METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-03, 19:39   #151
katia1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Tak sobie myślę, że to malutki pokój, dlatego może kolor bardziej kremowy lub magnolia, a jedna ściana(jesli masz jakąś niezastawioną) mogłaby być w poziome pasy, grubsze i cieńsze kremowe i szare przełamane kilkoma błekitnymi, miałabyś wydłuzony pokój a jednocześnie super ozdobę-nie trzeba obrazów. Ja mam tak w swojej kawalerce, jeśli chcesz podeslę zdjecie )mam kolory kremowy z brązowym przełamane zielenią-jaskrawą;-)
katia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 20:56   #152
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez katia1981 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomózcie, czytam wątek i widzę, że macie pojęcie o aranżacji. Kupiłam mieszkanie 56 m spłukałam sie okrutnie (stac mnie było na jakieś 45), ale pomyślałam może już na zawsze;-) i nie stać mnie aktualnie na aranżacje (koszt 50 zł od m), Czy mogłybyście zerknąc i jakoś wykroić mi garderobę? Dodam, że z kuchni robie pokój a w dużym pokoju dojdzie aneks. Korytarz jest duży i jakoś może by się dało z tą garderobą. Za wszelkie pomysły będę wdzięczna.
dobrze zrozumialam, ze chcesz garderobe taka pokojąwą? Czy chodzi Ci o zwykłą szafę?
Jesli o osobne pomieszczenie, to przesunełabym drzwi lazienki w strone obecnej jeszcze kuchni, a pozostałą częśc wraz z tą wnęka pokojową zrobiłabym garderobe, ale moim zdaniem to tak na siłę. Czy dlatego kupiłas wieksze mieszkanie i sie spłukałas, aby poświecic ten metraż na zamkniecie go w garderobie?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 21:47   #153
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Teraz remont pokoju dla przyszłego synka
planowany kolor biało-niebieski
meble biało-zielone z niebieskimi uchwytami.
Kupuję tą pościel model tropical island http://allegro.pl/feretti-duetto-pos...665564566.html
będę się was radzić, bo jak na razie to tyle z moich pomysłów.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz

Edytowane przez strippi
Czas edycji: 2013-03-04 o 01:04
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 12:54   #154
katia1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
dobrze zrozumialam, ze chcesz garderobe taka pokojąwą? Czy chodzi Ci o zwykłą szafę?
Jesli o osobne pomieszczenie, to przesunełabym drzwi lazienki w strone obecnej jeszcze kuchni, a pozostałą częśc wraz z tą wnęka pokojową zrobiłabym garderobe, ale moim zdaniem to tak na siłę. Czy dlatego kupiłas wieksze mieszkanie i sie spłukałas, aby poświecic ten metraż na zamkniecie go w garderobie?
W aktualnym mieszkaniu mam garderobę 3,8 m i żadnej innej szafy, jest to dla mnie taka wygoda, że mogę mieć wszystko w jednym (ciuchy, ręczniki, pościele, deska do prasowania, zelazko i inne pierdoły)... a metraz wziełam większy, bo zależało mi na 3 pokojach, sypialnia może być mikro, ale muszę mieć osobny pokój do pracy i dlatego muszą być 3... jak sie da rady z garderobą, trudno, ale tak sobie marzyłam, że może będzie;-)
katia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 20:48   #155
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez katia1981 Pokaż wiadomość
W aktualnym mieszkaniu mam garderobę 3,8 m i żadnej innej szafy, jest to dla mnie taka wygoda, że mogę mieć wszystko w jednym (ciuchy, ręczniki, pościele, deska do prasowania, zelazko i inne pierdoły)... a metraz wziełam większy, bo zależało mi na 3 pokojach, sypialnia może być mikro, ale muszę mieć osobny pokój do pracy i dlatego muszą być 3... jak sie da rady z garderobą, trudno, ale tak sobie marzyłam, że może będzie;-)
Katia, jeśli wystarczy ci mała sypialnia, taka na łóżko i jakąś komodę, to pokój na lewo będzie wystarczający do tego, żeby wydzielić z niego garderobę zaraz przy wejściu. Możesz też robić garderobę w miejscu szafy wnękowej zabierając trochę miejsca z pokoju dziennego (na projekcie na czerwono zaznaczyłam wnękę, w którą możesz wstawić regały na książki czy jakieś szafki, tak, aby w pokoju została tylko kanapa i jakaś szafka rtv.
Zgadzam się, że garderoba to świetne rozwiązanie i też bym się starała wydzielić odrębne pomieszczenie, lub zabudować wnęki pojemnymi szafami. W twoim mieszkaniu spokojnie da się zrobić dwie duże szafy w przedpokoju i kolejną w sypialni w miejscu, gdzie zaznaczyłam garderobę.
Na twoim planie zaznaczyłam dwie możliwe lokalizacje garderoby, ale ponieważ projekt nie ma podanych wymiarów, to musisz sama wyliczyć, w którym miejscu będzie ona bardziej funkcjonalna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Katia - garderoba.jpg (63,6 KB, 55 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 17:20   #156
Rosie Ross
Raczkowanie
 
