Mamy Marzec 2020 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-20, 15:50   #4621
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie samopoczucie w miare ,dzis trzeci raz przyszlam do szkoly na pieszo ,bo pozyczylam tacie auto.
Maly lezy glowka.w dol I kopie mnie po prawej stronie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 19:18   #4622
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna
Ja wzięłam Classic Blue. Marzył mi się teraz granatowy wózek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładny ten granat Ja i tak ubolewam, że nie było w jakimś beżu... Wgl znalazłam na necie foto jakiejś limitówki Joolz Day w czekoladzie Ale to sprzed lat. Ehh, wkurza mnie, że Joolz ma tak ograniczoną kolorystykę Najchętniej bym wzięła czarny ze srebrnym stelażem i brązowymi pałąkami...

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
Moj dalej wariuje, w srode byl glowką w dol, w weekend czkawka byla u gory poprawej pod zebrami, dzis znow czkawka na dole. Kiedy on prestanie się tak krecić

A samopoczucie mam jak Shinypearl, beznadziejne :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak u mnie. Cały czas czułam czkawkę po lewej stronie brzucha plus jak pcha mnie nogami po prawej. Tymczasem w piątek położenie główkowe na USG i faktycznie jak miał potem czkawkę to czułam "tam na dole". A od wczoraj znowu czkawka z boku
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 19:28   #4623
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

W ogóle to ta czkawka ciekawa, mój mały ma praktycznie codziennie, aż sie martwiłam, na szczęście czytałam że to nic złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 19:32   #4624
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mnie zdziwila częstotliwość czkawki myślałam że Mały będzie czkał z takimi odstępami jak dorośli, tymczasem robi to dużo częściej u Was też tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 19:33   #4625
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Mnie zdziwila częstotliwość czkawki myślałam że Mały będzie czkał z takimi odstępami jak dorośli, tymczasem robi to dużo częściej u Was też tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak I dłużej, czasem z 15-20 minut. Po czym pół godziny przerwy i od nowa
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 19:33   #4626
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja po wizycie wszystko dobrze i Maleństwo waży 1,5kg zasłanial się cały czas rączkami, mały wstydek
I w końcu główką do dołu leży, też czuję czkawke na dole, czasem jakby z boku
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 20:12   #4627
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cisa89 u mnie może nie co pół godziny, ale z dwa razy dziennie. Mnie to i tak wydawało się często
Agulaaaa super że wizyta udana, mój sądząc po czkawce też nadal główką w dół. W piątek kontrola to się przekonam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-20, 20:50   #4628
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

Też od tygodnia czuję czkawkę Kasi
Młoda jest ułożona główkowo, a czkawkę czuję w górze brzucha (tu mniej więcej są jej plecy i pupa).

Chyba nie wspomniałam, że byliśmy na USG III trymestru?

Młoda waży ponad 1800g i wszystkie pomiary idealnie. Jesteśmy w 50 centylu.

Lekarz nawet policzył nam paluszki u rączek



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 21:02   #4629
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie też częstotliwość czkania zaskakująca. I intensywność zresztą też. Sądziłam, że będzie mniej czuć

Ja właśnie rozpakowuje ostatnie zamówienia apteczno-drobiazgowe. Został tylko fotelik, ale czekamy na uchwyty do isofixow bo sprzedawca wysłał nie te co trzeba i musiałam odsyłać.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 21:35   #4630
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Trochę się pocieszylam, bo wydaje mi się teraz, że jest ułożona główką znowu i ma ja po prawej a nóżki w gorze po przekątnej, bo kłują z lewej na górze.
Moja czka tak kilka razy dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-20, 22:49   #4631
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Tak, jak od samego początku ciąży, czyli zazwyczaj niekomfortowo/średnio/kiepsko/źle/bardzo źle/beznadziejnie Zależnie od pory dnia można sobie wybrać jedno określenie.
W ogóle wydaje mi się, że dziecko jest ostatnio w pozycji poprzecznej i naprawdę chcę się mylić, bo mam już tyle problemów na głowie, że to by mnie chyba dobiło... W czwartek wizyta, to się dowiem.
Solidaryzuje się! Ciąża mi nie służy
Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Mnie zdziwila częstotliwość czkawki myślałam że Mały będzie czkał z takimi odstępami jak dorośli, tymczasem robi to dużo częściej u Was też tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie ja mam wrazenie, że jeszcze nie czułam żeby miała czkawke, albo czułam, a nie wiedziałam, że to "to"... W każdym razie jak coś czułam to 20 sekund i po czkwawce, dziwne.. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 09:02   #4632
MarzenaKS
Rozeznanie
 
