Wózki - spacerówka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-23, 19:56   #1
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Question

Spacerówka-parasolka


Mój synek ma prawie półtorej roku i zastanawiam się czy wiosną nie kupić nowego wózka. Teraz mam X-landera x3. Mysle o spacerówce-parasolce żeby była lekka, łatwa w składaniu, zajmowała mało miejsa no i posiadała jakiś bagażnik do tego w niskiej cenie (hehe nie wiem czy czasem nie mam za duzych wymagań). Prosze doradzie jaki wózek kupić? Jak wasze sie sprawdziły? W sumie to tak do końca nie jestem przekonana czy jest sens kupować nowy wózek, niby narazie Młody nie jest w stanie chodzić na zbyt długie spacery na własnych nóżkach. Ale może to sie szybko zmieni ?
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 20:50   #2
Kasiekkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 73
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ja polecam taki wozek,po pierwsze jest wygodny,po drugie jest lekki i po trzecie wszedzie sie zmiesci.A co najwazniejsze dzidzia moze bez problemu zwiedzac swiat!!!
Kasiekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 21:03   #3
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Spacerówka-parasolka

To oczywiście zależy od dziecka - mój syn nie lubiał jeździć w wózku gdy jeszcze nie chodził, a gdy zaczął chodzić to już wcale - wystarczył mu jeden wózek głęboko-spacerowy.

Co do wózków-parasolek to opinie lekarzy-ortopedów o nich nie są najlepsze - ich zalety - mały rozmiar, lekkość - są jednocześnie ich wadami: wózek jest mały w związku z czym dziecko ma po prostu mało miejsca, nie ma swobody, kółka, aby były lekkie są małe i plastikowe - a przez to wózek ciężko się prowadzi (a przecież dziecko jest już cięższe), amotyzacji praktycznie nie ma, najczęściej oparcie jak i siedzisko tych wózków jest też nieusztywniane co jest niekorzystne z punktu widzenia wygody dziecka, a wręcz szkodliwe dla zdrowia.
Dlatego nie poleca sie stosowania takich wózków, a jeśli już to sporadycznie a nie na długie spacery.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 22:01   #4
Madziara.
Raczkowanie
 
Avatar Madziara.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: okolice Żar
Wiadomości: 63
Dot.: Spacerówka-parasolka

Można kupić spacerówkę składaną tak jak parasolka jednak trochę większą.
Kosztuje ona od 300zł ma daszek rególowane oparcie i nawet dodatkową dopinaną osłonkę na nóżki która jest w sam raz idealna na dłuższe zimowe spacery.
Madziara. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:15   #5
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Spacerówka-parasolka

U mnie parasolka się sprawdza. Doskonała na dalsze zakupy składana w samochodzie zajmuje mało miejsca.Chociaż zimą wracam do większego wózka.Parasolke kupiłam z myślą o wakacjach.Polecam Deltim Kazoo jest ładny niedrogi w granicy 300 zł ma zwrotne kółka większe niż tradycyjne parasolki poza tym ładna kolorystyka.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 21:07   #6
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Spacerówka-parasolka

Dzięki za odpowiedzi ... Madziara a ty jaką masz spacerówke ? Głowie chodzi mi o konkretne opine na konkretny wózek
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 21:21   #7
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Spacerówka-parasolka

Marisia sprawdziłam sobie w necie rzeczywiście ładne te spacerówki
Malrelina może wyraziłam się nie do końca jasno nie chodzi mi o to żeby dziecko wozić w wózku cały czas. Do parku gdzie jest plac zabaw idziemy jakies 40 minut. Stasio juz nie chce jeździć w wózku więc idziemy pieszo. Jak sie wybawi w parku i mamy wracac to jest płacz nie chce isć tylko mam go juz nieść na rękach, bo jest po prostu zmęczony. A cięzko mi pchać ten wózek który mam i iść z dzieckiem za rącze bo jest on duzy i ciężki.
Widziałam w sklepach naprawde róże spacerówki od dosłowie 100 zł do 1-2 tyś. A prawde powiedziawszy wszystkie do siebie podobne
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-24, 21:25   #8
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ja wybrałam Graco Aero sport plus. Waży tylko 7 kg i jest dosy głeboka - dziecku wygodnie spac. Prowadzi się naprawdę super i składa jedną ręką.

