Czy feminizm jest nadal potrzebny? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 13:30   #151
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Prawo aborcyjne to jedyna rzecz, w której popieram feministki (chociaż bardziej mam tutaj na myśli wszystkie kobiety, bo dla feministek to po prostu kolejne narzędzie do szerzenia bredni o toksycznych męskościach i opresyjnych patriarchatach). Serio nie rozumiem jak można chcieć zarządzać czyimś ciałem, wbrew czyjejś woli. I to w XXI wieku, w samym centrum Europy, z wiedzą naukową na temat płodów, jaką dysponujemy. Chore.

Kiedy Polska stanie się pod tym względem normalna, to cały ruch będzie już tutaj całkowicie zbędny.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:35   #152
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Prawo aborcyjne to jedyna rzecz, w której popieram feministki (chociaż bardziej mam tutaj na myśli wszystkie kobiety, bo dla feministek to po prostu kolejne narzędzie do szerzenia bredni o toksycznych męskościach i opresyjnych patriarchatach). Serio nie rozumiem jak można chcieć zarządzać czyimś ciałem, wbrew czyjejś woli. I to w XXI wieku, w samym centrum Europy, z wiedzą naukową na temat płodów, jaką dysponujemy. Chore.

Poza tym rozumiem, ktoś sobie może uważać, że płód to człowiek, ok. Nikt nigdy nie będzie w stanie udowodnić od kiedy człowiek się zaczyna, bo to kwestia semantyki raczej. Ale ja nie nakazuję robić aborcji. A anty-choice nakazują innym rodzić i dosłownie wciskają swoje niemożliwe do udowodnienia poglądy innym do macicy. A jak już dziecko się urodzi to żadnego z nich nie obchodzi, co się z nim stanie. Chore, wręcz trzeba być psychopatą.

No i - absurdalne, ale osobiście jestem pewna, że gdyby to mężczyźni nagle zaczęli się rodzić z macicami i zachodzić w ciążę to aborcja natychmiast zostałaby całkowicie zalegalizowana, na całym świecie.

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-07-10 o 13:36
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:41   #153
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86980771]Odróżniasz w pełni wykształcony, zdolny do życia poza łonem kobiety organizm od płodu czy zarodka, który bardziej przypomina jaszczurkę niż ludzkie dziecko i żyje tylko dzięki przebywaniu w innym organizmie?
Nie? Cóż, sam sobie wystawiasz świadectwo.


Nie no, jasne, niech cały świat zakaże aborcji, wtedy kobiety będą ją robić nielegalnie i umierać jak muchy z powodu powikłań A z tych, które zdecydują się urodzić ciekawe, ile dzieci będzie kochanych, a ile porzuconych.
Poczytaj sobie "Piekło kobiet" Boya-Żeleńskiego. A nie, czekaj, założę się, że i tak tego nie zrobisz.

Oczywiście nie odpowiesz na argument, że w krajach, które zalegalizowały aborcję kobiety nie latają na aborcję jak po cukierki. Wiem, za trudne dla ciebie.[/QUOTE]

Nie wszyscy ludzie są zdolni do samodzielnej egzystencji, to przecież oczywiste, czy ich też należy bez pytania o zgodę usunąć z tego świata? Jeżeli jakaś kobieta na skutek swojego niedbalstwa zaszła w ciąże i zamiast jak cywilizowany człowiek dać temu dziecku żyć wolała dla własnej wygody iść na zabieg do szemranego typka po czym zmarła to pretensje może mieć - zza grobu - jedynie do siebie. Dojrzali ludzie ponoszą konsekwencję swoich wyborów. Nie można pozwalać na barbarzyńskie praktyki tylko dlatego że jedna z drugą panią nie potrafi kontrolować swojej rozrodczości. Normalnie jak zwierzęta

Co do spadku po legalizacji to jest to pozorna zależność. Legalizacja aborcji na ogół idzie w parze z powszechną dostępnością środków antykoncepcyjnych oraz edukacją seksualną. W Polsce z tym pierwszym nie ma problemów tak więc wystarczy ruszyć głową i nie xxx. To drugie xxx zawłaszają od lat aby uczuć dzieci od najmłodszych lat chorych bezeceństw więc póki co trzeba wziąć na wstrzymanie. Co do statystyk to nie istnieje żaden skok gdzie liczba zabiegów spada o dziesiątki procent w rok po zmianie prawa a jeśli już to jest on pozorny tak jak np. premiery filmów z Nickiem Cage' a śmiertelne utonięcia.

