Algi-wątek zbiorczy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy: Czy na siniaki (kriwaki) skuteczne są algi?
Tak 0 0%
Nie 1 100,00%
Głosujący: 1. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 21:45   #61
nokia5200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Algi

czy mógłby ktoś pomoc dobrać mi odpowiednie kosmetyki aby polepszyć działanie alg? najlepiej na allegro, i od jednego sprzedawcy. bo nie wiem które ampułki dobrać, kremy nawilżające, itp.
z góry dziękuję za pomoc


EDYCJA:
już znalazłam, może mi doradzicie czy to dobry wybór?
krem MAROKAŃSKIE ZŁOTO (bielenda)
peeling (jakiśtam )
serum http://allegro.pl/item438238372_seru...i_az_8_ml.html
algi KOLOIDALNE ZŁOTO http://allegro.pl/item437641075_algi...zki_od_ss.html

zabieg będę robiła pierwszy raz (mamie), więc może ktoś powie mi czy dobrze się do tego zabieram...
najpierw peeling twarzy i szyi, dokładny. następnie nałożenie serum (do tego potrzeba jakiś specjalnych umiejętności?). następnie nakładam algi. po zdjęciu alg smaruję kremem.
coś zmienić?

Edytowane przez nokia5200
Czas edycji: 2008-10-05 o 17:46
nokia5200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 17:48   #62
nokia5200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Algi

proszę o pomoc )
nokia5200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 14:12   #63
pogodynka20
Raczkowanie
 
Avatar pogodynka20
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 348
Dot.: Algi

tez chętnie bym spróbowała czegoś takiego ... ktoś pomoże i powie czy ta kolejność jest dobra??
pogodynka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 01:19   #64
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez nokia5200 Pokaż wiadomość
[I][SIZE=1]

EDYCJA:
już znalazłam, może mi doradzicie czy to dobry wybór?
krem MAROKAŃSKIE ZŁOTO (bielenda)
peeling (jakiśtam )
serum http://allegro.pl/item438238372_seru...i_az_8_ml.html
algi KOLOIDALNE ZŁOTO http://allegro.pl/item437641075_algi...zki_od_ss.html

zabieg będę robiła pierwszy raz (mamie), więc może ktoś powie mi czy dobrze się do tego zabieram...
najpierw peeling twarzy i szyi, dokładny. następnie nałożenie serum (do tego potrzeba jakiś specjalnych umiejętności?). następnie nakładam algi. po zdjęciu alg smaruję kremem.
coś zmienić?
Mam te algi koloidalne złoto. Są bardzo fajne. Ślicznie pachną Jeżeli zabieg będziesz robić mamie to całkiem dobrze to dobrałaś. Ewentualnie polecam agli "czerwone wino" też są super . (a ogólnie najbardziej podobają mi się oliwkowe).Jeżeli chodzi o ampułki fito-fruit to jak dla mnie one ani nie pachną, ani nie działają jakoś nadzwyczaj fajnie. U mnie na miejscu 1 są ampułki z kawiorem


