Mamy marcowe 2019 cz. 8 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-25, 08:28   #811
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry. Moja córa dziś pierwsza pobudkę zaliczyła o 4:50 piersi mi ciekły, bo od 21 nie jadla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 08:36   #812
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Moja córa dziś pierwsza pobudkę zaliczyła o 4:50 piersi mi ciekły, bo od 21 nie jadla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Juz dawno mi nie cieklo dzis mialam twarde piersi i mloda miala problem zeby zlapac, ale o dziwo nie kapalo
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 08:46   #813
Minia_00
Zadomowienie
 
Avatar Minia_00
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 780
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hej
Dziewczyny mam pytanie

Ile czasu przed szczepionka na rota Wasze dzieci byly karmione?
W czym podawana jest szczepionka?
Czy dzieci nie ulwewają po niej? Przeciez po karmieniu czasem sie zdarza wiekszosci dzieciom. Moj ulewa moze raz dziennie ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój jadł aż prawie 3 godziny przed bo tak długo zeszło, dostał zaraz po szczepieniu. Może zwymiotować szczepionkę ale tak jak napisała owocelki to nie szkodzi bo i tak działa a ulewać może po szczepieniu chyba ok. 2 tygodni. Mój syn wieczorem po szczepieniu zwymiotował fontanną raz, ale nie wiem czy to po rota czy od podwyższonej temperatury po 6w1 i pneumo
Minia_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 08:48   #814
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 08:58   #815
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Wyruszylismy zobaczymy jak zniesie podroz, oby zaraz usnela
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 09:28   #816
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Moja córa dziś pierwsza pobudkę zaliczyła o 4:50 piersi mi ciekły, bo od 21 nie jadla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak u nas, synek marudził wieczorem, ale jak zasnął o 21 to spał do 5.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 09:49   #817
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ale sobie wczoraj odpoczęłam psychicznie od dzieciaków Jak wyszłam o 14, to wróciłam o 21, jak dzieciarnia już spała W końcu dotarłam na masaż - bardzo już tego potrzebowałam, dzisiaj za to mnie wszystkie mięśnie bolą po tym masażu:P A później spotkanie towarzyskie z koleżankami - one akurat z dzieciakami były, ja swojej starszej nie zabrałam, bo tam jeden ma katar, więc wolałam nie ryzykować, skoro ona po tej ospie, a chcę żeby w końcu do przedszkola poszła, bo już mam dosyć siedzenia z dwójką.
Noc w sumie ok, pobudki co 3 godziny, ale potem spanie od razu, bez baletów dzisiaj. Pospaliśmy do 9. Dzisiaj przez większość czasu jestem sama z młodym, więc jak wstanie ze swojej turbo drzemki to karmimy się i uciekamy na dwór na parę godzin, o ile pogoda dopisze.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Eunice - fajnie, że się odezwałaś Muszę przyznać, że brakuje mi twojej obecności tutaj. Dobrze, że anemię i refluks udało się opanować, z jedzeniem pewnie też niedługo wam się uda. Współczuję tego biegania po lekarzach, niestety z wcześniaczkami chyba często tak bywa, że trzeba sporo rzeczy kontrolować. A co do rozwoju fizycznego - spokojnie. Łucja jest wcześniakiem, do tego jest drobniutka, więc pewnie więcej czasu potrzebuje. Wg wieku korygowanego ma dopiero trochę ponad 2 miesiące, więc jeszcze malutko. Chodzicie na rehabilitację do fizjoterapeuty, sami pewnie też z nią jakieś ćwiczenia wykonujecie, więc na pewno niedługo wszystko nadrobi. Macie w ogóle jakąś diagnozę z czego te problemy wynikają - typu np. wzmożone/obniżone napięcie? Moja starsza córka też bardzo długo miała opóźnienia z rozwojem, mając 8 miesięcy praktycznie nie przewracała się na brzuch czy z powrotem. Lekarze stwierdzili wzmożone napięcie i zalecili rehabilitację. Jak zaczęła ćwiczyć, to ładnie wszystko nadrobiła i po kilku miesiącach nie odstawała od rówieśników. A też się martwiłam, że jest do tyłu ze wszystkim. I takie pytanie z ciekawości - co zrobicie z Łucją jak wrócisz do pracy na te pół etatu? Babcia się zajmie czy żłobek czy niania?



