Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 12:48   #2941
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam pytanie - jaka jest zalecana przerwa +/- pomiędzy jedną kuracją Tetralysalem a drugą? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pytałam o to kiedyś moją dermatolog i powiedziała że zaleca się jakieś 4-6 miesiące poczekać, przed ewentualnym rozpoczęciem kolejnej. Macie może jakieś inne informacje na ten temat?

Ja miałam przerwę 3 miesiące. Tyle, że ja w sumie nie miałam jakiś wielkich skutków ubocznych -właściwie to tylko zajady. A z trawieniem nie miałam problemów ani podczas brania ani po braniu.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 14:04   #2942
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam pytanie - jaka jest zalecana przerwa +/- pomiędzy jedną kuracją Tetralysalem a drugą? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pytałam o to kiedyś moją dermatolog i powiedziała że zaleca się jakieś 4-6 miesiące poczekać, przed ewentualnym rozpoczęciem kolejnej. Macie może jakieś inne informacje na ten temat?
cera sie pogorszyła ?

ja jestem już ponad miesiąc po odstawieniu
na razie jest ok
tylko jednego pryszcza miałam i to nie na brodzie jak zawsze a na policzku
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 08:38   #2943
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez frania97 Pokaż wiadomość
Mi dermatolog zaproponował drugą kurację po 5 miesiącach, nie zdecydowałam się. Dość sobie rozwaliłam układ pokarmowy po 6 miesięcznej kuracji, na początku wszystko było ok, aż byłam zdziwiona ,że tak dobrze na niego reaguję. Wszystko zaczęło się ok. 3miesiące po odstawieniu- nie mogę zjeść praktycznie nic tłustego, słodycze- też nie, sama sobie piekę drożdżówkę bez żadnych dodatków, tylko to toleruję. Średnio raz na miesiąc mam takie rewolucje żołądkowe po byle czym ,że nie wychodzę 3 dni z domu Byłam oczywiście z tym najpierw u dermatologa- powiedziała ,że najprawdopodobniej od antybiotyku, mam jeść dużo jogurtów, może przejdzie Znów od 4 dni jestem w domu, zatrułam się chyba kawałkiem pieczonego kurczaka, na dniach zamierzam zapisać się do gastrologa. A trądzik w mniejszym stopniu i tak mi wrócił, teraz stosuję isotrexin i właściwie tylko przed okresem wyjdzie mi z 5 zaskórników, czasem jakaś krostka i to wszystko, żałuję ,że zdecydowałam się na antybiotyk, może udałoby się od razu zaleczyć trądzik tą maścią, no ale byłam tak zdesperowana ,że przez pół roku się trułam tetralysalem Zrobisz jak będziesz uważać, przemyśl to jednak Ale odpowiadając na Twoje pytanie- ja miałam propozycję ponownego brania antybiotyku po 5 miesiącach
Aha, ok. Ja odstawiłam w listopadzie, przez całą 6cio miesięczną kurację nie miałam żadnych problemów i dolegliwości ze strony ukł. pokarmowego - wręcz przeciwnie, wszystko było ok (może to za sprawą tego, że jem baaaardzo dużo jogurtów, maślanek & kefirów). Myślę że poczekam jeszcze miesiąc i zacznę raz jeszcze kurację Tetra

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Ja miałam przerwę 3 miesiące. Tyle, że ja w sumie nie miałam jakiś wielkich skutków ubocznych -właściwie to tylko zajady. A z trawieniem nie miałam problemów ani podczas brania ani po braniu.
Dzięki za inf Przeszłaś przez kurację dwa razy, czy więcej? I ile trwała każda z nich?

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
cera sie pogorszyła ?

ja jestem już ponad miesiąc po odstawieniu
na razie jest ok
tylko jednego pryszcza miałam i to nie na brodzie jak zawsze a na policzku
Znaczne pogorszenie występuje tuż przed okresem, co jest rzeczą normalną, ale mimo wszystko średnio mi się podoba. Do tego stopnia tego nie akceptuję, że postanowiłam raz jeszcze zafundować sobie antybiotyk :P Teraz tylko pójdę na wizytę do mojej dermatolog i zapytam, czy lepiej działać znowu Tetr czy może Izotekiem
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:51   #2944
Patico
Raczkowanie
 