https://ekspery mentmatka.wordpress.com/2017/03/13/jak-jedzenie-sera-i-filmy-nicolasa-cagea-wplywaja-na-liczbe-zgonow-czyli-dlaczego-czasami-nie-wolno-wierzyc-nauce/

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-07-10 o 14:00 Powód: słownictwo
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:46   #154
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Nie wszyscy ludzie są zdolni do samodzielnej egzystencji, to przecież oczywiste, czy ich też należy bez pytania o zgodę usunąć z tego świata? Jeżeli jakaś kobieta na skutek swojego niedbalstwa zaszła w ciąże i zamiast jak cywilizowany człowiek dać temu dziecku żyć wolała dla własnej wygody iść na zabieg do szemranego typka po czym zmarła to pretensje może mieć - zza grobu - jedynie do siebie. Dojrzali ludzie ponoszą konsekwencję swoich wyborów. Nie można pozwalać na barbarzyńskie praktyki tylko dlatego że jedna z drugą panią nie potrafi kontrolować swojej rozrodczości. Normalnie jak zwierzęta
Dla ciebie aborcja to barbarzyństwo, dla mnie barbarzyństwem jest zmuszanie kobiety do rodzenia niechcianego dziecka. Normalnie jak zwierzęta! Że zacytuję sama siebie:
"
Poza tym rozumiem, ktoś sobie może uważać, że płód to człowiek, ok. Nikt nigdy nie będzie w stanie udowodnić od kiedy człowiek się zaczyna, bo to kwestia semantyki raczej. Ale ja nie nakazuję robić aborcji. A anty-choice nakazują innym rodzić i dosłownie wciskają swoje niemożliwe do udowodnienia poglądy innym do macicy. A jak już dziecko się urodzi to żadnego z nich nie obchodzi, co się z nim stanie. Chore, wręcz trzeba być psychopatą."

I co? Twoja racja niemożliwa do udowodnienia jest najtwojsza, że chcesz komuś dyktować, jak ma żyć? A figa.

Rozumiem tez, że ta kobieta sama sie zapłodniła?
+ Ukochany argument o konsekwencjach decyzja o aborcji, legalnej czy nie to też konsekwencja, geniuszu.

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Co do spadku po legalizacji to jest to pozorna zależność. Legalizacja aborcji na ogół idzie w parze z powszechną dostępnością środków antykoncepcyjnych oraz edukacją seksualną. W Polsce z tym pierwszym nie ma problemów tak więc wystarczy ruszyć głową i nie xxx. To drugie xxx zawłaszają od lat aby uczuć dzieci od najmłodszych lat chorych bezeceństw więc póki co trzeba wziąć na wstrzymanie. Co do statystyk to nie istnieje żaden skok gdzie liczba zabiegów spada o dziesiątki procent w rok po zmianie prawa a jeśli już to jest on pozorny tak jak np. premiery filmów z Nickiem Cage' a śmiertelne utonięcia.

https://ekspery mentmatka.wordpress.com/2017/03/13/jak-jedzenie-sera-i-filmy-nicolasa-cagea-wplywaja-na-liczbe-zgonow-czyli-dlaczego-czasami-nie-wolno-wierzyc-nauce/
Teraz to już tylko pusty śmiech mnie ogarnia... Tego o pedocośtam nawet nie skomentuję, bo nie mogłeś bardziej obnażyć swojej ignorancji.
No to w czym widzisz dalej problem? Skoro edukacja seksualna i antykoncepcja w danym państwie jest ok, to i aborcja nie będzie traktowana jako zastępstwo antykoncepcji . CO w takim razie z twoim super inteligentym argumentem który sam właśnie obaliłes? Oj, plączesz się i mieszasz. Kończ waść, wstydu oszczędź

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-07-10 o 14:01 Powód: cytat
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:48   #155
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86980860]
Poza tym rozumiem, ktoś sobie może uważać, że płód to człowiek, ok. Nikt nigdy nie będzie w stanie udowodnić od kiedy człowiek się zaczyna, bo to kwestia semantyki raczej. Ale ja nie nakazuję robić aborcji. A anty-choice nakazują innym rodzić i dosłownie wciskają swoje niemożliwe do udowodnienia poglądy innym do macicy. A jak już dziecko się urodzi to żadnego z nich nie obchodzi, co się z nim stanie. Chore, wręcz trzeba być psychopatą.