Do nałożenia ampułki nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, ale po wykonaniu peelingu trzeba jeszcze zrobić masaż (a do tego umiejętności już są potrzebne bo z wiadomych przyczyn musi być zrobiony w odpowiednich kierunkach, z odpowiednią szybkością, odpowiednio długo itp.)
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 11:53   #65
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez cala_w_zieleni Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy używanie maseczek algowych, kupowanych na allegro faktycznie wpływa korzystnie na cerę. Przejrzałam kilka takich aukcji i wszędzie pisze, że takie algi stosowane są u kosmetyczek i że taki zabieg kosztuje ok80 zł, natomiast takie algi są sprzedawane o ponad połowę mniej na tych aukcjach. Stąd rodzi się u mnie pytanie czy można je stosować na własną rękę i czy te algi sprzedawane na allegro są całkowicie bezpieczne (są sprzedawane przez firmy zajmujące się kosmetykami profesjonalnymi). Dodam, że skład tych alg jest naprawdę imponujący.
Jeśli chodzi o skutecznośc alg to jest to naprawdę świetna sprawa dla naszej skóry można je stosować nie tylko na twarz a ich zakres działania jest naprawdę bardzo szeroki swietnie nawilżaja dotleniaja rewitalizują poprawiaja koloryt ściągaja pory odżywiają regenerują wszystko zalezy oczywiście od rodzaju jaki wybierzesz generalnie każda alga jest bardzo bogata w cały szereg składników mineralnych i ma właściwości łagodzace nawilżające i antybakteryjne co do miejsca ich zakupu to polecam targi kosmetyczne bądź hurtownie gdyż na allegro sporo osób sprzedaje algi przesypywane z profesjonalnych opakowan do woreczków strunowych i trzeba uważać bo nawet tam gdzie nieraz piszą że przedmiotem zakupu jest pełne profesjonalne opakowanie jak np w przypadku bielendy która ma plastikowe zakręcane 500ml pojemniczki zdarza sie że nieraz te opakowania są otwierane i lekko uszczuplane niestety moje kolezanki już sie na tym przejechały więc radzę uwazać bo mozna kupić produkt niepełnowartościowy i niekoniecznie swieży co do ich stosowania to trzeba poprostu nabrać pewnej wprawy dużo łatwiej nałożyć je komuś niż sobie w gabinetach cena tego zabiegu wynika z wielu rzeczy z reguły zabieg nie kończy sie jedynie na nałożeniu alg i ich zdjęciu jednak w skład takiego zabiegu wchodza jeszcze inne preparaty między innymi ampułki koncentraty czy aktywator do alg w domu mozesz uzyć do tego najzwyklejszej wody mineralnej niegazowanej lub toniku bezalkoholowego czy wody termalnej i bez obaw zabiegiem tym raczej sobie nie zaszkodzisz jest polecany z reguły dla osób w kazdym wieku jednak oczywiście wszystko zależy od rodzaju zastosowanych alg i preparatów dodatkowych które zabiegowi towarzyszą

Cytat:
Napisane przez nokia5200 Pokaż wiadomość
czy mógłby ktoś pomoc dobrać mi odpowiednie kosmetyki aby polepszyć działanie alg? najlepiej na allegro, i od jednego sprzedawcy. bo nie wiem które ampułki dobrać, kremy nawilżające, itp.
z góry dziękuję za pomoc

EDYCJA:
już znalazłam, może mi doradzicie czy to dobry wybór?
krem MAROKAŃSKIE ZŁOTO (bielenda)
peeling (jakiśtam )
serum http://allegro.pl/item438238372_seru...i_az_8_ml.html
algi KOLOIDALNE ZŁOTO http://allegro.pl/item437641075_algi...zki_od_ss.html

zabieg będę robiła pierwszy raz (mamie), więc może ktoś powie mi czy dobrze się do tego zabieram...
najpierw peeling twarzy i szyi, dokładny. następnie nałożenie serum (do tego potrzeba jakiś specjalnych umiejętności?). następnie nakładam algi. po zdjęciu alg smaruję kremem.
coś zmienić?
Fajnie jest łączyć algi tematycznie z pozostałymi preparatami w głównej mierze dla wzmocnienia efektu jaki chcesz tym zabiegiem uzyskać jednak nie stanowi to głównej zasady... możesz preparaty zestawiać w miarę dowolnie ważny jest efekt jaki chcesz uzyskać.... czy ma to być odżywienie i regeneracja czy raczej nawilżenie i dotlenienie a może coś bardziej ujędrniajacego i liftingujacego to o czym powinnaś wiedzieć to z pewnoscia to że nie powinno sie pod algi kłaść ampułek czy serum lub pereł o konsystencji bardzo tłustej mocno olejowej przeznaczonych raczej do masażu ...gdyż alga może po prostu zacząć spływać i niewiele z niej skorzystasz bo składniki algowe moga nie wniknąć w skórę po prostu mogą zostać nie przepuszczone
Jeśli będziesz miała jakiś problem czy pytania co do zabiegu napisz na pewno coś ci doradzę
zestaw który wybrałaś idealnie nadaje sie dla cer dojrzałych a zatem dla mamy doskonały jedynie dałabym pod algi coś mocniejszego np serum kawiorowe lub perły izoflawonowe...
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 12:15   #66
mimisiku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Algi

z allegro nie polecam
mimisiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 12:47   #67
hulya
Raczkowanie
 