Avatar MarzenaKS
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 650
Dot.: Mamy Marzec 2020

U nas lekarz potwierdził wczoraj moje przeczucia- mała się obróciła i obecnie główką do góry, pupa na dole a nogi ma tak dluuugie, że zawyża tym rozmiarem wiek ciąży o 2,5 tygodnia.
Czkawke ma około 3/4 razy dziennie po 5/7minut i ja czkawke czuje na dole mimo że buzię ma na górze- lekarz mówi, że przy czkawce całe ciałko dziecka pulsuje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Ponoć że - Bóg nie da Nam większego krzyża niż ten, który zdołamy unieść"
MarzenaKS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 09:45   #4633
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja czkawkę czuję na dole po lewej stronie i obstawiam, że mały jest ułożony na skos - bo właśnie najbardziej czuję jego aktywność po lewej na dole i po prawej u góry.

Praktycznie skończyłam pakowanie torby - muszę tylko dorzucić mój ręcznik, laktator, smoczek i rożek. Przez ciążę jestem tak niezdecydowana, że to aż wstyd Kupiłam 4 smoczki i teraz nie mogę się zdecydować, który ze sobą wziąć
A co do rożka może mi doradzicie - kupiłam wiązany, miękki, miły w dotyku, a oprócz niego mam drugi, bo dostałam od koleżanki - jest na rzep, materiał już trochę zużyty i mam wrażenie, że jest strasznie szorstki. I nie wiem który wziąć do szpitala. Wzięłabym ten drugi, żeby w razie jakiegoś mocniejszego zabrudzenia czy coś bez żalu wyrzucić, ale z drugiej strony obawiam się, że rzep nie będzie trzymał, rożek się będzie rozwijał no i ten nieprzyjemny materiał
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2020-01-21 o 09:54
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 09:55   #4634
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Ja czkawkę czuję na dole po lewej stronie i obstawiam, że mały jest ułożony na skos - bo właśnie najbardziej czuję jego aktywność po lewej na dole i po prawej u góry.

Praktycznie skończyłam pakowanie torby - muszę tylko dorzucić mój ręcznik, smoczek i rożek. Przez ciążę jestem tak niezdecydowana, że to aż wstyd Kupiłam 4 smoczki i teraz nie mogę się zdecydować, który ze sobą wziąć
A co do rożka może mi doradzicie - kupiłam wiązany, miękki, miły w dotyku, a oprócz niego mam drugi, bo dostałam od koleżanki - jest na rzep, materiał już trochę zużyty i mam wrażenie, że jest strasznie szorstki. I nie wiem który wziąć do szpitala. Wzięłabym ten drugi, żeby w razie jakiegoś mocniejszego zabrudzenia czy coś bez żalu wyrzucić, ale z drugiej strony obawiam się, że rzep nie będzie trzymał, rożek się będzie rozwijał no i ten nieprzyjemny materiał
Ja do rzepa doszłam tasiemkę, tez miałam schize, ze rzep to za mało

I bardzo polecam rożki, które maja pod pleckami wyjmowane matę kokosową, która daje solidne podparcie ale nie jest twarda ani sztywna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 09:56   #4635
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Ja czkawkę czuję na dole po lewej stronie i obstawiam, że mały jest ułożony na skos - bo właśnie najbardziej czuję jego aktywność po lewej na dole i po prawej u góry.

