Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 14:01   #181
sabina3zk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Witam,

mam takie nietypowe pytanie - na allegro są foteliki maxi cosi cabrio fix za 379zł, ale bez paragonu i tym samym bez gwarancji.... Mozliwy jest jedynie zwrot w ciągu 14 dni. Czy korzystał ktoś z Was z gwarancji na foteliku? Jest ona w ogóle potrzebna?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
sabina3zk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:55   #182
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja mam Maxi Cosi Tobie od roku i z gwarancji nie korzystałam, jednak chyba nie kupiła bym bez gwarancji. Brak pewności, czy fotelik jest nowy czy tylko tapicerka, brak gwarancji bezpieczeństwa dziecka.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 15:17   #183
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

w tej grupie wagowej bardzo polecam concord lift core, cenowo podobnie, lepszy wynik adac, niemiecka produkcja, ogolnie ma bardzo duzo plusow
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:29   #184
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Czy często korzystacie z możliwości mocowania fotelika na stelażu wózka? Do mojego wybranego wózka pasuje tylko fotelik z zestawu, a chciałam kupić taki z przebytymi testami. Moje dziecko urodzi się zimą, więc przez pierwsze 3-4 miesiące spacery w gondoli i blisko domu, wyjazdy do lekarza i rodziny - raczej bez wózka.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:47   #185
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja nie miałam możliwości montowania fotelika na stelaż i nie ubolewam nad tym. Wolałam fotelik z testami niż montowany.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:15   #186
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

ja mialam maxi cosi cabrio (czyli najbezpieczniejszy) i opcje montowania do wózka..

jedno nie wyklucza drugiego.. napewno wózki quinny i x-landery mają adaptery do tych fotelików..

ale nie jest to jakiś priorytet(montowanie do wózka).. ale sie przydaje
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 06:27   #187
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

bezpieczny fotelik, to taki, który umożliwia przewożenie dziecka TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY. Żaden fotelik, który przewozi takie maluchy przodem, nie daje im szans na przeżycie w momencie uderzenia przodem z prędkością wyższą niż 30 km/h. Zwyczajnie dlatego, że dzieci mają proporcjonalnie dużą główkę w stosunku do szyi i mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie głowy - nie muszę tłumaczyć, co się dzieje podczas wypadku, prawda...?
Pisałem jakiś czas wyżej - w Skandynawii istnieje obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do IV roku życia i śmiertelność dzieci w wypadkach jest tam najmniejsza na świecie, m.in. z w/w powodów kupiliśmy dla naszych dzieci Britaxa Boulevarda i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni Nasze dzieci zresztą także!
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 07:48   #188
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez yorey Pokaż wiadomość
bezpieczny fotelik, to taki, który umożliwia przewożenie dziecka TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY. Żaden fotelik, który przewozi takie maluchy przodem, nie daje im szans na przeżycie w momencie uderzenia przodem z prędkością wyższą niż 30 km/h. Zwyczajnie dlatego, że dzieci mają proporcjonalnie dużą główkę w stosunku do szyi i mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie głowy - nie muszę tłumaczyć, co się dzieje podczas wypadku, prawda...?
Pisałem jakiś czas wyżej - w Skandynawii istnieje obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy do IV roku życia i śmiertelność dzieci w wypadkach jest tam najmniejsza na świecie, m.in. z w/w powodów kupiliśmy dla naszych dzieci Britaxa Boulevarda i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni Nasze dzieci zresztą także!
Nie rozumiem twojego tonu wypowiedzi. Co do bezpieczeństwa to owszem, zgadzam się że te tyłęm do kierunku jazdy są najbezpieczniejsze i dlatego te z pierwszego przedzialu takie są, ale nie zgadzam się z tym, że fotelik przodem do kierunku jazdy nie daje szans na przezycie dziecku. Owszem, daje, bo starsze dzieci mają już inną budowę anatomiczną. Proszę, abyś nie wprowadzał(a) niepotrzebnej paniki ok?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 10:59   #189
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Hmm.. sądziłem, że dziewczyny szukają faktycznie bezpiecznych fotelików dla małych dzieci (tj. takich do czwartego roku życia), a dla takich rzeczy naprawdę bezpieczne są foteliki, w których dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy - rozumiem, że w tym się zgadzamy, prawda?