Avatar Rosie Ross
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 256
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o poradę
Problem mam - z meblami do pokoju Wszystko byłoby ok, ale mieszkanie jest w poniemieckiej kamienicy [kto kiedyś mieszkał, tudzież posiada, ten wie z czym to się je ] i ciężko cokolwiek dopasować.
Myślę, że największą trudnością jest to, że na 4 ściany mam troje drzwi od korytarza, do następnego pokoju i balkonowe
Proszę nie sugerować się tym, co obecnie stoi w pokoju - jest on na czas obecnego remontu [z uwagi na brak strychu] przechowalnią różnych rzeczy
Prezentuję vsio na poniższych zdjęciach
Aaa - meble będą robione na wymiar mam fajnego magika w tej kwestii, który zrobi, jak będę chciała - muszę tylko wiedzieć CO.
Podstawa, to szeroko pojęty minimalizm - tak, żebym zmieściła się ze wszystkim, ale żeby też nie zagracać pokoju.
Cały czas zastanawiam się nad antresolą [mogę sobie na to pozwolić - mieszkanie ma 3,20 m] - wchodzi w grę jedynie ściana, na której jest wieszak.
Z uwagi na to, że rolety są zielone, w takim kolorze będą ewentualne dodatki. Ściany maznę albo na ciepły [tym razem - jednolity] róż, tudzież ciepły fiolet, w odcieniu bzu.
Jakieś pomysły? Będę wdzięczna za wszelkie koncepcje
A można prosić o jakiś rzut z wymiarami? Nawet taki w Paintcie machnięty, byle wymiary były To ja chętnie coś doradzę, coś wyczaruję
__________________
uczę się programowania
Rosie Ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:25   #157
LabStudio
Przyczajenie
 
Avatar LabStudio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 4
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

hej, jak napisałaś "przechodni" pomyślałam, że przechodzi się przez niego do innego pokoju a tu kuchnia i hol czyli takie pomieszczenia, do których i tak w standardzie dostęp z salonu powienien być więc jest ok, co do urządzania to przy takich wnętrzach gdzie prawie całą najdłuższą ścianę zajmuje okno, kluczowym jest pytanie o telewizor, jeśli chcesz go mieć w salonie, a pewnie tak to troche komplikuje sprawę, ale nie czyni niewykonalną, czy chcesz mieć tam także stół, co jeszcze (?) i czy okna są na standardowej wysokości czy też może balkonowe, od podłogi. Wymiary by się przydały, choćby ogólne
Pozdrawiam
__________________
Architektura wnętrz
LabStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 11:03   #158
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Hej, jestem po raz pierwszy w tym dziale forum więc witam
W przyszłym miesiącu będę remontować swój pokój. Wybór padł na te meble:
http://allegro.pl/meble-systemowe-sa...751672064.html
i teraz proszę, doradźcie mi, jaką dobrać tapetę i jaki kolor farby.. Chciałabym wziąć którąś z tych imitujących cegłę, o:
http://allegro.pl/alle-tapety-pl-mur...752751212.html
Tapeta byłaby na ścianie przy której stanie meblościanka.
tylko nie wiem który konkretnie wzór i jaki do tego kolor farby? Myślałam o jasnych brązach, beżach. Pokój ma być ciepły, żadnych krzykliwych dodatków. Może kolor 'burza piaskowa' dekoral? Albo może w ogóle zrezygnować z tapety i wziąć dwa kolory farb, np 'burza piaskowa' i 'krem waniliowy' i pomalować po dwie przeciwległe ściany tymi kolorami?Im więcej myslę tym mniej wiem, i nie wiem w końcu na co się zdecywować
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 18:09   #159
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

