Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-15, 10:43   #4501
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez trish21112 Pokaż wiadomość
Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu krążek wypadł mi dwa razy podczas stosunku wieczorem, za każdym razem znajdowałam go na drugi dzień rano,po około 10 godzinach.
Przez chwilę mogło być ryzykownie, ale ten obecny krążek powinien cię normalnie zabezpieczać. Na przyszłość pamiętaj, żeby zawsze po stosunku sprawdzić, czy krążek jest na swoim miejscu. To chwila, a unikniesz niepotrzebnego stresu później.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-15, 18:05   #4502
agatka *~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 172
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Promyczek87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny po jakim czasie po odstawieniu NR wróciło wam libido? Bo mi już idzie 2 cykl bez NR i dalej jest zerowe. Martwi mnie to bardzo bo przed stosowaniem tej metody antykoncepcji ochotę miałam cały czas...a teraz przez to ciągle kłócę się z chłopakiem
Ogólnie dla mnie NouvaRing poza komfortem stosowania nie ma żadnych zalet i nie wiem czemu tak długo go stosowałam...
Przez niego pojawiło mi się mnóstwo nowych naczynek na nogach i przytyłam ok 10kg w rok!!! A jak było z waszą wagą? Udało wam się to zrzucić?
ja też przez rok przytyłam ok 10 kg...masakra. Moje libido znikło całkowicie, cały temperament również. tęsknie za tym jak było przed NR, ale póki co muszę go używać(tabletek nie mogę, a w ciąży być narazie nie chce)
agatka *~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 05:02   #4503
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agatka *~ Pokaż wiadomość
ja też przez rok przytyłam ok 10 kg...masakra. Moje libido znikło całkowicie, cały temperament również. tęsknie za tym jak było przed NR, ale póki co muszę go używać(tabletek nie mogę, a w ciąży być narazie nie chce)
Ja póki co przytyłam tylko 4 kg ale schudnąć z tego wcale nie idzie
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 13:48   #4504
Angelika_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Problem z NuvaRing

Witam. Proszę o pomoc wszystkie panie które używają lub używały krążki. Otóż moj pierwszy krążek założyłam w wigilię pierwszego dnia okresu i od tamtej pory aż do dnia wyciągnięcia krążka czyli soboty 14.01 miałam cały czas plamienia raz bardziej raz mniej obfite ale cały czas. Dodatkowo dziś 2 dzień po wyjęciu krążka a krwawienia z odstawienia nie widac, cały czas tylko delikatne plamienia ale juz nie takie jak przy krążku, bardziej takie brązowe pozostałości. I stąd moje pytanie... czy krwawienie z odstawienia może w ogóle nie wystąpić z uwagi na to ze leciało ze mnie 3 tyg pod rząd czy po prostu muszę byc cierpliwa i czekać ? A nawet jak nie wystąpi normalnie zaaplikować nowy krążek po 7 dniowej przerwie ? I czy jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo ciąży ? Dodam ze ani razu go nie wyciągałam i przez cały ten czas siedział grzecznie na swoim miejscu... bardzo proszę o pomoc, trochę sie juz niepokoje 🙁
Angelika_97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 14:52   #4505
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Problem z NuvaRing

Cytat:
Napisane przez Angelika_97 Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o pomoc wszystkie panie które używają lub używały krążki. Otóż moj pierwszy krążek założyłam w wigilię pierwszego dnia okresu i od tamtej pory aż do dnia wyciągnięcia krążka czyli soboty 14.01 miałam cały czas plamienia raz bardziej raz mniej obfite ale cały czas. Dodatkowo dziś 2 dzień po wyjęciu krążka a krwawienia z odstawienia nie widac, cały czas tylko delikatne plamienia ale juz nie takie jak przy krążku, bardziej takie brązowe pozostałości. I stąd moje pytanie... czy krwawienie z odstawienia może w ogóle nie wystąpić z uwagi na to ze leciało ze mnie 3 tyg pod rząd czy po prostu muszę byc cierpliwa i czekać ? A nawet jak nie wystąpi normalnie zaaplikować nowy krążek po 7 dniowej przerwie ? I czy jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo ciąży ? Dodam ze ani razu go nie wyciągałam i przez cały ten czas siedział grzecznie na swoim miejscu... bardzo proszę o pomoc, trochę sie juz niepokoje 🙁
Przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą się pojawiać plamienia. Ja tak miałam w pierwszym miesiącu na Nuvaring. W drugim miesiącu już było wszystko ok.
Krwawienie z odstawienia może, ale nie musi wystąpić. U mnie pojawia się dopiero 3 lub 4 dnia.
Co do prawdopodobieństwa ciąży to zawsze jest ryzyko, bo żadna metoda nie chroni na 100%. Wg mnie nie jesteś w ciąży, ale dla spokoju sumienia jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawi się to zrób test ciążowy a potem zaaplikuj kolejny krążek. Oczywiście jeśli test będzie negatywny a uważam, że będzie.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 09:32   #4506
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć,