Marzena, Ciastko - wy się nie martwcie czy dziecko za dużo śpi, tylko się cieszcie i korzystajcie z tego


owocelki, Meesha - udanej podróży


Day_dreamer - dużo sił dzisiaj życzę


Linka25 - u nas młody był karmiony jakieś 40-60 minut przed. Nakarmiłam go, wpakowałam do wózka i poszliśmy spacerkiem do przychodni. Mamy jakieś 20-30 minut spaceru. Nasz nie ulał po szczepionce, ale on w ogóle bardzo rzadko ulewa.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 10:38   #818
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Któraś szukała stroju na chrzciny dla chłopca - w Lidlu od poniedziałku będą fajne koszule z lnem, może Wam się spodobają ja dla córki będę polować na sukienkę z opaską na głowę, za dwie dyszki
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 11:04   #819
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Hej U nas noc jak zwykle, czyli karmienie co 3h, bo ją budzimy. Tak to by spała z 5h, jak mi tego brakuje...



Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hej
Dziewczyny mam pytanie

Ile czasu przed szczepionka na rota Wasze dzieci byly karmione?
W czym podawana jest szczepionka?
Czy dzieci nie ulwewają po niej? Przeciez po karmieniu czasem sie zdarza wiekszosci dzieciom. Moj ulewa moze raz dziennie ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja z racji refluksu ulewała ciągle + pluje wszystkim co ma podawane strzykawką, ale z rota jakoś się udało - pielęgniarka podawała wolno i zagarniała do buźki to co wypluła, troszkę ulała ale podobno szczepionka wchłania się z błon śluzowych i to nic nie szkodzi. My już jesteśmy po obu dawkach na szczęście. Tak samo 5w1 i wzw, a ostatnio miała też pneumokoki. Wszystkie pięknie znosi, żadnych efektów ubocznych

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ale sobie wczoraj odpoczęłam psychicznie od dzieciaków Jak wyszłam o 14, to wróciłam o 21, jak dzieciarnia już spała W końcu dotarłam na masaż - bardzo już tego potrzebowałam, dzisiaj za to mnie wszystkie mięśnie bolą po tym masażu:P A później spotkanie towarzyskie z koleżankami - one akurat z dzieciakami były, ja swojej starszej nie zabrałam, bo tam jeden ma katar, więc wolałam nie ryzykować, skoro ona po tej ospie, a chcę żeby w końcu do przedszkola poszła, bo już mam dosyć siedzenia z dwójką.
Noc w sumie ok, pobudki co 3 godziny, ale potem spanie od razu, bez baletów dzisiaj. Pospaliśmy do 9. Dzisiaj przez większość czasu jestem sama z młodym, więc jak wstanie ze swojej turbo drzemki to karmimy się i uciekamy na dwór na parę godzin, o ile pogoda dopisze.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Eunice - fajnie, że się odezwałaś Muszę przyznać, że brakuje mi twojej obecności tutaj. Dobrze, że anemię i refluks udało się opanować, z jedzeniem pewnie też niedługo wam się uda. Współczuję tego biegania po lekarzach, niestety z wcześniaczkami chyba często tak bywa, że trzeba sporo rzeczy kontrolować. A co do rozwoju fizycznego - spokojnie. Łucja jest wcześniakiem, do tego jest drobniutka, więc pewnie więcej czasu potrzebuje. Wg wieku korygowanego ma dopiero trochę ponad 2 miesiące, więc jeszcze malutko. Chodzicie na rehabilitację do fizjoterapeuty, sami pewnie też z nią jakieś ćwiczenia wykonujecie, więc na pewno niedługo wszystko nadrobi. Macie w ogóle jakąś diagnozę z czego te problemy wynikają - typu np. wzmożone/obniżone napięcie? Moja starsza córka też bardzo długo miała opóźnienia z rozwojem, mając 8 miesięcy praktycznie nie przewracała się na brzuch czy z powrotem. Lekarze stwierdzili wzmożone napięcie i zalecili rehabilitację. Jak zaczęła ćwiczyć, to ładnie wszystko nadrobiła i po kilku miesiącach nie odstawała od rówieśników. A też się martwiłam, że jest do tyłu ze wszystkim. I takie pytanie z ciekawości - co zrobicie z Łucją jak wrócisz do pracy na te pół etatu? Babcia się zajmie czy żłobek czy niania?