confused women - nie wiem czy jesteś świadoma, wyobrażasz sobie te meble, bo są bardzo kiepskiej jakości, i bardzo płytkie, pomierz sobie dokładnie, czy Ci takie odpowiadają. Mi by się w szafie chyba tylko sukienki zmiesciły
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:37   #160
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
confused women - nie wiem czy jesteś świadoma, wyobrażasz sobie te meble, bo są bardzo kiepskiej jakości, i bardzo płytkie, pomierz sobie dokładnie, czy Ci takie odpowiadają. Mi by się w szafie chyba tylko sukienki zmiesciły
Ojej dobrze, że piszesz, nie zdawałam sobie sprawy Tak to jest jak laik bierze się za remont pokoju.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:43   #161
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Hej, jestem po raz pierwszy w tym dziale forum więc witam
W przyszłym miesiącu będę remontować swój pokój. Wybór padł na te meble:
http://allegro.pl/meble-systemowe-sa...751672064.html
i teraz proszę, doradźcie mi, jaką dobrać tapetę i jaki kolor farby.. Chciałabym wziąć którąś z tych imitujących cegłę, o:
http://allegro.pl/alle-tapety-pl-mur...752751212.html
Tapeta byłaby na ścianie przy której stanie meblościanka.
tylko nie wiem który konkretnie wzór i jaki do tego kolor farby? Myślałam o jasnych brązach, beżach. Pokój ma być ciepły, żadnych krzykliwych dodatków. Może kolor 'burza piaskowa' dekoral? Albo może w ogóle zrezygnować z tapety i wziąć dwa kolory farb, np 'burza piaskowa' i 'krem waniliowy' i pomalować po dwie przeciwległe ściany tymi kolorami?Im więcej myslę tym mniej wiem, i nie wiem w końcu na co się zdecywować
O rany, widziałam już gipsowe podróbki kamienia, ale ten łupek i cegiełka prosto z tapety to jakieś nowe zjawisko chyba Przecież na odległość będzie widać, że to żadna cegła czy kamień, tylko zwykła tapeta z delikatną fakturą...
Moim zdaniem brniesz w złym kierunku Ta meblościanka na tv w połączeniu z tapetą i beżo-brązami to prosta droga do sztampy, nudy i bardzo przeciętnego wnętrza...
Beatiska ma rację, że szafa jest bardzo płytka i niepraktyczna. Sama meblościanka zajmuje dużo miejsca, a nie daje właściwie miejsca do przechowywania.
Warto przemyśleć koncepcję i wyjść ze schematu pseudo nowobogackiego saloniku w M2 i rozszerzyć gamę kolorystyczną do czegoś innego niż brązy i beże, które w dużej ilości przytłaczają wnętrze.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 19:51   #162
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
O rany, widziałam już gipsowe podróbki kamienia, ale ten łupek i cegiełka prosto z tapety to jakieś nowe zjawisko chyba Przecież na odległość będzie widać, że to żadna cegła czy kamień, tylko zwykła tapeta z delikatną fakturą...
Moim zdaniem brniesz w złym kierunku Ta meblościanka na tv w połączeniu z tapetą i beżo-brązami to prosta droga do sztampy, nudy i bardzo przeciętnego wnętrza...
Beatiska ma rację, że szafa jest bardzo płytka i niepraktyczna. Sama meblościanka zajmuje dużo miejsca, a nie daje właściwie miejsca do przechowywania.
Warto przemyśleć koncepcję i wyjść ze schematu pseudo nowobogackiego saloniku w M2 i rozszerzyć gamę kolorystyczną do czegoś innego niż brązy i beże, które w dużej ilości przytłaczają wnętrze.
Bardzo dziękuję za opinię Fakt-chcę a raczej muszę wyremontować pokój niskim kosztem(pies zdemolował mi pokój, na szczęście już wyrasta ze szczenięctwa). Podkreślam-ważne jest dla mnie, aby zrobić coś fajnego przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Muszę wymienić meble, musi być półka RTV, i już nie wiem jak to 'ugryźć'. Jak mówiłam-beże, szarości, brązy, może czerń-to chciałabym połączyć, ale nie zamykam się na inne opcje. Dziewczyny, doradźcie coś, bo widać moje wyczucie stylu jest równe 0
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:37   #163
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za opinię Fakt-chcę a raczej muszę wyremontować pokój niskim kosztem(pies zdemolował mi pokój, na szczęście już wyrasta ze szczenięctwa). Podkreślam-ważne jest dla mnie, aby zrobić coś fajnego przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. Muszę wymienić meble, musi być półka RTV, i już nie wiem jak to 'ugryźć'. Jak mówiłam-beże, szarości, brązy, może czerń-to chciałabym połączyć, ale nie zamykam się na inne opcje. Dziewczyny, doradźcie coś, bo widać moje wyczucie stylu jest równe 0
Ma byc tanim kosztem, ale bez przekombinowania? Kup wiadro dobrej zmywalnej farby, najlepiej białej lub kolorystyka off white i pomaluj pokój. Biała farba zawsze jest tańsza, niż kolory tęczy.
Ścianę pomalowaną zmywalną farbą łatwo umyć, jeśli pies ją zaatakuje. Białą bez problemu podmalujesz fragment, jeśli jakieś zabrudzenie nie zmyje się.
Potrzebujesz mebli do przechowywania, czy głównie "ołtarzyka" na telewizor? Co jeszcze masz w pokoju i co powinno się tam znaleźć? Może lepiej kupić osobno pojemną szafę na ubrania i dodatkowo jakąś szafkę rtv? Zakładam, że w pokoju jest jakaś kanapa albo łóżko. W jakim kolorze? Masz jakiś dywan? Jakieś meble czy elementy zostają? Jak duży jest pokój?
Meble dobieraj przede wszystkim tak, aby były funkcjonalne i zmieściły wszystko to, co chcesz w nich zmieścić, bo w przeciwnym razie pokój będzie niefunkcjonalny i zagracony.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 22:03   #164
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ma byc tanim kosztem, ale bez przekombinowania? Kup wiadro dobrej zmywalnej farby, najlepiej białej lub kolorystyka off white i pomaluj pokój. Biała farba zawsze jest tańsza, niż kolory tęczy.
Ścianę pomalowaną zmywalną farbą łatwo umyć, jeśli pies ją zaatakuje. Białą bez problemu podmalujesz fragment, jeśli jakieś zabrudzenie nie zmyje się.
Potrzebujesz mebli do przechowywania, czy głównie "ołtarzyka" na telewizor? Co jeszcze masz w pokoju i co powinno się tam znaleźć? Może lepiej kupić osobno pojemną szafę na ubrania i dodatkowo jakąś szafkę rtv? Zakładam, że w pokoju jest jakaś kanapa albo łóżko. W jakim kolorze? Masz jakiś dywan? Jakieś meble czy elementy zostają? Jak duży jest pokój?
Meble dobieraj przede wszystkim tak, aby były funkcjonalne i zmieściły wszystko to, co chcesz w nich zmieścić, bo w przeciwnym razie pokój będzie niefunkcjonalny i zagracony.
Szczerze to białe ściany do mnie nie przemawiają, musi być kolor, choćby delikatny, kremowy, cokolwiek. Ale na pewno zapamiętam, że ma być zmywalna, nie myślałam o tym, więc dzięki za sugestię.