No i - absurdalne, ale osobiście jestem pewna, że gdyby to mężczyźni nagle zaczęli się rodzić z macicami i zachodzić w ciążę to aborcja natychmiast zostałaby całkowicie zalegalizowana, na całym świecie.[/QUOTE]

Kogo z nich nie obchodzi? Kogoś na pewno nie ale czy należy sugerować postawami anonimowych osób przy tym zagadnieniu?

Natomiast dywagacje "co gdyby babcia miała wąsy" zostawmy wróżbitom jeśli tacy tutaj są
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:54   #156
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Kogo z nich nie obchodzi?
Na przykład ciebie. Ile pieniędzy przeznaczasz na organizacje zajmujące się losem niechcianych dzieci?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Natomiast dywagacje "co gdyby babcia miała wąsy" zostawmy wróżbitom jeśli tacy tutaj są
Już widzę, jak lecisz rodzić niechciane dziecko ryzykując zdrowiem a nawet życiem. No ale to trzeba mieć trochę empatii, o co cię nie posądzam.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:56   #157
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86980922]I co? Twoja racja niemożliwa do udowodnienia jest najtwojsza, że chcesz komuś dyktować, jak ma żyć? A figa.

Rozumiem tez, że ta kobieta sama sie zapłodniła?
+ Ukochany argument o konsekwencjach decyzja o aborcji, legalnej czy nie to też konsekwencja, geniuszu.

Teraz to już tylko pusty śmiech mnie ogarnia... Tego o pedocośtam nawet nie skomentuję, bo nie mogłeś bardziej obnażyć swojej ignorancji.
No to w czym widzisz dalej problem? Skoro edukacja seksualna i antykoncepcja w danym państwie jest ok, to i aborcja nie będzie traktowana jako zastępstwo antykoncepcji . CO w takim razie z twoim super inteligentym argumentem który sam właśnie obaliłes? Oj, plączesz się i mieszasz. Kończ waść, wstydu oszczędź [/QUOTE]

Zgadzam się, nie sposób na dzień dzisiejszy bezsprzecznie rozstrzygnąć tego "zagadnienia semantycznego" ale cywilizowani ludzie jak nie wiedzą np. czy osoba przysypana gruzem żyje czy nie to na wszelki wypadek zakładają że żyje, po to aby nie mieć krwi na rękach. Aborcja bez wskazań z ustawy to jest właśni unikanie konsekwencji. To czy aborcja będzie traktowana jako antykoncepcja to wie tylko i wyłącznie każda z osobna idąca na zabieg. Nie musi tak być ale może.

I ja nie czuje się splątany ani zmieszany. Natomiast od ciebie aż bije spokój i dystans do sprawy. Gdyby go zmaterializować to pewnie bym już dawno gwiazdki zobaczył
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 13:58   #158
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
. Dojrzali ludzie ponoszą konsekwencję swoich wyborów. Nie można pozwalać na barbarzyńskie praktyki tylko dlatego że jedna z drugą panią nie potrafi kontrolować swojej rozrodczości. Normalnie jak zwierzęta