Marzena, Ciastko - wy się nie martwcie czy dziecko za dużo śpi, tylko się cieszcie i korzystajcie z tego


owocelki, Meesha - udanej podróży


Day_dreamer - dużo sił dzisiaj życzę


Linka25 - u nas młody był karmiony jakieś 40-60 minut przed. Nakarmiłam go, wpakowałam do wózka i poszliśmy spacerkiem do przychodni. Mamy jakieś 20-30 minut spaceru. Nasz nie ulał po szczepionce, ale on w ogóle bardzo rzadko ulewa.
Będzie zostawać z babcią Gdyby nie moja mama to bym nie wróciła do pracy raczej, bo by się nie opłacało płacić za żłobek czy nianię, poza tym nie chciałabym tak wcześnie jej oddawać obcym. A mama i tak praktycznie codziennie u nas jest i czasem zostaje z nią sama, także nie będzie problemu
Nikt nie stwierdził wzmożonego ani obniżonego napięcia, tzn. fizjo zwróciła uwagę na parę rzeczy które mogłyby świadczyć o wzmożonym napięciu (ciągłe odchylanie główki do tyłu, prężenie się, zaciskanie piąstek), ale nic nie zdiagnozowała i w sumie już jest lepiej. Mówiła że problemem może być własnie jej mała masa. Najgorsze że Łucja baaardzo mało ćwiczeń wytrzymuje, więc nie da się z nią właściwie efektywnie popracować. Na następną rehabilitację wysyłam tża, bo ja nie wytrzymam kolejnej godziny jej rozpaczliwego krzyku i łez cieknących po całej twarzy

A co do jedzenia to już nie wiem, bywało lepiej i gorzej, ale wciskaliśmy jej i prawie zawsze zjadała to minimum 140 ml / kg. A teraz to tragedia, je tyle co jak miała 1-2 miesiące.
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"

Edytowane przez Eunice9
Czas edycji: 2019-05-25 o 11:06
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 11:31   #820
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry
Eunice, moja za to sama jak w zegarku budzi się co 3h, nieważne ile wcześniej mleka wciągnie. Dzisiaj przed 4 była już gotowa na zabawę, gadała jak najęta, machała rękami a my z mężem jak zombie muszę jakimś sposobe.m przetrzymać ją wieczorem, bo zasypia nam jak kamień o 19 i potem od 4 daje czadu.

My dopiero jedziemy, mieliśmy rano kiepską organizację i każdy chciał odespać. Wanda budzi się co chwilę, na szczęście jeszcze bez ryku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 11:41   #821
Marzena00
Rozeznanie
 
Avatar Marzena00
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 868
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry! Wczoraj pochwaliłam córkę to od 18:00 do 22 nie spała a później pobudki co 2h. Jestem wykończona, do tego wszystkiego jeszcze ja przeziębiona, katar mam i gorączka w nocy się pojawiła.
Widać że córkę kupa męczy bo od trzech dni nie robiła, strasznie się napinała i płakała co jej się już dawno nie zdarzało i chyba wracam do podawania tego probiotyku bo odstawiłam i widzę że jest gorzej.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hej
Dziewczyny mam pytanie

Ile czasu przed szczepionka na rota Wasze dzieci byly karmione?
W czym podawana jest szczepionka?
Czy dzieci nie ulwewają po niej? Przeciez po karmieniu czasem sie zdarza wiekszosci dzieciom. Moj ulewa moze raz dziennie ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja jakoś pół godziny przed.
W strzykawce.
Ulała ale dopiero po ponad godzinie i nie dużo.
__________________
"Cokolwiek umysł jest w stanie sobie wyobrazić jest to w stanie osiągnąć!"
Marzena00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 11:53   #822
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Eunice, moja za to sama jak w zegarku budzi się co 3h, nieważne ile wcześniej mleka wciągnie. Dzisiaj przed 4 była już gotowa na zabawę, gadała jak najęta, machała rękami a my z mężem jak zombie muszę jakimś sposobe.m przetrzymać ją wieczorem, bo zasypia nam jak kamień o 19 i potem od 4 daje czadu.