Dziewczyny - skąd wiecie, że pierścień jest poprawnie zaaplikowany (że nie jest za płytko)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 10:01   #4507
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Cześć,

Dziewczyny - skąd wiecie, że pierścień jest poprawnie zaaplikowany (że nie jest za płytko)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdy nie wystaje i nie czuć go, że jest włożony 😊 i gdy nie przesuwa się podczas korzystania z toalety 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 10:27   #4508
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
Gdy nie wystaje i nie czuć go, że jest włożony 😊 i gdy nie przesuwa się podczas korzystania z toalety 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwa pierwsze warunki spelniam, ale podczas korzystania z tolety wydaje mi sie ze moze sie odrobine zsuwac (to chyba naturalne... podobnie jak z tamponem) ale nie wypada i nadal go nie czuc. Zastanawiam sie czy za kazdym razem go poprawiac? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 12:04   #4509
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Dwa pierwsze warunki spelniam, ale podczas korzystania z tolety wydaje mi sie ze moze sie odrobine zsuwac (to chyba naturalne... podobnie jak z tamponem) ale nie wypada i nadal go nie czuc. Zastanawiam sie czy za kazdym razem go poprawiac? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zaszkodzi. Lepiej go poprawić niż zgubić 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 12:52   #4510
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Nie zaszkodzi. Lepiej go poprawić niż zgubić 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobra, to inaczej. krazek nie wypada, nis uwiera. Jest mozliwosc ze za plytko go aplikowalam i przez to nie dziala?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 13:49   #4511
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dopóki jest w ciele to działa.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 19:06   #4512
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Dopóki jest w ciele to działa.
Dzieki wielkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 20:12   #4513
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam jeszcze takie pytanie. Chcialabym zrobić kontrolne badanie krwi. Zazwyczaj jest zalecenie, by w dniu poboru oprócz bycia na czczo itp nie brać rano leków, nawet tych przyjmowanych na stałe. Jak to jest w przypadku krążka? Przecież też nie jest obojętny dla organizmu. Czy któraś z Was ma doświadczenia w tej dziedzinie i moglaby coś doradzić?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 21:08   #4514
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nigdy nie wpadłam na to żeby w ogóle myśleć o wyjęciu krążka
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 11:57   #4515
__Betty__
Przyczajenie
 
Avatar __Betty__
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej Dziewczyny!
Mam problem...
Jestem właśnie w przerwie po wyjęciu pierwszego krążka (dziś mam założyć nowy, ale w trakcie okresu strasznie bolał mnie brzuch i głowa i ten ból głowy został do dziś, chociaż okres się skończył (tabletki p. bólowe nie pomagają, zaraz chyba zwiariuje, mam straszny nastrój....) Nie chcę już zakładać nowego krążka ale w przerwie (jeszcze przed okresem) miał miejsce stosunek i teraz nie wiem czy jest możliwość zajscia w ciąże? Muszę założyć ten krążek?

Proszę pomozcie....
__Betty__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-04, 12:36   #4516
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czemu Uważasz, że ból głowy i brzucha są przez krążek? Może masz migrene, u mnie też tabletki nie pomagają jak cholera dopadnie. A ból brzucha podczas okresu to normalny objaw, przy tabletkach też miałam straszne bóle i bez nich też... Ja bym włożyła nowy bo nie wiadomo jak się może to skończyć. Jeśli ciągle będziesz miała ww. Objawy to już później nie wkładaj trzeciego krążka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 15:18   #4517
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny!