Kurde stary, serio, zapraszam cię do pracy w mopsie.
Tam jest mnóstwo dzieci, których "rodzice ponoszą konsekwencje swoich decyzji". I co z tego, że mieszkają w jednym pokoju, z grzybem, nieszczelnymi oknami, palą śmieciami? I co z tego, że dzieci nie mają zabawek, książek, nie umieją jeść widelcem? Co z tego, że nie mówią, są bite? Co z tego, że matka nie chodzi do ginekologa w ciąży i rodzi uposledzone dziecko, które potem bije i zamyka w lazience, bo sobie nie radzi?
Co z tego, że matka jest uposledzona, i zostawia swoją niespełna roczną córeczkę samą w domu? Co z tego, że rodzice to zbieracze, w domu szczury, a kibel na klatce? Co z tego, że rodzice to patusy, chleją, cpaja? Co z tego, że w rodzinie już jest 6 dzieci? Co z tego, że dzieci mają problemy w szkole, a nie ma im kto pomoc?
NAJWAŻNIEJSZE, ŻE RODZICE PONIEŚLI KONSEKWENCJE SWOICH DECYZJIII

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:59   #159
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86980939]Na przykład ciebie. Ile pieniędzy przeznaczasz na organizacje zajmujące się losem niechcianych dzieci? Już widzę, jak lecisz rodzić niechciane dziecko ryzykując zdrowiem a nawet życiem. No ale to trzeba mieć trochę empatii, o co cię nie posądzam.[/QUOTE]

Co roku przeznaczam 1% podatku na Caritas który robi mnóstwo dobrego dla dzieci oraz samotnych matek. Dobrze że coś robią czy źle że spod znaku krzyża?
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:05   #160
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Zgadzam się, nie sposób na dzień dzisiejszy bezsprzecznie rozstrzygnąć tego "zagadnienia semantycznego" ale cywilizowani ludzie jak nie wiedzą np. czy osoba przysypana gruzem żyje czy nie to na wszelki wypadek zakładają że żyje, po to aby nie mieć krwi na rękach. Aborcja bez wskazań z ustawy to jest właśni unikanie konsekwencji. To czy aborcja będzie traktowana jako antykoncepcja to wie tylko i wyłącznie każda z osobna idąca na zabieg. Nie musi tak być ale może.

I ja nie czuje się splątany ani zmieszany. Natomiast od ciebie aż bije spokój i dystans do sprawy. Gdyby go zmaterializować to pewnie bym już dawno gwiazdki zobaczył
Nie, nie mam dystansu do sprawy, gdzie jakiemuś mizoginowi się wydaje, że może decydować o mojej macicy.

Doczekam się odpowiedzi, w jaki sposób działasz na rzecz niechcianych dzieci? Czy mądrala jesteś tylko w internecie?
I czy naprawdę uważasz, że kobiety są tak głupie, że skrobią się co miesiąc mając łatwy dostęp do antykoncepji? Zresztą temu można by łatwo zapobiec, np. zatrzegając, że kolejna aborcja w określonym okresie czasu nie spotka się ze zgodą.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Co roku przeznaczam 1% podatku na Caritas który robi mnóstwo dobrego dla dzieci oraz samotnych matek. Dobrze że coś robią czy źle że spod znaku krzyża?
Jak na tak zdecydowane poglądy to się nie popisałeś, ale ok.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Kurde stary, serio, zapraszam cię do pracy w mopsie.
Tam jest mnóstwo dzieci, których "rodzice ponoszą konsekwencje swoich decyzji". I co z tego, że mieszkają w jednym pokoju, z grzybem, nieszczelnymi oknami, palą śmieciami? I co z tego, że dzieci nie mają zabawek, książek, nie umieją jeść widelcem? Co z tego, że nie mówią, są bite? Co z tego, że matka nie chodzi do ginekologa w ciąży i rodzi uposledzone dziecko, które potem bije i zamyka w lazience, bo sobie nie radzi?
Co z tego, że matka jest uposledzona, i zostawia swoją niespełna roczną córeczkę samą w domu? Co z tego, że rodzice to zbieracze, w domu szczury, a kibel na klatce? Co z tego, że rodzice to patusy, chleją, cpaja? Co z tego, że w rodzinie już jest 6 dzieci? Co z tego, że dzieci mają problemy w szkole, a nie ma im kto pomoc?
NAJWAŻNIEJSZE, ŻE RODZICE PONIEŚLI KONSEKWENCJE SWOICH DECYZJIII

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Konsekwencje są najważniejsze, cała reszta to barbarzynstwo
Nie wiem, dlaczego niektórym się wydaje, że życie to jakaś najwyższa wartość. Życie w biedzie, poniżeniu, bez perspektyw na lepszą przyszłość, co to za życie?
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:17   #161
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

