zakres materiału na mature 2012 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 14:04   #1
gwiazdeczkaZnieba
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdeczkaZnieba
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 136

zakres materiału na mature 2012


Witam , jestem w 3 kalsie zdaje mature. chodze do szkoły dla dorosłych(miałam 3 lata przerwy poniewaz zaszłam w ciaze ktora miałam zagrozona itp). W mojej szkole mam nauke zaoczna do tego zjazdy sa 4razy w miesiacu. Czyli praktycznie zero. A poniwaz sie przeprowadzałam nie mam zeszytów z liceum. Nie poszukuje notatek na temat konkretnych przedmiotow,poniewaz mam internet i mase ksiazek. Jednak nie moge znalesc zakresu maturalnego z biologii. Nie wiem czy zdawac rozszerzona czy podstawową(chce isc na zaoczne studia pedagogiczne). Czy wiecie/posiadacie/znacie strone www/gdzie znajde PRAWDZIWY zakres i takiej i takiej z bologii. jesli macie takze z angielskiego,polskiego oraz angielskiego prosze o te informacje na PW lub tutaj. To wazne poniewaz od srody nie bede miała ok 2-3tyg netaIprzeprowadzka na własnosciowe mieszkanie) i zostaja mi ksiazki a poniewaz mam synka 2letnie i prace chce juz teraz dobrze sie przygotowac bo niby to duzo czasu ale jednak do maja szybko zleci.
__________________

gwiazdeczkaZnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 14:13   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
Witam , jestem w 3 kalsie zdaje mature. chodze do szkoły dla dorosłych(miałam 3 lata przerwy poniewaz zaszłam w ciaze ktora miałam zagrozona itp). W mojej szkole mam nauke zaoczna do tego zjazdy sa 4razy w miesiacu. Czyli praktycznie zero. A poniwaz sie przeprowadzałam nie mam zeszytów z liceum. Nie poszukuje notatek na temat konkretnych przedmiotow,poniewaz mam internet i mase ksiazek. Jednak nie moge znalesc zakresu maturalnego z biologii. Nie wiem czy zdawac rozszerzona czy podstawową(chce isc na zaoczne studia pedagogiczne). Czy wiecie/posiadacie/znacie strone www/gdzie znajde PRAWDZIWY zakres i takiej i takiej z bologii. jesli macie takze z angielskiego,polskiego oraz angielskiego prosze o te informacje na PW lub tutaj. To wazne poniewaz od srody nie bede miała ok 2-3tyg netaIprzeprowadzka na własnosciowe mieszkanie) i zostaja mi ksiazki a poniewaz mam synka 2letnie i prace chce juz teraz dobrze sie przygotowac bo niby to duzo czasu ale jednak do maja szybko zleci.

matko i córko...... znajdź sobie stronę CKE i tyle czy to jest takie trudne?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 14:34   #3
gwiazdeczkaZnieba
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdeczkaZnieba
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 136
Dot.: zakres materiału na mature 2012

znalazłam jednak wole inna stronke dlatego sie MATKO I CORKO zapytałam .



i jeszcze 1...wiadomo ze skoro chce biologie to jest to DODATKOWY przedmiot. Wg OKE dodatkowy przedmiot musi byc rozszerzony.czyli nei moge pod zdawac?
__________________

gwiazdeczkaZnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 14:44   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
znalazłam jednak wole inna stronke dlatego sie MATKO I CORKO zapytałam .



i jeszcze 1...wiadomo ze skoro chce biologie to jest to DODATKOWY przedmiot. Wg OKE dodatkowy przedmiot musi byc rozszerzony.czyli nei moge pod zdawac?

strona CKE jest najbardziej wiarygodna i tyle.

a co sama przed chwila napisałaś...?

Poza tym: jesli zdajesz tylko polski, angielski + biologię, to biologia jest Twoim przedmiotem obowiązkowym. I wtedy mozesz ją zdawac podstawową.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 16:20   #5
gwiazdeczkaZnieba
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdeczkaZnieba
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 136
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

strona CKE jest najbardziej wiarygodna i tyle.

a co sama przed chwila napisałaś...?

