Co robicie na obiad? - część XVII - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-03, 16:52   #2851
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Jeszcze zupę teraz gotuję - pomidorowo-dyniową - dziś na kolację, a jutro na lunch.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
zjadłabym taki obiad z przyjemnością
Powiem Ci, że my też zjedliśmy z niebywałą przyjemnością i tak właśnie dziś przy obiedzie rozmawialiśmy, że dawno u nas nie było klasycznego "comfort food" w stylu kotlecik +ziemniaczki +surówka. Po prostu czasu ostatnio na gotowanie ani na zakupy nie było. Spiętrzyło nam się kilka spraw na raz. Ale już dzisiaj siedzimy obydwoje w domu na L4 (mąż jest po planowej operacji) i rozkoszujemy się nic-nie-robieniem. Jutro trzeba do szpitala podjechać na zmianę opatrunku i jeszcze mamy ostatnie zajęcia ze szkoły rodzenia, a potem znowu laba aż do poniedziałku. Może coś pogotuję fajnego.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

I chyba coś przegapiłam w kwestii fb. Przyjmiecie mnie jeszcze?

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Filet z łososia z puree z brokułów i gotowaną marchewką.
Fajny, zdrowy zestaw.
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Braun miażdży system ;D
Aczkolwiek nawet najlepszy blender ręczny może trochę rozczarować. Nie ma to jak wysokoobrotowy blender kielichowy - z niego wychodzą najlepsze masła orzechowe, idealnie gładkie tahini, esencjonalne mleka roślinne, puszysty hummus. W poprzedniej pracy miałam dostęp do takiego sprzętu i choruję na niego, tyle że to już konkretny wydatek (3-4tys) i trzeba naprawdę dużo tego typu rzeczy robić, żeby się to jakoś zamortyzowało. Popytaj może jeszcze na jakiś forum wegańskim, jaki blender polecają Ci, którzy sporo tego typu rzeczy robią od podstaw.
Popularność Brauna wynika chyba też z tego, że ta marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek taki rodzaj blendera.
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
bomboryba
A co to takiego? Chciałabym zgadnąć, ale wyobraźnia mnie zawiodła
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:36   #2852
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Fisia ile piec ten pasztet????? Włożyłam na razie 30 min w 160 stopni...


Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jeszcze zupę teraz gotuję - pomidorowo-dyniową - dziś na kolację, a jutro na lunch.


Powiem Ci, że my też zjedliśmy z niebywałą przyjemnością i tak właśnie dziś przy obiedzie rozmawialiśmy, że dawno u nas nie było klasycznego "comfort food" w stylu kotlecik +ziemniaczki +surówka. Po prostu czasu ostatnio na gotowanie ani na zakupy nie było. Spiętrzyło nam się kilka spraw na raz. Ale już dzisiaj siedzimy obydwoje w domu na L4 (mąż jest po planowej operacji) i rozkoszujemy się nic-nie-robieniem. Jutro trzeba do szpitala podjechać na zmianę opatrunku i jeszcze mamy ostatnie zajęcia ze szkoły rodzenia, a potem znowu laba aż do poniedziałku. Może coś pogotuję fajnego.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

I chyba coś przegapiłam w kwestii fb. Przyjmiecie mnie jeszcze?

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------


Fajny, zdrowy zestaw.

Aczkolwiek nawet najlepszy blender ręczny może trochę rozczarować. Nie ma to jak wysokoobrotowy blender kielichowy - z niego wychodzą najlepsze masła orzechowe, idealnie gładkie tahini, esencjonalne mleka roślinne, puszysty hummus. W poprzedniej pracy miałam dostęp do takiego sprzętu i choruję na niego, tyle że to już konkretny wydatek (3-4tys) i trzeba naprawdę dużo tego typu rzeczy robić, żeby się to jakoś zamortyzowało. Popytaj może jeszcze na jakiś forum wegańskim, jaki blender polecają Ci, którzy sporo tego typu rzeczy robią od podstaw.
Popularność Brauna wynika chyba też z tego, że ta marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek taki rodzaj blendera.
A co to takiego? Chciałabym zgadnąć, ale wyobraźnia mnie zawiodła
Napisz mi proszę swoj swoje imię i nazwisko na priva i powiedz jak mam Cie rozpoznać dodam Cie wtedy. Oboje na L4 dobrze Wam! A Ty jak sie czujesz??? To juz niedługo

Ja mam kielichowy ale stoi i sie kurzy w szafie. Uwazam ze moj Bosch mieli tak samo dobrze . Ale moze tez kenwood to nie jeste taki specjalny o jakim piszesz
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:37   #2853
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Ja dziś to samo co wczoraj plus owocowy deser z jogurtem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 68A04B7D-71BE-4C73-807B-DE3F5C3DE429.jpg (134,4 KB, 34 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:41   #2854
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Fisia ile piec ten pasztet????? Włożyłam na razie 30 min w 160 stopni...