Avatar hulya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 199
Dot.: Algi

a gdzie najlepiej taka maske kupic ?
hulya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 12:55   #68
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Zdecydowanie polecam targi kosmetyczne i hurtownie kosmetyczne gdzie można nabyć wiele bardzo wysokiej jakości masek algowych ...jest tez kilka dobrych sprawdzonych miejsc w necie gdzie można nabyć algi np. na stronie sklepu mazidła.com http://mazidla.com/
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:02   #69
cala_w_zieleni
Przyczajenie
 
Avatar cala_w_zieleni
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 23
Dot.: Algi

A jak się stosuje takie algi http://mazidla.com/index.php?page=shop.brows e&category_id=39&option=c om_virtuemart&Itemid=27
cala_w_zieleni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 13:11   #70
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

tam pod opisem alg masz kategorie produktów uzyskanych własnie z alg bądź na ich bazie.... i jak wybierzesz opcję która cię najbardziej interesuje to powinnaś tam znaleźć opis i sposób wykonania cos podobnego znajdziesz jeszcze na stronie http://www.biochemiaurody.com/
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 13:58   #71
cala_w_zieleni
Przyczajenie
 
Avatar cala_w_zieleni
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 23
Dot.: Algi

dzięki edi5555, zaciekawiła mnie maseczka spirulinowa, używał jej ktoś? Jakie są po niej efekty i dla jakich rodzajów skóry jest ona przeznaczona?

cala_w_zieleni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 14:14   #72
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez cala_w_zieleni Pokaż wiadomość
dzięki edi5555, zaciekawiła mnie maseczka spirulinowa, używał jej ktoś? Jakie są po niej efekty i dla jakich rodzajów skóry jest ona przeznaczona?

Bardzo proszę i polecam się jakby co
a co do spiruliny to jest naprawdę bardzo dobra! Bielenda ma taką maskę algową Spirulina przeznaczona jest do zmęczonej niedotlenionej szarej tzw. cery palacza ma właściwości odżywcze, silnie rewitalizujące, detoksykuje skórę... głęboko nawilża, wzmacnia i ujędrnia ponadto redukuje zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia oraz napina i wygładza skórę (lifting)
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 16:45   #73
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Dziewczyny najbliższe targi na których będzie mozna zakupić między innymi algi we wszelkich odmianach odbędą się na expo 2009 w ostatni weekend lutego !!!!!
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 18:00   #74
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Algi

Orientuje się ktoś moze jakie są składy tych ampułek pod maski algowe? Chcę się dowiedzieć co to własciwie jest ponieważ do tej pory zawsze nakładałam algi na oczyszczoną, wypeelingowaną twarz, przemytą tonikiem. Potem tylko spryskuje woda mineralną aby nie zaschły.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 07:17   #75
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez Behemoth666 Pokaż wiadomość
Orientuje się ktoś moze jakie są składy tych ampułek pod maski algowe? Chcę się dowiedzieć co to własciwie jest ponieważ do tej pory zawsze nakładałam algi na oczyszczoną, wypeelingowaną twarz, przemytą tonikiem. Potem tylko spryskuje woda mineralną aby nie zaschły.
Skład jest podobny jak w serum.... pod maski możesz położyć nie tylko ampułki ale także perły lub serum to zwiększa ich działanie i daje lepszą wnikaność w głąb skóry i lepsze rezultaty
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 12:51   #76
fiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 54
Dot.: Algi

