Człowiek zimno - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-10, 15:53   #121
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A gdzie tu widzisz nadinterpretację? Napisałeś, że nie uprawiałbyś seksu z kobietą, która się nie zabezpiecza (czyli nie bierze tabletek, no bo w jaki inny sposób miałaby się zabezpieczyć, no chyba, że spirala albo plastry, ale to też hormony).
No ja akurat traktuję gumkę jako też moje zabezpieczenie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 15:58   #122
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Tak wyglądał cały mój wpis:
No patrz, a ja zupełnie inną wypowiedź miałam na myśli, z której nic nie usunęłam.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No ja akurat traktuję gumkę jako też moje zabezpieczenie.
Tak, tylko później była mowa o hormonalnej.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:05   #123
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak, tylko później była mowa o hormonalnej.
Ale nigdzie chyba galakty nie pisał o tym, że zmusza kogokolwiek do czegokolwiek. Jeśli kobieta zgadza się na seks bez gumki, to dość prawdopodobne jest to, że się zabezpiecza w inny sposób, nie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:22   #124
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale nigdzie chyba galakty nie pisał o tym, że zmusza kogokolwiek do czegokolwiek. Jeśli kobieta zgadza się na seks bez gumki, to dość prawdopodobne jest to, że się zabezpiecza w inny sposób, nie?
Zdziwilabys się ile wierzy w kalendarzyk i że facet w porę wyciągnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:29   #125
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Człowiek zimno

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87408717]Ok, ale pewnie równie wiele nie ma. Dziwi mnie takie demonizowanie tabletek z drugiej strony, to już nie kilkadziesiąt lat temu, kiedy ten wynalazek raczkowal. Juz przecież zaczyna się sugerowanie mi, że na pewno mam jakieś skutki uboczne, tylko o tym nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ciebie dziwi demonizowanie, a mnie dziwi gloryfikowanie. Jestem za KAŻDĄ metodą antykoncepcji, ale należy znać wszystkie plusy i minusy tego na co się decyduje.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:35   #126
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Zdziwilabys się ile wierzy w kalendarzyk i że facet w porę wyciągnie
Wiem, z tym że seks przerywany to się chyba jednak ustala?
Chodziło mi o to, że kobieta nie stosująca antykoncepcji indywidualnej, zgadzająca się na seks bez gumki, się de facto nie zabezpiecza.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:36   #127
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale nigdzie chyba galakty nie pisał o tym, że zmusza kogokolwiek do czegokolwiek. Jeśli kobieta zgadza się na seks bez gumki, to dość prawdopodobne jest to, że się zabezpiecza w inny sposób, nie?
Na miejscu faceta, jeśli byłabym w relacji fwb, to jednak wolałabym używać gumek, nawet jeśli kobieta bierze tabletki
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-10, 16:42   #128
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Na miejscu faceta, jeśli byłabym w relacji fwb, to jednak wolałabym używać gumek, nawet jeśli kobieta bierze tabletki
Jak czytam wątki na Ginekologii na Wizażu, to mam momentami wrażenie, że 3/4 kobiet biorących tabsy uprawia seks w gumce Ale to tak nawiasem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:55   #129
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Szczerze? To ja sama tak reaguję na spóźniony okres czy tam jakieś inne objawy ciąży. Czyli nijak.

Poczekam, zrobię test i tyle, nie ma co się przejmować na zapas.

Jakby mój facet reagował emocjonalnie, to bym uznała, że coś jest z nim nie halo.
Mnie raczej chodzi o jakąś normę społeczną/kulturową. Jeśli ktoś ci coś mówi z reguły z intencją jakiejś zwrotki. Np koleżanka oznajmia że chce coś kupić albo choruje i jakoś tam się odnosisz a nie traktujesz jak powietrze. Takie tam tzw. small talk.

Cytat:
Chyba powinna najpierw się zorientować co się dzieje i informowac go jak sprawa będzie jego dotyczyć
jeśli ona się zamartwia lub cieszy ma prawo powiedzieć o tym jeszcze nim uzyska wyniki lub w ogóle zrobi test.

Cytat:
i informowac go jak sprawa będzie jego dotyczyć
też niekoniecznie, w ten sposób ludzie zmuszeni byliby ignorować tysiące tematów bo nie jesteś przecież dentystą, kardiologiem, mechanikiem samochodowym, aktorką, pośrednikiem nieruchomości.

Ona przecież nie prosiła by niczym wytrawny irydolog potwierdził ciążę lub ją wykluczył.