Krążek biorę od około 4 lat. W trakcie tego czasu 2 razy zamieniałam go na około 2 miesiące na plastry, no ale potem zawsze wracałam do krążka. W 2015/2016 przez cały rok udało mi się utrzymać idealną wagę, 62 kg, potem z powodu choroby schudłam, a następnie przytyłam z nadwyżką. Dodam też, że przy krążku borykałam się z infekcjami ginekologicznymi. W październiku postanowiłam, że odstawiam całkowicie hormony ale od razu pożałowałam jak tylko zaczął mi się spóźniać okres i znowu powróciłam do krążka. Od stycznia intensywnie ćwiczę żeby zrzucić to co przybrałam we wrześniu (tańce, siłka, basen 5 razy w tygodniu), mam dietę i przez cały miesiąc nic nie schudłam. Ramiona, talia, biust - tu jestem zgrabna zazwyczaj ale pierwszy raz mam tak gruby brzuch i uda, biodra! Mój tż mówi, że to ewidentnie krążek trzyma mi wodę i jak go odstawię, to z pewnością schudnę. Nie wiem co robić, bo jak sobie przypomnę jak świrowałam po odstawieniu w październiku... No i najważniejsze: mam 2 spore torbiele, boję się, że mi urosną / pękną po odstawieniu, w dodatku jestem teraz na silnym leczeniu mojej choroby i nie mogę być w ciąży (od tego leku się nie tyje, więc to nie jego wina).
Więc zastanawiam się, co robić, jak żyć...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 20:09   #4518
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Betty - od hormonów może Cię boleć głowa. Ale o ew. odstawieniu/badaniach decyduje lekarz. Obserwuj swoje ciało.

Lily - tak sobie sama odstawiasz i zmieniasz leki????? To nie jest wit. C żeby sobie tak żonglować hormonami, jeszcze przy 2 torbielach... A z Twojego TŻta jest jakiś ekspert czy tak sobie mówi że coś wodę zatrzymuje? Konsultowałaś swój plan na chudnięcie z lekarzem/ekspertem? Zmieniłaś dietę? Wiesz, że od nadmiaru ruchu też można nie chudnąć?
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 21:41   #4519
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Lily - tak sobie sama odstawiasz i zmieniasz leki????? To nie jest wit. C żeby sobie tak żonglować hormonami, jeszcze przy 2 torbielach... A z Twojego TŻta jest jakiś ekspert czy tak sobie mówi że coś wodę zatrzymuje? Konsultowałaś swój plan na chudnięcie z lekarzem/ekspertem? Zmieniłaś dietę? Wiesz, że od nadmiaru ruchu też można nie chudnąć?
No jak sama?! Ginekolog mi przepisuje, nie?
Jak miałam już po raz 50 grzyba przy krążku, to przeszłam na plaster - Evra okazała się niewypałem, wróciłam do krążka. Po dwóch latach to samo- przerzuciłam się na Lisvy ale je wycofali więc musiałam wrócić do krążka. Mało to osób zmienia tabsy, bo im nie pasują?
Wierz mi, że przy mojej chorobie mam co 8 tygodni robione badania, a nie choruję od roku tylko od 6... Torbiel mam od 5 lat. I wiem co mi wolno, a co nie, jestem pod stałą opieką lekarza i dietetyka. Tż nie musi być ekspertem żeby wiedzieć, że od hormonów zatrzymuje się woda w organizmie, ja też to wiem. A z ciebie jest jakiś ekspert, że stwierdzasz, że od nadmiaru ruchu można nie chudnąć? Bo pierwsze słyszę taką teorię, serio...