Tak, potrzebuję mebli do przechowywania ubrań+szafkę rtv. Wzbraniam się rękami i nogami przed wielką szafą z drążkiem na sukienki etc., ale dobrze by było też ją kupić, chyba, że kupię naprawdę fajną, dużą komodę na ubrania, wtedy może da się obejść te 'szafę z drążkiem'.. Bo musi być miejsce na spodnie, bluzki, bieliznę... W pokoju jest kanapa w kolorze beżowym, panele są dosyć jasne, dywan muszę kupić, co do koloru to nie mam pojęcia. Więc zostaje tylko ta kanapa, ale i tak planuję kupić narzutę i ją zakrywać, bo ma brzydki wzorek więc w sumie kolor chyba nie jest istotny lampę też muszę kupić nową. Więc tak naprawdę wszystko poza kanapą(którą trzeba czymś przykryć) do kupienia. Pokój ma niecałe 11m2. Niestety jest dość nieustawny, bo jedna z dłuższych ścian jest w dużej mierze zajęta przez okno a w drugiej są drzwi. Ściany krótsze i 'wolne' mają po 2,7dł. każda.
Mam nadzieję, że coś można zrozumieć z mojego bełkotu
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 16:54   #165
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
Ojej dobrze, że piszesz, nie zdawałam sobie sprawy Tak to jest jak laik bierze się za remont pokoju.
Tzn. może Tobie bedzie odpowiadac, nie chce za Ciebei decydowac
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:51   #166
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Tzn. może Tobie bedzie odpowiadac, nie chce za Ciebei decydowac
Wiesz, w sumie to tak walnęłam z tą meblościanką a właściwie to nawet bym jej nie zmieściła, tzn. musiałabym dwie ściany zawalić meblami a chce mieć trochę przestrzeni...
Pomyślałam, że może w takim razie pomaluję ściany na dwa kolory-atłasowy grafit i szyfonowy beż(zdjęcia w załącznikach). Kopiłabym jedną komodę na ubrania i trochę wyższą szafkę RTV(2 i 3 zdj). W sumie myślałam o dwóch komodach, ale nie mam tyle miejsca. Podoba mi się lampa i stolik IKEA, na kolejnych zdjęciach. Tylko czy będzie to pasować? A dywan chodzi mi po głowie jakiś ciemniejszy, ciemny grafit. Na końcu zdjęcie obrazu, który chciałabym kupić. Plus oczywiście jakieś dodatki, wazony, świeczki.. Czy to wszystko będzie współgrać? Co ewentualnie zmienić?


