Pycha i tanie ciasto :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 18:35   #1
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Cool

Pycha i tanie ciasto :)


4 jajka, 1 szkl mąki, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 1 szkl cukru (czasami daję zamiast tego 1 i 1/4 szkl cukru pudru), 2 łyżeczki pr do pieczenia, duży kubeczek śmietany 18% (400 g), 2 galaretki takie same.

Białka ubić z odrobiną soli. Ciągle ubijając dodac cukier i po jednym żółtku. Mąkę wymieszać z mąką ziemniaczaną i proszkiem do pieczenia.Wsypać do masy jajecznej. Przelać do tortownicy wysmarowanej i wyłożonej papierem do pieczenia (tortownica ok 27 cm średnicy, bo z mniejszej ciasto "wyleci"). Piec ok 35-45 min - najlepiej sprawdzać patyczkiem. Po jakiś 15-20 min przykrywam ciasto folią aluminiową aby się nie spaliło. Piec w temp 180 st lub 170 st z termoobiegiem.

Gdy ciacho sie upiekło, gorące wyjmujemy z piekarnika. Odkrajamy nożem brzegi i zdejmujemy brzeg. Gorące ciacho przekroić na dwa - ja to robię za pomocą nitki to wychodzi równo i sie nie parzę

Po przekrojeniu nakładamy ponownie brzeg tortownicy.Na dolną część wykładamy śmietanę i przykrywamy górną częścią. Ja to zostawiam sobie na noc.Jak przestygnie wkładam do lodówki i tam czeka do rana (robię zazwyczaj wieczorem).

Przygotowujemy galaretki według przepisu na opakowaniu chociaż można dodać z poł szkl mniej wody. Kiedy galaretka zaczyna tężeć wykładam ją na ciasto i znów do lodówki

Ciasto jest pycha mniamusne jak mowi moja 2,5 - letnia córka Smietana super nawilża placki, a od gorących robi się jak masa

Nikt nie wierzy, że to sama najzwyklejsza śmietana.

Ciasta surowego jest bardzo mało, ale mniej więcej w polowie pieczenia rośnie jak szalone i tortownica 27 cm jest po brzegi

Robie to ciacho od jakis 2-3 lat i polecam goraco.
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 19:00   #2
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Ciekawy przepis. Jutro wypróbuje i napisze jak mi wyszło tylko będę musiala pamietać o tym, zeby kupic galaretki... A jaki smak polecasz? Czy to już indywidualne gusta?
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 20:36   #3
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

brzmi pysznie i takie proste w wykonaniu musze wypróbowac ...
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 20:59   #4
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Ja zawsze robie z galaretkami czerwonymi, a naj naj i w ogole to mi smakuje z galaretką o smaku owoców leśnych Inne galaretki nie prezentują się tak ładnie.

Kiedyś zrobiłam z galaretką wiśniową, którą wylałam, a raczej wyłożyłam na ulożone na cieście wiśnie albo truskawkowa na truskawkach itp.też pycha.

Trzeba pamiętać o tym, aby ta galaretka była tężejąca (gęsta ale taka żeby dała się wyłożyć).Wtedy z tych dwóch opakowań wychodzi sporawa warstwa W innym wypadku prawdopodobnie glaretka wyleci wszystkimi możliwymi dziurkami
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:00   #5
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

a to nie jest to ciasto ciepane, kiedys była o nim tu mowa, też smarowane śmietaną
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:01   #6
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

nigdy nie słyszałam o takim ciescie
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:14   #7
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=ciepane
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 21:25   #8
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Faktycznie pomysł ten sam jednak w "moim" dużo mniej roboty :P no i kasiurki mniej a to też się liczy
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 10:40   #9
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

