Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby '09 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 12:51   #3031
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Mam pytanie do dziewczyn, ktore wprowadzaja lub wprowadzily juz pokarmy stale. Ile tego dawalyscie na poczatku i z jaka czestotliwoscia zwiekszalyscie rozne pokarmy. Ja na razie podalam Jaskowi wczoraj troszke jablka i kaszki. Nie wiem ile razy dziennie i jakie ilosci mam mu podawac
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!


superzabula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 12:53   #3032
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

czesc kochane nie bylo mnie to pare dni i juz tyle zaloglosci ze nie dam rady teraz tego nadrobic niestety...

mam pytanie do mam karmiacyh piersia ktore po skonczeniu 5 miesiaca maja zamiar wprowadzic malenstwo gluten??
Co podacie? macie juz kupiona jakas kaszke? jezeli tak to jaka ?
i czy jeszcze cos podajecie?
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 13:06   #3033
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Aguskaa ja wiem, ze dzieciaczki sie przewracaja z pleckow na brzuszek i odwrotnie - na to moj Olus jeszcze za leniwy , on sie przekreca w taki sposob, ze tam gdzie powinna byc glowka, sa nogi - tak, jakbys polozyla sie w lozku z nogami na poduszce Mam ochraniacz, ale nie na cale lozeczko...

No i nie daje sobie rady z paznokietkami, tzn obcinam je tak krotko, jak umiem, a moje dziecko nadal drapie sie do krwi Szyje za uszami ma kompletnie poorana
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 13:37   #3034
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

[QUOTE=[B]michaela [/B];14013391]Maly juz przekroczyl 7kg niestety dokladnej wagi nieznam leci nam 16ty tydzien a waga urodzeniowa 4kg i mial 57cm a od ponad 3tyg nosi rozm.68 .Widze ze twoj szkrabik tez ladnie przybiera


michaela
No ładnie, ładnie, na szczescie nie jest gruby tylko rosnie caly, ale wiekszosc ciuszkow nosi jeszcze 62, tylko niektore 68 jakos leza, reszta za duza. A twoj synus rosnie tak na cycusiu? bo moj tak A je tylko 7 min tak co 3 h.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 13:40   #3035
izabellita
Raczkowanie
 
Avatar izabellita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: domek :)
Wiadomości: 33
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez Carolajna24 Pokaż wiadomość
DZiewczyny w co ubrane były wasze maluszki na chrzciny??
Pokłóciłam się dzisiaj z teściami
Teściowa zwyzywała mnie że z dziecka pajaca chce zrobić w tak ważnym dla niego dniu!
A poszło o to że chce maluszka ubrać w garniturek!
Powiedziała że siebie mogę ubierać nawet w strój kąpielowy ale ona nie pozwoli żeby wnuk był ubrany "w starego maleńkiego" i to jeszcze nie białe a w "obrzydliwą" krate!!

Tż oczywiście: "ja mam gdzieś w co będzie ubrany"
Teściu stwierdził że ma być po bożemu w beciku przystojonym bukszpanem i ble ble ble
Ale jak ja blisko 7 mies szkraba w bety wsadze?????
A zresztą mi się to nie podoba.
Wku***ła mnie na max;/
Ja już nie wiem jak jej tłumaczyć ona nic nie chce słuchac wrrrr
dla odmiany ja chcę becik a moja mam uznała, że to już nie modne myślałam też o garniturku, ale jeszcze niczego fajnego nie znalazłam...

pomysł ze strojem marynarskim - suuuper

a sama jeszcze nie wiem co założę - muszę spłaszczyć brzuszek jakimś cudem wysmuklić nogi, a zresztą i tak będzie kameralnie...

Aguśkaa83 mam nadzieję, że teść zrozumie twoje podejście, bo rzeczywiście super sprawa, gdy twój maluszek tak delikatnie zasypia.
mamy chustę bebelulu rozmiar M, tylko kolor nietrafiony brązowy , bo innego już w sklepie nie było a mu już nie mieliśmy czasu na dalsze turnee po sklepach. Maksio woli robić kupki w domku, po jedzeniu zwłaszcza
__________________
lato, ach to Ty...
izabellita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 13:43   #3036
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Aguskaa ja wiem, ze dzieciaczki sie przewracaja z pleckow na brzuszek i odwrotnie - na to moj Olus jeszcze za leniwy , on sie przekreca w taki sposob, ze tam gdzie powinna byc glowka, sa nogi - tak, jakbys polozyla sie w lozku z nogami na poduszce Mam ochraniacz, ale nie na cale lozeczko...