paleta dekoral.jpg
komoda.jpg
komoda rtv.jpg
lampa.jpg
stolik.jpg
obraz.jpg
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 16:17   #167
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Zgadzam się, że białe ściany w tak niedużym pomieszczeniu będą najlepsze. Jeżeli chcesz koniecznie jakiś kolor to zrób na 1 ścianie np. tej z TV. Dobierając ten kolor nie zapomnij sprawdzić czy pasuje do podłogi, cokołów, okien itd...
Tu przykład http://www.barlinek.com.pl/seria_pur...,164,info.html
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 18:56   #168
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Sporo ostatnio myślałam o tym i na ścianach będzie najprawdopodobniej jedwabny popiel Dekoral. Meble w kolorze wenge(kolekcja Kaspian z Black Red White). Sofa jednak też będzie nowa(stara się zapada i i tak za kilka tygodni odmówi posłuszeństwa). Zdjęcie sofy załączam. Do tego biała lampa IKEA taka jak pokazywałam wyżej, stolik też biały. Zasłony białe, dodatki tak samo. Dywan..i tu się waham. Biały albo grafitowy. Ale chyba grafitowy jednak, bo skoro stolik będzie biały.... W pokoju mają dominować szarości, ma być sporo bieli.


1350979263.jpg
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 20:10   #169
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Dziewczyny poradźcie, będę robić remont sypialni i zmieniać ją na pokój dziecięcy i mam pytanie, jaką farbę polecacie do drewna.
Mamy kawałek ściany w takich panelach drewnianych i są pomalowane na biało. Chcemy po prostu odświeżyć kolor, bo reszta ścian będzie błękitna, a te drewniane białe. Na suficie mamy takie bele ciemno brązowe i chcemy je pomalować na granat.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 22:53   #170
Kayko92
Rozeznanie
 
Avatar Kayko92
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Wiadomości: 960
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cześć dziewczyny.

Chciałabym coś zmienić w swoim pokoju, jakoś go ożywić. Pokój jest w wynajmowanym mieszkaniu, więc nie bardzo mogę poszaleć. Pozostaje jedynie przestawienie mebli i jakieś dodatki, ewentualnie plakat na ścianę.

Zastanawiam nad ustawienie łóżka w miejscu biurka, biurka w miejscu komody i na miejsce łóżka komoda i szafa. W pokoju posiadam mały kawowy dywanik i brązową pościel.

Co radzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0431.jpg (87,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0430.jpg (85,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0432.jpg (81,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0428.jpg (79,2 KB, 45 załadowań)
Kayko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:41   #171
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam,

Czy i ja mogę podłączyć się do wątku i poprosić o radę

Szykuję zmiany w salonie.. kolor ścian, tapety, nowe meble, zasłony itd. wsyztsko będzie nowe i inne..