A jakby padł argument "no to trzeba je zebrać do domu dziecka" - powodzenia mops swoje, kurator swoje, a sąd ma to w większości przypadków w d*pie, vide ostatnia sytuacja w Olecku... I co? I pretensje "GDZIE BYŁ MOPS?!?!" a w d*pie był.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 14:24   #162
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86981004]Nie, nie mam dystansu do sprawy, gdzie jakiemuś mizoginowi się wydaje, że może decydować o mojej macicy.

Doczekam się odpowiedzi, w jaki sposób działasz na rzecz niechcianych dzieci? Czy mądrala jesteś tylko w internecie?
I czy naprawdę uważasz, że kobiety są tak głupie, że skrobią się co miesiąc mając łatwy dostęp do antykoncepji? Zresztą temu można by łatwo zapobiec, np. zatrzegając, że kolejna aborcja w określonym okresie czasu nie spotka się ze zgodą.

Konsekwencje są najważniejsze, cała reszta to barbarzynstwo
Nie wiem, dlaczego niektórym się wydaje, że życie to jakaś najwyższa wartość. Życie w biedzie, poniżeniu, bez perspektyw na lepszą przyszłość, co to za życie?[/QUOTE]

LOL jestem mizoginem bo stawiam współczesny feminizm pod znakiem zapytania i mam wątpliwości co do statusu płodu we wczesnej fazie rozwoju? Łatwo ci podpaść. Nie wiem dlaczego kobiety dopuszczają się aborcji ale wiem że jest to w najlepszym razie moralnie wątpliwe i należy temu przeciwdziałać. Co do ostatniego to perspektywy ma każdy człowiek, wszystko zależy od tego czy zechce powielać wzorce z domu rodzinnego czy spojrzeć szerzej. Biedę dziedziczy ten kto nie zrzeka się spadku. Ale wcale mnie ten pogląd u ciebie nie dziwi, mogłem się spodziewać żeś socjalistka :P
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:29   #163
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego kobiety dopuszczają się aborcji
Bo nie chcą być w ciąży. Dlatego.
Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
należy temu przeciwdziałać.
Jak? Zabraniając aborcji? Już ci pisałam. Usunięcie ciąży to kwestia kilkudziesięciu godzin. Nawet tu, w Polsce, wystarczy napisać do jednej z dwóch stron internetowych, zapłacić 400 zł, dostajesz tabletki poronne (które są czymś innym, niż tabletki po, i nie są na receptę, i nie są dostępne w aptece), zażywasz i z głowy.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2019-07-10 o 14:31
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:32   #164
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
LOL jestem mizoginem bo stawiam współczesny feminizm pod znakiem zapytania i mam wątpliwości co do statusu płodu we wczesnej fazie rozwoju? Łatwo ci podpaść. Nie wiem dlaczego kobiety dopuszczają się aborcji ale wiem że jest to w najlepszym razie moralnie wątpliwe i należy temu przeciwdziałać. Co do ostatniego to perspektywy ma każdy człowiek, wszystko zależy od tego czy zechce powielać wzorce z domu rodzinnego czy spojrzeć szerzej. Biedę dziedziczy ten kto nie zrzeka się spadku. Ale wcale mnie ten pogląd u ciebie nie dziwi, mogłem się spodziewać żeś socjalistka :P
Bo nie chce mieć dzieci w danym momencie albo w ogóle? A nie chce przechodzić przez poród albo żeby dziecko się męczyło w domu dziecka. Naprawdę, trzeba byc aż takim geniuszem, żeby na to wpaść? Może za dużo teraz wymagam, ale wyobraź sobie na litość boska, że jesteś kobietą w niechcianej ciąży. Radośnie znosisz ciążę i biegniesz na poród którego możliwe komplikacje to m.in. pęknięcie krocza, nietrzymanie moczu na całe życie i śmierć? Robisz przerwę w karierze? Czy ty naprawdę nie masz ani kszty wyobraźni?
Nie, nie jestem socjalistka. Co do bredni o tym jak to każdy ma perspektywy odsyłam do postu tinker. Idź może sobie popracowac do tego Mopsu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:35   #165
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Bo nie chcą być w ciąży. Dlatego.