Napisz mi proszę swoj swoje imię i nazwisko na priva i powiedz jak mam Cie rozpoznać dodam Cie wtedy. Oboje na L4 dobrze Wam! A Ty jak sie czujesz??? To juz niedługo



Ja mam kielichowy ale stoi i sie kurzy w szafie. Uwazam ze moj Bosch mieli tak samo dobrze . Ale moze tez kenwood to nie jeste taki specjalny o jakim piszesz
Wiesz co ja do zbrazowienia lekkiego. Z 40 minut w 180 stopniach. A i chyba jajkiem smarowalam wierzch ale zapomniałam ci napisać. Muszę zrobić bo lubię. Daj znać jak ci wyszlo

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ja dziś to samo co wczoraj plus owocowy deser z jogurtem
Sałatki takie w szkole robiłam w podstawowce ale dobrze że smakowało

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:45   #2855
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Sałatki takie w szkole robiłam w podstawowce ale dobrze że smakowało
OszTy 😂😂 ja w szkole się uczyłem jak ostrzyć noże
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:51   #2856
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Ja wczesniej mialam blender Boscha - uzywalam czesto przez 6 lat. Najprawdopodobniej zaszkodzila mu podroz samolotem i musialam kupic nowy blender we Francji. Podobnie bylo z suszarka do wlosow - tez mialam ja latami, a po podrozy samolotem dosc szybko sie popsula. Dlatego tak podejrzewam. Teraz mam Philips, bo akurat jak sie popsul poprzedni blender to w carrefourze obok byla promocja za pol ceny. Sa bardzo porownywalne. Obie marki polecam. Przy blenderze wazna jest moc, min 600W.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 17:57   #2857
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ja dziś to samo co wczoraj plus owocowy deser z jogurtem
Pieknie podane .

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Wiesz co ja do zbrazowienia lekkiego. Z 40 minut w 180 stopniach. A i chyba jajkiem smarowalam wierzch ale zapomniałam ci napisać. Muszę zrobić bo lubię. Daj znać jak ci wyszlo

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Sałatki takie w szkole robiłam w podstawowce ale dobrze że smakowało

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Dzieki Fisia juz za pozno nie posmarowlam niczym. Widze ze sie uniósł troche i chyba zaczyna pękać... ale moja wina bo wstawiłam na turboobieg a miało byc góra dół
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3BD13A87-6F0A-4C15-8972-0E123D2CF7C6.jpg (93,3 KB, 33 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 18:46   #2858
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pieknie podane .







Dzieki Fisia juz za pozno nie posmarowlam niczym. Widze ze sie uniósł troche i chyba zaczyna pękać... ale moja wina bo wstawiłam na turboobieg a miało byc góra dół
Tak ma wyglądać. Już się upiekł? Ciekawe czy ci posmakuje. Muszę zrobić. Jak robię to jemy nawet tak o bez chlebka

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:12   #2859
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Ja dziś to samo co wczoraj plus owocowy deser z jogurtem
taki deserek to ja bym zjadła

U mnie dziś domowe pierogi ruskie z boczkiem, cioteczka się podzieliła, i surówka z pora
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20191203_173252_1.jpg (96,0 KB, 28 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:14   #2860
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Ja do zupki na obiad właśnie wcinam kopytka bazyliowe z grana padano i maslem20191203_201336.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:18   #2861
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja wszystko na oko. Ale dałam sporo
Ok, to też tak dam

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
U nas kazdy sobie sam nalewa zupe. Zazwyczaj bez dodatkow.
Ja do zup kremów muszę mieć jakiś dodatek, choćby pestki dyni.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A co to takiego? Chciałabym zgadnąć, ale wyobraźnia mnie zawiodła
Kiedyś znalazłam taki szwedzki przepis i spróbowałam, posmakowało nam bardzo, ale w sumie teraz zrobiłam po dłuuuugiej przerwie, bo jakoś o tym zapomnieliśmy. Robi się tak:

Z folii aluminiowej robimy miseczki, do każdej wkładamy (zaczynając od najtwardszych warzyw) pokrojone w cienkie plasterki ziemniaki, marchewkę, pora, pieczarki (ja tym razem dałam cukinię), rybę pokrojoną w kostkę (dałam dorsza), paprykę i pomidorki koktajlowe, doprawiamy jak lubimy (u mnie sól, pieprz, papryka, szałwia, rozmaryn, na rybę dodatkowo sok z cytryny) wlewamy do każdego pakieciku łyżkę śmietany i białego wina). Zamykamy pakiety i wkładamy do nagrzanego na 180 stopni piekarnika i pieczemy około godziny.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 19:27   #2862
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja do zupki na obiad właśnie wcinam kopytka bazyliowe z grana padano i maslemZałącznik 7699731

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Och ciekawe czy by i mi posmakowalo

Karolina super pasztet. Też musze zrobić.

Czy ja widzę pierogiii ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:36   #2863
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie dziś domowe pierogi ruskie z boczkiem, cioteczka się podzieliła, i surówka z pora
Ja do wszystkiego muszę mieć surówkę. A do ruskich szczególnie pasuje mi właśnie taka ostra surówka jak z pora czy rzodkwi.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A Ty jak sie czujesz??? To juz niedługo

Ja mam kielichowy ale stoi i sie kurzy w szafie. Uwazam ze moj Bosch mieli tak samo dobrze . Ale moze tez kenwood to nie jeste taki specjalny o jakim piszesz
Już powoli z sił opadam, zgaga mi odbiera mi radość jedzenia, a jeszcze trzeba wytrzymać 7-8 tygodni. Ale i tak jestem przeszczęśliwa.

Blendery kielichowe są różne, a te najlepsze to dopiero maszyny, np. taki Vitamix.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 19:56   #2864
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

JA dzisiaj robiłam pasterską z puree dyniowym

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Aczkolwiek nawet najlepszy blender ręczny może trochę rozczarować. Nie ma to jak wysokoobrotowy blender kielichowy - z niego wychodzą najlepsze masła orzechowe, idealnie gładkie tahini, esencjonalne mleka roślinne, puszysty hummus. W poprzedniej pracy miałam dostęp do takiego sprzętu i choruję na niego, tyle że to już konkretny wydatek (3-4tys) i trzeba naprawdę dużo tego typu rzeczy robić, żeby się to jakoś zamortyzowało. Popytaj może jeszcze na jakiś forum wegańskim, jaki blender polecają Ci, którzy sporo tego typu rzeczy robią od podstaw.
Popularność Brauna wynika chyba też z tego, że ta marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek taki rodzaj blendera.
A co to takiego? Chciałabym zgadnąć, ale wyobraźnia mnie zawiodła
A te wersje mutli to nie dają rady i nie mają takich większych kielichów?



Moje znajome maja taki z Lidla wielofunksycjny
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/...ch__BhkpWjw1rk
kupiły na jakiejsć grudniowej promocji i są zadowolone a pieką zawodowo


Ciekawe co Lego na nie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 20:15   #2865
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Tak ma wyglądać. Już się upiekł? Ciekawe czy ci posmakuje. Muszę zrobić. Jak robię to jemy nawet tak o bez chlebka

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Fisia nie spiekl sie ake upiekł.
Tak wyglada. Dzis juz nie jem jutro sprawdzimy...

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
taki deserek to ja bym zjadła

U mnie dziś domowe pierogi ruskie z boczkiem, cioteczka się podzieliła, i surówka z pora
Uuu pysznie!

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja do zupki na obiad właśnie wcinam kopytka bazyliowe z grana padano i maslemZałącznik 7699731

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Bardzo ciekawe!

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Ja do wszystkiego muszę mieć surówkę. A do ruskich szczególnie pasuje mi właśnie taka ostra surówka jak z pora czy rzodkwi.


Już powoli z sił opadam, zgaga mi odbiera mi radość jedzenia, a jeszcze trzeba wytrzymać 7-8 tygodni. Ale i tak jestem przeszczęśliwa.