Jedynie podłoga musi zostać taka jaka jest, mimo że jest okropnie brzydka

Chciałabym prosić o radę i wszelkie opinie jaki kolor ścian i mebli najlepiej będą pasować do takiego parkietu (załącznik) i ogólnie od czego zacząć.. czy dopierać kolor ścian i tapet do parkietu, czy najpierw meble do parkietu a później myśleć o ścianach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0010.jpg (50,8 KB, 64 załadowań)
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 21:45   #172
Domi38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 46
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Ta podloga jest faktycznie brzydka.
Ale powiem Ci ze moja znajoma ma identyczna i zdecydowala sie na styl skandynawski i chociaz ciezko to sobie wyobrazic wyglada to naprawde fajnie. Biale meble nadaly lekkosci i ta podloga tak nie przytlacza, ciekawi mnie jak to urzadzisz
Domi38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 08:16   #173
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
Witam,

Czy i ja mogę podłączyć się do wątku i poprosić o radę

Szykuję zmiany w salonie.. kolor ścian, tapety, nowe meble, zasłony itd. wsyztsko będzie nowe i inne..

Jedynie podłoga musi zostać taka jaka jest, mimo że jest okropnie brzydka

Chciałabym prosić o radę i wszelkie opinie jaki kolor ścian i mebli najlepiej będą pasować do takiego parkietu (załącznik) i ogólnie od czego zacząć.. czy dopierać kolor ścian i tapet do parkietu, czy najpierw meble do parkietu a później myśleć o ścianach

a próbowałeś ją wycyklinować? moja okazałą sie całkiem inna i wręcz piekna po )
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 11:55   #174
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Niestety nie bardzo idzie cokolwiek zrobić coś sensownego z tą podłogą Już myślałam nawet wykładzinie z cienkim włochaczem, żeby zakryć cały parkiet, ale jednak zostanę jedynie przy dywanie - myślałam o delikatnym beżu.


Jedyne co wymyśliłam do tej pory to duże, białe listwy przypodłogowe, takie cuś - KLIK
i mam nadzieje, że to trochę jakby "odgrodzi" ściany od parkietu i nada sens ścianie..

Z tym, że nadal nie wiem jaki kolor mebli i tapety wybrać. Chciałbym zrobić jedną ścianę w ciemniejszym wzorze, jakimś wzorzystym.. myślałam o szarym, ale kompletnie nie wiem jakie meble do tego wybrać

Nie chcę, żeby wszystko było z innej parafii.. meble, parkiet i ściana. Początkowo rozważałam szara ściana w mocne wzory, do tego ciemne (prawie czarne) meble i reszta ścian w jasnym szarym. I tylko ten parkiet nieszczęsny byłby w brązowym kolorze.

Ale z tego co czytam to mówią, że takie rozwiązanie nie jest dobre i nawet w jasnym salonie może wyglądać mrocznie, jak w norze.. a wiadomo chciałabym tego uniknać..

Podobały mi się takie meble (załącznik 1) i taka tapeta (załącznik 2).. ale wszystko ciemne i ponure, więc raczej odpada


Może Wy macie jakieś pomysły, jaką tapetę zastosować przy tych meblach i tym parkiecie??
Pomocyyy

Będę wdzięczna za wszytskieeee rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wohnAugust4.jpg (54,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19130_1_1e01ec89.jpg (37,0 KB, 17 załadowań)
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:16   #175
nocandy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 229
Question Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cześć dziweczyny, niedawno kupiłam mieszkanko i są mi potrzebne wasze rady co do zagospodarowania jednej z jego części.

Mieszkanie jest dwupoziomowe. Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie. W obu pomieszczeniach są skosy - co ma swoje plusy i minusy.
Dodatkowo w większej sypialni jest wnęka na której zagospodarowanie nie mam kompletnie pomysłu...

Wnęka ma wymiary:
- 121 cm szerokości
- 99 cm głębokości

Cała znajduje się pod skosem:
- najniższy punkt: ok 100 cm
- najwyższy punkt: ok 250 cm

Możnaby wtawić tam jakąś szafę pod zabudowę, co byłoby "najłatwiejszym" rozwiązaniem, Zastanawiam się też nad wstawieniem tam toaletki/ biurka.

Jakie wy macie pomysły na takie niezamałe i niezaduże dziwne przestrzenie...


P.S. łóżko wstępnie planujemy postawić na ścianie ze skosem (odwrotnie do tego co jest w projekcie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twinpark-66mpart2.jpg (90,2 KB, 48 załadowań)
__________________
"Egoista - ten, który więcej dba o siebie niż o mnie."
— Julian Tuwim


Edytowane przez nocandy
Czas edycji: 2012-11-25 o 18:18
nocandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 19:38   #176
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez nocandy Pokaż wiadomość
Cześć dziweczyny, niedawno kupiłam mieszkanko i są mi potrzebne wasze rady co do zagospodarowania jednej z jego części.