Praktycznie skończyłam pakowanie torby - muszę tylko dorzucić mój ręcznik, smoczek i rożek. Przez ciążę jestem tak niezdecydowana, że to aż wstyd Kupiłam 4 smoczki i teraz nie mogę się zdecydować, który ze sobą wziąć
A co do rożka może mi doradzicie - kupiłam wiązany, miękki, miły w dotyku, a oprócz niego mam drugi, bo dostałam od koleżanki - jest na rzep, materiał już trochę zużyty i mam wrażenie, że jest strasznie szorstki. I nie wiem który wziąć do szpitala. Wzięłabym ten drugi, żeby w razie jakiegoś mocniejszego zabrudzenia czy coś bez żalu wyrzucić, ale z drugiej strony obawiam się, że rzep nie będzie trzymał, rożek się będzie rozwijał no i ten nieprzyjemny materiał
Ja bym wzięła ten, który Ci się bardziej podoba i jest wygodniejszy dla malucha. W rożek zawija się raczej już po największych zabrudzeniach, a w domu możesz w razie co szybko przeprać i chwilowo zawinąć w drugi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 10:18   #4636
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hmm, a ja nie miałam rożka w szpitalu Położne mówiły by nie brać bo tylko niepotrzebnie się będzie brudził, a dziecko by przykryć ręcznikiem czy większą pieluchą flanelową (w szpitalu jest też mega ciepło).

Kurczę, już nie wiem gdzie mam te wszystkie dzidziowe rzeczy... Przewaliłam strych, schowki w domu i został do wyciągnięcia już tylko jeden karton (jak mąż wróci) ale tam to ewentualnie ciuszki się mogły zmieścić. Nie mam pojęcia gdzie są laktatory, monitor oddechu, karuzele, rożki... No masakra, nie chcę tego drugi raz kupować a nie mogę nigdzie znaleźć
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 10:25   #4637
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Hmm, a ja nie miałam rożka w szpitalu Położne mówiły by nie brać bo tylko niepotrzebnie się będzie brudził, a dziecko by przykryć ręcznikiem czy większą pieluchą flanelową (w szpitalu jest też mega ciepło).

Kurczę, już nie wiem gdzie mam te wszystkie dzidziowe rzeczy... Przewaliłam strych, schowki w domu i został do wyciągnięcia już tylko jeden karton (jak mąż wróci) ale tam to ewentualnie ciuszki się mogły zmieścić. Nie mam pojęcia gdzie są laktatory, monitor oddechu, karuzele, rożki... No masakra, nie chcę tego drugi raz kupować a nie mogę nigdzie znaleźć
No to ladnie.

Co tam ciekawego w zarce upolowalas? Widzialam na zarowym Twoj post. Ja chcialam jakis plaszcz wiazany ale jeden mi przyszedl i ..... zwrot. Cos bym sobie sprawila ale nie mam weny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 10:35   #4638
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Ja do rzepa doszłam tasiemkę, tez miałam schize, ze rzep to za mało

I bardzo polecam rożki, które maja pod pleckami wyjmowane matę kokosową, która daje solidne podparcie ale nie jest twarda ani sztywna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O, może to jest myśl z tą tasiemką
Ten rożek, który dostałam ma miejsce na coś do usztywnienia, ale jak koleżanka pytała czy chcę, to zrezygnowałam. Będę musiałą się obyć bez
Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła ten, który Ci się bardziej podoba i jest wygodniejszy dla malucha. W rożek zawija się raczej już po największych zabrudzeniach, a w domu możesz w razie co szybko przeprać i chwilowo zawinąć w drugi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że wygodniejszy będzie ten nowy
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Hmm, a ja nie miałam rożka w szpitalu Położne mówiły by nie brać bo tylko niepotrzebnie się będzie brudził, a dziecko by przykryć ręcznikiem czy większą pieluchą flanelową (w szpitalu jest też mega ciepło).