Cytat:
Kobieta ma się faszerować hormonami abyś mógł się spuścić, bo tak.
przecież nikogo nie zmusza. ma prawo do niechęci do gumek, za logiczne uważam że wówczas kobieta siłą rzeczy ma do wyboru tabsy albo inne npr'y.

Cytat:
X - spóźnia mi się okres
Y - chcesz mleko do kawy?
To jest dla mnie zerowa reakcja.
Autorka napisała, że przyjął do wiadomości, czyli JAKAŚ reakcja była, chciałabym wiedzieć jaka.
dialog, dokladnie:
X- żaneta miała wypadek
Y - ty patrz mikołaj.

qltura.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 16:58   #130
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
dialog, dokladnie:
X- żaneta miała wypadek
Y - ty patrz mikołaj.

qltura.
No, tylko wtedy odpada opcja, że przyjął do wiadomości, bo równie dobrze mógł tego nie usłyszeć, nie? Dlatego tak bardzo mnie ciekawi jak dokładnie ten jego brak reakcji wyglądał.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 17:00   #131
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
przecież nikogo nie zmusza. ma prawo do niechęci do gumek, za logiczne uważam że wówczas kobieta siłą rzeczy ma do wyboru tabsy albo inne npr'y.
Albo innego faceta. Generalnie podejście "bo one takie biedne, źli faceci je zmuszają" bardzo mi nie leży.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-10, 17:06   #132
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zadno demonizowanie.
To nie jest tak, ze współczesne leki hormonalne każdy już toleruje tak samo dobrze.
Miałam styczność z nimi jakieś prawie 30 lat temu i jakiś rok temu i w sumie podobna kicha. Choć teraz nawet gorsza, bo wtedy tylko zaostrzyły to na co miały pomóc, a teraz niby pomogły na co innego, za to dały taki wachlarz skutków ubocznych fizycznych i psychicznych, ze makabra.
OK, pewnie dalej nie wszyscy tolerują, każdy organizm jest inny. Po prostu dziwi mnie uogolnianie, że na pewno każda kobieta zareaguje źle i będzie miała niewiadomo jak straszne skutki uboczne. [1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;87409038] Ciebie dziwi demonizowanie, a mnie dziwi gloryfikowanie. Jestem za KAŻDĄ metodą antykoncepcji, ale należy znać wszystkie plusy i minusy tego na co się decyduje.[/QUOTE]Pisanie zgodnie z własnym doświadczeniem, ze nie ma się efektów ubocznych to żadne gloryfikowanie.
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No, tylko wtedy odpada opcja, że przyjął do wiadomości, bo równie dobrze mógł tego nie usłyszeć, nie? Dlatego tak bardzo mnie ciekawi jak dokładnie ten jego brak reakcji wyglądał.
Ja sobie wyobrażam, że ona mu wysłała wiadomość przez messengera czy innego SMS-a, a ten po prostu nie odpisał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 17:06   #133
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Albo innego faceta. Generalnie podejście "bo one takie biedne, źli faceci je zmuszają" bardzo mi nie leży.
oczywisty oczywizm.
hipokryzja rozczulająca, troliano rzekomo niechętnie zaprasza swoje napalone męzatki do mieszkania, ergo warunek, seks u niej lub gdzieś. ale galaxy to już nie może chcieć bez gumki; no, bo każda kobita to się od razu musi zgadzać.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-12-10 o 17:08
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 17:20   #134
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Człowiek zimno

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87409197]Ja sobie wyobrażam, że ona mu wysłała wiadomość przez messengera czy innego SMS-a, a ten po prostu nie odpisał. [/QUOTE]
No ale co, nie odpisał i przepadł, czy dalej się z nią spotyka nie komentując w żaden sposób tego smsa? I co ona na to? Interesujące.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 17:39   #135
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Człowiek zimno

