Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-23, 16:55   #3001
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Po co maseczka? Bez sensu tak ludziom wmawiają, WHO nie poleca maseczek, raczej odradza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Uważam, że maseczka akurat coś tam daje. WHO nie odradza maseczek. Chodzi o to, że jeśli się jest zdrowym, to teoretycznie jest niepotrzebna. Tylko problem jest taki, że wiele osób po prostu nie wie, że ma wirusa, bo nie wystąpiły jeszcze objawy.
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 16:58   #3002
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Uważam, że maseczka akurat coś tam daje. WHO nie odradza maseczek. Chodzi o to, że jeśli się jest zdrowym, to teoretycznie jest niepotrzebna. Tylko problem jest taki, że wiele osób po prostu nie wie, że ma wirusa, bo nie wystąpiły jeszcze objawy.
Mi sie wydaje ze chodzi tez o to by nie nosic jednej maseczki non stop i nir daj boze raz na jedna raz na druga strona bo wtedy sami sobie sprezentujemy wirusa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 17:07   #3003
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Jak dobrze ze napisałaś o tym bólu brzucha bo się się martwiłam że nospa mi nic nie daje i zastanawialam się co mam z tym zrobić. Dziękuję, uspokoiłam się


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że uspokoiłam

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super wieści 🤩
Mi dziś ginekolog powiedział, że do sierpnia raczej nie zniosą zakazu porodów rodzinnych w szpitalach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak też właśnie zaczęłam myśleć, chociaż jeszcze się łudzę. Trudno, zdrowie maluchów najważniejsze
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 17:56   #3004
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje ze chodzi tez o to by nie nosic jednej maseczki non stop i nir daj boze raz na jedna raz na druga strona bo wtedy sami sobie sprezentujemy wirusa
Takie chwilowe zabezpieczenie wydaje się rozsądne - założyć na tą może godzinę spędzoną u lekarza. Po pierwsze jak jesteś chora to nie nakichasz na lekarza. A po drugie, myślę, że są duże szanse, że jak ktoś kichnie koło Ciebie, to maseczka przynajmniej zmniejszy ekspozycję.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 18:02   #3005
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mam to samo z jedzeniem, już wymyślam takie potrawy, że sama jestem w szoku. W sobotę robiłam domowe łazanki z kapustą i mięskiem z karkówki w kosteczkę. Danie, które ostatni raz jadłam jakieś 5 lat temu. Tak mnie naszło. Mam ochotę na żurek, więc pewnie w tym tygodniu zrobię. A teraz wcinam sernik.

Jestem po wizycie. Maluszek waży 314 g łożysko mam na przedniej ścianie dlatego kiepsko wyczuć ruchy, ale fikał bardzo na usg. Ssał pięknie kciuka i krzyżował nóżki co chwilę. Wydaje się, że nosek ma tak samo zadarty jak ja i mój pierwszy synek. A te moje bóle wewnątrz to nacisk na spojenie łonowe i więzadła, także też normalne choć dokuczliwe. Mam więcej odpoczywać na tyle na ile się da przy starszaku. Na plusie niecałe 2kg łącznie ze zjedzonym śniadaniem (w poprzedniej ciąży na tym etapie miałam już +10 kg).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Gratuluje udanej wizyty

Ja też już po, z tych emocji nie pamietam ile waży ;-) najważniejsze, że sploty nerwowe są ok, bo w 15 tygodniu kazali mi to skontrolować Ufff no i jeśli mąż nie zmieni zdania to będzie Oliwia

Aaa i moja ginekolog mnie dziś uspokajała, że jak boli brzuch to nie panikować, dziecko ma na razie dużo miejsca może nie leżeć w pionie tylko w poprzek i wtedy brzuch boli, nospa na to nie pomoże


Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie tak się stresowalam a już jest po.
Będzie chłopczyk waży 290g.
Łożysko mi się podniosło już jest ok. Moja ginekolog mi powiedziała żebym nigdzie nie wychodziła i nikt do mnie nie przychodził bo nie wiadomo jak kobiety ciężarne przechodzą koronawirusa i jaki ma wpływ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Suepr,gratuluję udanych wizyt dziewczyny