Avatar Patico
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 32
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

czy któraś z was leczyła się po tetrysalu - tym izotekiem lub czymś innym? jakie są efekty? który z nich jest lepszy = skuteczniejszy?
Ja brałam 3msc tetrysal i niestety ale wszystko powróciło na nowo (wyskoczyła mi menda na brodzie i siedzi juz drugi tydzien, boląca twarda czerwona gula) no i w pozostałych miejscach gdzie bylo całkiem całkiem , znów jest wysyp. kompletnie jestem załamana, nie wiem co robić czym sie już leczyć - nie chce znów wydawać kasy w błoto na kolejne terapie Tetrasalem a druga sprawa mam rok czasu aby doprowadzić swoją twarz do normalnego wyglądu, bowiem biorę ślub no i kto jak kto ale panna młoda powinna wygladac wyjsciowo bez "wojny" na twarzy.
Dodatkowo zainwestowałam ostatnio w naturalne kosmetyki: maseczka nawilżajaca z spiruliny, kwas hialuronowy, peeleng z kwasami i ciekawa jestem czy to pomoże. Myślę aby zrobić sobie kilka terapii kwasem migdałowym - ale czy nie za dużo jak na jeden moment?
Patico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 07:57   #2945
cornflower_
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podkarpacie.
Wiadomości: 4 062
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

czytają Wasze opinie, przeraziłam się, że lek nic nie pomoże, a tak pozytywnie byłam nastawiona na poprawę, no cóż to dopiero 2 tygodnie i coś ruszyło, więc zobaczymy.
A mam jeszcze takie pytanie, czy lek może opóźniać okres/
__________________
bo Twoje serce tak mocno mnie trzyma.
cornflower_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:16   #2946
jerseybaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja właśnie zaczęłam stosowanie Tetralysal. Trądziku nie mam jakiegoś wielkiego, kilka krostek na policzkach, ale żadne maści mi nie pomagały, nawet płyn robiony na zamówienie, który miał być dosyć silny, więc mój dermatolog powiedział, ze jak płyn nie pomoże to zostaje antybiotyk. Biorę dopiero tydzień po 2 tabletki rano i wieczorem a po tygodniu zmiana na coraz mniejszą dawkę.Trochę antybiotyków się już nabrałam w swoim życiu i zawsze wszystko było ok. Po tetra nie minął jeszcze tydzień a już zaczynam odczuwać skutki uboczne. Juz 2 dzień po przebudzeniu mam mdłości, nie mogę z łózka wstać bo tak mi jest nie dobrze i kręci mi się w głowie. A wieczorem mam bardzo silne bóle głowy. W dzień jest nawet ok, trochę jestem zmęczona ale da się to znieść, najgorzej jest rano i wieczorem. Plusem jest, ze to dobry środek wspomagający odchudzanie. Nie mam w ogóle apetytu, bardzo mało jem w ciągu dnia, a jak pomyślę o jedzeniu to od razu mnie mdli. Ciekawa jestem jak to dalej będzie wyglądało, do dermatologa idę za 2 tygodnie po kolejną receptę, ale z takimi dolegliwościami nie wiem czy jest sens przedłużać stosowanie czy odstawić leki. Nie wiem czy w ogóle dotrwam do tej wizyty u lekarza
jerseybaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 07:28   #2947
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Stało się - od wczoraj jestem drugi raz na kuracji Tetrą. Pierwszą kurację przechodziłam w okresie 22.06.13 - 11.11.13, która trwała +/- 143 dni. Obecnie przez miesiąc będę brała po dwie tabletki 300 mg, a potem przez pięć miesięcy po jednej, czyli dokładnie tak samo jak ostatnio.

W ogóle słyszałam że nawet po zakończonej kuracji u osób, u których nic się nie dzieje, dermatolodzy bardzo często zalecają takie kuracje 'przypominające', które trwają tam miesiąc czy ciut dłużej.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 10:42   #2948
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Stało się - od wczoraj jestem drugi raz na kuracji Tetrą. Pierwszą kurację przechodziłam w okresie 22.06.13 - 11.11.13, która trwała +/- 143 dni. Obecnie przez miesiąc będę brała po dwie tabletki 300 mg, a potem przez pięć miesięcy po jednej, czyli dokładnie tak samo jak ostatnio.