Jak? Zabraniając aborcji? Już ci pisałam. Usunięcie ciąży to kwestia kilkudziesięciu godzin. Nawet tu, w Polsce, wystarczy napisać do jednej z dwóch stron internetowych, zapłacić 400 zł, dostajesz tabletki poronne (które są czymś innym, niż tabletki po, i nie są na receptę, i nie są dostępne w aptece), zażywasz i z głowy.


Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Albo jedziesz za granicę.
Niesamowite, że jakoś w tylu krajach na świecie rządy juz ogarnęły, dlaczego kobiety decydują się na aborcję, a Hrabia dalej rozkminia, wielki umysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:37   #166
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86981134]Albo jedziesz za granicę.
Niesamowite, że jakoś w tylu krajach na świecie rządy juz ogarnęły, dlaczego kobiety decydują się na aborcję, a Hrabia dalej rozkminia, wielki umysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wyjazd za granicę to jest tak oczywista opcja ze Az żal wspominać xd

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:07   #167
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Do rzeczy.. obecny "kompromis aborcyjny" panie uważają tutaj za "patriarchalną opresję" no bo przecież kobieta powinna móc zabić nienarodzone dziecko kiedy tylko chce, najlepiej aż do 9 miesiąca życia na widzimisię ale zapominacie chyba że mowa jest o odrębnej istocie. I tą istotę do życia powołały panie poprzez akt współżycia.
I po co ta wstawka o 9 msc ciąży? Nie umiesz rozmawiać bez sprowadzania dyskusji do absurdu?

Cytat:

Naprawdę nie widzę możliwości uzupełnienia tej ustawy o inne zapisy tak aby nie dopuścić zarazem do traktowania aborcji - rękoma państwa - jako środka antykoncepcyjnego. Aborcja co do zasady jest złem i tylko wyjątkowe okoliczności mogą ją usprawiedliwić.
Poważnie uważasz, że jakakolwiek kobieta wolałaby regularnie latać na zabieg i go opłacać, niż zainwestować w opakowanie prezerwatyw?
Dla większości mizoginów te wyjątkowe okoliczności pojawiają się zawsze wtedy, gdy chodzi o nich osobiście. Gdy nagle oni mają mieć chore dziecko, albo gdy zaciąży ich własna nastoletnia córka. Wtedy perspektywa zmienia się bardzo szybko. Łatwo Ci obrażać i oceniać innych, ale równie dobrze sam się kiedyś możesz przekonać, że Twoje poglądy to nic więcej niż skrywana pod maską moralności hipokryzja.


Cytat:

Toksyczna kobiecość również ma się dobrze, co więcej, rośnie w siłę i mało kto z tym walczy oprócz ruchu MRA. A tak w ogóle to czy "toksyczna męskość" łamie w jakiś sposób prawo?
A to musi łamać prawo, żeby ktoś mógł jej wytknąć jakieś toksyczne zachowanie? Nie można po prostu przyjąć do wiadomości, że niektóre uogólnienia czy stereotypy nie są ok po to, żeby nasze społeczeństwo było mądrzejsze i przyjaźniejsze dla każdego? Dla przykładu - ja nie pytam wściekłego albo smutnego faceta, czy penis go piecze albo czy szaleją mu hormony, więc oczekuję, że i moje uczucia nie będą deprecjonowane pytaniem czy mam okres, bo jestem człowiekiem, a nie macicą z nogami. Mądry facet po takiej uwadze zreflektuje się, przeprosi i zmieni sposób myślenia. Toksyczny smalec będzie kontynuował wymądrzanie się na temat kobiecego organizmu, bo przecież wie najlepiej.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2019-07-10 o 15:08
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:14   #168
HrabiaRoztocki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 23
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Dla przykładu - ja nie pytam wściekłego albo smutnego faceta, czy penis go piecze albo czy szaleją mu hormony, więc oczekuję, że i moje uczucia nie będą deprecjonowane pytaniem czy mam okres, bo jestem człowiekiem, a nie macicą z nogami. Mądry facet po takiej uwadze zreflektuje się, przeprosi i zmieni sposób myślenia. Toksyczny smalec będzie kontynuował wymądrzanie się na temat kobiecego organizmu, bo przecież wie najlepiej.
No tak bo przecież kobiety i mężczyźni to identyczne stworzenia i kierują nimi te same mechanizmy biologiczne. Niby postęp a taka ignorancja.
HrabiaRoztocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:18   #169
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
No tak bo przecież kobiety i mężczyźni to identyczne stworzenia i kierują nimi te same mechanizmy biologiczne. Niby postęp a taka ignorancja.
Przecież tylko potwierdzasz to, co napisała chacaos xd
Proszę cię, przecież twoja tęga głowa nawet nie potrafi wymyślić, z jakiego powodu ktoś może nie chcieć urodzić a porywasz się na wykłady o ignorancji. Sam się dokształć bo to już żałosne.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 15:23   #170
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86981258]Przecież tylko potwierdzasz to, co napisała chacaos xd.[/QUOTE]
It was a trap.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:28   #171
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Hrabio, wątek zbiorczy o aborcji jest tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878346 .
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 16:17   #172
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie nie cytować konkretnych użytkowników bo trochę by to zajęło, argument powtarza się ten sam a kto się udziela w temacie ma go pewnie na oku. Do rzeczy.. obecny "kompromis aborcyjny" panie uważają tutaj za "patriarchalną opresję" no bo przecież kobieta powinna móc zabić nienarodzone dziecko kiedy tylko chce, najlepiej aż do 9 miesiąca życia na widzimisię ale zapominacie chyba że mowa jest o odrębnej istocie. I tą istotę do życia powołały panie poprzez akt współżycia.

Jeżeli natomiast akt był wymuszony - a wtedy trudno mówić o ponoszeniu odpowiedzialności za swoją decyzję skoro była ona cudza - to kompromis dopuszcza aborcje, trzeba tylko zgłosić sprawę służbom. Kompromis pomaga też uniknąć absurdalnej sytuacji gdzie doprowadza się do śmierci dorosłej kobiety po to aby sprowadzić na świat dziecko (aborcja przy zagrożeniu życiu i zdrowie matki) i urodzenia dziecka które i tak czeka tylko cierpienie (tzw. aborcja eugeniczna).

Naprawdę nie widzę możliwości uzupełnienia tej ustawy o inne zapisy tak aby nie dopuścić zarazem do traktowania aborcji - rękoma państwa - jako środka antykoncepcyjnego. Aborcja co do zasady jest złem i tylko wyjątkowe okoliczności mogą ją usprawiedliwić.

Piszecie że kobiety "nie mają wyboru, kobiety powinny mieć wybór" ale co dokładnie się pod tym hasłem kryje? Czego dzisiaj nie mogą wybrać bo prawo im zabrania?

Chciałeś konkretnych przykładów, więc je podałam. Nie mam zamiaru dystkutować nt. aborcji i jej zakresu z osobą, która już przedstawiła poglądy tak odmienne od moich. Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu się przekonywać, bo teoretycznie każdy jest wspaniałomyślny, dobry i prawy. I dopiero jak sam stanie przed mega trudnym dylematem, to życie weryfikuje te teoretyczne poglądy.

Skupiasz się tylko i wyłącznie na kompromisie aborcyjnym, a ja pisałam również o klauzuli sumienia. Patriarchalnie czy nie, w kontekście "kompromisu aborcyjnego" i szeroko pojętych środków antykoncepcyjnych (nie wczesnoporonnych!) jest ona dyskryminująca dla kobiety. Bo dlaczego sumienie lekarza jest bardziej chronione niż sumienie i jakość życia kobiety?