Edytowane przez lily92920
Czas edycji: 2017-02-05 o 21:43
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 14:33   #4520
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ze wszystkim się zgadzam, na pewno jesteś pod dobrą opieką. Ale z tym nadmiarem ćwiczeń to prawda, szczególnie jeśli źle się odżywiasz czyli za mało jesz. Dieta np. 1500 kalorii przy intensywnych ćwiczeniach to dużo dużo za mało i organizm może się bronić tym, że specjalnie będzie sobie odkładać, zamiast chudnąć 😜 polecam wyliczyć sobie ile tak faktycznie jesz, jakie makroskładniki i jak to się ma do Twojego zapotrzebowania 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-06, 22:44   #4521
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
Ze wszystkim się zgadzam, na pewno jesteś pod dobrą opieką. Ale z tym nadmiarem ćwiczeń to prawda, szczególnie jeśli źle się odżywiasz czyli za mało jesz. Dieta np. 1500 kalorii przy intensywnych ćwiczeniach to dużo dużo za mało i organizm może się bronić tym, że specjalnie będzie sobie odkładać, zamiast chudnąć 😜 polecam wyliczyć sobie ile tak faktycznie jesz, jakie makroskładniki i jak to się ma do Twojego zapotrzebowania 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, chętnie to sprawdzę!
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:29   #4522
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
W październiku postanowiłam, że odstawiam całkowicie hormony ale od razu pożałowałam jak tylko zaczął mi się spóźniać okres i znowu powróciłam do krążka. Od stycznia intensywnie ćwiczę żeby zrzucić to co przybrałam we wrześniu (tańce, siłka, basen 5 razy w tygodniu), mam dietę i przez cały miesiąc nic nie schudłam. Ramiona, talia, biust - tu jestem zgrabna zazwyczaj ale pierwszy raz mam tak gruby brzuch i uda, biodra! Mój tż mówi, że to ewidentnie krążek trzyma mi wodę i jak go odstawię, to z pewnością schudnę. Nie wiem co robić, bo jak sobie przypomnę jak świrowałam po odstawieniu w październiku... No i najważniejsze: mam 2 spore torbiele, boję się, że mi urosną / pękną po odstawieniu, w dodatku jestem teraz na silnym leczeniu mojej choroby i nie mogę być w ciąży (od tego leku się nie tyje, więc to nie jego wina).
Więc zastanawiam się, co robić, jak żyć...
Następnym razem precyzyjniej formułuj myśli (bo nie wspominałaś w poprzedniej wiadomości o tym, że konsultowałaś zmiany z lekarzem) i skoro jesteś w poważnym leczeniu, rozmawiaj o takich rzeczach z lekarzem/profesjonalnym dietetykiem, zamiast pytać na forum jak żyć... A skoro pierwszy raz o tym słyszysz, że od nadmiaru ruchu i niedostosowania diety można nie chudnąć, to może rozważ poważną rozmowę z dietetykiem/trenerem osobistym, bo jest dokładnie tak jak napisała anieleczka.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-10, 14:35   #4523
Angelika_97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dziewczyny, znów prosze o pomoc 😒

Używam krążków NuvaRing drugi miesiąc, cały pierwszy miałam plamienia które ustały po krwawieniu z odstawienia i po aplikacji drugiego krążka juz sie nie pojawiły... aż do dzisiaj. Jutro powinnam wyciągnąć krążek a dziś dostałam brązowych plamien. Czy któraś wie czy to normalne ? I co to może byc ? Czy może to wskazywać na ciąże czy może po prostu przy drugim krążku moj organizm sie jeszcze w pełni nie uregulował ?
Angelika_97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-12, 16:15   #4524
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Dziewczyny, znów prosze o pomoc 😒

Cytat:
Napisane przez Angelika_97 Pokaż wiadomość
Używam krążków NuvaRing drugi miesiąc, cały pierwszy miałam plamienia które ustały po krwawieniu z odstawienia i po aplikacji drugiego krążka juz sie nie pojawiły... aż do dzisiaj. Jutro powinnam wyciągnąć krążek a dziś dostałam brązowych plamien. Czy któraś wie czy to normalne ? I co to może byc ? Czy może to wskazywać na ciąże czy może po prostu przy drugim krążku moj organizm sie jeszcze w pełni nie uregulował ?
w ulotce plamienia wskazane są jaki jedne z częstszych skutków ubocznych, więc jeśli nie są one jakoś szczególnie uciążliwe, a sytuacja unormuje się po wyjęciu trzeciego krążka to ja bym się nie przejmowała
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-23, 17:56   #4525
Pela2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 6
Nuvaring pytanie pytanko

Witam

Mam takie pytanko dotyczące krążka nuvaring stosuje bez przerwy od 2 lat . Nie pamiętam czy wcześniej miałam takie objawy może trochę panikuje . Czuje delikatne kłucie w jajnikach nie jest to bolesne,ale tak odczuwalne... Nie towarzyszy temu jakaś wydzielina ani nie czuje się jakoś nie pokojaco. Ale samo takie odczucie mnie zastanawia wiem że prZed okresem już cZułam takie mocniejsze objawy, ale to normalne. Słyszałam że takie są objawy przy ringu . Jestem w 2tyg stosowania nuvaring po okresie . Moje pytanie brzmi czy to normalne?
Pela2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 22:56   #4526
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Nuvaring pytanie pytanko