My dopiero jedziemy, mieliśmy rano kiepską organizację i każdy chciał odespać. Wanda budzi się co chwilę, na szczęście jeszcze bez ryku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łucja ostatnio koło 3 oczy szeroko otwarte i chce się bawić No i pobudka o 6-7 to już standard, ale czasem jak ją wezmę do łóżka i się przytuli to jeszcze pośpi. Tak czy siak wyczerpani już jesteśmy. W dzień też ma turbodrzemki po 10 min. po czym budzi się z rykiem
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 12:03   #823
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Pokaż wiadomość
Łucja ostatnio koło 3 oczy szeroko otwarte i chce się bawić No i pobudka o 6-7 to już standard, ale czasem jak ją wezmę do łóżka i się przytuli to jeszcze pośpi. Tak czy siak wyczerpani już jesteśmy. W dzień też ma turbodrzemki po 10 min. po czym budzi się z rykiem
Chciałabym umieć też się tak szybko regenerować jak nasze dzieciaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 14:42   #824
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Kupiłam kapturki na sutki, ale chyba za duże i muszę kupić mniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 14:43   #825
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Kupiłam kapturki na sutki, ale chyba za duże i muszę kupić mniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale po co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 14:52   #826
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ale po co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zobaczyć czy lepiej się będzie jadło młodej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 14:53   #827
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Zobaczyć czy lepiej się będzie jadło młodej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ania - ale po co kombinujesz skoro mloda umie jesc z piersi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 15:29   #828
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Niby potrafi, ale za krótko to robi i się nie najada przez to, possie 3 minuty i zasypia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 15:38   #829
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ania - nie kupuj kapturków, one tylko zaburzają laktację. Jak zasypia to nie jest głodna raczej.
Ja już po raz 155 napisze, ze z ta długością karmienia to jakiś mit, serio dzieci potrafią się najeść w mniej niż 10 czy 15minut.
Niejedna z nas, w tym ja, pisała ze jej dziecko najada się w kilka minut.

U nas dziś piękna pogoda, wiec siedzimy na podwórku. Szkoda, ze moja mała nie chce spać w wózku, bo od noszenia jej pół dnia w chuście już mnie kręgosłup boli.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Ach! I mamy nowa umiejętność - mała robi bańki ze śliny
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 15:38   #830
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Tylko po odłożeniu budzi się po 5 minutach i chce jeść ;p
Ok butli nie dostaje to kapturków tez nie będzie :p i tak za duże były.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 15:58   #831
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Tylko po odłożeniu budzi się po 5 minutach i chce jeść ;p
Ok butli nie dostaje to kapturków tez nie będzie i tak za duże były.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to musisz ja budzic przy piersi a jak sie nie da to nakarmic drugi raz.
Kapturki to prosta droga by zaburzyc laktacje, wiem bo przez nie karmilam

Moj je po 5 minut i wlasnie za chwile podwoi wage urodz a ma 11 tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 16:02   #832
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Moj okazjonalnie je dluzej niz 10 minut, najczesciej wlasnie okolo 5.
A banki ze sliny tez juz umie puszczac:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 16:12   #833
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Moja ostatnio je po 3-5 minut. A zawsze jadła w około 10 lub mniej, rzadko kiedy dłużej jak 15 minut

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

A przez kapturki moja się nauczyła za płytko chwytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 16:37   #834
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Kurde co za okres mamy teraz... Od rana mam wesołe dziecko, rozdaje uśmiechy, bawi się super sama, a im dalej w las tym gorzej... Maruda taka, że szok... Już nawet jej sztandarowe zawołanie "la-la-la" nie oznacza, że chce jeść, tylko... ujwico nosić źle, leżeć źle, smoczek zły, mama zła, tata zły, łóżeczko w doope piecze ech
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 16:38   #835
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

karmienie w kapturkach to jak lizanie loda przez szybę
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 16:44   #836
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86847326]Kurde co za okres mamy teraz... Od rana mam wesołe dziecko, rozdaje uśmiechy, bawi się super sama, a im dalej w las tym gorzej... Maruda taka, że szok... Już nawet jej sztandarowe zawołanie "la-la-la" nie oznacza, że chce jeść, tylko... ujwico nosić źle, leżeć źle, smoczek zły, mama zła, tata zły, łóżeczko w doope piecze ech [/QUOTE]Moja też ma teraz coś takiego. Rano spoko, w nocy spoko a po południu już maruda, najlepiej na rękach cały czas i to nosić, nie to że siedzieć i ja mieć na rękach, o to to nie. I tez jej płacz na jedzenie już nie oznacza jedzenia bo jak ja przystawiam to mało co mnie nie pobije