No i nie daje sobie rady z paznokietkami, tzn obcinam je tak krotko, jak umiem, a moje dziecko nadal drapie sie do krwi Szyje za uszami ma kompletnie poorana
u nas ten sam problem, taki z mojego syna drapieżnik, że aż mi wstyd go pokazywać komukolwiek z nosem podrapanym, bo najczęściej o nosek zachacza, a najgorzej jest jak się złości..
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 14:02   #3037
izabellita
Raczkowanie
 
Avatar izabellita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: domek :)
Wiadomości: 33
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
No i nie daje sobie rady z paznokietkami, tzn obcinam je tak krotko, jak umiem, a moje dziecko nadal drapie sie do krwi Szyje za uszami ma kompletnie poorana

w nextie sa bardzo fajne pajaco-śpioszki, które mają sciągacz przy rączce tak skonstruowany, że można go zamienić na rękawiczkę - bardzo przydatne na drapanie.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

gosikk_s cieszę się, że wszystko ok, sama też staram się bardzo uważać, ale czasami nie wszystko można przewidzieć...trzymajcie się ciepło !

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość

Witaj Izabellita Pierwsza mamusia u nas z Czech
Dzięki, choć chciałabym mieć koleżankę tu na miejscu, a niestety wszystkie pracują, więc - o ja podstępna - namawiam je na dzidziusia

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka_24 Pokaż wiadomość

witam nową mamusię i synka Maksa

ściskamy
__________________
lato, ach to Ty...
izabellita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 14:40   #3038
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Dzięki dziewczyny Na szczęście nie widziałam samego wypadku więc przynajmniej nie będzie mi się śnił po nocach...A Aleks, po zachowaniu sądząc, czuje się dobrze i nic nie pamięta

Kuroikaze, ślicznie wyglądaliście na chrzcinach Ja niestety nie mam ani jednego zdjęcia, bratanek TŻ tak robił fotki że nic nie wyszło A na jedynym zdjęciu , na którym widać Aleksa w ubranku ma zasłoniętą buzię Ja wolę nie myśleć co będzie jak mały zacznie biegać, chyba się wykończę ze strachu
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 15:19   #3039
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez izabellita Pokaż wiadomość
w nextie sa bardzo fajne pajaco-śpioszki, które mają sciągacz przy rączce tak skonstruowany, że można go zamienić na rękawiczkę - bardzo przydatne na drapanie.
No nie wiem, wydaje mi sie, ze na rekawiczki to Olus juz troche "za stary", on chce chwytac rozne rzeczy i zalozenie rekawiczek byloby jak kara


Dziewczyny a jak Wasze dzieciaczki reaguja na odbicie w lustrze ? Ole uwielbia patrzec na swojego lusterkowego kumpla i smieje sie od ucha do ucha jak go widzi
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 15:22   #3040
michaela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 150
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

[QUOTE=Mell_xx;14022790]
Cytat:
Napisane przez [B
michaela [/B];14013391]Maly juz przekroczyl 7kg niestety dokladnej wagi nieznam leci nam 16ty tydzien a waga urodzeniowa 4kg i mial 57cm a od ponad 3tyg nosi rozm.68 .Widze ze twoj szkrabik tez ladnie przybiera


michaela
No ładnie, ładnie, na szczescie nie jest gruby tylko rosnie caly, ale wiekszosc ciuszkow nosi jeszcze 62, tylko niektore 68 jakos leza, reszta za duza. A twoj synus rosnie tak na cycusiu? bo moj tak A je tylko 7 min tak co 3 h.
Moj tez tylko na cycusiu i je przez kilka minut niestety niejest to tak regularne jak u Ciebie i az zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Aguskaa ja wiem, ze dzieciaczki sie przewracaja z pleckow na brzuszek i odwrotnie - na to moj Olus jeszcze za leniwy , on sie przekreca w taki sposob, ze tam gdzie powinna byc glowka, sa nogi - tak, jakbys polozyla sie w lozku z nogami na poduszce Mam ochraniacz, ale nie na cale lozeczko...