Cytat:
Napisane przez Pela2010 Pokaż wiadomość
Witam

Mam takie pytanko dotyczące krążka nuvaring stosuje bez przerwy od 2 lat . Nie pamiętam czy wcześniej miałam takie objawy może trochę panikuje . Czuje delikatne kłucie w jajnikach nie jest to bolesne,ale tak odczuwalne... Nie towarzyszy temu jakaś wydzielina ani nie czuje się jakoś nie pokojaco. Ale samo takie odczucie mnie zastanawia wiem że prZed okresem już cZułam takie mocniejsze objawy, ale to normalne. Słyszałam że takie są objawy przy ringu . Jestem w 2tyg stosowania nuvaring po okresie . Moje pytanie brzmi czy to normalne?
Nie wiem czy to normalne, ale też tam czasem mam. Chociaż nie wiem czy to na pewno jajniki, może bardziej na środku? Mam wtedy wrażenie jakby może to sam krążek mnie bolał? 😂 ale ogólnie gdy byłam u lekarza, to przy usg, wymazie i jakiś podstawowych badaniach krwi wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 08:56   #4527
iyonah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czesc dziewczyny,
wertuje stare wiadomosci w tym temacie ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie.

1. Jestem w trakcie 1ego krazka, zalozylam go w 1 dniu miesieczki (ktora zazwyczaj trwala 7 dni i byla dosc obfita) i nagle jakby okres mi sie zatrzymal, skrocil do 4 dni i po pierwszym obfitym dniu pozniej bylo juz delikatnie. Czy to normalne? Spotkala sie ktoras z czyms takim?

2. Doczytalam, ze bole i obrzmienie piersi jest normalne, ale ja mam te objawy tylko na jednej piersi (ktora zawsze byla mniejsza, jedyny plus ze teraz sie wyrownaly), czy to nie dziwne?

Oczywiscie jako rasowy panikarz zrobilam 2 testy i oba negatywne ale moze ktos powie ze swojego dowiadczenia
iyonah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 09:02   #4528
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iyonah Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
wertuje stare wiadomosci w tym temacie ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie.

1. Jestem w trakcie 1ego krazka, zalozylam go w 1 dniu miesieczki (ktora zazwyczaj trwala 7 dni i byla dosc obfita) i nagle jakby okres mi sie zatrzymal, skrocil do 4 dni i po pierwszym obfitym dniu pozniej bylo juz delikatnie. Czy to normalne? Spotkala sie ktoras z czyms takim?

2. Doczytalam, ze bole i obrzmienie piersi jest normalne, ale ja mam te objawy tylko na jednej piersi (ktora zawsze byla mniejsza, jedyny plus ze teraz sie wyrownaly), czy to nie dziwne?

Oczywiscie jako rasowy panikarz zrobilam 2 testy i oba negatywne ale moze ktos powie ze swojego dowiadczenia
1. Tak to normalne. Mialam to i przy tabletkach i przy krazku. W koncu to hormony.

2. Sama nie wiem, ale raczej nie jest to niepokojacego, poobserwuj troche organizm czy problem nie zniknie po pierwszym krazku, na pewno ciazy bym sie w tym nie doszukiwala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 09:26   #4529
iyonah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziekuje za odpowiedz

Z tymi piersiami, to tez przed okresem zawsze mialam, ze jedna byla bardziej obolala itp. Moze ma predyspozycje?
iyonah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 18:11   #4530
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny

Piszę, bo potrzebuję Waszego wsparcia i otuchy w używaniu krążka żadna z moich koleżanek z niego nie korzysta. To mój pierwszy miesiąc z krazkiem. Wcześniej stosowałam yasmin. Kolejna tabletkę miałabym wziąć w sobotę, ale ze względu na wyjazd założyłam krążek dzień wcześniej czyli w piątek. Ogólnie jest super, w ogole go nie czuje. Nie wypada. Przez pierwsze 2 tyg dodatkowo zabezpieczaliśmy się prezerwatywa. Jutro (w piątek) powinnam wyjąc krążek, ale od wczoraj mam plamienia. Takie brudne, brazowe. Wcześniej nie było żadnych plamien. Ani kropelki. Ostatni stosunek miałam w zeszła środę, czyli 8 dni temu(już bez prezerwatywy). Czy te plamienia (przed wyjęciem) tez się Wam zdarzają? Czy warto w ogole się nimi przejmować? Dziękuje za wszelkie odpowiedzi
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.