W ogóle słyszałam że nawet po zakończonej kuracji u osób, u których nic się nie dzieje, dermatolodzy bardzo często zalecają takie kuracje 'przypominające', które trwają tam miesiąc czy ciut dłużej.
ja mam wizytę 5 marca zobaczymy czy coś mi dermatolog wspomni o tym
miesiąc mogłabym jeszcze wybrać w sumie jakby było trzeba.
juz prawie 2 miesiące po zakończeniu mojej 3 miesięcznej terapii i jest ok , brak ropnych guzków tylko paskudne rozszerzone pory i blizny pozostały więc nie jest idealnie.
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:52   #2949
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam jeszcze pytanie - ile mamy dozwolonego alko w trakcie kuracji? ja dostałam informację, że dozwolona jest lampka wina raz na jakiś czas?

Ania daj znać jak będziesz już po wizycie
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:19   #2950
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie - ile mamy dozwolonego alko w trakcie kuracji? ja dostałam informację, że dozwolona jest lampka wina raz na jakiś czas?

Ania daj znać jak będziesz już po wizycie
ok

ja wcale nie piłam alko
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 14:16   #2951
emkasiodemka
Przyczajenie
 
Avatar emkasiodemka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 15
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja łykam tetra od 9 dni, przez pierwsze 7 brałam tabletkę rano i wieczorem, a teraz tylko jedną w ciągu dnia. Skutki uboczne były takie, że jak brałam dwie tabletki, to rano okropnie bolały mnie nerki.. W ciągu dnia przestawało. Teraz jak łykam jedną dziennie to nic takiego się nie dzieje, trochę zmęczona jestem, senna, żołądek mnie nie boli, ale okres się spóźnia. Poprawy nie widzę, pogorszenia też nie. Stosuję tetra + epiduo co dwa dni. Skórę mam wyschniętą na wiór, aż piecze i swędzi. Ale jakoś przetrwam!
__________________
Zapraszam na mój blog
emkasiodemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-05, 18:37   #2952
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

witam, chcialabym dołączyc :P jestem po kuracji izotekiem, po 8 miesiacach tradzik wrocil, a ze nie moge teraz zrobic drugiej kuracji, podleczam sie tetra, do tego kupilam atrederm i zobaczymy... jesli do wrzesnia okaze sie ze nic to mi nie dało to powtórzę kuracje izotekiem :P
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:08   #2953
kukikeku
Przyczajenie
 
Avatar kukikeku
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mi dermatolożka sugerowała terapie acnenorminem odpowiednik izoteku ale po zapoznaniu się z tematem i przeanalizowaniu działań ubocznych oraz opinii mojego brata który był na tej kuracji stwierdzam, że gra nie warta świeczki. Bratu po paru miesiącach trądzik wrócił a do tego w trakcie miał stany depresyjne i mocno mu wypadały włosy... Więc zdecydowałam się na terapię Tetralysalem nie było olśnienia ale znacznie poprawił się stan skóry potem wdrożyłam mocny rygor dietetyczny i terapię miejscową Glamid gel bez recepty jest o niebo lepiej. Także zastanówcie się zanim zdecydujecie się na retinoidy. A na pewno wcześniej racze zrobić badania krwii oraz oznaczenia tarczycy (często wole Haschimoto daje objawy skórne) i hormony płciowe.
kukikeku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 12:04   #2954
Patico
Raczkowanie
 
Avatar Patico
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 32
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kukikeku Pokaż wiadomość
Mi dermatolożka sugerowała terapie acnenorminem odpowiednik izoteku ale po zapoznaniu się z tematem i przeanalizowaniu działań ubocznych oraz opinii mojego brata który był na tej kuracji stwierdzam, że gra nie warta świeczki. Bratu po paru miesiącach trądzik wrócił a do tego w trakcie miał stany depresyjne i mocno mu wypadały włosy... Więc zdecydowałam się na terapię Tetralysalem nie było olśnienia ale znacznie poprawił się stan skóry potem wdrożyłam mocny rygor dietetyczny i terapię miejscową Glamid gel bez recepty jest o niebo lepiej. Także zastanówcie się zanim zdecydujecie się na retinoidy. A na pewno wcześniej racze zrobić badania krwii oraz oznaczenia tarczycy (często wole Haschimoto daje objawy skórne) i hormony płciowe.