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mi dziś ginekolog powiedział, że do sierpnia raczej nie zniosą zakazu porodów rodzinnych w szpitalach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba jakiś żart Przeraża mnie to, tak bardzo się boję jak po cc dam sobie sama radę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 18:32   #3006
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super wieści 🤩
Mi dziś ginekolog powiedział, że do sierpnia raczej nie zniosą zakazu porodów rodzinnych w szpitalach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jednak pozostaje dobrej myśli że będziemy mogły rodzic z partnerem. Też nie wyobrażam sobie inaczej ale nie chce się też stresować teraz za bardzo tym co będzie za 4 miesiące bo w obecnej sytuacji może się wydarzyć wiele. Nadzieją moją położna którą mam mieć przy sobie i tylko dla siebie ale wiadomo to nie to samo co mąż

Czy któraś z Was jest może z Rzeszowa? Albo ma zamiar tutaj rodzic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 18:44   #3007
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super wieści 🤩
Mi dziś ginekolog powiedział, że do sierpnia raczej nie zniosą zakazu porodów rodzinnych w szpitalach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie, oby to nie była prawda.



Ja dziś miałam połówkowe, wszystko dobrze, dziecko waży 400 gram. Prawdopodobnie będzie synek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-23, 19:20   #3008
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
O nie, oby to nie była prawda.



Ja dziś miałam połówkowe, wszystko dobrze, dziecko waży 400 gram. Prawdopodobnie będzie synek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje !!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 19:57   #3009
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Gratuluję udanych wizyt dziewczyny 😊

Nie no mam nadzieję, że do sierpnia już to wszystko minie i porody rodzinne będą mogły się odbywać. Dla mnie to bardzo ważne żeby mąż uczestniczył w tym wydarzeniu.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 19:58   #3010
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
O nie, oby to nie była prawda.



Ja dziś miałam połówkowe, wszystko dobrze, dziecko waży 400 gram. Prawdopodobnie będzie synek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje !!!
Dziewczyny, ja też liczę, że do czasu naszych porodów będziemy mogły być w szpitalach z naszymi mężami. Wspominając to co było u mnie, gdy już pojechałam na salę z maluchem, to mąż mi był niezbędny. Gdy synek zasnął, mąż mi pomógł wejść pod prysznic, wytrzeć się, ubrać, wiadomo coś tam nakapało na podłogę. Mi by było ciężko to zrobić samej. Dopiero jak odpoczęłam zaczęłam powiedzmy normalnie funkcjonować, ale jak przychodził do nas do szpitala, to ja mogłam trochę odsapnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 20:01   #3011
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Ja jednak pozostaje dobrej myśli że będziemy mogły rodzic z partnerem. Też nie wyobrażam sobie inaczej ale nie chce się też stresować teraz za bardzo tym co będzie za 4 miesiące bo w obecnej sytuacji może się wydarzyć wiele. Nadzieją moją położna którą mam mieć przy sobie i tylko dla siebie ale wiadomo to nie to samo co mąż

Czy któraś z Was jest może z Rzeszowa? Albo ma zamiar tutaj rodzic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem z okolic Rzeszowa i myślałam o Profamilii... Ale sama nie wiem. Jestem po cc z pierwszej ciąży i chciałabym, żeby chociaż zaczęło się naturalnie. Ale bez tżta to w ogóle kosmos dla mnie no i jednak mam ponad godzinę drogi tam, a pewnie nie będę miała z kim zostawić synka.

Więc pewnie stanie na Jaśle, bo tu mieszkam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Takie chwilowe zabezpieczenie wydaje się rozsądne - założyć na tą może godzinę spędzoną u lekarza. Po pierwsze jak jesteś chora to nie nakichasz na lekarza. A po drugie, myślę, że są duże szanse, że jak ktoś kichnie koło Ciebie, to maseczka przynajmniej zmniejszy ekspozycję.
Mi się też wydaje, że taka maseczka w jakimś tam stopniu chroni przed dotykaniem twarzy. Ja np. mam taki odruch i zaczęłam się łapać na tym, że ciągle coś sobie dlubie przy twarzy


