Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 15:05   #4621
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Hej!
Ja tylko na chwilkę, czytzm , czytam i jakoś się wbić nie umiem i nie dam rady na razie nadrobić
Dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynki, kochane jesteście
Monia dziękuję za kwiatuszka
A ma TVN lecą Rozmowy w Toku a temat: " Nie urodzę bez tipsów i makijażu"
Zaglądnę na pewno wieczorkiem
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 15:18   #4622
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
oj ma, na pewno i obwisłe cycory





ja powiem tak:zawsze jeździmy w dzien i teraz z małą też, ja sie w nocy stresuję bardzo. ubieram malą w kombinezon co na spacer i wkładam do fotelika. za chwilę jak auto się rozgrezje to rozbieram. agacia jeździ np w body z dł rękawem i rajstopkach, lekko przyrzucona kocykiem. jak jej było gorąco to krzyczała. jak zasypia to zwijam jej przy główce pieluszke w rulonik, główka nie lata wtedy.





kot wymiata





co za wyrodne matki z nas - ja też nie mam dywanów i dziecko nie ma sie gdzie rozwijać ( ciekawe czy położna w ankiecie pisze o dywanach :hahaha) w ruch idzie koc i mała na nim szaleje.






no bo koza to i papier wyli, a serek po dychu a gdzies czytałam, ze dziewczyny robią sobie kawe np z bebilonem pepti



gdyby ktoś nie dostrzegł to dziecko jest na zdjęciu, w pieroga zawinięte hehe
Hahah jaki pierożek

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Przez listonosza uszkodziłam sobie chyba dwa palce kopnęłam we framugę drzwi, palce teoretycznie całe ale boli jak chol...ibka

Poza tym przyszedł nam kubek niekapek i świetnie sprawdza się jako nowy gryzak



Przydałoby się



A to chyba taki dzień dobroci był
No no, świetnie się prezentuje w nowym nabytku i jaki on przystonyyy
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 15:50   #4623
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Szymon ma początku kataru
A ja sobie chyba te paluchy połamałam - boli coraz bardziej

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Przystojniak
Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
zdanie mam podobne cała radość z kawy odpada

Natka, fajowy ten fotelik, a Młody zadowolony jak widać
Dziękuję w imieniu Szymka

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja tylko na chwilkę, czytzm , czytam i jakoś się wbić nie umiem i nie dam rady na razie nadrobić
Dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynki, kochane jesteście
Monia dziękuję za kwiatuszka
A ma TVN lecą Rozmowy w Toku a temat: " Nie urodzę bez tipsów i makijażu"
Zaglądnę na pewno wieczorkiem
Właśnie to oglądam

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Hahah jaki pierożek

No no, świetnie się prezentuje w nowym nabytku i jaki on przystonyyy
Dziękować
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 16:50   #4624
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
O kawowa bratnia duszo mleko polecam Danmis, jest jeszcze jakieś w zielonym kartonie ale to straszna konserwa a to wydaje się być czyste
wypróbuję. Brakuje mi mleka, jogurtów, sera...

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Szymon ma początku kataru
A ja sobie chyba te paluchy połamałam - boli coraz bardziej
biedna a puchną?

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja tylko na chwilkę, czytzm , czytam i jakoś się wbić nie umiem i nie dam rady na razie nadrobić
Dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynki, kochane jesteście
Monia dziękuję za kwiatuszka
A ma TVN lecą Rozmowy w Toku a temat: " Nie urodzę bez tipsów i makijażu"
Zaglądnę na pewno wieczorkiem
ja rodziłam w pełnym makijażu

Bo to było tak: umówiłam się z mężem, że w pt po jego pracy pójdziemy " na miasto".
Więc się wystroiłam, mocny makijaż, smoky eyes, wytapirowany włos, czarna tunika itd Na 16 miałam iść na ktg, ale tylko takie kontrolne, bo to był 37 tydz. Zaraz po wizycie u gina w szpitalu mieliśmy wyjść. Wiedziałam, że będzie cc z powodu ułożenia dziecka, mieliśmy na tej wizycie ustalić termin.

No i po 5 min od rozpoczęciu wizyty gin krzyczy: "Rozwarcie na 5 cm, a pani nic nie mówi! Robimy cc natychmiast!"

I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 17:01   #4625
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
wypróbuję. Brakuje mi mleka, jogurtów, sera...



biedna a puchną?
niestety tak

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość

ja rodziłam w pełnym makijażu

Bo to było tak: umówiłam się z mężem, że w pt po jego pracy pójdziemy " na miasto".
Więc się wystroiłam, mocny makijaż, smoky eyes, wytapirowany włos, czarna tunika itd Na 16 miałam iść na ktg, ale tylko takie kontrolne, bo to był 37 tydz. Zaraz po wizycie u gina w szpitalu mieliśmy wyjść. Wiedziałam, że będzie cc z powodu ułożenia dziecka, mieliśmy na tej wizycie ustalić termin.

No i po 5 min od rozpoczęciu wizyty gin krzyczy: "Rozwarcie na 5 cm, a pani nic nie mówi! Robimy cc natychmiast!"

I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną

Nieźle
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 17:06   #4626
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
wypróbuję. Brakuje mi mleka, jogurtów, sera...



biedna a puchną?

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------



ja rodziłam w pełnym makijażu

Bo to było tak: umówiłam się z mężem, że w pt po jego pracy pójdziemy " na miasto".
Więc się wystroiłam, mocny makijaż, smoky eyes, wytapirowany włos, czarna tunika itd Na 16 miałam iść na ktg, ale tylko takie kontrolne, bo to był 37 tydz. Zaraz po wizycie u gina w szpitalu mieliśmy wyjść. Wiedziałam, że będzie cc z powodu ułożenia dziecka, mieliśmy na tej wizycie ustalić termin.

No i po 5 min od rozpoczęciu wizyty gin krzyczy: "Rozwarcie na 5 cm, a pani nic nie mówi! Robimy cc natychmiast!"