Piszesz, że twój brat miał stany depresyjne i skutki uboczne. a czy coś więcej mu się działo po tym leku?
Patico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 13:23   #2955
kukikeku
Przyczajenie
 
Avatar kukikeku
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Patico,
Z tego co wiem bardzo mu wypadały włosy aż do tego stopnia, że powstały plackowate wyłysienia co go przeraziło bo chłopak młody... Poza tym w trakcie leczenia miał stany depresyjne. Uciążliwe było dla niego też pieczenie spojówek oraz popękane usta.
kukikeku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:17   #2956
meli tele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej, mam do sprzedania opakowanie tetralysylu 300 i 150
meli tele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 00:46   #2957
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Z trądzikiem walczę od października 2012. Słuchanie dziwnej pani dermatolog się opłaciło; forma leczenia 3 miesiące tetralysalu i epiduo, potem w wakacje przerwa na odpoczynek i znów 1,5 miesiąca z tetralysem oraz jej mazidłem brzmi szaleńczo, ale podziałała. Jestem już miesiąc 'bez niczego' i wszystko gra. Teraz został tylko proces regeneracji i usuwania przebarwień ... i oby było już tylko dobrze.
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 19:06   #2958
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

I od nowa... wątrobo, przepraszam

20140210_104457.jpg

20140210_104441.jpg
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:26   #2959
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Jak myślicie mozna brac przy tetralysalu jakies inne tabletki typu ibum lub pyralgina?Mam bardzo bolące miesiączki i bez tabletek sie nie obejdzie i oto moje obawy czy tabletki przeciwbolowe nie gryza sie z tetralysalem co prawda tabl przeciwbolowe zazywam nie dluzej niz 4 dni w miesiącu.Wiem ze powinnam sie zapytac lekarza ale nie stac mnie isc znów i dac 120 zl za wizyte a a na NFZ czeka sie baardzo dlugo.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
I od nowa... wątrobo, przepraszam

Załącznik 5584719

Załącznik 5584720
ale bierzesz chyba cos osłonowego na wątrobe?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 10:46   #2960
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Jak myślicie mozna brac przy tetralysalu jakies inne tabletki typu ibum lub pyralgina?Mam bardzo bolące miesiączki i bez tabletek sie nie obejdzie i oto moje obawy czy tabletki przeciwbolowe nie gryza sie z tetralysalem co prawda tabl przeciwbolowe zazywam nie dluzej niz 4 dni w miesiącu.Wiem ze powinnam sie zapytac lekarza ale nie stac mnie isc znów i dac 120 zl za wizyte a a na NFZ czeka sie baardzo dlugo
możesz


raczej o jelita bym się tu martwiła bardziej niż o wątrobę bo antybiotyki wyjaławiają naturalną flore bakteryjną a nie słyszałam żeby tetra miał jakieś działanie wybitnie hepatotoksyczne
dużo probiotyków i diety bogatej w kiszonki i jogurty
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 11:51   #2961
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
możesz


raczej o jelita bym się tu martwiła bardziej niż o wątrobę bo antybiotyki wyjaławiają naturalną flore bakteryjną a nie słyszałam żeby tetra miał jakieś działanie wybitnie hepatotoksyczne
dużo probiotyków i diety bogatej w kiszonki i jogurty
wlasnie nie moge jesc nabiału ani jogurtow przy tej kuracji ,pani dermatolog zabronila ,lecz w priobiotyki sie zaopatrze
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:16   #2962
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
ale bierzesz chyba cos osłonowego na wątrobe?
Nie, ponieważ nic mi się nie dzieje. Piję dużo maslanek, jogurtów i kefirki

Słyszeliście może, aby jakiś derma zapisał przy kuracji antybiotykiem Normaclin zewnętrznie?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:38   #2963
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ nic mi się nie dzieje. Piję dużo maslanek, jogurtów i kefirki

Słyszeliście może, aby jakiś derma zapisał przy kuracji antybiotykiem Normaclin zewnętrznie?

