dzieci będą mieć osobną salkę, a także zorganizowane miejsce na zewnątrz, żeby się nie nudziły, więc mam nadzieję, że będzie ok







My przy podpisywaniu umowy wpłaciliśmy zadatek i menadżerka nas poinformowała, że przy potwierdzaniu ilości gości na 2 tygodnie przed weselem powinniśmy coś wpłacić - uznaje się, że 50%, ale nie będzie problemu jak wpłacimy 10%. Wszystko do dogadania się. Będziemy chcieli zapłacić 90-95% dzień przed weselem, żeby potem spokojnie w poniedziałek rozliczyć się z reszty. Pozostałym usługodawcom zapłacimy w dzień wesela, chociaż wszędzie mamy terminy do 14 dni po
Ładne, takie proste. Mi też się podobają takie jednokartkowe.
My też płacimy połowę za dzieci do któregoś roku życia,ale już nie pamiętam do którego.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To my w rodzinie za dużo maluchów nie mamy i je wszystkie zapraszamy. Ze znajomych tak nie maja, jedno w drodze i tu się zastanawiam bo maluch będzie miał 2 miesiące i jestem ciekawa czy w ogóle będą chcieli przyjść.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
U nas kuzyn tzta będzie miał dziecko w marcu,a nasz slub w sierpniu. Mam nadzieję,że przyjdą, pewnie sami.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 09:20   #1516
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Panny młode 2023!

Trochę odetchnęłam, że nie jestem sama z tym niezapraszaniem mniejszych dzieci. Ja też płaciłabym za takie od 3 do 10 roku życia po 60%, ale to nie chodzi o pieniądze. Ja do dzieci mam stosunek raczej neutralny, mój tż właśnie bardziej radykalne w stylu 'to wesele, a nie kinderbal'. Tylko jestem przekonana, że w naszym miejscu zarówno rodzicom, jak i dzieciom będzie średnio wygodnie i nie przewidujemy żadnych atrakcji dla nich. Ja sama też niezbyt lubiłam takie imprezy jako dziecko.

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Załączam próbkę
zależało nam, żeby były proste i przekazywały najważniejsze informacje. Nie dla nas wierszyki, obrazeczki itp. Polecam zamawianie próbek, bo niektóre na stronach wyglądają pięknie, ale np. są z cienkiego papieru i nie prezentują się dobrze. Warto też zwracać uwagę, czy dodawane są dopasowane koperty itp.
Zamówiliśmy personalizowane + 15 pustych
Fajne. Też podobają mi się te jednokartkowe i dość minimalistyczne.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 10:39   #1517
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

My dajemy rodzicom wolny wybór. Jeśli będą chcieli zabrać dzieci to proszę bardzo, jeśli nie to przecież nie ma przymusu i mogą przyjść bez dzieci

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 20:27   #1518
klapecznik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 282
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość


Załączam próbkę

zależało nam, żeby były proste i przekazywały najważniejsze informacje. Nie dla nas wierszyki, obrazeczki itp. Polecam zamawianie próbek, bo niektóre na stronach wyglądają pięknie, ale np. są z cienkiego papieru i nie prezentują się dobrze. Warto też zwracać uwagę, czy dodawane są dopasowane koperty itp.

Zamówiliśmy personalizowane + 15 pustych
Bardzo ładne my zdecydowaliśmy się na takie Zamówiliśmy personalizowane +5 pustych


Awrrr nie umiem w załączniki :/

Edytowane przez klapecznik
Czas edycji: 2022-12-14 o 14:46
klapecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-28, 20:37   #1519
klapecznik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 282
Dot.: Panny młode 2023!

Nie wiem jak usunąć/połączyć tego posta

Edytowane przez klapecznik
Czas edycji: 2022-12-14 o 14:46
klapecznik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-29, 12:43   #1520
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Panny młode 2023!

klapecznik, śliczne zaproszenia, takie delikatne

Ja trochę odetchnęłam, bo florystkę, fotografa, dj, moją fryzurę i makijaż, urząd już mamy dogadanych. Z rzeczy pilnych to została moja suknia, ale siostra mi się rozchorowała, więc pierwsze przymiarki muszą poczekać. I za zaproszeniami się rozglądam, żeby chociaż jakieś próbki już ogarnąć. Budżet przewidywany już dawno przekroczony
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-29, 12:47   #1521
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

Ja chyba znalazłam auto, w fajnej cenie, bo 2 razy mniejszej niż na początku udawało mi się znajdować

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 07:49   #1522
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Panny młode 2023!