Poza tym: jesli zdajesz tylko polski, angielski + biologię, to biologia jest Twoim przedmiotem obowiązkowym. I wtedy mozesz ją zdawac podstawową.
nie wiem czy wiesz ale od 2010 matematyka jest obowiazkowym przedmiotem. czyli polski+jezyk obcy+matma. Za to nie musisz brac dodatkowych. Dlatego chce sie upewnic(poniewaz to co jest na cke) jest z 2008roku
__________________

gwiazdeczkaZnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 16:22   #6
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: zakres materiału na mature 2012

tu znajdziesz wszystko do biologii:
http://matura.biolog.pl/

tu masz informatory od 2008 do polskiego, angielskiego i biologii:
http://www.matura-egzamin.pl/sekcje/..._standardy.pdf
http://www.matura-egzamin.pl/sekcje/..._standardy.pdf
http://www.matura-egzamin.pl/sekcje/..._standardy.pdf
aneks do informatorów:
http://www.cke.edu.pl/images/stories...aneks_2010.pdf
informator do angielskiego 2011/2012:
http://www.cke.edu.pl/images/stories...godz_12_40.pdf
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-09-10 o 16:25
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 16:25   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
nie wiem czy wiesz ale od 2010 matematyka jest obowiazkowym przedmiotem. czyli polski+jezyk obcy+matma. Za to nie musisz brac dodatkowych. Dlatego chce sie upewnic(poniewaz to co jest na cke) jest z 2008roku

A no fakt, mój błąd- mature zdawałam juz pare lat temu.
Co nie zmienia faktu - jak jest napisane, ze przedmiot dodatkowy tylko na poziomie rozszerzonym... to co tu więcej tłumaczyc..?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 19:02   #8
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: zakres materiału na mature 2012

u mnie dziewczyny zdawały w tamtym roku biologię podstawową jako dodatkowy przedmiot i nie było problemu....
Tylko zwykle na uczelniach w rekrutacji wynik z podstawy jest x1 ,a rozszerzeniex2 ,więc raczej opłaca się rozszerzenie zdawać,bo 100% podstawy ,to tak samo jak 50 % rozszerzenia.A że nie są to przedmioty dodatkowe,to choćbyś zdała na 1% to i tak zdasz ,bo jest to przedmiot dodatkowy ,a nie obowiązkowy.
Tylko ja piszę w mojej sytuacji o liceum takim normalnym,gdzie poszłam zaraz po gimnazjum.Nie wiem czy u Ciebie też będzie wypadać to samo,a może zapytaj się nauczyciela od biol.?
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)

Edytowane przez aganela8
Czas edycji: 2011-09-10 o 19:03
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 19:06   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczkaZnieba Pokaż wiadomość
i jeszcze 1...wiadomo ze skoro chce biologie to jest to DODATKOWY przedmiot. Wg OKE dodatkowy przedmiot musi byc rozszerzony.czyli nei moge pod zdawac?

ja zdawałam przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym. teraz nie ma przymusu zdawania go rozszerzonego.
Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Poza tym: jesli zdajesz tylko polski, angielski + biologię, to biologia jest Twoim przedmiotem obowiązkowym. I wtedy mozesz ją zdawac podstawową.
i jeszcze matme zdaje czyli info już nieaktualne. i powtarzam: można wybrać poziom przedmiotu dodatkowego, no chyba że matura 2012 ma być znów na innych zasadach. jeśli z przedmiotu dodatkowego uzyska się mniej niż 30% to matura jest i tak zdana, pod warunkiem że zdasz podstawy z matmy, polskiego i jezyka obcego.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-09-10 o 19:09
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 11:05   #10
chococabana
Rozeznanie
 