Gratuluję dziewczyny udanych wizyt! ja zaczęłam się już rozglądać za różowymi kocykami, ale tż mówi, żebym jeszcze poczekala, nie wiem na co? Aż coś wyrośnie pomiędzy nóżkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2020-03-23 o 20:04
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-23, 21:23   #3012
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cześć dziewczyny!
Gratuluję wszystkich udanych wizyt fajnie, że mimo wszystko lekarze dbają o ciężarne i większość wizyt mimo wszystko się odbywa. Do mnie dziś dzwonili z przychodni - wizyta za tydzień, ale potwierdzili, że się odbędzie i same ciężarne przyjmuje Pani doktor. Jutro zatem idę zrobić wyniki (zawsze robię tydz wcześniej żeby wrazie co powtórzyć jakby były słabe lub potrzebny był posiew), ale nie będę się spieszyć, pojadę jak się z córką wyspimy oczywiście jej nie biorę ze sobą, chwilę zostanie sama pod telefonem ze mną.
Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Skąd zamawiałaś? Ja rozważam z Ikei, ale jakbym znalazła coś tańszego to nie pogardzę. Nie mamy za dużo miejsca, więc biorę taką 60x50 cm, tylko wysoką (128cm chyba).
Ja oglądałam właśnie o podobnych wymiarach w jysku - znalazłam bardzo fajną, dobrej jakosci i cena tez ok, wiec pewnie w maju ją kupimy na rzeczy dla bobasa
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
O nie, oby to nie była prawda.



Ja dziś miałam połówkowe, wszystko dobrze, dziecko waży 400 gram. Prawdopodobnie będzie synek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mała też tyle samo ważyła w 20tc+4d i lekarz powiedział, że jak na ten moment to dziecko duże w górnej granicy wagi. A Ty na jakim etapie ciąży jesteś? Trochę przyznam, że mnie zaniepokoilo, bo od razu myślę jak ja dam radę urodzić takie duże dziecko ale jeszcze dużo czasu, może przystopuje

Ja dziś cały dzień jakoś słabo się czułam, bez energii i w dzień przespalam 2h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 21:41   #3013
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

gratuluję udanych wizyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 22:00   #3014
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Super jak dostalas zdj USG to czasem waga jest tam napisana ale to i tak nie istotne jesli z malenstwem wszystko w porzadku! Zazdroszcze wam tak pozytywnie. Mam wrazenie ze do piatku to jeszcze wiecznosc

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Haha Dzięki W końcu wypatrzyłam 300 gr, dziś dokładnie 20 tydzień, wg usg 19w3d. Dla mnie to ważne bo przy cukrzyce boje się, że urodzę giganta, z pierwszym dzieckiem wynik glukozy był w dolnej granicy a urodziła 3680, powyżej 4 kg się nie podejmuje ;-)

Dziewczyny też bym bardzo chciała żeby mąż był ze mną wiem jak bardzo i pomogła jego obecność, ale jak będzie zakaz to nie zamierzam z tym walczyć bo i tak nie przeskoczymy. Trzeba liczyć, ze położne będą wyjątkowo miłe i więcej pomogą

Dobranoc

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-03-23 o 22:02
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-23, 22:30   #3015
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Wiecie może gdzie kupić kocyk taki, żeby go można wyprać w temp. powyżej 40 stopni? U mamy ginekolog takie były, ale teraz sklep zamknięty:-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 07:56   #3016
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Wiecie może gdzie kupić kocyk taki, żeby go można wyprać w temp. powyżej 40 stopni? U mamy ginekolog takie były, ale teraz sklep zamknięty:-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sklep już działa, wczoraj uruchomili no chyba że dziś znowu się coś zmieniło

Edit: faktycznie dziś znowu wyłączyli... Ale jest napisane że jutro ma działać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-03-24 o 07:57
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 08:22   #3017
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Sklep już działa, wczoraj uruchomili no chyba że dziś znowu się coś zmieniło