Owszem, masz rację, dla starszych dzieci nie ma sensu stosowania takiego fotelika, ponieważ ich budowa ciała jest proporcjonalnie taka, jak dorosłego, idąc dalej tym tropem - w pewnym momencie w ogóle nie ma sensu stosowanie fotelika
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 12:30   #190
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez yorey Pokaż wiadomość
Hmm.. sądziłem, że dziewczyny szukają faktycznie bezpiecznych fotelików dla małych dzieci (tj. takich do czwartego roku życia), a dla takich rzeczy naprawdę bezpieczne są foteliki, w których dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy - rozumiem, że w tym się zgadzamy, prawda?

Owszem, masz rację, dla starszych dzieci nie ma sensu stosowania takiego fotelika, ponieważ ich budowa ciała jest proporcjonalnie taka, jak dorosłego, idąc dalej tym tropem - w pewnym momencie w ogóle nie ma sensu stosowanie fotelika
Czy ja gdziekolwiek napisałam, że nie ma sensu stosowania fotelika tyłem do kierunku jazdy? Proszę o przeczytanie jeszcze raz mojej wypowiedzi i nie wkładanie w moje usta słów, któyrych nie wypowiedziałam.
A wypowiedź, że dziecko w foteliku przodem do kierunku jazdy nie ma szans przy zderzeniu 30km/h jest nieprawdziwe i tego dotyczyła moja wypowiedź. Poza tym sposobu wypowiadania się - wprowadzania paniki.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 12:40   #191
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Nie bardzo rozumiem, gdzie miałem cokolwiek wkładać do Twoich ust? Postanowiłem jedynie zaznaczyć, gdzie się zgadzamy, a gdzie mamy różne zdania.

Pozwól, że wytłumaczę - dziecko jest przytwierdzone do fotelika za pomocą pasów, prawda? W momencie uderzenia przodem - tułów dziecka pozostaje przy foteliku, zaś jego główka (niczym przecież nie podparta) leci do przodu, dlatego mimo niewielkiej prędkości zderzenia, dziecko nie jest w stanie przeżyć takiego wypadku. Dlatego właśnie na północ od nas, dzieci do czwartego roku życia zobowiązane są jeździć tyłem do kierunku jazdy. Tylko to miałem na myśli - jeśli chcesz by Twoje dziecko było naprawdę bezpieczne - woź je tyłem do kierunku jazdy, jeśli odpuszczasz tę kwestię, to wszystkie inne są zdecydowanie mniej istotne.

Inna rzecz, że jak szukaliśmy fotelika to okazało się, że w naszych sklepach są bodaj 3 modele spełniające to kryterium, przy tym piekielnie drogie, stąd kupiłem fotelik w Stanach.
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 13:10   #192
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez yorey Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem, gdzie miałem cokolwiek wkładać do Twoich ust? Postanowiłem jedynie zaznaczyć, gdzie się zgadzamy, a gdzie mamy różne zdania.

Pozwól, że wytłumaczę - dziecko jest przytwierdzone do fotelika za pomocą pasów, prawda? W momencie uderzenia przodem - tułów dziecka pozostaje przy foteliku, zaś jego główka (niczym przecież nie podparta) leci do przodu, dlatego mimo niewielkiej prędkości zderzenia, dziecko nie jest w stanie przeżyć takiego wypadku. Dlatego właśnie na północ od nas, dzieci do czwartego roku życia zobowiązane są jeździć tyłem do kierunku jazdy. Tylko to miałem na myśli - jeśli chcesz by Twoje dziecko było naprawdę bezpieczne - woź je tyłem do kierunku jazdy, jeśli odpuszczasz tę kwestię, to wszystkie inne są zdecydowanie mniej istotne.

Inna rzecz, że jak szukaliśmy fotelika to okazało się, że w naszych sklepach są bodaj 3 modele spełniające to kryterium, przy tym piekielnie drogie, stąd kupiłem fotelik w Stanach.
Wkładajałeś słowa do moich ust pisząc: "Owszem, masz rację, dla starszych dzieci nie ma sensu stosowania takiego fotelika". Gdzie niby ja coś takiego napisałam.

A co do tego, że twierdzisz że dziecko nie ma szans na przeżycie takiego zderzenia to się zdziwisz, ale znam dziecko (nawet dwójkę), które przeżyły przy nawet szybszej jeździe. Czy to jedyna taka sytuacja? Wątpię....
Poza tym wielką rolę odgrywa przy fotelikach nie tylko fakt przypięcia pasami, ale również choćby kąt nachylenia fotelika, rodzaj zagłówka, a nawet i tkanina z której wykonane jest obicie. Także stwierdzenie, że dziecko w foteliku przodem do kierunku jazdy nie ma szans jest po prostu kłamstwem.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:15   #193
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Szanowna Passionfrit - łaskawa byłaś napisać - cytuję: Owszem, daje, bo starsze dzieci mają już inną budowę anatomiczną - w kontekście szans przeżycia dziecka w foteliku mocowanym przodem do kierunku jazdy przy uderzeniu przodem.