Pozdrawiam
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 21:41   #9
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Spacerówka-parasolka

agatha C czy ja mogę trochę poza tematem? Pisałaś na początku że miałaś X landera 3x, przymierzam się do kupna takiego wózka (gondola + spacerówka) Czy możesz mi napisać jak się sprawdza?
Prowadzenie? Amortyzatory -czy da się nim bujać? Jak się składa ? No i ogólnie wady zalety itp.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 23:52   #10
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ja co prawada używałam takiego wózka prawie 4 lata temu, ale plecam wózki spacerowe składane. Mój był z daszkiem, odpianym pałąkiem, szelkami, pokrowcem na zimę, miał obszerna kieszeń z tyłu i dość duży bagażnik pd spodem. Koła były z jakiegoś tam specjalnego tworzywa, lekkie ale amortyzowały, miały hamulce Można było składać go praktycznie jedną ręką, był lekki i mieścił się w bagażniku.
Budkę można było odpinać, materiał siedziska, budki i pokrowca można było prac.
Tyle pamiętam.
Kupiliśmy Graco, ale nie pamiętam dokładnie modelu i ceny.

Mały niestety za długo nie chciał w nim jezdzić, aż w końcu powędrwał do rodziny ---> wózek ma się rozumieć
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/

Edytowane przez manolita
Czas edycji: 2006-02-27 o 08:27
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 23:34   #11
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Spacerówka-parasolka

Cytat:
Napisane przez Boz
agatha C czy ja mogę trochę poza tematem? Pisałaś na początku że miałaś X landera 3x, przymierzam się do kupna takiego wózka (gondola + spacerówka) Czy możesz mi napisać jak się sprawdza?
Prowadzenie? Amortyzatory -czy da się nim bujać? Jak się składa ? No i ogólnie wady zalety itp.
Wiesz najgorszy nie jest ale teraz z perspektywy czasu chyba bym kupiła inny. Przede wszystkim lżejszy. Sama takiego wózka nie jesteś w stanie przenieść po schodach. Troche mnie dernerwował system skrętnęj przedniej osi w szczególności zimą, gdy jest duzo śniegu w momencie gdy koła natrafiają na opór to skręcaja się co udrudnia jazde. Poza tym składa się dobrze ale zajmuje dużo miejsca w bagażniku, nie w każdym się mieści więc radze to sprawdzić. Plusy: duże koła, naprawde duzo wejdzie do bagażnika. Gondola łatwo się ściąga no i mozna w jej miejsce zamontować fotelik samochodowy. Rzeczywiście na początku nie zamieniłabym go na inny. Trzeba przyznać że jako spacerówka dziecko ma w nim duzo miejsca, super sprawą jest pokrowiec na nogi i pięciopunktowe pasy. Jeszcze gdyby był lżejszy ...
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 07:03   #12
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Spacerówka-parasolka

Cytat:
Napisane przez manolita
Ja co prawada używałam takiego wózka prawie 4 lata temu, ale plecam wózki spacerowe składane. Mój był z daszkiem, odpianym pałąkiem, szelkami, pokrowcem na zimę, miał obszerna kieszeń z tyłu i dość duży bagażnik pd spodem. Koła były z jakiegoś tam specjalnego tworzywa, lekkie ale amortyzowały, miały hamulce Można było składać go praktycznie jedną ręką, był lekki i mieścił się w bagażniku.
Budkę można było odpinać, materiał siedziska, budki i pokrowca można było prac.
Tyle pamiętam.
Kupiliśmy Graco, ale nie pamiętam dokładnie modelu i ceny.

Mały niestety za długo nie chciał w nim jezdzić, aż w końcu powędrwał do rodziny.
To może był Graco Mirage? Z opisu pasuje .
My mielismy taki, niezwykle wygodny, zwrotny i lekki. Doskonale się składał na płasko, rewelacyjny. Wygodny plastykowy odpinany pałąk, obszerny kosz pod wózkiem, regulowane rączki. Dodatkowo pokrowiec na nózki.
Ale ten Graco zamieniłam na wózek Pro Baby, syn miał już ponad 2 lata, ja byłam w ciąży i chciałam już coś wyjątkowo lekkiego. Graco jest doskonały i lekki, jednakże typowe parasolki są jakieś 2-3 kg lżejsze
Pro Baby jest taki typowy dla tego rodzaju, bez dodatkowych bajerów, dopinałam parasol od słońca, bo jednak wózek nie miał daszka. Ale miał pasy, podnóżek, nie miał kosza i siatę z grabkami, wiaderkami itp wieszałam po prostu na rączkach.
Niemniej jednak na takie dystanse dom-plac zabaw, albo na wyprawy transautobusowe leciuteńka parasolka jest najlepsza i najporęczniejsza, bo składa się przecież w taki słupek / w parasolkę znaczy / i można spokojnie powiesić nawet ją na przegubie ręki, a dłonie mieć nadal dalej wolne.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 08:31   #13
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Spacerówka-parasolka