Kurczę, już nie wiem gdzie mam te wszystkie dzidziowe rzeczy... Przewaliłam strych, schowki w domu i został do wyciągnięcia już tylko jeden karton (jak mąż wróci) ale tam to ewentualnie ciuszki się mogły zmieścić. Nie mam pojęcia gdzie są laktatory, monitor oddechu, karuzele, rożki... No masakra, nie chcę tego drugi raz kupować a nie mogę nigdzie znaleźć
Mój szpital wymaga rożka, dlatego biorę
A nie wywiozłaś tych rzeczy do kogoś? Do rodziców, teściów?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 10:45   #4639
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja też mam dwa rożki- jeden uszyty przeze mnie i drugi, który dostałam używany, ale w super stanie. Biorę do szpitala tej drugi, bo w razie czego mi go mniej szkoda. Jak się ubrudzi to mąż przywiezie ten drugi.
U nas rozek jest na liście szpitalnej, więc trzeba wziąć.
Więc patrząc na Twoją sytuację wzielabym używany, ale faktycznie albo wymienila rzep albo doszyla tasiemke.

Wczoraj do wieczora rozpakowywalam zamówienie dzieciaczkowe. W sumie zostało tylko spakować torbę i dokończyć szycie (zostawiam na luty, jak już będę na l4, bo widzę, że spokojnie daje radę nawet z brzuchem).

Powiedzcie mi, czy jako przyszłe mamy chcielibyście dostać dla swojego syna (choć córki też) misia takiego bardzo prostego, ale uszytego ręcznie i spersonalizowanego pod dziecko (z inicjalami itp)? Bo tak sobie wymyśliłam że uszyje mezowemu chrzesniakowi, ale nie wiem czy to dobry pomysł... (Ja bym się ucieszyła, ale ja lubię prezenty "z dusza").

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2020-01-21 o 10:47
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 10:46   #4640
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
No to ladnie.

Co tam ciekawego w zarce upolowalas? Widzialam na zarowym Twoj post. Ja chcialam jakis plaszcz wiazany ale jeden mi przyszedl i ..... zwrot. Cos bym sobie sprawila ale nie mam weny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to nic Nie umiem chyba polować albo mi się nie chce odświeżać strony pół dnia co minutę Tydzień temu kupiłam jedynie buty w tym fajne espadryle za 39,90 z 119zł. Płaszcz też kupiłam ale jeszcze w grudniu tuż przed świętami w regularnej cenie (śmietankowy z paskiem), szkoda mi było $ ale widziałam, że stacjonarnie już brak rozmiarów a na stronce migały ostatnie sztuki, więc kliknęłam bo bardzo wpadł mi w oko. Z wyprzy to więcej w RE kupiłam bo fajne są teraz ceny

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Mój szpital wymaga rożka, dlatego biorę
A nie wywiozłaś tych rzeczy do kogoś? Do rodziców, teściów?
Co szpital to pewnie inaczej, jak z większością wyprawki
No właśnie się tak zastanawiam, czy nie ma może jakiegoś wora/kartonu u moich rodziców?? Bo jak młody miał dobry roczek się przeprowadzaliśmy z mniejszego mieszkania na obecne i wydaje mi się, że mogłam mojej mamie dać zbędne rzeczy już nawet wcześniej bo w poprzednim nie było za bardzo gdzie tego wszystkiego trzymać Na pewno jest u niej stary wózek z gondolą, był fotelik i wanienka to może coś jeszcze.

Edytowane przez Cisa89
Czas edycji: 2020-01-21 o 10:47
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 11:49   #4641
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Mamy Marzec 2020