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 19:06   #837
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja piernicze, 2 godz jazdy dziecko nie wytrzymalo :/ po godz snu wpadlo w taka histerie ze po 5 min na MOPie nie moglam jej dostawic :/ i mielismy ponad pol godz przerwy, z czego 25 min ja uspokajalismy a 5 jadla :/

Aska u nas tez popoludnia slabe :/ znow nie spala na spacerze :/
Ciekawe czy usnie w nowym miejscu, w nowym lozeczku :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 19:13   #838
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

U nas podróż super, przespala całe 2.5h więc nie zrobiliśmy przerwy. Teraz trochę gorzej, bo odwiedziliśmy dwie prababcie i to jednak za dużo atrakcji dla niej, mieliśmy duży problem ją teraz uspokoić bo wpadła w historię. Mężowi wtedy lepiej idzie, on jest bardziej spokojny niż ja i chyba to lepiej działa na małą. Mam nadzieję, że będzie ładnie spała w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 19:34   #839
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja byłam u rodziców z okazji Dnia Matki, byli moi bracia z dziećmi, ale nie sądzę, żeby to miało wpływ tym razem na zachowanie małej, bo zaczęła ryczeć zanim w ogóle tam weszłam xD w końcu zamknęłam się z nią w sypialni i uspokajałam z gołym cyckiem, którego co chwilę łapała i puszczała z krzykiem aż w końcu padła, zostawiłam ją śpiącą na łóżku i poszłam zjeść z wszystkimi kolację. Pierwszy kęs wzięłam do ust i zgadnijcie co... znowu ryk.
Nie mam pojęcia dlaczego ostatnio te dni tak ujowo wyglądają, każdy zaczynam z nadzieją, że będzie git, bo dziecko od rana jest aniołkiem, a popołudniu się zaczyna... bratowa mnie pocieszyła, że jej marcowa córka też tak miała, do końca sierpnia xD strzelę sobie w łeb.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
U nas podróż super, przespala całe 2.5h więc nie zrobiliśmy przerwy. Teraz trochę gorzej, bo odwiedziliśmy dwie prababcie i to jednak za dużo atrakcji dla niej, mieliśmy duży problem ją teraz uspokoić bo wpadła w historię. Mężowi wtedy lepiej idzie, on jest bardziej spokojny niż ja i chyba to lepiej działa na małą. Mam nadzieję, że będzie ładnie spała w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu zauważam zdecydowany plus mm i minus kp - przy karmieniu mm ojciec może być zdecydowanie bardziej zaangażowany w opiekę, wie jak uspokajać, bo siłą rzeczy więcej z tym dzieckiem może spędzać czasu i też nawiązuje więź podczas karmienia. Przy KP dziecko większość czasu spędza przy matce i nie ma aż takich możliwości emocjonalnego związania z ojcem na tym etapie. U nas przynajmniej to ja jestem tą, która uspokaja, mąż nie zna "instrukcji obsługi" tak dobrze, nie ma aż takiej więzi JESZCZE pomiędzy nimi...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-25, 19:39   #840
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

U nas też najczęściej wieczorem jest największa maruda. Ja obstawiam, że to wynika z niedoboru snu. Jak dziecko wstaje rano, to jest wypoczęte po całej nocy spania. A jak w dzień zalicza turbodrzemki po 20-30 minut to to jednak jest za mało. Jak wstaje po 30 minutach snu to niby wydaje się zregenerowany, ale jednak nie do końca tak jest. I jak ma same takie krótkie drzemki w ciągu dnia to wieczorem już jest masakra. Z każdą kolejną krótką drzemką jest coraz gorzej. A jak na przykład po południu na spacerze zaliczy dłuższe spanie, to od razu humor lepszy. Może u was jest podobnie?


Ja dzisiaj spędziłam z małym 7 godzin na dworze. Najpierw 5 godzin tylko we dwoje, głównie spacerując, z dwoma przerwami na karmienie i przerwą na lody dla mnie. A później dotarł mąż z córką, więc czas spędzany głównie na placu zabaw. W każdym razie spacerując z małym pokonałam dzisiaj ponad 17 km
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-27 07:59:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.