Witam.Zastanawiam sie czy moge pod algi zastosowac zamiast serum maski nawilzajacej lub kolagenowej?
fiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 13:18   #77
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez mimisiku Pokaż wiadomość
z allegro nie polecam
A to dlaczego?
Jest tam bardzo dużo bardo dobrych alg takich samych jak w hurtownia, a wiele hurtowni dodatkowo prowadzi sprzedaz na all, więc nie rozumiem dlaczego nie kupować . A co kupowałaś algi u wszystkich i sprzedających i wszystkie były be?
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 23:12   #78
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez fiona Pokaż wiadomość
Witam.Zastanawiam sie czy moge pod algi zastosowac zamiast serum maski nawilzajacej lub kolagenowej?
Jak najbardziej Najpierw nakładasz płat kolagenowy i na to maskę. Algi tworzą na okluzję, przez co efekt będzie zpotęgowany. Potem wszystko razem ściągasz
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 08:19   #79
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
A to dlaczego?
Jest tam bardzo dużo bardo dobrych alg takich samych jak w hurtownia, a wiele hurtowni dodatkowo prowadzi sprzedaz na all, więc nie rozumiem dlaczego nie kupować . A co kupowałaś algi u wszystkich i sprzedających i wszystkie były be?
Oczywiście ze nie wszystkie algi sprzedawane na all sa złe ale trzeba bardzo uwazać od kogo się kupuje bo bardzo dużo alg jest sprzedawanych jako pełnowartościowy produkt a potem okazuja się odsypaną ze zbiorczego opakowania ilością w woreczku strunowym bez instrukcji i daty ważności nieraz w dość opłakanym stanie a opakowania oryginalne te które nie posiadaja zabezpieczeń folii czy specjalnego paska są uszczuplane dlatego ja osobiście nie polecam ich zakupu na all ...lepiej kupować je w hurtowniach lub na targach chyba że istnieje 100% pewność że kupujemy na all u hurtownika lub sprzedajacy został już przez nas dobrze sprawdzony i nas nie zawiódł
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 14:40   #80
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Algi

Ja osobiście kupowałam algi bielendy i na all i w hurtowniach i na targach i wszystkie wyglądały tak samo, tak samo zapakowane i miałam pewność co do jakości produktu.NO ale faktycznie trzeba na all spawdzić wiarygodność sprzedawcy- komentarze, spytać kogoś kto już kupował o jakość towaru i usługi a wtedy raczej nie ryzykujemy nic.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 14:56   #81
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Algi

Ja też kupowałam na all i były identyczne jak te prezentowane na targach. Nie każdy ma możliwość przyjechania na targi czy ma hurtownię w swojej miejscowości. Jeśłi na all jest informacja, że to produkt pełnowartościowy a przyjdzie "odsypka" to zawsze można złożyć reklamację.
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:28   #82
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
Ja osobiście kupowałam algi bielendy i na all i w hurtowniach i na targach i wszystkie wyglądały tak samo, tak samo zapakowane i miałam pewność co do jakości produktu.NO ale faktycznie trzeba na all spawdzić wiarygodność sprzedawcy- komentarze, spytać kogoś kto już kupował o jakość towaru i usługi a wtedy raczej nie ryzykujemy nic.
Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Ja też kupowałam na all i były identyczne jak te prezentowane na targach. Nie każdy ma możliwość przyjechania na targi czy ma hurtownię w swojej miejscowości. Jeśłi na all jest informacja, że to produkt pełnowartościowy a przyjdzie "odsypka" to zawsze można złożyć reklamację.
A ja niestety kupiłam na all i nie były identyczne jak te z hurtowni czy z targów moje koleżanki za to otrzymały algi w woreczkach strunowych i reklamacja na niewiele się zdała bo ta osoba stwierdziła ze sprzedaje właśnie tak i jak się komuś nie podoba to może nie kupować dlatego ja osobiście kupuję algi tylko w hurtowniach i na targach a jak ktoś nie ma możliwości odwiedzenia tych miejsc a nie chce kupować na all to może np. skorzystać ze sklepu internetowego bo wiele hurtowni już takie posiada
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 08:46   #83
margy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: Algi

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o algach - czy są lepsze w działaniu od glinek (czy mniej podrażniają?, czy są delikatniejsze od białej glinki?), czy mają podobne działanie? (glinka biała nawilża, oczyszcza i matowi skórę), jaka powinna być konsystencja, czy nie zapychają, ile trzymać na twarzy?
Czy macie jakiś sposób na ich samodzielne nakładanie (bo z tego co doczytałam to jest z tym problem)?
Jak rozumiem są bezpieczne dla alergików?
Pozdrawiam
margy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:26   #84
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Algi

Algi to wielkie bogactwo cennych dla naszej skóry substancji. Zawierają duże ilości węglowodanów (szczególnie polisacharydów) protein, lipidów, różnego rodzaju mikroelementów i witamin.