Ponadto - zarzucasz mi kłamstwo - mam wrażenie - bez jakichkolwiek podstaw - tymczasem podaję Ci rzeczowe argumenty - vide: przepisy regulujące tą kwestię w krajach, w któych faktycznie dba się o bezpieczeństwo, wreszcie - poczytaj sobie ten materiał: http://fotelik.info/pl/news/od_kiedy...eliku,105.html ; zerknij jeszcze tutaj: http://carfocus.pl/news,2539,dziecko-w-foteliku.html ; miłej lektury!
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 18:25   #194
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez yorey Pokaż wiadomość
Szanowna Passionfrit - łaskawa byłaś napisać - cytuję: Owszem, daje, bo starsze dzieci mają już inną budowę anatomiczną - w kontekście szans przeżycia dziecka w foteliku mocowanym przodem do kierunku jazdy przy uderzeniu przodem.

Ponadto - zarzucasz mi kłamstwo - mam wrażenie - bez jakichkolwiek podstaw - tymczasem podaję Ci rzeczowe argumenty - vide: przepisy regulujące tą kwestię w krajach, w któych faktycznie dba się o bezpieczeństwo, wreszcie - poczytaj sobie ten materiał: http://fotelik.info/pl/news/od_kiedy...eliku,105.html ; zerknij jeszcze tutaj: http://carfocus.pl/news,2539,dziecko-w-foteliku.html ; miłej lektury!
1. Nadal nie wiem gdzie napisałam, że "dla starszych dzieci nie ma sensu stosowania takiego fotelika". Proszę, pokaż mi to, a nie pisz o kontekstach i nie cytuj zdań na inny temat. Napisz DOKŁADNIE, gdzie napisałam o BRAKU SENSU STOSOWANIA FOTELIKA TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY.
2.W żadnym z artykułów, które przytoczyłeś brak jakiejkolwiek informacji o tym, że "Żaden fotelik, który przewozi takie maluchy przodem, nie daje im szans na przeżycie w momencie uderzenia przodem z prędkością wyższą niż 30 km/h.". Pokaż mi proszę, gdzie jest to napisane.
Jest to kłamstwo, a ja sama znam dwójkę dzieci (w tym niespełna roczne), które przeżyły zderzenia czołowe przy dużo większej prędkości niż 30km/h. Także pisanie o braku szans jest kłamstwem.
3. Czy ja gdzieś pisałam, że foteliki przodem do kierunku jazdy są lepsze, bezpieczniejsze? Nie, każdy kto choć trochę poczyta na ten temat wie, że bezpieczniejszy jest fotelik tyłem do kierunku jazdy niemniej jednak pisanie, że (tu zacytują ponownie) "Żaden fotelik, który przewozi takie maluchy przodem, nie daje im szans na przeżycie w momencie uderzenia przodem z prędkością wyższą niż 30 km/h." jest kłamstwem!

Zanim odniesiesz się do ojej wypowiedzi proszę o przeczytanie dwa, trzy albo i więcej razy aż do pełnego zrozumienia.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:16   #195
karolina789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja ogólnie polecam fotelik RECARO jestem bardzo zadowolna z modelu Young Sport jest praktyczny bo od 9 kg do końca więc raz a porządnie ,tapicerke śmiało można wyprać .. A jeżeli chodzi o sklep to www.maluszeksklep.istore.pl miła obsługa i potrafią doradzić . Jestem bardzo zadowolona pozdrawiam
karolina789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 20:51   #196
ninka_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Witajcie,

Ja mam z mężem również w tej kwestii ciężki dylemat. Chcielibyśmy kupić coś dobrego, a na rynku jest tego tyle, że hohoho...
Ostatnio znalazłam taki wózek:
http://www.sklepdzieci.com/fotelikok...6kg-p-133.html