No i nie daje sobie rady z paznokietkami, tzn obcinam je tak krotko, jak umiem, a moje dziecko nadal drapie sie do krwi Szyje za uszami ma kompletnie poorana
Ja obcinam paznokcie co dwa dni malemu a tez podrapany, ostatnio sie wystraszylam bo pod samym oczkiem zrobil sobie wielka szrame

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
[B]
Oj biedna ale sie musialas najesc strachu wazne ze nic sie niestalo

Witajcie mamuski.My dzis w domku siedzimy bo pada.Ale mam do przejzenia 3 wielkie torby ciuszkow dla Maxia kumpela mi je dzis przyniosla i z tego co juz widzialam to sa super do tego orginalne.Za sztuke chce 1euro wiec pewnie wezme wszystkie
michaela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 15:24   #3041
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez superzabula Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, ktore wprowadzaja lub wprowadzily juz pokarmy stale. Ile tego dawalyscie na poczatku i z jaka czestotliwoscia zwiekszalyscie rozne pokarmy. Ja na razie podalam Jaskowi wczoraj troszke jablka i kaszki. Nie wiem ile razy dziennie i jakie ilosci mam mu podawac
ja dawałam do mleka po łyżeczce kaszki 2 razy dziennie i codziennie dawkę zwiększałam zaczęłam od malinowej.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 15:26   #3042
michaela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 150
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
No nie wiem, wydaje mi sie, ze na rekawiczki to Olus juz troche "za stary", on chce chwytac rozne rzeczy i zalozenie rekawiczek byloby jak kara


Dziewczyny a jak Wasze dzieciaczki reaguja na odbicie w lustrze ? Ole uwielbia patrzec na swojego lusterkowego kumpla i smieje sie od ucha do ucha jak go widzi
Dokladnie kilka dni temu tez zauwazylam ze maly zaczyna reagowac na swoje odbicie i sie smieje
michaela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 15:46   #3043
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez michaela Pokaż wiadomość
Dokladnie kilka dni temu tez zauwazylam ze maly zaczyna reagowac na swoje odbicie i sie smieje
moje serduszko już od kilku dni śmieje się nie tylko do mojego odbicia w lustrze, ale i do swojego
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:09   #3044
marika2121
Zadomowienie
 
Avatar marika2121
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 1 185
GG do marika2121
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Witajcie

Ja nie wiem, ale niby mamy takie maluszki w domku ale czas na wizażyk jest bo stron zapisujemy prawie tyle co przed rozpakowaniem .
Ja od jestem z synkiem w terenie dopiero co weszłam ze śpiochem do domku bo gościu tylko montuje mi kaloryferek w tej mojej nieszczęsnej lazience. Dzisiaj pewnie zrobiłam kilka ładnych kilometrów spacerkując, wpadłam tylko do rodziców na obiadek i nakarmic smerfika i dalej połazic, fajnie jakbym chociaż troche zbednych kilogramków straciła, a tu , jak bylo tak jest .

Carolajna - nio tak to jest że budowlańca bez nalogów ciężko wypatrzec, piwka to obowiązkowo ale moi byli o tyle idiotyczni że mysleli że ja tak z dobrego serduszka im robie sniadanka, kawki i lece po piwka chyba szaleju się najedli, Tż ich oświecił i cena sie zniżyła. A z bucików takich kiedyś się równo nabijałam a teraz sama w takich smigam . Hehe torcik z pieluszek jest super .

Aguska - nie Aguś, remont już zakończony więc teraz jedyne co pozostało to gruntowne sprzątanko . Mimo naszych cwiczen nasze dzieciaczki sa całe i zdrowe i kończyny jeszcze posiadaja wiec tortur im nie sponsorujemy .