Macie jakieś kurteczki wiosenno-przejsciowe dla dzieci?
Na dwór mam w sumie tylko taki dzianinowy kombinezon podszyty polarkiem ale myślałam że to na wyjście ze szpitala i na to kocyk. A jak będzie cieplej? Jak się ubiera takie maleństwa? Tzn wiadomo że jak leży w wózku to można kombinować z grubością koca i to mniejszy problem, ale jak będę chciała wyjąć Młodego z wózka?
Właśnie sobie uświadomiłam że jestem zielona w kwestii ubioru dzieci i wpadam w panikę że nie mam jeszcze żadnej garderoby że tak powiem wierzchniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 11:55   #4642
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Nadi-a ja mam kombinezon taki grubszy na teraz, póki chłodniej. Na potem mam taki misiowy troszkę cieńszy. Pod to raczej już pajac, body. A na 3-6m mam już katane jeansowa i kilka par spodni. Kolejnymi rozmiarami się będę martwić potem.
No i od teściowej dostałam cały wór sweterkow welnianych po jej synach, muszę przejrzeć i wyprać, może coś się jeszcze nada do użytku po tych 30-paru latach
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 12:02   #4643
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Powoli kończę prasować. Wygląda na to, że najwięcej mam rozm. 62, aż na 2 szuflady.
Mam kurteczkę dżinsową z polarkiem, jakąś grubsza kurtkę i grubsze sweterki 2 czy 3.
Jestem ciekawa ile ona z tego wszystkiego zdąży założyć. Bo czasem rozmiar dobry, ale już będzie lato.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 12:07   #4644
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez nadi-a Pokaż wiadomość
Macie jakieś kurteczki wiosenno-przejsciowe dla dzieci?
Na dwór mam w sumie tylko taki dzianinowy kombinezon podszyty polarkiem ale myślałam że to na wyjście ze szpitala i na to kocyk. A jak będzie cieplej? Jak się ubiera takie maleństwa? Tzn wiadomo że jak leży w wózku to można kombinować z grubością koca i to mniejszy problem, ale jak będę chciała wyjąć Młodego z wózka?
Właśnie sobie uświadomiłam że jestem zielona w kwestii ubioru dzieci i wpadam w panikę że nie mam jeszcze żadnej garderoby że tak powiem wierzchniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, nie Poprzednio rodziłam w październiku i też całą zimę wystarczył na zewnątrz tylko kombinezon (zimowy lub cieńszy) Dla niesiedzących dzieci wygodniejszy kombinezon (kurtka lubi się podwinąć). Teraz planuję też kombinezon jakiś cieńszy + kocyk. A jak będzie trzeba dziecko wyjmować to się będę ewakuować na pewno "pod dach".

Dzwoniłam do mamy i są jakieś wory u niej Jest na pewn karuzelka i ponoć 2 czy 3 worki z rzeczami typu rożki, kombinezony, ubranka itp. Uff . Ciekawe czy laktator też tam jest
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 13:11   #4645
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jezu jak Was czytam to jestem przerażona, czuję się jakaś niekompetentna, tak mało wiem o wszystkim związanym z opieką nad dzieckiem, a to już tak niedługo, boję się strasznie jak sobie poradzę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 15:01   #4646
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Jezu jak Was czytam to jestem przerażona, czuję się jakaś niekompetentna, tak mało wiem o wszystkim związanym z opieką nad dzieckiem, a to już tak niedługo, boję się strasznie jak sobie poradzę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przejmuj się, ja też zielona jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 15:07   #4647
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja w takich mini-ludziach noworodziach też. Jakiekolwiek doświadczenie mam dopiero na takim już siedzącym, ale sprzed 15 lat prawie, więc już praktycznie nic nie pamiętam
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 19:38   #4648
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Jak jest chłodniej zawsze ubierałam niechodzące dziecko o jedną warstwę grubiej niż siebie, np sama t-shirt, bluza i kurtka to dziecko body na długi, bluzka i kombinezon (dla leżącego dziecka) albo kurtka dla takiego co już siedzi lepiej jak będzie troszkę chłodniej niż za gorąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-21, 21:00   #4649
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamy Marzec 2020

Zaczęłam pakować torbę szpitalna i nie idzie mi tak sprawnie jak myślałam. Cześć rzeczy jeszcze muszę przeprac, klapki wloze na ostatnią chwilę bo w nich na basen chodzę, itd itp. Muszę się do czwartku spakować...
Czy Wy też dziś jesteście takie senne? Mi się cały dzień chce spać.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-22, 05:20   #4650
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Przejrzałam skrzynkę mailową i znalazłam maila od Rossmanna, że mogę odebrać pieluszki. Fajnie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.