Blendery kielichowe są różne, a te najlepsze to dopiero maszyny, np. taki Vitamix.
Oj zgaga współczuje tez ja miałam. Od 30 tygodnia to juz było ciezko bo mogłam nic nie jesc a w żołądku kwas mi podchodził do gardła . Jeszcze chwilkę musisz wytrzymać . To juz lada moment
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 744C22FE-7CCF-4B94-A1A3-C7515546B3C3.jpg (174,6 KB, 32 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 20:15   #2866
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Och Damdalena zleci szybko. To już zaraz

Ja do ruskich uznaje tylko pomidory z cebulka. Mniam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 20:17   #2867
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Karolina mój też pęka. Mam nadziej że ci posmakuje ja miele wszystkie warzywa z rosołu łącznie z cebulą

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:10   #2868
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj zgaga współczuje tez ja miałam. Od 30 tygodnia to juz było ciezko bo mogłam nic nie jesc a w żołądku kwas mi podchodził do gardła . Jeszcze chwilkę musisz wytrzymać . To juz lada moment
Dokładnie od 30 tygodnia mnie męczy. Migdały już nie pomagają.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Och Damdalena zleci szybko. To już zaraz

Ja do ruskich uznaje tylko pomidory z cebulka. Mniam.
Pomidory z cebulką też super do ruskich, tylko już niestety nie sezon.
Wiecie, że mi jeszcze zostały 3 pomidorki z własnej uprawy - dopiero niedawno dojrzały. Jeszcze pomidorów nie kupowałam teraz.

Nie straszcie, że szybko zleci, bo u nas wyprawka jeszcze nie przygotowana...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A te wersje mutli to nie dają rady i nie mają takich większych kielichów?

Moje znajome maja taki z Lidla wielofunksycjny
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/...ch__BhkpWjw1rk
kupiły na jakiejsć grudniowej promocji i są zadowolone a pieką zawodowo
Teraz też była promocja na ten robot w Lidlu i się nad nim powaznie zastanawiałam.

A czy dają radę te blendery? Zalezy, jakie kto ma oczekiwania i do czego będzie używał. Ja kiedyś byłam zadowolona z blendera-przystawki do MUMa, a teraz jak mam coś lepszego i wygodniejszego, to tamtego używam w zasadzie tylko do koktajli owocowo-jogurtowych.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:15   #2869
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Fisia nie spiekl sie ake upiekł.
Tak wyglada. Dzis juz nie jem jutro sprawdzimy...



Uuu pysznie!



Bardzo ciekawe!



Oj zgaga współczuje tez ja miałam. Od 30 tygodnia to juz było ciezko bo mogłam nic nie jesc a w żołądku kwas mi podchodził do gardła . Jeszcze chwilkę musisz wytrzymać . To juz lada moment
Wspołczuj zgagi ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 21:19   #2870
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

A czym mielicie warzywa na pasztet?



Co do zup - ja nie przepadam za kawalkami w zupie. Moj TZ z kolei czesto wlewa zupe do kubka, podgrzewa w mikrofali i taka pije.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:20   #2871
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Uwielbiam krem z groszku
Dziękuję za życzenia


Tak, urodziny.
Wmawiam sobie, że osiemnaste
Dziękuję
Spoznione zyczenia wszystkiego najlepszego
Ja za pare tygodni koncze 18 lat po raz pietnasty
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:23   #2872
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dokładnie od 30 tygodnia mnie męczy. Migdały już nie pomagają.

Pomidory z cebulką też super do ruskich, tylko już niestety nie sezon.
Wiecie, że mi jeszcze zostały 3 pomidorki z własnej uprawy - dopiero niedawno dojrzały. Jeszcze pomidorów nie kupowałam teraz.

Nie straszcie, że szybko zleci, bo u nas wyprawka jeszcze nie przygotowana...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------


Teraz też była promocja na ten robot w Lidlu i się nad nim powaznie zastanawiałam.

A czy dają radę te blendery? Zalezy, jakie kto ma oczekiwania i do czego będzie używał. Ja kiedyś byłam zadowolona z blendera-przystawki do MUMa, a teraz jak mam coś lepszego i wygodniejszego, to tamtego używam w zasadzie tylko do koktajli owocowo-jogurtowych.
Z okazji black Friday? Były zwykłe blendery po 50zł ale u mnie w sklepie to nie wiem kiedy się rozeszły a ja rzucać się nie będę... tych nie widziałam - może online ale to wysyłka dość droga... z tym zadowoleniem to masz rację, że zależy od osoby... a moze też sentyment ze ktoś dostał a nie kupował za swoje?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-03, 21:31   #2873
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Wczoraj byłam w Lidlu i były po 1299 zł - widziałam, że kilka osób kupiło. On-line pewnie też można z darmową wysyłką. Tych tanich blenderów stacjonarnie nie widziałam. Ale za to kupiłam jogurtownicę przecenioną na 29 zł.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 06:44   #2874
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dokładnie od 30 tygodnia mnie męczy. Migdały już nie pomagają.