Edit: faktycznie dziś znowu wyłączyli... Ale jest napisane że jutro ma działać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za info!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 08:28   #3018
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Gratuluję wszystkich udanych wizyt fajnie, że mimo wszystko lekarze dbają o ciężarne i większość wizyt mimo wszystko się odbywa. Do mnie dziś dzwonili z przychodni - wizyta za tydzień, ale potwierdzili, że się odbędzie i same ciężarne przyjmuje Pani doktor. Jutro zatem idę zrobić wyniki (zawsze robię tydz wcześniej żeby wrazie co powtórzyć jakby były słabe lub potrzebny był posiew), ale nie będę się spieszyć, pojadę jak się z córką wyspimy oczywiście jej nie biorę ze sobą, chwilę zostanie sama pod telefonem ze mną. Ja oglądałam właśnie o podobnych wymiarach w jysku - znalazłam bardzo fajną, dobrej jakosci i cena tez ok, wiec pewnie w maju ją kupimy na rzeczy dla bobasa
Moja mała też tyle samo ważyła w 20tc+4d i lekarz powiedział, że jak na ten moment to dziecko duże w górnej granicy wagi. A Ty na jakim etapie ciąży jesteś? Trochę przyznam, że mnie zaniepokoilo, bo od razu myślę jak ja dam radę urodzić takie duże dziecko ale jeszcze dużo czasu, może przystopuje

Ja dziś cały dzień jakoś słabo się czułam, bez energii i w dzień przespalam 2h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj miałam 20+6. Zacznę chyba kupować już pomału wyprawkę. Tylko póki co zostają tylko zakupy online.

Ja dziś poszłam do swojej przychodni, chciałam zrobić morfologię i badanie moczu i mnie odesłali. Powiedziano mi, że nie jestem pilnym przypadkiem i nie zrobią badań. Nie wiem w takim razie z czym pójdę na wizytę w kwietniu. O ile w ogóle też się odbędzie. Nie wiadomo czy nie odwołają.

Wkurzyłam się, bo co mamy teraz zrobić? Pozostawią nas samym sobie, bez opieki lekarskiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 08:38   #3019
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Po co maseczka? Bez sensu tak ludziom wmawiają, WHO nie poleca maseczek, raczej odradza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapewne po to, żebym nie zaraziła Pani doktor Chociaż idąc tym tropem rozumowania to ona też powinna mieć maseczkę, żeby nie zarazić mnie. No ale pacjentem pewnie się tak nie przejmują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 08:57   #3020
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Catherine sklep u mamyginekolog działa tylko z racji koronawirusa wprowadzili limit dziennych zakupów żeby na bieżąco dali radę je spakować i wysłać ☺ także najlepiej chyba z rana robić zakupy bo podejrzewam, że dzienny limit szybko będzie wykorzystany 😊
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 09:30   #3021
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cześć dziewczyny, chwilę się nie odzywałam, bo jakoś przez to siedzenie w domu nic mi się nie chce ;/ jak byłam na badaniach w piątek i wszystkie wyszły w porządku, a w poniedziałek miałam telekonsultacje z ginekologiem i dostałam w ten sposób L4, ale lekarka i tak stwierdziła, że niezależnie od epidemii co miesiąc na wizycie muszę być. W przyszłym tygodniu mam prenatalne i też powiedziała, że według niej w Luxmedzie one będą się odbywać. Fajnie, bo są wydzielone osobne placówki dla ciężarnych, więc według mnie jest całkiem bezpiecznie.
Póki co siedzę w internetach i robię różne zakup, właśnie idzie do nas nowe łóżko dla córki i materac. Musimy też sobie coś kupić na balkon, żeby go fajnie wyposażyć, gdyby się miała przedłużać sytuacja obecna...Cieszę się, że większość rzeczy mam po córce dla drugiego bobasa, bo przynajmniej nie muszę zajmować się zbytnio wyprawką... jedynie jak już potwierdzimy płeć to jakieś ciuszki...
Chciałam też sobie zamówić laktator na Ali express l więc ciekawa jestem czy do sierpnia w ogóle będzie szansa na to, żeby te przesyłki normalnie z Chin do nas przychodziły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 09:40   #3022
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Chciałam też sobie zamówić laktator na Ali express l więc ciekawa jestem czy do sierpnia w ogóle będzie szansa na to, żeby te przesyłki normalnie z Chin do nas przychodziły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama chciałam kilka rzeczy z Ali. Dla dziewczynek tyle tam pięknych rzeczy, z drugiej strony ciekawe jak z jakością. Ale w obecnej sytuacji sobie daruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Chciałam też sobie zamówić laktator na Ali express l więc ciekawa jestem czy do sierpnia w ogóle będzie szansa na to, żeby te przesyłki normalnie z Chin do nas przychodziły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama chciałam kilka rzeczy z Ali. Dla dziewczynek tyle tam pięknych rzeczy, z drugiej strony ciekawe jak z jakością. Ale w obecnej sytuacji sobie daruje.

