wielka prosba:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 21:41   #1
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694

wielka prosba:)


a wiec zalaczam zdjatko i pytanie jaki mam ksztalt twarzy jak malowac oczki jakie kolory itp itd (wiem ze sa watki na ten tamet ale sama nie moge do tego dojsc)i jakie okularki przeciwsloneczne beda do mnie pasowaly... zastanawialam sie nad takimi duzymi kwadratowymi jakich teraz jest pelno w sklepach ale nie wiem czy dobrze bedzie mi w takich...aha no i obecnie mam taka fryzurke i nie planuje zmiany
dziekuje za wszytskie rady
poizdrawiam
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:48   #2
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie
 
Avatar Vampi_z_piekla_rodem
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 177
Dot.: wielka prosba:)

Takie moje pierwsze skojarzenie-oczy malować na zielono.Ale moge się mylic.Musisz poeksperymentować i sama dojść, w jakich cieniach Ci najlepiej
__________________

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 22:24   #3
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: wielka prosba:)

o nie na zielono nie :/ nie przepadam za niebieskimi w zielonym (ale to tez od wlascicielki zalezy ) ja radze: modelowanie buzi (roz, brazer) uczka cieniami wyciagaj do gory i po skosie tworzac cos a la smoky no i skracaj optycznie nosek czyli z tego co mi wiadomo modeluj jego czubek (rozem, brazerem) i zwerzyc mozesz trocge tez rozeb prazerem wierzch jego rozswietlajac a boki przypudrowujac mam nadzieje ze mnie zrozumialas... makijaz rob w swoich kolorach czyli odp. do typu kol. ale tego ja Ci nie powiem jakie to bo nie wiem jakim jestes typem odpowiedz na pytanka do "typu" i poczekaj na rade wizazanek znajacych sie na okreslaniu mam nadzieje ze troszke pomoglam
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 08:53   #4
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wielka prosba:)

nikt nie pomoze ??;(((
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:21   #5
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: wielka prosba:)

No jak to nikt ?
Przecież dziewczyny już ci napisały

Moim zdaniem powinnaś przejrzeć wątek o modelowaniu twarzy oraz o malowaniu różnych typów oczek.

Dodatkowo w tym wątku odpowiedz na pytania o typ kolorystczny.

Myślę, że jesteś ładną osobą i fryzurka rzeczywiście ci pasuje
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:20   #6
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wielka prosba:)

hmm przepraszam mialam na mysli ze nikt wiecej;p
moze ktos moglby wkleic jakies zdjecia makijazy itp no i jakie te okularki by mi pasowaly bo nadal sie nad tym zastanawiam...
dziekuje z gory
pozdrowka
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:48   #7
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: wielka prosba:)

Myślę, że pasowałyby Ci cienie w odcieniach brązu, zwłaszcza w odcieniu czekoladowym. Co do modelowania twarzy, to tak żeby nadać jej kształt idealnego owalu. Kolory mogą być przekłamane, więc cieżko doradzić odcień, ale brązer powinien Ci pasować. najlepiej, gdyby udało się określić Twój typ urody. Przydałoby się dokładniejsze zdjęcie w świetle dziennym i odpowiedzi na te pytania:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


I taki eksperyment, aby określić czy jesteś ciepłym czy zimnym typem urody:
Przyłoż do twarzy bluzkę w kolorze pomarańczowym, nastepnie w różowym, o podobnym nasyceniu. Oceń i popytaj znajomych, rodzine, w ktorym Ci lepiej (wyglądasz zdrowiej, oczy nabierają blasku, mniej widoczne są cienie pod oczami). Może to być też bluzka złota i srebrna.
A z makijażem najlepiej samemu kombinować;-)
Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 13:54   #8
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wielka prosba:)

hmm no wiec tak zdjecie zamieszcze jak tylko je zrobie...
a co do pytan to tak:
opalam sie to zalezy raczej na czerowno chociaz odkad chodze na solarium to jak wystawie sie na slonce moja skora od razu jest brazowiutka, odcies zlotawo-brazowy taki delikatny (ale nie jakis pomaracz ani bardzo ciemny braz)
oczki mam niebieski, oprawa oczu ciemna
piegow nie mam wyskakuja tylko od slonca (czasami) raczej zlotawe jezeli juz sa ale po jakims czasie znikaja
cera raczej jasna ale nie biala, rumienie sie na czerowno
naturalny kolor wloskow to taki jak na zdjeciu czyli taki mysi ciemny blond ]
usta moze koral? bo nic innego nie pasuje (na zdjeciu mam naturalne nie umalowane)
kolory napewno dobrze czuje sie czarnuy bialy jasny roz ecri bezowy granatowy jasny niebieski zloty...zolty pomarancz razaca zielen odpadaja kompletnie,
co do eksperymentu mysle ze lepiej mi w rozowym niz w pomaranczowym
hm jak bede miala zdajtko zaraz zalacze
pozdrowionka
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:29   #9
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: wielka prosba:)

Myślę, że lato lub lato-zima. W których kolorkach ci lepiej?
Palety dla LATA:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lato paleta.JPG (9,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato paleta3.JPG (13,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato paleta4.JPG (4,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato paleta6.JPG (7,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato paleta9.JPG (51,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato wlosy.JPG (28,7 KB, 3 załadowań)
Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:35   #10
Rogue
Raczkowanie
 
Avatar Rogue
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 64
Dot.: wielka prosba:)