I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną
To nie opowiadałaś nam swojego porodu, że ja to przeoczyłam? Niezłe
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 17:09   #4627
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
niestety tak[COLOR="Silver"]
To chyba trzeba by jechać do lekarza rtg zrobić bo jakby złamane było...?
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 17:19   #4628
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
To chyba trzeba by jechać do lekarza rtg zrobić bo jakby złamane było...?
Narazie jestem sama w domu z Szymkiem muszę na mamę poczekać
A takich małych paluszków w nodze to chyba nie gipsują
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 17:58   #4629
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Witam się wieczorowo!nadrobiłam ale wybaczcie, że nei zacytuję, natworzyłyscie postów nieźle...mam chwilkę bo dziecię leży kolo mnie i wysyla mi sygnały i za chwilę idziemy sie kapać.Póki pamiętam:
Kaileight - Michasia pije paskudny Nutramigen od października chyba i na początku był problem, bo jej nie smakował, ale teraz już jest ok. Choć ma czasem dni, że nie wypija całej porcji. A ja ciemieniuchę zwalczam parafiną - smaruję małej główkę godzinę przed kąpielą, nakładam czapkę i po kąpieli wyczesuję włosy.
Ancia - ja kupiłam chrupki z Hippa, są one bezglutenowe, ale można też dawać takie zwykłe chrupki.
Acelinka - i jak ci sie jeździło po naszym mieście dziś? ja zaliczyłam przedzieranie sie przez sniegi i najgorzej na osiedlu...ale wózek dał radęa podgłowek młoda ma lekko podniesiony cały czas.
Aaa..Ancia i Acelinka dzięki
Natka Michasi cały czas furczy w nosie, i albo jej schodzi abo nie. teraz też jej furczy ale jak czyszczę Katarkiem to nic nie leci
Coś miałam jeszcze..ale zapomniałam...no nic może sie przypomni jak wykąpię małą..
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 18:06   #4630
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ładną miałaś kiecę, prościutką ale ślczną no myślałam o tobie najwyraźniej Gunia aby nie pochwalić jest niedoooobraaaaa

To niech Gunia bedzie niedobra
...ciekawe jaka bede miec suknie w rzeczywistosci...

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Aaaaaaaaa
Wbijam bez cytowania, moze mi ulzy.

Od rana mam chyba jakies napiecie miesiaczkowe czy inne hormony, normalnie wszystko mnie wkurza i az mnie telepie w srodku, a tu trzeba do dziecka spokojnie. A dziecko jeszcze mamie na zlosc robi i ciagle marudzi, smok wypluty co kilanascie sekund, pora drzemki dawno minela a tu oczy jak 5zl.

Trzymajcie mnie, bo oszaleje dzisiaj.
:przytulam:


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
a zapomniałam się pochwalić, ze była u nas dziś pielęgniarka, oczywiście sie nie zapowiedziała. Wlazła, obudziła mi Gunie....najlepsze bo na stole stała butelka Ballantines'a - wczoraj tesciu przyniosł a ja zapomniałam schować i stała sobie na środku
dobrze ze pielegniarka znajoma bo by wyszło, ze matka alkoholiczka
pospisywała jakies głupoty typu ile mam okien w domu, po co to komu?
pooglądała Olge, ponamawiała mnie na szczepienia dodatkowe i poszła w śnieżycę

ile okien..?? niezle...
dziwne ze jeszcze u was chodza pielegniarki.....


Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość




Właśnie lekarz powiedział, żeby smarować oliwką, nałożyć czapeczkę i po ok. godzinie wyczesać. Myć włosy rzadko. Mówił, że te wszystkie kremy na ciemieniuchę dostępne w sklepie nieszczególnie działają, ewentualnie taki na receptę. Ale mimo to polecił metodę z oliwką



U mojej jak sie tylko zaczela pojawiac ciemieniucha to zaczelam smarowac oliwka i nakladac czapeczke ale zrobila sie wieksza i brzydsza.... pomogla ta masc robiona z apteki....


Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
ma
Dzieki
Nadia zasnela w koncu w hustawce, a ja wypilam melise i troche mi przeszlo.
oj ja tez pije meliske bo sie jakas nerwowa zrobilam....

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Cześć Co za dzień dzisiaj Szymon jak nigdy spał do 8.00 (z małą przerwą od 4.50-5.20 i oczywiście pobudkami co 2h na jedzonko) zasnął w swoim łóżeczku bez płaczu
Do tego tak nas zasypało, że nie pojechaliśmy do dentysty, wyłączyli prąd a ja z mamą musiałam z łopatą latać bo brat i tż spali po nockach a tata... Ciekawe co będzie dalej

No i wcięłam znowu 3 pączki


Natka moja Olivka miala skok (chyba) ...a poza tym jakos nie mialam czasu....
Co do kubeczka to nawet jesli jej trzymam to i tak pije.... oczywiscie wylewa jej sie tez troche ale nauke ladnie idzie.
Szymek na pewno sie nauczy i chyba lepiej mu pic z kubeczka niz z butli nie??

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Dziecię chwilowo śpi, Julka zatankowała w sklepie pączki (pochłonęłam 2 i mnie zmuliło; moje starsze dziecko zjadło już dzisiaj 4. No ale waży tyle co ja czyli 50kg i jest wyższa o co najmniej 8 cm ode mnie, czyli przekroczyła nieosiągalną przeze mnie liczbę 160cm). Teraz córy szaleją na śniegu i tak się drą, że pewnie mi obudzą Leosia, bo śpi w pokoju od podwórka. No ale niech szaleją, póki jest śnieg
o jej... to ile Julcia ma latek ??
i taka wysoka jest....pewnie sliczna z niej dziewczyna...
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 18:14   #4631
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Nie wiadomo czy skaza czy AZS więc wrazie czego dieta absolutna :/ a kawa z kozim mlekiem smakuje tak samo jak z krowim wielki ratunek dla mnie kawocholika



Z pepti to wredne w smaku jest, mi śmierdzi rybą
a mi chipsami


Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
no to tak jak i u nas

Muszę kupić w takim razie mleko kozie, na razie pijam kawę czarną. A kocham latte W ogóle kocham kawę Przed ciążą to chyba kawa a nie krew krążyła mi w żyłach (5-6 filiżanek kawy z ekspresu dziennie).
a teraz z racji że karmię ograniczam się do 2

Pepti nie jest tak złe jak NUtramigen- to jest dopiero masakra
nooooooooooooooooooooooo

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja tylko na chwilkę, czytzm , czytam i jakoś się wbić nie umiem i nie dam rady na razie nadrobić
Dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynki, kochane jesteście
Monia dziękuję za kwiatuszka
A ma TVN lecą Rozmowy w Toku a temat: " Nie urodzę bez tipsów i makijażu"
Zaglądnę na pewno wieczorkiem

jasne, jasne

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Szymon ma początku kataru
A ja sobie chyba te paluchy połamałam - boli coraz bardziej

kurczę, niedobrze z jednym i drugim

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość



ja rodziłam w pełnym makijażu

Bo to było tak: umówiłam się z mężem, że w pt po jego pracy pójdziemy " na miasto".
Więc się wystroiłam, mocny makijaż, smoky eyes, wytapirowany włos, czarna tunika itd Na 16 miałam iść na ktg, ale tylko takie kontrolne, bo to był 37 tydz. Zaraz po wizycie u gina w szpitalu mieliśmy wyjść. Wiedziałam, że będzie cc z powodu ułożenia dziecka, mieliśmy na tej wizycie ustalić termin.