Muszę w tym tygodniu zrobić badania, boję się jechać do laboratorium bo muszę się tam dostać Mpk a wiadomo... Z drugiej strony mogę jechać z Mężem w sobotę jak będzie miał wolne ale znów myślę że mogą być tam tłumy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 10:16   #3023
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam 20+6. Zacznę chyba kupować już pomału wyprawkę. Tylko póki co zostają tylko zakupy online.

Ja dziś poszłam do swojej przychodni, chciałam zrobić morfologię i badanie moczu i mnie odesłali. Powiedziano mi, że nie jestem pilnym przypadkiem i nie zrobią badań. Nie wiem w takim razie z czym pójdę na wizytę w kwietniu. O ile w ogóle też się odbędzie. Nie wiadomo czy nie odwołają.

Wkurzyłam się, bo co mamy teraz zrobić? Pozostawią nas samym sobie, bez opieki lekarskiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na Allegro dużo dziewczyn zamawiało od hubiworld, też trochę wtedy od niego kupiłam, w jednym miejscu dużo ;-)
kiepsko z tymi badaniami, u mnie na razie ciężarne i cito, trochę się boje, ale co zrobić chyba jednak lepiej skontrolować niektóre parametry

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chwilę się nie odzywałam, bo jakoś przez to siedzenie w domu nic mi się nie chce ;/ jak byłam na badaniach w piątek i wszystkie wyszły w porządku, a w poniedziałek miałam telekonsultacje z ginekologiem i dostałam w ten sposób L4, ale lekarka i tak stwierdziła, że niezależnie od epidemii co miesiąc na wizycie muszę być. W przyszłym tygodniu mam prenatalne i też powiedziała, że według niej w Luxmedzie one będą się odbywać. Fajnie, bo są wydzielone osobne placówki dla ciężarnych, więc według mnie jest całkiem bezpiecznie.
Póki co siedzę w internetach i robię różne zakup, właśnie idzie do nas nowe łóżko dla córki i materac. Musimy też sobie coś kupić na balkon, żeby go fajnie wyposażyć, gdyby się miała przedłużać sytuacja obecna...Cieszę się, że większość rzeczy mam po córce dla drugiego bobasa, bo przynajmniej nie muszę zajmować się zbytnio wyprawką... jedynie jak już potwierdzimy płeć to jakieś ciuszki...
Chciałam też sobie zamówić laktator na Ali express l więc ciekawa jestem czy do sierpnia w ogóle będzie szansa na to, żeby te przesyłki normalnie z Chin do nas przychodziły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też musimy balkon przygotować, w zeszłe lato się wprowadziliśmy i nie zdążyliśmy nic zrobić. Na pewno chcemy sztuczną trawę, nigdy mi się to zbytnio nie podobało, ale przy dzieciach chyba nic lepszego nie wymyślę, za kilka lat zrobimy fajną podłogę