Eve - mój maluch też wkłada nogale między szczebelki za każdym razem przekreca się o 180 stopni i mimo że go poprawiam to on czyni to samo .

malutka - hehe o takkkk wanna porzadnie ochrzczona i przetestowana . No to Dawidek was zaskakuje z dnia na dzień, i superr.

iwciag - skąd ja znam takie szybkie marudzenie, kiedys potrafił sie dłużej zabawic a teraz , czassem ma dni że jest w miare spokojny ale to raczej do poludnia.

SELKA - podziwiam ambitna z Ciebie dziewczyna .

gosikk_s - o ranyyyyy co za straszna historia , ale najwazniejsze że nikt nie doznał mocniejszych obrażeń .

superzabula - to pozazdrościc że synek potrafi sie tak długo sobą zając, a te jabłuszko sama tarłaś czy ze słiczka? bo mój po słoiczkoym nic a nic sie nie skrzywił. A lekarka wie że juz dokarmiasz? bo moja by mnie chyba zatłukła bo za każdym razem mi kaga że po 6 miesiącu , a ja swoje hehe.

kuroikaze - super wygladaliście, Ty oczywiściew jakbys nigdy nie rodziła i była w wieku gimnazjalnym (komplemencik oczywiscie)
__________________
MÓJ KOCHANY SYNUŚ IGOREK
14.05.2009r.
marika2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:20   #3045
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

a to nasza ostatnio ulubiona pozycja niestety nie potrafimy jeszcze się przekręcić na plecki, ale już próbujemy

Edytowane przez iwciag
Czas edycji: 2010-01-31 o 14:40
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 16:28   #3046
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
czesc kochane nie bylo mnie to pare dni i juz tyle zaloglosci ze nie dam rady teraz tego nadrobic niestety...

mam pytanie do mam karmiacyh piersia ktore po skonczeniu 5 miesiaca maja zamiar wprowadzic malenstwo gluten??
Co podacie? macie juz kupiona jakas kaszke? jezeli tak to jaka ?
i czy jeszcze cos podajecie?


Pioglot ja Ci nie pomoge w tej kwestii ale wspolczuje...Ty to taka biedna jestes... na tej wyspie......o wszystko musisz dowiadywac sie sama, w polsce to z kazdą pierdółka idzie sie do pediatry

Malutka no ten Twoj synek to na prawde zdolny chlopczyk -akrobata
Kuroikaze nie wiem ile masz lat ale tak młodziutko wygladasz jak dziewczynka, bardzo fajna rodzinka na tych zdjeciach
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 17:01   #3047
superzabula
Zadomowienie
 
Avatar superzabula
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 369
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez marika2121 Pokaż wiadomość
superzabula - to pozazdrościc że synek potrafi sie tak długo sobą zając, a te jabłuszko sama tarłaś czy ze słiczka? bo mój po słoiczkoym nic a nic sie nie skrzywił. A lekarka wie że juz dokarmiasz? bo moja by mnie chyba zatłukła bo za każdym razem mi kaga że po 6 miesiącu , a ja swoje hehe.
Moja waga niestety tez stoi a zostalo mi juz tylko 3kg
Lekarka nic nie wie, ale ja sie sugeruje tym co mowia doswiadczone mamy i co pisza w madrych poradnikach Mojemu dalam swoje jablko i moze dlatego tak sie skrzywil

blondynka... dzieki za odp. tez bede zwiekszac po troszku...tez mam kaszke z malinami
__________________

Fitness czy bieganie?
Nie ograniczaj się, połącz jedno z drugim
bądź szczęśliwa!!!



Edytowane przez superzabula
Czas edycji: 2009-09-01 o 17:02
superzabula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:23   #3048
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Superzabula ja zaczęłam dzisiaj kaszke dawać
Na razie ryżową ale małemu tak zasmakowała że wtrynił 100 ml!
Z warzywek i owoców próbowałam jabłko i marchewkę ale mały stanowczo odmówił plując na moją nową bluzkę
A co do kg, mi też 3 zostały
POdobno po zakończeniu karmienia waga ma spaść...to ja czekam

poiglot ja dzisiaj zakupiłam dwie, ryżową z bananami którą podaje od dziś (muszę przed nocą bo maluszek budzi się głodny co 2 godziny i powoli padam ze zmęczenia) orz pszenną z bobovity którą dam za miesiąc. No i jak wyżej napisałam jabłko i marchewkę ale widocznie mały jeszcze nie gotowy na to

Eve ja miałam tak samo z tym drapaniem, tera staram się przy obcinaniu jak najbardziej zaokrąglić boki pazurków. Ja to planuje swojemu zakupić lusterko taki ma zaciesz sam do siebie

gosik to dobrze że z Małym ok

kuroikaze :wow: jaka ty laska!! Bosko wyglądasz i tak modziutko, fajna z was rodzinka a dzidzia super w tym strju hya też się jednak zdecytduje na coś prostego

iwcia pięknie się podnosi! ja też chce żeby mój tak chciał
A jakie oczy!