Pomidory z cebulką też super do ruskich, tylko już niestety nie sezon.
Wiecie, że mi jeszcze zostały 3 pomidorki z własnej uprawy - dopiero niedawno dojrzały. Jeszcze pomidorów nie kupowałam teraz.

Nie straszcie, że szybko zleci, bo u nas wyprawka jeszcze nie przygotowana...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------


Teraz też była promocja na ten robot w Lidlu i się nad nim powaznie zastanawiałam.

A czy dają radę te blendery? Zalezy, jakie kto ma oczekiwania i do czego będzie używał. Ja kiedyś byłam zadowolona z blendera-przystawki do MUMa, a teraz jak mam coś lepszego i wygodniejszego, to tamtego używam w zasadzie tylko do koktajli owocowo-jogurtowych.
Renni i gaviscon mozesz w ciazy. Brralam w naprawde wyjątkowych sytuacjach ake musiałam...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A czym mielicie warzywa na pasztet?



Co do zup - ja nie przepadam za kawalkami w zupie. Moj TZ z kolei czesto wlewa zupe do kubka, podgrzewa w mikrofali i taka pije.
Tym Miele
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4C08F438-A317-4C72-A96B-3775BCE1FB6F.jpg (66,5 KB, 27 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 07:25   #2875
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Damdalena współczuję zgagi. Mnie dopadła w lipcu po anginie i antybiotyku. Nie wiedziałam jak to dziadostwo zwalczyć, dopiero leki na receptę pomogły i dużo, dużo rumianku przez cały dzień
Ja do ruskich to latem chętnie zjem pomidory,. ale o tej porze roku to surówka lepsza. Pomidory trochę tak wodniście smakują. Choć widziałam w sklepie malinowe, niby pani mówiła, że jak letnie w smaku. Spróbuję.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 07:26   #2876
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A czym mielicie warzywa na pasztet?



Co do zup - ja nie przepadam za kawalkami w zupie. Moj TZ z kolei czesto wlewa zupe do kubka, podgrzewa w mikrofali i taka pije.
Wszytko maszynka do mięsa. Mięso warzywa bułkę

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 08:15   #2877
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Spoznione zyczenia wszystkiego najlepszego
Ja za pare tygodni koncze 18 lat po raz pietnasty
Dziękuję!
W szkole zawsze narzekłam, że urodziny w grudniu to ze wszystkim ostatnia... a teraz jakoś się cieszę

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie dziś domowe pierogi ruskie z boczkiem, cioteczka się podzieliła, i surówka z pora
Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja do zupki na obiad właśnie wcinam kopytka bazyliowe z grana padano i maslem
A wczoraj mówiłam do TŻ-ta, że jakoś ostatnio nie mam specjalnie na nic ochoty do jedzenia...
Ale teraz narobiłyście mi apetytu na kluchy
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 08:16   #2878
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dziękuję!
W szkole zawsze narzekłam, że urodziny w grudniu to ze wszystkim ostatnia... a teraz jakoś się cieszę
To ja na odwrot, zawsze pierwsza - 3 stycznia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 10:32   #2879
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Współczuję

U nas dziś późno wracamy, będzie zupa pomidorowa z lanymi kluskami i koperkiem


---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Renni i gaviscon mozesz w ciazy. Brralam w naprawde wyjątkowych sytuacjach ake musiałam...



Tym Miele
No i tego pojemnika nie mam... ułamał mi się ten szpic na który zakłada się ostrze i ostrze wtleciało i dodatkowo uszkodziło pojemnik ;/
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-04, 11:28   #2880
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Dzisiaj obiad z parowaru - losos, ziemniaki i brokuly. Az zapomnialam, ze warzywa na parze sa takie dobre. Musze czesciej wyciagac parowar.

Wczoraj wieczorem upieklam slynny sernik piernikowy, tym razem nie pekl i dzieki papierowi do pieczenia, dosc latwo sie wyciagal. Ciasteczka dalam petit beurre, ktore latwo sie pokruszyly w blenderze. Takze dziekuje za wczesniejsze rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sernik.JPG (116,5 KB, 38 załadowań)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 18:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.