Węglowodany
Polisacharydy, czyli wielocukry, stanowią aż do 60% wszystkich substancji czynnych występujących w algach. Część z nich to silnie nawilżające mukopolisacharydy (inaczej glikozoaminoglukany GAG), czyli związki zbudowane z aminocukrów i kwasów uronowych, z których dla naszej skóry najistotniejsze są: kwas hialuronowy i siarczan chondroityny.

Niektóre algi zawierają duże ilości wspomnianego wcześniej kwasu alginowego, który również ma działanie nawilżające i ochronne a także służy do regulowania konsystencji kosmetyków. W kwasy alginowe szczególnie bogate są glony z rodzaju Laminaria (listownica) i Macrocystis (wielkomorszcz)

Niektóre z polisacharydów np. laminaryna i fukoidyna wykazują działanie antykoagulujące (ze względu na obecność grup siarczanowych), stymulują mikrokrążenie krwi i limfy oraz procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Ich obecność w algach poprawia przenikanie makro i mikroelementów przez naskórek. Laminaryna i fukoidyna wykorzystywane są najczęściej w preparatach stosowanych do modelowania ciała, gł. o działaniu antycellulitowym. Duże ilości tych cukrów występują w takich algach jak Fucus Vesiculosus (morszczyn pęcherzykowaty) i Laminaria (listownice).

D-mannitol i sorbitol jedne z rezerwowych substancji odżywczych glonów, związki te stanowią połączenie węglowodanów z alkoholem (tzw. alkohole cukrowe). W odniesieniu do naszej skóry świetnie sprawdzają się w pielęgnacji cer mieszanych i tłustych, gdyż oprócz działania nawilżającego regulują funkcje gruczołów łojowych i są bakteriostatykami. W mannitol szczególnie bogate są glony z rodziny Luminaria, Alaria i Arthrothamnus.

Karageniany czyli mieszanina anionowych polisacharydów, są to naturalne hydrokoloidy (związki, które ulegają w wodzie hydratacji i pęcznieniu tworząc roztwory koloidalne i hydrozole) W odniesieniu do skóry pełnią przede wszystkim funkcję osłonową i ochronną a także świetnie nawilżają. Głównym ich źródłem są glony z rodzin Gigartinaceae, Solieriaceae, Hypneaceae i urcellariaceae. Naturalnym środkiem żelującym jest również agar, występujący w dużych ilościach w wodorostach Euchema i Gracilaria. W kosmetykach głównie wykorzystywany jest jako środek poprawiajacy rozsmarowywalność, zagęszczający i żelujący.

Białka
Białka wystepujące w algach najczęściej mają postać glikoprotein a więc są połączone z węglowodanami. Niezbyt wiele wiemy na ich temat. Jednym z lepiej poznanych białek jest aosaina, białko które występuje naturalnie również w skórze człowieka. Aosaina wykorzystywana jest w preparatach dla cery dojrzałej gdyż chroni elastynę zawartą w naszej skórze (hamuje aktywność elastazy - enzymu rozkładającego elastynę) odpowiadającą między innymi za elastyczność skóry. Aosainę wykorzystuje się również w kosmetykach przeciw rozstępom i ujędrniającym skórę.
Aminokwasy zawarte w białkach alg są niezwykle cenne - wiele z nich to tzw. aminokwasy egzogenne - takie, których nasz organizm nie potrafi wytworzyc samodzielnie. Są one doskonałym składnikiem alg jako pożywienia ale także świetnie działają na skórę - nawilżając ja i chroniąc.

Lipidy
Do najcenniejszych lipidów, jakie możemy odnaleźć w algach należą niewątpliwie nienasycone kwasy tłuszczowe: arachidonowy, eikozapentaenowy, linolowy i rzadko spotykany gamma-linolenowy (GLA). Kwasy te w znacznym stopniu przyczyniają się do odbudowy i ochrony warstwy barierowej naskórka, łagodzą podrażnienia, działają antyalergicznie, przeciwzapalnie. Jednym z bogatszych źródeł kwasu GLA jest Porphyra umbilicatis, czyli szkarłatnica pępkowa. Nienasycone kwasy tłuszczowe świetnie sprawdzają się w kosmetykach dla cer suchych, problematycznych, z zaburzeniami barierowymi, dla cer atopowych.