ja razem z Tetralysalem używałam Duac który tak jak Normaclin zawiera klindamycynę
a teraz po kuracji mam Normaclin ale używam raz na tydzień może
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2014-02-18 o 16:42
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:41   #2964
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ok bo ja miałam Normaclin przypisany po kuracji, a teraz znowu jestem w trakcie i używam i nie byłam pewna czy mogę. Duac jest rewelacyjny, kiedyś bardzo mi pomógł. Mam jeszcze w zapasie duże opakowanie, wiec jak skończę Normaclin to zacznę Duac (hm, albo teraz go wprowadzę na zmianę, zobaczę jescze)
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:51   #2965
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ok bo ja miałam Normaclin przypisany po kuracji, a teraz znowu jestem w trakcie i używam i nie byłam pewna czy mogę. Duac jest rewelacyjny, kiedyś bardzo mi pomógł. Mam jeszcze w zapasie duże opakowanie, wiec jak skończę Normaclin to zacznę Duac (hm, albo teraz go wprowadzę na zmianę, zobaczę jescze)
Zgadzam się Świetnie sobie radzi .
Szkoda tylko, że podrażnia troszkę moja naczynkową cerę
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 19:02   #2966
bumkyckyc
Raczkowanie
 
Avatar bumkyckyc
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Siemka,
dołączam do wątku, bo też zażywam Tetralysal. Mam go od 1,5 miesiąca (przez pierwszy miesiąc 2 tabletki dziennie, obecnie 1) i niestety, jak u większości z Was, NIE MA poprawy była chwilowa po pierwszym tygodniu. Jako uzupełnienie dostałam Epiduo, ale go zamieniłam na Fucidin, gdyż ten pierwszy stosowałam już rok temu i poza zdartą skórą niczego dobrego nie zdziałał.
Mój żołądek źle znosi wszelkie antybiotyki, dlatego, za zgodą derma, zeszłam z dawki. Teraz zastanawiam się, czy w ogóle jest sens wykupywać kolejną receptę.
Co ciekawe, dermatolog, jeszcze przed rozpoczęciem kuracji antybiotykowej, zaproponował mi drugą alternatywę w postaci 8-9 miesięcznej kuracji hormonalnej. Zdecydowałam się jednak na antybiotyk, bo raz, że krótsza kuracja (3 miesiące), dwa, że wszelkie hormony to dla mnie ostateczność. Słyszałam jednak, że lepsze i trwalsze efekty dają hormony. Czy ktoś z Was już kiedyś próbował i może porównać ich działanie z Tetralysalem?
PZDR!
bumkyckyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 19:38   #2967
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez bumkyckyc Pokaż wiadomość
Siemka,
dołączam do wątku, bo też zażywam Tetralysal. Mam go od 1,5 miesiąca (przez pierwszy miesiąc 2 tabletki dziennie, obecnie 1) i niestety, jak u większości z Was, NIE MA poprawy była chwilowa po pierwszym tygodniu. Jako uzupełnienie dostałam Epiduo, ale go zamieniłam na Fucidin, gdyż ten pierwszy stosowałam już rok temu i poza zdartą skórą niczego dobrego nie zdziałał.
Mój żołądek źle znosi wszelkie antybiotyki, dlatego, za zgodą derma, zeszłam z dawki. Teraz zastanawiam się, czy w ogóle jest sens wykupywać kolejną receptę.
Co ciekawe, dermatolog, jeszcze przed rozpoczęciem kuracji antybiotykowej, zaproponował mi drugą alternatywę w postaci 8-9 miesięcznej kuracji hormonalnej. Zdecydowałam się jednak na antybiotyk, bo raz, że krótsza kuracja (3 miesiące), dwa, że wszelkie hormony to dla mnie ostateczność. Słyszałam jednak, że lepsze i trwalsze efekty dają hormony. Czy ktoś z Was już kiedyś próbował i może porównać ich działanie z Tetralysalem?
PZDR!
Ciężko mi powiedzieć bo u mnie poprawa była natychmiastowa wręcz .
Mnie proponowała Izotek zamiast tetralysalu ale si,ę nie zdecydowałam .Nie żałuje bo mój trądzik wg mnie nie kwalifikował się do tego
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:04   #2968
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

withi_as jaką masz dawkę brać dziennie ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 09:19   #2969
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
withi_as jaką masz dawkę brać dziennie ?
Podobnie jak przy pierwszej kuracji, przez 16 dni brałam 2x300mg, a teraz biorę jednen raz 300mg. Przy pierwszej kuracji brałam podwójną dawkę przez miesiąc
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 18:51   #2970
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

jak myslicie dziewczyny czy jak przy tej kuracji czasem wycisne pryszcza to to bedzie mialo jakies skutki uboczne?zaznacze ze zaraz po "tym" przemywam spirytusem ta kropke zeby wszystkie zarazki zniwelować .
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.