My mamy Graco trójkołówca (nie pamiętam typu). Dla mnie najważniejsza była waga i koła. Skrętne i małe nie nadają się do chodników po których spaceruję. Dlatego wolałam duże koła. No i kosz bo po drodze zawsze robię zakupy.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:38   #14
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Spacerówka-parasolka

mam do sprzedania parasolke Baby Dreams nie zniszczona z bagażniczkiem na zakupy bardzo pojemnym,wygodna z osłonka na nogi,folia p/deszczową.w kolorze granatowo-niebieskim.moja córcia już wyrosła.Wózek składa sie w kwadrat ,miałam wczesniej zwykła parasolke ale sie rozwaliła ,dlatego kupiłam ta jest stabilnejsza i wygodniejsza do prowadzenia i dla dziecka ma taki mały stoliczek na picie dla dziecka i u góry przy rączce miejsce na butelke i inne rzeczy.Polecam ,mój jest do kupienia!
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:43   #15
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ten wózek o którym pisałam ma wieksze od zwykłej spacerówki koła i dzięki temu lepiej sie prowadzi.Ma szelki wmontowane,składac go można jedną ręką i jest w miare lekki.I co ważne niedrogi.Dziecko moze spać wygodnie ,jest zabudowany ,ale w gorąc można odsłonić.
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 21:11   #16
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Spacerówka-parasolka

Kasia B5 a jaki miałas konkretnie model??
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 19:23   #17
zakwas
Raczkowanie
 
Avatar zakwas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 191
Dot.: Spacerówka-parasolka

Hej . Zastanawiam się nad kupnem:

~Baby Dreams Travel 2006
729.jpg

~Speedy Coneco
SPEEDY_02a.jpg

~Coneco Joker
87050588.jpg

Może któraś z Was ma taki wózek??
Co o nich sądzicie??
__________________
komentarze mile widziane
zakwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:05   #18
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Spacerówka-parasolka

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Kasia B5 a jaki miałas konkretnie model??
nie pamietam dokładnie modelu ,ale na zdjeciu powyżej jest wózek Baby Dreams typowa spacerówka a mój jest bardziej stabilny i wygodniejszy(ciut wiekszy).Jak chcesz to dowiem sie dokładny model,ale nie gwarantuje ,że mi sie to uda.
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:53   #19
zakwas
Raczkowanie
 
Avatar zakwas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 191
Dot.: Spacerówka-parasolka

Podnoszę wątek do góry licząc, że przyłączy się do nas osoba, która pomoże wybrać dobrą spacerówkę.
__________________
komentarze mile widziane
zakwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 23:05   #20
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Jaka najlepsza spacerówka ???

Doświadczone mamuśki możecie poradzić jaka spacerówka jest dobra, bo chcę na lato kupić swojej małej-teraz ma 12 miesięcy, więc w lecie będzie miała półtora roczku.Chodzi mi o praktyczną, lekką przede wszystkim, zwrotną i ładną. Mam co prawda z wózka Adbor, ale coś mi w niej nie pasuje. Pomyśleć, ze jak go kupowałam to tak mi się podobał właśnie ze względu na spacerówkę Teraz widzę, że to nie to.Jest ciężka i do tego tylko 2 regulacje oparcia-bardzo dziwjne, bo jedno praktycznie na leżąco, tylko leciutko podniesione, a druga całkowicie pionowe !!!!

Podobają mi się te spacerówki z obrotowymi przednimi kołami.Hmmm co o nich myślicie ? Ma ktoś je wypróbowane ??

Chodzi mi o to, żeby łatwo się ją składało do bagażnika, była lekka, ładna i wygodna dla dzidzi. Chciałam już kupić parasolkę, ale jednak ona jest dobra raczej dla starszych dzieci i na krótkie dystanse-bo nie jest wygodna.

