Suche skórki i peeling - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-15, 20:41   #1
Tribute_4
Przyczajenie
 
Avatar Tribute_4
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Exclamation

Suche skórki i peeling


Cześć
Mam problem z suchymi skórkami... brr. Ale dręczy mnie także trądzik, więc używam mydła siarkowego, co dodatkowo wysusza mi twarz... Jak temu zaradzić? Używam jakiegoś tam kremu nawilżającego, ale czy to wystarczy?
A, no i jeszcze peeling. Słyszałam że pomaga w usuwaniu skórek- jak to z nimi jest? Czy gdybym używała takiego na trądzik, ale dość 'ostrego' i drobnoziarnistego czy chociaż trochę by to pomogło na te skórki? Ja już nie wiem co mam robić, widać je po każdym podkładzie
Tribute_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 21:18   #2
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: Suche skórki i peeling

Peeling mechaniczny (tarcie) to najgorsze, co możesz zrobić przy trądziku. Zainteresują się peelingiem enzymatycznym- nakładasz na twarz i czekasz, nie trzesz, a skórek pozbywasz się równie łatwo Jakie podłoże ma Twój trądzik, interesowałaś się tym?
Jakiego kremu używasz? "jakiś tam" nic nie mówi
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 21:33   #3
Tribute_4
Przyczajenie
 
Avatar Tribute_4
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Suche skórki i peeling

Używam zwykłego kremu nawilżającego z Avonu, niby z ogórkami ale ile tam niby jest ogórków ^^ Peeling enigmatyczny powiadasz... Pomaga na skórki? Bo jeśli tak, na pewno spróbuję ;D
Tribute_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 21:42   #4
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez Tribute_4 Pokaż wiadomość
Używam zwykłego kremu nawilżającego z Avonu, niby z ogórkami ale ile tam niby jest ogórków ^^ Peeling enigmatyczny powiadasz... Pomaga na skórki? Bo jeśli tak, na pewno spróbuję ;D

Ten
czy ten? Rozumiem, że trądziku nie leczysz?
Pomaga na skórki, tylko najpierw poczytaj, zastanów się, żebyś sobie nie podrażniła skóry.
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 21:54   #5
toki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez Tribute_4 Pokaż wiadomość
Używam zwykłego kremu nawilżającego z Avonu, niby z ogórkami ale ile tam niby jest ogórków ^^ Peeling enigmatyczny powiadasz... Pomaga na skórki? Bo jeśli tak, na pewno spróbuję ;D

hahaha "enigmatycznego" jeszcze nie stosowałam
osobiście uważam że mechaniczny lepszy tylko trzeba być ostrożną i nie trzeć jak szalona
toki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 21:56   #6
Tribute_4
Przyczajenie
 
Avatar Tribute_4
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez toki Pokaż wiadomość
hahaha "enigmatycznego" jeszcze nie stosowałam
osobiście uważam że mechaniczny lepszy tylko trzeba być ostrożną i nie trzeć jak szalona
Piszę z telefonu i mi słowa poprawia, przepraszam za błąd
Tribute_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 22:38   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez Tribute_4 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam problem z suchymi skórkami... brr. Ale dręczy mnie także trądzik, więc używam mydła siarkowego, co dodatkowo wysusza mi twarz... Jak temu zaradzić? Używam jakiegoś tam kremu nawilżającego, ale czy to wystarczy?
A, no i jeszcze peeling. Słyszałam że pomaga w usuwaniu skórek- jak to z nimi jest? Czy gdybym używała takiego na trądzik, ale dość 'ostrego' i drobnoziarnistego czy chociaż trochę by to pomogło na te skórki? Ja już nie wiem co mam robić, widać je po każdym podkładzie
Mydło siarkowe tradziku Ci nie wyleczy Zamien je na łagodny żel o neutralnym ph np. ziaja med Kuracja Antybakteryjna albo babydream. Nie wysuszy, nie nasili zmian. Tradzik powinnaś leczyć

Drobnoziarniste mogą rozdrapać i nasilić tradzik. Też jestem za enzymatycznym np. z e-naturalne
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 08:47   #8
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mydło siarkowe tradziku Ci nie wyleczy Zamien je na łagodny żel o neutralnym ph np. ziaja med Kuracja Antybakteryjna albo babydream. Nie wysuszy, nie nasili zmian. Tradzik powinnaś leczyć