Kolejna rzecz jest taka, że aborcja i tak jest faktem. Tylko dostęp do niej mają osoby bogate, które stać na to, aby np. wyjechać za granicę. Biedne natomiast mają "ponosić konsekwencje". To nie jest dyskryminacja?
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 16:23   #173
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Hrabia generalnie nie odnosi się do żadnych argumentów. Tylko "feminiztgi som zueee"

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 17:04   #174
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
LOL jestem mizoginem bo stawiam współczesny feminizm pod znakiem zapytania i mam wątpliwości co do statusu płodu we wczesnej fazie rozwoju? Łatwo ci podpaść. Nie wiem dlaczego kobiety dopuszczają się aborcji ale wiem że jest to w najlepszym razie moralnie wątpliwe i należy temu przeciwdziałać. Co do ostatniego to perspektywy ma każdy człowiek, wszystko zależy od tego czy zechce powielać wzorce z domu rodzinnego czy spojrzeć szerzej. Biedę dziedziczy ten kto nie zrzeka się spadku. Ale wcale mnie ten pogląd u ciebie nie dziwi, mogłem się spodziewać żeś socjalistka :P
Moja znajoma jest mamą zastępczą. Te dzieci, przedszkolaki mają deficyty nie do wyprostowania (. Zaniedbań rodziców z pierwszego roku nie da się zrzec tak jak spadku.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 17:32   #175
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez HrabiaRoztocki Pokaż wiadomość
Co roku przeznaczam 1% podatku na Caritas który robi mnóstwo dobrego dla dzieci oraz samotnych matek. Dobrze że coś robią czy źle że spod znaku krzyża?
O laskawco. Ale jesteś hojny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 17:51   #176
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
O laskawco. Ale jesteś hojny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile to 1% podatku? Tak srednio
Okej, wyszło, że 30-70 zł

Uuuu, no normalnie na paczkę pieluch starczy!
Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2019-07-10 o 17:52
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 18:20   #177
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ile to 1% podatku? Tak srednio
Okej, wyszło, że 30-70 zł

Uuuu, no normalnie na paczkę pieluch starczy!
Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Szał prawda? Na cały rok starczy!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 23:36   #178
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Jakoś zawsze to jest tak, że proliferzy, którzy najgłośniej krzyczą najmniej robią. Ja też jestem zwolenniczką konsekwencji, wiec skoro ktoś krzyczy o ochronie płodu to rozumiem, że później pomaga aktywnie jakiejś samotnej matce w opiece nad dzieckiem oraz finansach związanych z dzieckiem. I taki prolifer zasługuje na szacunek.

Natomiast pustosłowia nie lubię.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 06:20   #179
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Ale proliferzy nie opierają swoich poglądów o rzeczy pozytywne (pomoc finansowa i praktyczna matkom, które postanowiły urodzić chore dzieci, wsparcie psychologiczne dla rodziców dzieci które w cierpieniach zmarły po porodzie), ale negatywne ("aborcja to morderstwo, kobiety to morderczynie, chcą zalegalizować morderstwo, aaaa").

Ja nie wiem, pamiętacie głośną sprawę Chazana? Jak kobieta musiała przez jego "sumienie" urodzić dzieciaka z (niedorozwiniętym) mózgiem na zewnątrz? Jak rodzice musieli patrzeć na bolesną agonię, która szokowała nawet wytrawnych lekarzy? I takie tortury popierają ludzie pędzlujący się własną moralnością.

Nie wiem, ja bym się nie odważyła świadomie zajść w ciążę w kraju, który nie pozwala na aborcję. Ot, paradoks taki.

Dobrze, że feminizm mi pozwala decydować w tym względzie.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 07:30   #180
Kymonka
Raczkowanie
 
Avatar Kymonka
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 90
Dot.: Czy feminizm jest nadal potrzebny?

Bo dla proliferów nie chodzi o jakieś faktyczne poszanowanie życia, tylko sam fakt dokonywania czegoś wbrew ich mentalności i wierze. A co sie dzieje potem to nie ich problem, ważne że zadecydowali za kogoś i ustawili mu życie. To tak jak z parami homoseksualnymi - brak legalnych ślubów nie sprawi nagle, że geje, lesbijki czy osoby trans nie bedą uprawiać seksu czy wychowywać dzieci jak wszyscy inni, ale przecież trzeba drzeć szaty o legalizacje bo jeszcze zatwardziali katolicy będą musieli przyznać, że takie osoby istnieją i normalnie funkcjonują.
Kymonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 13:42:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.