Czytałam, że jest calkiem niezły, czy polecacie coś innego ? Czy to może być ?
ninka_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 03:11   #197
marlena72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Nie znam się na fotelikach, ale moja siostra znalazła na facebooku stronę BezpiecznyMalyPasazer
Można tam znaleźć trochę porad i podyskutować z ludźmi
marlena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:53   #198
karliko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 105
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Molanka Pokaż wiadomość
Hejka, my też oglądaliśmy wczoraj foteliki Recaro i zastanawiam się, czy by nie zainwestować już tak trochę na przyszłość... Bo wiecie, teraz w tym sklepie są promocje na wybrane modele i może dobrym pomysłem byłoby kupienie już modelu wyższego, do którego przecież dziecko i tak w końcu podrośnie... Co myślicie o takim rozwiązaniu? Dobrze myślę, czy może lepiej nie ryzykować żeby potem nie okazało się, że fotelik nie pasuje do gabarytów??
To jest tak, że foteliki są podzielone na kategorie wagowe. Tutaj masz podziałkę, po lewej stronie: Kategorie Wagowe Fotelików - jeśli chcesz zapewnić dziecku jak największe bezpieczeństwo, to zamiast kupować fotelika na szeroki zakres wagowy ( np. 9-36 KG ) kup taki od 9-18, a potem od 15-36 kg. W ten sposób fotelik będzie najlepiej dopasowany do dziecka, i zapewni mu największe bezpieczeństwo.
karliko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:14   #199
Lisanka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Zapytam tak poza tematem; o co chodzi w tej kategorii isofix foteliki samochodowe? Bo tam jak oglądam niektóre modele to jedne są na tej specjalnej podkładce, a inne nie. To jak to w końcu montować, mam coś jeszcze do tego kupować czy sam fotelik wystarczy?
Lisanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 13:03   #200
piwcior
Raczkowanie
 
Avatar piwcior
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 85
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Lisanka Pokaż wiadomość
Zapytam tak poza tematem; o co chodzi w tej kategorii isofix foteliki samochodowe? Bo tam jak oglądam niektóre modele to jedne są na tej specjalnej podkładce, a inne nie. To jak to w końcu montować, mam coś jeszcze do tego kupować czy sam fotelik wystarczy?
To zależy od fotelika. Takie w przedziale 0-13 są kupowane osobno i do nich trzeba dokupić bazę. Te z wyższych przedziałów (np: 9-18) to różnie. Niektóre mają wbudowaną na stałe platformę, a do innych trzeba dokupić bazę.
__________________
Wymiana próbek minerałów:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=347781
piwcior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:17   #201
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

My mamy Besafe Izi Combi X1 - montowany tylem do kierunku jazdy z mozliwoscia zamontowania rowniez przodem do kierunku jazdy.
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:51   #202
xxNiuniaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxNiuniaxx
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

co do wyboru fotelika, cóż... poświęciłam mnóstwo czasu na znalezienie najbezpieczniejszego fotelika dla dziecka, zarówno w kategorii 0-13 jak i 9-18...
Wybór padł na maxi cosi cabriofix+ baza isofix... pech chciał że mieliśmy wypadek z dzieckiem, uderzenie boczne... fotelik z isofixem nie drgnął... lekarz pierwsze co zapytał czy był isofix czy samo przypięcie pasami... Małej nic się nie stało.
Domyślacie się, że po takim przeżyciu wybór kolejnego fotelika to rzecz najważniejsza, bez względu na cenę...
Wstępnie wybraliśmy maxi cosi priori fix. Proszę o opinie osób które takowy użytkują
__________________
Laura jest już z nami
xxNiuniaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 15:29   #203
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez xxNiuniaxx Pokaż wiadomość
co do wyboru fotelika, cóż... poświęciłam mnóstwo czasu na znalezienie najbezpieczniejszego fotelika dla dziecka, zarówno w kategorii 0-13 jak i 9-18...
Wybór padł na maxi cosi cabriofix+ baza isofix... pech chciał że mieliśmy wypadek z dzieckiem, uderzenie boczne... fotelik z isofixem nie drgnął... lekarz pierwsze co zapytał czy był isofix czy samo przypięcie pasami... Małej nic się nie stało.
Domyślacie się, że po takim przeżyciu wybór kolejnego fotelika to rzecz najważniejsza, bez względu na cenę...
Wstępnie wybraliśmy maxi cosi priori fix. Proszę o opinie osób które takowy użytkują

moja córka tez jeździła w cabriofix teraz od półtora roku roku jeździ w mc priori fix.. fotelik sprawuje się bez zarzutu..

ale niebawem czeka nas przesiadka do większego podejrzewam ze również coś z gamy maxi cosi
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 18:48   #204
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
moja córka tez jeździła w cabriofix teraz od półtora roku roku jeździ w mc priori fix.. fotelik sprawuje się bez zarzutu..