Dziewczyny, idę jutro na pierwsze spotkanie z dekoratorką - podpowiedzcie proszę o co warto zapytać? Totalnie się na tym nie znam i nie miałam styczności z tą branżą
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 08:41   #1523
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Dziewczyny, idę jutro na pierwsze spotkanie z dekoratorką - podpowiedzcie proszę o co warto zapytać? Totalnie się na tym nie znam i nie miałam styczności z tą branżą
Raczej to ona powinna pytać co ci się podoba. Możesz sobie nawet przygotować jakieś inspiracje w formie zdjęć. Poza tym jeśli chodzi o dekoracje kwiatowe to ustaliłabym, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś, czy w cenie jaką ci podała jest również montaż i demontaż, bo niektórzy lubią robić z tego jakiś ukryty koszt w stylu dodatkowo płatne 15% usług.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 08:56   #1524
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Dziewczyny, idę jutro na pierwsze spotkanie z dekoratorką - podpowiedzcie proszę o co warto zapytać? Totalnie się na tym nie znam i nie miałam styczności z tą branżą
A dekoratorka ci czegoś nie zasugeruje? Mi moja dużo pokazywała zdjęć jakie dekoracje robila i to dużo mi pomogło. Tak ostatecznie i tak będziemy ustalać na wiosnę pewnie,bo rezerwowałam ja ponad 2 lata przed ślubem.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Ja też wysyłam jej przed spotkaniem jakieś swoje inspiracje.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 09:06   #1525
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Panny młode 2023!

U mnie to było tak, że pokazałam jak wygląda sala i to, co mi się podoba ona sama wyszła z inicjatywą. Dała mi kilka opcji do wyboru wraz z ceną
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 11:11   #1526
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Raczej to ona powinna pytać co ci się podoba. Możesz sobie nawet przygotować jakieś inspiracje w formie zdjęć. Poza tym jeśli chodzi o dekoracje kwiatowe to ustaliłabym, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś, czy w cenie jaką ci podała jest również montaż i demontaż, bo niektórzy lubią robić z tego jakiś ukryty koszt w stylu dodatkowo płatne 15% usług.
Tak naprawdę to jedyny kontakt, jaki miałam z tą dekoratorką to rezerwacja terminu i ustalenie, że się zdzwonimy na spotkanie i wtedy na spotkaniu omówimy już wszystko. Mówiła mi, żebym sobie przygotowała jakieś inspiracje i mam cały folder na pintereście, zobaczymy tylko czy kwiaty, które wybrałam nie będą kosztowały fortuny z tym montażem i demontażem to super porada, bardzo dziękuję

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A dekoratorka ci czegoś nie zasugeruje? Mi moja dużo pokazywała zdjęć jakie dekoracje robila i to dużo mi pomogło. Tak ostatecznie i tak będziemy ustalać na wiosnę pewnie,bo rezerwowałam ja ponad 2 lata przed ślubem.

Ja też wysyłam jej przed spotkaniem jakieś swoje inspiracje.
Myślę, że zasugeruje. Chyba bardziej mi chodzi o takie techniczne porady, kto co robi i za co odpowiada. Tę dekoratorkę wybrałam z polecenia, bo u znajomych zajmowała się dekoracjami na ślubie i bardzo mi się podobało

Np. zastanawiam się kto przygotowuje tablicę z rozpiską stołów, numery na stoły itp. Wiem, że mogę to ogarnąć sama, ale potem i tak to wyrzucę, bo po co by mi to było? Nawet nie miałabym komu przekazać, bo w najbliższym otoczeniu kolejny ślub to dopiero w młodszym pokoleniu, a ze znajomych to kto miał już ślub wziąć to wziął

Prawda jest taka, że miałam już styczność i z fotografami, DJ, z rezerwacją sal itp. Wiedziałam na co trzeba uważać i czego dopilnować, a w kwestii dekoracji jestem totalnie zielona. Nie wiem gdzie doszukiwać się jakiś haczyków, czy tzw. informacji "drobnym druczkiem"
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 14:21   #1527
klapecznik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 282
Dot.: Panny młode 2023!