Mieszkanie jest dwupoziomowe. Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie. W obu pomieszczeniach są skosy - co ma swoje plusy i minusy.
Dodatkowo w większej sypialni jest wnęka na której zagospodarowanie nie mam kompletnie pomysłu...

Wnęka ma wymiary:
- 121 cm szerokości
- 99 cm głębokości

Cała znajduje się pod skosem:
- najniższy punkt: ok 100 cm
- najwyższy punkt: ok 250 cm

Możnaby wtawić tam jakąś szafę pod zabudowę, co byłoby "najłatwiejszym" rozwiązaniem, Zastanawiam się też nad wstawieniem tam toaletki/ biurka.

Jakie wy macie pomysły na takie niezamałe i niezaduże dziwne przestrzenie...


P.S. łóżko wstępnie planujemy postawić na ścianie ze skosem (odwrotnie do tego co jest w projekcie)
A co planujesz na tej ścianie za drzwiami (o długości 256 cm)? I czy potrzebujesz miejsca do przechowywania większych gabarytowo sprzętów?
Ja bym pewnie na całej ścianie zrobiła zabudowę z szaf, co ukryłoby tę wnękę. Dopiero po przesunięciu czy otwarciu drzwi byłoby widać, że to nie zwykła szafa tylko większy schowek.
Moja kuzynka ma w sypialni pod dużym skosem ukryty taki schowek, nieco większy od twojego i mieści tam zarówno przetwory zimowe, jak i rowery. U ciebie aż tyle rzeczy się nie zmieści, ale po dodaniu do tych 99 cm 60 cm głębokości szafy wyszłoby pomieszczenie ponad 1,5 m na 1,2 m. To całkiem spora powierzchnia.
Jeśli jednak planujesz gdzie indziej szafy lub nie brakuje ci czegoś w rodzaju schowka, to możesz tam postawić jakąś komodę albo toaletkę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:12   #177
karrambaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam wszystkich, widzę wiele ekspertek na tym forum, więc i ja się zgłaszam z nadzieją, że ktoś pomoże. Otóż nie wiem jak rozwiązać problem pokoju dla dziecka, który ma jednocześnie pełnić funkcję sypialni (póki co). Pokój nie jest duży (5mx3m). Najgorsze, że nie możemy kupić nowych mebli, tylko urządzić tym co już posiadamy. Do kupienia z czasem będzie tylko łóżeczko i łóżko dla nas. Czy podpowie ktoś z Was jakieś sensowne rozwiązanie jak to wszystko poustawiać?

Podaję wymiary mebli:
szafa duża: szer 160cm, gł.63cm, wys. 194,5 cm
szafa mała: szer.90cm, gł.63cm, wys.194,5 cm
komoda: szer. 177cm, gł.41cm, wys.92 cm
szafka rtv: szer.80cm, gł.63cm, wys.44cm

Jeszcze muszę uwzględnić łóżko, czy kanapę dla nas i łóżeczko. Da radę jakoś to w miarę zgrabnie ustawić? Pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rtv.jpg (8,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komoda s..jpg (11,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa m..jpg (10,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szafa d..jpg (10,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokój.jpg (44,9 KB, 8 załadowań)
karrambaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:29   #178
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

W końcu skończyłam remont pokoju Po skrajnej demolce wyrządzonej przez psa(pod koniec już tam nawet nie spałam, była to swoista przechowalnia wszystkiego, co widać na drugim zdjęciu..)
Załączam zdjęcia przed(3 pierwsze) i kolejne już po.
P4060173.jpgP4060177.jpgP4060180.jpgP5110195.jpgP5110203.jpgP5110204.jpgP5110206.jpg
__________________
<3

Edytowane przez confused women
Czas edycji: 2012-12-15 o 18:31
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 22:40   #179
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Jest dużo lepiej, tylko nie rozumiem idei przewodniej tych przykrótkich zasłon. Lepiej wyglądałyby długie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:34   #180
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jest dużo lepiej, tylko nie rozumiem idei przewodniej tych przykrótkich zasłon. Lepiej wyglądałyby długie.
na to samo zwróciłam uwagę, ale jest zdecydowanie lepiej niz poprzednio było
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-12 20:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.