ale niebawem czeka nas przesiadka do większego podejrzewam ze również coś z gamy maxi cosi
My rowniez wozimy nasze dzieci w MC.
Corka od urodzenia do ok 11 mcy jezdziła w Cabrifix. Potem do 3,5 lat w Priorifix, obecnie przesiadła sie do MC Rodi Air Protect. Mlodszy syn, odziedziczyl Priori po siostrze
Bezpieczenstwo jest na pierwszyym miejscu. Oprocz tego MC charakteryzuje wygoda, dobre wykonanie i porzadne tapicerki. Dla mnie dobry fotelik to podstawa
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 17:21   #205
Lisanka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Witajcie, przeglądałam ostatnio foteliki Ramatti i zaciekawiło mnie dlaczego nie posiadają ocen w testach adac? Nie były sprawdzane w testach zderzeniowych czy po prostu producent testował je w innej firmie? Jak to jest z dopuszczeniem ich do użytku?
Lisanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:20   #206
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Lisanka Pokaż wiadomość
Witajcie, przeglądałam ostatnio foteliki Ramatti i zaciekawiło mnie dlaczego nie posiadają ocen w testach adac? Nie były sprawdzane w testach zderzeniowych czy po prostu producent testował je w innej firmie? Jak to jest z dopuszczeniem ich do użytku?
Mają certyfikaty, więc są do użytku dopuszczone.

A do testów można swój produkt oddać. I albo się liczy na to, że wyjdzie dobrze (lub też się to wie), albo wręcz przeciwnie, a wtedy lepiej nie dawać... A ludź za odpowiednią kwotę, po odpowiedniej reklamie i tak kupi. A jak jeszcze będzie fajny design to w ogóle.

A tak generalnie to Adac kupuje w sklepie foteliki, które testuje. Tzw. wybór losowy, najsensowniejszy do testów. A wybiera modele polecane przez jakieś organizacje konsumentów i kluby samochodowe - które z Adac współpracują.
Ci konsumenci z tych organizacji i klubów testują je wstępnie i te które spełniają jakieś tam wstępne normy przekazują do testów Adac.


---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
My rowniez wozimy nasze dzieci w MC.
Corka od urodzenia do ok 11 mcy jezdziła w Cabrifix. Potem do 3,5 lat w Priorifix, obecnie przesiadła sie do MC Rodi Air Protect. Mlodszy syn, odziedziczyl Priori po siostrze
Bezpieczenstwo jest na pierwszyym miejscu. Oprocz tego MC charakteryzuje wygoda, dobre wykonanie i porzadne tapicerki. Dla mnie dobry fotelik to podstawa
My też najpierw jeździliśmy w Maxi Cori Cabrio Fix, a teraz w Priori.
Oba fajne, ale mam wrażenie, że Cabrio Fix był lepiej wykonany. W Priori trochę mnie rażą te wszystkie bufki i marszczenia. No i materiał gorszej jakości.

Ale młody nie narzeka. Siedzi jak król.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2011-02-15 o 08:27
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:01   #207
madziulka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Koleżanka poleciła mi profil na fejsie - bezpieczny maly pasażer. Tam jest naprawdę mnóstwo informacji o tym jak przewozic dzieci. Polecam, świetna lektura
madziulka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:43   #208
marcin_tata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

podziele się z wami bardzo udanym zakupem fotelik kinderkraft ,
naprawde udany produkt, jakość i wygoda dla dziecka 10/10. no i cena całkiem przyzwoita, polecam tez krzesełka do karmienia tej firmy.
duzo czasu spedziłem nad wyborem fotelika i kinderkraft shell to jest dla maluchow od 9 do 25 kg. teraz czeka mnie zakup łóżeczka
marcin_tata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:46   #209
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Niezależnie od firmy i zapewnien producenta ja stawiam na bezpieczeństwo - sprawdzałam testy na fotelik.pl. Kupiłam maxi cosi cabrio (dokupię jeszcze bazę). Fotelik był używany, zapłaciłam za niego tyle, co za jakiś chiński noname, a wygląda jak nowy i mam pewność, ze mały będzie bezpieczny.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 20:09   #210
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

ela, a masz pewność że fotelik bezwypadkowy? Że nie używało go wiele dzieci, że nie woził nikt go nie wpiętego w samochodzie i nie walał się po bagażniku?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 14:47:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.