Przyszła mi karuzelka!! Boska jest a Michał jak zaczarowany się wpatruje
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 18:55   #3049
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

jestem przerażona!! Moje dziecię podciągane z pozycji leżącej wstaje na nóżki!
A pochwalę się, dziś dostałam moją ślubną biżu i jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez iwciag
Czas edycji: 2009-09-01 o 18:59
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 19:27   #3050
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

carolajna a czemu o smaku bananowym?
czytalam w ksiazce zeby napoczatku podawac dziecku dania bez owocow bo przywykna do slodkosci i moga byc potem problemy z jedzonkiem
jakiej firmy kupilas??kaszke ryzowa?

mell ja chyba pojde do lekarze niech mi doradzi bo oszaleje komletnie sie na niczym nie znam..;(
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:35   #3051
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

poiglot91 BZDURY GADASZ!! tzn piszesz
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:48   #3052
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
carolajna a czemu o smaku bananowym?
czytalam w ksiazce zeby napoczatku podawac dziecku dania bez owocow bo przywykna do slodkosci i moga byc potem problemy z jedzonkiem
jakiej firmy kupilas??kaszke ryzowa?

mell ja chyba pojde do lekarze niech mi doradzi bo oszaleje komletnie sie na niczym nie znam..;(
Tak szczerze mówiąc to ja te rewelacje książkowe przez palce trochę biore.
Jako mama drugiego malca idę na żywioł tzn intuicyjnie
A owoce i deserki jdlatego że mama mnie uświadomiła że mleko mamy jest słodkie i dziecko tylko taki smak zna. A póżniej dopiero marchewka bo też dość słodka i do marchewki po troche kolejnych warzywek. Córka moja też tak zaczynała i nie ma problemów z jedzeniem Je dosłownie wszystko!
A bananowa dlatego że: znalazłam taką kaszkę bobovity na sen, podaje się ją wieczorem żeby dzieciątko bardziej się nasyciło przed snam i dłużej spało. A ja mam ten problem właśnie że mój często na jedzonko wstaje. A były w sklepie tylko bananowe

A jeśli nie wiesz co robić to najlepszy sposób: własna mama lepsza niż lekarz. Według mojego doświadczenia

ZObacz tą strone, na jej podstawie można tez samemu przygotować posiłki albo kupić oczywiście http://www.bobovita.com.pl/produkty.php?m1=2&m2=20

Edytowane przez Carolajna24
Czas edycji: 2009-09-01 o 19:53
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 19:55   #3053
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez iwciag Pokaż wiadomość
poiglot91 BZDURY GADASZ!! tzn piszesz
a co to za krzyki??
napisalam ze kompletnie jestem lysa w tych tematach i nie wiem..
te informacje mam z ksiazki..

Cytat:
Napisane przez Carolajna24 Pokaż wiadomość
Tak szczerze mówiąc to ja te rewelacje książkowe przez palce trochę biore.
Jako mama drugiego malca idę na żywioł tzn intuicyjnie
A owoce i deserki jdlatego że mama mnie uświadomiła że mleko mamy jest słodkie i dziecko tylko taki smak zna. A póżniej dopiero marchewka bo też dość słodka i do marchewki po troche kolejnych warzywek. Córka moja też tak zaczynała i nie ma problemów z jedzeniem Je dosłownie wszystko!
A bananowa dlatego że: znalazłam taką kaszkę bobovity na sen, podaje się ją wieczorem żeby dzieciątko bardziej się nasyciło przed snam i dłużej spało. A ja mam ten problem właśnie że mój często na jedzonko wstaje. A były w sklepie tylko bananowe