No i po 5 min od rozpoczęciu wizyty gin krzyczy: "Rozwarcie na 5 cm, a pani nic nie mówi! Robimy cc natychmiast!"

I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną
no padłam, smokey eyes, no musiał być szał na porodówce

ale u mnie podobna historia - tylko, ze ja trafiłam nagle z krwotokiem do szpitala ok 21:30, makijaż było robiony ok 11ej rano, został do 13ej dnia następnego więc taka całodzienna byłam małż mówił, ze śliczna byłam i oka a'la panda nie było.

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Narazie jestem sama w domu z Szymkiem muszę na mamę poczekać
A takich małych paluszków w nodze to chyba nie gipsują
nieeee jakoś tam usztywniają, altacet przyłóż sobie, jak nie masz to wode z octem wymieszaj i zrób okład.

a tak w ogóle ...

Wkurzyłam się pediatra wysłała nas do alergologa po zaświadczenie o alergii. dobrze, ze poszłam na NFZ. bo jakbym za garść 'Tych cennych informacji" miała wybulić stówę to . żeby dostać zaśw. muszę Malej zrobić badania z krwi, których NFZ nie refunduje koszt ok 120-150. po ostatnim pobieraniu krwi u Agaci ( 2 godzin) szlag mnie trafia. bo Mała może się nacierpieć, ja kase wybule a nie wyjdzie alergia. ewentualnie mogę pójść do gastrologa po zaśw, ze dziecko ma biegunki przewlekłe i wtedy tez bebilon pepti będzie na 30%. ale tak na zdrowy rozum jak je bp to nie ma biegunek, to jak to udowodnić? bo tylko alergia pokarmowa i biegunki przewlekłe upoważniają do bebilonu za 30% beznadzieja, 5 min wizyty, 25 biurokarcji i 15 czekania. i nic w zasadzie.

Dziewczynki karmiące bebilonem pepti - jak jest u was? placicie 30% ceny, macie to zaśw od alergologa?

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
To niech Gunia bedzie niedobra
...ciekawe jaka bede miec suknie w rzeczywistosci...
aaaaaaaaa to ty jeszcze przed zwiewaj Kochana, zwiewaj na co ślub
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.



Edytowane przez indygo79
Czas edycji: 2012-02-16 o 18:44
indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 18:27   #4632
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
tak daje słoiczki z mięskiem
a chrupki są takie pałki grubsze wtedy dziecko moze to ssać dłużej niż takiego zwykłego chrupaczka

o, np. takie: http://www.google.pl/imgres?q=chrupk...ed=0CE0QrQMwAw
o, widze że sa bez glutenu a ja zawsze myślałam że takie chrupki to mocno glutenowy produkt

my tez jemy te chrupki


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

Natalka po panelach świetnie śmiga, tylko że mieszkamy na parterze i straszliwie od nich ciągnie niestety.

moja dzisiaj smigala... ale miala radoche... bo slisko i latwiej sie przemieszcza...
ale fakt zimno od nich

Acelinko i Indygo jakie kupilyscie majtusie na basen??.... bo nie wiem na co sie zdecydowac.....

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

dziewczyny które mają w gondolkach to podwyższenie dla maluszków, podnosicie to już dzieciaczkom?
nie... i w sumie nie wiem od kiedy mozna...

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
A w ogóle to czytam Was od paru dni tylko i odpisać nie potrafię ehh

Myślicie że mogło wyjść Zuzi uczulenie na podbródku od takiego miękkiego plastikowego śliniaka - fartuszka
Pewnie od sliny jej tak wyszlo.... u mojej tez tak jest... pelno takich krosteczek na szyjce...

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Upewniam się- czy ja dobrze widziałam, że podajecie gluten w formie zwykłej kaszki mannej dosypywanej do owocków?
Czy to jednak jakieś kaszki specjalne? Wiem wiem była o tym mowa, ale wtedy to tak po łebkach czytałam jako że dalko mi do tego było
i za to Cie lubie....
mozesz dac zwykla manne ...dospy do przecieru warzywnego lub mleka... ja czytalam zeby nie dawac do owockow.... ale czemu to nie wiem...

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Przez listonosza uszkodziłam sobie chyba dwa palce kopnęłam we framugę drzwi, palce teoretycznie całe ale boli jak chol...ibka

Poza tym przyszedł nam kubek niekapek i świetnie sprawdza się jako nowy gryzak
tak.... kubek gryzaczek.... dlatego wole doidycup....

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Indygo ja jeszcze przed.... i zastanawiam sie jak to bedzie.... caly ten slub , wesel...suknia...i takie tam.....

edit ...Ty piszesz zwiewaj??? Kochana .... marzy mi sie slub nie powiem .....ale jak pomysle ile trzeba kasy wydac to chce mi sie
A Ty zalujesz??

Edytowane przez MoniaZ82
Czas edycji: 2012-02-16 o 18:38
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 18:29   #4633
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
my tez jemy te chrupki

Acelinko i Indygo jakie kupilyscie majtusie na basen??.... bo nie wiem na co sie zdecydowac.....


Indygo ja jeszcze przed.... i zastanawiam sie jak to bedzie.... caly ten slub , wesel...suknia...i takie tam.....

akurat małż kupował - babydream z rossmana i było super...

taaaaaaaa i Olivka obrączki niosąca
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 18:35   #4634
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja tylko na chwilkę, czytzm , czytam i jakoś się wbić nie umiem i nie dam rady na razie nadrobić
Dziękuję bardzo za pocieszenie dziewczynki, kochane jesteście
Monia dziękuję za kwiatuszka
A ma TVN lecą Rozmowy w Toku a temat: " Nie urodzę bez tipsów i makijażu"
Zaglądnę na pewno wieczorkiem
Polecam sie....

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Bo to było tak: umówiłam się z mężem, że w pt po jego pracy pójdziemy " na miasto".
Więc się wystroiłam, mocny makijaż, smoky eyes, wytapirowany włos, czarna tunika itd Na 16 miałam iść na ktg, ale tylko takie kontrolne, bo to był 37 tydz. Zaraz po wizycie u gina w szpitalu mieliśmy wyjść. Wiedziałam, że będzie cc z powodu ułożenia dziecka, mieliśmy na tej wizycie ustalić termin.

No i po 5 min od rozpoczęciu wizyty gin krzyczy: "Rozwarcie na 5 cm, a pani nic nie mówi! Robimy cc natychmiast!"

I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną

o rany szybko... i nawet nie czulas ze masz rozwarcie ( tzn ja nawet nie wiem czy to sie wyczuwa ) ....