Jak wiadomo karotenoidy należą do świetnych antyoksydantów, dodatkowo dobrze wpływają na proces keratynizacji naskórka, dobrze sprawdzają się w pielęgnacji suchej ale również przy łojotoku.

Witaminy
Algi to szczególnie bogate źródło witamin - niektóre z witamin występują w nich w znacznie większych ilościach niż najlepsze znane źródła wśród roślin lądowych. Algi są szczególnie bogatym źródłem karotenoidów (czyli źródła witaminy A), niektóre gatunki zawierają czterokrotnie więcej beta-karotenu niż marchew, aczkolwiek ilość karotenu (i innych witamin) w algach zależy w dużym stopniu od warunków życiowych. Wzrasta np. przy zbyt dużym nasłonecznieniu a warunkach optymalnych do życia jest nieco mniejsza. Algi zawierają również witaminy E i C, które nie tylko chronią skórę przed wolnymi rodnikami ale także stymulują procesy metaboliczne w niej zachodzące np. syntezę kolagenu, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zwiększają odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Wysoka zawartość witamin z grupy B (B1, B2, B5, B6, B12) sprawia, że algi świetnie nadają się do pielęgnacji cer łojotokowych, wpływają również na poprawę metabolizmu komórek naskórka.

Mikroelementy
Mikroelementy czyli pierwiastki występujące w śladowych ilościach w naszym organizmie a pełniące w nim wielką rolę, w algach występują w szczególnie dobrze przyswajalnej postaci. Dobrze się wchłaniają w układzie pokarmowym, jak też penetrują warstwę rogową naskórka. W algach odnaleźć można przede wszystkim cynk, miedź, brom, jod, wapń, żelazo, miedź, magnez i mangan a obecność tych składników sprzyja pielęgnacji każdego typu skóry, gdyż normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, pozytywnie oddziałuje na naczynia krwionośne, wpływa na metabolizm komórkowy a tym samym za sprawne funkcjonowanie komórek i ich odpowiednie podziały. Mają swój udział w ochronie skóry przed wolnymi rodnikami, poprawiają funkcjonowanie układu immunologicznego, regulują melanogenezę, poprawiają mikrokrążenie.

Bogactwo alg sprawia, że niezwykle chętnie są stosowane w kosmetyce. Wykorzystuje się je w najróżniejszej postaci: proszku (tzw. alginatu), w postaci mikronizowanej (rozdrobnionej), jako ekstrakty tłuszczowe lub wodne - każdy z tych produktów różni się właściwościami ze względu na nieco odmienny skład. O ile na przykład ekstrakt olejowy zawiera w większym stopniu składniki o charakterze tłuszczowym a więc wolne kwasy tłuszczowe, fosfo- i glikolipidy, witaminy, związki steroidowe, to ekstrakty wodne bogate są w węglowodany, białka (np. metaloproteiny).

Stosuje się zarówno czyste algi jak też łączy z innymi składnikami wzmacniającymi ich działanie. Najlepiej, jeśli są to produkty naturalne np. olejki eteryczne, glinki, ekstrakty roślinne. Algi są jednym z chętniej stosowanych produktów naturalnych w zabiegach kosmetycznych zarówno na twarz jak i na ciało. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć powinno starannie dobierać się rodzaj wykorzystywanych alg, gdyż poszczególne algi różnią się zawartością składników i dzięki temu mają określone działanie.

Pielęgnacja ciała
W przypadku pielęgnacji ciała wykorzystuje się bardziej te algi, które zawierają składniki poprawiające krążenie krwi i limfy, działające detoksyzująco (wychwytywanie wolnych rodników) a także uelastyczniające tkankę skórną (np. poprzez hamowanie elastazy, stymulacje syntezy kolagenu).

Pielęgnacja twarzy
W pielęgnacji skóry twarzy preferowane są składniki wpływające na wzrost nawilżenia, poprawę metabolizmu i regulację różnicowanie się komórek naskórka, hamowanie melanogenezy, normalizowanie funkcji gruczołów łojowych a także ochrona przed wolnymi rodnikami.

Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości alg sprawiają, że dobrze sprawdzają się one w pielęgnacji cer problematycznych, trądzikowych, z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, trądzikiem różowatym.