A jeśli nie wiesz co robić to najlepszy sposób: własna mama lepsza niż lekarz. Według mojego doświadczenia

ZObacz tą strone, na jej podstawie można tez samemu przygotować posiłki albo kupić oczywiście http://www.bobovita.com.pl/produkty.php?m1=2&m2=20
okej dzieki
widzisz w sumie wszedzie pisza czy tez mowia inaczej
najlepiej kierowac sie intulicja.. to moje 1 malenstwo wiec nie chce zrobic mu krzywdy..:P
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:04   #3054
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Poiglot każda z nas się obawia żeby nic dzieciątku nie zrobić
Ale innej rady jak próbować nie ma niestety
Zacznij po łyżeczce dziennie i jeśli nic się Bryankowi nie bedzie działo to zwiększaj dawki
I ważne żeby wprowadzać nowości pojedynczo by wiedzieć na co źle dzieciątko reaguje.
A bezpieczniejsza kaszka ryżówa bo jest bezglutenowa, glutenową bede podawać za ok miesiąc do deserków lub zupki. A poxniej jak przywyknie to jako samodzielny posiłek
I masz racje lepiej zapytać niż udawać że się wie powodzenia
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:16   #3055
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

czyli kiedy dac kaszke bezgluteinowa?teraz?moj maly zaczal 5 miesia.c..

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

dam mu dopiero jak jak skonczy 5 miesiac.. wole zaszybko nie wprowadzac
co o tym myslicie?


dziekuje carolajna
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:16   #3056
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Klauduś pewnie że już możesz spróbować niech się dziecie przyzwyczaja do innej konsystencji
Tak samo możesz spróbować dawać już jabłuszko czy marchewkę. Z tego co pamiętam to chcesz karmić do 6 mies więc przyzwczajanie do innych posiłków pora już zacząć
No a później myślę jak już synuś zasmakuje warzywek i zupek to łyżeczkę glutenu mu do tego.
Zaznaczam ze ja tak będe własnie za miesiąc robić! Ale różne szkoły jak widać są

No pewnie że miesiąc możesz poczekać.Jeśli Mały i ładnie przybiera, śpi w nocy (czyli głodny nie jest) to nic nmie stoi na przeszkodzie, może tylko jak chcesz przejść na modyfikowane to spróbuj mu podawać w butelce lub niekapku herbatki lub swoje odciągnięte mleko żeby sie podszkolił w ciumkaniu nie cyca

Edytowane przez Carolajna24
Czas edycji: 2009-09-01 o 20:18
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:18   #3057
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

ja dziś zaserwowałam maluszkowi jabłuszko z winogronem, wcinał, aż mu się uszy trzęsłyoby tylko nie było powtórki z kaszki:/
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:22   #3058
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Wiecie co dziewczyny, ogłupieć można od informacji teraz
Ja twierdze że to mama decyduje kiedy poda dzieciątku jedzonko (oczywiście w granicach rozsądku)

Iwcia...oby trzymam
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:32   #3059
iwciag
Wtajemniczenie
 
Avatar iwciag
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 590
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Cytat:
Napisane przez Carolajna24 Pokaż wiadomość
Wiecie co dziewczyny, ogłupieć można od informacji teraz
Ja twierdze że to mama decyduje kiedy poda dzieciątku jedzonko (oczywiście w granicach rozsądku)

Iwcia...oby trzymam
dziękuje
iwciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 20:50   #3060
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Majowo-czerwcowe maluszki opuściły nasze brzuszki-szczęśliwe mamy i ich szkraby

Oj dziewczyny tak czytam te wszystkie cenne informacje i staram sie zapamietac bo ja bede miala ten problem za niecale 2 miesiace dopiero i wtedy Wy juz bedziecie na innym etapie karmienia, oj niedobrze byc tak z tyłu... Jak narazie to dla mnie czarna magia..a od kiedy moge wogole dac mu cos innego niz mleczko? Powiedzcie tak pytam z ciekawosci te jabluszka i marchewki to wlasnej roboty czy kupne?
Z marchewki to soczek tak? a jabluszko starte czy sam soczek rowniez?

Iwcia oby jedzonko sie przyjęło...
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.