brzmi smakowicie napewno zrobię sobie. tylko najpierw to dietę skończyć muszę a potem zrobię i pochłonę niewielki kawałek coby nie zaprzepaścić moich wyrzeczeń reszta pewnie zniknie w oka mgnieniu jak tylko rodzinka zobaczy taki smakołyk
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:20   #10
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Jestem ciekawa czy ktos robil i jak wyszlo Ja dzis poraz kolejny będę robila, bo rodzinka chodzi i prosi o coś słodkiego i własnego
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 12:14   #11
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Ja robiłam i faktycznie patent ze śmietaną jest naprawdę dobry Jeżeli chodzi o samo ciasto to jest to biszkopt jaki moja mama robi odkąd pamiętam (czyli od baaaardzo dawna ) Mogę wam przepis jeszcze ułatwić. Ja robiłam wg przepisu tu podanego, ale identyczne ciasto - biszkopt wychodzi robiąc je tak (składniki te same): szklankę cukru i 4 jajka ubić mikserem. Dodać do tego szklankę mąki i łyżeczkę proszku do pieczenia (możne ewentualnie dodać też tą łyżkę mąki ziemniaczanej, ale ciasto i tak wychodzi takie samo) i znowu zmiksować. Robi sie je dosłownie w 5 minut.
Przeraziło mnie tylko, że zeby w końcu zjeść ciasto trzeba czekać prawie dwa dni Ja zrobiłam galaretkę wcześniej. Ciasto na gorąco przełożyłam śmietaną i jak tylko przestygło (a stygnie b. szybko, dosłownie 30min) zalałam galaretką. Jezeli galaretka za bardzo zastygła to wystarczy włozyć ją do garnka i podgrzewając mieszać, aż będzie miała konsystencje jaką chcemy. I ciasto do lodówki na noc ,a rano można juz zajadać Mam jeszcze fajny patent na galretkę. Robimy 1 lub 2 galaretki (w zależności ile jej chcemy oczywiście) i jak zetnie sie już tak średnio to wlewamy do niej śmietankę kremówkę (ja na 2 galaretki daję 0,5l, ale wszystko zależy od indywidualnych upodobań) i mieszamy. Taka galaretka jest super delikatna i ma bardzo fajny smak. Mozna nią zalewać ciasta i robić desery

Edytowane przez maxi82
Czas edycji: 2006-08-19 o 12:42
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-19, 13:02   #12
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Jak już pisałam zawsze robię je wieczorem zeby można było zjesć na drugi dzień
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:10   #13
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Cytat:
Napisane przez ewalukas
Jak już pisałam zawsze robię je wieczorem zeby można było zjesć na drugi dzień
Ja zrozumiałam że wieczorem wstawiasz do lodówki, następnego dnia zalewasz galaretką i znowu czekasz aż się zetnie. Ja to wszystko zrobiłam tez wieczorem (łącznie z zalaniem galaretką) wstawiłam na noc, a rano już mozna jeść np. do kawy Mama poczęstowałą ciastem znajomą i ona od razu poprosiła o przepis. Też nie mogła uwierzyć ze to śmietana. A ten biszkopt to moja mama robiła bardzo często jak byłyśmy z siostrą małe (cos w tym jest ), tylko o tej śmietanie to nie miała pojęcia. Pomysł naprawdę świetny
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:19   #14
kasiula71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Hm też bym chetnie upiekła, tylko cośmi w czytaniu kolejnosć się kićka Najpierw na sam dół wykładam śmietanę, następnie przykrywam 1 część ciasta, wykładam galaretkę i kładę drugą część ciasta, czy tak?...
A ta śmietana się wchłania czy jak? :P
PRzepraszam, za głupie pytanie ale coś zakręcona jestem
kasiula71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:50   #15
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Cytat:
Napisane przez kasiula71
Hm też bym chetnie upiekła, tylko cośmi w czytaniu kolejnosć się kićka Najpierw na sam dół wykładam śmietanę, następnie przykrywam 1 część ciasta, wykładam galaretkę i kładę drugą część ciasta, czy tak?...
A ta śmietana się wchłania czy jak? :P
PRzepraszam, za głupie pytanie ale coś zakręcona jestem
Po prostu przekrajasz na pól ciasto, na jedną połowę kładziesz śmietanę, a drugą przykrywasz. Jak przestygnie to zalewasz galaretką i wstawiasz do lodówki. To wszystko
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:37   #16
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

ale jak to, taką śmietanę prosto z kubka? nic nie trzeba z nią robić aby wyłożyc?
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 16:07   #17
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Zrobiłam i wyszlo pyszne....
No więc opisze moją przygodę Gdy zrobilam ciasto, okazalo sie, ze moja duza tortownica nie zmiesci mi sie do piekarnika (!) (ok.30 iles cm) i zrobilam 2 razy w małej. bylam zaszokowana, ze wlalam mniej wiecej 1/3 tortownicy, a wyroslo mi po same brzegi.... no wiec z tych 2 tortownic po przekrojeniu wyszlo mi 4 blaty. przelozylam smietana i dalam do lodowki, bo galaretka nie chciala mi zastygnac. czekalam, czekalam, i czekalam... (robilam wieczorem)ale galaretka nadal nie zastygala, wiec sie wkurzylam, dalam ja do lodowki i poszlam spac. rano leciutko ja podgrzalam, doslownie kilka sekund, 'pokroilam' troche lyzeczką i wylozylam na ciasto, i mialam takie fajne 'gorki' z tej galaretki i siup do lodowki. pomyslalam sobie, ze czegos temu ciastu brakujei i zrobilam polewe kakaową, bo dla mnie ciasto bez czekolady nie jest prawdziwym ciastem polałam, zastyglo i bylo pyyyycha... jako deser po obiedzie poszlo migiem, w 4 godzinki i juz go nie bylo.. dzisiaj tez zamierzam zrobic, ale pokombinuję moze z jakąś masa, bo ta smietana owszem, swietnie nawilzyla biszkopt, ale dla mnie jest jakas taka zbyt delikatna... dalabym do niej wiorek kokosowych, orzeszkow, albo czegos.. cos pokombinuje i napisze wam, co mi wyszlo
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 06:42   #18
Minia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 150
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Czy ciasto trzeba wstawić do nagrzanego już wcześniej piekarnika? I co z tą śmietaną, ona całkowicie wsiąka w ciasto czy robi się z niej jakaś masa? Nie wypływa po przekrojeniu ciasta? Sorry za głupie pytania ale pieczenie ciast nie jest moją mocną stroną, a ten przepis wydaje się smakowity.