Avatar chococabana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 764
Dot.: zakres materiału na mature 2012

monika_sonia dała ci świetne, najbardziej prawdziwe informacje co do zakresu materiału na maturę.
Co do przedmiotu dodatkowego- biologi. Możesz go zdawać zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Wybór należy do Ciebie.
Jeżeli interesują Cię studia zaoczne, to zdawanie rozszerzonej chyba się mija z celem bo na 99% uczelni przyjmują na zaoczne praktycznie wszystkich czy też na podstawie kolejności zgłoszeń.
__________________
Każdy błysk w jego błękitnych oczach wywoływał u niej gęsią skórkę. Jego spojrzenie hipnotyzowało, a ton jego głosu był niczym ulubiona piosenka, którą chciała nagrać na płytę i odtwarzać bez końca...
____ Piotruś! <3 ____
chococabana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 13:18   #11
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Pomijam fakt, że dziewczyna już odpowiedź dostała, ale żeby woleć inną stronę niż cke, by uzyskać kompetentne informacje nt. egzaminu maturalnego, to nie rozumiem. Acha, że niby informatory są z 2008 roku? Ech, czytanie ze zrozumieniem... Informatory obowiązują OD 2008 roku i są wciąż aktualne, wyżej można znaleźć aneksy do nich, jeśli coś się pozmieniało.
Mało tolerancyjna chyba jestem, bo nie ogarniam ludzi czasem.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 17:12   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Sama przyznam, że strona CKE konkretnych odpowiedzi nt. zakresu materiału na maturę mi nie dała. Piszą ogólnie, dlatego dobrze zaopatrzyć się w vademecum. Najlepiej kilka z różnych wydawnictw. Pomagają uporządkować wiedzę i ogarnąć całościowo (jbc. zdawałam historię).
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:12   #13
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: zakres materiału na mature 2012

a ja mam takie pytanie.. na co Ci biologia jak chcez na pedagogikę iść?
na pedagogikę liczą tylko polski i język obcy
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:23   #14
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: zakres materiału na mature 2012

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;29408692]a ja mam takie pytanie.. na co Ci biologia jak chcez na pedagogikę iść?
na pedagogikę liczą tylko polski i język obcy[/QUOTE]

1. Nie wszędzie
2. To nie można zdawać matury z jakiegoś przedmiotu dla czystej satysfakcji?
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:28   #15
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: zakres materiału na mature 2012

1. a to nie wiedziałam.. patrzyłam na UMCS i KUL.. także ten tego jakby nie było jedne z bardziej znanych uczelni w Polsce (podejrzewam że i w Europie)

2. nie no jasne można
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:50   #16
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Ja zaś nie spotkałam się z rekrutacją na pedagogikę, w której liczyłby się tylko polski i język obcy Mam znajomych studiujących pedagogikę na różnych uczelniach, od wszystkich "wymagano" przedmiotu z trzeciej grupy, np. biologii, historii. Ja w tym roku wybrałam się na pedagogikę i w trzeciej grupie do algorytmu brano pod uwagę wynik z biologii/historii/WOSu/informatyki. Ja nie zdawałam żadnego z tych przedmiotów, miałam 0, no ale to już inna sprawa, że niż demograficzny czyni rekrutację na większość kierunków wyjątkowo niestresującą...
Wynika z tego, że KUL i UMCS są wyjątkowo pobłażliwe w tej kwestii
Ach, moja koleżanka na pedagogikę na UWr miała w zeszłym roku egzaminy! Musiała zaśpiewać, napisać dyktando itp. To mi się podoba. Bo jak potem dyslektyk uczy dzieciaki ortografii, to jest kiepsko - wiadomo, że nauczyciel w klasach I-III sporo pisze na tablicy.
Ach, sama zdawałam na maturze geografię rozszerzoną dla rozrywki i satysfakcji. W 2. klasie uroił mi się pomysł studiowania geografii, oceanografii lub TiR'u, na początku klasy maturalnej wiedziałam już, że jednak się na to nie zdecyduję, a i tak postanowiłam zdawać geografię, bo ją po prostu lubię.
A w przyszłym roku mam ochotę spróbować matury z łaciny.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 22:53   #17
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: zakres materiału na mature 2012

to chodź do Lublina
tu się dostaniesz bez biologii
nie no a serio to zazdroszczę takiej ambicji
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 00:30   #18
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez Lidia Paulina Pokaż wiadomość
Ach, moja koleżanka na pedagogikę na UWr miała w zeszłym roku egzaminy! Musiała zaśpiewać, napisać dyktando itp. To mi się podoba. Bo jak potem dyslektyk uczy dzieciaki ortografii, to jest kiepsko - wiadomo, że nauczyciel w klasach I-III sporo pisze na tablicy.
Prawda Moja koleżanka dysortografik na to startowała, rzecz jasna nie przeszła dyktanda I zdawała dodatkowo maturę z historii, na dodatek rozszerzonej. A żeby nie było tak strasznie egzaminy są tylko na pedagogice wczesnoszkolnej, na ogólnej nie ma
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 09:31   #19
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: zakres materiału na mature 2012