Dobrodziejstwo alg można wykorzystywać w zaciszu domowym. Z dostępnych na rynku sproszkowanych alg można wykonywać świetne maseczki na twarz, dostosowane do problemu skórnego:

Dla bardziej suchych cer można dodawać przy odrobinę olei naturalnych jak np. olej z wiesiołka czy ogórecznika, olej lniany. Można stosować wszystkie składniki, które sprawdzają się w pielęgnacji cery suchej: nawilżające hydrolaty (które dodajemy do rozrabiania alg zamiast wody), miód, zmiksowanych warzywa, owoce, zioła i olejki eteryczne (które oprócz pozytywnego oddziaływania na skórę zneutralizują specyficzny zapach alg)

Cerom łojotokowym dobrze zrobi dodatek glinki, drożdży, owoce i rośliny o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym jak np. cytryna, oczar, bratek

Cery naczynkowe polubią dodatek czerwonej glinki, lukrecję, kasztanowca, kadzidłowca.

Skład maseczki zależy od naszej fantazji a efekty działania takich produktów są szybkie a co najważniejsze naturalne i bezpieczne dla naszego zdrowia.
__________________
Każda łza uczy nas jakiejś prawdy

Edytowane przez Edi5555
Czas edycji: 2009-04-15 o 18:28
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:29   #85
MaddalenaElena
Przyczajenie
 
Avatar MaddalenaElena
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do MaddalenaElena
Smile Algi na twarz

Witam,

Czy mogłabym prosić o poradę... poszukuję maski z alg (lub innej) do skóry b. wrażliwej, z lekkim trądzikiem. Chciałabym aby maska łagodziła te zmiany, wygładzała i niwelowała lekkie przebarwienia.

Czy ewentualnie mogłaby mi Pani lub któraś z Was polecić jakiś dobry gabinet kosmetyczny w Poznaniu który oferuje zabiegi z alg.

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdeczne,
Magda

Edytowane przez MaddalenaElena
Czas edycji: 2009-05-20 o 12:33
MaddalenaElena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:36   #86
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Algi na twarz

Witam,polecam tą: http://www.allegro.pl/item634540696_...ace_500ml.html

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

lub http://www.allegro.pl/item632639413_...ace_500ml.html
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:51   #87
MaddalenaElena
Przyczajenie
 
Avatar MaddalenaElena
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do MaddalenaElena
Dot.: Algi na twarz

Cytat:
Napisane przez Madusia23 Pokaż wiadomość
Witam,polecam tą: http://www.allegro.pl/item634540696_...ace_500ml.html

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

lub http://www.allegro.pl/item632639413_...ace_500ml.html
Dzięki!! Chyba skuszę się na te rozjaśniające. Pozdrawiam cieplutko.
MaddalenaElena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:49   #88
fiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 54
Dot.: Algi na twarz

Zobacz na allegro algi firmy bielenda maja duzy wybor na pewno znajdziesz dla siebie a sa wydajniejsze lepiej sie rozprowadzaja i sa naprawde dobre.Mialam te z clareny i z bielendy i bielendy wedlug mnie lepsze.
fiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 11:04   #89
MaddalenaElena
Przyczajenie
 
Avatar MaddalenaElena
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do MaddalenaElena
Dot.: Algi na twarz

Cytat:
Napisane przez fiona Pokaż wiadomość
Zobacz na allegro algi firmy bielenda maja duzy wybor na pewno znajdziesz dla siebie a sa wydajniejsze lepiej sie rozprowadzaja i sa naprawde dobre.Mialam te z clareny i z bielendy i bielendy wedlug mnie lepsze.
Witaj, dziękuję. Znalazłam na allegro, faktycznie wybór dosyć duży.
Pozdrawiam
MaddalenaElena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:37   #90
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Question algi maseczki

Witam
mam pytanie-czy któraś z Was stosowała kiedyś maseczki z alg na twarz? Są na allegro do kupienia w marę tanio, ale nie wiem za bardzo jakie wybrac i jak stosować Kiedys bylam na takim zabiegu u kosmetyczki- efekt super, po zaschnięciu zrobiła sie maska, którą potem zdjęła mi w całości . Skóra była super, ale nie pamitam typu maseczki, a może one wszystkie są dobre i nie większego znaczenia jaką zastosować?
Dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-14 13:29:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.