Macie jakieś typy za którymi mogłabym się rozejrzeć ??
Będę wdzięczna na pomoc, bo już nie chcę się zdawać na swoje oko
Pozdrawiam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 23:16   #21
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Spacerówka-parasolka

No właśnie , ja też szukam dobrej i lekkiej spacerówki, bo mam córcię w podobnym wieku co autorka tego tematu (sama założyłam nie widząc tego ) Mam wózek Adbor, ma duże koła na rzemieniach, ale sama nie jestem w stanie do włożyć do bagażnika, a mąż się wnerwia, bo jest ciężki i postanowiliśmy kupić właśnie coś wygodniejszego.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 00:48   #22
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Spacerówka-parasolka

Hmmm nie wiem co mam sobie mysleć ... spodziewałam się więcej odpowiedzi ... albo tak mało jest mam na naszym forum które mają starsze dzieci, a może po prostu taki wózek nie jest potrzeby ??
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 22:42   #23
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Spacerówka-parasolka

Myślę, że jeszcze nie nastał "sezon na spacerówki" czyli na spacerowanie Myślę, że jak się zrobi cieplej to spacerówki będą na czasie i może ktoś zechce nam coś mądrego podpowiedzieć.
Ostatno widziałam w Auchan spacerówkę bardzo ładną solidną z przednimi obrotowymi kołami, z daszkiem, pałąkiem na kubeczek i inne drobiazgi za 250 zł i jak przegladałam w internecie te drogie Graco, Deltim to musze powiedzić, że chyba dużo płaci się za samą firmę, bo wg mnie ten wózek z Auchan nie odbiegał jakością od tych markowych-był naprawdę solidny.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 23:16   #24
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Spacerówka-parasolka

Hej
My kupiliśmy naszemu małemu spacerówkę-parasolkę Pro-Baby, kosztowała nas ok. 200 zł (chyba 189, ale to było prawie 2 lata temu ) Zależało mi na budce, pałąku, i przede wszystkim na w miarę sztywnym siedzeniu, a nie takim, gdzie dziecko siedzi zgarbione, no i obrotowych kółkach, chociaż w tym wózku musiałam często czyscić, bo gdy dostało sie trochę piachu, to przycinały sie, ale to akurat nie był dla mnie problem. Szkoda tylko, że te spacerówki - parasolki nie mają jednej rączki do prowadzenia, bo te dwa uchwyty trochę mnie denerwowały - nie można było swobodnie prowadzić jedną ręką (a w drugiej na przykład trzymać telefon )
W załączeniu przesyłam zdjęcia, na pierwszym w dniu zakupu wózka - testowanie w domu i tu mały ma ok. rok i dwa m-ce, a na drugim ma 1,5 roku. Naprawdę byłam z tego wózka zadowolona
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 18:42   #25
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ostatnio w wyniku moich szeroko zakrojonych poszukiwań idealnej spacerówki przejrzałam allegro od tej strony i znalazłam kilka ciekawych jak myslę spacerówek-być może warto je przy okazji obejrzeć na żywo. Brałam pod uwagę praktyczność-wielkostopniową regulację zagłówka/oparcia, wygląd zewnetrzny i oczywiście wagę. Załączam zdjęcia. Może coś Wam się spodoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18nb1.jpg (69,5 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2005-MiragePlus_Blkwll_09.jpg (8,3 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 89271200.jpg (49,1 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 90815075.jpg (27,7 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MiragePlusUptownClassic.jpg (47,5 KB, 113 załadowań)
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 00:29   #26
zakwas
Raczkowanie
 
Avatar zakwas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 191
Dot.: Spacerówka-parasolka

Ta z Kubusiem Puchatkiem wygląda nieźle. Jak nazywa się ten model ?
__________________
komentarze mile widziane
zakwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 08:47   #27
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Yolla własnie o takia odpowiedz mi chodziło uwa dotycząca uchwytów bardzo cenna, a mam takie pytanko czy siedzienie się rozkładało (czy jest możliwe żeby dziecko w nim spało) i do kiedy ją używałaś?