Ja te wszystkie dodatki typu numery stołów, sztalugi z powitaniem i planem stołów, jakieś lampiony, świeczniki, wiadomo wazony - wszystko wypożyczam u dekoratorki. Podała mi np. pięć wzorów numerów na stół z cenami i wybierałam który.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
klapecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 16:59   #1528
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to jedyny kontakt, jaki miałam z tą dekoratorką to rezerwacja terminu i ustalenie, że się zdzwonimy na spotkanie i wtedy na spotkaniu omówimy już wszystko. Mówiła mi, żebym sobie przygotowała jakieś inspiracje i mam cały folder na pintereście, zobaczymy tylko czy kwiaty, które wybrałam nie będą kosztowały fortuny z tym montażem i demontażem to super porada, bardzo dziękuję







Myślę, że zasugeruje. Chyba bardziej mi chodzi o takie techniczne porady, kto co robi i za co odpowiada. Tę dekoratorkę wybrałam z polecenia, bo u znajomych zajmowała się dekoracjami na ślubie i bardzo mi się podobało



Np. zastanawiam się kto przygotowuje tablicę z rozpiską stołów, numery na stoły itp. Wiem, że mogę to ogarnąć sama, ale potem i tak to wyrzucę, bo po co by mi to było? Nawet nie miałabym komu przekazać, bo w najbliższym otoczeniu kolejny ślub to dopiero w młodszym pokoleniu, a ze znajomych to kto miał już ślub wziąć to wziął



Prawda jest taka, że miałam już styczność i z fotografami, DJ, z rezerwacją sal itp. Wiedziałam na co trzeba uważać i czego dopilnować, a w kwestii dekoracji jestem totalnie zielona. Nie wiem gdzie doszukiwać się jakiś haczyków, czy tzw. informacji "drobnym druczkiem"
Nasza dekoratorka zajmuje się wszystkim sama. Jest nam w stanie dać nawet pudełko na obrączki. Ja nie muszę się o nic martwić.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez klapecznik Pokaż wiadomość
Ja te wszystkie dodatki typu numery stołów, sztalugi z powitaniem i planem stołów, jakieś lampiony, świeczniki, wiadomo wazony - wszystko wypożyczam u dekoratorki. Podała mi np. pięć wzorów numerów na stół z cenami i wybierałam który.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Nasza też ma kilka do wyboru i bliżej wesela wybierzemy

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-30, 19:48   #1529
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez GuiltyAsF_ck Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to jedyny kontakt, jaki miałam z tą dekoratorką to rezerwacja terminu i ustalenie, że się zdzwonimy na spotkanie i wtedy na spotkaniu omówimy już wszystko. Mówiła mi, żebym sobie przygotowała jakieś inspiracje i mam cały folder na pintereście, zobaczymy tylko czy kwiaty, które wybrałam nie będą kosztowały fortuny z tym montażem i demontażem to super porada, bardzo dziękuję







Myślę, że zasugeruje. Chyba bardziej mi chodzi o takie techniczne porady, kto co robi i za co odpowiada. Tę dekoratorkę wybrałam z polecenia, bo u znajomych zajmowała się dekoracjami na ślubie i bardzo mi się podobało



Np. zastanawiam się kto przygotowuje tablicę z rozpiską stołów, numery na stoły itp. Wiem, że mogę to ogarnąć sama, ale potem i tak to wyrzucę, bo po co by mi to było? Nawet nie miałabym komu przekazać, bo w najbliższym otoczeniu kolejny ślub to dopiero w młodszym pokoleniu, a ze znajomych to kto miał już ślub wziąć to wziął



Prawda jest taka, że miałam już styczność i z fotografami, DJ, z rezerwacją sal itp. Wiedziałam na co trzeba uważać i czego dopilnować, a w kwestii dekoracji jestem totalnie zielona. Nie wiem gdzie doszukiwać się jakiś haczyków, czy tzw. informacji "drobnym druczkiem"
A jakie chcesz kwiaty?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-01, 06:35   #1530
GuiltyAsF_ck
Gotowa do ataku
 
Avatar GuiltyAsF_ck
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 645
Dot.: Panny młode 2023!

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A jakie chcesz kwiaty?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Myślę intensywnie od początku o słonecznikach
__________________
Czarny pas w sarkazmie
GuiltyAsF_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 16:09:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.