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Sama chciałam kilka rzeczy z Ali. Dla dziewczynek tyle tam pięknych rzeczy, z drugiej strony ciekawe jak z jakością. Ale w obecnej sytuacji sobie daruje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skusiłam się kilka razy, nie polecam ciuszków, raczej nie kupowałam zabawek z plastiku, które brałaby do buzi chociaż tak naprawdę w sklepach często jest to samo :-( za to mam kilka hitów ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 8809F6A6-5D5C-4F06-ADEA-3437D74DD2C4.jpeg (152,1 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg F8A6F7AF-E4B0-41DC-9A71-608674EC0D06.jpeg (149,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 538B7AD1-7665-41BE-B0C1-9052CAFE1CCA.jpeg (154,8 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 13CFF53E-EB8F-4A17-95CB-19253A0797FA.jpeg (94,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 1D605EAD-4604-4ED8-8B12-736833BEF345.jpeg (118,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 837D69C3-C397-4534-8B7A-BDBA568F1696.jpg (135,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 632E739A-E904-42BF-B9D6-F32F7A1EA517.jpg (135,3 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B2DEF605-4191-4AD0-A2B0-73C2D1A15CD0.jpg (147,0 KB, 59 załadowań)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 10:35   #3024
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chwilę się nie odzywałam, bo jakoś przez to siedzenie w domu nic mi się nie chce ;/ jak byłam na badaniach w piątek i wszystkie wyszły w porządku, a w poniedziałek miałam telekonsultacje z ginekologiem i dostałam w ten sposób L4, ale lekarka i tak stwierdziła, że niezależnie od epidemii co miesiąc na wizycie muszę być. W przyszłym tygodniu mam prenatalne i też powiedziała, że według niej w Luxmedzie one będą się odbywać. Fajnie, bo są wydzielone osobne placówki dla ciężarnych, więc według mnie jest całkiem bezpiecznie.
Póki co siedzę w internetach i robię różne zakup, właśnie idzie do nas nowe łóżko dla córki i materac. Musimy też sobie coś kupić na balkon, żeby go fajnie wyposażyć, gdyby się miała przedłużać sytuacja obecna...Cieszę się, że większość rzeczy mam po córce dla drugiego bobasa, bo przynajmniej nie muszę zajmować się zbytnio wyprawką... jedynie jak już potwierdzimy płeć to jakieś ciuszki...
Chciałam też sobie zamówić laktator na Ali express l więc ciekawa jestem czy do sierpnia w ogóle będzie szansa na to, żeby te przesyłki normalnie z Chin do nas przychodziły...
Z Luxmedem fajnie, gdyby to nie oznaczało, że muszę zmieniać lekarza. Oczywiście jak chcę kontynuować leczenie tam, gdzie byłam, to mogę iść, nie muszę iść do placówki dla ciężarnych. Poza tym i tak się będę stresować - to że na badaniach są same ciężarne w żaden sposób nie gwarantuje, że się niczym nie zarażę.

Co do zakupów - nie pomyślałam wcześniej, że wirus do nas przyjdzie i termometru bezdotykowego nie będzie w żadnej aptece. A na allegro cwaniaki wołają min. 2x więcej. No nic, poczeka do lipca, może się doczekam.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 10:41   #3025
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ohhh zrobilam w weekend zamowienie w sklepie jukki (rozek, spiworek, poduszka dla mnie) i dzis wyslali mi zdjecie spakowanego zamowienia. Takke sliczne 🥰 Glupi maly gest z strony sklepu a tak ucieszyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 10:44   #3026
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ohhh zrobilam w weekend zamowienie w sklepie jukki (rozek, spiworek, poduszka dla mnie) i dzis wyslali mi zdjecie spakowanego zamowienia. Takke sliczne 🥰 Glupi maly gest z strony sklepu a tak ucieszyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pokaż co zamówiłaś Mają mega tanie i piękne poduszki rogale do karmienia i się zastanawiam nad nimi, tylko ciekawe czy małe nie są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 12:35   #3027
Sila00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 91
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

U mnie wyszło na 100% Oliwka a miałabyć Kubą i trochę męskich rzeczy pokupiliśmy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg komp.jpg (302,2 KB, 57 załadowań)
Sila00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 12:58   #3028
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Pokaż co zamówiłaś Mają mega tanie i piękne poduszki rogale do karmienia i się zastanawiam nad nimi, tylko ciekawe czy małe nie są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobie sama foteczke jak do mnie przyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 13:19   #3029
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Sila00 Pokaż wiadomość
U mnie wyszło na 100% Oliwka a miałabyć Kubą i trochę męskich rzeczy pokupiliśmy
Jeny dokładnie tak samo jak u nas, miał być Jakub będzie Oliwia

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ohhh zrobilam w weekend zamowienie w sklepie jukki (rozek, spiworek, poduszka dla mnie) i dzis wyslali mi zdjecie spakowanego zamowienia. Takke sliczne �� Glupi maly gest z strony sklepu a tak ucieszyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetny marketing czekamy na zdjęcia My narazie czekamy na sprzęty do domu, w końcu kupiliśmy wieszak na korytarz na ubrania i klucze

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-03-24 o 13:22
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-24, 14:55   #3030
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Sila00 Pokaż wiadomość
U mnie wyszło na 100% Oliwka a miałabyć Kubą i trochę męskich rzeczy pokupiliśmy
A kiedy Ci powiedzieli, że ma być chłopak, a później dziewczynka? W sensie w których tygodniach?

Ja dzisiaj byłam na wizycie i Pani doktor twierdzi, że dziewucha Ale nie nastawiam się, poczekam do czwartkowych połówkowych a później mogę szaleć z zakupami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.