---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
akurat małż kupował - babydream z rossmana i było super...

taaaaaaaa i Olivka obrączki niosąca

a myslalam zeby kwiatki nam sypala .....

wybieram sie na basen w niedziele ....
jak sie Agatka zachowywala po basenie.... spala czy zrobila sie bardziej aktywna.... ?
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 18:46   #4635
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Polecam sie....




o rany szybko... i nawet nie czulas ze masz rozwarcie ( tzn ja nawet nie wiem czy to sie wyczuwa ) ....


---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------




a myslalam zeby kwiatki nam sypala .....

wybieram sie na basen w niedziele ....
jak sie Agatka zachowywala po basenie.... spala czy zrobila sie bardziej aktywna.... ?
priva masz

nie, nie żałuję ale czy bym za mąż raz jeszcze wyszła who knows
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 19:32   #4636
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Oj niedobry ten mój Szymek nauczył się wreszcie zasypiać w łóżeczku, co prawda jeszcze płacze i muszę go conajmniej raz wyjąć ale za to nie usypia na rękach

Paluchy chyba jednak całe zrobiłam okład z altacetu i jest lepiej, co prawda jeden sinieje ale chyba nie będzie źle.

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Witam się wieczorowo!nadrobiłam ale wybaczcie, że nei zacytuję, natworzyłyscie postów nieźle...mam chwilkę bo dziecię leży kolo mnie i wysyla mi sygnały i za chwilę idziemy sie kapać.Póki pamiętam:
Kaileight - Michasia pije paskudny Nutramigen od października chyba i na początku był problem, bo jej nie smakował, ale teraz już jest ok. Choć ma czasem dni, że nie wypija całej porcji. A ja ciemieniuchę zwalczam parafiną - smaruję małej główkę godzinę przed kąpielą, nakładam czapkę i po kąpieli wyczesuję włosy.
Ancia - ja kupiłam chrupki z Hippa, są one bezglutenowe, ale można też dawać takie zwykłe chrupki.
Acelinka - i jak ci sie jeździło po naszym mieście dziś? ja zaliczyłam przedzieranie sie przez sniegi i najgorzej na osiedlu...ale wózek dał radęa podgłowek młoda ma lekko podniesiony cały czas.
Aaa..Ancia i Acelinka dzięki
Natka Michasi cały czas furczy w nosie, i albo jej schodzi abo nie. teraz też jej furczy ale jak czyszczę Katarkiem to nic nie leci
Coś miałam jeszcze..ale zapomniałam...no nic może sie przypomni jak wykąpię małą..
U nas to niestety nie furczenie ale kichanie i gluty z nosa, zadziałam wszystkim co miałam i oby się nie rozwinęło

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
Natka moja Olivka miala skok (chyba) ...a poza tym jakos nie mialam czasu....
Co do kubeczka to nawet jesli jej trzymam to i tak pije.... oczywiscie wylewa jej sie tez troche ale nauke ladnie idzie.
Szymek na pewno sie nauczy i chyba lepiej mu pic z kubeczka niz z butli nie??
Kurcze kusi mnie ten kubek Ponoć jak dziecko ma pół roku to już nie warto uczyć pić z butli a właśnie z kubeczka niekapka albo normalnego Zobaczymy jak nam pójdzie

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
nieeee jakoś tam usztywniają, altacet przyłóż sobie, jak nie masz to wode z octem wymieszaj i zrób okład.

Dzięki już właśnie tak zrobiłam, powtórzę jeszcze na noc i powinno być lepiej mam nadzieję

a tak w ogóle ...

Wkurzyłam się pediatra wysłała nas do alergologa po zaświadczenie o alergii. dobrze, ze poszłam na NFZ. bo jakbym za garść 'Tych cennych informacji" miała wybulić stówę to . żeby dostać zaśw. muszę Malej zrobić badania z krwi, których NFZ nie refunduje koszt ok 120-150. po ostatnim pobieraniu krwi u Agaci ( 2 godzin) szlag mnie trafia. bo Mała może się nacierpieć, ja kase wybule a nie wyjdzie alergia. ewentualnie mogę pójść do gastrologa po zaśw, ze dziecko ma biegunki przewlekłe i wtedy tez bebilon pepti będzie na 30%. ale tak na zdrowy rozum jak je bp to nie ma biegunek, to jak to udowodnić? bo tylko alergia pokarmowa i biegunki przewlekłe upoważniają do bebilonu za 30% beznadzieja, 5 min wizyty, 25 biurokarcji i 15 czekania. i nic w zasadzie.
Nie dziwię się, że się wkurzyłaś

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
tak.... kubek gryzaczek.... dlatego wole doidycup....
kusisz tym kubkiem
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 19:51   #4637
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
To nie opowiadałaś nam swojego porodu, że ja to przeoczyłam? Niezłe
Możliwe że nie opowiadałam

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Kaileight - Michasia pije paskudny Nutramigen od października chyba i na początku był problem, bo jej nie smakował, ale teraz już jest ok. Choć ma czasem dni, że nie wypija całej porcji. A ja ciemieniuchę zwalczam parafiną - smaruję małej główkę godzinę przed kąpielą, nakładam czapkę i po kąpieli wyczesuję włosy.
Ignaś wypija pełne porcje-210 ml, ale na początku się krzywił. Teraz chyba już nie pamięta, że poprzednie mleko było lepsze

My z ciemieniuchą walczymy oliwką, też nakładam czapeczkę i później wyczesuję. Ale w związku z azs cały czas nawraca

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Narazie jestem sama w domu z Szymkiem muszę na mamę poczekać
A takich małych paluszków w nodze to chyba nie gipsują
Chyba tylko jakoś usztywniają daj znać jak noga

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość

U mojej jak sie tylko zaczela pojawiac ciemieniucha to zaczelam smarowac oliwka i nakladac czapeczke ale zrobila sie wieksza i brzydsza.... pomogla ta masc robiona z apteki....

oj ja tez pije meliske bo sie jakas nerwowa zrobilam....
a jaka ta maść? W sensie z jakich składników?

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość

no padłam, smokey eyes, no musiał być szał na porodówce

ale u mnie podobna historia - tylko, ze ja trafiłam nagle z krwotokiem do szpitala ok 21:30, makijaż było robiony ok 11ej rano, został do 13ej dnia następnego więc taka całodzienna byłam małż mówił, ze śliczna byłam i oka a'la panda nie było.