Dwie pierwsze dla LATA, reszta LATO-ZIMA:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lato.JPG (3,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg latonowa.jpg (3,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: gif lato-zima.gif (7,6 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paletka lato-zima.JPG (10,5 KB, 3 załadowań)
Rogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 18:57   #11
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wielka prosba:)

dziekuje za wszystkie podpowiedzi napewno skorzystam.... tylko jeszcze maly problem... ksztalt twarzy? czy ktos pomoze z tego zdjecia go okreslic? bo szukam okularkow przeciwslonecznych (i korygujacych zreszta tez) i nie wiem jaki ksztalt... bardzo podobaja mi sie kwadratowe nie za duze bo mam chyba mala twarz i dziwnie wygladam w zbyt duzych (ale nie wiem moze mi sie tak wydaje) a moze w ogole mi nie pasuja kwadrarowe okularki?? a sa teraz takie modne i fajnee...
eh bede wdzieczna baardzo.
pozdrowka
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 09:23   #12
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Thumbs up Dot.: wielka prosba:)

up
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:08   #13
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: wielka prosba:)

Tak jak pisały już dziewczyny: brązer na policzki /ewentualnie róż.
albo brązer niże, pod kościemi policzkowymi, a jasny rozświetlający róż tylko na samych szczytach kości policzkowych.
Brązerem muśnij lekko końcówkę nosa - stanie sie on przez to krótszy.

Jeżeli chodzi o oczy - to są bardzo ładne, nie masz opadającej powieki wiec możesz sobie pozwolić na różne makijaże. Teraz kolorystyka - oczywiscie próbuj i eksperymentuj i na pewno znajdziesz "swoje kolory". Wydaje mi się, że na pewno krzywdy sobie nie zrobisz naturalnymi beżami, brązami, złotem(doskonale podkreślają niebieskie tęczówki!) oraz szarością cieniowaną srebnym/grafitowym(też ładnie komponują się z niebieskimi oczkami)
Unikaj jasnych, chłodnych błękitów, zieleni. jeżeli masz cienie pod oczami( na zdjęciu ich nie widać)to bądż ostrożna z fioletami - podreślają cienie i worki.
Jeżeli w wewnętrznym kąciku oraz pod łukiem brwiowym użyjesz jasnego opalizującego cienia, twoje oczy staną sie większe, a spojrzenie bardziej świeże

Brwi - są delikatne, i do takich włosków lekko bym je przyciemniła. Nie wyrywaj ich, żeby nie były cieniutkie jak niteczki

Usta - myślę, że wystarczy im tylko błyszczyk, który optycznie je uwypukli.Kolory?Jasne, naturalnie bezo- róże, mogą być złamane złotem.


Pozdrawiam
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:12   #14
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: wielka prosba:)

Cytat:
Napisane przez megusiaa
dziekuje za wszystkie podpowiedzi napewno skorzystam.... tylko jeszcze maly problem... ksztalt twarzy? czy ktos pomoze z tego zdjecia go okreslic? bo szukam okularkow przeciwslonecznych (i korygujacych zreszta tez) i nie wiem jaki ksztalt... bardzo podobaja mi sie kwadratowe nie za duze bo mam chyba mala twarz i dziwnie wygladam w zbyt duzych (ale nie wiem moze mi sie tak wydaje) a moze w ogole mi nie pasuja kwadrarowe okularki?? a sa teraz takie modne i fajnee...
eh bede wdzieczna baardzo.
pozdrowka

Zauażyłam jesze, że masz mocno zarysowaną żuchwę. Podobny kształt twarzy ma Paris Hilton. (w każdym bądż razie tam widze na zdjęciu)Załączam kilka zdjęć Paris w okularach.

Ale najlepiej wybierz sie na zakupy, poprzymierzaj kilka par i zdecyduj w których czujesz się najlepiej
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:28   #15
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: wielka prosba:)

dzieki wielkie za wszytskie podpowiedzi
jescze tylko tkie male pytanko... mianowiscie moj nos jest troche nie taki mam lekkiego garba na gorze i jest on troszke za dlugi na zdjeciu tego nie widac ale jak zrobie zdjecie z profilu to wyglada to... tragicznie... wiem ze wszelkie niedoskonalosci ukrywa sie ciemnym podkladem np wlasnie na koncowce nosa i na garbku a reszte jasniejszym.. no i wlasnie bo probowalam juz ale nic z tego nie wychodzi za bardzo... tzn i tak to widac... chcialam zapytac ile tonow ciemniejszy musi byc podklad od tego ktorego uzywam normalnie... a uzywam naturalnego... i wlasnie sa wakacje jest goraco i podkladu lepiej by w ogole nie nakladac czy jest jakas sztuczka zeby ukryc ten nosek?
bede wdzieczna
pozdriownka
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:33   #16
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: wielka prosba:)

Hmm...jeżeli nie używasz podkładu latem, to może nałóż TYLKO brązer w kamieniu.Wybierz o 2 tony ciemniejszy od swojej cery i nałóż go tylko na policzki, "miejsca strategiczne" nosa i skronie. Uzyskasz w ten sposób ładną opalenizne, modelowanie twarzy, a pudru nie odczujesz. Pamiętaj aby nakładac go zawsze pedzlem a nie puszkiem, bo efekt nakładania pędzlem je bardziej naturalny.

Polecam Ci brązer IsaDora, Sephora(ogromne opakowanie, które nie chce sie nadal skończyć) Rimmell albo Max Factor, bardzo dobry,taniutki, jednak cięzko dostępny brązer VIPERA.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.