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;29409311]to chodź do Lublina
tu się dostaniesz bez biologii
nie no a serio to zazdroszczę takiej ambicji [/QUOTE]

Ale ja już się dostałam ;> Napisałam, że mimo zera punktów za trzecią grupę przedmiotów nabór na takie kierunki jest wyjątkowo niestresujący ze względu na niż demograficzny. Nie bałam się ani chwili, że się nie dostanę. Aczkolwiek jak wczoraj zobaczyłam na stronie ERK ostateczny komunikat - zostałaś przyjęta na studia! - to odetchnęłam z ulgą. Ale to chyba dlatego, że walczyłam z rekrutacją od czerwca - nie otworzyli kierunku, który wybrałam najpierw.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Prawda Moja koleżanka dysortografik na to startowała, rzecz jasna nie przeszła dyktanda I zdawała dodatkowo maturę z historii, na dodatek rozszerzonej. A żeby nie było tak strasznie egzaminy są tylko na pedagogice wczesnoszkolnej, na ogólnej nie ma

Tak, tak, na wczesnoszkolnej Swoją drogą to fajnie, że taki egzamin to nie tylko formalność do odbębnienia. Od razu ciepło się myśli o pedagogice na UWr, widać, że poważnie podchodzą do kierunku, który teraz jest dostępny wszędzie, nawet w Pcimiu Dolnym.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 12:42   #20
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Myślę, ze jeżeli autorka czuje się na siłach żeby tą biologię zdawać to jak najbardziej niech próbuje, z tym że moim zdaniem lepiej w jej przypadku skupić się na przedmiotach obowiązkowych Jeśli napiszesz w miarę dobrze maturę z tych trzech przedmiotów to z przyjęciem na zaoczne studia pedagogiczne nie powinno być problemu Wiadomo że w szkołach tego typu jak ta do której chodzisz nauka jest na bardzo, bardzo niskim poziomie, dlatego ważne jest aby pracować samemu w domu Warto również pomyśleć o korepetycjach jeśli coś sprawia ci trudność, bo wiadomo w normalnym liceum inni mają to tłumaczone na co dzień, a Ty jesteś zdana sama na siebie. Bardzo ważne jest przerabianie testów z poprzednich lat, znajdziesz je tak jak dziewczyny wyżej pisały na stronie CKE (razem z informatorami i innymi materiałami które pomogą ci w przygotowaniach). Myślę że kluczem do sukcesu jest również zaopatrzenie się w dobre repetytoria Jeśli chodzi o matematykę polecam Ci testy z OPERONU, sama się na nich uczyłam i maturę zdałam bardzo dobrze Z angielskiego m.in "Repetytorium maturalne" cz. 1 i 2 wyd. Wagros + jakieś testy. Powodzenia Ci życzę i trzymam za Ciebie kciuki - będzie dobrze
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:36   #21
agatkaLodz
Raczkowanie
 
Avatar agatkaLodz
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 63
Dot.: zakres materiału na mature 2012

Cytat:
Napisane przez Lidia Paulina Pokaż wiadomość
Mam znajomych studiujących pedagogikę na różnych uczelniach, od wszystkich "wymagano" przedmiotu z trzeciej grupy...

Ja jestem na pedagogice i tak jak piszesz musiał być inny przedmiot oprócz j. polskiego i obcego.
Ja miałam WOS pisany na rozszerzeniu, co opłacało się o wiele bardziej, ponieważ pkt były liczone x 3.
Na podstawie (x1) ciężko byłoby napisać pracę na 90 % co w przeliczniku wynosiłoby - 90 pkt.
A na rozszerzeniu zdając maturę na najniższym progu na 30% w przeliczniku było 90 pkt.
Więc rozszerzenie się opłaca bardziej.

Przynajmniej tak było 3 lata temu na UŁ.
agatkaLodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.