Dziewczynki karmiące bebilonem pepti - jak jest u was? placicie 30% ceny, macie to zaśw od alergologa?
Hehe.. No ja też makijaż zmyłam dopiero następnego dnia około 13, ale wyglądałam zdecydowanie jak panda

Odnośnie Bebilonu Pepti- Mamy zaświadczenie uprawniające do zniżki od alergologa. Byliśmy na wizycie w poradni dermatologiczno-alergologicznej i po próbie leczenia wypisała nam taki papier. Ale niestety później okazało się, że i tak musimy zmienić na Nutramigen, który jest pełnopłatny
Współczuję przejść z lekarzami


Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość
o rany szybko... i nawet nie czulas ze masz rozwarcie ( tzn ja nawet nie wiem czy to sie wyczuwa ) ....
Nie, nic nie czułam. Ale ja to z tych hardkorów jestem, że mało kiedy mnie coś w ogóle boli
A akcję porodową miałam pierwsza klasa
__________________
Maluszek

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2012-02-16 o 20:02 Powód: net wyciął mi cytaty:/
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:04   #4638
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

No wreszcie trochę spokoju... Adanio śpi Jakoś ostatnio zasypia mi zaraz po kąpieli i przy cycku, ale żeby nie było tak cudownie to nie chce spać w łóżeczku, a ja jakoś nie mam silnej woli go po tysiąc razy odkładać i śpi w naszym, pewnie będę tego żałować, ale jakoś mi tak wygodnie teraz
Natka gratki za samodzielne zasypianie Szymka i to jeszcze w łóżeczku własnym, u nas tak jak pisałam nie ma o tym mowy I mój pieronek też nie chce pić z butli, jak daje to tylko gryzie smoczek i o piciu nie ma mowy. Czekam właśnie na przesyłkę z kubkiem niekapkiem, zobaczymy co z tego wyniknie
I współczuję bolących paluszków
Monia trzymam za słowo
Indygo Twoja Agacia jaka ślicznotka i jaka zadowolona z kąpieli. Szkoda, że u mnie w tej dziurze nie ma basenu przystosowanego dla takich maluszków i też wanny nie mamy tylko prysznic i ostatnio się zastanawiałam jak to będzie z kąpielą jak Adaś wyrośnie z wanienki

Oho, chyba za bardzo pochwaliłam Adasia i coś zaczyna kwękać przez sen, ale chyba fałszywy alarm
Kaileight to rzeczywiście miałaś poród ekspres
Oj jednak się obudził, już się nacieszyłam spokojem
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:47   #4639
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
My z ciemieniuchą walczymy oliwką, też nakładam czapeczkę i później wyczesuję. Ale w związku z azs cały czas nawraca

U nas pomogło masło

Chyba tylko jakoś usztywniają daj znać jak noga
Dzięki, jest lepiej

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
No wreszcie trochę spokoju... Adanio śpi Jakoś ostatnio zasypia mi zaraz po kąpieli i przy cycku, ale żeby nie było tak cudownie to nie chce spać w łóżeczku, a ja jakoś nie mam silnej woli go po tysiąc razy odkładać i śpi w naszym, pewnie będę tego żałować, ale jakoś mi tak wygodnie teraz
Natka gratki za samodzielne zasypianie Szymka i to jeszcze w łóżeczku własnym, u nas tak jak pisałam nie ma o tym mowy I mój pieronek też nie chce pić z butli, jak daje to tylko gryzie smoczek i o piciu nie ma mowy. Czekam właśnie na przesyłkę z kubkiem niekapkiem, zobaczymy co z tego wyniknie
I współczuję bolących paluszków
Monia trzymam za słowo
Indygo Twoja Agacia jaka ślicznotka i jaka zadowolona z kąpieli. Szkoda, że u mnie w tej dziurze nie ma basenu przystosowanego dla takich maluszków i też wanny nie mamy tylko prysznic i ostatnio się zastanawiałam jak to będzie z kąpielą jak Adaś wyrośnie z wanienki

Oho, chyba za bardzo pochwaliłam Adasia i coś zaczyna kwękać przez sen, ale chyba fałszywy alarm
Kaileight to rzeczywiście miałaś poród ekspres
Oj jednak się obudził, już się nacieszyłam spokojem
To życzę silnej woli i dużo cierpliwości przy oswajaniu z łóżeczkiem - ja się nie raz spociłam przy tym ciągłym odkładaniu i podnoszeniu, ale jest efekt

Kubek niekapek jest fajnym gryzaczkiem Już nie mam pomysłu na to jak go oswoić z butlą i najlepiej jednocześnie oduczyć pobudek w nocy
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 21:13   #4640
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Oj niedobry ten mój Szymek nauczył się wreszcie zasypiać w łóżeczku, co prawda jeszcze płacze i muszę go conajmniej raz wyjąć ale za to nie usypia na rękach


Paluchy chyba jednak całe zrobiłam okład z altacetu i jest lepiej, co prawda jeden sinieje ale chyba nie będzie źle.



U nas to niestety nie furczenie ale kichanie i gluty z nosa, zadziałam wszystkim co miałam i oby się nie rozwinęło


Dobrze będzie

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość


Ignaś wypija pełne porcje-210 ml, ale na początku się krzywił. Teraz chyba już nie pamięta, że poprzednie mleko było lepsze

My z ciemieniuchą walczymy oliwką, też nakładam czapeczkę i później wyczesuję. Ale w związku z azs cały czas nawraca


Michasia pije 180ml, więcej nie jest w stanie a to jej wystarcza. choć ostatnio robi strajk i zdarza się jej nie wypić całej porcji, ale i tak wytrzymuje do 4h, za to mnie aż odrzuca jak mam myć butelki albo jak sie jej uleje tym mlekiemnaprawdę podziwiam nasze dzieciaczki, że nie przeszkadza im ten "zapach"

Młoda już śpi, a ja za chwilę też mykam. Jutro mnie czeka opieka nad dwojką maluchów - moja + bratanek (ma 12 miesięcy). trzymajcie kciuki, żebym nie osiwiała
Mamy ze śląska - czy Wasze maluszki też taki kichają, jak jest przekroczone stężenie pyłów? Miśka to co chwilę kichała, a dziś aż się dziwiłam, że cisza w tym temacie..i powiązałam to ze smogiem....
No to mykam....słodkich i kolorowych

Edytowane przez agus1978
Czas edycji: 2012-02-16 o 21:18
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:54   #4641
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
a mi chipsami




nooooooooooooooooooooooo




jasne, jasne





no padłam, smokey eyes, no musiał być szał na porodówce

ale u mnie podobna historia - tylko, ze ja trafiłam nagle z krwotokiem do szpitala ok 21:30, makijaż było robiony ok 11ej rano, został do 13ej dnia następnego więc taka całodzienna byłam małż mówił, ze śliczna byłam i oka a'la panda nie było.



nieeee jakoś tam usztywniają, altacet przyłóż sobie, jak nie masz to wode z octem wymieszaj i zrób okład.

a tak w ogóle ...