Ile trzeba mieć w ogóle lat i czasu wolnego, by pisać "okres mi się spóźnia" i tyle w temacie? Kręcenie dramy lub chęć wywołania zainteresowania swoją osobą, jak na moje. Tyle.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 17:59   #136
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
oczywisty oczywizm.
hipokryzja rozczulająca, troliano rzekomo niechętnie zaprasza swoje napalone męzatki do mieszkania, ergo warunek, seks u niej lub gdzieś. ale galaxy to już nie może chcieć bez gumki; no, bo każda kobita to się od razu musi zgadzać.
Że to o mnie?
Nie zapraszam niechętnie. Nie zapraszam w ogóle.
Czujesz różnice między wyrażeniem braku zgody na coś, a zmuszaniem/wymuszaniem na innej osobie zrobienia czegoś wbrew sobie?
Chodzenie na niezobowiazujace seksy przez odpowiedzialnych ludzi wymaga zrobienia sobie kompletu badań pod kątem wener, podzielenia się ich wynikami, zastosowaniem antykoncepcji i NADAL kondoma.
Przestańmy w końcu kłamać że kondom chroni przed chorobami wenerycznymi (wszystkimi). Nie, kondom chroni głównie przed ciaza. I przed np. HIV, o ile nie bawicie się oralnie bez gumy (z gumą nie wiem kto się w to bawi), analnie bez gumy, itd.
Przed wenerą chroni wstrzemięźliwość. A wstrzemięźliwość jest na miejscu w przypadku niepokojących wyników aktualnych badań (z zastrzeżeniem, że co do wyników HIV być w 100% pewni nie możecie ze względu na okres 3 miesiecznego okienka), stąd należy z tego względu użyć koniecznie kondoma, którego właśnie używać nie ma zamiaru galakty.
Dodatkowo, dobrze użyty kondom zapobiega zajściu w ciążę. Oczywiście, kondom może pęknąć, zsunąć się, więc najlepiej używać jeszcze jakiejś dodatkowej formy antykoncepcji, ale ostatnią rzeczą jak należy robić, to wymuszanie na partnerce:
- że zabezpieczać ma się tylko ona,
- że ma brać hormonalne środki anty.
A taki sposób myślenia uprawia galakty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-12-10 o 18:01
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 20:00   #137
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ile trzeba mieć w ogóle lat i czasu wolnego, by pisać "okres mi się spóźnia" i tyle w temacie? Kręcenie dramy lub chęć wywołania zainteresowania swoją osobą, jak na moje. Tyle.
Odnoszę takie samo wrażenie. Ogólnie to nie zdejmuje odpowiedzialności z faceta, ale wciąż jego biedo-reakcja jest dla mnie jakoś bardziej racjonalna niż histeryzowanie nad potencjalną ciążą, kiedy przez trzy tygodnie główna zainteresowana nie zrobiła ogólnodostępnego testu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 21:48   #138
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wyjątkowo obrzydliwe poglądy prezentujesz.
Kobieta ma się faszerować hormonami abyś mógł się spuścić, bo tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo ilu jest takich, że laska ma nie brać tabletek w ogóle bo gościu chce się spuścić. Tylko z drugiej strony ona można używać innych metod antykoncepcji. Również się zgadzam, że jest to obrzydliwa" procedura" i obrzydliwe myślenie.

"no nie bierz tych tabletek bo ja chcę się spuścić" . Wtf?

Osobiście uważam, że zabezpieczanie się powinno wyjść z dwóch stron, ale w sumie jak ustalą w małżeństwie, związku, relacji fwb. Jednak nie można do niczego zmuszać kobiety. Tacy faceci to są zwyczajnie hipokryci, egoiści. A tak zachowuje się galakty skoro takie poglądy podziela bądź reprezentuje.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2019-12-10 o 21:50
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 21:56   #139
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Człowiek zimno

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Albo ilu jest takich, że laska ma nie brać tabletek w ogóle bo gościu chce się spuścić. Tylko z drugiej strony ona można używać innych metod antykoncepcji. Również się zgadzam, że jest to obrzydliwa" procedura" i obrzydliwe myślenie.

"no nie bierz tych tabletek bo ja chcę się spuścić" . Wtf?

Osobiście uważam, że zabezpieczanie się powinno wyjść z dwóch stron, ale w sumie jak ustalą w małżeństwie, związku, relacji fwb. Jednak nie można do niczego zmuszać kobiety. Tacy faceci to są zwyczajnie hipokryci, egoiści. A tak zachowuje się galakty skoro takie poglądy podziela bądź reprezentuje.
Gdybyś przeczytała więcej niż jeden mój post to byś wiedziała o co chodzi. Ale po co, skoro wystarczy odpowiedz na jeden przekłamany i wyjęty z kontekstu żeby kogoś pocisnąć. Eh.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-10, 22:16   #140
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Człowiek zimno

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;87410075]Gdybyś przeczytała więcej niż jeden mój post to byś wiedziała o co chodzi. Ale po co, skoro wystarczy odpowiedz na jeden przekłamany i wyjęty z kontekstu żeby kogoś pocisnąć. Eh.[/QUOTE]Ok, wybacz. Nie taki był mój zamysł, jednak na końcu mej wypowiedzi wyraziłam swoje zdanie, że uważam, iż każdy facet, który zachowuje się jw. przedstawiłam to jest zwykłym egoistą i hipokrytą myślący w łóżku tylko o sobie.

I radzę nie brać wszystkiego mega poważnie, personalnie gdyż to tylko forum.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-10 23:16:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.