Dom - ile to faktycznie kosztuje? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-03, 00:02   #91
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Bez działki i bez ogrodzenia.

Zdziwiłam się ostatnio cenami ogrodzeń i cieszę się, że sąsiedzi mojej ( pustej ) działki sami się ode mnie odgrodzili.
Głupia siatka, a duże wydatki. Z wymiany bramy i furtki już zrezygnowałam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 08:02   #92
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bez działki i bez ogrodzenia.

Zdziwiłam się ostatnio cenami ogrodzeń i cieszę się, że sąsiedzi mojej ( pustej ) działki sami się ode mnie odgrodzili.
Głupia siatka, a duże wydatki. Z wymiany bramy i furtki już zrezygnowałam.
Tak, i jeszcze na zewnątrz np kostka, to już jest kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Tak że jak ktoś mówi o domu za 200 tysięcy to pod nosem mogę się tylko uśmiechnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 11:45   #93
zostel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Początkowo myślałem, że najlepiej byłoby coś wybudować pod swój projekt. Jednak domy w Ząbkowicach Śląskich xxx są chwilowo z tak dobrych cenach, że kupiliśmy gotowy, który tylko urządzamy. Już niedługo się tam przeprowadzamy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-08 o 13:09 Powód: reklama
zostel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 10:57   #94
Malgorzata31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Koszty muszę przyznać , że są dość wysokie. Sama budowałam się korzystając z biura projektowego xxx. Znalazłam tam świetny dom. Ma budowę domku miałam wygospodarowane 300 tyś. i zmieściłam się w tym limicie.
xxx biuro projektowe wykonało drobne poprawki takie, które dostosują projekt domu do moich potrzeb.
Myślę, że warto budować domy wolnostojące, dla własnej wygody i komfortu.

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-09-12 o 10:59 Powód: link
Malgorzata31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 12:01   #95
Malgosiaa12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

U nas koszty budowy przekroczyły już pół miliona, ale to też ze względu na lokalizację i błędy fachowców. Na szczęście jesteśmy już na końcowym etapie. Swoja drogą, może macie do polecenia jakąś sprawdzoną ekipę, która wykonuje montaż bram wjazdowych w Warszawie? Może pomożecie mi uniknąć kolejnych poprawek... Polecano mi xxx

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-10-10 o 15:24 Powód: reklama
Malgosiaa12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:54   #96
waldimothi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 46
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Wybudowałam dom w tym roku, zmieściliśmy się w funduszach jakie sobie założyliśmy, obecnie mieszkamy chociaż sporo jeszcze jest do wykończenia (głównie urządzenie, musimy na przykład zrobić sobie garderoby na wymiar).

Dobrze jest załozyć sobie znacznie większy budżet niż jest w kosztorysie bo wiele rzeczy się nie planuje a trzeba zapłacić ( koszta przyłączy, kominiarza, tych wszystkich pieczątek - a nie da się tego negocjować)

Działka kosztowała nas 105 tysięcy. Budowa domu 172 m2 około 450 tysięcy z kostką i z wykończeniem. Ogrodzenia nie liczyłam, zostawiliśmy sobie na następny rok, na razie mamy zwykla siatkę.
waldimothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-22, 08:54   #97
Cloudwizzu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Można oszczędzać na materiałach, które ogólnie są podobnie wytrzymałe, a cena wynika głównie z wyglądu / producenta - np. różnego rodzaju panele, podłogi, kafelki, często nawet farby o takim samym składzie potrafią różnić się ceną o 100% bo jedna firma to A, a druga to B. Ja np. sobie robiłem remont xxx i nieco przyoszczędziłem na kafelkach - były ładne, podobały mi się, a kafelka ceramiczna od innej ceramicznej różni się niewiele, za to ceny spoko mieć mniejsze Więc oszczędzanie jak najbardziej się da, tylko trzeba z głową i wiedzieć na czym można przyoszczędzić.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-07-28 o 13:41 Powód: reklama
Cloudwizzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-23, 13:47   #98
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