Wkurzyłam się pediatra wysłała nas do alergologa po zaświadczenie o alergii. dobrze, ze poszłam na NFZ. bo jakbym za garść 'Tych cennych informacji" miała wybulić stówę to . żeby dostać zaśw. muszę Malej zrobić badania z krwi, których NFZ nie refunduje koszt ok 120-150. po ostatnim pobieraniu krwi u Agaci ( 2 godzin) szlag mnie trafia. bo Mała może się nacierpieć, ja kase wybule a nie wyjdzie alergia. ewentualnie mogę pójść do gastrologa po zaśw, ze dziecko ma biegunki przewlekłe i wtedy tez bebilon pepti będzie na 30%. ale tak na zdrowy rozum jak je bp to nie ma biegunek, to jak to udowodnić? bo tylko alergia pokarmowa i biegunki przewlekłe upoważniają do bebilonu za 30% beznadzieja, 5 min wizyty, 25 biurokarcji i 15 czekania. i nic w zasadzie.

Dziewczynki karmiące bebilonem pepti - jak jest u was? placicie 30% ceny, macie to zaśw od alergologa?

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------



aaaaaaaaa to ty jeszcze przed zwiewaj Kochana, zwiewaj na co ślub
nam na razie pediatra wypisuje recepty 30% ale też kazała iść do alergologa po zaświadczenie. Ale jak to wiadomo na nfz mega kolejki i dopiero 16 marca mamy wizytę także dopiero wtedy zobaczymy jak to będzie u nas - oby dali zaświadczenie bo też słyszałam że u takich malutkich dzieciaczków testy z krwi są mało wiarygodne
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:57   #4642
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Oj niedobry ten mój Szymek nauczył się wreszcie zasypiać w łóżeczku, co prawda jeszcze płacze i muszę go conajmniej raz wyjąć ale za to nie usypia na rękach


Kurcze kusi mnie ten kubek Ponoć jak dziecko ma pół roku to już nie warto uczyć pić z butli a właśnie z kubeczka niekapka albo normalnego Zobaczymy jak nam pójdzie



kusisz tym kubkiem
Niedobry Szymek.... bardzo niedobry

Tylko ze kubek nie kapek jest na tej samej zasadzie co butla bo i tak maluch musi ciagnac/ssac i czesto jest tak ze wiecej sie tym kubkiem bawi niz pije z niego a wiadomo ze potem moze byc prochnica...

Oj kusze

W zalaczniku Olivka z kubkiem.... chyba juz raz wstawialam ....

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość



a jaka ta maść? W sensie z jakich składników?




Nie, nic nie czułam. Ale ja to z tych hardkorów jestem, że mało kiedy mnie coś w ogóle boli
A akcję porodową miałam pierwsza klasa

nie wiem co to za skladniki....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0459.jpg (99,4 KB, 33 załadowań)
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 22:49   #4643
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

hello

my znów cały dzień poza domem.. byłam z Sarą u koleżanek..

nie nadrobię..no nie ma szans...

więc tylko podziękuję za gratki za ząbka i słowa miłe


Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

stokrotka, a jak z tym wyborem niani, trudno było? co zadecydowało że akurat tą kobiete wybrałyście?
Najłatwiej to nie było... chętnych było sporo osób..ale niestety kilka traktowało tą pracę tylko rzeczowo i finansowo.. i pierwsze pytania to były:ile godzin,za ile,na ile... takie osoby odpadały... ja rozumiem,że nikt charytatywnie mi dziecka pilnować nie będzie..ale troszkę wyczucia i zainteresowania dzieciem w tych pierwszych pytaniach było mile widziane
koniec końców wybraliśmy tą,co wybraliśmy.. ze względu na to,że jest to osoba młoda..ale z doświadczeniem-ma córcię 5letnią. bardzo sympatyczna i ciepła osoba. pozatym w rozmowach już pierwszych telefonicznych..rozmawiał a i pytała o dziecko a nie o finanse i godziny.
na spotkanie przyjechała na czas -co do minuty . umyła ręce,poprosiła czy może wziąść Sarę na ręce.. bawiła ją i nosiła ,ale jak młoda zrobiła podkuwkę...to sami mi ją oddała-nie uspokajała na siłę. przyjechała z córeczką swoją(prosiłam o to) i baardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie jej dziecko. a wiadomo..takiej 5 latki nie da się "ustawić" widać,że radosna i fajnie wychowana dziewczynka.
kurcze..sama nie wiem co jeszcze... dużo innych takich "drobiazgów" które ciężko spamiętać..a które się obserwuje

narazie umowiłam się na miesiąc próbny z nią. tż będzie miał nocki..więc będzie spał a Ona z Sarą będzie..więc będzie kontrol a dalej zobaczymy..ale mam nadzieje,że będzie ok
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 07:55   #4644
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

czyżbym była dziś pierwsza

Olga wstała o 6.30 i własnie się odmeldowała na drzemkę

Została wczoraj na 2 godz u teściów a my wyskoczyliśmy na zakupy. Nawet nie płakała ale jak mnei zobaczyła jak wróciliśmy to pierwszy raz wyciągnęła rączki, zaczęła się chichrać, wołać swoje he he he, tuliła się. Moja kochana córunia az sie wzruszyłam ze sie tak ucieszyła na mój widok



Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Oj niedobry ten mój Szymek nauczył się wreszcie zasypiać w łóżeczku, co prawda jeszcze płacze i muszę go conajmniej raz wyjąć ale za to nie usypia na rękach

Paluchy chyba jednak całe zrobiłam okład z altacetu i jest lepiej, co prawda jeden sinieje ale chyba nie będzie źle.
oj niedobry Szymuś Olga też taka niedobra ostatnio, wręcz nie chce na rękach usnąć. Mysle ze jakby sobie umiała sama smoka zapodać to jeszcze lepiej by usypiała

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość

My z ciemieniuchą walczymy oliwką, też nakładam czapeczkę i później wyczesuję. Ale w związku z azs cały czas nawraca
jeju jeju biedaki jesteście

Hehe.. No ja też makijaż zmyłam dopiero następnego dnia około 13, ale wyglądałam zdecydowanie jak panda
no niezła ta twoja historia panda, hehehe

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
D
Młoda już śpi, a ja za chwilę też mykam. Jutro mnie czeka opieka nad dwojką maluchów - moja + bratanek (ma 12 miesięcy). trzymajcie kciuki, żebym nie osiwiała
to powodzenia
daj znać jak było


Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
nam na razie pediatra wypisuje recepty 30% ale też kazała iść do alergologa po zaświadczenie. Ale jak to wiadomo na nfz mega kolejki i dopiero 16 marca mamy wizytę także dopiero wtedy zobaczymy jak to będzie u nas - oby dali zaświadczenie bo też słyszałam że u takich malutkich dzieciaczków testy z krwi są mało wiarygodne
no niestety, z tego co wiem to dopiero u roczniaka jaka taka wiarygodność testów jest


Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość

W zalaczniku Olivka z kubkiem.... chyba juz raz wstawialam ....
słodziara mała

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
hello

my znów cały dzień poza domem.. byłam z Sarą u koleżanek..

narazie umowiłam się na miesiąc próbny z nią. tż będzie miał nocki..więc będzie spał a Ona z Sarą będzie..więc będzie kontrol a dalej zobaczymy..ale mam nadzieje,że będzie ok
hej wędrowniczki cieszę się, ze wybór dokonany a niania z opisu wygląda na fajną
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:02   #4645
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Witam wiejsko.


jakoś dale humor średni. Nie mam veny na pogaduchy

Natka- jak palce i zdrówko wasze? Mam nadzieje,ze jednak katar się nie przypałętał.

Jakby co to my dalej chorzy.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:05   #4646
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Upewniam się- czy ja dobrze widziałam, że podajecie gluten w formie zwykłej kaszki mannej dosypywanej do owocków?
Czy to jednak jakieś kaszki specjalne? Wiem wiem była o tym mowa, ale wtedy to tak po łebkach czytałam jako że dalko mi do tego było
dobrze widziałaś
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Przez listonosza uszkodziłam sobie chyba dwa palcekopnęłam we framugę drzwi, palce teoretycznie całe ale boli jak chol...ibka

Poza tym przyszedł nam kubek niekapek i świetnie sprawdza się jako nowy gryzak

biedne paluchy
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
no to tak jak i u nas

Muszę kupić w takim razie mleko kozie, na razie pijam kawę czarną. A kocham latte W ogóle kocham kawę Przed ciążą to chyba kawa a nie krew krążyła mi w żyłach (5-6 filiżanek kawy z ekspresu dziennie).
a teraz z racji że karmię ograniczam się do 2

Pepti nie jest tak złe jak NUtramigen- to jest dopiero masakra
i ja sie wpisuje do klubu kawoholiczek
z tego co pamietam natka też fanka kawy

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Szymon ma początku kataru
A ja sobie chyba te paluchy połamałam - boli coraz bardziej


a jak gardełko?
u nas po dwóch dniach suchy kaszel przeszedel, ale po kolejnych 3 pojawił się mokry i katar straszliwy i tak się męczymy z tym od środy, dzisiaj popołudniu jak będzie w przychodni jakis lekarz to jade z nią, niech ją osłucha.
w ogóle byłam w tą środe w aptece i chciałam coś na mokry kaszel to mi powiedziała że nic mi sama nie może dać :/ to do cholewci po co są te leki bez recepty wczoraj wyczytałam o flegaminie i kupiłam syropek. Zaraz po podaniu przeokropnie kaszle ale pół godzinki mija i ma Skarbek spokój na pół dnia z kasłaniem.
Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
I tak jak stałam, w pełnym make-upie, bo nie było kiedy zmyć (jedynie koszulę nocną zdążyłam przebrać) zawieźli mnie na salę operacyjną


ja make up zmywałam na porodówce pomiędzy skurczami
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Acelinka - i jak ci sie jeździło po naszym mieście dziś? ja zaliczyłam przedzieranie sie przez sniegi i najgorzej na osiedlu...ale wózek dał radęa podgłowek młoda ma lekko podniesiony cały czas.
Aaa..Ancia i Acelinka dzięki
masakra, jechałam tylko do reala, ale te chodniki to tragedia, wózek dawał rade, tyko ja się ciągle ślizgałam
Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
Wkurzyłam się pediatra wysłała nas do alergologa po zaświadczenie o alergii. dobrze, ze poszłam na NFZ. bo jakbym za garść 'Tych cennych informacji" miała wybulić stówę to . żeby dostać zaśw. muszę Malej zrobić badania z krwi, których NFZ nie refunduje koszt ok 120-150. po ostatnim pobieraniu krwi u Agaci ( 2 godzin) szlag mnie trafia. bo Mała może się nacierpieć, ja kase wybule a nie wyjdzie alergia. ewentualnie mogę pójść do gastrologa po zaśw, ze dziecko ma biegunki przewlekłe i wtedy tez bebilon pepti będzie na 30%. ale tak na zdrowy rozum jak je bp to nie ma biegunek, to jak to udowodnić? bo tylko alergia pokarmowa i biegunki przewlekłe upoważniają do bebilonu za 30% beznadzieja, 5 min wizyty, 25 biurokarcji i 15 czekania. i nic w zasadzie.

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość

Acelinko i Indygo jakie kupilyscie majtusie na basen??.... bo nie wiem na co sie zdecydowac.....
ja kupowałam z rossmana i z tego co widziałam to agacia też chyba rossmanowskie na pupci miała
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Oj niedobry ten mój Szymek nauczył się wreszcie zasypiać w łóżeczku, co prawda jeszcze płacze i muszę go conajmniej raz wyjąć ale za to nie usypia na rękach

Paluchy chyba jednak całe zrobiłam okład z altacetu i jest lepiej, co prawda jeden sinieje ale chyba nie będzie źle.

U nas to niestety nie furczenie ale kichanie i gluty z nosa, zadziałam wszystkim co miałam i oby się nie rozwinęło

ja też musiałabym włączyć samocdzielne zasypia bo mi się dziecie troche rozpusćiło

pewnie stłuczone

a co masz? U nas tradycyjnie woda morska i nasivin soft, ale gluty leeecą i lecą

i z basenu znów nici .. a najlepiej tż - stwierdził że oczywiście to że teraz przelatują nam zajęcia to moja wina bo zapisałam natalke na basen w zimie(nosz kurde na wiosen to raczej nie będzie mógł z nami chodzić przez prace), chora jest przez pogode, i w ogóle czemu ja z nią wczoraj na pacer poszłam w odwilż, to na pewnio przez te 20 minut spaceru tak kaszle no geniusz

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-02-17 o 08:11
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:06   #4647
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Witam wiejsko.


jakoś dale humor średni. Nie mam veny na pogaduchy

Natka- jak palce i zdrówko wasze? Mam nadzieje,ze jednak katar się nie przypałętał.