pzdr.
Minia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 15:11   #19
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Cytat:
Napisane przez Minia78
Czy ciasto trzeba wstawić do nagrzanego już wcześniej piekarnika? I co z tą śmietaną, ona całkowicie wsiąka w ciasto czy robi się z niej jakaś masa? Nie wypływa po przekrojeniu ciasta? Sorry za głupie pytania ale pieczenie ciast nie jest moją mocną stroną, a ten przepis wydaje się smakowity.

pzdr.
Oczywiście że do nagrzanego, zresztą jest to napisane w przepisie (180 stopni). Śmietana nie wsiąka całkowicie, troche zostaje i wygląda jak mas, ale jednak jakaś tam część wsiąka (i czyni ciasto nawilżonym, i delikatnym), więc nie nakładaj zbyt cienkiej warstwy. Mi troszeczkę wypłynęło po bokach, bo za mocno scisnełam, ale to tylko podczas smarowania, potem nic sie nie dzieje.
Tak sobie myślę...i nie moge wymysleć zadnego przepisu na jakąś prostą masę (bo smietana jest dla mnie zbyt delikatna, ale bardzo pyszna). znacie może jakieś przepisy?
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 16:05   #20
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Cytat:
Napisane przez wskazówka
ale jak to, taką śmietanę prosto z kubka? nic nie trzeba z nią robić aby wyłożyc?
podczepiam się pod pytanie, bo mój geniusz kulinarny coś tego nie ogarnia... nie trzeba ubijać??
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 16:15   #21
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

dziewczyny smietany nie trzeba ubijać po prostu wylewamy ja z kubeczka i rozsmarowujemy
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 17:03   #22
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Cytat:
Napisane przez sylwia18
dziewczyny smietany nie trzeba ubijać po prostu wylewamy ja z kubeczka i rozsmarowujemy
DZIĘKI ...
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 16:17   #23
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Dzisiaj będę robiła ciasto ze smietaną po raz trzeci ale dzisiaj mam inny plan Mam zamiar dodać do śmietany płatki migdałowe. Ciekawe co wyjdzie, mam nadzieję ze bedzie OK
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 00:36   #24
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

ZROBIŁAM!!!!
pyszności, wszyscy się zajadali...
ale następnym razem dam chyba więcej śmietany, bo wyszła mi taka cieniutka warstwa...
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 09:42   #25
monik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

zrobiłam to ciasto wczoraj. Jest naprawdę bardzo dobre, sama nie wpadłabym na pomysł ze śmietaną. Ja na górę dałam jeszcze owoce i zalałam je galaretką. Następnym razem dam tylko trochę więcej śmietany bo na pewno będzie nastepny raz .
monik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 13:04   #26
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Moja nowa wersja: do śmietany dodałam płatki migdałowe, 2 łyżki cukru waniliowego ( śmietana jest lekko słodka i ślicznie pachnie) no i to ciasto znika w jeszcze szybszym tempie
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 08:06   #27
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

ja też z pewnością następnym razem dam więcej śmietany, ale tak się zastanawiam jakby zamiast śmietany dań np. serka homogenizowanego??albo jogurtu naturalnego z jakimś dodatkiem??
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:18   #28
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Pomysł ciekway, jakoś bardziej przekonuje mnie serek homo. Ciekawe tylko czy jogurt albo serek zgęstenieje tak jak śmietana i zrobi się krem
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:39   #29
bonheur
Rozeznanie
 
Avatar bonheur
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 673
GG do bonheur
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

niektóre serki z natury są bardzo gęste, wręcz "sztywne"...
__________________
Zawiadamiam, że znudził mi się ser na pierogi. Pokażę rogi, za walutę. - Ślimak


bonheur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 13:08   #30
ewalukas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 26
Dot.: Pycha i tanie ciasto :)

Dopiero odpisuję na wasze posty wcześniej nie wyszło Jak się da więcej śmietany to ona najzwyczajniej w świecie nie zrobi się taka jak powinna. Ta ilość podana w przepisie to max.Więcej śmietany może wypłynąc. Więc odradzam
__________________
Ewa i Julka (26.01.2004)
ewalukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 15:27:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.