Mariola13 dzięki za propozycje ... na mi zrobił wrażenie CitySport (to jak go mozna złożyć i do tego przewiesić przez ramie ) a ty który wybrałas?

zakwas widze że jesteśmy z tego samego miasta
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 13:20   #28
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: Spacerówka-parasolka

Cytat:
Napisane przez agatha_c
Yolla własnie o takia odpowiedz mi chodziło uwa dotycząca uchwytów bardzo cenna, a mam takie pytanko czy siedzienie się rozkładało (czy jest możliwe żeby dziecko w nim spało) i do kiedy ją używałaś?
Ciszę sie, ze chciaż trochę mogę pomóc i już odpowiadam
Siedzenie ma trzy stopnie regulacji i oczywiście rozkłada się do pozycji leżącej, więc mały nie raz spał a do tego ta część od siedzenia, na której opierają sie łydki też się podnosi, wiec nóżki nie zwisały bezwładnie Na pierwszym zdjęciu, tym w domu, to akurat widać.
Ostatnio używałam tego wózka latem ubiegłego roku, bo potem nie było takiej potrzeby, a i latem też nie zawsze chciał w nim siedzieć, wolał spacerować Jeżeli będzie taka potrzeba i oczywiście chęć ze strony młodego do siedzenia w wózku, to myślę, ze i w tym roku nam posłuży Ostatnio parę razy, jak wracaliśmy z przedszkola na piechotę, a mamyy dość daleko, to pod koniec drogi musiałam go nieść, bo nóżki bolały

Cytat:
Napisane przez agatha_c
na mi zrobił wrażenie CitySport (to jak go mozna złożyć i do tego przewiesić przez ramie )
Ja też na początku planowałam zakup City Sport, ale zrezygnowałam, bo okazał się małym wózkiem. Owszem jest lekki (aluminiowe ramy), a waga z tego co pamiętam 5 kg, to oczywiście zaleta, ale jak małego włożyłam do tej spacerówki, to okazało się, że długo nam nie posłuży. Pamiętam, że mała była odległość pałąka od siedzenia, przez co ciężko było tam małego włożyć i wyjąć, bo dodatkowo pałąk się nie odpinał. Budka też okazało się, że jest za nisko.
Tak mi się jeszcze przypomniało, że w tej naszej spacerówce ProBaby odpina się budka i pałąk i oczywiście można to zdemontować Aha, ma jeszcze koszyk na zakupy i zmieści się tam aż 1 kg jabłek Waga całej spacerówki, to coś ok. 7,5 kg

Pamiętam, że mieliśmy w też na uwadze Baby Dreams model Travel, ale jak zobaczyłam, jak kiwa się na boki, tak jakby nie trzymał się na złączach, to odpadł w przedbiegach Może to był akurat felerny model, ale tylko jedna sztuka była w sklepie i nie można było porównać. Teraz widziałam na stronie Baby Dreams, że mają nowe modele, nawet takie z jedną rączką, więc może poszukaj w sklepach i sprawdź, czy się nadają
Aha, z takich modeli z jedna rączką składanych jak parasolka, do tego z budką i pałąkiem to jest Bebe Confort Allegro Plus, ale to już jest cenowo wyżej, bo Bebe Confort Allegro, która jest bez budki i pałaka kosztuje prawie 300 zł http://www.patiimaks.pl/oferta.php?gr=BEB&sgr=woz
Przymierzaliśmy sie też do spacerówki Tako, podobnej do modelu WD7 http://www.tako.czest.pl/pl/index.htm , ale była za ciężka i nie tak poręczna jak ProBaby - podnosiłam wózek razem z dzieckiem, biorąc pod uwagę np fakt, jak byłoby dobrze i w miarę wygodnie wsiaść do autobusu - oczywiście bez składania wózka i trzymania dziecka na rękach, bo to już dla mnie wyczyn niesamowity, pilnować dziecka i wózka oddzielnie

Oczywiście opisałam tu swoje wrażenie sprzed prawie dwóch lat, więc i waga i rodzaj, a tymbardziej estetyka wykonania wózków (patrz: Baby dreams ) mogła się trochę zmienić A i tak na zakupy lepiej zabrać pasażera takiegoż pojazdu i wtedy się okaże (mój w babydreamsie wył )

Pozdrówka i udanych zakupów

Zakwas Ty już wiesz za co
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:20   #29
zakwas
Raczkowanie
 
Avatar zakwas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 191
Dot.: Spacerówka-parasolka

zakwas widze że jesteśmy z tego samego miasta [/quote

Gliwice górą ...

Widziałam duży wybór wózków w Świecie Dziecka na Pl. Inwalidów w Gliwicach i jest też duży sklep w Zabrzu niedaleko Politechniki - chyba tam dokonam zakupów.
__________________
komentarze mile widziane
zakwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:21   #30
zakwas
Raczkowanie
 
Avatar zakwas
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 191
Smile Dot.: Spacerówka-parasolka

Yolla twoje wskazówki są cenne, dzięki za rady .
__________________
komentarze mile widziane
zakwas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 14:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.