Jakby co to my dalej chorzy.
dobrze, że jesteś u mamy, przynajmniej trochę cię odciąży

O rany Archi ale was trzyma długo...a nie kaszle Piotrulek?
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:11   #4648
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
dobrze, że jesteś u mamy, przynajmniej trochę cię odciąży

O rany Archi ale was trzyma długo...a nie kaszle Piotrulek?
No z tym odciążaniem to tak średnio- właśnie musiała wyjechac pracowo i wróci po 15.
Ale i tak musze tu zjeżdżać co jakis czas (gdy TŻ ma wyjazdy i i nawet gdy ona ma wyjazdy) bo psa wypuszczę bez problemu na podwórko, jak bylo cieplej to sama mogłam wyjsc na spacer z malym. A w miescie to juz niestety. Nie da rady tak.

Troche kaszle i kicha, ale rzadko.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:11   #4649
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Witam się i muszę się pochwalić weną twórczą, która mnie nawiedziła o 2 w nocy podczas karmienia mojej niuniulki

Luty już za nami mamusie jesienne dzielnie walczą z pierwszymi ząbkami

Spacerówki powoli wyciągamy oto my jesienne mamy




__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 08:20   #4650
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

dzień doberek my dziś wyspane, młoda wprawdzie przy butli o 3:20 chciała dyskusje prowadzić ale moje milczenie ją uspokoiło


Aguś, zapomniałam wczoraj odpisać ci o ty BLW. ja nie zgłębiałam, ogólnie wiem co to. jak masz jakieś fajne linki to podaj

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość

Hehe.. No ja też makijaż zmyłam dopiero następnego dnia około 13, ale wyglądałam zdecydowanie jak panda

Odnośnie Bebilonu Pepti- Mamy zaświadczenie uprawniające do zniżki od alergologa. Byliśmy na wizycie w poradni dermatologiczno-alergologicznej i po próbie leczenia wypisała nam taki papier. Ale niestety później okazało się, że i tak musimy zmienić na Nutramigen, który jest pełnopłatny
Współczuję przejść z lekarzami
tylko ja na beznadziejnych trafiłam

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
No wreszcie trochę spokoju... Adanio śpi Jakoś ostatnio zasypia mi zaraz po kąpielii przy cycku, ale żeby nie było tak cudownie to nie chce spać w łóżeczku, a ja jakoś nie mam silnej woli go po tysiąc razy odkładać i śpi w naszym, pewnie będę tego żałować, ale jakoś mi tak wygodnie teraz
Natka gratki za samodzielne zasypianie Szymka i to jeszcze w łóżeczku własnym, u nas tak jak pisałam nie ma o tym mowy I mój pieronek też nie chce pić z butli, jak daje to tylko gryzie smoczek i o piciu nie ma mowy. Czekam właśnie na przesyłkę z kubkiem niekapkiem, zobaczymy co z tego wyniknie
I współczuję bolących paluszków
Monia trzymam za słowo
Indygo Twoja Agacia jaka ślicznotka i jaka zadowolona z kąpieli. Szkoda, że u mnie w tej dziurze nie ma basenu przystosowanego dla takich maluszków i też wanny nie mamy tylko prysznic i ostatnio się zastanawiałam jak to będzie z kąpielą jak Adaś wyrośnie z wanienki

może to wiaderko do kapieli by sie u was sprawdziło?


Oho, chyba za bardzo pochwaliłam Adasia i coś zaczyna kwękać przez sen, ale chyba fałszywy alarm
Kaileight to rzeczywiście miałaś poród ekspres
Oj jednak się obudził, już się nacieszyłam spokojem
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Dzięki, jest lepiej



To życzę silnej woli i dużo cierpliwości przy oswajaniu z łóżeczkiem - ja się nie raz spociłam przy tym ciągłym odkładaniu i podnoszeniu, ale jest efekt

Kubek niekapek jest fajnym gryzaczkiem Już nie mam pomysłu na to jak go oswoić z butlą i najlepiej jednocześnie oduczyć pobudek w nocy
oj kurcze to faktycznie masz zagwozdkę ale może jeszcze nie nadszedł Szymcia czas?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
hello

my znów cały dzień poza domem.. byłam z Sarą u koleżanek..

nie nadrobię..no nie ma szans...

więc tylko podziękuję za gratki za ząbka i słowa miłe




Najłatwiej to nie było... chętnych było sporo osób..ale niestety kilka traktowało tą pracę tylko rzeczowo i finansowo.. i pierwsze pytania to były:ile godzin,za ile,na ile... takie osoby odpadały... ja rozumiem,że nikt charytatywnie mi dziecka pilnować nie będzie..ale troszkę wyczucia i zainteresowania dzieciem w tych pierwszych pytaniach było mile widziane
koniec końców wybraliśmy tą,co wybraliśmy.. ze względu na to,że jest to osoba młoda..ale z doświadczeniem-ma córcię 5letnią. bardzo sympatyczna i ciepła osoba. pozatym w rozmowach już pierwszych telefonicznych..rozmawiał a i pytała o dziecko a nie o finanse i godziny.
na spotkanie przyjechała na czas -co do minuty . umyła ręce,poprosiła czy może wziąść Sarę na ręce.. bawiła ją i nosiła ,ale jak młoda zrobiła podkuwkę...to sami mi ją oddała-nie uspokajała na siłę. przyjechała z córeczką swoją(prosiłam o to) i baardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie jej dziecko. a wiadomo..takiej 5 latki nie da się "ustawić" widać,że radosna i fajnie wychowana dziewczynka.
kurcze..sama nie wiem co jeszcze... dużo innych takich "drobiazgów" które ciężko spamiętać..a które się obserwuje

narazie umowiłam się na miesiąc próbny z nią. tż będzie miał nocki..więc będzie spał a Ona z Sarą będzie..więc będzie kontrol a dalej zobaczymy..ale mam nadzieje,że będzie ok
o to wydaje się super ta niania oby się sprawdziła

no, no tak męża w łóżku zostawisz

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
czyżbym była dziś pierwsza

Olga wstała o 6.30 i własnie się odmeldowała na drzemkę

Została wczoraj na 2 godz u teściów a my wyskoczyliśmy na zakupy. Nawet nie płakała ale jak mnei zobaczyła jak wróciliśmy to pierwszy raz wyciągnęła rączki, zaczęła się chichrać, wołać swoje he he he, tuliła się. Moja kochana córunia az sie wzruszyłam ze sie tak ucieszyła na mój widok

o matko, cudowne uczucie, co



oj niedobry Szymuś Olga też taka niedobra ostatnio, wręcz nie chce na rękach usnąć. Mysle ze jakby sobie umiała sama smoka zapodać to jeszcze lepiej by usypiała


no niestety, z tego co wiem to dopiero u roczniaka jaka taka wiarygodność testów jest

no właśnie, a ci ma każą takie badanie robić



słodziara mała



hej wędrowniczki cieszę się, ze wybór dokonany a niania z opisu wygląda na fajną
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.