Drobnoziarniste mogą rozdrapać i nasilić tradzik. Też jestem za enzymatycznym np. z e-naturalne
Ja tylko dodam. babydream to potworny wysusasz. Wybierz autorko coś łagodnego i naturalnego. Widziałam, że Sylveco ma teraz dwa żele do twarzy z bardzo prostym, łagodnym składem. Ja używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-803926
i też niesamowicie łagodny. Albo mycie glinkami, czego teraz próbuję.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 11:51   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
Ja tylko dodam. babydream to potworny wysusasz. Wybierz autorko coś łagodnego i naturalnego. Widziałam, że Sylveco ma teraz dwa żele do twarzy z bardzo prostym, łagodnym składem. Ja używam tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...#review-803926
i też niesamowicie łagodny. Albo mycie glinkami, czego teraz próbuję.
Wielu dziewczynom służy, bo jest właśnie łagodny i niewysuszający

To, że naturalne o niczym nie przesądza jeszcze Glinki za to mają ogromny potencjał odtłuszczający niestety...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 14:30   #10
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Wielu dziewczynom służy, bo jest właśnie łagodny i niewysuszający

To, że naturalne o niczym nie przesądza jeszcze Glinki za to mają ogromny potencjał odtłuszczający niestety...
naturalne kosmetyki zwykle są lepsze. z wyjątkami. (mam oczywiście na myśli kosmetyki faktycznie naturalne, nie z napisem "naturalny" na opakowaniu).

mówienie, że glinki mają ogromny potencjał odtłuszczający po poleceniu środka z silnym chemicznym detergentem jest zabawne.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:40   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
naturalne kosmetyki zwykle są lepsze. z wyjątkami. (mam oczywiście na myśli kosmetyki faktycznie naturalne, nie z napisem "naturalny" na opakowaniu).

mówienie, że glinki mają ogromny potencjał odtłuszczający po poleceniu środka z silnym chemicznym detergentem jest zabawne.
Zależy dla kogo lepsze. Naturalne kosmetyki częsciej podrażniają i uczulają niż "chemia" z laboratorium.

Patrząc na skład babydream nie powiedziałabym, że ma silnie chemiczne detergenty.Pamiuetaj też ze skład kosmetyku ocenia się całościowo- jedne składniki niwelują ewent. negatywne działanie drugich. Swojego dziecka bym w glince nie myła, ani w kosmetyku eko który ma wiele potencjalnych alergenów. Nie wiem co jest zabawne w tym, chyba mamy znacznie inne poczucie humoru.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 17:35   #12
Tribute_4
Przyczajenie
 
Avatar Tribute_4
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Suche skórki i peeling

Używam Tego Kremu, głównie na noc. A wczoraj kupiłam maść DUAC na trądzik (wydawany na receptę) może będą efekty, bo samymi kosmetykami tego nie wyleczę. Myślę że skłonię się do peelingu enzymatycznego, dzięki za pomoc
Tribute_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 00:39   #13
Zjem_Ci_Buty
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 92
Dot.: Suche skórki i peeling

Metoda niezawodna - smarujesz twarz oliwką w zelu, siedzisz sobie tak jakieś 10 min przed peelingiem, potem peeling kawowy, 2 razy, żeby dobrze zmyć oliwkę + na koniec oczyszczenie żele, mydłem jakiego używasz. Dalej krem nawilżający, nie ma co sie bać mocniejszych, ja teraz uzywam Winter Care Krem Ochronny Zimowy Flos Leku lub Dermika Hialiq 3D. Effaclar K też powinien się dobrze sprawdzić jako nawilżacz. Inaczej zima Cię zeżre
Zjem_Ci_Buty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 20:30   #14
tinanosaur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Suche skórki i peeling

Cytat:
Napisane przez EdizA Pokaż wiadomość
Peeling mechaniczny (tarcie) to najgorsze, co możesz zrobić przy trądziku. Zainteresują się peelingiem enzymatycznym- nakładasz na twarz i czekasz, nie trzesz, a skórek pozbywasz się równie łatwo Jakie podłoże ma Twój trądzik, interesowałaś się tym?
Jakiego kremu używasz? "jakiś tam" nic nie mówi
Popieram peeling enzymatyczny i polecam Olej kokosowy- witamina A i E, antybakteryjny i nawilżający, regenerujący. Mialam ten sam problem a to moje wybawienie. 0 chemii, 0 szkód i dobra cena. Trraz gdy naniose podkład, nie widać NIC, bo nic NIE MA ! <3
tinanosaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.