U nas działka kosztowała poniżej 40000 (plus odrolnienie, to pewnie z 60000 w sumie). Budowa domu parterowego 96 m kw około 400000, ale działka nie jest ruszona w ogóle. Skończyliśmy budowę w listopadzie zeszłego roku, ale cały czas dużo jest do zrobienia. Szacunkowo około 200000 trzeba jeszcze włożyć. Firma stawiała nam tylko mury i robiła dach, całą resztę robiliśmy systemem gospodarczym.
Gdybym wiedziała jak to będzie wyglądało to nie zdecydowałabym się w życiu na dom. Mnie też powtarzano, że dom jest tańszy. Może i tak jak nie ma się na niego 1400 raty kredytu plus jeszcze trzeba z własnej kieszeni przez x lat wkładać połowę pensji obojga, żeby to jakoś wyglądało. Dla mnie kompletnie nieopłacalna inwestycja.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-06-23 o 14:24
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 23:14   #99
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
U nas działka kosztowała poniżej 40000 (plus odrolnienie, to pewnie z 60000 w sumie). Budowa domu parterowego 96 m kw około 400000, ale działka nie jest ruszona w ogóle. Skończyliśmy budowę w listopadzie zeszłego roku, ale cały czas dużo jest do zrobienia. Szacunkowo około 200000 trzeba jeszcze włożyć. Firma stawiała nam tylko mury i robiła dach, całą resztę robiliśmy systemem gospodarczym.
Gdybym wiedziała jak to będzie wyglądało to nie zdecydowałabym się w życiu na dom. Mnie też powtarzano, że dom jest tańszy. Może i tak jak nie ma się na niego 1400 raty kredytu plus jeszcze trzeba z własnej kieszeni przez x lat wkładać połowę pensji obojga, żeby to jakoś wyglądało. Dla mnie kompletnie nieopłacalna inwestycja.

Bo ludzie często nie liczą wielu "dodatkowych rzeczy", kosztów zadbania o otoczenie domu (co potem widać po tych wszystkich niedokończonych działkach) lub liczą pi razy oko i innym bzdury opowiadają.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-23, 23:35   #100
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Bo ludzie często nie liczą wielu "dodatkowych rzeczy", kosztów zadbania o otoczenie domu (co potem widać po tych wszystkich niedokończonych działkach) lub liczą pi razy oko i innym bzdury opowiadają.
Dokładnie tak jest. Mnie szczerze mówiąc już od jakiegoś czasu nie chce się nawet kosztorysu uzupełniać, bo mnie to zaczyna przerażać. Dodatkowo niestety obracaliśmy się mocno w środowisku ludzi, którzy uważają, że posiadanie domu jest lepsze z racji posiadania samego domu.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 13:53   #101
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Nikt nie wspominał tu jeszcze o cenach domów modułowych?
Na pierwszy rzut oka wydaje się to być świetna opcja - w kilka miesięcy stoi nowy dom, bez użerania się z podwykonawcami czy samodzielną pracą po godzinach. A cena za stan deweloperski ok. 2500zł/mkw.
Nie rozwazaliscie takich rozwiązań?
Tutaj jest to fajnie pokazane https://youtu.be/95XLyNRom5Y choć tutaj jest duży metraż i bogate wykończenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 08:46   #102
Allienne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 96
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Ja ogólnie bardzo się cieszę, ze wczesniej przed budową domu miałam doświadczenie z totalnym remontem mieszkania w bloku. Dzięki temu wiedziałam na czym można zaoszczędzić, co warto jest wstawić w domu a co niekoniecznie się sprawdzi. W przypadku remontu mieszkania przepłaciłam bo przeszacowalam wydatki. W przypadku budowy domu już wiedziałam, ze trzeba nastawić się na znacznie większe koszty niż wynikają z kosztorysu.
Dobrze jest na pewno szukać tańszych drzwi. U mnie w domu jest 13 par drzwi z ościeżnicą, kupowaliśmy marketowe. Od 3 lat, jak mieszkamy sprawdzają się dobrze, nic się z nimi nie dzieje.
xxx polecam sprawdzić sobie w Leroy Merlin.
Mają tam zarówno modele podstawowe ale również premium lepszej jakości.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-13 o 08:30 Powód: wstawianie linków po edycji
Allienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 12:41   #103
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Ogólnie musisz sobie przeliczyć jakim realnym budżetem możesz dysponować na budowę domu w całości. Zrób kalkulacje ile kosztuje aktualnie budowa domu np 100 m lub 140 m.
Wyceń sobie to etapami. Najważniejsze żeby w miarę szybko zrobić SSZ.
Jeśli aktualnie nie masz wiele oszczędności lub nie oszczędzasz w każdym miesiącu to musisz zmienić pracę lub zmienić sposób zatrudnienia.
Dom to pierdzielona skarbonka.
Są ludzie którzy w rok oszczędza na dom a są co, w dwa lata oszczędzą. Są i tacy którzy wezmą kredyt na 30 lat... Nie ma tu zasady ile ludzi tyle opcji i możliwości.
Jeśli rozważasz kredyt to radzę nie brać więcej niż 50 % całej inwestycji. Chyba że perspektywy zarobkowe są pro wzrostowe.
Aktualnie sytuacja się odwraca i uważam że w przyszłym roku będzie taniej niż w tym idzie kryzys budowlany w PL wiec ceny za robociznę powinny trochę spaść materiały już tak dużo nie zleca.
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 08:32   #104
radera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

pod warszawą, rok 2017 początek budowy. 176m2 z garażem. Pod klucz z meblami w kuchni i salonie około 5000zł/m2
radera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-06 09:32:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.